KÜ Vier koninklijke onderscheidingen met Koninginnedag in Venray 4t*$i tonmgiimedag 1992 in Venray 20% tot 50% Inde j PLANTENKWEKERIJ J. VAN DEN BEUKEN Grote schade bij brand timmerfabriek SPIJKER BROEKEN EMOFRA NDERDAG 30 APRIL 1992 Nr. 18 HONDEROENOERTIENDE JAARGANG )ViNET DRANKENGROEP W-nray Ifiiseniusstraat 1 (14780-81801 PEEL EN MAAS Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING COVINET WIJN0DRANKENGROEP Venray Henseniusstraat 1 04780-81801 Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 714,00 1 - Abonnementsprijs buiten de regio 719,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Koninginnedag 30 april geopend van 12.00 tot 17.00 uur modehuis berden Venray foto I video ini v.cj. i-eur rsstraat 10 - Venray 4 Q 1 &T0-SERVICE Illegale vuilstort In het bosgebied aan de Breeven- neweg werd een hoop afvalhout ontdekt, dat daar illegaal was gestort. Bij de storting werden ook nog enkele andere spullen aange troffen maar of dat door dezelfde storter is gestort, kon niet worden vastgesteld. De politie tracht de storter(s) te achterhalen om hen een proces verbaal te overhandigen èn de reke ning van het opruimen Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Burgemeester Waals mocht heden, woensdagmorgen, drie ko ninklijke onderscheidingen uitrei ken aan Venrayers die zich voor de gemeenschap verdienstelijk heb ben gemaakt. De gedecoreerden zjjn de heren John Berghmans van het Witzand, Harrie Philipsen uit Ysselsteyn en Hein van Valkengoed van de Julianasingel. Op vrijdag 1 mei zal burgemeester Waals nog een koninklijke onderscheiding uitreiken aan de Venrayse Europar lementariër Eisso Woltjer (Berg- kwartier). Morgenvroeg zullen de gedecoreerden, samen met alle an dere Venrayers die in het verleden zyn gedecoreerd, feestelijk worden ontvangen in het Venrayse gemeen tehuis. RIDDER IN DE ORDE VAN DE NEDERLANDSE LEEUW Deze zeer hoge onderscheiding zal vrijdagmorgen worden uitge reikt aan de Venrayse Europarle mentariër Eisso Woltjer. De heer Woltjer ontvangt deze onderschei ding voor zijn grote verdiensten als lid van het Europees Parlement, waarin hij sedert 1979 zitting heeft. De heer Woltjer werd in 1942 ge boren in Nieuwe Pekela (provincie Groningen). Na zijn studie aan de Landbouwhogeschool te Wagenin- gen heeft hij enkele jaren gewerkt aan eon ontwikkelingsprojekt in Lombok (Indonesië). Vanaf 1973 woont de heer Woltjer in Venray en vanaf 1974 was hij lid van de Pro vinciale Staten van Limburg voor de Partij van de Arbeid. Thans zit h(j alweer ruim 12 jaren in de sociaal-democratische fraktie van het Europees Parlement. Omdat de heer Woltjer momen teel in Joegoslavië verblijft vanwege zijn werkzaamheden als Europees parlementariër en niet eerder in Nederland terug kon zijn zal de uit reiking van de onderscheiding plaatsvinden op vrijdag 1 mei. HARRIE PHILIPSEN Vorig jaar mei nam Harrie Philip sen op diverse fronten afscheid van de politiek. Hij had zich niet meer herkiesbaar gesteld voor de Provin ciale Staten, waarin hij 9 jaar zit ting had. Bovendien legde hij, na40 jaar, waarvan 34 jaar als voorzitter, zijn bestuurstaak binnen de CDA af deling Venray, neer. Wel handhaaf de hij zijn plaats in de Venrayse raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting van de gemeente Venray, waarin hy se dert 1982 zitting heeft. Vanuit zijn politieke interesse en zijn betrokkenheid bij de Venrayse kerkdorpen, en Ysselsteyn in het bijzonder, heeft Harrie Philipsen in het verleden, en