Portugese en Joegoslavische tlklore in Venrayse schouwburg fenrodsen Aovend bij Veldeke Nieuwe ANWB Landelijke Fietsdag ook in Venray MOEDERDAG echt... Je Proeft t! zoek c Astmafonds zoekt dringend kollektanten 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN lEInlfl SFEE1 Geslaagd Mannenkoor nam afscheid van dirigent /1/lwJ Sporthal Jantje Beton steunt Jeugdwerk Meerlo-Wanssum Open dag in bibliotheek Gevonden Hippisch Culinaire Aspergetocht Kursus voor adoptie-ouders Open Dag De Flierefluit L EN MAAS Donderdag 7 mei - Pagina 3 het kader van een jaarlijks te- erende folklore dansweekend i jaar de keuze gevallen op en- migranten dansgroepen. Naast tóbruikelijke Nederlandse fol- welke ook duidelyk aanwezig kt het ons een prettige afwis- l 10 Mei is wederom een fol- __jb dansweekend georgani- door de dansgroep De Hakke- uit Venray. De gastgroepen De Grunneger Daansers uit r. Groningen; de Portuge- blklorisüsche dansgroep As ladeiras uit Amsterdam; de Joe- 1 ivische dansgroep Nizozemska nï midgraaf en de Hakkespits zelf ook enkele dansen opvoeren, da pzaterdagvond 9 mei zullen de- ie, roepen ongeveer 2Vt uur in de So. wwburg te zien zyn, waar zy ze.-i jtwyfeld een wervelend en boei- 3 S schouwspel zullen bieden. En- ims i leden van de liakkespits lUfp ben een pop in originele kleder- cht gestoken die die avond ver- zal worden. Kaartjes hiervoor verkrijgbaar aan de kassa. De kiug zal na het officiële gedeel- A rond 23.00 uur. plaatsvinden, goed dansorkest zal de avond Ier vullen tot 01.00 uur voor jjj aanwezigen. "le Grunneger Daansers bestaan ds 1956 en hebben in zowel nen- als buitenland optredens zorgd. Zo waren de 'daansers' ■loze keren in Duitsland, België, >den, Ierland, Israël. Canada, jO De groep telt 30 personen. Er negen muzikanten waaronder n accordeons en een 'stampstok' 'oiï'rinkelbom'. Kostuums en dan- i van de groep stammen uit de m rond 1850. Enkele dansen van i: de Oskeder Oogstdaans, Peerd H Ome Loeks, Zandeweerster Boe kkennis, enz. Ook heeft de groep Bworiginele 'Grunneger Bruuloft' het programma staan. De kle- tgvan de groep dateert uit de tyd J ld 1850. dragen het ooryzer met jn stiften. Onder het ooryzer jen ze een witte muts (om het ir onder te verstoppen) en een muts 'klöt' (om het goud en irvan het ooryzer beter te laten tomen). Over het ooryzer komt suigft de kanten muts 'floddermuts' et aan de achterkant zeven Verder kenmerkend, het hals snoer, bestaande uit hormalijn of granaat met gouden slot De heren dragen een zwarte flu welen klap-kuitbroek. Een linnen hemd met gouden of zilveren kno pen. Het kostuum wordt gekomple- teerd met een zilveren signatuur. Dit is een soort horlogeketting met een sleuteltje om het horloge op te winden en met twee signetten, waarvan men er vroeger één ge bruikte om zyn initialen in de lak te drukken (op 'n brief b.v.) en de andere om de kalken pyp te doven. As Lavradeiras bestaal al ruim 10 jaar en heeft een groot ledental waaronder ook jongeren. Allen zijn van Portugese afkomst. Zij brengen dansen uit de bergachtige provin cie Minho in het noorden van Por tugal en dragen daarbij authentie ke kostuums. De zware gestreepte jurken, die de vrouwen en meisjes dragen, verschillen per dorp en vooral de geborduurde vesten zyn er opvallend. As Lavradeiras zal diverse dansen ten uitvoer brengen, enkele daar van zijn de zg. Viva's. Het woord Vi va betekent draaien en de dansen met deze naam zyn in iedere streek terug te vinden. Zy kunnen ver schillen in ritme en vorm, maar hebben gemeen dat er veel draaien de figuren in voorkomen. Deze volksdansgroep wil u middels dans, zang en muziek laten kennismaken met hun kulturele afkomst, maar u bovenal van deze avond laten ge nieten. p dinsdag 12 mei