i—r fis Wijkplatform ïfrukk van start Zwemmen voor cara-patië in De Sprank te Venn Luikse Markt Bemy Camps naar Olympische Spelen Geert Pelzer zingt Hazes MEDEDELING TROPIC PARADISE Loobeekl Holthe 31 mei 1 PEEL EN MAAS Donderdag 28 n Grote Kerk Deken C.J.R. Buschraan, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben. Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: H. Jeanne d'Arc. 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eucha ristieviering; overl. fam. De Wit- Neilen. 17.30 Het beeld van O.L. Vrouw Sterre der Zee wordt op plechtige wijze in de kerk gebracht, waarna de Vespers t.e.v. de H. Maagd Maria worden gezongen. Na de Vespers uitstelling van het Allerhei ligste, aanbidding en rozenkransge bed. Daarna om 19.00 uur gezongen eucharistieviering te.v. de H. Maagd Maria. Na de H. Mis wordt het beeld Sterre der Zee op plechtige wyze de kerk uitgedragen onder het zinden van O. Reinste der Schepselen. Wy hopen dat velen met ons op deze wyze plechtig de Mariamaand slui ten, en haar te eren als Patrones van ons Limburg. Jrd. An Geurts- Versteegen (koll.); ouders Hein- Aben-Janssen (koll.); Theodora Flinsenberg-v.d. Bogaard (S); jrd. Gerrit en Truus Zweden; Ans Jacobs-van Meijel (koll.); Gerrit Rut ten (koll.); Jo Denissen (koll.); Toon Cox (koll.); Mien Hendricx- Hunnekens (koll.); Herman Verha gen (koll.). Zondag: 7e Zondag van Pasen; Wereldcommunicatiedag. 8.00 Lsm. Teng Aben en overl fam. 9.30 Lat. Hgm. Martha en Mariet Goumans-Janssen; ti.v. missiona rissen; Anny van Stiphout-Keijzers. 11.00 H. Mis met volkszang uit dankbaarheid b.g.v. 40-jarig ambs- jubileum (K); Wim Driessen. Van 31 mei t/m 6 juni week van de missionarissen. Maandag: H. Justinus. 9.00 Lsm. Leo Gooren. Dinsdag: H.H. Marcellinus en Petrus. 9.00 Lsm. voor de overlede nen (offerblok). 19.00 Lsm. Henri Hermssen (buurt). Woensdag: H.H. Carolus Lwanga en gezellen. 9.00 Lsm. tot zekere intentie. Donderdag: H. Quirinus. 9.00 Lsm. overl. echtp. J. Tillemans-Duyf (S). 19.00 Lsm. overl. ouders Vin Osch, waarna H. Uur tot 20.00 uur. Vrijdag: H.H. Bonefatius en ge zellen; eerste vrydag van de maand. 9.00 Lsm. te.v. het H. Hart van Jezus; W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; Christiaan Beclet ouders Hermanus Beclet en Petro- nella Raemakers en Marie Beclet (S); Antoon Janssen en echtgen. (S). 9.30 De H. Communie wordt naar de zieken gebracht. Op dinsdag t/m zaterdag is de kerk van 14.00 tot 16.00 uur ter be zichtiging open. Akolieten: Zo: 9.30 Bart Derkx en Wilco Jansen. Misdienaars: Beurten volgens lijst Lektoren: Za: 19.00 A Noyens. Zo: 11.00 L. Truyen. I Vincent van Gogb Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Lektrice: H. Brouwer. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Lektrice: zr. Jacinta. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag. Iedereen is wel kom in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Mathilde Wassher en t.e.v. II. Geest. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGS VIERING. René Timmermans en overl. echtgen. (koll.); jrg. Tbon van Ooi; Tbon Verstegen en overl. fam. Verstegen-Janssen; Harrie Vol- leberg Zondag: 9.00 Voor een overlede ne. 11.15 Voor de parochie. 18.00 Antoon Lucassen. Maandag: 8.00 Tot zekere inten tie. 19.00 Jrg Jan Arts. Dinsdag: 8e Dinsdag van de An- toniusnoveen. 8.00 T.e.v. St Anto- nius. 19.00 Avondmis met voorbeden voor eigen een aanbevo len intenties; Gérard Beterams en overl. fam. Woensdag: 8.00 Voor bijzondere intentie. 19.00 Overl. fam. Phi- lipsen. Donderdag: 8.00 Overl. mede broeders. 19.00 Overl. echtp. Vercoulen-Keysers. Vrijdag: 8.00 Voor overledenen. 13.00 T.i.v. bruidspaar Lo Kurvers en José Reintjes. 