Garde Koor Oirlo Marianum-revue sloot jubileumjaar af Voorjaarsconcert Aostrumse zangkompeneej met salonorkest Romance 1 St. Christoffel gast bij Telekids 10-Jarig bestaan Nieuw vaandel voor jubilerend Venrayse Lourdescomité Schouwburg- nieuws Kunstmanifestatie in Geysteren Gevonden Lezing over gedachtentraining Fuchsiashow 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN Bijeenkomst over de schuldenkrisis in de Derde Wereld Bewoners blij met lantaarnpaal Folklore dansweekend suksesvol verlopen Lente- poconcert Castenray Lm* iRené Lebens en fen- voor dames en heren een exclusieve collectie schoenen Donderdag 14 mei - Pagina 3 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST YENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.GA.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak DIERENKLINIEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04788-1327 Het is dit jaar precies 15 jaar gele den, dat in Venray het Lourdesco mité van de Limburgse Bedevaart, officieel werd opgericht Dit comité bestaat uit een vaste groep mede werkenden van 50 dames en he ren. In de afgelopen 15 jaar zyn er dan ook heel wat zieken uit de ge meente Venray in de gelegenheid gesteld om een gratis pelgrimstocht naar Lourdes te maken. In de be ginjaren konden 10 tot 15 zieken per jaar naar Lourdes gaan. De laat ste tien jaar spreken we van 25 k 30 gratis reizen per jaar. Ook dit jaar zal weer een respek- tabel aantal zieken naar Lourdes gaan, verdeeld over de bedevaarten van 4 t/m 11 juni en van 3 t/m 10 september. Om deze zieken, maar ook gezonde, zelf betalende pel grims, zo goed mogelyk voorbereid naar Lourdes te kunnen laten gaan, wordt op donderdag 21 mei een voorlichtingsavond georganiseerd in Leunen. Te beginnen met een plechtige eucharistieviering in de parochiekerk van de H. Catharina, waarna algemene voorlichting en dia-vertoning in het gemeenschaps huis van Leunen. Het byzondere dit jaar is. dat het Lourdescomité afd. Venray een prachtig vaandel wordt aangebo den, dat jaarlijks in Lourdes in pro cessie zal worden meegedragen en voorafgaan aan de groep Venrayse pelgrims. Deken Van Rens uit Ven- lo, vice-voorzitter van de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes, zal op donderdag 21 mei. tydens de eucharistieviering het vaandel zegenen. Het Lourdescomité is trots en zeer vereerd, dat zulk een kostbare geste hen ten deel is gevallen. He laas willen de dames, die dit vaan del hebben gemaakt, anoniem bl(jven. We zullen hun verzoek respekteren. Donderdag 21 mei, 20.00 uur 'WIEN BLEIBT WIEN' door Het Gewestelijk Symphonie Orkest Maas en Niers Een traditionele Weense Avond met muziek van Strauss, Zeiler, Schrammel, Lanner, Lehar. Kal- mén, Abraham. De Weense muziek heeft de laatse jaren de warme belangstelling van het Nederlands publiek. Overvolle theaters in de grote steden zyn daar een duidelijk bewys van. Het Gewestelijk Symphonie Or kest Maas en Niers wil de traditie van de Weense avond ook in de eigen regio wortel laten schieten. Sinds drie jaar brengt het orkest daarom de wereldberoemde mu ziek van o.a. Strauss en Lehér. Daar bij staan de dirigent Atilla Szabó, producer van grote Sylvester- en vooijaarsconcerten, en de werve lende dansers van Danscentrum Vermeulen uit Nijmegen garant voor de echte Weense sfeer. Zondag 24 mei is er een kunstma nifestatie in Geysteren met onder meer een expositie van 16 werken van Charles Eyck, welke in particu lier bezit zyn. Met zowel keramiek, sculpturaal werk en schilderijen wordt een overzicht getoond van de heden daagse kunst Op diverse lokaties zyn exposities te bezichtigen van kunstenaars en er zullen demonstraties gegeven worden van: draaien op de draai schijf; handvormen; raku stoken en handweven. Eveneens worden er in de kerk kerkelijke kunstschatten tentoon gesteld. Voor de kinderen zijn er diverse creatieve aktiviteiten, zoals boetse ren, grimeren, hoofddeksels ma ken van plantaardige materialen en een poppentheater. Op diverse lokaties zal live muziek zyn. Lekke Band Billies uit Nymegen heeft een lied gecompo neerd op de kunstmanifestatie Geysteren, hetgeen tijdens de offi ciële opening om 11.00 