jormalige stortplaats gaat Hendrikkenbos heten 'Venray stad in de natuur' een geslaagde promotiefilm Consumentenwinkel presenteert aktieplan voorlichting en serieuze lelheidskontroles 'Vlieg met Doeland en Jan Wouters naar het EK-Voetbal in Zweden' Bassie Sc Adriaan Lachspektakelshow Keuze voor rentetype hypotheek is soms moeilijk Voor de voordeligste hypotheek ga je rechtstreeks naar de Rabobank. Toon Millen in de VUT HET MIDDELPUNT RN HET TIJDSBEELD W Spektakulaire EK-voetbal aktie bij Doeland PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Variabel, of vast? En bij vast, voor hoe lang? Rabobank. Aangenaam. MAAS Donderdag 7 mei - Pagina 5 Ag week dinsdag komt de e culturele zaken bijeen r maandelijkse vergade rt interessante agenda- getwijfeld de straat- no in diverse gedeeltes v opvallend daarbij is de jdrikkenbos. die men wil voor het groengebied oomialige stortplaats in ussen de plannen Berg en Hardeweg [ken is de naam van een udste families die in Vel- J(je. De naam is vanaf on- 00 in Veltum bekend. Bij iring van Veltum werd in raadsbesluit genomen dat n Hendrikenstraat als B üi Veltum gebruikt zou den. Die naam werd toen et gebruikt realisering van het plan [werd door de dhr. G. Lin- van de nakomehngen van lkken, gevraagd om deze nog in het plan Hardeweg ken. Daar waren toen alle len vergeven. De familie Ugens de suggestie om de je stortplaats, waarvan het as onlangs helemaal is J en waar nieuwe paden ilegd, de naam Hendrik geven. Een suggestie door van b. en w. is overgeno- aar nu de commissie cul- ken haar fiat aan moet OOSTHOF .voormalig bedrijfsterrein m Transport, dat via de Bl bereikt kan worden, zul- j woningen gereali- m worden. Het wordt niet :ht om deze wonin- le Oostsingel te betrekken b en c nummers te gaan Die zjjn er overigens al ge- de Oostsingel. Voorgesteld 1 hier de naam Oosthof in LANDWEERT In het plan Landweert, fase 3, zyn inmiddels zeven namen verbonden aan wegen. Verdere uitvoering van het plan vereist nu het verbinden van 15 namen aan hier geprojek- teerde wegen. Voorgesteld wordt om de namen Penningkruid, Ra nonkel, Reigersbek, Silene, Sneeuwklokje, Sterremuur, Teunis bloem, Tbrmentil, Tijm, Vinger hoedskruid, Vlinderbloem, Vogel wikke, Vossestaart en Wijnruit aan deze straten te verbinden. SMAKT In Smakt zal een stuk ongenaam de weg, gelegen tussen de Pelgrims laan en de woning Loobeek 6, de naam Pelgrimslaan krijgen. Ook de woning Loobeek 6 zal by de Pel grimslaan worden gevoegd omdat deze wining wel via de Pelgrims laan maar niet via de Loobeek te be reiken is. Voor een gedeelte van de Smakterweg, dat aan het verkeer is onttrokken in verband met de rea lisatie van de R73, zal ook de naam ingetrokken worden. RIJKSWEG 73 Ook Ugt er een voorstel om de ver zorgingsplaats tussen Hoogrie- broek en Rosakker, aan de Rijksweg 73, een nieuwe naam te geven, nl. de WuusL Dit is genoemd naar het nabygelegen gebied De Wust, dat zich vanaf de Zandhoek in Oirlo naar noordelijke richting uitstrekt De commissie voor culturele za ken vergadert a.s. dinsdag om 18.00 uur in kamer 4 van het raadhuis. Tbon Millen, die al vele jaren als hoofdverpleegkundige het beeld van de afdeling 3B van het St Elisa beth ziekenhuis, gaat in de VUT. Op 14 mei a.s. neemt hy afscheid ty- dens een receptie. Tbon Millen is by na 35 jaar werkzaam geweest in de gezondheidszorg, waarvan 29 jaar in het St Elisabeth ziekenhuis. Zyn loopbaan startte hij op St Ser- vatius maar vervolgens ging hy by het ziekenhuis in opleiding. Daar werd hy via eerste verpleegkundige al snel subhoofd en in 1969 hoofd van de 'mannenafdeling'. Na de ver huizing van de oudbouw naar het nieuwe ziekenhuis, in 1970, bleef die situatie nog enkele jaren zo maar nadat de mannen- en vrouwe nafdelingen opgeheven werden, kreeg hy de leiding over de afdeling 3B, speciaal voor neurologie, ortho pedie en later gynaecologie. Veel oud-patiënten zullen hem in die hoedanigheid nog wel kunnen her inneren. 