)ordlimburgse scholen onder één bestuur Plastic geld, niet echt! Heropening tennispark in Ysselsteyn HBV Diana Ir twee kampioenen Uit de raadsvergadering van Meerlo-Wanssum .sfeer 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN Informatie Consumentenwinkel Venray lefitel Erepenning voor fanfare Ruiterroute voor gehandicapten GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond Het aantal soorten plastic kaarten met betaalmogelijkheden in Neder land stijgt nog steeds erg snel. Cre ditcards en winkelpassen of klantenkaarten zorgen ervoor dat u dag en nacht over 'onzichtbaar' geld kunt beschikken Creditcards Creditcards worden uitgegeven door bankinstellingen en creditcar dorganisaties. Met een creditcard kunt u in bepaalde winkels, hotels, restaurants, enz. kopen, ook in het buitenland. U kunt ennee betalen tot een bepaalde limiet is bereikt (b.v. ƒ5.000,-). Binnen enkele weken worden de bedragen van uw reke ning afgeschreven. Soms bieden creditcardorganisaties de mogelijk heid de rekening in termijnen te betalen. U bent dan door een hoge re rente doorgaans duurder uit dan met een lening by de bank. Verder betaalt u voor het bezit van de cre ditcard meestal een jaarlykse kon- tributie. Winkelpassen of klantenkaarten Steeds meer winkels en bedry- ven geven zogenaamde klanten kaarten (of winkelpasjes) uit Met een klantenkaart koopt u een arti kel, waarvan u later de rekening krygt. Soms kunt u met een klan tenkaart in termynen betalen. Als u een deel van het bedrag hebt be taalt, mag u vaak weer opnieuw een aankoop doen op krediet tot aan een bepaalde limiet. U blyft dan, als u niet uitkykt, al gauw een schuld houden. Meestal betaalt u voor een krediet gekoppeld aan een klantenkaart een hoge rente van 20 tot 25%. Met andere woorden: het gebruik van een klantenkaart voor een krediet kan erg duur zyn. By het gebruik van plastic geld lijkt het of u geen echt geld uitgeeft. Uit onderzoeken in Australië en de Verenigde Staten is gebleken dat, vanaf het moment van invoering van dit plastic geld, het aantal huis houdens in financiële problemen is toegenomen. In Nederland is het nog te vroeg voor dergelyke kon- klusies, maar... het is oppassen ge blazen. Ook in Venray kan men op veel plaatsen met plastic geld terecht In de Consumentenwinkel kunt u nadere informatie verkrygen over een aantal pasjes met daarbij behorende voorwaarden èn rente percentages van juni 1992. Ook voor informatie over andere consumentenzaken kunt u bellen naar of langskomen in de Consu mentenwinkel. Marktstraat 8. Ven ray. tel. 04780-10799. Openingstijden: maandag van 13.30-17.30 uur; dinsdag t/m vrijdag van 10.00-13.00 en van 13.30-17.30 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Door het onthullen van een nieu we naam zal op vrydag 19 juni as. wethouder J. Driessen het geheel vernieuwde tennispark in Yssel steyn heropenen. Redenen om dit op feestelyke wijze te doen, zijn er voldoende. Want nadat reeds vorig jaar de nieuwe gravelbanen met verlichting gereed kwamen is dit vooijaar ook het nieuwe clubhuis in gebruik genomen. Het toeval wil dat de Tennisver eniging Ysselsteyn dit vooijaar 12% jaar bestaat, maar daar zal vrydag 19 juni niet de nadruk op worden gelegd. De op dit moment 160 leden tel lende vereniging werd officieel op gericht op 1 november 1979, in een periode dat in veel Venrayse kerk dorpen een aanvang werd gemaakt met de aanleg van tennisbanen. Tbt 1990 huurde de vereniging de banen van verschillende particulie ren. Het tennispark bestond toen uit twee poreuze betonbanen, zon der verlichting en zonder clubhuis. Omdat dit voor de vereniging behel pen was, heeft zij het initiatief naar zich toe getrokken door de toenma lige particulier uit te kopen en het park in eigen beheer te nemen. Dit feit betekende een hernieuw de start voor de vereniging. Om te beginnen werd er besloten om üd te worden van de KNLTB. In diezelf de periode, in 1990, werd er een renteloze obligatielening uitge schreven onder de Ysselsteynse be volking. Deze werd een groot sukses en bracht ca. 70.000,- op. Met deze middelen werden in 1991 de in slechte staat verkerende