rrn Heeft u zich al ingeschreven voor de traithlon? Avondvierdaagse op 18-19-20-21 juni AGENDA f, 1 1 T— 1 1 1 1 1 steenlegging 1 parochiekerk Oda Ysselsteyn 19-Jarige ihandicapte faar gewond autobrand De Piëlhaas Ledenvergadering dinsdag 2 juni Wereldwinkel Venray een exclusieve collectie schoenen voor dames en heren VAN OORSCHOT MODE Bierfeest bij 't Podium Oud-Venraynaar promoveert 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN JfËO Kanaal wisseling op televisie Ook in Oirlo Nationale modelvlieg- rekreade dag Zondag 14 juni: Zuidnederlands kampioenschap 1/4 triathlon PEEL EN MAAS 1 EN MAAS i Donderdag 28 mei - Pagina 3 •idagmiddag om 16.00 uur "ens een korte plechtigheid steenlegging plaats van de iw zynde nieuwe paro- Als voorzitter van het Ité liet Harrie Philipsen, irste steenlegging niet onge- voorbjj gaan. Hij noemt het nicum dat er nog een eerste van een kerk plaats- »jbouw van de kerk verloopt vol- schema en volgens de ver- ting zal de ingebruikname op [ober plaatsvinden. De bouw - opt voorspoedig maar dat kan [ezegd worden over de akties. fk staat in de steigers maar er altijd een ton tekort. Om dat van ƒ100.000.- by elkaar te en zal er op 13 juni gestart in met een grootse loterij die edrag zal moeten opbrengen, ndien zijn er nog toezeggingen n. Als die gehonoreerd wor- lan komt dat bedrag zeker by i Het bouwcomité hoopt dat leaal, geen lening om zo geen =5dcnlast op het nageslacht te bewaarheid wordt. Vele pa- anen woonden de eerste J legging by en het kinderkoor site het gebouw met het mooie led, dat speciaal voor de paro- geschreven is. 19-jarige in Ven ray woonach- raar geestelijk- en lichamelijk idicapte jongen is vorige week rdag by een autobrand le- yjevaarlijk gewond geraakt De j wordt dikwyls door zyn va- ,zyn auto meegenomen om ip wat afwisseling te bezor- ook die donderdagmorgen, de 43-jarge vader iemand treken, die op het asperge- de Meerloseweg in Oirlo werken was. In de tyd dat fr by de jongen weg was is g onverklaarbare oorzaak Itgebroken in de auto en Ie kleding van de jongen in rHy zag geen kans het vuur Tbevallig zag een zus van i - die op het aspergeveld werken was - rook uit de ien. Zy riep haar vader en zijn zoon uit de auto ter- Ie kleding als een fakkel le, De vader wist het vuur te 5n bracht de jongen met een auto naar het ziekenhuis. de jongen levensgevaarly- «dwonden had opgelopen naar het brandwonden- Beverwijk overge- ™-'ie van de Venrayse politie pttn de Algemene Verkeers van de rijkspolitie, auto waarin de jongen zat totaal vernield. Hoe de brand nen ontstaan kon niet ver worden. Of de jongen met gespeeld heeft kon niet wor- erhaald. [vijf fietsen gestolen n het afgelopen weekend ten gedaan van diefstal P °f haar fiets. De diefstallen allemaal plaats in het Vastelaovesvereniging De Piël haas nodigt u uit voor de algemene ledenvergadering welke gehouden zal worden op dinsdag 2 juni 1992 om 20.30 uur in café de Volle Maan, Merseloseweg, Venray. Agenda: 1. Opening; 2. Ingeko men stukken en mededelingen; 3. Vaststelling verslag ledenvergade ring d.d. 11-11-91 (vanaf 20.00 uur verkrijgbaar in vergJokaliteit); 4. Jaarverslag sekretariaat; 5. Vaststel ling financieel verslag penning meester; 6. Benoeming kascommis- sie seizoen 92/93; 7. Nabespreking seizoen 91/92; 8. Reglementair af tredend zijn de volgende bestuurs leden: Bert Janssen, voorzitter Ceremonie en Protocol; herkies baar. Hugo Stappers, voorzitter Liedje; op eigen verzoek aftredend. Door de commissie Liedje is Geert Nelissen voorgedragen als kandi daat voorzitter voor deze