'Als ik niet in Venray woonde, zou ik me er toch graag vestigen' zei een ras-echte Venrayer na de eerste ver toning van de Venrayse promotie film "Venray stad in de natuur'. De film beleefde op Koninginnedag, na de huldiging van de gedecoreerden, zijn première in de trouwzaal van het raadhuis voor een aantal geno digden. De reaktie van die ras-echte Venrayer was een duidelijk kompli- ment aan de maker van de promo tiefilm, Mathijs van Even van 'Fhse One Productions BV, NOS-corres- pondent in Maastricht. 'Venray stad in de natuur'. De film is op de eerste plaats be doeld om ondersteuning te geven aan het Venrayse streven naar 40.000 inwoners in het jaar 2015, gfijfi Met 16 echte diaman echte diamanten 460,- DUGENA CLASSICS itijl is niet aan tijd gebonden. Tijdloze elegante :elette horloges voor haar. Bicolour of goldplating hoogwaardige Dugena kwaliteit. Deze en vele ■ndere niet aan tijd gebonden mooie Dugena werpen vindt u exclusief in de Dugena vakzaak. A DUGENA9 fmtergoudsmid Juwelier ftk inzet van leden van de pie kon Venray ook mee- e 'andelijke en provin- e van Veilig Verkeer orn 20 aandacht te vesti- nut èn de noodzaak om J® Waar maar 80 km per borden gereden, ook 80 uur te ryden. werden o.a. preventieve r0ntr°les gehouden. Daar n automobilisten aange- U tl gewezen op het belang Verder kregen de auto- een folder uitgereikt en PJ? .,ucliek karakter te fellere drop, waar ook teksten van de aktie op waren aan gebracht Ook werden het afgelopen week end echte snelheidskontroles ge houden en wel op de Deumeseweg, de Puttenweg en de Midden Peel- weg. Daar werden 585 voertuigen gekontroleerd waarvan 146 auto's sneller reden dan de toegestane 80 km per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 133 km pet uur. De meeste automobilisten kunnen een acceptgirokaart thuis verwach ten. De snelste hardrijder zal zich voor de rechter moeten verant woorden. zoals wordt gesteld in het rapport 'De gemeente Venray in sociaal en ruimtelijk-economisch perspectief, het z.g. Buck-rapport, dat dezer da gen een groots opgezette inspraak ronde gaat maken. En uiteraard zal de film ook die nen om Venray als woongemeente te presenteren bij de thans nog in Duitsland verblyvende militairen, die straks met de geleide wapen systemen naar vliegbasis De Peel komen. IN TWAALF MINUTEN Vyf dagen is de maker bezig ge weest om op een aantrekkelijke wij ze en met vaart en verve vry wel alle aspekten van Venray vast te leggen in een film vaan twaalf minuten. En alsof de beelden niet voldoende voor zich zelf spreken, is het Wil lem Bemboom, die als het ware de nu nog ontbrekende 5000 inwo ners, naar Venray toe praat. BEKEERD We zijn er eens echt voor gaan zit ten, met in ons achterhoofd de kri tiek, die de film al voor de eerste opname was vooruitgesneld. Waarom zoveel geld voor een promotiefilm voor een artikel-12 ge meente? Waarom iemand van bui ten Venray daarvoor gevraagd, terwijl de eigen gemeente ook de mogelijkheden biedt? En gaande weg de film rees daarby de volgen de vraag: Waarom zoveel nadruk op 'stad', terwijl Venray toch een (groot) dorp in de Peel is. Om met de laatste vraag te begin nen, omdat het antwoord werd ge geven door de maker zelf. 