»nrays ontwikkelingsgeld wordt in Divinolandia goed besteed 16 Mei open dag bij ichting RISC Rayon Venray Spreekuur en advies in Venray Aandacht voor ilieu en ontwikkeling in Noord-Limburg Extra aandacht voor jonge vrouwen Adverteer in Peel en Maas Jen maas Echtpaar Welschen na bezoek aan Brazilië: PEEL EN MAAS m OOK Arbeidsongeschikten Platform Limburg PEEL EN MAAS 't WeB, Werk- en Beroepenoriëntatie Donderdag 14 mei - Pagina 7 is het precies 25 jaar gele- het Venrays Katholiek u Gilde startte met akties ivan de Overloonse Jacque- >rs in het Braziliaanse Divi- aa. En vijf jaar geleden de gemeenteraad in het ka rn de ontwikkelings-samen- jaarlijks het Divinolandia- SA met ƒ20.000,- te steunen en beschikbaar te stellen voor ustmaken van de Venrayse ^uig voor de ontwikkelings- nwerking. Kort voordat de ge- deraad zich boog over de vraag [een bedrag van ƒ100.000,- worden verdeeld over drie ties op het gebied van alings-samenwerking: voor m ineens of van jaar tot jaar, ■Maria en Fred Welschen in jidia. Maria Welschen is □uer van de Stichting Venray- Ijplandia en van het KVG en te- fd van de Werkgroep Mondia- jfoing, die werkzaam is op het 0 van de hierboven bedoelde pwording van de Venrayse be- 1 ng. Na byna vyf dagen in Divi- Idia en het nabijgelegen agate hebben rondgekeken en «kken met velen te hebben ge- L konden zij niet anders kon- Ln. dan dat het uit Venray '0r%stige geld bijzonder goed t besteed, en dat er ook in de tnst Venrayse hulp noodzake- iom de op de rails gezette pro- laten verdiepen en «den. WATERZUIVERING 1 zeer belangrijk projekt, dat met geld uit Venray gereali- I gaat worden, is een waterzui- in het in de onmiddellijke leid van Divinolandia gelegen aga, dat valt binnen het ver- [JU&gsgebied van het ziekenhuis Divinolandia. 'vl Amersfoort gevestigde in- nrsbureau D.H.V. heeft een Tgevormd, waaruit de begelei ding van projekten in ontwikke lingsgebieden kunnen worden gefinancierd. Hierop geattendeerd door de Venrayse Stichting heeft D.H.V. besloten het waterzuive- ringsprojekt in Gonzaga voor deze 'huissubsidie' (een bedrag van ƒ50.000,-) in aanmerking te laten komen. Tevens kon voor dit projekt met sukses een beroep worden ge daan op de Werkgroep "Ibol' te Am sterdam, die zich bezighoudt met de technische kant van ontwikke lingssamenwerking. In Brazilië zal het projekt worden begeleid door ingenieurs van het bureau Copasa. Het echtpaar Welschen heeft ter plekke nadere informaties inge wonnen en bekeken in hoeverre de eigen bevolking aan het projekt kan meewerken. Een medewerker van D.H.V. vertrekt binnenkort naar het gebied om de plannen ter plek ke uit te werken. ZIEKENHUIS Het eerste Venrayse projekt was de hulp aan het ziekenhuis 'St. Mo nica' in Divinolandia. 'Wy hebben kunnen konstateren, dat het zie kenhuis echt goed funktioneert', zegt Maria Welschen. 'Dankzij de Venrayse hulp kan men de finan ciële touwtjes aan elkaar knopen. Het gebouw is prachtig opgeknapt en wordt goed onderhouden. Het beddengoed en de uniformen zijn afkomstig van het Venrayse St. Eli- sabethziekenhuis en met geld uit Venray heeft men o.m. een verlos- bed en apparatuur voor het labora torium kunnen aanschaffen' BEJAARDENTEHUIS 'Het bejaardentehuis, dat mo menteel met Venrayse financiële steun grondig wordt opgeknapt, loopt perfekt' vertelt Maria Wel schen. 