b |(en fote edeler op *weistrijd rpmy's 'iei»mrl uw en iond FNV Venray Biljarten Badmintonclub Venray Wijkvereniging Veltum Lopersgroep Venray Regio Ruitersport St. Jan Merselo Rincon Espanol Atletiekvereniging Venray-Regio H.S.V. 't Alvertje Danssport Katholieke Vrouwen Vereniging Honk- en Softbalver. Red Caps Venray Jeu de Boules Club J.B.C. Venray 80 Dorpenkompetitie TVY Diabetes Vereniging KRO Venray-Kom WD afd. Venray I.V.N. Bridgen Wereldwinkel Venray CDA afd. Venray Amnesty International i ^MAAS k zoncg organiseerde 41 eu Payclub Sint Isi- 0 -jngwestryd voor po- F Keizeiveld in Venray. svolle aardesportfeest i waaip mede-organi- tnigig N"1;®1 eItluj had, Wilde Suit presitie graag evena- 1 mutatie en de inzet me ereniging heeft nie gelegen. Grote weidde regen. Even- a wen de voorberei- Het wedstrijdterrein 'bij ei men was klaar Donderdag 7 mei - Pagina 17 10 uir begonnen de aurwetstrijden en om de eente springruiter anvanlelijk reden de oners onder redelijke [digheden maar me al met etn bezorgd lewolking zien samen- én donkergi\jze massa, ingen uit deBüt waren 1 en iedereen in Neder- at dat kan letekenen. r verscheen de eerste 5gen kleding in het par- aantal toeschouwers «ogen af en s echts en- siaste ouders volgden dies van hua zoon of de allerjongsten, die r met de paiyspelen moesten de regen jad inmiddels beschut- in de konsumptietent soep en hete koffie de ■eeg boven een glaasje koud pilsje. Ook onder /an de friteswagen was se deelnemers presteer laar eerste prijzen kon hun 'eigen' wedstrijr n de wacht slepen. Tra- ilipsen was desondanks Jen hadden een wint- »d of beter gepresteed aei: pert wedstrijden in bt Bn groene seizoen. En eeg Petra van Dijck ie le officiële wedstrijcbij den een schitterede beliaalde en met :en huiswaarts keerde dienst had op etfele len) !n na geen werk uver- dierenarts kon huis lelfe voor de hoömid droge boterham ver rem I laiuflersveld bleek od dit- il Vdnks de regen, eeruitste- jèeni sportterrein te ijh en m idoeld als induirietèr- aig paardespoue'oefe- 5g5f)ekerae wens ugespro- er nog v*er een lortevenemet kan ng Nobel uit)ostrum en Ponjlub Sint fenray ware ma afloop en. De samawerking vereniginge was uit- open en me sprak af weken bjj elaar te ko- rhetverloojvan beide gen nog ens na te Iressuur-prstaties icours voorpaarden en open zondgj in Ameri- len de Ven."ayse pony- de dressuur weer erg e acht koirbinaties be- |f winstpunten en vie- in de prjfzen. K Midden 1 reed Freek Part natr een 5e prys 124p. hde klasse Be- laaiden (Maaike van arbor er. Christianne First Lady een fraaie ieder 123p. yspelen wist Petra van •aar eente suksesvolle dp* i Venrav waar zy 3e •al beslag te leggen op uj erende eerste plaats! is. men ook Lizette Spee pioi udithde Bever (120p) mai N® net buiten de :n« gig© waren de Ven- kbi Pelen minder goed tege P de Bever wist met Wii Se ce barrage te berei- :eljjl Stapelingen en werd :tbf re-^e overige deelne-, foaftes kwamen in de pgniet foutloos rond niet e K laarden behield Ka- Drifter haar goed >1» W het springen iel» M en «ij zij «vering van Vakan- 1 de komende zomer- nj 'en de Schilders hun W jfjren op li en 12 gnic hclingskantoor Burg. yie t2b te Venray. 