'Toen ik de gemeente door allerlei studies en gesprekken leerde kennen, rea liseerde ik me, dat een plaats met 35.000 inwoners toch echt wel een stad is'. En burgemeester J. Waals zei, datje toch echt wel van een stad mag spreken, als je Venray op grote re schaal wil promoten. Het gaat, zo realiseerden we ons, niet om de middeleeuwse stadsrechten, maar wel om de allure van een stad. Tenslotte is Den Haag in die zin ook geen stad. De tweede vraag over het geld kan worden beantwoord, na het bekij ken van de film. Het is een cost, die voor de baet uitgaat Wanneer je Venray wil promoten, dan moet je laten zien wat de ge meente te bieden heeft. Adverteren doet verkopen, nietwaar? En wat de keuze van 'iemand van buiten Venray' betreft, wordt duide- lyk, wanneer Venray zich in twaalf minuten op het witte doek heeft ge presenteerd. Natuurlyk, 'eigen mensen' hebben ook de kwaliteit in huis en dat hebben ze bewezen ook. Nu wordt Venray bekeken door 'de ogen van een ander'; een ander, die o.m. zyn sporen heeft verdiend met het maken van een promotiefilm over Maastricht Een ander toont en vertelt het Venrayse verhaal aan de ander voor wie de beelden en de tekst bedoeld zyn. Zoiets als de Van Gewest tot Gewest-film. die in het begin van de zeventigerjaren werd gemaakt toen elf 'nieuwkomers', uit iedere provincie één, spontaan aan televisiekijkend Nederland ver telden hoe zy het leven in Venray ervoeren. Een film, die lang in Ven ray als promotiefilm voor nieuwe inwoners heeft dienstgedaan. GESLAAGD GEHEEL Wanneer men de film bekijkt door het oog van degenen, waar voor hy is bedoeld, dan mag gesteld worden, dat de maker er een geslaagd geheel van heeft gemaakt, waarin vry wel alle aspekten van 'de stad in het groen' aan bod komen: wonen, werken, rekreatie, onder- wys, gezondheidszorg, landbouw, veeteelt, haar ligging, haar toe komstplannen. 'Kleinschalig, over zichtelijk, gezellig, een dynamische groeistad in een omgeving van rust en natuur' vat Wim Bemboom na twaalf minuten vast, wanneer alle aspekten van Venray in vlot tempo elkaar op het witte doek hebben op gevolgd. Venray - volgens Bemboom - een stad waar men kan wonen in betaal bare woningen, in een veilige omge ving met weinig criminaliteit, met ruime parkeergelegenheid, een stad waar men leuk kan uitgaan en waar onder de beroepsbevolking weinig arbeidsonrust is en waar sprake is van de speekwoordelyke Limburgse gastvrijheid. Vandaar de opmerking 'Als ik niet in Venray woonde, zou ik me er graag vestigen....' Vanaf dinsdag 5 mei 1992 wordt er bij Doeland Seegers aan de Zuid singel in Venray een spektakulaire winkelwedstrijd gehouden. Naar aanleiding van het komend Euro pees Kampioenschap voetbal, van 10 tot en met 27 juni in Zweden, staan klle Doeland winkels in Ne derland de komende twee maan den in het teken van voetbal èn Oranje. Doeland is een Nederlandse ke ten van doe-het zelf zaken met ruim 75 winkels over het hele land. Doe land is de laatste jaren zeer aktief op het gebied van sportsponsoring. Zeer regelmatig zyn de borden van Doeland te zien langs de voetbalvel den in binnen- en buitenland. Ook tijdens het vorige EK-voetbal in 1988 en het wereldkampioenschap in 1990 speelde de keten aktief in op de zogenaamde Oranje-gekte, als een van de sponsors van het Neder lands Elftal. Tot en met zaterdag 6 juni 1992 maakt iedere klant