betonba nen vervangen door twee gravelba nen. Ook kregen de tennisbanen verlichting, zodat een hogere baan- bezetting mogelyk werd. Tenslotte ging er afgelopen maand een lang gekoesterde droom in vervulling, toen de laatste hand werd gelegd aan het nieuwe riante clubhuis. Dit clubhuis is voorzien van kleed ruimtes, toeiletten en een ont- moetings- annex vergaderruimte. De vereniging heeft, om dit te rea liseren, een beroep kunnen doen op vele enthousiaste leden. Deze le den hebben vele vrye avonden en zaterdagen opgeofferd om voor de vereniging de handen uit de mou wen te steken. Anno 1992 staat er dan ook een vereniging die gezien mag worden en die met vertrouwen de komende jaren tegemoet kan zien. Op vrydag 19 juni wil de vereni ging dit op gepaste wijze vieren. Het programma voor die dag ziet er als volgt uit: 19.30-21.30 uur: Officiële gedeelte met opening door wethouder J. Driessen en aansluitend receptie met muziek van Schabbeijoeks. Vanaf 20.30 uur: Twee jeugdige toptennissers spelen voor u een aantrekkelijke demonstratie-wed strijd. Vanaf 21.30 uur: Gezellig samen zijn met o.a. voordracht van twee leden. Zaterdagmiddag om 14.00 uur wordt een ballonnenwedstrijd voor de jeugd gehouden. schaalvergroting (vergrote autono mie en deregulering); - de verwachting dat gezamenlijk bestuurlijk handelen steeds meer nodig zal blijken te zyn om ade- kwate stappen te ondernemen op: a. demografische ontwikkelingen; b. wijzigingen in de spreiding van schoolvoorzieningen in de regio; c. wijzigingen in de maatschappe lijke positie van de onderwijs soorten. In de loop van 1991 besloten de scholen om geen nieuw zelfstandig regionaal bestuur op te richten maar zich aan te sluiten by een reeds bestaande provinciale organi satie. De meerderheid koos voor overdracht van het bestuur aan het MOL. Het bestuur van de WOL trok zich daarop uit het overleg terug, omdat het van oordeel was, dat een bestuursoverdracht zonder fusie van scholen geen meerwaarde voor de scholen inhield. Vervolgens heeft een daartoe in gestelde werkgroep 'Regiobestuur VO Venray/Horst/Meerlo' per 19 de cember 1991 vastgesteld het 'Eind rapport van de werkgroep regio bestuur VO Venray/Horst/Meerlo, houdende voorstel tot bestuurso verdracht van de scholen deelne mend in het regionaal overleg Venray/Horst/Meerlo aan de Vereni ging voor Middelbaar Onderwys in Limburg per 1 augustus 1992'. De besturen van de bovenge noemde scholen voor voortgezet onderwys in Venray, Horst en Meerlo hebben op grond van het eindrapport besloten - na de in stemming van de medezeggen schapsraden verkregen te hebben - tot bestuursoverdracht aan de Ver eniging voor Middelbaar Onderwys in Limburg, dat vervolgens heeft besloten tot overname van de be trokken besturen. Onder het hoofdbestuur in Sit- tard komt een regionaal school bestuur, waarvoor elk der aange sloten scholen drie leden leveren. Dit regiobestuur kiest zelf een onge bonden voorzitter. Elk van de aan gesloten scholen heeft een afgevaardigde in het hoofdbestuur te Sittard. Als voorzitter van het regio bestuur is inmiddels benoemd de heer B.AM. Oolthuis uit Horst De concentratie van bestuurlyke taken in Sittard leidt wel tot ver plaatsing van werkzaamheden maar niet tot gedwongen ontslagen. Met alle betrokken werknemers is volledige overeenstemming bereikt. De officiële overdrachten geschie den op donderdag 25 juni 1992 om 15.00 uur in de schouwburg te Ven ray. De notariële akten van bestuur soverdracht worden verleden ten overstaan van notaris Lunter te Venray. Uitgerust niet prikkers en vuilniszakken togen vorige week donderdag zo'n 200 leer lingen van de basisscholen De Foekepot en De Flierefluit de wijk Brukske in om een grote schoonmaak te houden. Alle zwerfvuil, later bleek het om in totaal 20 kubieke meter te gaan, werd door de kinderen van de straat en uit het openbaar given geprikt. Deze aktie, een initiatief van enkele wijkbewoners, is een van de aktiviteiten die in het kader van de Sociale Vernieuwing in het Brukske plaatsvinden. Doel was naast het schoonmaken van de wijk, de kinderen ervan bewust te maken dat ze geen rommel op de straat moeten