commis sie; 9. Vakature voorzitter Commissie Boerebrulleft. Door het algemeen bestuur wordt voor gesteld Leo Otten in deze vakature te benoemen; 10. Vooruitlopen op 5xll-jarig (1993) bestaan; 11. Rond vraag; 12. Sluiting. WEEK VAN DE KOFFIE Van 28 mei t/m 8 juni moedigt het Koffie Informatie Bureau de consu ment aan te variëren met koffie. Een goed moment om de Max Havelaar-koffïe nog eens extra on der de aandacht te brengen. Vanaf mei 1989 daalden de koffie prijzen naar een dramatisch diepte punt, drie jaar later. De pry's van Arabica, de koffie die wy in Neder land het meest drinken, zakte be gin mei '92 tot onder 60 dollar per 45,4 kg. Ter vergelijking: dit was in 1989 nog 135 dollar. De gevolgen van deze prijsdalin gen konden niet uitblijven. Veel koffieproducenten kunnen het hoofd niet langer boven water hou den. De zwaksten worden daarbij het eerst de dupe. De noodzaak van Max Havelaar Keurmerkkoffie mo ge dan ook duidelijk zijn. De prij zen van Max Havelaar dalen niet, omdat de boeren een fatsoenlijk be staan moeten kunnen opbouwen. Max Havelaar garandeert de boeren een prys van 125 dollar. Met Max Havelaar zyn de boeren dus vele malen beter af. De Wereldwinkel (Hensenius- straat 3A) verkoopt 10 verschil lende koffiesoorten: rood-, zilver- en goudmerk, biologisch geteelde, ca- fiïnevrije, oploskoffie en bonen. Ook voor grootverbruikers. Voor meer informatie: M. van Ze- ben, tel. 11689 en A. Wondergem, tel. 84545. Bestuurder werd geslagen Een 42-jarige bestuurder van een personenauto werd op de Veltumse Kleffen gehinderd door twee fiet sende jongens. Hij stopte en sprak de jongens aan over hun hinderlijk rijgedrag. In plaats van de raadge vingen aan te nemen, gaf een van de jongens de bestuurder een klap in zyn gezicht De bril sneuvelde en de bestuurder liep een blauw oog op van de klappen. Hy deed daar van aangifte. De politie denkt ge: zien het signalement wel achter de identiteit van de jongens te komen. Schoolstraat 34, Venray Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer. Oss, Venray. Op zaterdag 13 juni en zondag 14 juni vindt weer de Triathlon van Venray Regio plaats. Ook u kunt meedoen! Zaterdagavond de 1/8 triathlon én de 1/8 trio triathlon. Voor het eerst is er een rekreatie- ve triathlonavond in Venray. De af standen zyn: zwemmen: 500m in het wedstrydbad van De Sprank; fietsen: 20 km over verkeersvrije en verkeersarme wegen van Ven ray; lopen: 5 km, er is een loop- rondje van 2,5 km op de Kempweg gemaakt. De finish is op de hoek Kempweg-Westsingel Vele deelnemers uit de regio Ven ray hebben zich al ingeschreven voor de individuele 1/8 triathlon. Bij de 1/8 trio triathlon zullen veel teams starten. Deze teams zyn meestal samengesteld uit mensen van een familie (b.v. de fam. Jansen, Hoedemakers), bedrijven (b.v. Speci- aalwerk, Thuylshof, Nysen) en scholen (b.v. docententeams en leerlingenteams van Marianum, SG Jerusalem). De kinderen van de deelnemers kunnen tijdens deze avond nog gebruik maken van het rekreatiebad van De Sprank. De organisatie zal samen met de Bonte Koe, Heineken en de lokale omroep zorgen voor een feestelijk randgebeuren, zodat het voor deel nemers en bezoekers een gezellige traithlonavond zal worden. Het startschot voor de eerste serie wordt om half zeven gelost en de laatste finisher zal rond negen uur, half tien binnenkomen. Voor iedere deelnemer is er een fraaie herinnering, te weten een fo to van de finish en voor de trio's zyn er ook nog ereprijzen te beha len. Na afloop zullen er nog leuke prijzen in natura worden verloot. Al