Tijd gevat in schoonhei organa ii|: EEL EN MAAS PEEL EN MAAS Vortum-Mullem zal zich blijven verzetten DE BEST-NOY Fietstocht voor Indiaanse Vrouwen «3RO'rmiJZ!ifr 27 SN 28 JU !l Donderdag 18 juni Grote Kerk >eken C.J.R. Buschman, Eindstraat tel, 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., ..tersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 55855; kapl. L. Houben, Dr. lelsstraat 4. tel. 11664. Zaterdag: Maria op zaterdag. OO Lsm. ouders Neeteson-Custers; eiders Voerman s-Janssen. Jans- ien-Arts en overl. kinderen; fam. tacobs-Arts. 19.00 ZONDAGS DIENST; Jrd. Lies I^aurensse-Coop- jnans (koll.); Jacob de Bruijn; Sjen [brkocven; Jo Denissen (koll.); Ans lacobs-van Meyel (koll.); Herman verhagen (koll.). Zondag: Sacramentsdag; Heilig Sacrament van het lichaam en ploed van Christus; Hoogfeest. 8.00 Lsrn. voor de parochie. 9.30 Lat Ilgm. P. Janssen-Oudenhoven ui overl. fam.; broeder Maturus Laans:jrd. An Gossens-Takkenberg; Mien Iiendricx-Hunnekens (koll.); l.i.v. schutte ry Zandakker v.vv. hun patroonsfeest St.. Jan de Doper. 1.00 GEZINSVIERING; ouders Icndrik Keijsers-Derckx; Joos uyssen; Toos Peters-Cu(jpers koll.); Jo Swinkels: Gerrit Rutten koll.); Mia Aerts (koll.); Piet Schel- n; jrd. Jeanny Peters-Moons. Maandag: H.H. John Fisher en [Thomas More. 9.00 Lsm. overl. fam. Thijssen-Hendrix; Frans de bcht (S). Dinsdag: 9.00 Lsm. voor de over- ledenen (offerblok). 19.00 Lsm. Vigi- 1 liemis H. Johannes de Doper; oude stichtingen. Woensdag: Geboorte van de H. Johannes de Doper; Hoogfeest. 9.00 Lsm. overl. fam. Raedts-v.d. Borch. Donderdag: H. Wilhelmus. 9.00 Lsm. voor de overledenen (offer blok). 19.00 Lsm. Henrie Hermssen (buurt). Vrijdag: II. Hart van Jezus; Hoogfeest. 9.00 Lsm. Sjeng Ver- koeyen. 14.00 PI. Huw.mis bruids paar Patrick Janssen en Angelique Martens, Helfrichstraat 52. Op dinsdag t/m zaterdag is de kerk •van 14.00 tot 16.00 uur ter be zichtiging open. Akolieten: Zo; 9.30 Peter Harre- wijn en Ramon Klinckenberg. Misdienaars en lektoren: Za; 19.00 Tom Fooien en Wilbert van Ilani; lektor: J. Truyen. Zo; 9.30 Ties Koopmans en Jeroen Leijsen: 11.00 Ger(jan en Pieter Reijnd'ers. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiüskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Lektrice; zr. Hélène. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: Lektrice: zr. Jacinta. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag. Iedereen is wel kom in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaferdag: 8.00 Elisa Palm en te.v. II. Geest 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING, pastoor Remmeren; Jacques van lthee; Jan Arts en overl. fam.; Ilar- riëtte Philipsen (koll.). Zondag: Viering van Sacra mentsdag. 9.00 Jrg. echtpaar Fleurkens-Op het broek en zoon; jrg. Antoon Peters; Wim Hagelaar. 11.15 Gezongen door de Zangers van St. Frans-, overl. echtpaar Vercoulen-Kepsers; overl. ouders Manders-Hüpen; overl. Éam. Baeten- Martens; jrg. Gerrit Arts; Michel Tnqjen en Roné Camps. 18.00 Hen ri otte van de Westerlo en Alexander (koll.). Maandag: 8.00 Antoinette Eise rier en Eva Rojer. 19.00 Overl. Cam. Philipsen. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 T.e.v. St Antonius uit dank baarheid. Woensdag: 8.00 Overledenen (of- - ferbus). 19.00 Voor overl. fam. Donderdag: 8.00 Overl. mede broeders. 19.00 Jrg. Antonius Aben en overl. fam. Vrijdag: 8.00 Tot zekere intentie. 