'Alle slechte gedeelten zyn nu opgeknapt en momenteel is men bezig met de opbouw van het gesloopte tweede gedeelte, dat nu op manshoogte is'. In de nieuw bouw komen tweemaal acht woon eenheden en zes sanitaire ruimten. Nu de financiering rond is, komt de nieuwbouw voor de zomer klaar. Het Schuttersveld heeft dit Brazili aanse bejaardentehuis geadopteerd en de opbrengst van de jaarkollekte 1991 voor dit projekt beschikbaar gesteld. Maria Welschen konstateer- de, dat er in het tehuis een zeer ak- tief sociaal leven wordt geleid. Er is een vergaande zorg voor elkaar. Met plezier zag zij, dat de bewoners veel al door Venray geschonken kleding dragen. Het gebouw, waarin de kindercrè che is ondergebracht, kwam tot stand door een anonieme gift en een bijdrage van Tterre des Hommes. Door deze crèche worden zestig arme moeders in staat gesteld om te gaan werken. Verblyf in deze crè che was aantrekkelijk, omdat de overheid er voor zorgde, dat de kin deren een goede warme maaltijd kregen. Omdat de overheid de gra tis maaltijdvoorziening heeft stop gezet en er van de huidige burgemeester van Divinolandia ook geen enkele hulp verwacht wordt, is alle hoop gevestigd op de mede werking van de nieuwe burgemees ter, die in oktober a.s. aantreedt Met een gedeelte van het geld, dat de filmavond van dierenarts Wim Loonen heeft opgebracht kan Jac queline Eibers er voor zorgen, dat de maaltydverstrekking in ieder geval tot oktober doorgaat. GEZONDHEIDSPOST By hun bezoek aan het in de om geving van Divinolandia gelegen Ri- beiroa do Jorge hebben Fred en Maria Welschen gezien, dat de ge- zondheidspost, tot stand gekomen met geld dat oud-buigemeester H. Defesche heeft ontvangen by zijn zilveren ambtsjubileum, goed funk tioneert De dankbaarheid van de bevolking wordt aangetoond door een plaquette tegen de muur, waar op de naam van de schenker staat vermeld. GESPREKKEN Het echtpaar Welschen heeft zijn verblyf in en rond Divinolandia te vens aangegrepen om gesprekken te voeren met inwoners en mensen, die een belangrijke rol spelen in het dagelijkse leven in de streek. Veel wordt verwacht van de man, die in oktober de huidige burge meester van Divinolandia zal opvol- Bij haar we rk in Divinolandia krijgt Jacqueline Elders zeer veel medeiverking van de heer Dariel, voormalig loco-burgemeester van deze gemeente. Op de foto bekijken beiden de vorderingen van de uit breiding van het bejaardentehuis. Links de nieuwe wooneenheden en daar tegenover de sanitaire ruimten. gen. Hy heeft alle medewerking toegezegd, waar het gaat om realise ring van projekten, waarby niet op steun van de staat kan worden gere kend. Op zyn wensenlijst staan de aanleg van een waterzuivering en de voltooiing van een gezond heidspostje in de wijk Santana hoog genoteerd. NOG VEEL TE DOEN In de streek is zelf het initiatief genomen om iets te gaan doen aan opleidingen. In Virginopolis, een plaats gelegen op 25 km afstand van Divinolandia, bestaat de moge lijkheid een weekkursus te volgen voor gezondheidswerk(st)ers en jonge boeren. Dat wordt gezien als een goede stap in de richting van het zich bewust worden van meer mogelijkheden, die men zelf heeft Belangrijk is zeker de opleiding van meisjes tot gezondheidswerkster. In Divinolandia is een groot tekort aan gediplomeerde verpleegsters voor het ziekenhuis. Het voortbe staan van dit ziekenhuis is nl. mede afhankelijk van de aanwezigheid van minimaal één gediplomeerde verpleegkundige. Gehoopt wordt dat meisjes uit Di vinolandia de weekkkursus zullen gaan volgen, in eigen plaats willen blijven werken en niet zullen zwichten voor 'het grote geld', dat wellicht elders in de verpleging is te verdienen. elke week nieuws Een overzicht van het 'centrum' van Divinolandia met de parochie kerk als middelpunt Op de voor grond het bejaardentehuis en de nieuwbouw, die met Venrayse fi nanciële steun wordt gerealiseerd. VENRAY IN BRAZILIË... Fred en Maria Welschen hebben duidelijk gemerkt dat de mensen in Divinolandia zich in de steek ge laten voelen door de Braziliaanse overheid. Veel van wat er de laatste jaren tot stand is gekomen, heeft men aan Venray te danken: een goed funktionerend ziekenhuis, een uniek bejaardentehuis, een goed geoutilleerde kindercrèche met warme maaltijdverstrekking, de gezondheidspost in Ribeiroa