'p, h Bouw kunnen ver- Kof °P 18,19 en 20 mei. i|di; verzilvering 'lap [rechten Bouw gelden - Simden: over- fj 00 uur: 's avonds uur. D.O.S. Programma bandstootkomp.: Dinsdag 12 mei: BC Ttegelen B-DOS 1 Tegelen Vrijdag 15 mei: Acquit-DOS 2 Venlo Toernooien: A.s. weekend (7, 8 en 9 mei) zijn de finalewedstryden 3e klasse VBB. A. v.d. Vorle en P. de Haart spelen dan hun wedstryden by OGO in Overloon. In het afgelopen weekend zyn de finalewedstryden in de 4e en 5e klasse gespeeld, in de 4e klasse was een fraaie 3e plaats weggelegd voor B. Suilen. Opmerkelijk was daarbij dat hij eön persoonlijk rekord vestigde door zijn partymoyenne te brengen op 8.16 (6 beurten en een hoogste serie van 17). In de 5e klasse viel J. Verhalle net buiten de hoofdprijzen; een 4e plaats mocht er evenwel ook nog best zyn. Clubkampioenschappen Geattendeerd wordt op het gege ven dat maandag 11 mei a.s. de laat ste gelegenheid is om de voorron dewedstrijden te spelen. Voor het verdere verloop van de onderlinge kampioenschappen is het van be lang dat die wedstrijden dan ook gespeeld zyn. Degenen die nog wedstrijden achter zyn dan ook graag aanwezig op maandag 11 mei. V.B.B. Voorwedstryden 2e klasse persoonlyke kampioensch. Bij deze voorwedstrijden die bij HGL en DVM zijn gespeeld hebben zich voor de finalewedstrijden ge plaatst: 1. J. Reynders BCY; 2. W. Lichteveld OGO; 3. J. Poels BCY; 4. G. Vermeulen HGL; 5. J. van Asten Steeg; 6. J. Litjens Steeg; 7. J. Bo- nants SVD; 8. H. v. Dyk SNA; le re serve: A. Giezen OGO; 2e reserve: A. Lindeman HGL. De finalewedstrij den zijn op 7, 8 en 9 mei bij OBK in café d'n Oldtimer. Finalewedstrijden 4e klasse persoonlyke kampioensch. By de door DOS in d'n Oldtimer goed georganiseerde finalewedstrij den was het J. Janssten van BCY die met het maximale aantal match- punten (14) de hoofdprijs in de wacht sleepte. A. Poels van RLZ war met 8 matchpunten een goede 2e, terwijl B. Suilen van DOS met even veel matchpunten, doch met een iets minder moyenne als 3e eindigde. Finalewedstrijden 5e klasse persoonlyke kampioensch. Bij de finalewedstrijden in de 5e klasse, die door 't Anker op een goe de wyze zyn georganiseerd, was het J. Magermans van SNA die met 13 matchpunten de le plaats behaalde. Met 11 matchpunten was K. Verhoe ven van RLZ een uitstekende 2e ter wijl 8 matchpunten voldoende waren voor de 3e plaats van Th. Driessen van De H.G.L. Op 7. 8 en 9 mei zullen in clublo kaal De Komp de finalewedstrijden plaatsvinden van de le klasse VBB. De deelnemers zyn: P. Volleberg. G. v. Asten, J. Zanders, J. Lucassen, H. Janssen, L. Siebers, H. Cleven, L. Cuypers. Badmintonclub Venray nodigt al haar leden uit voor het bywonen van de algemene ledenvergadering op maandag 18 mei 1992 om 20.00 uur in De Wissel, het clubgebouw van Atletiekvereniging Venray- Regio, gelegen schuit tegenover de ingang van de sporthal. Jullie worden opgeroepen vooral te komen, omdat het bestuur met zoveel mogelyk leden van gedach ten wil wisselen over een aantal be langrijke onderwerpen. Zo is de opvang van onze jeugdleden, de toekomst van onze vereniging, in gevaar. Verder willen we van ge dachten wisselen over de noodzaak om de kontributie te verhogen, de lage opkomst op met name dins dagavond, de ontwikkelingen rond de mogelyke bouw van een nieuwe sporthal, het vrijwilligerswerk van de leden, etc. Kom dus allen en geef daarmee het bestuur het gevoel dat belangrijke beslissingen in onze vereniging door velen gedragen worden. Agenda-. 