15.00 Veltumse Ka pel: T.i.v. bruidspaar Fred Pelzer en Nicolette v.d. Hoek. 19.00 Ge zinsmis voor de gezinnen van de parochie. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Johan Pouwela Zo: 9.00 Pa scal Kusters; 11.15 Jaap Janssen; 18.00 Martin Leenders. Parochie Brukske Zaterdag: 15.00 Uit dankbaar heid bij 25-jarig huw. Cybulski-Arts. Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Sjeng Hoedenmakers; lev. en overl. fam. Swinkels. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. het Onbe vlekt Hart van Maria. Op deze zater dag komt het beeld van O.L. Vrouw, Sterre der Zee, naar Venray en zal ontvangen worden in de Petrus Bandenkerk. Om ook de parochia nen van de Vredeskerk in de gele genheid te stellen de Moeder Gods in Venray te verwelkomen, zal er in onze kerk deze zaterdag geen avondmis zyn (dus ook geen kin derwoorddienst). Zondag: 7e Zondag van Pasen. 8.30 Voor het geestelyk en tydeiyk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Voor overl. Thérèse Bouwman, jrd. Leo Corten- bach; Theo Lenssen; overl. ouders Relouw-Linders; Trees Reynders- van Kuyk (koll.). Maandag: H. Justinus. 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Voor de vrede. Dinsdag: 8.00 Mart in us Pontman en Gysbertus van Blokland. 19.00 Voor de Christenen die vervolging lyden. Woensdag: H. Carolus Lwanga en gezellen. 8.00 Lev. en overl. fam. Nota. 19.00 Overl. ouders Wijnhoven-Philipsen; overl. Wim Hendriks en zoon Martien (koll.). Donderdag: 8.00 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 H. Uur, uitstelling van het Allerhei ligste; Jac Backus; overl. ouders Simons-W illems. Vrydag: Eerste Vrydag; H. Boni- fatius en gezellen. 8.00 Als eer herstel aan het Goddelyk Hart 15.00 Kapel Veltum: huw. Fred Pel zer en Nicolette v.d. Hoek. 18.30 Kruisweg-oefening. 19.00 Overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. Cam. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jan Comelissen. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen-, Antoon Janssen. 10.00 Overl. ouders Loonen-van Rens, de ken Loonen (Gein. koor en volkszang). Maandag: 9.00 Tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Voor de fam. T. Woensdag: 9.00 Harrie Claessens. Donderdag: 9.00 Pierre Poels. Vrydag: Eerste vrydag van de maand. 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. 13.00 Uit dankbaarheid by 25-j. huw. Theeuwen-Derks. 14.00 Bruidspaar Janssen-Driessen. Misdienaars: Za: 19.00 Monique Janssen, Ursula Comelissen, Kim Hermans, Nicole van Osch. Zo: 8.30 Leo van Delft, Maurice van Mill, Ivo Ghielen, Paul de Beer; 10.00 Lizette Janssen, Linda Stammen, Maike Koch, Yvonne Thielen. Parochie Oirlo Week voor de Nederlandse mis sionaris. Zaterdag: 19.00 Eucharistieve- ring met medewerking van Kelder- band en Ons Genoegen; Wim Vogelzangs; overl. ouders Wolters- Janssen. Zondag: 7e Zondag van Pasen. 11.00 Hoogmis. (Herenkoor). Tot byz. intenties van de fam. S. en G.; voor de parochie. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen. Vrydag: 13.30 PI. Gez. H. Mis uit dankbaarheid 25-j. huw. fam. Versley ne-Peeters. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Geen dienst i.v.m. inhalen O.L. Vrouw Sterre der Zee te Venray. Zondag: Hoogmis; Toon Steeghs. Woensdag: 19.00 Jrd. Anna Phi lipsen, Gerardus Philipsèn, Marti- nus Philipsen; Jan Willms; Grad Brouwers (Ouderenbond). Vrydag: 14.00 Huw. Miranda Fleurkens en Geert Dings. Misdienaars: Zo: Marina en Loes. Vr: Marianne en Anke. Parochie Leunen 7e Zondag van Pasen. Kerkdeur- kollekte voor de Nederlandse missi onaris. Zaterdag: 19.00 Lsm. Anna en Gerrit Bouten en overl. fam.; Drika Heidens-Smits (oude buurt); Grada Heldens-Direks; Michel'Loonen en overl. fam.; overl. fam. Van Vegchel- Hoeimakers; fam. Croymans- Michels; martien Jilesen; Frans Rongen en overl fam. Jan van Cuyck, echtgen. en overl. kinderen; mnnd. Tfeng en Anna Verheyen. Zondag: 10.00 Hgm. Louis Wèys (vw herenkoor); weekd. Piet Kusters (5); gest. jrd. Maria Asselberghs. 