14.00 T.i.v. bruidspaar Conrad v.d. Iloogenhof en Jorita Arts. 19.00 Ge zinsmis Giel Vermeulen. Misdienaars en akolieten: Za; 18.30 Jaap Janssen. Zo: 9.00 Martin Leenders; 11.15 Leo Pouwels; 18.00 Johan Pouwels. Ma en wo: Wendy. Di en vr; Frank. Parochie Brukske Zondag: Viering van Sacra mentsdag. 10.00 Hoogmis. Voor Francisca Verhcïst-van Mil. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Geen II. Mis om 8.00. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor het feest ran het II. Sacrament. Kin derwoorddienst. Overl. ouders St ri jbosch-Gommans; Ger Jongen (koll overl. ouders Van Cuyck- F >oren: Martha en Mariet Gou- nuuis- Janssen: overl. ouders Maassen-Kersljens; Wim Peeters (koll.); jrg. Toon Gommans. Zondag: Hoogfeest van het H. Sacrament. 8.30 Pierre Thijssen; voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn van de parochie. 10.00 Hoog mis. Gregoriaans. Ber Beerkens; Harrie v. Meijel en zoon Gerrit en dochter Ans: Wim Philipsen; Pieter en Mieke gommans-v. Oort (koll.). Maandag: H.H. John Fischer en Thotnas More. 19.00 Voor de Christenen die vervolging lijden. Dinsdag: 8.00 Voor de verkondi ging van het Evangelie onder de volken. Woensdag: Geboorte van de H. Johannes de Doper. 19.00 Martien Delauw; jrg. Ber Wilms. Donderdag: 8.00 Voor de kerk. Vrijdag: Hoogfeest van het H. Hart van Jezus. 8.00 Teng Linders (van zus Marie); voor ouders Van Rooy-Hendriks en overl. zonen. 14.00 Kapel Veltum: Huw. René Duykers en Lilian Staaks. N.B.: I.v.m. de vakantie van de pastoor is er van maandag t/m za terdag slechts één H. Mis. De deurkollekte voor Afrika heeft ƒ1.076,30 opgebracht Namens hon gerend Afrika zeggen wij u gaarne hartelijk dank. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Lei en Ger Jans sen; Harry Reijnders; Tbon Thielen; Wim Pluk; overl. fam. Sikes-Rutten; Pierre Jacobs en overl. fam.; jrd. Jo hannes Rongen; overl. ouders Venneulen-Moorrees en dochter Truus; overl. ouders Camps- Jeucken en Peter Camps; Sjeng v.d. Pasch; Giel Vennekens en echtgen. en wederzijdse fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Antoon Janssen; Wiel v.d. Pasch. 10.00 Sacra mentsprocessie met eucharistievie ring op Trans-Cedron. Jeu Arts; Piet Custers; overl. ouders Jans- Verheggen; Nel v.d. Berg-Linskens en Lies Janssen-Wolters (namens de buurt); Ties Joosten; Giel Venne kens en echtgen. en wederzijdse fam. (Gem. Koor en Harmonie). Maandag: 9.00 Tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Woensdag: 9.00 Harrie Claessens. Donderdag: 9.00 Jan Comelis- sen. 14.00 Voor bruidspaar Th eeu wen-Haesen Vrijdag: 9.00 Voor de overl. van hen die. offerden met Allerzielen. Misdienaars: Za: 19.00 Linda' Stammen, Maike- Koch, Fieke Basten, Linda v.d. Wielen. Zo: 8.30 Tom en Joep Vaessen, Roel Kessels, Bart Rouwette; 10.00 Callista Smedts, Kim Hermans, Daphne Reijntjes, Bianca en Saska Janssen, Lisette Janssen. Gwenda Nielen, Bi anca Camps. (De misdienaars moe ten om half tien in de sacristie zyn). Sacramentsprocessie: Zondag a.s., 21 juni, vieren we Sacraments dag en houden we, als het weer het toelaat, onze jaarlijkse Sacra mentsprocessie; als hulde aan Christus, aan Hem die we allen broodnodig hebben om ZIJN weg te gaan. We willen daar zondag zicht baar, gelovig, voor uitkomen. Moge Hy zegenend in ons midden zyn. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Her kenkoor). Overl. ouders Peters- Kenunelings en kinderen; Sjang Steeghs; uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw v.w. een gebedsverhoring; uit dankbaarheid v.w. het slagen van een examen (G); overl. ouder Tielen- Verstappen; overl. ouders Hesen- Heijligers en zoon Harrie. Zondag: 11.00 Hoogmis m.m.v. het Kerkelijk Zangkoor uit Wy- nandsrade. Overl. van de fam. Custers-Litjens; Nel Verstappen- Stevens; Grad Arts. Woensdag: 9.00 H. Mis voor Caro- lien Philipsen. Vrijdag: Peest van het Allerhei ligst Hart van Jesus. 9.00 H. Mis voor priesterroepingen en te.v. H. Hart van Jezus. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Ger Geerets; Wim Geerets; Tbon Steeghs; Ger Janssen; Huub van Rhee; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrydt. Woensdag: 19.00 O.L.Vr. van Al tijd Durende bystand (zij die of ferden). Misdienaars: Marianne en Sanne. Parochie Leunen Zaterdag: 15.30 Hoogmis b.g.v. 40-jarig huw. Jan Koch en Nellie Koch-Creemers. 19.00 Lsm. Wim Jenneskens; mndd. Teng en Anna Verheijen. Zondag: Sacramentsdag. 10.00 Hgm. Eduard en Stans Dietz; Harrie Versteegen; mndd. Helm Jennis- kens. 11.15 Gerard Thijssen;. Harry Heesen; Mien Litjens-Lemmen en overl. fam. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl. fam.; overl. ouders Tfeng Swinkels en Gon de Lauw; gest jrd. Frans Verkoeyen. Dinsdag: 19.00 Lsm. Wim Voermans. Woensdag: Geboorte van de H. Johannes de Doper. 15.00 Hoogmis b.g.v. 40-jarig huw. Piet Heidens en Mia Heldens-v.d. Sterren; 19.00 Gest jrd. Peter Mathys Lucassen, echtgen. en overl. fam. Donderdag: 19.00 Lsm. Gest jrd. Peter Johannes van Rens en Ger- truda van Rens-Litjens. Vrijdag: H. Hart van Jezus. 19.00 Lsm. te.v. H. Hart (vw offerblok); Frans Baltussen; Tbon Hellegers; Joep Schreurs en overl. fam. Misdienaars: Za: 19.00 Wendy Thoone en Maaike Leijssen. Zo: 10.00 Cécile van Pol. Sorya Broers en Janny van Osch; 11.15 Jenny Jenniskens en Marian Manders. Ma t/m vr: 19.00 Gys Kersten en Roel Litjens. Lektoren: Za: 19.00 Goen Reint- jes. Zo: Annie Reinfjes. Huwelyksafk.: Ludo Arts uit Ys- selsteyn en Carien Manders uit on ze parochie (2e roep); Rob Peeters en Karin van Ooi, beiden uit onze parochie (le roep); Martien Vullings uit onze parochie en Dorothé Rood- been uit Kroonenberg (le roep). Rektoraat Heide Zondag: Sacramentsdag van het lichaam en bloed van Christus. 10.00 PI. Hoogmis voor overl. ouders Achten-Cox; Harrie Mom men (buurt). Woensdag: Hoogfeest van de ge boorte van de H. Johannes de Do per. 8.00 H. Misuit dankbaarheid en als eerherstel van de H. Harten van Jezus en Maria. Misd.; Hans Muysers en Har Rutten. Rektoraat Veulen Zaterdag: 19.00 Hgm. Hendrika v.d. Goor-Baltussen; jgt Louis Groe- telaars, echtgen. en zoon Thij; overl. fam. Van Staveren-Creemers. Zondag: Peest van het H. Sacra ment 11.00 Hoogmis voor Leo Hei dens en echtgenote. Maandag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid (J). Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 8.00 H. Mis, feest van het H. Hart ti.v. offeraars. Akolieten: Za: Bas Reintjes en Twan Ilagens. Misdienaars: Zo: Gertjan Holter- mans en Bas Snoeks. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Samenzang); mndd. Fr. v.d. Ras; jrd. Martinus Strybos; Jan Janssen (buurt); Janus Jespers. Zondag: Sacramentsdag. 9.30 Mndd. Sj. Classens; jrd. Jan Jeuria-— sen. 11.15 Mndd. A. Broeders. Maandag: 19.00 Jep Arts en overl. fam.; tot zekere intentie (C). Woensdag: Hoogfeest; geboorte van St Jan de Doper. 