1. Opening door de voor zitter; 2. Notulen ALV 27 mei 1991; 3. Ingekomen stukken en medede lingen; 4. Wijziging art. 10 van het Huishoudelijk Reglement; 5. Finan cieel verslag 1991 en begroting 1992/1993; 6. Verslag van het se- kretariaat; 7. Verslag van de lede nadministratie; 8. Verslag van de Technische Commissie; 9. Be stuursverkiezingen; 10. Rond vraag; 11. Sluiting. De agenda en de te behandelen stukken liggen ter inzage in de sporthal tijdens onze speeluren. Desgewenst zyn deze stukken ver krijgbaar by het sekretariaat, J. Peeters, Hoogvel 6 te Venray, tel. 87440, alsmede vanaf een kwartie voor aanvang van de ALV in het vergaderlokaal. Dinsdag 12 mei: Bestuursvergade ring in wijkcentrum 't Schöpke, aanvang 20.00 uur. Kennismaking Lopersgroep Venray Regio telt on geveer 50 leden die zich vooral re- kreatief met de loopsport bezig houden. Lopersgroep Venray Regio is een lopersgroep voor jong. oud. beginner, gevorderde, man, vrouw, trimmer, prestatieloper, kilometer vreter enz. Als u ervan houdt regelmatig de loopschoenen aan te doen en een 'singeltje te rennen' of u vindt dat u daar maar eens mee moet begin nen, dan bent u van harte welkom by Lopersgroep Venray Regio. U kunt 4 weken gratis meelopen en zien of het u bevalt. Trainingen Dinsdag 19.00 uur aan de Sport- laan: baant raining met warming- up, rekoefeningen, looptechniek en intervaltraining, aangepast aan elk niveau. Aansluitend naar keuze een intervaltraining of een rustig duur- loopje op de weg. Donderdag 19.00, vertrek vanaf de Sportlaan: Inlopen, rekken en gevarieerde oefeningen, aangepast aan ieders niveau op verharde en verlichte wegen of (in de zomer) in het bos. Zaterdag 15.30 uur vanaf camping De Barrier, Maasheseweg: Bostrai- ning met gevarieerde oefeningen en/of duurloop over veld- en bospa den als voorbereiding op het crosslopen. Let op: Vanaf zaterdag 4 april be gint de bostraining om 16.00 uur. Uitslagen 26 April Moerser Parklauf, Moers Duitsland. 10 km: Jo Verlinden 2e in 37.42. Op 3 mei behaalde Jo Ver linden de le plaats over 10 km in Geldrop. Zyn tijd was daar 37.11. Jo Verlinden loopt in de kategorie Ve teranen III. Tijdens wedstryden op 30 april in Tegelen liep Gé Peterink de 5 km stratenloop in 17.55. Wim Harre- wyn liep over deze afstand 21.06 (pr) en Maijo van Heijster 20.24. Byeenkoinst Op 11 mei is er voor alle lopers binnen de vereniging een byeen- komst tijdens welke de lopersgroep officieel zal worden opgericht. We zullen verder ingaan op de aktivi- teiten en de organisatie van Lopers groep Venray. Ook niet-leden zijn van harte welkom om met de lo persgroep kennis te komen maken. Tyd: 19.30 uur. Plaats.- 't Wisselpunt by de atletiekbaan in Venray. Informatie: Maijo van Heijster. tel. 04780-82397, Gert Vermeulen, tel. 04780-80999, Frank Ryshou- wer, tel. 04780-86268. Afgelopen zondag 3 mei, werd op het evenemententerrein te Seve- num door de Paardenvrienden uit Horst-America een schitterende kombinatie-wedstrijd voor paarden en pony's gehouden. Door het drukke programma kon iedereen, zowel voor als na de middag genie ten van de ruitersport- In de pryzen vielen: Paarden: Afdelingsdressuur: viertal klasse licht: 5e met 112p. Individuele dressuur: Jan Jans sen (Grey Fellow) een schitterende le plaats in de klasse LI met 132p; Esther Janssen (Gaby) 2e in de klas se LI 129p. Springen: Jan Janssen (Harrier) klasse licht 7e. Ook wist Jan Jans sen beslag te leggen op een schitte rende le plaats in de klasse licht met Grey Fellow tydens een open 8pringwedstrijd, gehouden zater dag 2 mei in Oss. Ponyruiters: Afdelingsdressuur: Viertal klasse M 2e plaats 132p. Viertal klasse L 6e