PEEL EN MAAS Kanttekeningen bij sstedingsprogramma '92 Echtpaar in Het Schuttersveld 65 jaar getrouwd «eurencJ^°>" Gemeenten werken samen bij rampenbestrijding llle! Btak dhr. Janssen (WD) dat b. aangegeven hebben waarom geld in bepaalde zaken wil terwijl van die zaken waar geïnvesteerd wordt alleen p een lijstje staan. 'Zo kan ik chte keus maken' aldus de i Hjj drong er by de wethou- aan om met een motivatie te waarom bepaalde zaken het bestedingsprogramma 992 zijn opgenomen, er plaatste dhr. Janssen kant ige» by de funktiewaarde- paarvoor een half mihoen is uitgetrokken. Hij vroeg of de gemeente hier zoveel ior uit moest geven met alle de vorige funktie- ring by de gemeente) daar an. Verder was dhr. Janssen [eens dat voor bedragen on- 000,- geen goedkeuring van meer nodig zou zyn. Hy dat hiermee aankopen, ƒ10.000,-, in mootjes ge in worden en zonder toe- ig van de raad zouden aangeschaft O 1 ïles _ÜL LA SEMAINE BAUME MERCIER ieen extra eerplaats aan l0|adhuisstraat Foutje bedankt Dolle koe na drie schoten geveld... OOIVPAINT 39 lifts i is niet verwonderlijk dat de CDA-leden van de commis- nanciën weinig problemen n met het door b. en w. gepre- rde bestedingsprogramma 1 Dat programma voorziet 2 in een investering van yoen in een groot aantal za- et gaat hierbij om vervan- ivesteringen maar ook om beleid. De commissie finan- zich vorige week over dit igsprogramma en het wa- oppositiepartijen WD en ^.Iwerking die er de nodige ijfeeningen b\j plaatsten. WAT NIET BUCK GELDEN Klinckenberg van Samen- j was het in grote lijnen met issen eens. Ook hij was de loegedaan dat hy niet mee men kiezen in de zaken 10S ais- waarin de gemeente wil investeren. 'Het komt mij voorgekauwd over. Bovendien weet ik bij de investe ring van zaken, voortvloeiend uit het Buck-rapport, nu nog niet waar in het gestoken wordt'. Wethouder Truyen kon die ook nog niet exact aangeven maar liet dhr. Klinckenberg wel weten dat, als het Buck-rapport door de raad behandeld is geweest, er wel gelden moeten zyn om aktiviteiten te ont plooien. De wethouder dacht daar- by o.a. aan de revitalisering van Smakterheide. ƒ40.000,- Wethouder Truyen gaf in zijn reaktie aan dat voor investeringen onder ƒ10.000,-, waarvoor de raad geen apart besluit hoeft te nemen, een totaalbedrag van ƒ40.000,- is ge reserveerd. 'Het gaat hierby om kleine zaken. We moeten ons niet moe maken over investeringen van ƒ1500,-.' De wethouder noemde het verder een praktischere benade ring van de zaken. Dhr. Janssen reageerde daarop met het gegeven dat het niet om het bedrag ging, maar om het feit dat hy daar als raadslid over zou moe ten kunnen beslissen. FUNKTIEWAARDERING Volgens wethouder Truyen lijkt het bedrag voor de funktiewaarde- ring enorm, maar hy gaf aan dat de gemeente veel funkties heeft. 'Alles by elkaar kost dit veel tyd'. De wet houder verwachtte, in tegenstelling tot 10 jaar geleden, minder ellende achteraf dan toen het geval was. "Iben werden de personen gewaar deerd, nu gaat het om de waarde ring van de funktie'. De gemeenteraad zal aan het ein de van de maand nog uitgebreid over het bestedingsprogramma dis cussieren. Of er echt wezenlijke veranderingen in het programnia zullen worden aangebracht valt te betwyfelen. Baume Mercier GENEVE MAlTRES HORLOGERS DEPUIS 1630 BEYOND PERFECTION. van dinsdag 23 juni t.m. zaterdag 27 juni in bijzondere expositie van één van de est prestigieuze, Zwitserse horlogecollecties. VERLINDEN JUWELIER Grote Markt 7 Venray ïeente zal aan de Raadhuis- )3T< tussen de gymzaal en de geen extra (tijdelyke) ;n. Dat liet wethouder dinsdagavond tydens de levergadering voor open ken en verkeer weten. Vo- ik nog werd tijdens de [avond rondom de bouw- op het Wilhelminaplein egeven dat de gemeente op iemogelyk een parkeerter- tde aanleggen. 