by Doeland See gers kans op één van de 75 vliegrei zen naar Zweden. By elk vliegticket zit een toegangsbewijs voor de eer ste wedstrijd van het Nederlands Elftal tegen Schotland op vrijdag 12 juni in Gothenburg. Als extra prys maakt men kans op één van de 700, professionele, lederen voetballen mèt de originele handtekening van Jan Wouters daarop. Jan Wouters, de bekende voetballer van Orarye, zal de hele aktie ondersteunen op de wedstrijdformulieren, winkel posters en in de bekende Doeland aanbiedingskrant. By besteding van elke ƒ25,- bij Doeland Seegers krygt de klant een speciale Doeland EK-spaarzegel gra tis. By aankoop van één van de zo genaamde EK-artikelen die door Jan Wouters in de Doeland aanbie dingskrant worden aangeprezen, krygt men een EK-spaarzegel extra. Op de wedstrydformulieren, die gratis in de winkels te verkrijgen zyn, moeten in totaal negen zegels worden geplakt Vervolgens vult men nog een originele Oranje-wens in en enkele persoonlijke gegeven. De wedstrydformulieren kunnen tot uiterlijk 6 juni 1992 by Doeland Seegers worden ingeleverd. De winnaars vliegen op vrydag 12 juni 1992 naar Gotheburg om ge tuige te zyn van de belangrijke ope ningswedstrijd van het Nederlands Elftal tegen Schotland. Deze wed strijd moet de basis vormen voor een 'Gouden EK' voor Jan Wouters en z'n mannen! By Doeland See gers kunt u de Orarye-sfeer al proe ven. Een bezoek aan de winkel zal u ook zeker de EK-kriebels bezorgen en misschien bent u wel één van de 75 supporters die het Nederlands voetbalelftal hun eerste sukses ziet behalen. uw weekblad De Consumentenwinkel heeft een aktieplan ontwikkeld waarmee zy voorlichtende aktiviteiten tot ontwikkeling en uitvoering wil brengen voor mensen die gerekend kunnen worden als behorend tot de lagere en laagste inkomensgroep. Daarmee wordt aan de vraag van de Venrayse politiek voldaan. Begin dit jaar liet de gemeente Venray nl. weten dat zy haar voorlichtende aktiviteiten naar de genoemde in komensgroep, via de Consumenten winkel wilde laten lopen. Daarvoor zal jaarlijks aan de Consumenten winkel een bedrag van ƒ40.000,- be schikbaar worden gesteld. Wel werd toen door de commissie Sociale Za ken gesteld dat de Consumenten winkel een aktieplan voor die voorlichting op moest stellen. Die zelfde commissie krijgt nu maan dag 11 mei a.s. om 18.00 uur dit aktieplan voorgeschoteld tijdens de maandelijkse vergadering. PREVENTIE De aktiviteiten die de Consumen tenwinkel wil opstarten kennen een overwegend preventief karak ter, waarmee men wil voorkomen dat bepaalde doelgroepen in finan ciële problemen komen. By de opstelling van het aktieplan zijn de mensen van de Consumentenwin- kel erachter gekomen dat er in den lande nog maar weinig aktiviteiten bekend zijn die zich op de doel groep lagere en laagste inkomens richten. Dat wil dus zeggen dat aan het door de Consumentenwinkel ontwikkelde aktieplan veel pio nierswerk vooraf is gegaan. Uitvoe ring zal daarom veel tyd voor organisatie kosten waarby creatieve ontwikkeling noodzakelijk zal zyn. PROBLEEMANALYSE In het aktieplan wordt eerst een globaal overzicht gegeven van de mogelijke oorzaken waardoor huis- Bassie Sc Andriaan brengen in sa menwerking met de Nederlandse goochelkampioen André du Lord een fantastische familieshow van 2 uur in een prachtig dekor van licht en geluid op zaterdag 9 mei a.s. om 14.00 uur in sporthal De Wetteling. Al bij het begin gaat de hele zaal van groot tot klein in een deuk van het lachen bij de spitsvondige