plaats met 118p. Individueel dressuur: Angelina Basten (Flika) kladde D B2 een schitterende le plaats met 136p; Bi- anca Arts (Alwin) klasse D B2 4e met 123p; Aukje Poels (Cassidy) klasse D LI een prachtige le plaats met 124p; Karin Gellings (Cenade) klasse D LI 4e met 130p. Ponyspelen A: Ingrid Willems (Black Beauty) 4e met 112p; Manon Diels (Candy) 6e met 109p. Ponyspelen B: Ingrid Arts (Dan ny) 4e met 112p. A.s. zondag gaan onze ponyrui ters naar het evenemententerrein Kasteelse Bossen in Horst waar de afd. Melderslo een concours hippi- que organiseert. De la consejeria Laboral se ha re- cibido información sobre busqueda de empleo a favor de Jovenes de la segunda generación residentes en Holanda o Nuevos trabajadores pro- venientes de Espana, entre las pe- ticiones se encuentran trabqjos como, soldador, tornero, mecanio, secretaria, mecanografa telefoniste etc.. para més informes dirigirse a la Colonia Espanola. Próximo domingo es el dia de la Madre y desde estas lineas, felicita- mos a todos las madres, deseando- las que pasen un feliz dia en compania de su familia. Los Rooieras siguen cosechando exitos y esta vez ha sido en el pais vecino en Kleve Alemania donde fu- eron muy aplaudidas haste la despedida próximamente actuaran en Sevenum, Merselo. Ede. Venray, etc. Trainingen Pupillen: Dinsdag 18.00-19.00 uur; zaterdag 10.00-11.15 uur. M/J-D: Dinsdag en donderdag 18.30-19.30 uur. M/J-C: Dinsdag 18.00-19.30 uur; donderdag 19.00-20.30 uur. A/B-junioren en senioren: Dins dag 19.00-20.30 uur; donderdag 19.00-2030 uur (onder voor behoud). Wedstrijd Op zaterdag 9 mei a.s vertrekt de pupülenploeg om 09.15 uur vanaf 't Wisselpunt voor een kompetitie wedstrijd in Eindhoven. Reisgeld is ƒ4,-. Ryden volgens rooster (Derikx, Heide, Raadschelders. Scho nenberg). Uitslagen: Venlo 2 mei: Ceciel Chlon MD le ver 4.13m; Sander Cuppen JD le ver 4.70m en 2e 80m in 11.0; Bjom Emonts JD 4e ver 4.02m; Monique Peters MC 2e 600m in 1.49.7; Katja Broers MD 2e 60m in 8,7 en le 600m in 1.50.1; Jan Jaap Kroft JC 3e 80m in 12.7; Lisette Custers MC 3e hoog met 1.35m en Paul Claes- sens JC 2e 800m in 2.19.2. Mijke Schonenberg MPA le in meerkamp, le 1000m met 3.43; In ge Gielens MPB le in meerkamp, le 1000m met 4.25.7; Johnny Raad- schelders JPA 3e in meerkamp. Kompetitie jongens Louis Claessens wist beslag te leg gen op de 3e plaats by hoog met een sprong van 1.70m. Bart Lamberts haalde 2 persoonlyke rekords op de 400m (533) en speerwerpen (37.42); Jasper Schram kwam op de 3000m tot een p.r. van 10.38.1. By de meis jes waren er persoonlijke rekords voor Miranda Cuijpers op discus werpen (18.86); EeQe Pyls op hoogspringen (1.40) en 100m (15.0); Kirsten Ostendorp op de 400m (1.14.4) en Ilja Janssen op 800m (2.51.1). Oud papier Op zaterdag deponeren in de con tainer van Wiermans op het par keerterrein by Hubenhof. Van 9.00-16.00 uur. Wedstrydkalender 9 mei: Kompetitie pupillen Eindhoven. Zaterdag 9 mei koppelwedstrijd van Afïerden. Voor deze wedstryd opgeven by P. Kunen, tel. 077- 662920. Zaterdag 9 mei 2e Lentekoning korte hengels, bijeenkomst om 07.00 uur bij .de industnehaven in Wanssum. Zondag 10 mei 3e Maaskoning lange hengels, byeenkomst om 07.00 uur. Bij de 2e selektiewedstrijd waren er prijzen voor: An toon Sanders, René Wijnhoven, Ton Deenen, Har ry Theeuwen, Rob Wynhoven, An- dré Gooren en Henk Theewen. Het 2e korps van 't Alvertje werd fede ratiekampioen. Dit korps, bestaan de uit