uur gespeeld zal worden. Geysteren is die zondag van 11.00 tot 18.00 uur autovry, zodat u in al le rust van de kunst en de natuur kunt genieten. Om 11.00 uur zal burgemeester Hahn de manifestatie officieel openen. van 28 april t/m 11 mei Bril licht montuur in brillendoos; papegaai groen-geel-rood; zwarte bouvier; Labrador; paarse jas; grys kinderhorloge; zilveren damesring met kroontje; kinderportemonnee diverse kleuren; kinderschoentje in diverse kleuren; sleutel aan groen etui; zeven autosleutels; au tosleutel; sleutels aan label; Lipssleutel; vlaggestok; ladder,- blauwe buggy. Voor inlichtingen kunt u zich ty dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst 224. Tydens deze lezing, op donderdag 14 mei. zal de eerwaarde Geshe Konchog Lhundup ons wegwijs ma ken in de manieren van positief denken die een extra dimensie ge ven aan de dingen van alle dag en een gelegenheid verschaffen om overal en te allen tyde heilzame in drukken op onze bewustzijnstroom te verzamelen. De kennis over posi tief denken is in de Tibetaanse boeddhistische traditie samengeval in een veeltal Lo-t^jang teksten die sterk variëren in omvang en ver schillende facetten benadrukken. De krachtige effekten van positief denken en meditatie op b.v. het ver tragen en soms zelf het genezen van ernstige ziekten, wordt in de academische ziekenhuizen al erkend. Plaats gewyzigd naar: Ba zuinstraat 24, Venray. Aanvang 19.30 uur. Auto's gaarne parkeren voor flat/winkelcentrum. Bloemsierkunst Semperflorens wil de fuchsialiefhebber op donder dag 14, vrijdag 15 en zaterdag 16 mei in de gelegenheid stellen ken nis te maken met de verschillende soorten fuchsia's en met de liefheb berij die velen uitoefenen. Verschillenden onder u bezitten reeds menige fuchsia's die jaarlijks bloeien. Reeds jaren worden de planten op verschillende manieren overwinterd om ze in het vooijaar weer voor de dag te halen en de he le zomer te genieten van de belle tjes of klokjes die in de grote verscheidenheid de plant sieren. De meest bekende ftichisa's zyn struik-, hanger-, piramide- en kroonboompje (stam). Men kan de ze verschillende vormen krygen door te snoeien of te dieven. Over dit alles en nog meer kunt u meer te weten komen by bloem sierkunst Semperflorens, Stations weg 14 te Venray, tel. 04780-87627. Vanavond organiseert de Pro testantse Gemeente Venray in sa menwerking met het IKVOS een avond over de schuldenlastproble- matiek in de Derde Wereld. Het is vervelend als je schulden hebt en de deurwaarder op de stoep staat. Je hele of halve boedel gaat in de uitverkoop. Maar het is een ramp als je arm bent en in een Derde We reldland woont dat schulden heeft Schuldenlanden moeten snoeien op hun uitgaven voor voedsel en ge zondheidszorg. Ziekenhuizen wor den gesloten. De sterfte onder kinderen neemt weer toe daar waar die begon te dalen. Het voedsel wordt steeds duurder en telkens te rugkerende voedselrellen zijn de gevolgen. Volgens diverse organisaties uit de Derde Wereld vormt de huidige schuldenlast de grote belemmering voor verdere ontwikkeling. Wereldwijd stroomt er meer geld van het zuiden naar het noorden in plaats van Eindersom. Vanuit het oogpunt van ontwikkelingssamen werking is dit een absurde toestand. Het 'arme' zuiden finan ciert het 'rijke' noorden. De Nederlandse regering heeft zich voorzichtig uitgesproken voor een gedeeltelijke kwijtschelding van haar uitstaande leningen in Derde Wereldlanden. De Nederland se banken die voor zo'n 12 miljard gulden tegoeden hebben op deze landen willen van kwijtschelding nog steeds niets weten. Het wordt tijd dat hier een einde aan komt, dat de schuldenkrisis wordt opgelost U zult zich afvra gen: wat heb ik daarmee te maken? Alles. Ook de ABN-AMRO bank, de NMB en de RABO-bank hebben in de kader (spaar)gelden uitgeleend. Velen zijn zich gaan realiseren dat spaargeld niet vanzelf rente oplevert. Dat die rente door ande ren moet worden opgebracht En dat het bovendien mogeüjk is om doelbewust te kiezen voor een spaar- of beleggingswij ze die ten dienste staat van mens- en milieu vriendelijke investeringen. Als u hier meer van wilt weten en hierover van gedachten wilt