do Jorge en straks de drinkwaterzuive ring in Gonzaga en eventueel ook in de wijk Santana, waar bovendien ook het gezondheidspostje op vol tooiing wacht De Venrayse bezoekers hebben veel dank ervaren voor de Venrayse hulp en steun by het opzetten en uitvoeren van projekten. Maar vraag in Divinolandia niet waar Venray ligt. Velen menen, dat Venray een plaats ergens in het on metelijk grote Brazilië is... Maar ook hebben beiden tydens hun bezoek aan Divinolandia en omgeving duidelyk gekonstateerd, dat de Venrayse financiële steun onontbeerlijk blyft 'Se Deus que- zer' (als God het wil) zeggen ze be scheiden in Divinolandia. lichting RISC, Rayon Venray, ip 16 mei a.s. een open dag. i dag vindt plaats in de leer- tlaats van de Stichting RISC, Bemhardstraat 12a, te Ven open dag begint om 10.00 IUf, én duurt tot 16.00 uur. De ope- r wordt verricht door de heer H direkteur van de Stichting De openingshandeling zal be- uit het onthullen van het bord van de leer-Averkplaats e Prins Bemhardstraat, waar- rens de nieuwe naam van de ats bekend gemaakt rden. Verschillende reden liggen ten grondslag aan het organiseren van deze open dag. Allereerst wil de Stichting RISC middels deze open dag de inwoners van de gemeente Venray beter informeren over de mogelijkheden die de Stichting RISC in huis heeft. Het werk van de Stichting RISC voltrekt zich in Ven ray in vier verschillende akkommo- daties, en wel in De Clockert, in het Aktiviteitencentrum voor Ouderen De Kemphaan, in het Internatio naal Vrouwencentrum en in de leer-Averkplaats. Wat er binnen al deze akkommodaties gebeurt, waar- 15 mei a.s. worden, door «werkingsverband van en Derde Wereldgroepen in «enten in Noord-Limburg, tvan aktiviteiten georgani- het kader van de UNCED- te over Milieu en Ontwik- De aktiviteiten in Noord- maken deel uit van een apagne, waartoe o.a. jet Centrum voor Ontwikke- Ihenwerking in Roermond latief is genomen. Voor de fl ing van de aktiviteiten L4. de provincie Limburg sub- leschikbaar gesteld. 15 mei en 19 juni wordt er emeenten Venray, Sevenum, fee en Helden een scala aan ilten georganiseerd, gericht brede publiek. Aanleiding is de VN-conferentie over en ontwikkeling die van 2 uni in Rio de Janeiro wordt Op deze conferentie -11 e vraag centraal welke maat- I Ag nodig zyn voor verbetering Iv" mondiaal milieu en hoe het A** de oplossing van mi ls* nemen hier, de ontwikke ld J°gelykheden in de Derde —f1 kan vergroten. Hlanisatoren van de UNCED- 411 Noord-Limburg zfin ^jnng dat het milieu en de cji j."kfeld echter alleen gebaat 11 de afspraken die in Rio de ■•gemaakt zullen worden, als bad ''eke opinie hier doordron- J® de noodzaak om in de ry- iaii 'den op lokaal niveau maat late nemen en het gedrag van 'k e consumenten in een P9'r ^endelÜker richting te ver- 'e in Noord-Limburg vvrjjdag 15 mei met een stu- j »n i V°°r Politici' ambtena ar «o leden van plaatselijke de en Derde Wereldgroepen ttöf 'ukheden om op lo- 'lak, beleidsmaatregelen te ne men die bijdragen aan een schoner milieu en bevorderend werken t.a.v. ontwikkelingskansen van de Derde Wereld. Op deze studiemiddag zul len de milieu-wethouders uit de ge meenten Venray, Sevenum, Helden en Maasbree aan het woord komen. Gastsprekers van Milieudefensie, De Kleine Aarde, SME en van de landbouwuniversiteit in Wagenin- gen zullen ingaan op relaties tus sen een plaatselijk milieubeleid en de Derde Wereld. De studiemiddag vindt plaats in het gemeentehuis van Venray. Eveneens in het gemeentehuis te Venray is van 15 mei tot en met 22 mei een tentoonstelling te zien over het tropisch regenwoud, zijn ryk- dom en de oorzaken en gevolgen van ontbossing. Deze tentoonstel ling is in de weken na 22 mei te be zoeken in: Sevenum (22-29 mei, bibliotheek); Maasbree (29 mei-5 ju ni, gemeentehuis) en Helden (6-13 