wordt voor de de maal een Venrodsen Aovend H ouden in zaal In den Engel aan 1 toststraat te Venray. De aanvang V 9.30 uur. Deze avond wordt ge- gepresenteerd in de Venrayse De toegang is gratis, et idee van een Venrodsen Ao- d Is ontstaan op een Veldeke eet- 1: de kermena^jviziet, waarby »te Veldeke familie op ouder- kwam eten. De gasten len niet alleen getrakteerd op heerlyke maaltyd maar diverse !n brachten voordrachtjes of m liedjes in het dialekt. Dat goed in de smaak dat twee geleden werd besloten een td te organiseren waarby ieder- kon deelnemen die een ge- 'je wilde voordragen, wat kon gen of zo maar iets leuks wilde |U. Het moest wel in de Venrayse animo voor deelname was zo ot dat het een lange avond werd geen een enthousiaste zaal, tot laatste plaats bezet, nauwelijks rde. Een vervolg kon niet uitbly- Zo werd vorig jaar voor de «de maal de Venrodsen Aovend ouden en ook deze avond kon i verheugen in een enorme he istelling »r deze derde Venrodsen Ao od werd begin maart een oproep ■(Ij delname gedaan omdat Velde- -nray graag iedereen in de gele- ïeid wilde stellen om deel te i- Ook nu waren er veel aan- - Zoveel zelfs dat de avond half acht begint om iedereen gelegenheid en aandacht te ge- die ze verdient wordt een avond met veel en leuke voordrachtjes door W bekende, maar ook door (nu minder bekende deelnemers, zoiets altijd al hebben willen n en nu een mooie gelegenheid oden krjjgen zich te pre- teren. M de Venrodsen Aovend niet al- 1 een avond betekent van en f Venray maar veel meer van de leente Venray blykt wel uit de aomst van de deelnemers. Zo er naast deelnemers uit Ven- deelnemers uit Leunen, trum, Merselo en Castenray. men dus spreekt voer Venray, t veel meer de gemeente Ven- bedoeld. e Presentatie is in handen van o Basten, waarbij Ad IIaans de memers muzikaal zal onder men en begeleiden. Mdat alle artiesten die optreden belangeloos doen is de entree deze avond gratis en toeganke- voor Veldekeleden en aale be- IflialtnM J Wel graag een om vooral tydig aanwezig Van deze avond worden door de lokale Omroep Venray opnames ge maakt die in het programma van Liesbeth Lucassen te beluisteren zullen zyn op één van de woensda gen na 12 mei. Overigens is Veldeke Venray in dit programma vrywel iedere woensdag om 21.00 uur te beluisteren in het Venrods Ke- tierke. Slovenskan Folklorna Skupina Nizozemska. Ruim 40 jaar geleden hebben veel Slovenen hun land ver laten om in de Nederlandse my nen te komen werken. Enkele van hen richtten in 1953 de volksdansgroep Nizozemska op. Na verloop van tyd kreeg de groep niet alleen meer le den, doch ook mee sukses in binnen- en buitenland. Enkele hoogtepunten waren 1969 en 1974 de kampioenschappen dansgroe pen van buitenlandse werknemers in Wamsveld maar ook een eerste prijs zowel in Oud-Beijerland als ook in Rotterdam tijdens een festival. De dansgroep bestaat uit leden van de eerste tot en met zelfs de vierde generatie Joegoslaven en verder leden die gehuwd zijn met Joegoslaven. De laatste jaren is het dansprogramma, dat in het begin enkel en alleen uit Sloveense dan sen bestond, uitgebreid met dansen uit diverse andere republieken. De klederdrachten behorende by de verschillende dansen zyn allen vervaardigd volgens originele pa tronen. De motieven die afgeleid zijn van bestaande Joegoslavische motieven, zijn ontworpen door Mici Michon-Cebin. De groep wordt begeleid door Ve- sele Vaski Godci. Dit orkest bestaat uit vyf personen o.l.v. Slavko Ster man en presenteert levendige volksmuziek. Voor diegenen die de folklore een warm hart toedragen, of van oude dansen houden begeleid door oer degelijke accordeonmuziek, of zij die willen genieten van de prachti ge kostuums, voor al deze mensen is de folklore dansavond in de schouwburg te Venray op zaterdag 9 mei a.s. ten zeerste aan te bevelen. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. Tussen 10 en 16 mei houdt het Astmafonds haar jaarlijkse koliek- te, ook in Venray. Hiervoor zyn elk jaar weer veel vrijwilligers in touw. De Venrayse afdeling van het Ast mafonds zoekt echter nog enkele vrijwilligers die genegen zyn om in een of meerdere straten te koliekte ren. Personen die zich hiertoe geroepen voelen, kunnen zich op geven bij N. van Gerven-de Vreede, Pr. Marijke straat 17, 5802 BV Ven ray, tel. 84201. Uw hulp wordt zeer op prijs gesteld. Diefstal tas In een onbewaakt ogenblik werd in een supermarkt uit een winkel wagentje, waarin een inwoonster van Ysselsteyn haar boodschappen had, haar tas gestolen. Gelukkig voor haar zaten er alleen wat per soonlijke bescheiden in de tas. Er werd van die diefstal aangifte GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond De ANWB organiseert in samen werking met de VW en de TROS voor de 19e maal de Landelijke Fietsdag. Onder het motto 'Groen, Gezond en Gezellig' kunnen fiet sers op 9 mei a.s. gebruik maken van ruim 200 bewegwyzerde fiets routes met in totaal honderden opstapplaatsen. De routes hebben een gemiddelde lengte van 35 kilo meter en voeren langs Neerlands mooiste plekjes. Die mooie routes zijn ook bij ons in de buurt te vin den, zoals de Loobeekroute met een lengte van 30 km. Voor de deelnemers zyn route- boekjes met de routes in onze pro vincie samengesteld. De boekjes zijn te koop by de ANWB-kantoren, ANWB-agentschappen bij de VW en de deelnemende VW-kantoren in de regio. De boefjes kosten ƒ3,- Oud-plaatsgenoot en ex-leerling van Jerusalem, Jochem S.A. van der Putt is geslaagd voor regisseur aan de Theaterschool van de Hoge school voor kunsten te Amsterdam. Tydens de druk bezochte af scheidsreceptie in de Volle Maan jl. zondag van dirigent Pierre Gerits van het Venrays Mannenkoor, mocht dhr. Gerits vele komplimen- ten, dankwoorden en geschenken in ontvangst nemen. De grootste verrassing was de aanbieding van Jac Janssen namens alle zangers, nt. een beeld van de Piëlhaas, uit löss vervaardigd door Piet Hermans. Beschermheer burgemeester Waals bood de scheidende dirigent de nieuwe filmband 'Venray promo tion' aan, terwyl voorzitter Frans v.d. Kruyf een speciaal gemaakte vergulde dasspeld met de afbeel ding van de luitspeler van het Ven rays Mannenkoor. Vele collega-verenigingen gaven bij deze receptie acte de presence. Voor de receptie was Pierre Gerits voor het laatst aktief als dirigent van het Venrays Mannenkoor ty dens de plechtige LI. Mis in de Grote Kerk waarin de Missa Brevis werd uitgevoerd. Ook vader en de kinderen kunnen genieten van Bijvoorbeeld met een speciale Moederdagtaart: Slagroom biscuit in hartvorm Schuimtaarten in hartvorm Aardbeienbavaroistaartjes Verras haar met een ontbijt op bed met b.v. gesorteerde mini broodjes, croissants, kaasbroodjes, mini mikjes. Ook rozijnenbrood in hartvorm. Wij verwerken weer aardbeien van de volle grond, want alleen het lekkerste is goed genoeg voor Moeder! L. ECHTE .-ra echte bakker KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04767 -1254 GROTESTRAAT 57 VENRAY 04780 -12628 A.s. maandag 11 mei zijn wij wegens beursbezoek in Berlijn de gehele dag gestoten. en blijven te koop tot 15 september 1992. De startpunten zijn in de boekjes opgenomen, evenals de plaatsen waar men doorfietst en de plekjes waar men attrakties aantreft Groen, Gezond en Gezellig Groen en gezellig staan voor het landschappelijk schoon en de at trakties die men tegenkomt tydens de fietsdag. Fietsen is ook gezond, daarom wordt dit jaar de Landelijke Fietsdag gesponsord door de Neder landse Hartstichting