wisse len, dan bent u om 20.00 uur wel kom in De Hommel aan de Oostsingel. De avond duurt tot 22.15 uur. Bewoners van de Look en het Fluitekruid zijn zeer blij met de plaatsing van een lantaarnpaal in een groengebiedje aan het Fluite kruid, nabij de Look en de Kruiden laan. De bewoners hadden bij de gemeente aangeklopt of plaatsing mogelyk was. Het groengebiedje, dat veel door de bewoners gebruikt wordt als wandelpad naar de Krui denlaan waar de bushalte en de su permarkt ligt, gaf by die bewoners, met name in de avonduren, geen veilig gevoel. Na gesprekken met wethouder Truyen hebben de be woners te horen gekregen dat die lantaarnpaal er zou komen en deze is inmiddels ook geplaatst 'Nu kun nen we 's avonds eep stuk rustiger in deze omgeving wandelen' liet een van de bewoonsters ons weten. stond voor sleur en verveling. De realities uit het publiek waren zeer positief en het geheel is zeker voor herhaling vatbaar. Zondagmiddag gingen de Gronin gers weer naar huis en hadden naar hun zeggen genoten van het weekend, wat mede mogelijk werd gemaakt door de Limburgse gast vrijheid. Het waren net nieuwe banden... De eigenaar van een Audi perso nenauto had zijn auto in de carport voor zyn woning in de Etudestraat geparkeerd. Hij had dinsdag nieu we autobanden aangeschaft. Woensdagmorgen ontdekte hij dat de vier wielen met nieuwe banden verdwenen waren. De auto was op trottoirtegels gezet GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES -5FE m Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond Om acht uur begon de voorstel ling. geopend door de Ilakkespits, gevolgd door Groningen, Joegosla vië en Portugal. Het was een werve lend gebeuren. De kontrasten tussen de rustige Nederlandse en de snellere dansen uit Portugal en Joegoslavië zorgden ervoor dat het publiek een afwisselend geheel te zien kreeg, waarin geen tyd ont- 5! u 1982 werd op initiatief van in Oirlo zijnde pastoor H. koortje opgericht. Het naam 'Jonge Garde Koor', ^pastoor, wilde de jeugd meer deelnemen aan het ker- _gebeuren in Oirlo. Daar BJfeen grote Mariavereerder J La] o.L. Vrouw van Lourdes, |i )or het koor deelgenomen m bedevaart naar Lourdes en L« de jaren 1983 en 1985. Zy ingezet by het ziekenver- in diverse kerken van Lour- le eucharistievieringen -gd. Ook boden zy de deelnemers aan de be- concert aan in de grote lf wordt tweemaal in de zaterdagviering mede n zyn er geregeld kerk- •zorgd in de regio, o.a. Sevenum en in Oost- i zyn overal een graag is het Kerstconcert in hoogtepunt. Verder uit- i verpleeg- en bejaar- 1988 werd een bezoek gebracht aan Prüm en Waxweiler in de Eifel. In beide plaatsen werd de eucharistie opgeluisterd. In Wax weiler werd deelgenomen aan een Heimatavond. De Duitse pers was vol lof over het gebodene. Momenteel telt het koor nog 25 leden, waarvan al 6 leden 10 jaar lid zijn. Een byzondere prestatie. Orga- niste van het eerste uur af is Silvia van Dijck. Dirigent Selm Nelissen dirigeert ook al 10 jaar het koor en nog steeds met veel plezier. Op 16 mei a.s. is er dan ook alle reden om feest te vieren. Het koor zal samen met pastoor H. te Plate een plechtige H. Mis verzorgen uit dankbaarheid om 16.00 uur met als thema 'Muziek'. Men kan het koor feliciteren op de receptie van 19.00 tot 20.30 uur in feestzaal De Ruif in Oirlo. Na de receptie zal er een boeiend muzikaal optreden zyn van het koor met als thema 'Muziek door de jaren heen'. Men kan luisteren naar zang en muziek van o.a. Doe Maar, Elvis Presley, The Beatles, Madona. Dit belooft een bijzondere avond te worden. Er zyn vele uren aan voor af gegaan met oefenen en repetities. Maar kom het zelf horen. Tot dan! Als afsluiting van het jubileum jaar werd door leerling en leraren van de Sg. Marianum op 7 mei de "Vroeger-en-Nu Marian um-Revue' opgevoerd in het theater van het Vincent van Gogh Instituut. De vele honderden toeschouwers genoten in twee voorstellingen van anderhalf uur amusement Door de geweldige inzet (én talenten) van de 75 medewerkers werd het een dave rend sukses. Het afwisselende zang-, muziek-, sketch-, rap-, stunt en dans-programma had vele hoog tepunten met enkele onderdelen zelfs op