thans nog, vele funkties bekleed. Zo was hij aktief als bestuurslid van de Stichting Sa menlevingsopbouw en is hij thans, al vele jaren, voorzitter van het Dorpsradenoverleg Venray. Daar naast is hij voorzitter van de Ysselsteynse dorpsraad en be stuurslid van de Landelijke Vereni ging Kleine Kernen, die opkomt voor kleine gemeenschappen zoals de Venrayse kerkdorpen. Voorts is Harrie Philipsen ook maatschappelijk zeer betrokken met de samenleving. Als er iets, ze ker in het Ysselsteynse, georgani seerd moet worden, dan is Harrie Philipsen altijd bereid om het voor touw te nemen. Een schoolvoor beeld hiervan is de huidige renovatie/nieuwbouw van de Yssel steynse parochiekerk. Voor al deze aktiviteiten mocht burgemeester Waals hem de ver sierselen, behorende bij het Ridder schap in de Orde van Oranje Nassau, opspelden. HEIN VAN VALKENGOED Dhr. Hein van Valkengoed werd vanmorgen aangenaam verrast met de Eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Dhr. van Valkengoed heeft zich over een lange periode verdienstelijk ge maakt op diverse fronten. Zo kwam h(j in 1955 met Inalfa b.v. naar Venray. Bij die verhuizing van dit bedrijf, waar hij 25 jaar als loonadministrateur werkzaam is geweest, heeft hij een belangrijke rol gespeeld, met name bij de huis vesting van de werknemers. Zyn populariteit binnen dit be drijf leidde ertoe dat dhr. Van Val kengoed met voorkeursstemmen in de Venrayse gemeenteraad werd ge kozen. Daarin heeft hij 16 jaar zit ting gehad en ging zijn aandacht vooral uit naar financiële zaken. Bij de verkiezingen van 1978 kwam hy ök dit jaar worden de Koninginnefeesten in Venray gevierd met een groot aantal aktiviteiten voor jong en oud. De meeste programma- tferdelen spelen zich af in het centrum van Venray, waar de winkels geopend zijn van 10.00 tot 17.00 uur. 10GRAMMA 00 uur Aanvang Zaalvoetbaltoemooi in sporthal De Wét- teling. 1.00-16.00 uur Torenbeklimming St. Petros Banden kerk, georga- niseerd door de VVV. sub PO uur Herauten te paard kondigen de feestelijkheden Feestelijke ontvangst in het Raadhuis voor gedeco reerden en genodigden. Aansluitend om 11.15 uur aubade door Koninlijke Harmonie Euterpe. Aanvang Oranje-voetbaltoernooi in sportpark De Wieën. Aanvang open danswedstrijd voor junioren en se nioren in Danscentrum Janssen aan de Raad- hulsstraat. Tot 12.00 uur Straattekenwedstrijd voor de jeugd op de Merseloseweg nabij de Rabobank, verzorgd door de Vrije Academie. Alle deelnemers krijgen een prysje! Aanvang Oraryebitter-hockeytoemooi in sportpark De Wieën, georganiseerd door Mixed Hockey Club. Tot 13.00 uur grote kindermarkt op het voorplein van de bibliotheek aan de Merseloseweg. Tbt 16.00 uur Squash- en zwemwedstrijden in De Sprank. Tot 16.00 uur gratis huifkarren ritten voor de jeugd. Opstapplaats hoek Deken Thielenstraat/Mer- 12.00 uur 12.30-14.00 13.00 uur 14.00-16.00 14.30 uur 15.30 uur 16.00 uur 19.30 uur 20.30 uur Concert door het jeugdorkest van de Koninklijke Harmonie Euterpe voor de ingang van de Rabo bank aan de Merseloseweg. uur Show door Muziek- en Mqjorettenkorps St. Petros- Banden op de Grote Markt Schatgraven voor de jeugd op het Henseniusplein. Tot 15.00 uur Poppenkastvoorstellingen in de Schoolstraat, by de Hema. Tot 15.00 uur demonstraties trampolinespringen op de Grote Markt door gymnastiekvereniging St. Christoffel. Tot 16.00 uur Live muziek in het centrum door joekskapel Zuutjes An. Tot 16.00 uur Jeu-de-boules spel op het Henseni usplein. uur Spektakulaire motor-trial op het Henseniusplein. Grote ballonwedstryd op de Grote Markt. Tot 16.00 uur Oud-Hollands spellencircuit op de Grote Markt. Show door Twirlgroep First Choice op de Grote Markt Aanvang Smartlappendag in café de Bonte Koe in de Hoenderstraat. Aanvang Koninginne-bridgedrive in de schouwburg. Oranjebal in Danscentrum Janssen aan de Raad huisstraat. 