Gemeente Venray begroet 'Hallo Venray' Volkshuisvestingsplan ter inzage Een eigen bedrijf of beroep beginnen met financiële hulp van sociale zaken Recyclingbedrijf De Cirkel haalt gratis uw oude koel kasten en diepvriezers op NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Kermis iray 1992 Bekendmaking Hinderwet Bouwvergunning verleend Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Wijziging defilé-route Avondvierdaagse Voordelig gebruik van sporthal De Wetteling en gymzalen van de gemeente Venray Bekendmaking Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Verkeersmaatregelen centrum Geef je verstand eens voorrang fflMAAS Donderdag 18 juni - Pagina 19 l! UIS VENRAY iijfttraat 1 11J ,0010-23333 londentieadres: 500 glll VENRAY ngstijden: lag t.m. vrijdag van 9.00 tot Hoi aling Bevolkingszaken is te- eopend op donderdag van 17.00 uur. openingstijden kan uitslui- f IH jeiefonische afspraak worden ken. ien ne|,c uren b. en w. uitsluitend te tn na telefonische afspraak stafeenheid bestuurson nlng, tel. 04780-23269, al jórmlddag. Ska'jLB. Waals ig van 10.00 tot 11.00 uur v-r «bestuurszaken: gewestelij- rtergemeentelijke samenwer- bestuurlijke koördinatie; tWS orde en veiligheid; voor eninspraak algemeen; dorps |g raden; personeel, organisatie rmatica; interne dienstverle- tonomische zaken: bevorde- Indt «ligelegenheid, markten en j ien, handel en middenstand, inng toerisme, bedrijfs- en j »fling. h HHiS A. Hoppenreijs-de Loo urgemeester) bg van 10.00 tot 11.00 uur. aten: algemeen milieubeleid, wtszaken, afvalverwerking, werking, bodemsanering; kfl lappelijke zorg: gezondheids- l\ aatschappelijk werk, ouderen- ^üerklozenzorg (RBA), sociale torziening (WSW), culturele itieden; sociale vernieuwing; jpatie. üder Truljen van 10.00 tot 11.00 uur. belastingen, gemeentega- |C (hypotheken); openbare wer- «gen, riolering, reiniging, verkeer en vervoer; agrarische ruilverkaveling, beheer en ver- ^Bdbouwgronden. Jl trst 1' qv gvan 10.00-11.00 uur. jke ordening; volkshuis- uwjf bouw- en woningtoezicht; idstoezicht; stedebouw; «kijf (m.u.v. beheer land- 05 anden): beheer eigendom- Q&| exploitatie bestemmings- grondverwerving; (Stofte. Messen ag van 10.00-11.00 uur. aken: muziekschool, mu- nf Khouwburg, bibliotheek, mo- 0? fcnzorg. oud archief, culturele ingen. grote en kleine kun- f academie; sociale zaken; volwassenen-edukatie; ÖJ fcn; rekreatie; jeugd- en jon- 05 tt; akkommodatie-aangele- sociaal-cultureel werk; 03 levraagstukken; mediazaken; prang. k iten 03 05 atjdag 31 juli t/m woensdag 0$ lus vindt de grootste, attrak- 12 en gezelligste kermis van 03 ^iburg plaats, oftewel de 03 e kermis. Dit jaar is er be- ^n dag extra kennis (vr(j- 'k nog één extra kermisplein egd, namelijk de parkeer- 05 tssen de Grote Kerk en het 05 solute toppers zullen o.a. de J 8 kermis-attrakties Venray 0: Enterprise, Blower, Sha- OJ li Wheel, Vortex en de Super 01 01 de ruim 50 kermis- 10 88 zijn er natuurlijk ook ton promotionele aktivitei- 1 zal er een doorlopende ^positie te bewonderen ■asi ^niseerd door het Ven- ^TUseum. Ook zal er een boe- Wschynen over de kermis jjer en nu getiteld: 'Van tot Kermis', gyf ttjjdagavond zal een syn- ■bsersho met vuurwerkef- plaatsvinden onder de Hyperion Fhir Festival', natuurlijk het kermis- ft op de dinsdagavond en V' rüla parachute-team op de flond. De maandag staat in van de kermis-markt en is gereserveerd voor iviteit Verder een op- ton de Nederlands kampi- "iken 'Michael Jackson'. tb.v. voldoende par- heid tijdens de kermis Wonwagen van de kermi sten niet op het gouden (Sn geplaats worden bedrijfsterrein, verdere informatie kunt bij de sekretaris van het 'ijk Kermis-Team: Peter tel. 04780-23245. Op vrijdag 19 juni a.s. zal de Haag se popgroep 'Hallo Venray' een be zoek brengen aan Venray. Bij die gelegenheid zal de popgroep offi cieel worden ontvangen door het college van b. en