Dé Venrayse gemeentepolitie in 1991 Fiscaal in zicht 50-Plusser? Dan moet u dit lezen! Peuterspeelzaal De Rakkertjes Merselo OOK Niet a 11 rekbaar? Bewijst u maar! MET DE DANSSCHOOL OP PvdA Venray en vrachtverkeer vanaf De Peel Nu ooi Psycholo praktik p Venra IS, Adverteer in Peel en Maas PEEL EN MAAS Ex-fietscrosser sponsort ex-fietscrosser Het jaarverslag van de gemeente politie is telkens weer een interes sante bron van informatie over het Venrayse politiekorps. In dit artikel brengen we enkele zaken naar vo ren die het afgelopen jaar in Venray zyn gebeurd. CRIMINALITEITGEGEVEN8 Over 1991 kwamen in totaal 2.454 misdryven ter kennis van de poli tie. Dat betekent weliswaar een da ling van het aantal misdrijven met 179 Lav. het voorgaande jaar. Het aantal gestolen fietsen daalde met 92. maar een aantal van 725 gestolen fietsen baart toch nog al tijd een grote zorg. Ook werden er 50 bromfietsen gestolen, een stijging van 15 brom fietsen. Slechts de diefstal van 19 fietsen en 6 bromfietsen kon wor den opgelost. Inbraken in personenauto's wer den 288 maal aangegeven, terwijl een jaar daarvoor slechts sprake was van 213 inbraken. De inzet van een geprepareerde auto (lokauto) had helaas niet dat sukses wat de politie er van verwachtte. De oor zaak moet worden gezocht bij het feit dat er geen plaatsen zijn aan te wijzen waar bij uitstek wordt inge broken in auto's. Het inzetten van die auto is, mede gezien de beschik bare mankracht en het lage sukses, voorlopig gestaakt Er werd in 1991 20 maal aangifte gedaan van diefstal van een perso nenauto, een stijging van 2 auto's. Ook was er een stijging te zien van zakkenrol-gevallen en wel van 11 naar 18. Het aantal winkeldief stallen daalde van 114 naar 74, maar ook dat aantal is voor Venray veel te hoog. Het aantal inbraken in woningen daalde weliswaar van 206 naar 154, maar het aantal inbraken in scho len en bedrijven bleef ongeveer ge lijk, maar is met 262 in het afgelopen jaar ook aan de zeer hoge kant Het aantal vernielingen nam af van 391 naar 375, maar er was wel een stijging van vernielingen aan openbare gebouwen gekonstateerd. Opmerkelijk was ook de stijging van inbraken in sportkantines. Die namen toe tot 39. Het jaarverslag geeft duidelijk aan dat de vermogenscriminaliteit en wel met name diefstallen/inbra ken uit en in woningen, scholen, bedrijven en auto's de meeste aan dacht blijven vergen. Geweldsmis drijven tonen een dalende trend, 67 maal was er sprake van openlij ke geweldspleging. Het aantal aangiften van zeden misdrijven nam ook toe en de poli tie verwacht dat die aantallen nog zullen stijgen omdat er meer aan giftebereidheid kan worden ge konstateerd. Wat vroeger nog een taboe was, schijnt te zijn door broken. Het oplossingspercentage en het aantal aangehouden personen be woog zich de laatste jaren als volgt: van 28,4% en 772 over 1989 naar 24,1% en 555 over 1990 naar 25,6% en 490 in 1991. Van de aangehou den verdachten werden 71 perso nen in verzekering gesteld. Van deze groep werden 28 personen voorgeleid aan de officier van justitie. Zorgerlyk blijft ook dat in het af gelopen jaar 65 bestuurders onder invloed werden betrapt terwijl dat een jaar eerder 44 bestuurders be trof. 105 Maal werd aangifte gedaan van het doorrijden na een ongeval. Dat waren een jaar eerder 112 bestuurders. ALKOHOLKONTROLES Gedurende 1991 werden ver spreid over 25 kontroles 749 (581 over 1990) automobilisten middels gerichte kontroles uitgenodigd tot de blaastest Bij die kontroles wer den 10 adem-analyses uitgevoerd en ook 10 rijverboden opgelegd. SNELHEIDSKONTROLES Het snelheidsgedrag op 80 km wegen werd in de maanden februa ri, maart en april gemeten. 