13 stemmen tekort om opnieuw in de raad zitting te nemen. Behalve in de gemeenteraad is dhr. Van Val kengoed ook aktief geweest als bestuurslid van de KVP-Staten- kring Horst en het Nederlands Ka tholiek Vakverbond in Limburg. Hengelsport is een grote liefde van dhr. Van Valkengoed en ook op dit terrein heeft hy zich op bestuur lijk niveau verdienstelijk gemaakt. Sinds 1979 is hij voorzitter van de Stichting Hengelsport Venray, waarin de twee Venrayse hengel sportverenigingen participeren en vruchtbaar samenwerken. Van de hengelsportfederatie De Vriend schap, waarby 26 Noordlimburgse verenigingen zijn aangesloten is hij van 1980 tot 1990 voorzitter ge weest. In 1983 was hij mede oprichter van de Stichting Sport- vissery Limburg, waarbinnen vier hengelsportfederaties met in totaal 25.000 leden participeren. Van deze stichting is dhr. Van Valkengoed ook nog 5 jaar voorzitter geweest. In de periode 1979 tot 1991 is dhr. Van Valkengoed als bestuurslid op getreden binnen de Stichting Alge meen Ziekenfonds Noord-Limburg (de ZNL, onderdeel van de VGZ). Binnen die stichting is hij vele ja ren vice-voorzitter geweest en was hy voorzitter van het bestuur van het regiokantoor Venlo. Dhr. Van Valkengoed heeft baanbrekend werk verricht door zijn betrokken heid bij de fusie tussen de Noord brabantse en Limburgse zieken fondsen, waardoor mede de werkgelegenheid van 1300 mensen werd gewaarborgd. Eind vorig jaar heeft hy deze funktie, vanwege het bereiken van het 72e levensjaar, moeten beëindigen. Tenslotte heeft dhr. Van Valken goed zich nog jarenlang ingezet voor het Venrayse Lourdescomité en voor de afdeling Venray van de Nederlandse Hartstichting. JOHN BERG; IMANS Dhr. Berghmans heeft zich meer dan 40 jaar ingezet voor de Venray se gymnastiekvereniging St. Chris toffel. Sinds 1951 is hy bestuurslid van deze vereniging en vierde on langs, in november, zijn 40-jarig ju bileum. In die jaren heeft dhr. Berghmans voornamelijk het pen ningmeesterschap onder zijn hoe de gehad. Thans zorgt hij voor het materiaalbeheer. Ondanks zyn hoge leeftyd (69 jaar), bezoekt dhr. Berghmans nog steeds alle bestuursvergaderingen en neemt hij nog volop aktief deel aan het werk voor 'zyn' 400 leden tellende vereniging. In het dagelyks leven heeft dhr. Berghmans 43 jaar lang diverse funkties bekleed bij de PLEM en is hy inmiddels gepensioneerd. Voor zyn inzet mocht hij vorig jaar al een onderscheiding van de Nederlandse Gymnastiekbond ont vangen en kreeg hy hedenochtend, uit handen van burgemeester Waals de Eremedaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. OVERLOON In de gemeente Vierlingsbeek werd dhr. M. Poels van de Helderse- weg uit Overloon gedecoreerd. Hij ontving uit handen van burge meester Dittner de Eremedaile in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Dhr. Poels is vooral betrokken ge weest bij de ruilverkaveling in deze regio. Van 1965 tot 1972 was hy lid van de voorbereidingscommissie ruilverkaveling Overloon-Merselo en sinds 1972 lid van de ruilverka velingscommissie. Als zelfstandig, agrarisch, onder nemer is dhr. Poels tussen 1952 en 1974 bestuurslid