gooien. Bij de aktie waren ook leerlingen van de Mavo betrok kendie momenteel tijdelijk in het Brukske een onderkomen hebben. Onbeheerd Er stond al enkele dagen een Vespa bromfiets aan de Zuidsingel, waaraan een helm was bevestigd. Bewoners vonden dat vreemd en waarschuwden de poütie. Die stelde vast dat de bromfiets toebehoorde aan een inwoner van Deume. Die had echter geen aangifte van diefstal gedaan. Hy kon niet verkla ren hoe de bromfiets in Venray was terecht gekomen. In afwachting van de komst van de eigenaar is de bromfiets veilig gesteld. In de buurt werd ook een kentekenplaat van een aanhanger aangetroffen. De eigenaar is van die vondst in ken nis gesteld. Of een en ander met el kaar te maken heeft kon niet worden vastgesteld. 7-Jarig jongetje zoek Zaterdagavond kwam by de poli tie een melding binnen dat een 7-jarige jongen verdwenen was. Fa milieleden hadden al op de kennis in Leunen gezocht maar de jongen niet kunnen vinden. De bezorgd heid van de familie was groot omdat de ouders niet thuis waren. Om even na middernacht kwam de melding binnen dat de jongen toch op de Leunse kermis was aan getroffen. Waar hij in de tussen tyd was geweest kon de jongen niet exact vertellen. Hij was met andere jongens mee naar hun huis gegaan. Hy had zich geen zoigen gemaakt omdat zyn ouders toch niet thuis waren. ^ee jaar van voorberei- ben zes scholen voor Onderwys in de regio ist/Meerlo besloten per 1 1992 het bevoegd gezag Bgen aan de Vereniging it u ;lbaar Onderwys in Lim- ütigd in Sittard. Een ze- Jool is reeds lid van deze -ven scholen, die by deze jncentratie zyn betrok- rcn in Venray het Bosch- de scholengemeen- usalem, de Mavo De Kolk h. Technische School. In reft het de Mavo Jacob de Ttechnische School en de Mavo Maasdorpen. 1990 werd een intentie- ondertekend door alle ian de scholen voor voort- derwjjs. Inclusief het n de WOL te Roermond, doel werd omschreven eenzelfde bevoegd gezag de scholen per 1 [991. In de intentieverkla- jen als belangrijkste over- voor deze bestuurs- genoemd: ;hting dat het voortgezet i in de komende jaren ikturering zal onder- irming); ig dat het overheids- komende jaren ge in op bestuurlyke j handboogsportvereni- geen dak boven het Is de motivatie binnen ig nog steeds erg fana- rat^ktwel uit het feit dat de ran deze vereniging er jl. waren de regionale •pen (Zuid-Oost Ne- Diana toog met enke leden naar deze :happen en kwam met pioenen terug. Ts weten Willems en Annie Willcms ging die dag met e knieën en gierende ze- »r de wedstrijd. Maar ty- 'edstryd werd Helmut op I ill wijze bijgestaan door U' idebaangenoot (schutter), dter zag dat de zenuwen ^1 speelden by Helmut Ie deze vreemdeling Hel ft ludieke wyze gerust en Helmut naar een over- Deze zeer sportieve en hulp was dus wel zeer Itnut vier jaar geleden bij a werd ingeschreven als de zg. kenners 'Dat wordt 5°de', maar wat een verba- s een van de besten ge- is vooral te danken aan 'inzet van Helmut. Naast ®inen van Helmut heeft t\jd om de jeugd en aspiranten te trainen en nog deze nieuwelingen N van wat inzet en hart P1" iets kan bewerkstelli- b.v. de titel regio- En elke donderdag ge andere leden aan de *8 van de aspiranten de ^schappen van Helmut voren komen. Een stie, tweede werd eerste tnie Thyssen mag einde- *en lang tweede te zijn 'de regiokampioenschap- 8 van regiokampioen in Pn haar titels en presta- ™jven. Haar wedstrijd 30meijl. zoals een hand- ar zich alleen maar kan iaeen sterk begin was de B8uade eerste 25 pylen al Sjverwège de tweede 25 de droom byna werke- lykheid geworden. 