met al zal het de moeite waard zyn om deel te nemen, of om eens te komen kyken en kennismaken met het fenomeen triathlon. Want: 'Venray is sportief en Venray is vol op aktief!' of 'Venray triathlonstad van Zuid-Nederland 1992'. Over drie weken begint de jaar lijkse Avondvierdaagse. Iedereen kan hieraan meedoen. Bent u dit van plan dan is het volgende van belang: De afstanden zyn 3, 5, 10 en 15 km op donderdag 18 juni, vrijdag 19 juni en zaterdag 20 juni. Op zon dag 21 juni kan men behalve 3, 5, 10, 15 km ook 20 en 30 km wandelen. Het inschrijfgeld is ƒ6,- p.p. voor vier dagen. Voor 1 dag wandelen be taal je ƒ3,50 p.p. Alle deelnemers ontvangen elke dag op de rustplaats een traktatie en na afloop een her inneringsmedaille. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, alleen, met z'n tweeën of met een groep. Groepen moeten bestaan uit minstens elf personen. Als zy wil len kunnen ze gejureerd worden en In de maand juni bruist het van de aktiviteiten in en rondom café 't Podium. Naast optredens van Adre naline en Salsa Tiris worden alle wedstrijden van het Nederlands elf tal live op grootbeeld uitgezonden, uiteraard ook de finale, ongeacht of Nederland daar in speelt Verder komt Pinkpop op Tweede Pinkster dag live op grootbeeld van 15.00- 1730 uur. Dit zal 's avonds laat nog een keer herhaald worden voor de mensen die zelf naar het Pinkpop festival zyn geweest Hoogtepunt van de maand juni wordt ongetwijfeld het groots opge zette bierfeest op 20 en 21 juni. Het grasveld voor 't Podium zal inge richt worden met een groot aantal bierstands. Naast het bier waar Lim burg trots op is hebben velen, voor al Belgische brouweryen hun medewerking toegezegd. Een groot aantal zal dan ook van het vat ver krijgbaar zyn. Het grasveld tegen over 't Podium zal omgetoverd worden tot een groot proeflokaal. Het geheel zal omlyst worden door diverse artiesten en spellen. Ook aan de kleintjes is gedacht. Verdere aankondigingen volgen nog in de Peel en Maas. Het bierfeest vindt plaats aan de Kruisstraat op zaterdag 20 en zon dag 21 juni van 14.00-22.00 uur. kunnen ze pryzen verdienen in de vorm van bekers. Er is een aparte jurering voor schoolgroepen, sport verenigingen, jeugdverenigingen en gelegenheidsgroepen. Alle ande re groepen ontvangen een groeps- herinnering. Start en finisch is aan de Zuidsin gel by sporthal De Wetteling. Starturen op donderdag 18, vry- dag 19 en zaterdag 20 juni om 1730 uur. Op zondag 21 juni zyn de startty- den als volgt: 30 km om 09.00 uur; 20 km om 13.00; 15 km on 14.00; 10 km om 14.30; 5 km om 15.00; 3 km om 15.15 uur. Wilt u nog meer weten kan kunt u terecht by: mevr. G. van Ham- Frederix, Kerkpad 1, tel. 83765 of dhr. C. Thyssen, Hoge Beek 25, tel. 82126. Tot ziens op deze 34e Avondvier- In Wageningen zal op 9 juni a.s. Kees Theunis uit Leunen promove ren in de Landbouw- en Milieu We tenschappen. Die dag zal hy zyn proefschrift verdedigen met de titel 'Isolation and Characterization of Spinacia Oleracea L. Sperm Cells' (vrijmaken en beschrijven van spermacellen van spinazie). Na zyn studie biologie aan de Landbouw Universiteit heeft Kees gedurende vijfjaar onderzoek ge daan aan stuifmeel van spinazie. Stuifmeel bevat spermacellen die zorgen voor de bevruchting van de eicel. Om de bevruchting beter te be grijpen en te bestuderen heeft Kees Theunis een methode ontwikkeld om spermacellen uit de stuifmeel- korrel te halen en daarna in leven te houden. De losse spermacellen worden verzameld in een reageerbuisje. La ter kunnen ze dan samengevoegd worden met losse