Pieter Kunen. Henk Theeuwen, Harry Theeuwen, An- dré Gooren en An toon Sanders zal Noord-Limburg vertegenwoordigen bij de NK-Korpsen. Individueel werd Cees Hebben kampioen; An- toon Sanders werd 2e. An toon San ders en Henk Theeuwen wisten zich ook te plaatsen voor de NK- Individueel. Uitslag 2e Maaskoning: 1. Harry Kanning; 2. Antoon Sanders; 3. Pie ter Kunen; 4. René Vermeulen,- 5. Antoon Langen kamp. Jeugdkoningswedstryden 1992: Deze wedstrijden worden ge houden op de woensdagen 6 en 13 mei. Bijeenkomst om 17.30 uur bij de visvijver Het Wanssums Ven. Er wordt gevist van 18.00-20.00 uur. De inleg is ƒ5,-. Leden die hun kontributie voor 1992 nog niet hebben voldaan, vra gen wij dit zo spoedig mogelijk te doen. Vergunningen zijn verkrijg baar bij de sekretaris H. Lenssen, Allegrostraat 7, Venray. tel. 04780- 87606 en by Van Grootel Hen gelsport, Stationsweg in Venray. Zondag 26 april waren de Neder landse kampioenschappen Ball room Amateurs. Een paar uit Venray, Liane Woelm en Tom v.d. Heijden gingen al vroeg richting Den Haag. Vlot werd er door de voorrondes gedanst in de 4e klasse, door 38 paren, en toen was het wachten. Was nr. 13 bij de laatste 6 in de finale? Tbm en Liane waren erbij. Dit was een geweldig sukses voor dit paar. Zij werden 6e. een be ker en het Wilhelmus waren hun prys. Proficiat Woensdag 13 mei is de afsluiting van het seizoen. Er is om 19.00 uur een H. Mis te Oostrum. Daarna ge zellig bowlen in Oostrum. Wij vertrekken om 18.30 uur bij het gemeentehuis met de fiets. Iemand die met de auto wil gaan is ook goed. ieder zyn keus. Softball: RCV-PSV 8-13; RCV- Studs 5-21 en 2-19 De afgelopen dagen moesten de dames van de Red Caps 3 maal in aktie komen. Donderdag werd er een nederlaag geleden tegen PSV. Het zwakke spel van de Red Caps dames werd in de dubbel van zon dag voortgezet De Studs uit Eind hoven waren een maatje te groot voor de Venraynaren. Het zwak ver dedigen. te veel veldfouten en het zwakke slaan waren de oorzaak van deze grote nederlagen. Honkbal: De honkballers waren dit week end vrij. Volgende week spelen ze uit tegen de Rowdies uit Schiedam. Supporters die mee willen kunnen zich opgeven bij Wim Flinsenberg. tel. 86938. De kosten bedragen slechts ƒ10,- p.p. Vertrek 10.00 uur. Uitslagen: HBa: RCV-A1I Stars 20-0 HBs2: Cardinals-RCV 17-11 SBsl: RCV-PSV 8-13 SBs2: Roef-RCV 34-3 HBp: RCV-Bullfighters 15-6 HBa: K.Stealers-RCV 2-22 SBsl: RCV-Studs 5-21 en 2-19 SBs2: Nuenen-RCV 27-4 Programma zaterdag 9 mei: HBp: RCV-Starlights a.11.00 HBa: RCV-Hazenkamp a.11.00 HBj: All In-RCV v.1230 SBsl: PSV-RCV v.1430 Programma zondag 10 mei: HBsl: Rowdies Schied.-RCV v.10.00 HBs2: RCV-Studs a.11.00 SBs2: RCV-Gemert a.11.00 Hieronder volgen de prijswin naars van ons goed verlopen club- mixtoernoi voor de drs. Zuur wis selbeker op 2 mei jl. le en winnaar van de wisselbe ker: G. Verheijen 5w 43; E. Zeelen 4 24; 3. H. Meissen 4+24; 4. F. v.d. Berg 4+15; 5. M. Zeelen 3 15; 6. B. Aarts 3 12; 7. J. Geurts 3 11; 8. A. Geurts 3 10; 9. L. Leenders 3 5; 10. J. Triest 3 1; 11. W. Koenen 3-0: 12. F. Muyzers 2 4. Op zondag 3 mei was de buurt vereniging Oranjebuurt bij ons te gast. Door enige leden van JBC Ven ray 80 en 28 leden van deze buurt vereniging, werd in een ontspan nen sfeer Jeu de Boule gespeeld. Het was een lyne dag en wij hopen, deze buurtvereniging volgend jaar weer te mogen begroeten. Afgelopen zondag is de Dorpen- kompetitie 1992 weer van start ge