'Omdat de ton een tijdelijke parlceer- P die lokatie belemmerend en voor de verdere ontwik- ^n dit gebied, hebben we at gezien', ueente wil nu bekijken of arkeerplaats aan de Raad- al- ten zuiden van het ge- h|'is, en de parkeerplaats •f I ingang van het gemeente- lie blauwe zone getrokken worden. Daarmee wil men dat langparkeerders. die gebruik van maken, him ier opschuiven naar het rein ten noorden van het luis aan de Raadhuis- zal de gemeente op korte 'derzoeken of er nog al- parkeermogelij kheden (oosthoek van het cen- liseerd kunnen worden, "te van parkeerplaatsen iren. Keulsche Pot gourmet- en specialiteiten- ra"l. nu met uniek terras o'ormatie of reservering TEL. 04781-41774 ESEDIJK 2 OVERLOON edri Vernieling 5,f! KJ® Van het winkelcen- teltum bleken met stenen gooid te zyn. Puur vanda- Ne eigenaar enkele hon- Wdens kosten. Waterschade na kortsluiting Donderdagavond werden de poli tie en brandweer gealarmeerd voor wateroverlast vanuit de bovenver dieping van een woning aan de Burggraaf. Ook werd er een brand lucht waargenomen. De bewoner was afwezig en de wateroverlast werd door benedenburen ontdekt. De politie sloot, uit veiligheidsover wegingen, gas en elektriciteit af ter- wyl de brandweer het lek dichtte. Oorzaak was dat de verwarmingske tel kortsluiting had veroorzaakt. Er was sprake van behoorlyke water en rookschade. Diefstal uit auto Vermoedelyk is met een valse sleutel toegang verkregen tot een aan de Kruidenlaan geparkeerde personenauto. Uit het dashboard kastje werden persoonlyke spullen ontvreemd. 'Foutje bedankt' liet Leo Janssen van de WD vorige week woensdag weten, naar aanleiding van de aan passing van de begroting voor 1992. Hy en dhr. Klinckenberg (Samen werking) waren toch wel geschrok ken van het feit dat er in de oorspronkelijke begroting, die een tekort kende van 7 ton, voor ƒ377.000,- aan fouten in zat. In het voorstel van b. en w. om de begroting sluitend te maken werd een begrotingskorrektie uitgevoerd ter hoogte van bovengenoemd be drag. Zo werd het bedrag andere voorzieningen onderwys voor ƒ186.000,- gekorrigeerd ten voorde le van de gemeente. Verder was voor ƒ88.000,- aan te hoge kosten automatisering opgenomen in de begroting en was er ƒ103.000,- te weinig aan geraamde huurin komsten voor gemeentelijke eigen dommen in de begroting opgenomen. 'Van dat laatste schrik ik van...' liet dhr. Klinckenberg weten. 'Hoe kan dat?' Leo Janssen was van mening dat men de eerste post by de gemeente had kunnen weten, noemde de hoog opgenomen kosten 'stom' en plaatste by de te laag geraamde huurinkomsten de opmerking 'foutje bedankt!' Het CDA had geen problemen met de aanpassing van de begroting en plaatste via dhr. Muijsers alleen de opmerking dat het sluitend maken van de begroting over z'n algemeen goed was afgehandeld. Dat ontlokte dhr. Janssen tot de opmerking 'Dus jullie vinden dat goed?'. NIET GOED Wethouder Truyen liet in ieder geval weten dat het college een en ander niet goed vond. Wel het be drag van ƒ186.000,-, dat volgens hem voortvloeide uit de discussie met de inspekteur van binnenland se zaken, over het sluitend maken van de begroting. 'Dit is in ieder ge val geen vergissing. De andere twee zaken wel. Hierover heb ik als poli tiek verantwoorde binnenshuis al een harde noot over gekraakt Dat mag niet kunnen' aldus de wethou der financiën. De gemeente dekt overigens de resterende gaten in de gemeentebe groting uit de Buck-gelden van het bestedingsprogramma. 