eicellen, zodat be vruchting in een reageerbuis plaatsvindt. Deze techniek is van belang by de veredeling van planten. Het onderzoek van Kees Theunis heeft bijgedragen aan de ontwikke ling van deze techniek. Afgelopen zondag nam dominee HJ.C. van Es afscheid van de Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Dat gebeurde tijdens een afscheidsdienst in het InterVenCollege. Daags daarvoor werd op meer informele wijze afscheid genomen van de dominee tijdens een 'receptie' in de Protestants-Christelijke School De Hommel aan de Oostsingél, waar veel leden van de Protestantse Kerkengemeen schap de dominee sukses toe wensten in de Hervormde Gemeente van het Gelderse Eist. GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond De Dag van de muziek, afgelopen zaterdag, werd door de Muziek school Venray aangegrepen om haar gezicht eens aan het publiek te tenen. Met een viertal voorstellingen, waarvan er twee buiten op de Grote Markt werden gehouden, kon Venray kennis nemen van wat er zoal op de Muziekschool wordt gedaan. Hier speelt het resonantie-orkest, een orkest met een anders dan andere bezetting, o.l.v. Nel Pas. Verkeersongelukken met gewonden Op de kruising Margrietstraat- Oude Oostrumseweg, verleende een 26-jarige bromfietsbestuurder geen voorrang aan een over de Oude Oostrumseweg rydende 17-jarige fietser. De fietser werd voor behan deling naar het ziekenhuis vervoerd. Zaterdagmiddag schrok een 60-jarige bestuurder uit Deume, op de Heidsepeelweg van een overste kende kat Hy kon de auto niet in het juiste spoor houden en kwam tegen een links van de weg staande boom tot stilstand. Een 9-jarig inzit tend meisje werd voor behandeling van opgelopen verwondingen van minder ernstige aard naar het zie kenhuis in Helmond overgebracht Zondagmorgen wilde een 23- jarige motorrijder vanaf de ouder lijke woning aan de Kennedystraat in de richting van de Langstraat ry- den. Waarschynlyk door te hoog gasvolume verloor hy de macht over het stuur. Hy kwam op het trottoir terecht om vervolgens via een ligusterhaag tegen de achter deur van een woning aan de Lang straat tot stilstand te komen. Voor behandeling van letsel aan rug en linkerbeen werd hy naar het zie kenhuis overgebracht Donderdagavond vond omstreeks 20.00 uur op de Langstraat ter hoogte van de afslag Weg in de Berg een botsing plaats tussen een brom fiets, bestuurd door een 16-jarige inwoner, en een personenauto, bestuurd door een 55-jarige inwo ner. Op het moment dat de perso nenauto rechtsaf de Weg in de Berg wilde inryden wijd hij ingehaald door de bromfiets waardoor de bot sing ontstond. Hy had de inhalende bromfietser niet opgemerkt. De bromfietsbestuurder moest voor be handeling naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Bij het invoegen vanaf de oprit van de Deumeseweg werd door een bestuurder van een personenauto onvoldoende opgelet Daardoor ontstond een botsing met een per sonenauto bestuurd door een 28- jarige inwoner uit Deume. Die bestuurder moest voor behande ling van opgelopen verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Dieselolie op wegdek Op de Pr. Bemhardstraat moest de brandweer in aktie komen voor het schoonmaken van het wegdek. Dat was spiegelglad geworden door dieselolie. Er kon niet worden vast gesteld wiedde olie had verloren. Per 1 juni as. is er een kanaalwis- seling op televisie. Nederland 3 ruilt met TV-5. Dus vanaf 1 juni voortaan: Nederland 3 op kanaal 30- (541,25 MHz); TV-5 op kanaal 2 (48,25 MHz). Deze wisseling is noodzakelijk om de beeldkwaliteit op Nederland 3 op het gewenste kwaliteitsniveau te brengen. Het kanaal 2 in de lage frekwentie van 48,25 MHz blijkt zeer gevoelig voor ruis en storingen van buitenaf (sommige babyfoons, draadloze telefoons, e.d.). Ook minder goed aangesloten stekkers van antennekabels naar de tv.