betden UURiP winkeliers houden over straatfestival Yenrayse enquête 20% tot 50% Inspraakavonden Buck-rapport van start DE WITTE Hén dode en i twee zeer n|stig gewonden ®bij botsing EMOFRA ONV1II/M V1139 euueoys riini v.d. FOTO-SERVICE SPIJKER BROEKEN NIEUW: nu de allernieuwste reinigingsmachine bij: Stomerij Jacobs Oirlo Bel 04780-71854 Nu ter kennismaking 10% korting bij een besteedbaar bedrag tot f50,-* 20% korting bij een besteedbaar bedrag boven f50,-* PLANTENKWEKERU J. VAN DEN BEUKEN Win een moederdagontbijt met het Winkelcentrum Venray erdag 7 MEI 1992 Nr. 19 MONDERDENDERTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS CoviN WIJNÖDRANKENGROEP Venray Henseniusstraat 1 04780-81801 IE' DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY UfCEIXDI A WAAD l/EklD AV Ekl AM^rWlhir Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 714,00 ------ YY EEIVDLAU VUVIl VENnAI EN UPIUE YINU - Abonnementsprijs buiten de regio /1900 uitsluitend bij vooruitbetaling Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 modehuis Venray W O-jarige Hatice Geyik is by rkeersongeval. vrydagmid- 13.50 uur op de Deumese- ssen de Rouwkuilen en de Peelweg, vrijwel op slag 9-jarige bestuurster van de enauto, ook woonachtig in en een inzittende vrouw jaar werden met zeer emsti- mdingen, nadat zij door de "ir uit het wrak van de auto Tijd, naar het ziekenhuis louwen waren op weg naar |rk om asperges te gaan ste- '•stuurster sorteerde haar auto voor om linksaf het erf van de boerderij op te ryden. Haar auto stond vrywel stil. Achter haar na derde een vrachtauto, bestuurd door een 24-jarige inwoner van Lieshout. Vermoedelijk door slech te remmen en overbelading, reed de vrachtauto tegen de by na stilstaande personenauto. Door de botsing schoof die door op het lin ker weggedeelte, waar juist een Mercedesbusje naderde, bestuurd door een 29-jarige inwoner van Stein. Er volgde een frontale bot sing. De personenauto werd als het ware 'gemangeld' en daardoor raak ten de bestuurster en de beide inzit tenden bekneld. De politie moest, gezien de enor me ravage, het verkeer tot ongeveer 16.00 uur omleiden via de Rouw- kuilenweg en de Midden Peelweg en kreeg daarbij assistentie van haar collega's uit Deume. Na technisch onderzoek aan de auto's, werden zowel het kenteken bewijs als de tachograafschijf van de vrachtwagen ingevorderd. iets leuks voor 'n ander.... wat fijns voor jezelf A.s. zondag MOEDERDAG portretfoto 20/28 incl lijst f39.95 UUR FOTOSERVICE [tflVAN DE KAMP ASSURANTIËN jnn 00'VS 10) oom uba uepfgsBujuado 900Ë1 ysi 923 >iSO|>t euazzjd Pfr foto Patersstraat 10 - Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. JONNY Q EDWIN LEE CLARISSE GARCIA enz. enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten Deputé Petersstraat 4 Geopend: ma t/m vr 9.00-18.00 uur za 9.00-12.30 uur Met deze milieuvriendelijke Multimatic Reini gingsmachine, die een nog optimaler reinigingsre sultaat heeft, kunnen wij u nog beter van dienst zijn. (Let op nieuw tel. nr.) en wij halen en bezorgen ai uw stoomgoed! Korting is geldig tot 1 week na verschijning van deze advertentie en geldt niet voor dons-, leder-, tapijtreiniging en reparaties. kado-artikelen tafellinnen woon-ideeën winkel quiltstoffen grand-foulards-bassetti dekbedovertrekken-gordijnstoffen sheridan the home collection porcelein-kristal-bestek Villeroy Boch creative-tableware van Wedgewood Wilkens BSF in zilver en edelstaal zijdebloemen JIM-JON meubels grenen-lloyd-loom hebbedingen Tineke Meurs Venray Schoutenstraatje 6 04780-88566 IS PAS bevrijdend! Buffet van 12.00-15.00 uur ƒ25,- p.p. (Kind. tot 10 jr. ƒ12,50) Donderdagavond! Verrassingsmenu van 4 gangen 11 39,50 p.p. la carte! Dagelijks (uitgez. 