'Zo nu nog de negen blijven schieten en ik ben er...' zo moet Annie Thyssen ge dacht hebben. De werkelijkheid was misschien nog mooier want de laatste tien pijlen ging ze zelfs nog beter dan de 'negen'. Niemand kon haar dus nog kloppen en zo werd mevr. Annie Thyssen voor het eerst regiokampioen Geen dak Zoals u ziet is de handboogsport vereniging Diana niet bang om zich in te zetten voor de sport maar zy gaan ook nog door als ze zonder ak- kommodatie zitten. Maar de laatste tyd wordt hier hard aan gewerkt door zowel de leden van HBV Diana alsook door de gemeente Venray om deze vereniging onder dak te krijgen. De eerste aktiviteiten zyn op het sportpark De Wieën al te zien. Het is dus nog een kwestie van tijd en dat eigen dak kan een feit worden. Inbraken in Ysselsteyn Tydens de afwezigheid van de be woners, zondagmiddag van 14.00 tot 17.15 uur, werd door force ring van de achterdeur toegang verkre gen tot een woning aan de Putten- weg. Voor zover kon worden nage gaan werd er niets ontvreemd. Tijdens afwezigheid van de bewo ners werd, eveneens op die zondag middag tussen 14.15 en 18.15 uur, door forcering van de achterdeur toegang verkregen tot een woning aan de Deumeseweg. Hier werd uit een portemonnee een bedrag van ƒ100,- ontvreemd en werd een handboog met een waarde van ƒ1.000,- meegenomen. In die periode is rond de woning een beige personenauto gesigna leerd. Graag zou de politie in kon- takt komen met personen die deze auto ook gezien hebben en moge lijk meer informatie kunnen ver strekken. De informatie zal vertrouwelijk worden behandeld. Speelgoed ontvreemd Ten nadele van het kinderdagver blijf werd tijdens de Pinkstervakan tie speelgoed ontvreemd ter waarde van ƒ100,-. Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. Donderdag 18 juni - Pagina 15 De fanfare O.L.V. Gilde Holthees- Smakt heeft afgelopen vrydag, ty dens de receptie by gelegenheid van haar 75-jarig bestaan, de Ko- ninklyke Erepenning ontvangen. Aan burgemeester Dittner viel de eer te beurt om deze penning te mogen overhandigen. Het was overigens een zeer druk bezochte receptie waar nagenoeg iedereen uit de regio, die iets met harmonie- en fanfaremuziek te ma ken heeft, aanwezig was. Op de zaterdag ging vervolgens het Peeltoemooi van start De drumbands, die die dag speelden, heten zich van hun beste kant ho ren. Daarbij kregen de drumbands van De Peelklank uit Ysselsteyn en St Oda uit Merselo het predikaat zeer goed van de jury. Op zondag werd het Peeltoemooi eigenlijk pas officieel geopend. Dat gebeurde op zeer ludieke wyze doordat de schoolkinderen uit Holt- hees en Smakt, op hun eigen in strumenten. of op zelfgemaakte instrumenten, een eigen orkest vormde, de St. Jozef Big Band, on der leiding van Geert Geurts. De jeugd kwam vrolijk de tent binnen gemarcheerd en vermengde zich onder de leden van het O.L.V. Gilde, om samen een openingsmars te spelen. Na de opening was het de beurt aan de harmonieën en fanfares om aan het grote publiek te laten horen wat zy muzikaal in hun mars heb ben. Komend weekeinde wordt het Peeltoemooi. waar overigens geen wedstrijdelement aan verbonden is, voortgezet Zaterdag en zondag zullen nog diverse harmonieëen en fanfares spelen. In ieder geval zal op de zondag een speciale Peeltro- fee worden uitgereikt aan de fanfa res Vriendenkring uit Overloon en Cecilia uit America. Deze twee fan fares behaalden de afgelopen jaar drie keer achter elkaar het predi kaat zeer goed. Rond 21.00 uur zal het Peeltoemooi worden afgesloten. Wie gedacht had dat de raad van de gemeente Meerlo-Wanssum in een sneltreinvaart de agenda van de raadsvergadering zou doorwer ken, kwam bedrogen uit. Ondanks de voetbal'wedstrijd van Orarye duurde de vergadering ongeveer een uur. Daarin werden de volgen de besluiten genomen. Nadat de raad de verzekering had gekregen van wethouder Beterams dat de wijziging in de verordening Leerlingenvervoer voor alle leer plichtigen van toepassing was, ook van het bijzonder onderwys, ging de raad akkoord. Het beschikbaar stellen van een bedrag van ƒ93.200.- voor het leve ren en installeren van een nieuwe telefooninstallatie leverde geen pro blemen op. Op de vragen van de PK-fraktie in het voorstel verkoop gemeente grond in Swolgen, kreeg de fraktie duidelijkheid dat de herplantplicht gaat in overleg met Staatsbosbeheer Sinds kort heeft Ysselsteyn een ruiterroute voor gehandicapten, een primeur in Nederland. Die rou te is extra breed zodat, als dat nodig is, begeleiders mee kunnen lopen. In de route zijn verder speciale ver hoogde opstapplaatsen aange bracht De stichting Don Bosco Ruiters is een stichting die ten dienste staat van gehandicapten, die belangstel ling hebben voor paardrijden. De stichting