gaan. De dorpenkompetitie is een onderlinge tenniskompetitie tus sen tennisverenigingen van enkele dorpen uit de omgeving van Ven ray, georganiseerd door één van de ze dorpen. Er wordt gespeeld in 6 poules, in gedeeld naar sterkte: Poule 1: Sterkste spelers, speeldag zondagmorgen. Poule 2: Sterkste spelers, speeldag zondagmorgen (vervallen i.v.m. te weinig deelname). Poule 3 en 4: Ervaren spelers, speel dag zondagmorgen. Poule 5: Ervaren, oudere spelers, speeldag zaterdagavond. Poule 6: Jonge, onervaren spelers, speeldag zaterdagavond. De kompetitie vindt plaats in de maanden mei en juni. Dit jaar ligt de organisatie in handen van Ten nisvereniging Ysselsteyn TVY. Uitslagen: Poule 1: Ysselsteyn-Leunen 1 2-8 Leunen 2-Merselo 1-9 Oirlo-Oostrum 1 2-8 Oostrum 2-Geysteren 10-0 Poule 3: Oirlo-Oostrum 4-6 Leunen-Merselo 2-8 Ysselsteyn-Swolgen 1-9 Pöule 4: Merselo-Oirlo 1 4-6 Swolgen-Leunen 8-2 Oirlo 2 vrij. Poule 5: Ysselsteyn-Oirlo 1 2-8 Oirlo 3-Oirlo 2 5-5 Swolgen vry. Poule 6: Leunen 1-Leunen 2 7-3 Merselo-Oirlo 10-0 Ysselsteyn vry. Zoals gebruikelijk binnen DVN afd. Venray. is ook in het eerste half jaar van 1992 een ledenavond gep land en wel op maandag 11 mei om 20.00 uur. Deze avond wordt gehouden in zaal De Volle Maan, Merseloseweg 36 te Venray. Als gast voor deze avond is uitgenodigd de firma NoVo- Nordisk met een avondvullend pro gramma over 'Diabetes en Vakantie'. Bovengenoemde firma verzorgt informatiemateriaal zodat u in de pauze gelegenheid heeft dit alles te bekijken. Iedereen is van harte welkom. Graag tot ziens op maandag 11 mei Werk aan dq winkel By het bestuur van de KBO Venray-kom leeft allang de idee dat het tyd wordt om meer leden te werven. Die gedachte is niet ingege ven dat het zo leuk is om te kunnen zeggen; zie eens hoeveel leden wy nu hebben. Nee. het gaat om veel belangrykere zaken. Als we kijken naar de plannen die bij de regering leven ten aan zien van allerlei bezuinigingen, en wat er dan in feite nog overblyft voor de uitkeringsgerechtigde - dus ook de ouderen onder ons - dan wordt het hoog tijd dat we ons nog meer by elkaar aansluiten. Keuze maken Ouderen zullen dus een keuze moeten maken. Aansluiten by een bond van ouderen is dan de meest voor de hand liggende oplossing. Ook daar is nog een keuze te ma ken. Sommigen voelen zich mis schien meer aangetrokken tot een meer algemene bond dan de KBO. zoals byvoorbeeld de ANBO. Maar als het gaat om de plaatselyke be langen dan gooit de KBO natuurlyk heel hoge ogen. Het is een organisa tie die van oudsher de wegen kent om de belangen van ouderen in Venray onder ogen van de politieke figuren te brengen. De ANBO is meer algemeen poli tiek gericht en kent in Venray nog betrekkelijk weinig leden. Het is maar net waar je voor kiest De campagne die de KBO Venray- kora wil starten zal binnenkort wel merkbaar worden. Dan kan ieder een alsnog zijn eigen keuze maken. Wandelen in Geysteren Dinsdag 12 mei a.s. organiseert de aktiviteitencommissie een wan deling van ongeveer een uur, in de Geysterse bossen. Vertrek om 14.00 uur met eigen auto vanaf liet Ken- nedyplein. Deelnemers aan die wandeling die geen eigen vervoer hebben vinden ongetwijfeld een plaatsje bij een van de autobezit ters. Daarvoor betaalt men aan de eigenaar van de auto ƒ1,50 per per soon. Na de wandeling koffie drin ken. Bij voorkeur in de buurt of aan de oever van de Maas. Telefonisch aanmelden voor deze wandeling op vrijdagavond 8 