'Tydens de behandeling van de meerjarenra ming zullen we naar een strukture- lere oplossing gaan zoeken', het de wethouder weten. Zes Horstenaren aangehouden Zes inwoners van Horst in de leeftyd van 23 tot 25 jaar, zagen in Merselo kans om uit een doos met miniatuurmolentjes enkele exem plaren mee te nemen, zonder die betaald te hebben. Mensen die de jongeren in Merselo met die minia tuurmolentjes zagen lopen, gaven dit aan de politie door, zodat de poli tie de jongeren met die molentjes in hun handen, kon aanhouden. Ze werden naar het politiebureau overgebracht. Tydens het verhoor verklaarden z(j uit balorigheid de molentjes te hebben meegenomen. Zal dure drank worden Twee inwoners van Ysselsteyn, van 24 en 25 jaar oud, waren zon dag uitgeweest in Merselo en had den behoorlyk aan Bacchus geofferd. In Grootdorp, zo wisten zij, stond een bestelbus met drank. In een overmoedige bui braken ze de bestelbus open om zo aan gratis drank te komen. Dat werd echter ontdekt en de politie kon het twee tal aanhouden. In verband met de staat waarin het tweetal verkeerde, was het beter hen voor anders en eigen veiligheid, in de daarvoor bestemde ruimte by hun positieven te laten komen. Na ontnuchtering werden zy met de mededeling dat van een en ander proces-verbaal zal worden opgemaakt, huiswaarts ge zonden. Toen was het reeds maan dagmorgen. OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST DONDERDAG 11 JUNI 1992 Nr. 24 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG Bestuurder ging er vandoor Woensdagavond om even na elf uur kwam by de politie een mel ding binnen dat op de Venrayseweg onder Overloon een bestelauto op de kop in een droge sloot zou lig gen. Ondanks het feit dat het niet binnen de gemeente Venray was ging de politie toch ter plaatse ky- ken en trof daar, gezien vanuit de richting Overloon, rechts in de berm inderdaad een bestelauto aan. De bestuurder was er echter van door gegaan. Een 28-jarige inwoner van Berkel en Rodenrijs werd met nekklach- ten per ambulance naar het zieken huis vervoerd. Twee andere inzit tenden, een 22-jarige inwoner van Lemmer en een 23-jarige inwoner van Groningen, meenden dat ze er met enkele schaafwoncyes vanaf waren gekomen maar de politie achtte het raadzaam hen toch maar voor onderzoek naar het zieken huis te brengen. Het onderzoek werd verder in handen gegeven van de rykspolitie van de groep Oploo. Een ingesteld onderzoek naar de bestuurder le verde aanvankelijk niets op totdat zich in de vroege morgen een 26- jarige inwoner van Groningen bij de portier van Rank Xerox vervoeg de. Hij vroeg daar om hulp omdat hij gewond was. Het bleek de bestuurder van de bestelbus te zyn. Na behandeling in het ziekenhuis verklaarde hij door onverklaarbare oorzaak van de weg te zyn geraakt. Waarom hy er vandoor was gegaan kon hij ook niet verklaren. Winkeldiefstal Een 52-jarige inwoonster werd op heterdaad betrapt toen zij zonder te betalen lingerie uit een winkel aan de Grotestraat wilde meenemen. Zij werd aan de politie overgegeven die proces-verbaal opmaakte. Vorige week woensdagavond omstreeks zeven uur werd de hulp van de politie ingeroepen omdat e'ên dol geworden 'koe vanuit een weide aan de Harde- weg was uitgebroken. De koe rende vanaf de Hardeweg rich ting de Alpenhof, achterna ge zeten door de eigenaren, buurt bewoners en enkele andere personen. Omdat de koe ook in een tuintje terecht kwam en de afrastering had vernield, werd de hulp van de politie inge roepen. Een hoofdagent arriveerde met het bekende verdovingsge weer, maar om sukses te heb ben en geen gevaar voor de omgeving op te leveren, moet de schutter een vry schoots veld hebben. Dat was gezien de belangstelling - die later door de beluisteraars van de politie- radio groter 'werd - moeilijk. Het eerste schot was raak. Het getroffen dier zou na ongeveer tien minuten verdoofd moeten zyn. Een tweede schot bleek nodig maar de koe bleek ook hier tegen bestand te zijn. Iben een derde patroon in het li chaam van de koe was gescho ten ging de koe door de knieën en kon ze op de veewagen wor den gehesen. Voordat de koe weer tot bewustzyn was geko men, was ze al in de weide aan de Hardeweg uitgezet. De eigenaren van de koe heb ben met de mensen, die schade hebben ondervonden, een rege ling getroffen. Bij Cor Paint werken goed opge leide kleur- adviseurs, die u adviseren bij een verantwoorde kleurkeus. de beste in verf...de beste in behang Paterslaan 7, Venray. Telefoon 04780-82810 