's maandags) tussen 12.00-14.00 uur ènv.a. 17.00 uur. Decor- en stijlvolle bedrijfs- en familiefeesten. DEVIEDJMDGCTIJDEN re«M<itm Jw» telt ja. Venrayseweg 5 - Overloon - Tel. 04781-41733 i boeketje van September zegt meer dan woorden zondag 10 mei Moederdag Hensemusplein 9é tel. 04780-88198 Koop van auto ging niet door l Wel portemonnee kwijt Een 19-jarige inwoner van Ys- selsteyn had zyn personenauto te koop en hy was gelukkig toen er twee mannen bij hem kwamen die verklaarden interesse te hebben in die koop. Ze moesten eerst het ken tekenbewijs van de auto zien en daarop nam de Ysselsteyner het kentekenbewijs uit het dashboard kastje. De aspirantkopers zagen vervol gens van de koop af. Weer by hun auto teruggekeerd zei een van de mannen dat hij zijn sleutels kwyt was, dat hy die in de auto had laten liggen. Hij ging kijken en kwam te rug met de sleutels in zyn hand. Daarop reden ze weg. Maar de Ysselsteyner vond een en ander toch verdacht omdat hy zijn portemonnee met ƒ165,- in het dashboardkastje had liggen. Helaas voor hem was die portemonnee ver dwenen. Hij reed de auto achterna, liet ze stoppen en vroeg zijn porte monnee terug. Wat hy kreeg: geen portemonnee maar wel een grote mond en de mededeling dat die val se beschuldiging niet genomen werd. De Ysselsteyner deed vervol gens aangifte van diefstal by de po litie. Het kenteken van de auto van de twee mannen kon hy doorgeven. Afhandeling van deze zaak is in handen gesteld van de politie in de woonplaats van de beide mannen. Bankpasje verloren ƒ1.250,- armer Een 44-jarige inwoonster verloor op 16 april haar bankpasje. Zij deed van dat verlies aangifte by haar bank. Die verzekerde haar dat haar tegoed zou worden geblokkeerd en een nieuw bankpasje zou worden vervaardigd. Tbt haar grote schrik kreeg zy van haar bank een afschrift dat van haar tegoed, middels de pinkode, een bedrag van ƒ1.250,- was opgeno men. Hoe de vinder van haar pasje aan haar pinkode is gekomen is vooralsnog een raadsel. Zy heeft van het een en ander aangifte ge daan bij de politie. telefoon 04780-87575 ior alle soorten enen- en perkplanten, pi- groente- en kruidenplanten, 1 sus potgrond »t u terecht bij: Wanssum, Tel. 04784-1629 fax. 2964 i I Gisteravond vond de eerste in spraakavond plaats (voor o.a. de In dustriële Club, welzyns- en gezondheidsinstellingen) die de ge meente Venray organiseert rondom het Buck-rapport Dit rapport dat officieel 'De gemeente Venray in so ciaal en ruimtelijk-economisch perspectief bevat aanbevelingen voor Venray om in de toekomst door te kunnen groeien tot een van de belangrijkere gemeenten van Limburg. Het gemeentebestuur acht het van groot belang dat de plannen door de Venrayse bevol king worden gedragen en heeft alle inwoners via een folder uitgeno digd om deze avonden by te wonen. Nu is inspraak niet ongewoon in Nederland maar de opzet van deze avonden mag best uniek genoemd worden. RITUELE DANS Burgemeester Waals liet in een toelichting op de Buck inspraaka vonden weten dat deze avonden zeer zeker geen rituele dans of ver plicht rondje vormen. 