19.00 A. Broeders; Mathieu Arts. Vrydag: 19.00 Overl. paro chianen. Misdienaars: Za: 19.00 Marl. Pot ten en B. Slangen. Zo: 9.30 R. en T. Berkers; 11.15 R. en E. Jenniskens. Ma: M. Arts en K. Jaspers. Wo en vr; I. en J. Slangen. Spreuk van de week: 'Wie dit Brood eet zal leven in eeuwigheid!' Doopschema: (juli) Op de zonda gen 12 en 19 kan het H. Doopsel worden toegediend. De opbrengst van de Pinksterkol- lekte (voor de missionarissen op va kantie) bedroeg ƒ1.115,50. Aan degenen die hebben by gedragen; Dank! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Alle overledenen van de parochie; Tteng van Hoof (fam. Van Hoof). Misd.; Ingrid Wismans en Linda Pöels. Zondag: 10.00 Voor een overlede ne. Misd.: Paul Arts. Dinsdag: 8.30 Jac Verlinden: jgt. Maria Aarts, zoon Leonardus en zr. Thades. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Lev. en overl. fam. Janssen- Pubben. Misd.; Bas Wilms en Wil lem Loonen. Donderdag: 8.30 Jgt Johannes en Johanna Janssen. Vrijdag: 8.30 Feest van het H. Hart van Jezus; Martinus H. R(jk. Kerk poetsen: Mevr. Arts-v.d. Ven en mevr. Marcelis. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Engelmundus. 19.00 Pater Peld, oud-rector; J. v.d. Heuvel-Peters. Zondag: 12e week door het jaar; Sacramentsdag. 10.00 Run. Van Vegchel-Vereiken. Maandag: H.H. Johannes Fisher en Thomas Moore, Engelse marte laren. 8.30 Bijz. int. (MJ). Dinsdag: H. Josef Cafasso. 8.30 Voor hongerlijdenden. Woensdag: Geboorte van H. Jo hannes de Doper. 8.30 Rim. Bloemen-Brienen. Donderdag: H. Adealbert 19.00 Martinus van Rasteren en vrouw Van Rasteren. Vrydag: Peest van het H. Hart van Jezus. 8.30 T.e.v. H. Hart Misdienaars: Za: Claudia en Ma rieke. Zo; Janine en Olga. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. 'n abonnement \j/aard Ook in Overloon wordt ha blad Peel en Maas gelezen. 1 4 len daarom ook graag voldot het verzoek een oude foto, gen, in deze plaats, in dit blad nemen. Het is een zeer mooie fod leerlingen die deel hebben men aan de landbouw-huh kursus gegeven te Overloon; patronaatsgebouw. We zien fe meisjes (dames) bezig aan hu; ste (eind) les op maandag tus 1926. Deze kursus werd dt georganiseerd door de Brabantsche Boerenbond e sen werden gegeven door nicj gers en mej. Jacobs. Uit de uitslag van het bleek, dat de dames zeer vedj kursus geleerd hadden zodj worden overgegaan tot het] ken van de diploma's. De geslaagden: v.l.n.r. Ai Kuenen, Maria Arts, Jtfj Crooymans, Nelly van Dyk, Gerrits, Mina Janssen, mq, gers, lerares. Maria van Wanrj hanna Peeters. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Leo Koopmans en uit dank baarheid. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor b.z.i. en uit dankbaarheid en voor de zieken. 10.00 Hoogmis voor een overl. man; Harry Pingen; Nöll de Hoog (vrienden); Thei Zegers; Sjaak Janssen en Jo Thijssen; ouders Nellen; vader en moeder Gerrits-Asselberghs; overl. ouders Michiels-Verstegen en kinderen. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef; baronesse Hugenpoth; Theri- sia Herckenrath en Louisa Waps- Vermeeren tz.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 21 juni zal in het Inter ven College, Leunseweg 2a te Ven ray, mevr. M. Spoelstra uit Deumevoorgaan. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wy'ck gaat mevr. Spoelstra even eens voor in de dienst. Aanvangstyd is 11.00 uur. Jehovah Getuigen Hierby- nodigen wy u uit voor het ■bijwonen- van- een bijbeltoespraak met als thema 'De vloed van No- achs dagen heeft betekenis voor ons' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dun an tst raat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 21 juni is er een eu charistieviering van de oecumeni sche basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Spelend voor Gods aangezicht". Voorganger is pastor F. Meyer. Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schuttersveld. Bergweg Venray. Aanvang; 11.15 .uur. De laatste vie ring voor de vakantie is zondag 12 juli. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk; Cuppenpec\je 2a Horst Pastorie; Clapvaeren 4, Horst tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 21 juni om 10.00 ds. Kleiberg, Veenendaal en 14.30 uur ds. Harteman uit Wyk en Aalburg, 's Middags Zondags school voor kinderen van 4-12 jaar. Dia-avond: Op donderdag 25 juni om 19.00 uur is er een dia-avond in gebouw Rehoboth aan het Cuppen- pedje. Dhr. Aleman, evangelist voor Spanje en Zuid-Amerika hoopt zyn werk in die landen te laten zien. De toegang is gratis. De avond begint om 19.00 uur zodat ook kinderen naar deze avond kunnen komen. Iedereen is welkom. Inbraak in sportcomplex In de nacht van vrydag op zater dag was door het inslaan van een zyruit toegang verkregen tot het lo kaal van de Voetbalvereniging Oostrum aan de Sparrendreef. Ont vreemd werden negen dozen snoep en enkele blikjes chocolademelk. Anderhalf vat bier was leeggedron ken of had men laten leeglopen. De totale schade voor de voetbal club wordt geschat op ƒ1.600,-. Diefstal uit damestas Een inwoonster deed aangifte van diefstal van haar portemonnee uit haar tas, die zy in het keukentje van een winkel in het centrum had staan. Hoe de diefstal heeft plaatsge vonden kon niet worden vast gesteld. In de portemonnee zat een bedrag van ƒ150,-. Vuistslag Een 19-jarige inwoner deed aan gifte, nadat hy 'pynlyk' in zyn ge zicht was getroffen door een vuist slag. door een inwoner van Lottum. De oorzaak bleek een oude ruzie te wijn, waarby een vriendin centraal stond. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op. Gesteund door het gemeentebe stuur van Vierlingsbeek, onder aanvoering van burgemeester Ditt- ner, zal het aktiecomité alles doen wat in haar vermogen ligt om aktie te voeren zodat het dorp Vortum- Mullem niet by de gemeente Box meer gevoegd zal worden. Woensdagavond kregen de repre sentanten van de frakties in de Pro vinciale Staten van Noord-Brabant, tijdens hun bezoek aan Vortum- Mullem nog eens de argumenten te horen waarom Vortum-Mullem geen heil ziet in de overgang van Vierlingsbeek naar Boxmeer. Het argument dat Boxmeer grond no dig heeft voor woningbouw werd door de aktievoerders in twijfel ge trokken. Wethouder Litjens hield de Statenleden voor dat de gemeen te Boxmeer nog 250 ha grond heeft waar vier- tot vijfduizend woningen gebouwd kunnen worden. 'Moet dan het dorp Vortum-Mullem, waar de gemeente Vierlingsbeek in het verleden geen schop in de grond mocht steken, omdat het gebied te kwetsbaar was, en waar het land van hoge landschappelijke waarde was, nu de oplossing aandragen voor woningbouw voor de gemeen te Boxmeer'. Het gaat volgens wet houder Litjens om een gezocht argument. 