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Ook wy moesten het antwoord schuldig blyven, toen ons gevraagd werd welke eretitel gegeven wordt als een echtpaar 65 jaar getrouwd is. Goud is 50, diamant 60 en plati na 70 jaar, maar voor 65 jaar is nog geen eretitel uitgevonden. Op zondag 28 juni a.s. is het 65 jaar gelden dat het echtpaar VAN ELS-VAN LEENDERT in de parochie kerk van Wanssum in het huwelyk is getreden. Met trots zal het paar die uitzonderlijke huwelijksdag mogen beleven, omringd door de goede zorgen van het personeel van Het Schuttersveld, maar ook van hun kinderen, klein- en achter- kleinkmderen. DE BRUIDEGOM Lef vay Els is 92 jaar, maar die leeftyd is hem niet aan te zien. Er straalt nog een vitaliteit vanuit die wij op die hoge leeftijd voor onmo gelijk hadden gehouden. Hy werd geboren in Wanssum en bracht daar zyn leven door, totdat het echt paar in 1969 verhuisde naar het toen in aanbouw zynde bejaarden oord. Zij kregen daar een flatje toe gewezen. Na de lagere school te hebben ge volgd was zyn eerste haantje boe renknecht en dat hield hy vol tot dat hij op het betonfabriekje van Van Enckevoort in Oostrum kon be ginnen. Vervolgens kwam hij by Landbouwbelang in Wanssum te recht, een baas die hij 40 jaar trouw bleef en waar hij afscheid van nam toen hy 66 was. In de geschiedenis van Land bouwbelang in Wanssum zal de naam Van Els onverbrekelijk ver bonden blyven. Er is zelfs een tyd geweest dat daar vyf broers tegelijk werkzaam waren. Er moest toen flink worden aan gepakt, want het werk bestond uit het laden en lossen van schepen in een tyd dat hijskranen en bulksi- lo's nog niet uitgevonden waren. En het laden en lossen van schepen moest niet alleen in de haven ran Wanssum maar ook van Mook tot Roermond. Dat betekende dikwijls eerst naar die plaatst toe, niet per auto maar per fiets. Dagen dat er èn het zware werk gedaan moest wor den èn 70 kilometer fietsen, waren geen uitzondering. Later werd het personeel met een T-For<y"e ge bracht en gehaald. Maar met de uitbreiding van Landbouwbelang door mechanisa tie werd het werk minder zwaar. Door zyn inzet werd hy bevorderd en bracht het tot voorwerker. In 1965 nam hij afscheid na een 40- jarig dienstverband. Hij is voor het pensioenfonds een dure want die moet al 27 jaar zyn pensioen uit betalen. DE BRUID Bertha van Leendert (88) is niet meer zo vitaal maar nog wel goed bij de pinken. Van alles wat er rond de familie en in Het Schuttersveld gebeurt is ze op de hoogte en ook van wat er in Wanssum gebeurt. Daar is ze geboren en leefde daar tot ze naar Het Schuttersveld ver huisde. Na de school was ze eerst thuis werkzaam en de laatste jaren voor haar trouwen diende ze uit om de huishouding goed te leren. Dat bleek niet overbodig te zyn want uit hun huwelyk werden 10 kinderen geboren. Die zullen met hun aan hang en de 25 kleinkinderen en 10 achterkleinkinderen het feest meemaken. 'Och laat ons maar zwygen over hoe moeilijk wy het soms hadden, geen sociale voorzieningen en ons groeiend gezin kreeg pas kinder bijslag toen wij al 6 kinderen had den. Maar het was een tijd die ondanks dat, waard was om te bele ven. Ik heb geen spijt van het grote gezin want ook nu, na 65 jaar. blykt ons gezin nog het thuisfront te zyn, wat het ook toen was. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen ko men graag. Natuurlijk hebben wy onze ouderdomskwaaltjes en een te grote drukte kunnen wy niet meer aan', zo vertelt ons de bruid, 'maar De Noordlimburgse gemeenten zullen met het oog op een adequate rampenbestrijding en hulpverle ning intensief gaan samenwerken. De gemeentebesturen van Arcen en Velden. Beesel, Belfeld, Bergen. Broekhuizen, Grubbenvorst, Hel den, Horst, Kessel, Maasbree, Meerlo-Wanssum, Meijel, Sevenum, Tegelen, Venlo en Venray, zullen een daartoe strekkend besluit moe ten nemen. By grensoverschrijdende ram pen, zal de burgemeester van Venlo en by diens afwezigheid de burge