4.950 Voertuigen werden gekontroleerd en daarvan werden 408 snelheids overtredingen gekonstateerd. Daarnaast werden op 60 lokaties binnen de bebouwde kom in het af gelopen jaar snelheidskontroles ge houden en werden 7.683 voertuigen gekontroleerd. Over die akties wer den 771 overtredingen gekonsta teerd. AANRIJDINGEN Gedurende het jaar 1991 werden 595 aanrijdingen geregistreerd, in 1990 waren dat er 597 en in 1989 580. Het waren in 1991107 ongeval len met letsel (in 1990 130). Het aantal gewonden bedroeg 127 (in 1990 164), waarvan 45 met zieken huisopname (in 1990 38). In 1991 waren er 5 ongevallen met dodelij ke afloop terwfil dat er in 1990 6 waren. OVERTREDINGEN Werd in 1990 nog 2.334 maal ver baliserend opgetreden, in 1991 daalde dat tot 1.864 maal en daar van werden er 1.838 toegeschreven aan overtredingen inzake de wegen- verkeerswetgeving. In 75% van de gevallen werden die overtredingen afgehandeld met een zg. transaktie. BIJZONDERE WETTEN Er werd voortgang geboekt met het milieu-inventarisatie-projekt en er werd bijzondere aandacht besteed aan een tiental zaken die zijn voortgekomen uit het milieu- inventarisatie-projekt De werk groep uit het korps voltooide het onderzoek naar interne milieu- aspekten. Vreemdelingenzaken. De inspan ningen op het terrein van het vreemdelingentoezicht lagen hoger dan voorgaande jaren. De reden daarvan was het steeds meer aan treffen van vreemdelingen al dan niet in verband met het asielrecht In 1991 vonden er 9 uitzettingen plaat§. Het aantal geregistreerde vreemdelingen steeg van 1.302 naar 1.343 verdeeld over 40 natio naliteiten. Er waren 39 personen geregistreerd als asielzoeker. GOKVERSLAVING In de gemeente blijken 145 gok kasten te z(jn geplaatst Tydens kontrole in 17 inrichtingen werden in totaal 27 illegale gokkasten aan getroffen. Die inrichtingen hebben een waarschuwing gekregen en zullen alsnog voor een vergunning moe ten zorgen. Er zal een strenge kon trole worden uitgeoefend. CRIMINALITEITSPREVENTIE In samenwerking met de werk groep Samenleving en Criminali teit zal in juni een antiwinkel- diefstalprojekt worden uitgevoerd. De politie zal door extra surveillan ces in de winkelcentra meewerken met dit projekt REGIONALISATIE Voorbereidingen werden reeds getroffen voor de samenwerking met de groepen van de rijkspolitie van Horst Bergen en Gennep en sinds december 1991 is reeds aktief de 'initiatiefgroep distrikt Venray'. Optimaal moet een 24-uurs distrik- telyk werkende surveillance wor den gewaarborgd. GERICHT VERKEERSTOEZICHT Evenals het afgelopen jaar is weer medewerking voorzien aan de aktie 'Wy gaan weer naar school', 80 km- akties, de autogordelcampagne en alkoholkontroles. Zowel de alkohol- kontroles als de snelheidskontroles zullen elk op 65 komen te liggen en dat betekent dat elke vier weken 6 snelheids- en 6 alkoholkontroles zullen plaatsvinden. Naast de jaarlijkse kermis vormt de viering van Volkstrauertag een jaarlijks terugkerend 'fenomeen', waarbij met het oog op de handha ving van de openbare orde, een for se inspanning van de politie wordt gevraagd. Op zondag 17 november was derhalve het hele korps in dienst In samenwerking met de Koninklijke Marechaussee werd op de inmiddels beproefde wijze voor zien in een aantal veiligheidsmaat regelen. Deze maatregelen hadden het beoogde effekt: de plechtighe den konden ongestoord verlopen. Op zondag 24 november werd nog eens extra inzet gevraagd, omdat neo-nazi's 'hun helden' wilden ge denken. Daarop werd een tegen- demonstratie aangekondigd. Ook nu kreeg de politie weer bijstand van de Koninklijke Marechaussee, maar ook van een peloton ME-ers, een sektie aanhoudingseenheid en hondengeleiders. Ook nu had het pakket maatregelen het vereiste ef fekt en vonden er geen ordeversto ringen plaats. OVERIGE CRIMINELE ZAKEN In januari moest een onderzoek worden ingesteld van een poging tot doodslag. Eveneens in januari werd tegen een inwoner aangifte gedaan van oplichting omdat hij 12 