'De politiek moet de moed hebben om door dergelyke onbenullige motiveringen een streep te halen'. Burgemeester Dittner haalde nog aan dat by de toevoeging van Vortum-Mullem aan Boxmeer haaks staat op het landelyk beleid dat er op gericht is verstedelijking te laten plaatsvinden in steden en het platteland het platteland te laten. Van de zijde van de PvdA- Statenfraktie werd opgemerkt, dat de oplossing van problemen van grote gemeenten offers vraagt van kleinere gemeenten. Namens de CDA-Statenfraktie werd medege deeld dat de aangedragen argumen ten zeker in de beslissing zullen worden meegenomen. De fraktie van D'66 handhaaft hun eerder ge nomen standpunt, niets te voelen voor amputatie van Vortum-Mul lem. De VVD-fraktie verklaarde-nog geen standpunt te hebben in genomen. Voordat de Statenleden de argu menten van het aktiecomité en van het gemeentebestuur te horen kre gen. in het gemeenschapshuis van Vortum-Mullem, hadden ze eerst een rondrit gemaakt in het prachti ge gebied van de gemeente Vier lingsbeek. Binnenkort zullen de STktenleden een beslissing nemen. Indien dat voor de gemeente Vierlingsbeek ongunstig zal uitval len, is het niet uitgesloten dat er dan akties zullen komen die ge richt zullen zyn tot de leden van de Tweede Kamer. Bij aanschaf van een linnenkast: 25% korting op aile opties! Nu doen; t/m 30 juni. kasten maanc slaapkamers Steenstraat 144, Boxmeer. 08855 - 71488 's maandags gesloten - vrijdag koopavond Van 23 t/m 27 juni introduceert Verlinden Juwelier aan de Grote Markt 7 in Venray het Zwitserse horlogemerk Baume et Mercier met een exclusieve expositie aan zyn klanten in de Venrayse regio. Bau me et Mercier is opgericht in 1830 en is één van de meest gerenom meerde en prestigieuze Zwitserse horlogemakers. De horloges van Baume et Mercier zijn de kroon op de kollektie horloges van Verlinden Juwelier. Deze heeft daardoor nog meer allure gekregen. Daarom ver rast Verlinden Juwelier gedurende deze 'Semaine Baume et Mercier' iedere koper met een horloge van dit topmerk met een dinercheque ter waarde van ƒ200,-. Traditie Tydens de expositie in speciale vitrines geeft Verlinden Juwelier een volledig beeld van de kollektie van Baume et Mercier. Deze kollek tie trekt overal de aandacht van mensen die tyd by voorkeur gevat zien in schoonheid. Baume et Mer cier heeft een lange traditie. Die vormt een stevige basis voor inno vatieve technische ontwikkeling en eigentydse vormgeving. Goed werk, diversiteit in ontwerpen en gevoel voor moderne varianten op klassie ke modellen zyn de troeven van dit Zwitserse horlogemerk. In de mo dellen van Baume et Mercier zyn vier troeven voor kwaliteit vere nigd; traditie, echtheid, oog voor detail en perfektie. Top Horloges van Baume et Mercier De jaarlykse fietstocht door de ge meente Vierlingsbeek wordt gehou den op zondag 21 juni 1992. De opbrengst van de tocht zal deze keer zyn voor het opzetten van een weefkoöperatie voor oorlogswedu wen Guatemala. In bepaalde delen van Guatemala heerst enorme onrust. Gevolgen hiervan treffen vooral de arme Indi aanse bevolking. Het aantal wedu wen bedraagt 45.000, het aantal wezen 120.000. Veel mensen zyn uit angst voor het geweld het land ontvlucht zo'n 46.000 mensen zit ten in Mexico. Ten behoeve van ontheemde vrouwen en weduwen is een pro- jekt opgezet dat voorziet in de oprichting van een weef-koöperatie, een oorspronkelijke bezigheid van Indiaanse vrouwen. In ons projekt gaat het om 98 vrouwen, in de leef tijd van 24 tot 50 jaar. Gemiddeld heeft elk van de vrouwen zo'n 4 kinderen; 95% van hen is anal fabeet Byna alle vrouwen zyn de oude Indiaanse weefkunst machtig en passen deze regelmatig toe voor ver vaardiging van eigen kleding. Het projekt voorziet in de vorming van een koöperatie zodat