richt zich in het byzonder op gehandicapten in Noord-Lim burg en Oost-Brabant. Zy heeft zich verzekerd van de medewerking van een gediplomeerde instruktrice die ruime ervaring heeft in het lesge ven aan ruiters met handicaps van verschillende aard. De stichting maakt gebruik van het ruiterterrein Ysselsteyn dat op korte afstand ligt van het natuurge bied De Heidse Peel. De route begint en eindigt op de Zeilbergseweg. Het pad is door een grondbedryf met een laadschop vlak gemaakt, terwijl leden van de Ysselsteynse ruiter- club, de pony- en mennersclub, meegeholpen hebben met de aan leg van het ruiterpad. Men heeft er met de aanleg rekening mee gehou den, dat indien dat nodig is, de am bulance via een begaanbare route snel aanwezig kan zyn. Zaterdag a.s. zal met enig feeste lijk vertoon dit ruiterpad officieel in gebruik worden gesteld door de direkteur van het Staatsbosbeheer, dr. ir. H. van Asperen. De ontvangst van de gasten zal plaatsvinden om 14.30 uur in het ruitersportcen trum aan de Buntweg te Ysselsteyn. Nadat de voorzitter van de stichting Don Bosco Ruiters het welkoms- woord heeft uitgesproken zullen dhr. Van Aspen en burgemeester Waals het woord voeren. Een afge vaardigde van de Federatie Paardry den Gehandicapten zal uitleg geven over het nut en de noodzaak van paardrijden voor gehandicapten. Om 15.00 uur gaat het gezelschap naar het ruiterpad voor de daad werkelijke ingebruikstelling. en het niet zo is dat de koper ergens anders op goedkope grond aan die herplantplicht zou kunnen vol doen. Met die zekerheid ging de fraktie akkoord met de verkoop. Het voorstel om een perceel grond te verkopen aan de Veerweg te -Blitterswijck aan het mestfer- menteerbedryf Theeuwen werd verschoven naar de volgende raads vergadering. Tegen de vaststelling van het meerjarenprogramma Restauratie Monumenten had de raad geen bezwaar. Bij de aanvulling subsidie Volks universiteit met een bedrag van ƒ4.200,- uit het Fonds Specifiek Wel zijn was het met name de heer Nab- ben. die er op wees dat eigenlijk de bydrage van de deelnemers hoger zou kunnen. Hy had zelf een kur- sus informatica gevolgd en met mede-kusisten was hij van mening dat de bijdrage van de kursisten ho ger zou kunnen. Wethouder Bete rams verklaarde dat de bedragen die de kursisten betalen zijn ge maakt door afspraken. Ook het col lege weet dat de bydragen aan de lage kant zijn, maar hij beloofde in Regionaal Overleg dat aspekt ter sprake te zullen brengen. RONDVRAAG De PK-fraktie zou in de commis sie algemene zaken nadere uitleg willen krygen omtrent de proble matiek met betrekking tot de in schrijvingen wegenbouw. De klachten die de PK-fraktie hadden bereik omtrent de overlast die de burgers ondervonden en nog on dervinden by de verbetering van de wegen in de gemeente werden door wethouder Rutten weerlegd. De in woners hebben goede voorlichting gekregen maar ze houden zich niet aan de omleidingsroute en komen dan in de problemen. De schutting, aangelegd in de Le gert, is in overleg met de vereniging Das en Boom voor de dassen ont worpen en geplaatst Volgens het raadslid en Swolgenaar Piet Hen driks zijn de omwonenden op de hoogte gesteld en weten zy waar voor die schuttingen dienen. Over verfraaiing van het landschap heeft ieder zijn eigen smaak. Dat Wanssum, bij de afslag Stay erhofweg problemen zal krygen met de in het vooruitzicht gestelde zandtransporten is niet alleen de PK-fraktie maar ook het college be kend. Burgemeester Hahn ver klaarde dat de gemeente daar niets aan kan doen. 'De weg is voor ieder een vry maar het college zal wel met het gemeentebestuur van Ber gen aan tafel gaan zitten om die overlast gezamenlijk te kunnen be perken. Of iedere 2 minuten een vrachtauto naar de haven zal ko men, moet de tyd uitwyzen'. Ook de CDA-fraktie wil omtrent het zandvervoer nadere informatie. Die zegde het college toe. Lasapparaat ontvreemd Een bewoner van de Fhgotstraat was aan het lassen aan zyn perso nenauto voor zyn woning. Iben hy aan de telefoon werd geroepen en daarvan terugkeerde was het lasap paraat, op wielen, verdwenen.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 15