ex-klasgenoten had opgelicht om dat hy het had doen voorkomen een reünie te organiseren. Ook had hij 55 bedrijven in Venray op gelicht. In februari en juni werd twee maal hetzelfde tankstation over vallen. In mei werden enkele personen aangehouden in verband met in braken in woningen, in sportkanti nes en auto's. In september werd een onder- zoek gestart in verband met de ont voering van een Turks meisje. In oktober werd een onderzoek ingesteld naar doodslag cq. moord op een 7-jarig kind. In december werd een onderzoek ingesteld naar een ergerlijke mis handeling. Op 30 april hebben wy een gewel dige Koninginnedag kunnen vie ren in Merselo. De weergoden waren ons zeer gunstig gezind waardoor kinderen en ouders in groten getale aan de verschillende aktiviteiten hebben kunnen deel nemen. We hebben allemaal een erg fijne dag gehad. By deze willen wij dan ook alle mensen die het mogelijk hebben gemaakt deze dag le organiseren, bedanken. Bestuur PSZ De Rakkertjes voor uw A KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 PEEL EN MAAS Een maandelijkse rubriek over fiscale aktualiteiten De Oort-wetgeving is gebaseerd op vereenvoudigingsvoorstelling van de commissie Oort. Tbgelijk met deze vereenvoudiging is ook een hoeveelheid wetgeving inge voerd die alles behalve eenvoudig is. De beperking van de aftrekbaar heid van kosten is zo'n voorbeeld. Met ingang van 1 januari 1990 mag de inspekteur aftrekbare kosten gaan toetsen aan twee criteria; het omvangscriterium en het vergelij kingscriterium. Een voorbeeld ter verduidelij king. Een leraar geschiedenis koopt een videorekorder; om dokumen- taires voor zyn lessen op te kunnen nemen. De inspekteur Vergelijkt' deze uitgavepost met het beste dingspatroon van personen met een vergelijkbaar salaris. Die bezit ten ook een videorekorder dus de post is niet aftrekbaar op grond van de vergelijking met privé-uitgaven van anderen. Het omvangcriterium kan de aftrekmogelijkheid ook be perken. Hoewel een post op zich af trekbaar is kan hy onredelijk hoog zijn in relatie tot wat beroepsgeno ten uitgeven. Een tweede voorbeeld met daarin beide criteria. Een leraar Neder lands koopt voor ƒ2.400.- Neder landse literatuur. Op zich aftrek baar. De inspecteur zal stellen dat iedereen in Nederland voor onge veer ƒ400,- literatuur koopt Dus op grond van het vergelijkingscriteri um is nog slechts ƒ2.000,- aftrek baar. Bovendien geeft hy aan dat andere leraren Nederlands slechts voor 1.500,- boeken kopen. Hy be perkt de aftrek dus tot ƒ1.500 -/- ƒ400,- ƒ1.100,-. Deze criteria zyn uiteraard bij zonder moeilijk te hanteren in de praktyk. Weet u wat de doorsnee Nederlander uitgeeft aan de zaken die u wilt aftrekken van uw inko men? Ook uw adviseur tast in het duister. Slechts zoiets als een video recorder spreekt voor zich. Ook is het erg moeilijk om in de eigen be roepsgroep vergelijkingsmateriaal voor het omvangcriterium te vin den. Bovendien, met wie moet men zich vergelijken? Moet een medisch-specialist die professor is zich vergelijken met andere artsen. of andere specialisten, of andere artsen met dezelfde specialisatie, of andere medische professoren etc. De Hoge Raad heeft nu een be langrijk arrest gewezen dat aan dé ze ellende gedeeltelijk een einde maakt. In het geval dat voor de rechter kwam werd een sportleraar door de inspekteur voor wat betreft de aftrekposten gekorrigeerd. Zyn uitgaven aan - sportkleding waren, in vergelijking tot zijn collega, to hoog. Zijn lotto-trainingspak had by Zeeman gekocht moeten worden en de luchtvering in zijn Nike- schoenen was ook wat overdadig. Uiteraard beschikte ook de inspec teur niet over gedetailleerde cijfers van andere sportleraren, hij vond echter wat hoog en bracht het ver gelijkingscriterium in stelling. De Hoge Raad maakte hiermee korte metten. Als een inspekteur wil korrigeren op basis van het omvang- of vergelijkingscriterium dient hij aan te tonen dat anderen in de beroepsgroep minder uitge ven, danwel dat de post normaal privé is. Een zucht van verlichting slaakte ik na doorlezing van dit ar rest. Het veroorzaakte probleem dat door deze onzinnige wetgeving is veroorzaakt moet door de inspek teur zelf worden opgelost. Ik wens de FIOD en het Centraal Buro voor Statistiek veel sucses by het vervul len van deze onmogelijke taak. Mr. T.C. van Zwieten, Rühl/Hae- gens/van Aar, Accountants en Be lastingsadviseurs. Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver, tel. 08855-76464. In de hoogtydagen van het fietsc- rossen was hij ooit eens vice- wereldkampioenDan hebben we het over Freddy de Vries. Sinds en kele jaren heeft hy echter het fietscrossen vaarwel gezegd en is hy zich op het wielrennen gestort bij de Helmondse wielervereniging. Dit jaar fietst hij als 16-jarige voor het eerst bij de junioren. Inmiddels heeft Freddy de Vries zich op dit terrein van de wielersport ook al la ten gelden, getuige zijn prestaties in de afgelopen jaren (in een lagere leeftijdskategorie) terwijl hy dit jaar regelmatig voorin is te vinden bij de diverse wedstryden. Ook heeft hy begin dit jaar een trai ningskamp mee mogen maken met de nationale baanselektie in Alkmaar. Deze prestaties waren voor Peter Stiphout voormalig fietscrosskam- pioen, die een eigen fitnesscen trum heeft aan de Kempweg, aan leiding om zijn oude clubkameraad middels sponsoring te ondersteu nen. Hijzelf heeft in zyn 'glorietijd' als geen ander ervaren hoe moei lijk het is om sponsors te vinden en wil daarom zelf nu ook een duit in het zakje doen. Dat "dansen plezier voor twee is" mag onderhand als bekend veronifl Dat het ook veel meer kan zijn, bleek voor de "recreaniengn Sen maandagavond bij Crea-danscentrum Jeanne en Paul Janssen te Ve >aki plezier danscursussen volgen. Vanwege het feit dat zij dit al tien jaar 1 een organisatie-commitee en een spaarfonds gevormd. Dit commiteec! tinj samenwerking met touringcar-bedrijf Van Den Munckhof uit Horsif M "doe-weekend" in Mettendorf in de Sudeifel. Ook Jeanne en Paul zeK_ 'UI partij. Op zaterdag 2 mei om 10 uur vertrokken wij naar de stad Is Jak prachtige oude plaats werd een wandeling gemaakt. Daarna gingea 'b< verblijf in Hotel Restaurant Kickert in Mettendorf en konden we f °k heerlijk diner. Op die avond werden we verrast door chauffeur Ri«- an door voortdurend bij iedere bezienswaardigheid de nodige uitleg te als reisleider maar ook als vriend werd gezien, met een "survival ol t' de Weinhof van Hans Hammers. Daar konden we kennismaken» tol smaken van overheerlijke wijnen uil die streek. Voor een dansgroep* "5 logisch dat daarbij al gauw de beentjes van de vloer gaan en een (fes hollands feestvieren met polonaise en al was het gevolg. De volgeoi ^-3 acht uur deed iedereen, zoals ook dit voor een dansgroep hoort, ntf onder leiding van Paul, gevolgd door een duik in het frisse water N-' Na het onbijt bezochten we het stadje Echternach. Ook dit pla$ bezienswaardigheden, waarna de lunch in Waldhotel Sonnenberg in 5 eenieder weer de nodige energie aanvulde. Die middag maakten we*' het prachtige vulkanische landschap door een wandelroute te volgen.' die streek vele zijn samengesteld. Het glooiende gebergte werd veris dalen in een van de tientallen meters diepe spelonken en daar kilomeien langs het beekje dat onderin zijn weg zoekt langs de bomen en E eindigde bij het kasteel van Beaufort en vandaar ging de reis terug naai weer een heerlijk diner. Die avond werd gezellig gevuld met ke£ spelen. Na het reeds bekende aerobic van Paul, de frisse duik en da' reis de volgende morgen terug naar Monschau. Ook dit, voor veel kl; pitoreske plaatsje was voor iedereen het bezoeken waard. Het uitstap/ yei met