ope- ningskonference van het duo dat nu al 15 jaar aan de top staat van jeugd-, tv- en theateramusement. Als ze met André du Lord gaan goo chelen denkt menig volwassene 'Fyn dat ik met mijn kinderen meegegaan ben', want dit is interna tionale topklasse op goochelgebied. Bassie Sc Adriaan zijn er voor de jeugd van 2 tot 80 jaar. De show zit vol verrassingen en hoewel Bassie Sc Adriaan veel jeugdig publiek trekken zijn zij nooit kinderachtig, grof of dubbelzinnig, wel komisch maar met stijl. Dat Bassie Sc Adriaan al 35 jaar in het vak zitten, waarvan alleen al 18 jaar in alle landen ter wereld waar zij onder de naam The Crocksons met hun komedie en akrobaten- nummer triomfen oogsten in alle grote theaters en nightclubs is er natuurlijk mede debet aan dat de show zo volwassen is voor de jeugd. Bassie Sc Adriaan zeggen niet voor niets: 'Behandel een kind als een volwassene en je hebt er geen kind aan'. En dat er in de show de link gelegd wordt naar hun tv-werk is o.a. te zien als Bassie in een droom wereld terecht komt of als er uit de tv-camera water, rook en ontploffin gen komen. André du Lord laat in zijn solo optreden zien dat hij in zijn vak tot de absolute wereldtop van gooche laars behoort waar menig vakbroe der diep respekt voor heeft. Als hij echter Bassie als assistent krygt., dreigt alles weer in het honderd te lopen, maar door André du Lord's vakmanschap komt alles weer op zijn pootjes terecht. Het geheel is door de strakke maar vrolijke inleiding van Adri aan (die ook alle tv-shows schrijft en regiseert) tot een fijne middag show gemaakt waar de gehele fami lie pret aan beleeft. Kaarten in de voorverkoop ver krijgbaar bij Sigarenhuis Jansen, Grote Markt 22. houdens of personen in financiële problemen kunnen geraken. Ge noemd worden daling van de koop kracht; moeite met het aanpassen van het bestedingspatroon by een verlaging van het inkomen; moeilij ke om kunnen gaan met het te besteden budget; het gegeven dat mensen met een lager inkomen geen gebruik maken van adviesmo gelijkheden van landelijke organi saties zoals de Consumentenbond èn het gegeven dat juist de lagere en laagste inkomensgroepen met de huidige consumentenvoorlich ting nauwelijks te bereiken zyn. AKTIEF De Consumentenwinkel wil een aktievere rol gaan vervullen in haar voorlichting. Met specifieke voor lichtende aktiviteiten wil men de lagere en laagste inkomensgroepen bereiken. De aktiviteiten zijn ge richt op een betere besteding en be nutting van de schaarse middelen binnen die inkomensgroepen om zo te voorkomen dat men in finan ciële problemen geraakt. De aktiviteiten die men wil opstarten zijn uiteenlopend van aard en variëren van persoonsge richte aktiviteiten tot voorlichtings- kursussen en thema-bijeenkom sten. Persoonsgerichte aktiviteiten zyn uitbreiding van individuele budget-adviesen middels inventari satie. adviesgesprekken en voor tgangsgesprekken en een oriën tatie op en inventarisatie van subsidiemogelijkheden. Verder zul len er voorlichtingscursussen zijn voor bepaalde doelgroepen zoals ge scheiden vrouwen met een bij standsuitkering of aan mensen met een AAW/WAO uitkering en thema bijeenkomsten voor buitenlandse vrouwen, over verhuizing over op kamers wonen. Ook zullen er les sen verzorgd worden aan leerlin gen van het voortgezet onderwijs over het omgaan met een eigen budget De aktiviteiten zullen de komen de maanden verder uitgewerkt gaan worden, en in het najaar tot uitvoering worden gebracht. Boven dien zullen diverse aktiviteiten re gelmatig herhaald worden. Alleen dan kunnen de lagere inkomens groepen het best bereikt worden. 