11.15 Lsm. voor het welzijn van on ze parochie. 14.30 Doopviering Leo- nie Reintjes. 15.00 Doopviering Michiel Wynhoven. Maandag: H. Justinus, marte laar. 19.00 Lsm. overl. fam. Bouwman. Dinsdag: 19.00 Lsm. Mien Litjens-Lemmen en overl. fam.; Piet Janssen, echtgen. en overl. fam. Janssen-Martens. Woensdag: H.H. Carolus Lwanga en gezellen, martelaren. 19.00 Mnnd. Hendrik Philipsen en Catha- rina Philipsen-Spreeuwenberg. Donderdag: 19.00 Lsm. Leo Loo nen en echtgen. Vrydag: H.H. Bonifatius, bis schop en gezellen, martelaren. Eerste vrydag van de maand. Van af 8.45 ziekencommunie aan huis. 11.30 Huw.mis Frans van Soest en Wilma van Ooi. 13.30 Huw.mis Ro bert Rongen en Esther Geurts. ia00 Huw.mis Coert v.d. Heuvel en Marlie Brok. 19.00 Lsm. Geen avondmis. Misdienaars: Za: 19.00 19.00 Cci- le van Pol en Janny van Osch. Zo: 10.00 Paul, Frank en Mark de Klein; 11.15 Jenny Jenniskens en Marian Manders. Ma t/m do: 19.00 Heide Voesten en Inge van Tilburg. Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis kens. Zo: Annie Reintjes. Gedoopt: Geert Jenniskens, Horsterweg 15; Mandy Litjens, Weth. Reintjesstraat 9; Carmen Linssen, Boodenstraat 11. Huweiyksafk.: Frans van Soest uit Ysselsteyn en Wilma van Ooi uit onze parochie (3e roep); Robert Rongen uit onze parochie en Esther Geurts uit Horst (3e roep); Coert v.d. Heuvel en Marlie Brok, beiden uit onze parochie (3e roep); Michel Bal- tissen uit Maashees en Willy Lit jens uit onze parochie (le roep); William Smeets en Sandie Baken, beiden uit onze parochie (le roep). Opbrengst kerkdeurkollekte voor aktie 'Honger in Afrika'; ƒ750,65. Rektoraat Heide Zondag: 7e Zondag van Pasen. 10.00 Hoogmis jgt Peter Paul Jans sen en Martinus Janssen. Akoliet: John Verkoeijen. Woensdag: H.H. Carolus Lwanga en gezellen, martelaren. 8.00 H. Mis uit dankbaarheid en als eer herstel van de H. Harten van Jezus en Maria; overl. ouders Janssen- Doumen. Misd.: Mieke Derikx en Tbm Comelissen. Rektoraat Veulen 7e Zondag van Pasen. Zaterdag: Geen H. Mis vanwege de rondgang van O.L. Vrouw, Sterre der Zee te Venray om 17.30. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Ja cobus Ewals en Maria Ewals- Holtackers; te.v. Maria Kapel Lor- baan ti.v. offeraars. Maandag: 8.00 H. Mis Harry Hendrix. Dinsdag: 8.00 H. Mis t.e.v. St An- tonius ti.v. offeraars (8e van de 9 dinsdagen). Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: Eerste vrijdag van de maand. 8.00 H. Mis t.e.v. H. Hart; ti.v. offeraars. Akolieten: Za: Ruud Bexkens en René Reintjes. Misdienaars: Zo: Bas Snóëks en Miriam Snoeks. Parochie Ysselsteyn 7e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Mnnd. Jan Jans sen; J. Swinkels Jeanne; ouders Philipsen-Creemers. Zondag: 9.30 Mndd. Sj. Classen; ouders Vollenberg-Aerts en Theo. 11.15 Overl. ouders Vogels- Jeurissen en overl. fam. Maandag: 19.00 Overl. paro chianen. Woensdag: 19.00 Jrd. Jacob Flin- senberg. Vrydag: 19.00 Overl. fam. Vergeldt-Smeets; te.v. H. Hart. Misdienaars: Za: 19.00 D. v.d. Burgt en Marl. Potten. Zo: 9.30 N. Jaspers en B. Pouwels; 11.15 I. en J. Slangen. Ma: Sj. Ewals en H. v.d. Hoff. Wo en vr: M. Arts en K. Jaspers. Spreuk van de week: 'Verdraag, dat anderen anders zyn!" Doopschema: (juni) Op de zonda gen 14 en 21 kan in onze kerk het Sacrament van het Doopsel worden toegediend. Mededeling: Saterdag 30 mei a.s. doet het beeld Sterre der Zee Ven ray aan. Om 17.30 uur aankomst aan de Grote Kerk. Om 18.00 PI. ge zongen Vespers waarna het bidden van de Rozenkrans. De Plechtige eucharistieviering in concelebratie begint omstreeks 19.00 uur. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Ellen Bouwman, Put- tenweg 82 en Ruud Bouwman, Paardekopweg 17. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Van Osch-Janssen; jgt. Josefina en An toon Verhaag; Karei van Vegchel. Misd.: Kim Thielens en Anke Broeren. Zondag: 10.00 Jan en Han Bar doel. Misd.: Ingrid Wismans en Lin da Poels. Maandag: 8.30 Peter Joh. van Meyel en Petronella Muysers; Her man Thissen. Dinsdag: Geen H. Mis. Woensdag: 18.40 Rozenhoecye. 19.00 Petrus H. Muysers en Maria C. Steegs; jgt Fen Rongen. Misd.: Paul Arts. Donderdag: Geen H. Mis. Vrydag: 8.30 Martinus Hub. de Ryk. Kerk poetsen: Mevr. Hendriks- Flinsenberg en mevr. Eyssen-van Dyck. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wy u uit voor het by wonen van een bybeltoespraak met als thema 'Jezus Christus - De nieuw regeerder van de aarde' in de Koninkrykszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Deze week een fraaie fc aantal (elf) Ven ray se jt heel lang geleden hun dienstplicht vervulden dorp. Zy waren ingedee! Infanterie-brigade A.con gerd in Barak 4, aldus df Het is een foto-opnam 1910 dus 82 jaar geledei Hun namen konden t achterhaald en s we: Driek Seykens, berg Thej Voermans, u Willems, Jan Thora Zittend v.l.n.r..- Petnn Wim Willems, SjefvanjJ Schaeffers, Jaap Ouden 1 Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Jeanne d'Arc. 19.00 Voor de parochie en de kerk. Zondag: Week voor de Neder landse missionaris; Zondag onder octaaf van Hemelvaart 10.00 Ram. Huys-v. Enckevort. Maandag: H. Justinus. Geen H. Mis, Dinsdag: H.H. Marcellinus en Petrus, martelaren. 8.30 Byz. int (MJ). Woensdag: H.H. Carolus Lwanga en gezellen, Oegandese martela ren. 8.30 ïhm. Comelissen- Hendriks. Donderdag: H. Quirinus, marte laar. 8.30 Fkm. Bloemen-Brienen. Vrydag: H. Bonifatius, bisschop en gezellen; Eerste vrydag. Geen II. Mis. Misdienaars: Za: Patricia en Clau dia. Zo: Marieke en Janine. Lektoren: Za: Josie Claessens. Zo: Jan Classen. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor alle gevraagde intenties en stich tingen. Zondag: 8.30 H. Mis voor byzon- dere intentie en uit dankbaarheid. 10.00 Hoogmis voor Bèr Zegers; Nöll de Hoog (buurt); Gerardus Goo ren; Ria v.d. Oord-Berge en Amol- dus Reyders. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef; uit dankbaarheid; Rosy Hette- ma van Thiel en tz.i. 16.00 H. Mi$ tgv. 40-j. huw.feest Van Tilburg- Hendrix. De tentoonstelling 'Geen beeld voldoet' is in de kerk van St. Jozef te Smakt van 1 t/m 11 juni, iedere dag van 14.00-17.00 uur. De ten toonstelling gaat over het leven en de werken van St Jan van het kruis. Deze tentoonstelling is in maart ook geweest en trok toen veel belangstellenden Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 31 mei zal in het Inter ven College, Leunseweg 2a te Ven ray, ds. G. Aalbers uit Geldrop voorgaan in de dienst Aanvangstyd is 09.30 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpetye 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 31 mei om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. P. v.d. Kraan, Bleskensgraaf. Bijbel/kontaktavond: De eerst volgende bijbel/kontaktavond is op donderdag 4 juni om 20.00 uur. On derwerp: 'Ik wil leven, leven, eeu wig leven!' Zondagschool: om 16.00 uur voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Op zondag 31 mei a.s. wordt er in wykgebouw Op 't Nipperke aan de St Odastraat 41 te Venray een Luik se Markt georganiseerd. U kunt te recht van 10.00-18.00 uur. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen Isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 Li CT4784-2184 Bemy Camps, de handboogschut ter uit Ysselsteyn, is vorige week aangewezen door het Nederlands Olympisch Comité, om deel te ne men aan de Olympische Spelen in Barcelona. Bemy Camps zal samen met Erwin Verstegen en Henk Vo gels de Nederlandse mannenploeg vormen. Gerard Koonings uit Leu nen, die ook genomineerd was voor de spelen, is niet aangewezen. 'Amsterdam Back Home' is de ti tel van een oer-Hollandse avond ty dens de muziekfeesten in Overloon. Vrijdagavond staat het Nederlandse lied centraal met als belangrijkste artiesten Het Jordaan Cabaret Geert Pelzer en Jan Boezeroen. Daarnaast zullen vele plaatselijke artiesten hun levenslied ten gehore brengen. De muzikale begeleiding en omlijsting is in handen van het bekende orkest Drietakt De avond begint om 20.30 uur en de feesttent is geplaats op het gildeterrein in Overloon. Vriend en vriendin waren het niet eens... In een op de Deumeseweg rijden de personenauto, bestuurd door een 22-jarige inwoner, zondagmid dag omstreeks 18.00 uur, kreeg de bestuurder onenigheid met zyn naast hem zittende 21-jarige vrien- ding. Dat liep zo hoog op dat de vriendin aan het stuur trok met het gevolg dat de bestuurder de kontro- le over de auto verloor. De auto raakte in een slip en kwam in een rechts van de weg lopende greppel tot stilstand. De vriendin moest met lichte verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De auto kon worden weggesleept Kat slachtoffer van het verkeer Een bewoonster van het Christof- felkruid vond in haar straat een ge wonde kat. Als dierenvriendin ontfermde ze zich over de kat. Zy kon geen hulp krygen voor een be handeling. Dat kon de politie wel en een dierenarts ontfermde zich over het dier. De kat werd na behande ling naar het asiel gebracht in af wachten van melding van de eigenaar. Portemonnee gerold Van een 32-jarige inwoner werd in een discotheek zyn portemon nee gerold. Hy was daardoor ƒ250,- armer geworden. M.i.v. maandag 1 juni 1992 stoppen wij met de exploitatie van Restaurant Quick-ln op de Grote Markt 11 te Venray. De komende maanden gaan wij op een andere lokatie bou wen aan een nieuw restaurant. Wij danken al onze gasten voor het in ons gestelde vertrou wen tijdens de afgelopen 14 jaar en hopen u medio septem ber te mogen begroeten in ons nieuwe restaurant. Nieuw adres: Horsterweg 53 Castenray Op donderdag 4 juni a.s. komt het wijkplatform Brukske voor het eerst bij elkaar. De bijeenkomst vindt plaats in het wijkcentrum De Kiosk en begint om 20.00 uur. De oprichting van het wijkplat form is een van de vele aktiviteiten die in het kader van Sociale Ver nieuwing in de wijk Brukske zyn ontplooid. Het platform gaat zich bezighouden met zaken die voor de hele wyk van belang zyn zoals openbare verlichting, of verkeerssi tuaties. De samenstelling van het plat form kan verschillen. Dit hangt af van de onderwerpen die besproken worden. Wel is er een vaste kern op gericht waarin vertegenwoordigers ui de wyk zyn opgenomen. De kerngroep vergadert in principe lx per zes weken. Sinds de start van Sociale Ver nieuwing in Brukske in januari 1992 is er veel gebeurd. In samen- KE werking met de gemeu bewoners op voortva diverse onderwerpen q resultaten bleven ni« speel- en groenvooraa anv liggen er dan ook heel Maar er is nog meer ie van Brukske een maken. Heeft u het horen! Schriftelyk by de «j werker (dhr. M. Willenu| meentelyke koördinÉ Vernieuwing (dhr. F. mondeling door een bes foontje aan de wykoplx* X it Adressen: Gemeentel|8U dhr. F. Vossen, Po AM Venray; dhr. Bergweg 4, 5801 EG Venn Willems heeft elke \i dag van 14.00 tot 17.001 uur in wykcentrumDe w< Op 2 juni 1992 start in zwembad De Sprank te Venray