juni, CC In Kepel). Vervolgens vinden er aktiviteiten plaats in Sevenum en Helden. Op maandag 15 juni organiseert de Werkgroep Mondiale Vorming i.s.m. de FNV-bouw- en houtbond een discussie-avond over het ge bruik van tropisch hardhout in de bouw in Nederland. De avond wordt gehouden in Dansschool Jansen aan de Raadhuisstraat te Venray en begint om 20.00 uur. Tbt slot zullen op 19 juni het IVN en de Wereldwinkel Baario met een grote stand aanwezig zijn op de jaar lijkse Volksfeestenmarkt in Baario. Uiteraard in het teken van Milieu en Ontwikkeling. De organisatoren van deze reeks aktiviteiten hopen hiermee een bydrage te leveren aan de bewust wording van het publiek in Noord- Limburg dan milieu en ontwikke ling twee thema's zijn die onlosma kelijk met elkaar verbonden zyn. voor de inwoners van de gemeente Venray in deze akkommodaties te recht kunnen, dat willen de mede werkers u graag laten zien. Verder, de open dag wordt georga niseerd in de leer-Averkplaats. Dat gebeurt niet voor niets. De leer- Averkplaats was tot voor kort de ak- kommodatie, waarin allerlei kur- sussen en aktiviteiten plaats vonden voor de werkloze bevolking. De Stichting RISC wil echter de funktie van de werkplaats verbre den. Naast de aktiviteiten voor werklozen, die daar ook in de toe komst gekontinueerd zullen wor den, zal de werkplaats meer dienst gaan doen als facilitair bedryf voor allerlei groepen, waarmee de Stich ting RISC in haar werk in de ge meente van doen heeft. Zo is denkbaar, dat bewoners uit de wijk 't Brukske in het kader van het projekt Sociale Vernieuwing in de werkplaats speeltoestellen kun nen vervaardigen voor de speelter reinen in de wyk. Jongeren, die op kamers willen gaan wonen, zouden bezig kunnen zyn met het vervaar digen en eenvoudig meubilair, ge dacht kan worden aan een projekt, waarin jongeren aan hun bromfiet sen leren sleutelen. Penning meesters van verenigingen kunnen in de werkplaats leren hoe ze de ledenadministratie en de boekhou ding kunnen automatiseren. Mei dengroepen, die meedoen aan het projekt Technika-10, kunnen van de faciliteiten van de werkplaats ge bruik maken. B(j al deze aktivitei ten, die aangedragen kunnen worden vanuit het jeugd- en jonge renwerk, van het ouderenwerk of van het minderhedenwerk, biedt de werkplaats niet alleen de facili teit, maar kan zy ook zorgdragen voor deskundige begeleiding by die aktiviteiten. Tydens de open dag zullen er een aantal demonstraties te zien zijn, waaruit het breder gebruik van de werkplaats blijkt. Zo zal er een demonstratie zyn 'graffity vervaar digen', een demonstratie autotech niek, een demonstratie bromfiets techniek, computerkunde en kleding maken. Ook het Technika- 10 projekt en het WeB-projekt zul len zich tydens de open dag pre senteren. Gedurende de open dag zal er door kursisten van de werkplaats een speeltoestel vervaardigd wor den. Het is de bedoeling dat dat speeltoestel aan het eind van de dag gereed is. Het speeltoestel zal aange boden worden aan Kinderdagver blijf Duimelot. De medewerkers van de Stichting RISC in Venray nodigen alle inwo ners van de gemeente van ganser harte uit voor deze open dag We willen u graag laten zien wat de mo gelijkheden zijn van het jeugd- en jongerenwerk, van het vrouwen- en meidenwerk, van het minderhe denwerk en van het werklozen- werk. Die mogelijkheden kunnen voor u van belang zijn. Ook als u vrijwilligerswerk in een van deze werksoorten zou willen doen, biedt deze open dat u geen goede gelegen heid om u daarby te oriënteren. PROGRAMMA Opening: 10.00 uur. Graffity: 10.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Garage: 10.