geweest van de Boerenbond Overloon, waarvan de laatste drie jaar als voorzitter. Ook had hij zitting in de raad van toe zicht (1949-1976) en het bestuur (1964-1976) van de Boerenleen bank/Rabobank Overloon en was hy bestuurslid van de Overloonse tuinbouwvereniging tussen 1963 en 1983. Ook was hy betrokken by de Coö peratieve Zuivelfabriek te Venray. kado-artikelen tafellinnen woon-ideeën winkel quiltstoffen grand-foulards-bassetti dekbedovertrekken-gordijnstoffen sheridan the home collection porceiein-kristal-bestek Villeroy Boch creative-tableware van Wedgewood Wilkens BSF in zilver en edelstaal zijdebloemen JIM-JON meubels grenen-lloyd-looni hebbedingen Tineke Meurs Vènray Schoutenstraatje 6 04780-88566 iets leuks voor 'n ander.... wat fijns voor jezelf Voor alle soorten bloemen- en perkplanten, kool- groente- en kruidenplanten, tevens potgrond kunt u terecht bij: Wanssum, Tel. 04784-1629 fax. 2964 'P Stationsweg 86 5807 J~IG Oostrum-'Venray tel. (W8O-85956/8036/ Open: dinsdag t/m donderdag 13.30-17.30 uur vrijdag 13.30-21.00 uur zaterdag 9.00-16.00 uur Antiek Tegelkachels §eloogd grenen meubelen ïlflessing verlichting Kado artikelen Deskundigen schatten de schade van de brand, die vrijdagavond om streeks 11 uur ontstond in de Tim merfabriek Venray, gelegen aan de Energieweg op het industrieterrein Smakterheide, op een bedrag van 1 miljoen gulden. Rond 23.00 uur werd er groot alarm gegeven voor een uitslaande brand in het timmerbedrijf waar o.m. kozijnen worden vervaardigd. De brand, die was ontstaan in de spuitkabine was moeilyk te bestrij den omdat deze spuitkabine afge sloten was. Uitbreiding kon door de bandweer wel voorkomen worden. Na de blussing kon worden vast gesteld dat er grote schade was ont staan door roetaanslag. Het schoon maken daarvan zal wel enkele weken duren. Ook zal de produktie daardoor stilliggen. De direktie is het afgelopen weekend al bezig ge weest om de produktie bij ander be drijven onder te brengen zodat er geen stagnatie ontstaat by de afleve ring van hun produkten. De direktie hoopt dat de techni sche recherche de oorzaak van de brand zal weten te achterhalen. Als dat onderzoek is afgerond kan met de opruiming worden begonnen. By de timmerfabriek zijn tien werknemers in dienst. Tussen 1959 en 1971 was hy daar bestuurslid waarvan tussen 1961 en 1971 lid van het dagelykse bestuur w.o. vyf jaar lang vice-voorzitter. Verder is dhr. Poels lid van een groot aantal verenigingen in Over loon: sinds 1946 lid van de zang vereniging Logeko; sinds 1946 lid van het parochieel zangkoor; sinds 1976 lid van de Natuurvereniging Overloon e.o.; sinds 1983 lid van het bejaardenkoor te Overloon en sinds 1964 lid van de Jagersvereniging St Hubertus uit Overloon. Al met al re den genoeg om door Hare Majesteit onderscheiden te worden met het koninklijk zilver. Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. J0NNY Q EDWIN LEE CLARISSE GARCIA enz. enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten COMMUNIEFOTO'S met tekst van eigen negatief 71.25 per stuk (minL.lCLstuks) UUR FOTOSERVICE Inbraak in woning Vrijdagavond was door forcering van de achterdeur toegang verkre gen tot een woning aan de Jan Poelsweg te Ysselsteyn. Uit de wo ningen werd geluids- en foto apparatuur ter waarde van enkele duizenden guldens ontvreemd. Ta- vens werd een geldbedrag van en kele honderden guldens ont vreemd. De bewoners waren tydens de inbraak afwezig.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 1