professioneel nivo! Het spektakel liet zien dat leerlin gen én personeel ook buiten de school samen tot heel byzondere prestaties kunnen komen! Op de foto 'De klas van vroeger' met de strenge leraar Tbon Theeu- wen en de leerlingen Harrie Tielen, Frans Cretskens, Huub Soons, Truus Haex, Gerrie v.d. Beuken en Adri Maitimu. De Aostrumse zangkompeneej onder leiding van Frans Verhofstad organiseert in samenwerking met het Venrayse salonorkest Romance, op zaterdag 23 mei een byzonder concert in het gemeenschapshuis te Oostrum, Watermolenstraat 1; De kompeneej heeft het genoegen om deze avond een gevarieerd con cert te mogen geven samen met Romance. Dit salonorkest maakt muziek in de stijl van het Maas trichts salonorkest en bestaat uit: Nellie Coppens, viool; P. Fhlco Fran ken, viool; Lisa Flendue, Cello; An ton Kroft, contrabas en Mia Kroft, piano. Het optreden van de Aostrumse zangkompeneej bestaat uit drie ge deelten van 25 minuten afgewis seld met twee instrumentale optre dens van Romance. Op deze avond maken we voor de eerste keer ge bruik van onze eigen komplete ge luidsinstallatie. Het programma voor deze avond ziet er als volgt uit: Oastrumse zangkompeneej: Froh- sinn lacht uns heut; Muss I denn; Old black Joe; Die Zwölf Rauber; Grüss mir die Reben. Salonorkest Romance: Ganz aller- liebst; Ich bin nur ein armer Wan- dergesell; Schwarze Augen; Heisze Troika; Meine Mutter war eine Wie- nerin van Gruber; Hungaria. Aostrumse zangkompeneej: An dante; Sodatenlied; Iscly'e Scheru- wimi; Wolga; Ei Oechiyem. Romance: Cauchemar en Kasbek; Les deux guitarrews; Plaisir d'amour; La cniquantaine; Gold und Silber; Odea Hellados; Reich mir zum abschied. Aostrumse zangkompeneej: Der Apotheker; Aus der Traube in die Tbnne; Jacherchor; Wenn Zigeuner Hochzeit machen; Chianti-lid. Voor meer informatie of reserve ring van plaatsen: tel. 04780-83564 of 83444. De entree is ƒ2,50; aan vang 20.00 uur. '8& lol! ag 10 mei jl. was het dan ein- över. Op deze dag vonden de 8 plaats van Telekids, het una waarvoor onze meisjes met hun creatie 'Grease - uitnodiging hadden ge- um 12 uur vertrokken we auto's richting Hilversum, Wom ongeveer 14.30 uur ver- Jkg 16 mei oiganiseert de 1 *yse fanfare Dorpsklank het Lente-Tnoconcert in ge- ^Pshuis De Wis aan de ^raat te Castenray. concert wordt medewer keend door fanfare Vrien- 9°^ uit Swolgen. o.l.v. Chris ,are St- Willibrordus uit uit Castenray, o.l.v. j Van bet concert is ue toegang is gratis. wacht werden. We mochten helaas de studio niet in omdat de opnames al in volle gang waren. Het optre den van onze meisjes was gepland om 17.00 uur. In de tussentijd kon den we in de kantine de telekids- show op de televisie volgen en wer den we ook nog opgemaakt. Het re sultaat, mede dankzy de grote inbreng van Wil ma, Brenda en Wendy, kunnen jullie zelf beky ken a.s. zaterdag 16 mei om 1030 uur by RTL4. Op de foto: Onze meisjes met Ire ne Moors op het podium van Te lekids. W inkeldiefstallen Maandagmiddag werd een 14- jarig meisje uit Swolgen, door per soneel van een supermarkt in De Bleek, betrapt by diefstal van twee pakjes sigaretten ter waarde van 9,50. Zy werd overgegeven aan de politie. Dinsdag werd in een supermarkt in het Brukske een 23-jarige in woonster betrapt by diefstal. Zy had twee boodschappentassen met levensmiddelen by zich, die zy zon der te betalen wilde meenemen. Het folklore dansweekend is ach ter de rug en de Hakkespits is weer dik tevreden. Na een goede start vrydagavond met de Grunniger Daansers in de Kiosk, ging men za terdag verder met niet al te best weer, wat in de Kasteeltuinen te Ar- cen voor wat stagnatie zorgde. De dames met hun strak gesteven mut sen zijn nogal gevoelig voor regen en dkt kwam er aan het einde van het programma uit de hemel vallen. Gelukkig hebben beide groepen toch nog een aantal optredens kun nen doen, al was het publiek wat aan de minne kant Dat kon voor de gasten de pret niet drukken en na het gebruik van een gezamenlijke brunch in de Kiosk, toog iedereen richting schouwburg waar de ande re groepen inmiddels waren gear riveerd. Schoolstraat 34, Venray

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3