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Atelier: 10.30-11.30, 13.00-14.00 en 14.30-15.30 uur. Computer: 10.30-12.00 en 13.30- 15.00 uur. Houtwerkplaats: 1050-15.30 uur. Metaal: 1050-15.30 uur. Kantine: 10.00-16.15 uur. Afsluiting: 15.45 uur. voor uw m i KETTING- i FORMULIEREN 0 i drukkerij van den i munckhof bv A 1 grotestraat 68 venray W tel. 04780-82727 Sinds kort kunnen mensen met een WAO-AWW-uitkering of invalidi teitspensioen in Venray terecht by het Arbeidsongeschikten Platform Limburg Tydens spreekuren kan men informatie verkrijgen over een groot aantal punten zoals: - informatie over de ziektewet; - informatie over de uitkering; - vragen over de werkwyze van GMD, Bedrijfsverenigingen, GAK en ABP; - hulp by problemen zoals het ver lagen of stopzetten van de uit kering; - hulp by het aanvragen van AWW- voorzieningen; - informatie over hoe in beroep te gaan tegen de beslissing van de 'n abonnement waard Kiezen voor een beroep is niet zo gemakkelijk als het lykt. Welke be roepen zijn er allemaal, is er veel werk in? Heb ik voldoende voorop leiding? Past dat beroep wel by my? Het WeB helpt jonge vrouwen (16-25 jaar) bij het maken van een beroepskeuze en vinden van werk. De kursus wordt gegeven in de leer werkplaats van de Stichting RISC. Deelname aan de kursus is geheel gratis. Tydens kennismakingsgesprek ken wordt er gekeken of je in aan merking komt voor een kursus en/of individuele gesprekken. Kursus Beroepenoriëntatie Wij verzorgen arbeidsmarktge richte kursussen waarby het moge lijk is om je te oriënteren in verschillende vakrichtingen via ex cursies, gastsprekers uit verschil lende praktijksituatie zoals techniek, informatica, detail, ver zorgende beroepen. Op deze gebie den worden er ook praktische onderdelen geoefend, zoals EHBO- lessen, technische vaardigheden van diverse hout- en metaalbewer kingsmachines. Bepaalde dagdelen wordt er gewerkt met een compu ter, voor de eerste kennismaking met informatica. Ook is er tijdens de kursus aan dacht voor sociale vaardigheden: leren telefoneren, oefenen van gesprekken, leren omgaan met kri tiek. zelfvertrouwen opbouwen. Individuele begeleiding Naast het volgen van de kursus werk- en beroepenoriëntatie ont vangt iedere deelneemster indivi duele begeleiding. Tydens deze gesprekken is er aandacht voor jouw specifieke situatie. Samen met de begeleidster zetje een aktie- plan op, zodat je weet welke stappen je verder kunt ondernemen. Resultaten Vanaf januari 1991 zyn er in Gen nep, Venray en Horst kursussen gestart. Met alle deelneemsters is er een aktieplan opgezet. Velen zyn doorgestroomd naar een beroeps opleiding via het Arbeidsburo of het PBVE (Primair Beroepsgerichte Volwassen Educatie). Sommige deelneemsters die nog niet de leef- tyd van 21 jaar hadden bereikt, doen nu werkervaring op via de re geling van het JeugdWerkGaran- tieplan. Enkele deelneemsters stroomden vroegtydig uit omdat z(j tijdens de kursus voldoende zelfvertrouwen ontwikkelden en steun kregen by het solliciteren en vinden van werk. Informatie Regelmatig starten er kursussen in de regio. De kursussen duren tien weken, waarby je twee dagen per week aanwezig bent Deelname aan de kursus is geheel gratis. Voor meer informatie Stichting RISC, tel. 04780-83730 tijdens kan tooruren bereikbaar. Projektmede- werksters: Tbos Huys, Maijo Mooren en Nettie de Römph. Bedrijfsvereniging; - Hulp by financiële problemen. WETGEVING STERK VERANDERD Het stelsel van de sociale zeker heid is de afgelopen jaren sterk ver anderd, met name op het terrein van de WAO- en AWW-wetgeving - De verdiscontering van de werk loosheid in de WAO is geschrapt Vele arbeidsongeschikten krijgen daardoor slechts een gedeeltelijke uitkering toegekend. Voor de rest moeten ze een baan zien te vinden of krygen ze een tijdelijke aanvul ling krachtens de werkloosheids wet - Het begrip passende arbeid is uit gehold waardoor veel meer funk- ties nu als 'passend' kunnen worden beschouwd. Het gaat niet langer om funkties