een wekelykse bewegingsaktiviteit in water spe ciaal voor cara-patiënten en even tuele partners. Vanaf deze datum zal iedere dinsdagochtend een des kundig zwemonderwijzer van 10.00-11.00 uur een les verzorgen. De les vindt plaats in extra ver warmd water en is aangepast aan de (on-)mogelykheden van de deel- nemers.De deelnemers hoeven niet te kunnen zwemmen! Deze aktivi- teit vindt plaats in het kader van Meer Bewegen voor cara-patiënten (MBvC) en staat open voor inwoners van Venray en omgeving. Het voordeel van water Door de opwaartse kracht van het water en de aangename tempera tuur van het water kunt u in water bewegingen uitvoeren die op het droge vaak moeilyk of zelfs onmo gelijk zyn. De bewegingsmogelyk- heden van uw ledematen en gewrichten worden zo zonder veel moeite aanmerkelyk vergroot Dit komt uw ademhaling ten goede. In een les verricht u gymnastie koefeningen in het ondiepe gedeel te van het zwembad. De oefenvormen bestaan uit ontspannings-, conditionele-, lenigheids- en vaardigheidsoefenin gen. Inspanning en ontspanning wisselen elkaar regelmatig af. U be paalt uw eigen tempo! Organisatie Het MBvC reaktiveringszwem- men in de Sprank wordt georgani seerd door de afd. Venray van het Nederlands Astma Fonds in samen werking met het Provinciaal Steun punt Bewegingsaktiviteiten Gezondheidszorg. Vandalisme In de nacht van zondag op maan dag werden vernielingen aange richt in een tuin aan de St. Catha- rinastraat. De waslyn was vernield evenals enkele bloempotten. By de buurman was de schakelaar van de carport vernield. Een in de Handelstraat gepar keerde personenauto van een inwo ner werd vernield aangetroffen. Naast krassen op het lakwerk ble ken ook de ruitenwissers vernield te zyn. Snelheidskontroles Zaterdag werden tussen 10.15 en 12.15 uur snelheidskontroles ge houden op de Deumeseweg en op de Puttenweg, alwaar de snel heidslimiet 00 km bedraagt. Op de Deumeseweg werden 162 voertui gen gekontroleerd, 37 daarvan re den te snel en de hoogste snelheid bedroeg 142 km per uur. Op de Put tenweg werden ook 162 voertuigen gekontroleerd. Hiervan reden er 38 te snel en hier bedroeg de hoogste snelheid 125 km per uur. Het aantal deelnemen beperkt tot 25 personen Individuele aandacht is) gelijk. Deelname Alle volwassen cara-pi eventuele partners kuni men aan het cara-zwcm Sprank. Na afloop van 4 u een gratis kop koffie ai U kunt dan nog even ten met de andere dëeln Bent u geïnteresseerd meedoen en/of kyken inü A gratis leg op dinsdag! [1 10.00-11.00 uur! na der? M zal nog nadere toelichtin worden op de algehele» Wenst u meer informal u kon takt opnemen niet Well, tel. 04780-852641 Donders, tel. 04780-840S «er Invalidenvoertuig a Donderdagavond voni niet verlenen van voon kruising Vliegert-1 (midden in de bossen)® plaats tussen een pe" bestuurd door een i' ffay ner van Wanssum, en invalidenvoertuig, bed» een 64-jarige inwonen® bestuurder van het in» tuig moest voor beham lichte verwondingen M mi 'iW kenhuis worden verv ide Op zondag 31 mei voetbalvereniging Hol'- ieder jaar weer een lilt Loobeekloop. Deze in de bossen by het sp Halt in Holthees. W bestaat geheel uit zand» name aan deze trinüfr jong en oud mogelijk-! kloop is de achtste vwJ Trimloopkompetitie van Cuyk. Het byzondere van da is, dat de jeugd t/m 12JÏ meente Vierlingsbeek. kan nemen door sjx® verschillende bedrijven Men kan deelnemen gende afstanden: Jeugd 1,5 km, start 10.00 ui» t/m 12 jaar: 1,5 km, sW1 Jeugd 13 t/m 15: 5 km uur; Overige: 5 km, si*"1 Overige: 10 km, start" Het inschryfgeld b< den per persoon en t/m 12 jaar 3 gulden gemeente Vierlin) Voor meer inlichtii terecht by G. Koopi 36706. IA -and» rimW 'Ijjk-B ie va» m

Peel en Maas | 1992 | | pagina 30