-toestellen geven vooral op dit kanaal dire kt problemen. Mede met het oog op de aanstaan de Europese kampioenschappen voetbal menen wy onze abonnees van dienst te zyn met een verdere verbetering van de beeldkwaliteit van Nederland 3. Heeft u overigens al een gratis nieuwe kanalenkaart gehaald? Mer seloseweg 63. Kantoor geopend op dinsdag t/m vrydag van 13.30-15.30 uur. Donderdag 28 mei. Hemelvaarts dag, is in de modelvliegsport uitge roepen tot nationale modelvlieg- rekreade dag. Het publiek wordt dan in staat gesteld om kennis te maken met deze tak van vrijetijds besteding. Ook Modelvliegclub De Pioniers, die haar 'vliegveld' aan de Sinnestraat te Oirlo heelt, heeft op deze dag de nodige aktiviteiten ont wikkeld om het publiek te amuse ren. De leden van deze vereniging zyn gaarne bereid om U van alles over de modelvliegsport uit de doe ken te doen. Voor meer informatie kunt U overigens bellen met dhr. E. Aarts, tel. 89490. Banden lek gestoken Een in de Henseniusstraat gepar keerde personenauto van een Roer mondenaar was het doelwit van vandalen geweest. De vier banden waren met een scherp voorwerp lek gestoken. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, II. Schraven en J. Wittgen: 28: R. GABELER Allegrostraai 43, tel. 82824 30:Dr. DINGEMANS, tel. 89217 tijdens spreekuur: Stationsweg 15 31: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Sehmeetz. D. Vercauteren en J. de Vocht: 28: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 30/31: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuc.kenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur I ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN' DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. PETERS, tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.II. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.II.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak DIERENKLINIEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-6538 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 Zondag 14 juni stryden alle Zuid nederlandse triathleten om de eerste plaats tijdens dit kampioen schap. De afstanden zijn: zwem men: 1,5 km in het Schaartven: fietsen: 40 km van Overloon naar het parcours rond Venray; lopen: 10 km op het rom(je van de Kempweg. De start in het Schaartven in Overloon is om elf uur en de finish is in Venray op de hoek Kempweg- Westsingel. De rekreatieve triathle ten zullen om 12 uur in Venray bin nenkomen met fietsen om daarna aan het lopen te beginnen. Triathleten moeten hun prestatie individueel leveren. Ze mogen niet samenwerken, in groepen lopen, stayeren met fietsen. De juryleden, die overal op het parcours aanwezig zyn, zullen alle nauwlettend in de gaten houden. Natuurlyk zal er ook op zondag een feestelyk randgebeuren zyn. Wilt u ook meedoen op de 1/8-, de trio- of de 1/4 triathlon dan kunt u zich natuurlyk nog inschrijven. Stel dit echter niet te lang uit De sluiting van de inschrijvingen is op 1 juni. Voor inlichtingen of een in schrijfformulier kunt u een brief scliryven aan: Sekretariaat Organi satie Triathlon Venray, Postbus 237, 5800 AM Venray. U kunt ook bellen naar: M. Scheres (wedstrijdsekreta- riaat), tel. 04780-89615 of WV Ven ray. tel. 04780-10505. 'n abonnement waar

Peel en Maas | 1992 | | pagina 15