en Becel. Iede re deelnemer ontvangt by aankoop van het routeboekje een handig fietstasje van Becel (zolang de voor raad strekt). Goede doel Zoals gebruikelijk, is ieder jaar een gedeelte van de opbrengst van de Landelijke Fietsdag bestemd voor een goed doel. Dit jaar wordt het geld besteed aan vakanties, onder medische begeleiding, voor kinderen met een aangeboren hart afwijking. Voor kleine kinderen ge beurt dat op 'de Hartenark' in Bilthoven. Voor oudere kinden wor den andere vormen van vakantie georganiseerd. TROS Sinds mensenheugenis is de TROS betrokken by de Landelijke Fietsdag. Ook dit jaar is dat weer het geval. De TROS zal zowel vooraf gaand als op de dag zelf, op Radio 1 aandacht schenken aan de negen tiende Landelijke Fietsdag. Voor meer informatie over de Landelijke Fietsdag kan het pu bliek bellen met de VW/ANWB Venray, tel. 04780-10505 of de ANWB, tel. 070-3141460. De Wetteling Het Nationaal Jeugd Fonds, het fonds van Jantje Beton, stelt een bydrage van ƒ12.000,- en een le ning met lage rente van ƒ8.000,- beschikbaar aan scouting Blitters- wijck in de gemeente Meerlo- Wanssum. Het geld is bestemd voor de start van nieuwe speltakken. Het Nationaal Jeugd Fonds reali seert jaarlijks enkele honderden zinvolle projekten voor de jeugd tot ongeveer zestien jaar. Zoals jeug- dakkommodaties, kinderboerderij en, speelotheken, peuterspeelzalen, jeugdcircussen, speeltuinen en an dere speelvoorzieningen. Het geld hiervoor is afkomstig van de nationale jeugdkoUekte, de jaarlykse aktie van Jantje Beton. Openbare basisschool De Keg vormt als Jenaplanschool in Venray al een uitzondering op het andere basisonderwijs in deze regio. De wijze van lesge ven via groepjes, waarbij kinde ren van verschillende leeftijden bij elkaar zitten is daar al een aanwijzing voor. Verder wordt er elke week door de school aan een ander projekt gewerkt Deze week stond dat projekt in het teken van 'water', waarbij de nadruk op de rekreatieve moge lijkheden van water wordt ge legd. Op de vraag 'waar denk je aan bij water' is zwemmen na tuurlijk een van de eerste din gen die opgenoemd wordt Het management van De Sprank werd daarom bereid gevonden, om bij ivijze van uitzondering, de kinderen van de laagste groe pen van De Keg, afgelopen dins dag een uurtje in het rekreatie- bad te laten zwemmen, vooreen bedrag van fl,- per leerling. En dat de kinderen dat wel leuk vonden spreekt voor zich... 17.30-21.00 20.00-23.30 Donderdag: Manual Rooyse VK Vrtfdag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 Cox 19.30-20.30 Nachttoemooi Rooyse VK 22.00-03.00 Zaterdag: Bassie en Adriaan 14.00-16.00 Zondag: Sportief Maandag: Gemeente Rooyse VK 20.00-21.00 16.30-17.30 17.30-20.30 Elisabeth Ziekenhuis 20.30-23.30 Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub De Schuivers 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 Dit jaar is het 100 jaar geleden dat in Nederland de eerste openba re bibliotheek werd opgericht. Daarom wordt er in het gehele land feest gevierd. De Venrayse bibliotheek houdt op zondag 17 mei open dag van 11 tot 17 uur. De bibliotheek is niet al leen gewoon open, er zijn tal van feestelijke aktiviteiten voor jong en oud: - Big Band Flavour; - karikatuurtekenaar Guus Ong: - de lokale Omroep Venray maakt opnamen; - boekenmarkt: verkoop van afge schreven boeken; - Fhjga Smulewicz opent het leesprogramma met verhalen van Roald Dahl (voor jeugd vanaf 7 jaar); - voorlezen voor kinderen tot 7 jaar; - kleine tentoonstelling over de ge schiedenis van de (Venrayse) bi bliotheek. Iedereen is welkom, ook niet-leden! Het programma is verkrygbaar aan de balie van de bibliotheek. Gevonden voorwerpen van 14 t/m 27 april Zwart herenhorloge; twee kinder