inkoop van grondstoffen en verkoop van eind- produkt gezamenlijk lean worden georganiseerd. Ook is er aandacht gericht op kwaliteitsverbetering van de eindprodukten; op herwaar dering van hun eigen cultuur en persoonlijke vorming. Om te kun nen starten zal in eerste instantie aandacht worden besteed aan het aanschaffen van grondstoffen. Er kan met fietsen gestart wor den tussen 12.00-14.00 uur op de volgende plaatsen: Vierlingsbeek: bij de tent van 'Ons projekt' op het Vrijthof; Maashees: vanuit het ge meenschapshuis Overloon; vanuit restaurant 't Hof van Loon; Vortum- Mullem: vanuit café Broeren. Om iedereen in de gelegenheid te stellen aan deze tocht deel te ne men zyn de kosten ƒ2,50 voor per sonen t/m 15 jaar en ƒ5,- voor personen van 16 jaar en ouder. Waar u ook start u komt in alle ge vallen langs het Vrijthof, waar de jaarmarkt wordt gehouden door de Stichting 'Ons projekt'. Als uw deel nemerskaart op alle kontrole- posten is afgestempeld ontvangt u een leuke herinnering aan deze tocht die voert door de gemeente Vierlingebeek. T! zyn de top van de vaste horloges van Verlinden Jui Naast Baume et Mercier U daarin nog een aantal bei merken een ruime plaats n ven. De exclusieve en stirj horloges van Pierre Balminec gines getuigen van zeer smaak en oog voor het fyi tail. Dat geldt ook voor de horloges van Bouchard, draagt hecht onvoorwaardi een chique uitstraling. Pierre Balmin en Longinesl neren spreekwoordelijke beti baarheid met eigentydse geving. Certina en Golana Zwitserse merken die al genei lang garant staan voor kwalit degelijkheid. De vormgevingi deze tijd en tegelyk vertrom 0 uurwerken hebben een to: die in de loop van tijd ran p rj meer verfynd is. Sportief, me en jeugdig zyn trefwoorden va merken Seiko, Pulsar, Prisnu netton en Casio. Het zyn de im v die bij een groter publiek in dt l zyn omdat zij helemaal van tyd zijn en het gemak van tieve moment dienen. Uitnodiging Verlinden Juwelier nodij lF langstellenden uit van 23 t/tn ni tydens de 'Semaine Mercier' een bezoek te breng? de exclusieve expositie loges van Baume et Ma TAUOZE ATTRACT Moeilijkheden in de Aibii Vrijdagavond en -nacht wat rumoerig by een bepaald ning aan de Albionstraal. 19-jarige inwoner van Lottum moeilyk, wat tot geyolg had d kele in die woning verbljj mannen naar buiten werd vervolgens een klap honkbalknuppel uitgedeeli 19-jarige. Ook werd de acbB van de personenauto van een ner ingeslagen. De politie I omtrent een en ander duid heid te krygen. Er werden aanhoudingen verricht \l ons Bestelbus uitgebrul Door onbekende oorzaak een bestelbus, bestuurd doc^ inwoner van Grubbenvorst deze vanaf de Venloseweg de naar Venray, ter hoogte vat Brukske wilde nemen, in brat brand werd door de bestuurd! ontdekt. Toegesnelde listen en de politie deden vei? pogingen om de brand te bi» Ondanks dat er veel brandbl» werden leeggespotèn lukte dal De brandweer kreeg het vuur uit maar toen moest de als verloren worden beschoui Diefstallen uit auto lot Hue oart uil aw" I 3d aanglf F i, die aan Een inwoner deed inbraak in zyn auto, derstraat geparkeerd stond vernieling van een ruit wast" verkregen. Ontvreemd werdi diocassettespeler ter waaid ƒ1.100,-. Een inwoner deed aanglf diefstal uit zyn gehuurde ad hy geparkeerd had voor ning aan het Duizendblad. tekenplaat werd ontvreemd i twee vuldoppen van het olifr' koelsysteem. De auto was g" van een Roermonds autovö bedrijf. ivar

Peel en Maas | 1992 | | pagina 22