meester van Venray als bestuurlijke koördinator optreden. De comman dant van de regionale brandweer wordt belast met de operationele leiding van de rampenbestrijding. De colleges van b. en w. stellen ge zamenlijk het personeel beschik baar, dat nodig is voor de invulling van het operationele team en voor de invulling van andere regionale rampbest rij di ngseen heden De bedoeling is, dat deze samen werking op 1 september a.s. in wer king treedt, RAMPENPLAN VENRAY Sinds 24 december 1985 is het Venrayse gemeentelijke rampen plan van kracht. Sindsdien zyn de inzichten met betrekking tot de or ganisatie van de rampenbestrijding en de hulpverlening nogal ingrij pend veranderd. Met name is het college tot het inzicht gekomen dat een doelgerichte rampenbestrij ding een grootschalige aanpak vergt, die het hulpverleningspoten- tieel van de afzonderlijke Noordlim burgse gemeenten te boven gaat. Het zal nodig zyn alle in de regio be schikbare kennis en kunde te bun delen. Vandaar, dat het Venrayse Rampenplan zal moeten worden aangepast aan de nieuwe situatie. Bij de opsomming van de veer tien rampen, die de gemeente kun nen bedreigen is o.m. sprake van stormbuien, windhozen, extreme hagelbuien, yzel en sneeuwval en overige extreme weersomstandig heden. Het lijkt ons wenselijk, dat na de aardbeving van 13 april jl. ook deze natuurramp als 'een soort ramp, die de gemeente kan bedrei gen' wordt opgenomen, want de be ruchte Peelbreuk ligt niet zo heel ver van Venray. De commissie voor algemene za ken zal zich in haar vergadering van 15 juni (aanvang 18.00 uur in de b. en w.-kamer) o.m. over de nieu we versie van het Rampenplan buigen. wy doen het maar in twee gedeel ten'. Op zaterdag 27 juni viert het paar met de kinderen en kleinkin deren een besloten feest. Op maandag 29 juni zal de rector van Het Schuttersveld, em. deken Teunissen, om 10.00 uur in de ka pel van Het Schuttersveld een Eu charistieviering verzorgen. Daarna zal in de rekreatiezaal van Het Schuttersveld personeel en bewo ners de gelegenheid worden gege ven het paar geluk te wensen. De Eucharistieviering zal worden opgeluisterd door het bejaarden- koor Crescendo waarvan de bruide gom 20 jaar aktief lid is. maar deze keer zal hy niet mee mogen zingen. De bruidegom. Lei van Els, is ook prins geweest van De Schutteraar, de carnavalsvereniging van Het Schuttersveld. Hij was ook 12 jaar lid van de bewonerscommissie, eerst voor de flat en later voor de bewoners van het verzorgingshuis. Veel van de aktiviteiten die de bruidegom eerst uitoefende heeft hy aan anderen overgegeven zoals het onderhouden van de tuin. Een aktiviteit is gebleven, en dat is kaar ten. iedere middag, van maandag tot vrydag, van 2 tot 5 uur. Dan zal hij geen afspraken maken want die kaartmiddagen, daar kan hy niet buiten. Voor ons gesprek maakte hij daar wel een uitzondering op, al kon het gesprek niet kort genoeg duren. Diefstal sproeiers Vanaf een bedryf aan de Spurkt werden ten nadele van een 35- jarige inwoner van Horst. 64 sproei ers ontvreemd. De waarde hiervan bedraagt ƒ4.000.-. De politie zou graag in kontakt komen met even tuele getuigen, want de diefstal kan niet in enkele minuten hebben plaatsgevonden. Mensen die iets verdachts hebben gezien worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. Uitdager vechten aangehouden In de nacht van vrydag op zater dag hield de politie op het Gouden Leeuwterrein een 22-jarige inwo ner aan die het anderen lastig maakte, en hen uitdaagde met hem te vechten. De Venravnaar kreeg proces verbaal inzake verstoring van de openbare orde. Hy kon later huis waarts keren. Diefstal portemonnee Ten nadele van de beheerder werd in het wykcentrum Brukske zijn portemonnee gestolen. Daarin zat een geldbedrag van ongeveer ƒ1.000,-. Hoe de diefstal heeft plaats gevonden kon niet worden vast- Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray

Peel en Maas | 1992 | | pagina 11