een lunch bij het drielandenpunt te Vaals. Al met al mag iedereen het een fantastisch weekend vond, dat al direkt om herhalisj zal het geen tien jaar duren voordat er weer iets op touw gezet moet» reis moet als een gevolg gezien worden op de zeer gezellige avonden!1 we de afgelopen tien jaar al samen met Jeanne en Paul hebben mee organiserend commitee werd alle lof terecht toebedeeld en heeft meteen weer aan de slag le gaan voor onze volgende trip. Zo zie je voor twee" door gezellige dansavonden samen ook ontspanning entf groep is. Tydens de ledenvergadering van vrydag 15 mei a.s. zal de afd. Venray van de PvdA bespreken welke mid delen zy, liefst zoveel mogelijk met anderen, kan vinden om te voorko men dat vliegveld De Peel voor vrachtverkeer en nachtvluchten opengesteld gaat worden. In het Buck-rapport en by de eerste in spraakavonden is uitvoerig over de mogelykheden van dit vrachtver keer gesproken. Gekozen zal moe ten worden tussen ekonomie en milieu. Burgemeester en wethouders van Venray zullen in juni of juli met hun standpunt komen t.a.v. het plan van de Kamer van Koophan del. Wy zyn hier niet gerust op. Eind maart heeft het afdelings bestuur van de PvdA Venray b. en w. al aangeraden de rust in De Peel zoveel mogelyk te handhaven en vrachtverkeer te weren. Donderdag 14 Jt A U testra De Pedagogenpraiffi teS heeft haar hulpverlé pr00, breid met psychologist va] volwassenen en heet nt en Psychologenp raktijk Pedagogenpraktijk drie den een unicum in des kombinatie van een ZÜ' een PsychologenprakK ')00r' nauwelijks voorkomt u Het kenmerkende^ is dat het met name fc praktische pedagogisch mi en chologische hulp hes sten uitbreiding met psy ei 19 hulpverlening aan voir, ifdstn pen de drie medewerkt: H BC te kunnen inspelen op er:m" mensen met een ojn -r: en/of psychisch problee De psychologische l°' ning wordt gegeven d« versitair geschoolde psp Pjj z\j: zich richt op praktische lij viezen aan volwassen: au van volwassenen kunt ER1 beeld gaan over: de a- ü,is 1 van klachten zoals hooi: e'1C ligheid, concentraties 803 waarvoor geen lichac zaak gevonden lean wc< gevoelens, spanning je gr stuurl L5.0C uu slapen; een temeergei jg gji ber gevoel dat niet wp; 94- De pedagogische h tooi richt zich op vragen va ttanti andere opvoeders en/ofi gen bijvoorbeeld oven! deren die huilen, angstig zijn; basisscho m( met leerp roblemen cm nj problemen; pubers en je eg zich moeilyk kunnen ié jon e ten voelen enz. En err AM lijk nog veel meervraga m(ja Om de hulp by de Pel s-Be' Psychologenpraktyk \n erblo toegankelyk te maken,3 CL werkt met inkomens» T: Fi tarieven. Verder geldt gesprek altijd gratis en-f" is. De praktyk is gevs en Marktstraat 8 te spraak maken kunt uy telefonisch doom, tel. 8 qj Brand in Maandagavond om werd de brandweer tichel voor een brand in een van een landbouwbcd: er d< Vredeweg in Vredepeel. Cf Toen de zoon des id kwam rook hij een i waania de brandweer? rij zi Die kon uitbreiding j £00 maar kon niet verliinde: xra ton veevoeder die in de JON verloren moest worden! 1* Als vermoedelijke 1x7 Die' de deskundigen aan, di™-v die vanaf 's middags 1 branden, voor oververb l®,1; gezorgd, waardoor de: ontstaan. Hoe groot dt j' kon nog niet worden ik reac PEEL ENK™ 'n abonnement Uit realities van de Venrayse bevolking, maar ook van dit van buurgemeenten, blyk duidelyk weerstand tegen deze plannen. Op 15 mei bespreken we dus mogelyk heden om het te voorkomen. Alle kreatieve ideeën zijn wel kom. Inmiddels is er kontakt ge weest met mensen die rondom vliegveld Beek aktief zyn. Wij wil len dat de rust die Venray in zyn promotiefilm toegeschreven wordt ook daadwerkelyk wordt ge handhaafd. 