in de regio, maar om funkties in heel Neder land. Ook wordt er niet meer ge keken of er ook daadwerkelijk werk binnen die funkties be schikbaar is. - In de AAW is een inkomens-eis in gevoerd: Om in aanmerking te ko men voor een AAW-uitkering moet er aantoonbaar inkomen zyn geweest in de periode voordat men ziek werd. GEDEELTELIJK ARBEIDSONGESCHIKT Door deze veranderingen in de wetgeving krijgen steeds meer nieuwe arbeidsongeschikten slechts een gedeeltelijke WAO- uitkering. Er zyn byna altyd wel passende funkties te duiden. Maar ook mensen die al langer arbeids ongeschikt zyn kunnen door hun bedrijfsvereniging b(j de GMD ge meld worden voor een herkeuring. Mensen die al voor 1-1-1987 een uitkering krachtens de WAO of AAW hadden en nu worden opge roepen. moeten herkeurd worden op basis van de oude wetgeving Al le andere mensen worden gekeurd of herkeurd volgens de nieuwe wet ten en regels. De kans dat men dan slechts een gedeeltelijke WAO- uitkering krygt toegewezen is groot. WEER AAN HET WERK... Het is dan belangrijk dat gedeel telijk arbeidsongeschikten zo snel mogelijk passend betaald werk vin den. Het is de taak van de arbeids- deskundige van de GMD om hierbij behulpzaam te zijn. Hij of zy moet bemiddeling en ondersteuning bie den by de terugkeer in het ar beidsproces (reïntegratie). Daarby moet eerst gekeken worden of er bij de oude werkgever mogelijkheden zyn om passend werk te verrich ten. Indien daarvoor aanpassingen op de werkplek nodig zijn, kunnen die via de GMD gerealiseerd wor den. Mochten er by de oude werk gever geen mogelijkheden zyn, dan wordt door de arbeidsdeskundige van de GMD samen met de betrok kene een bemiddelingsplan vast gesteld. De GMD beschikt daarbij over een aantal instrumenten die het verkrijgen van een baan kun nen vergemakkelijken. ...OF EEN WW-UITKERING Als men gedeeltelijk arbeidson geschikt wordt verklaard, en er is geen passend betaald werk voor handen. dient men een beroep te doen op de werkloosheidswet. De GMD regelt de inschrijving by het Arbeidsbureau, hetgeen noodzake lijk is voor het recht op een WW- uitkering. Na verloop van tijd volgt dan een uitkering op bijstands niveau. Voor gedeeltelijk arbeidsonge schikten bestaat momenteel een speciale uitkering op bijstandsni veau: de IOAW. Voordeel van deze regeling is dat bezit van een eigen huis en het eventuele vermogen buiten beschouwing worden gelaten. SPREEKUUR EN ADVIES De ingewikkelde wet- en regelge ving kan ertoe leiden dat mensen in de problemen komen of het idee krijgen dat met onrechtvaardig is behandeld: - men is het niet eens met de ma nier waarop de mate van arbeids ongeschiktheid is vastgesteld; - men is het niet eens met de funk ties die zijn genoemd als passend werk; - men vindt de informatie die wordt gegeven over deze funkties of over de scholingsmogelykhe- den onvoldoende; - men vindt de bemiddeling en on dersteuning in het zoeken naar passend werk of een passende scholing onvoldoende; - men weet niet meer waar men nu eigenlyk aan toe is, doordat de procedures en werkwijze van de bedrijfsverenigingen (al dan niet samenwerkend in het GAK) en de GMD niet duidelyk zijn. Om een bydrage te leveren aan het vinden van oplossingen in dit soort situaties zijn er in Limburg Advies- en spreekuur-punten opgericht. By deze 'meldpunten' kunt u te recht met uw vragen en/bf proble men. Veel van deze mensen zyn zelf ook arbeidsongeschikt en mede vanuit hun eigen ervaring en verde re scholing van veel zaken op de hoogte. In een gesprek wordt het probleem in kaart gebracht en wordt gekeken op welke manier de beste steun gegeven kan worden by het oplossen van het probleem. U kunt telefonisch een afspaak maken met: dhr. J. Smedts, Isabel- lahof 4. 5801 LC Venray. tel. 04780- 80979.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7