w. van Venray. Aanleiding hiervoor vormt een interview met loco-burgemeester mevr. M. Hoppenreijs-de Loo en een woordvoerder van de popgroep 'Hallo Venray' door Frits Spits tij dens het radioprogramma 'De Avondspits', enkele maanden gele den. Daarbij werd de popgroep uit genodigd voor een ontvangst in Venray. Nu de popgroep op 19 juni a.s. in Dingus een avondoptreden verzorgt vormt dit een mooie gele genheid de daad by het woord te voeden Om 16.00 uur zal de popgroep in Venray arriveren en in het raadhuis worden ontvangen doo b. en w. Om 17.00 uur zal op de Grote Markt een (gratis) optreden van 'Hallo Venray' plaatsvinden. Daarna zijn de leden van de popgroep gast aan tafel van het college van b. en w., waarna zy zich zullen voorbereiden voor het optreden in Dingus, dat om 22.00 uur begint Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat met in gang van 22 juni 1992 tot en met 23 juli in de hal van het raadhuis tus sen 09.00 en 12.00 uur ter inzage ligt het concept-volkshuisvestings plan. Dit concept-volkshuisvestings plan is ontwikkeld door Companen in samenwerking met de gemeente. Er waren meerdere redenen om een volkshuisvestingsplan op te Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij hinderwetvergun ning hebben verleend aan: Maatschap Drabbels, Rosakker 1, 5808 AC Oirlo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkensfokke- rij gelegen aan de Rosakker 1 te Oirlo; Rank Xerox Manufacturing (Nederland) bv, Maasheseweg 89, 5804 AB Venray voor het uitbrei den/wijzigen van een inrichting voor de produktie, opsalg en distri butie van kopieermachines en elek trische apparatuur alsmede van onderdelen en verbruiksartikelen op het gebied van reproduktie en elektron i ka, gelegen aan de Maas heseweg 89 te Venray: H. Fleurkens, Deumeseweg 177, 5813 AA Ysselsteyn voor het uitbreiden/wijzigen van een mest- varkensbedryf, gelegen aan de Deumseweg 177 te Ysselsteyn; A. Egelmeers, Haag 18, 5815 CB merselo voor een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergun ning voor een mestvarkens- en rundveebedrijf gelegen aan de Haag 18 te Merselo M.Ewals, Heidseschoolweg 6, 5812 AK Heide voor het oprichten en in werking hebben van een loonwerkersbedryf en mestvar- kenshouderij gelegen aan de Heid seschoolweg 6 te Heide. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 18 juli 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Ibt deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zjjn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-G ravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimteiyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken stellen. Het laatste plan dateert uit het begin van de jaren 80 en is sindsdien niet meer aangepast. Daarnaast heeft de gemeente een aantal nieuwe beleidsvoornemens die invloed hebben op de volkshuis vesting. Th denken valt b.v. aan het rapport 'De gemeente Venray in so ciaal en ruimtelijk-economisch perspektief, van Buck Consultants International bv. Het Rijk heeft ver der de nota Volkshuisvesting in de jaren Negentig' geschreven waarin een aantal nieuwe maatregelen staan die van invloed zy'n op het ge meentelijk volkshuisvestingsbe leid. Het volkshuisvestingsplan bestaat uit 2 delen. In deel I worden de verschillende beliedskaders en de analyses gepresenteerd. Deel II behandelt de uitgangspunten en programma's. Beide delen liggen ter inzage. Wij bieden eenieder de gelegenheid om tot en met 23 juli schrifteiyk te reageren op dit concept-volkshuisvestingsplan Reakties kunnen gestuurd worden naar de gemeente Venray, ta.v. de afd. VROM, Postbus 500, 5800 AM Venray. Voorts delen wij mede dat op don derdag 9 juli van 19.30 tot 21.00 uur in de burgerzaal van het raadhuis een informatie-avond omtrent het volkshuisvestingsplan georgani seerd. Tijdens deze avond wordt het plan nader toegelicht en is er de mogelijkheid vragen te stellen. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 9 juni 1992 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het bouwen van een schuur aan De Hulst 12 te Oostrum, t.n.v. L.A. Martens; het bouwen van een jong veestal aan de Timmermannsweg 86 te Ysselsteyn, t.n.v. Maatschap RopS; het bouwen van een woning aan de Strübenlaan 3 te Venray, t.n.v. W.T.J.M. Mutsaers, Mastbos 5; het bouwen van een woning aan de Mechiorhof 16 te Venray, t.n.v. E. Laurensse, Picassohof 72 te Eindhoven; het bouwen van een mest- loods aan de Jan Poelsweg 2 te Ys selsteyn, t.n.v. H.T.M. van Lipzig; het plaatsen van een overkap ping van een uitloop aan de Zand hoek 13 te Oirlo, t.n.v. J.M.L. Zanders; het bouwen van een carport aan de Helmkruid 1 te Venray, tn.v. B.L. Ruys; het verbouwen van een garage en bouw carport en tuinmuur aan de Kroonkruid 32 te Venray. tn.v. R.H.M. Verhagen; het verbouwen en uitbreiden woning aan de Foxtrotstraat 10 te Venray, tn.v. J.F.M.M. van Dyck; het verbouwen van een wo ning aan de Grootdorp 34 te Merse lo. tn.v. H.G. van Hoof; het bouwen van een carport/ garage aan de Pinksterbloem 6 te Venray, tn.v. G.G.M. Vestjens, Bar- rierslaan 88 te Helmond; het bouwen van een carport/ garage aan de Pinksterbloem 8 te Venray, tn.v. R.G.P. Spee, Aronskelk 8; het verbouwen van een dag- verblyfruimte in weekendopvang aan de Wanssumseweg 14 te Oostrum, tn.v. St Nieuw Spraeland. De burgemeester van Venray, Een bedrijf starten met finan ciële ondersteuning van het Bijstandsbesluit Zelfstandigen is mogelyk voor aspirant onderne mers, die vanuit een situatie van (dreigende) werkloosheid of ge deeltelijke arbeidsongeschikt heid een bedryf willen beginnen. Bijvoorbeeld mensen met een werkloosheidsuitkering, bij standsuitkering of gedeeltelijk ar beidsongeschikten met AAW/ WAO-uitkering. Die mogelijkheid geldt ook voor de echtgenote of partner van de hierboven ge noemde personen. Om in aanmerking te komen voor een startkapitaal en/of maandelijk se uitkering moet vervolgens aan de volgende voorwaarden worden voldaan: - De aanvrage moet in beginsel voor het starten van het bedryf/beroep worden ingediend. - Er moet een onderbouwd onder nemersplan overlegd worden. - Het te starten bedrijf moet, op ter mijn, voldoende inkomensmoge lijkheden bieden of levensvatbaar zyn. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: Maatschap Poels-Driessen, Haag 19, 5815 CB Merselo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een var kenshouderij gelegen aan de Haag 19 te Merselo; H. Maessen Grondverzet bv, Peelweg 12, 5813 AD Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een aannemings- en grondverzetbe- drijf gelegen aan de Peelweg 12 te Ysselsteyn; Maatschap Kuunders, Langstraat 97, 5752 RK Deume, voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een varkensmestbedrijf gelegen aan de Meerselsepeel 9 te Ys selsteyn; CAV afd. Ysselsteyn van de LLTB. Peter Janssenweg 11, 5813 VR Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een fabriek voor de produktie van diervoeders, de ver koop hiervan alsmede de verkoop van kunstmest, veevoeder- grondstoffen en overige bedrjjfsbe- nodigheden gelegen aan de Peter Janssenweg 11 te Ysselsteyn; Maatschap van Duuren, Testrik 2, 5815 CK Merselo, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een rundveebedryf gelegen aan de Tsstrik 2 te Merselo. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 18 juli 1992. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wy zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstryken van bo vengenoemde termijn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zij daartoe re dely kerwijs niet in staat zyn ge weest, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken - Voldaan moet worden aan de wet telijk vereiste vestigingsvergun ningen (vergunningen en diploma's). - Er zyn onvoldoende inkomsten of vermogen om in uw levensonder houd te kunnen voorzien. Daarbij tellen ook de inkomsten van de partner mee. - Men kan niet terecht bij een bank voor een lening. De financiële ondersteuning kan bestaan uit: - Een startkapitaal tot maximaal ƒ40.000.