mei by H. Baltussen. tel. 81347; J. Lip man. tel. 84897 of H. Stevens, tel. 83176. Algemene ledenvergadering Hierbij nodigen wy de leden van harte uit voor het bywonen van de algemene ledenvergadering van de WD aid. Venray op dinsdag 19 mei а.s. om 20.00 uur in conferentie centrum De Witte Hoeve. Gasstraat 5 te Venray. tel. 04780-81626. Agenda: 1. Opening en medede lingen; 2. Notulen ledenvergade ring 16 dec. 1991; 3. Vaststelling financieel jaarverslag 1992; 4. Ver lening decharge penningmeester; 5. Benoeming kascommissie 1992; Vaststelling jaarverslag sekretaris 1991; 7. Invulling bestuursvakatu- res. Herkiesbaar zyn: J. Drente, lid bestuur (4e termijn t/m mei 1995); F. Hazeu. sekretaris (2e termyn t/m mei 1005). Niet herkiesbaar ag.v. art. 11 h.r. is mevr. L. Cals, vice- voorzitter van de afdeling. Het bestuur draagt de heren Drentje en Hazeu voor in hun huidige funk- ties. (Tegen-)kandidaten kunnen zich tot aanvang van de vergadering melden bij een van de bestuu rale den; 8. Benoeming afgevaardigde cq. plaatsvervangend afgevaardigde naar de centrale vergadering van Kamer- en Statencentral; 9. Infor matie uit de fraktie; door dhr. L. Janssen,- 10. Informatie uit de on dercentrale; door dhr. J. Niessen; 11. Informatie uit de kamercentra le; door dhr. mr. G. Thyssen; 12. Rondvraag; 13. Sluiting-, 14. Infor mele borrel (voor eigen rekening). Wy rekenen op uw komst! afd. Geysteren-Venray Het IVN organiseert een dia lezing over de Oostvaardersplas- sen. door dhr. J. Lucassen. Vrydag 8 mei in de Biologische School Marianum, Eikenlaan 76 te Venray, aanvang 20.00 uur. Dhr. John Lucassen (Venrayer van geboorte) is medewerker van Rijkswaterstaat en in zyn vrye tijd is hij meestal te vinden in het ge bied van de Oostvaardersplassen (bij Lelystad), als vogel-deskunige. Hij zal deze avond vullen met dia's die hij zelf gemaakt heeft en na tuurlyk weet hij. als deskundige, alles te vertellen over vogels die zich daar thuis voelen Iedereen is welkom op deze avond! Bij de bridgeclub Harten Drie is momenteel plaats voor enkele nieu we clubleden. Harten Drie is bereid om nieuwe clubleden introduktie en begeleiding te geven tydens de clubavonden op maandag 1, 15 en 22 juni a.s. in zaal Martens te Leunen. Wie interesse heeft kan zich aan melden bij: J. Fiers, Gerbran- dystraat 14. 5801 XJ Venray. tel. 04780-82430. Koop voor moeder in de Wereldwinkel De Wereldwinkel in de Hense- niusstraat heeft haar kollektie sie raden fors uitgebreid. Met name de alpaca (verzilverde) oorhangers, armbanden en ringen, ingelegd met kleurige parelmoer zijn zeer de moeite waard. Deze sieraden zyn af komstig uit Thxco el Viejo in Mexi co. waar een aantal zilversmeden sinds een paar jaar samenwerken. Eigenlijk zyn deze mensen boer, maar omdat het maar vier maan den per jaar regent, kunnen ze niet van de landbouw alleen leven. Sa men staan ze sterker, omdat ze als groep het zilver inkopen en samen de werkplaats, gereedschap en smeltoven gebruiken. Daarnaast is er een uitgebreid as sortiment keramiek uit Guinua, Pe ru; o.a. beeldjes en fluitjes. Ook hier geldt dat de produkten direkt bij de makers wordt ingekocht, zonder tussenhandel. In tegenstelling tot voorheen krijgt de producent een gegarandeerde minium prys. Om de goederen op t(jd te kunnen laten leveren is voorfinanciering nodig. Dit om de producent de kans te ge ven zijn/haar grondstoffen e.d, in te kunnen kopen. Door het direkte kontakt is een