'n abonnement waard De maandelijkse woonlasten van een koopwoning worden in belangrijke mate bepaald door het rentetype van de hypotheek die u kiest. Immers, een hypo theek met variabele rente is over het algemeen goedkoper dan een vastrentende hypotheek. Meestal geldt: hoe langer de rentevaste pe riode, hoe hoger het rentepercen tage. Wat is wys? Een hypotheek met variabele of met vaste rente? Het antwoord op die vraag hangt mede af van de financiële rek die u over een langere periode in uw inkomen heeft. Wilt u 'vast', dan staat u vervolgens voor de vraag, hoe lang de termyn waarin de rente niet wijzigt, vast moet zijn? Met name die laatste keuze is soms moeilijk te maken: vooral als de hypotheekrente hoog is, zo als nu. Is er een kans dat de rente daalt, dan kan het aantrekkeüjk zyn de keuze voor 3. 5, 10 jaar vast of zelfs langer, nog even uit te stellen. De invloed van het rentetype Als de hypotheekrente wijzigt, kan dat invloed hebben op uw bestedingsmogelijkheden. By een hypotheek met variabele rente krygt u daar vry wel direkt mee te maken. By een hypotheek met vaste rente merkt u dat behalve als de rente terug is "op het oude niveau pas op het einde van de vaste periode, wanneer een nieu we termyn moet worden af gesproken. By een hypotheek van ƒ150.000,- betekent een stijging of daling van de hypotheekrente met 1%, dat u per maand ƒ125,- duurder of goedkoper uit bent. Over het algemeen neemt de fi scus overigens een belangrijk deel van dat verschil voor haar re kening. Voordeel door keuze uit te stellen Voor kopers van een huis is de ontwikkeling van de hypotheek rente altijd een onzekere faktor. Veel mensen vinden de zekerheid dat hun woonlasten in een be paalde periode niet wijzigen, be langrijker dan de feitelijke hoogte van die lasten. Zij geven de voor keur aan een vaste boven een va riabele hypotheekrente. Maar hoe lang moet die vaste periode duren? Met sommige hypotheken bestaat de mogelijkheid om die beslissing voor u uit te schuiven Eén op de drie hypotheken die in Nederland worden afgesloten, is van de Rabobank. En dat is geen toeval. Door rechtstreeks naar de Rabobank te gaan, profiteert u direct van de scherpe tarieven en de grootste keus aan hypotheekvormen. Bovendien kennen we door onze lokale betrokkenheid de plaatselijke woningmarkt als geen ander. Het resultaat: een beter advies en een complete begeleiding bij de financiering van uw huis. Dus als u op weg bent naar een hypotheek, zorg dan dat u zeker de Rabobank op uw pad tegenkomt. RsbobBIlk CS ling die zich eventueel zou kun nen voordoen. De Rabobank Starthypotheek is daar een voor beeld van. Deze hypotheek kop pelt de laagste rente aan een vaste periode van minimaal één jaar. Bij nieuwbouwwoningen loopt die vaste periode zelfs tot één jaar na de verwachte opleveringsda tum van de woning met een maxi mum van twee jaar. In die periode kunt u op ieder moment en zon der extra kosten kiezen voor elke vaste renteperiode die u wenst. Bij de Rabobank kunt u ook nog kiezen voor een soort kruising tussen variabele en vaste rente, de Rente Stabiel Hypotheek. By deze hypotheek wijzigt de rente alleen als het verschil groter is dan 2% en dan nog alleen voor het meerder boven die 2%. De Rabobank kent de plaatselijke woningmarkt trouwend als geen ander en is in staat u zo objektief mogelijk te adviseren.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5