sokjes; kinderschoenen maat 28; grijze dameshandschoenen; gym schoenen in plastic tas; een au tosleutel en een kleine sleutel; sleutel aan ring; sleutel; Cisa sleu tel; bril; gryze fietstas; bruine porte monnee; nylon portemonnee; armband; horloge en ketting; zilve ren speld. Voor inlichtingen kunt u zich ty dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst. 224. Het is weer de tyd van de asper ges! Evenals vorig jaar besteedt de Venrayse Ryvereniging en Pony club Sint Isidorus aandacht aan de ze Limburgse specialiteit. In samenwerking met de VW Venray is voor zondag 17 mei een Hippisch Culinaire Aspergetocht samen gesteld. Een tocht door het land van het 'witte goud', die start en eindigt in eethuis De Boogaard te Geysteren. Naast de hippische route is ook een speciale toeristische fietsroute van 40 km uitgezet In het de kor van amazones en ruiters in ry- kostuum trekt men door het Lim burgse Land: start, lunch en einddiner zyn gezamenlijk. Deze speciale tocht begint om 09.00 uur by eethuid De Boogaard, Gil- destraat 23 te Geysteren en wordt aldaar om 17.30 uur met een driegangen-aspergemaaltyd af gesloten. Kosten ƒ72.50 p.p. Eenieder die aan deze fietstocht gekombineerd met de sfeer van rui ters en amazones en afgesloten met een heerlijk aspergediner, wil deel nemen kan zich t/m 11 mei aan melden by VW/ANWB Venray. Een fiets ter plekke huren is, by voor aanmelding. mogelyk. Kosten ƒ6.- per fiets. Nadere informatie en aanmeldin gen VW/ANWB Venray, Grote Markt 23, Venray, tel. 04780-10505. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: j 1 T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 j Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: I)R. KEIJZER Van Beurden weg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kimt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: "s morgens van 10.00 tot 11.00 uur i "s middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE .APOTHEKEN- DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag ran 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 11132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak DIERENKLINIEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door R. van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel.' 04780-82411 De RIAGG Noord-Limburg, afd. Preventie organiseert ook dit jaar weer (by voldoende belangstelling) in mei/juni een kursus voor adop tie-ouders. Centraal in deze kursus staan op- voedingsvragen en -problemen van adoptie-ouders rondom bepaalde thema's. Voorbeelden van mogelij ke thema's zyn: hechting, verwach tingen, eerste levenservaringen van het kind. ontwikkeling van het zelf beeld en innerlyke leefwereld van het kind, gedragsproblemen, taal ontwikkeling, etc. De preciese invulling van de bijeenkomsten hangt af van de sa-j menstelling van de groep belang stellenden. Voor informatie en/of opgave kunt u voor 18 mei kontakt opnemen met mevr. T. Gelissen, RLAGG Noord-Limburg, tel. 077-550222. In de periode van 27 april tot 9 mei houden de leerlingen van OBS De Flierefluit zich bezig met een projekt rond het milieu. Deze on- derwysaktiviteit sluit min of meer aan by het gebeuren rond de Socia le Vernieuwing in de wyk Het Brukske. Als afsluiting wordt er een zoge naamde Open Dag georganiseerd. Naast sketches, voordrachten e.d. door de leerlingen, zal er op school een dia- en videopresentatie te zien zijn. Belangstellenden zullen infor matie over zaken die met het milieu te maken hebben kunnen vinden in enkele stands. Tevens wordt er een rommel markt georganiseerd, waar allerlei spulletjes te koop worden aan geboden. Iedereen is welkom op zaterdag 9 mei van 10.30 tot 12.00 uur.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3