goede kontrole op de afwerking mogelyk en wordt zo doende de kwaliteit gegarandeerd. Maar het hoeft geen Moederdag te zijn om naar de Wereldwinkel te komen! U bent altijd welkom voor een vrijblijvend bezoek, iedere dag van 14.0017.00 uur en zaterdag van 10.00-16.00 uur. De Wereldwinkel vindt u in de Henseniusstraat 3A, achter het Henseniusplein. Voor meer informatie: A. Wonder- gem, tel. 84545 en M. van Zeben, tel. 11689. Aanvankelijk was het de bedoe ling u op de hoogte te brengen van de overwegingen van de CDA-ffaktie om niet volledig met het b. w- vooretel met betrekking tot de toe wijzing van geld voor ontwikke lingssamenwerking akkoord te gaan. De redakteur van Het Dagblad was ons voor. Zijn opmerkingen waren niet de onze, maar ons past nu te zwijgen. Wel willen we u er deelgenoot van maken, dat onze le denwerfcampagne een groot sukses werd. We streefden naar een uit breiding van het aantal CDA-leden in de afd. Venray met 10%. Dit doel werd overtroffen. Ongetwijfeld zal de algemene ledenvergadering zaal Roelanzia te Ysselsteyn, aanvang 20.00 uur van 19 mei a.s. mede door de toename van het aantal leden goed bezocht worden. Zoals op elke vergadering is er een huishoudelijk gedeelte. Daarna wordt er door de pute C. de Waal een inleiding ge houden over 'De ekonomische situatie in Noord-Limburg'. Lezers, die hun besluit zich als CDA-lid aan te melden nog niet ten uitvoer hebben gebracht, kunnen deze vergadering als belangstellen den bezoeken. Zy hoeven zich slechts met leden van de CDA- fraktie of met het CDA-bestuur afd. Venray in verbinding te stellen. In Den Haag was sprake van een, volgens sommige politici op han den zijnde, breuk in de coalitie (Ka binetscrisis?). Zou deze gebeurtenis invloed hebben gehad op het hu meur van de Venrayse raadsleden? Was het misschien het gure lente weer? Wie het weet mag het zeggen. De woorden van minister president Lubbers: 'De kranten maken er soms meer van, dan in werkelijk heid is voorgevallen', zouden ons va ker moeten laten denken, dat de (politieke) soep nooit zo heet wordt gegeten als hij wordt opgediend. Amnesty International op de bres voor vervolgde vakbondsleden Elk jaar grypt Amnesty Internatio nal de internationale Dag van de Arbeid op 1 mei aan om aandacht te vragen voor vervolgde vak bondsleden in verschillende lan den. Dit jaar staan bij deze aktiviteiten 4 vakbondsleden uit Sri Lanka, Colombia. Soedan en Is raël centraal. Zij zijn het slachtoffer van schendingen van mensenrech ten in hun land. Ten behoeve van deze 4 mensen zijn voorbedrukte kaarten ge maakt. Voor slechts ƒ1.- kunt u door het verzenden van een dergelijke kaart de autoriteiten van het betref fende land vragen de mensenrech tensituatie in hun land te verbe teren. In het vorige nummer van de Peel en Maas werd een informatiestand van de Amnesty-groep Venray op 1 mei aangekondigd. Helaas kon dit vanwege hel slechte weer niet doorgaan. De Amnesty-groep heeft nu beslo ten om deze stand een week later te houden. Onvoorziene omstandighe den voorbehouden, kunt u a.s. vry dag 8 mei, van 16.00-21.00 uur bij de stand van de Amnesty- groep Venray voorbedrukte kaar ten over de 4 vervolgde vakbondsle den verkrygen. De stand staat tegenover de Muziekschool in de Grotestraat. Ook voor inlichtingen over Am nesty International of over de groep Venray kunt u terecht by: C. Hoede- maekers. tel. 04780-84479.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 17