-. - Zolang het bedrijf onvoldoende in komsten oplevert om van te leven, een aanvullende uitkering, in principe gedurende 12 maanden, tot het nivo van een bijstandsuit kering. De aanvraagprocedure is als volgt; - De aanvraag moet worden inge diend by de gemeente waar de aspirant ondernemer woont. - Hierna wordt toetsing onderne mingsplan en advisering aan de gemeente door het Instituut voor het Midden en Kleinbedrijf of het Ministerie van Landbouw en Visserij. - Tenslotte beslist het gemeente bestuur over de aanvraag. Nadere informatie over deze rege ling wordt verstrekt door: - Gemeente Venray. afd. sociale za ken, Postbus 500, 5800 AM Venray (tel. 04780-23331). - Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, Deken van Oppen singel 13, 5911 AA Venlo (tel. 077-548872). - Ministerie van Landbouw en Vis sery, Postbus 960, 6040 AZ Roer mond (tel. 04750-96777). (art 18a WRO) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelyke ordening vrijstelling te verlenen aan het ter plaatse gelden de bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwaanvragen: het bouwen van een tuinhuis je/blokhut aan de St Jozefweg 24 te Venray, tn.v. A.H.M. Teunissen; het bouwen van een schuur/ berging aan de Bolderik 8 te Ven ray, tn.v. J.A. Vonk; het bouwen van hobbyruimte aan de Maijolein 28 te Venray. tn.v. M.L.L.M. Janssen; het bouwen van een carport aan de Lisdodde 8 te Venray, tn.v. J.H.M. Koenen; het bouwen van een carport aan de Lisdodde 10 te Venray, tn.v. PW.M. Wilmsen; het bouwen van een bergen en erfafscheiding aan de Pr. Ire- nestraat 15 te Venray, t.n.v. F.H. Jans Beken; het bouwen van een serre raamkozijn in voorgevel aan de Kamperfoelie 81 te Venray, tn.v. C.A.J. Ebben; het bouwen van een carport aan de Loenerveld 17 te Leunen, t.n.v. E.J.M. Clermonts; het plaatsen van een veranda aan de Knop kruid 19 te Venray, tn.v. H.G.A. Lichtenberg. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 19 juni 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray drs. J.F.H.A.B. Waals In het programmaboekje van de Avondvierdaagse is de route opge nomen van het défilé op zondag 21 juni. tw.: Merseloseweg, langs schouwburg, Schoolstraat, Leeuw straat Henseniusstraat Kruis straat Sportlaan, De Wetteling. In verband met de rekonstruktie van het schouwburgplein is in over leg met de organisatie gekozen voor de volgende route; Merseloseweg, langs schouwburg. Schoolstraat Passage, Grotestraat. Hensenius straat Kruisstraat, Sportlaan, De Wetteling. Moeizaam gesleep met uw oude koelkast of diepvries naar de stort plaats? Dat is niet meer nodig! Vanaf 1 juni 1992 zamelt recy- Ook in 1992 kunt u voordelig ge bruik maken van de binnensport- akkommodaties in Venray. Het speciale tarief geldt voor bepaalde uren in het voor- en naseizoen. Voor meer informatie kunt u te recht bij de afdeling welzijn van de gemeente Venray. Van maandag t/m vrijdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens met toe passing van de bepalingen van arti kel 17 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening en de bepalingen in het Woonketenbesluit medewerking te verlenen aan een aanvraag van de Kath. Technische School. St Jozef- weg 2, 5801 CW te Venray tot bou wen van een huisje aan de Hemonystraat in het kader van een leerprojekt. De vergunning zal worden ver leend voor een periode van maxi maal 3 jaar, na het verstrijken hiervan zal het huisje weer moeten zijn verwijderd. De op dit verzoek betrekking heb bende stukken liggen met ingang van 19 juni 1992 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij onderafdeling bouwbeheer, ka mer 310 van het raadhuis, Raad huisstraat 1 te Venray, tydens kantooruren van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij negatief beschikt hebben op een aanvraag om hin derwetvergunning van: Maatschap Arts, Timmer- marinsweg 110, 5813 AR Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een varkenshouderij, waarbij elek tromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1.5 kW gelegen aan de timmermannsweg 110 te Ys selsteyn, doch tegelijkertijd, in af wijking van de aanvraag, een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning hebben verleend. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 18 juli 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tot deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig be zwaren hebben ingediend. Ook'de- genen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken clingbedrijf De Cirkel uit Helden deze apparaten by partikuliere huishoudens in. Wanneer u een oude koelkast of diepvries kwyt wilt, kunt u het bedrijf opbellen. Er wordt direkt met u afgesproken op welke dag uw apparaat aan de straat moet staan. De Cirkel haalt de koel kasten en diepvriezers binnen één week by u op. En helemaal gratis! Ze moeten wel leeg en voldoende schoon zyn! Wat gebeurt er met uw koelkast of diepvries? De Cirkel zamelt per jaar in het gewest Noord-Limburg ongeveer 4700 koelkasten en diepvriezers in. 10% Hiervan is na een opknap beurt voor hergebruik geschikt. Ze worden via kringloopwinkel De Cir kel verkocht. De overige apparaten gaan naar een speciaal daarvoor ge bouwde verwerkingsfabriek te Eindhoven. Hier worden de appara ten helemaal gesloopt. De schader- lijke dryfgassen (de zg. CFK's) en de olie worden afgetapt. Door dezeane- thode kan het overgrote deel van de materioalen die vrijkomen weer als grondstof gebruikt worden. Wanneer kunt u een afspraak maken? U kunt. van maandag t/m vrijdag tydens kantooruren een afspraak maken om uw koelkast op diep vries op te laten halen. U kunt dan ook informatie krijgen over De Cir kel en de manier waarop het bedryf de afval hergebruikt. Recyclingbedrijf De Cirkel. Kievit 8, Helden-Beringe, tel. 04760-76477. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. het verbouwen van een wo ning aan de Langstraat 103 te Ven ray, t.n.v. L. Albers; het vergroten van de keuken aan de Luzerne 6 te Venray. tn.v. L.H.G. Everaerts. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 19 juni 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray. drs. J.F.H.A.B. Waals In aanvulling op eerdere publika- ties m.b.t. de verkeersmaatregelen voor het centrum, tot welke maatre gelen het college van burgemeester en wethouders onlangs heeft beslo ten, kan nog het volgende worden opgemerkt. Door het college is in het verle den op aanvraag een aantal onthef fingen verleend van de geldende verkeersmaatregelen. Besloten is dat diegenen, aan wie een dergelij ke ontheffing is verleend, door de gemeente zullen worden benaderd in verband met eventuele aanpas sing van de ontheffing aan de nieu we situatie. Dit zal op korte termyn gebeuren. Op de invoering van de maatrege len, aansluitend aan het gereed ko men van de rekonstruktie van de pleinen, zal nog nader worden te rug gekomen. Onder het motto 'Geef je verstand eens voorrang' organiseert de afd. Venray van Veilig Verkeer Neder land op donderdag 2 en 9 juli 1992. een twee avonden durende opfriskursus, waarby de nieuwe verkeersregels centraal staan. Ty dens de kursus, welke zich richt op alle weggebruikers vanaf 16 jaar, zullen diverse verkeersonderwer- pen worden behandeld. De kosten voor deze 2 avonden durende kursus, welke telkens om 20.00 uur aanvangt, bedragen ƒ10,-. Voor leden van de afd. Venray van Veilig Verkeer Nederland is deze kursus gratis. Belangstellenden kunnen zich opgeven by: M. Wijnhoven, sekr. afd. Venray van WN, Luzerne 5, tel. 04780-86424.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 19