15 Mei, 20.00 uur in de Kiosk. Voor meer informatie: Piet Kroft, tel. 84165. Vorige week vrijdag ging bij de MAVO de vlag in top. Reden hier voor was het bereiken van het hoogste punt van de vernieuwbouw van dit schoolgebouw. De werkzaamheden verlopen voorspoedig en de leerlingen, die nu nog zijn ondergebracht in de noodlokalen zul len volgend schooljaar weer normaal les krijgen in het vernieuwde gebouw. Normaal gesproken worden de bouwers, bij het bereiken van het hoogste punt, getrakteerd, op bier (het zg. pannebier). De bouwvak kers werden vrijdag echter verrast toen in plaats van het gebruike lijke bier, een stapel enveloppen werd uitgereikt waarin een heus mavo-diploma zat, als beloning voor de verrichte werk zaamheden elke week nieuws Snelheidskontroles Donderdag hield de politie weer snelheidskontroles. Tussen 08.00 en 09.00 uur werden op de Henri Dunantstraat 199 voertuigen ge kontroleerd, daarvan reden er 36 te snel en de hoogste snelheid be droeg 77 km per uur. Tussen 09.00 en 10.00 uur èn tus sen 11.00 en 12.00 uur werden op de Langstraat 122 voertuigen ge kontroleerd. 72 Reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 84 km per uur. Tussen 14.30 en 15.00 uur werd op de Deurneseweg gekontroleerd daar waar de snelheid van 80 km is toegestaan. Er werden 160 voertui gen gekontroleerd en er reden er 36 te snel. De hoogste snelheid be droeg hier 121 km per uur. Ook maandag werden er snel heidskontroles gehouden van 10.30 Jot 11.30 uur op de Puttenweg en de Deurneseweg. Er werden 152 voer tuigen gekontroleerd. Daarvan re den er 72 sneller dan de toegestane snelheid. Deze bestuurders kunnen een acceptgirokaart verwachten. De hoogst gemeten snelheid bedroeg op de Deurneseweg 121 km per uur en op de Puttenweg 124 km per uur. De ANBO - Algemene Nederland se Bond voor Ouderen - is een alge mene bond met 192.000 leden, die opkomt voor de belangen van alle mensen vanaf vyftig jaar. Dat u wel of niet gelovig bent en tot welke po litieke part(j u behoort doet er voor de ANBO niet toe. Het is belangrij ker dat vyftig-plussers zich organi seren om eendrachtig samen te werken aan emancipatie en belan genbehartiging van alle ouderen. Vyftig-plussers zyn immers voor al les volwaardige en mondige bur gers die willen blyven deelnemen aan de samenleving. De ANBO staat daarvoor. Hoewel de ANBO een onafhanke lijke bond is zoekt hy nadrukkelijk samenwerking met de katholieke en protestants-christelijke oude renbonden en twee organisaties van pensioenverenigingen. Samen zijn zy verbonden in het CSO - Coördinatieorgaan Samenwerken de Ouderenorganisaties - met een totaal ledental.van 600.000. Een bron van zorg is de AOW. In 1983 is de alarmbel geluid dat de AOW onbetaalbaar zou worden door de vergrijzing. In 1980 was er al ontkoppeld: het AOW pensioen steeg niet meer mee met de lonen. Daardoor ging de 65-plusser achter uit in koopkracht Die achterstand is niet ingehaald en onlangs is op nieuw ontkoppeld. Dat veroorzaakt veel onrust De gang van zaken rondom de AOW toont duidelijk aan dat de belangen van ouderen niet lager meer een hoge prioriteit hebben by de grote politieke paty en. Alleen sterke ouderenorganisa ties kunnen hierin verandering brengen. Gezien de toenemende proble men rondom wonen en inkomen van ouderen is een hoge organisa tiegraad van ouderen voor hen van levensbelang. Met dit voor ogen is in Venray een initiatief gestart om te komen tot oprichting van een Af deling Venray van de ANBO. Het lid maatschap kost per jaar 20,- voor individuele leden en 30,- voor een echtpaar. Maandelijks ontvangt u dan het blad 'Samen op Weg' dat veel waardevolle informatie bevat omtrent zaken die ouderen aan gaan. Wilt u meer weten, vraag dan om toezending van de ANBO-krant waarin volledige informatie over de ANBO en zijn doelstellingen wordt gegeven. U kontaktpersoon in Ven ray is G.G. van Dam, Helfrichstraat 31, 5801 XL Venray, tel. 04780- 85429.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 16