'Wy willen de Venrayse burgers inspraak ge ven en er een dialoog mee aangaan. Wij vragen gewooon wat ze er van vinden. Daarom is gekozen voor een onafhankelijke voorzitter, dhr. Dick Houwaert, die de avond zal in leiden en ook het meerendeel van de antwoorden zal geven. Hy beoor deelt ook of een vraag door het col lege beantwoord moet worden. Hy zal ook het college op bepaalde uit spraken aanvallen. Houwaert heeft de opdracht om de zaal zyn mening te laten formuleren, niet om de rol van het college over te nemen. Van manipulatie van de zaal is geen sprake'. Dat er geen sprake is van een ver plicht rondje onderstreept dhr. Waals in zyn uitspraak dat het niet zo is dat het college Buck zal vol gen. 'We staan voor keuzes en een politieke discussie in de raad. Het college zal aan de hand van deze inspraakavonden een standpunt in nemen ten aanzien van het rap port Dat standpunt gaat met de resultaten van de inspraakavonden naar de raad. De raad mag uiteinde lijk zeggen welke richting we ingaan'. WAAROM? Waarom het gemeentebestuur voor deze aanpak kiest? 'In Venray ontdekken we een grote scheiding tussen bestuurders en burgers' aldus burgemeester Waals die daar aan wel toevoegt dat dit een lande lijk beeld is. 'Wy streven echter naar een maximale betrokkenheid by bestuursbeleid. Hiermee willen we de burgers maximaal betrekken. Bovendien kyken we verder dan de huidige politieke periode van vier jaar. We willen daarom dat het be leid voor de toekomst zo breed mo gelijk gedragen wordt'. VERWACHTING De burgemeester verwacht een redelijke opkomst. 'Het zou mij te leurstellen als over de zes avonden niet 3 tot 5% (ongeveer 1350 men sen) van de bevolking opkomt'. Mid dels de folder en posters met pakkende teksten zoals "n parkeer plaats? Fyn, maar ik heb liever 'n terrasje op het Henseniusplein' of 'Luchtmacht grys... Tot elke prys?', worden burgers en het bedrijfsle ven voor deze avonden uitgenodigd. Belangstellenden zyn elke avond vanaf 19.00 uur welkom en kunnen eerst de promotiefilm die over Ven ray is gemaakt bewonderen. Dhr. Houwaert zal vervolgens om 20.00 uur een inleiding van ongeveer 15 minuten houden. Elke avond zal die inleiding, anders zijn en toe- gespits op de doelgroep die voor die avond is uitgenodigd. Na die inlei ding zal dhr. Houwaert een discus sie op gang gaan brengen tussen hem, het college en de aanwezigen'. Overigens zal de burger, ook na dat de gemeenteraad zich over het Buck-rapport heeft uitgesproken, inspraak blyven behouden. In het Buck-rapport gaat het nl. over de richting van het lange termijnbe- leid van de gemeente. By gedetail leerdere raadsvoorstellen blijft de burger recht van inspraak houden. Burgemeester Waals verwacht overigens dat het op de inspraak avonden niet alleen over de grote lynen zal gaan. 'Burgers zullen op deze avonden ook wel met details en kleinere aspekten komen. Dat geeft in ieder geval wel aan dat de burger er mee bezig is, wat eigenlijk ook het doel van deze avonden is'. Het resterende programma van de inspraakavonden, die tenzij an ders vermeld in het gemeentehuis worden gehouden, is als volgt: maandag 11 mei voor de zelfstandi ge ondernemers; dinsdag 12 mei voor de burgers van Venray-kom; donderdag 14 mei voor de LLTB; maandag 18 mei voor de dorpen Oostrum, Oirlo, Castenray, Smakt in zaal De Ruif te Oirlo; woensdag 20 mei voor de dorpen Ysselsteyn, Merselo en Vredepeel in het ge meenschapshuis te Ysselsteyn en op maandag 1 juni voor Leunen, Veulen en Heide in zaal 't Veule te Veulen. wegen zich zouden scheiden. Wel was door het WCV bestuur nog naar andere financiële middelen ge zocht, zonder resultaat. Wel werd in een gesprek met de gemeente door dhr. Waals het voorstel gedaan om ƒ1,- entree te heffen. De gemeente zou er dan wel voor zorgen dat het centrum met hekken werd af gesloten. De leden van het WCV spraken zich afgelopen maandag meerde neels uit voor handhaving van het Straatfestival. Een mogelijkheid om het budget te verruimen zou een ge- Jeugdige kunstenaars, of kunste makers. tussen 2 en 12 jaar kun nen voor moederdag een gratis ontbijt voor hun moeder winnen. Het Winkelcentrum Venray organi seert een wedstrijd waarbij de jeugd kunstwerken kan vervaardi gen. Dat kunnen opstellen, teke ningen, werkstukken of andere fraaie kunstuitingen zijn. Uit de in zendingen worden maar liefst 100 prijswinnaars getrokken die op moederdag, 10 mei a.s., hun moe der op deze verrassing kunnen trakteren. Kunstwerkjes kunnen tot en met vrijdag 8 mei ingeleverd worden by de infobalie van de Tb ito aan De Bleek of by Sigarenmagazijn Jan sen aan de Grote Markt. Doe dus mee en verwen moeder gratis op moederdag... deeltelyke verschuiving van het budget voor de geplande zomerak- tie, naar het Straatfestival kunnen zyn. Over het heffen van ƒ1,- entree, waar het bestuur in principe voor stander van was, werd door het gros van de aanwezige leden afgewezen. Het bestuur van het WCV wil ech ter duidelijkheid krijgen in deze zaak en raadpleegt daarom al haar leden middels deze enquête. De le den wordt gevraagd zich uit te spre ken voor het Straatfestival, wat dan ten koste zal gaan van de zomerak- tie; voor het Straatfestival waarbij de bezoekers ƒ1,- moeten gaan beta len of voor een zomeraktie van zes weken, waardoor de steun aan het Straatfestival zou komen te verval len en het Straatfestival waar schijnlijk geen doorgang zal vinden. Vlaggen vernield Het afgelopen weekend werden er drie reklamevlaggen, die by een su permarkt in Ysselsteyn waren be vestigd, vernield. Ook werd het afgelopen weekend een reklamevlag van de Rabobank aan de Merseloseweg vernield. De Venrayse winkeliers, aangeslo ten by Het Winkelcentrum Venray, hebben gisteren, woensdag, een en quêteformulier ontvangen waarin zij zich uit kunnen spreken over de financiële steun aan. en dus de toe komst van het Straatfestival, dat de laatste twee jaar een overweldigend sukses was. Afgelopen maandag, tijdens een ledenvergadering van het WCV, werd besloten om deze enquête houden na een 'turbulente' discus sie rondom het straatfestival. In de vergadering van vorig jaar oktober was namelijk door de leden beslo ten om ƒ15.000,- beschikbaar te stellen aan CultuRooy voor het or ganiseren van het Straatfestival, maar dat dat festival niet alleen op zondag, maar ook op zaterdag en eventueel vrydag moest kunnen plaatsvinden. Voor CultuRooy was dit budget te laag. Het zou een verlies aan kwali teit van het Straatfestival beteke nen terwijl juist naar kontinuering of verhoging van het niveau werd gestreefd. Dat zou in principe bete kenen dat beide partijen het niet eens konden worden en dat eikaars Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray

Peel en Maas | 1992 | | pagina 1