ruigheid bij Rank Xerox ^Venray op hoog niveau r komt nu tekening in het Schouwburgplein Videoprijs voor 'Turven voor een kerk' Thema-bijeenkomst Bedrijfsopvolging 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND I OOK Informatie m.b.t de herinrichting Henseniusplein en Schouwburgplein PEEL EN MAAS i OOK PEEL EN MAAS NOODUITGANG SCHOUWBURG INGANG SCHOUWBURG SCHOUWBURGPLEIN |c^-| CHINBbs REST A [J#, cartels POSTSTRAAT KANTOOR tullen maar weinig mensen ie nu precies weten wat er al- met de Venrayse pleinen ibeuren. De voorlichting die s gegeven werd, over de in- van het Schouwburgplein Henseniusplein. was verre lledig en liet nog grote vraag- achter. Het publieke kom- ar is dan ook niet van de eerst breken ze de muurtjes u bouwen ze er weer nieuwe; én: wat ze toch allemaal met die bo men aan het slepen zyn, God mag het weten... En hoe zit het met de uitbreiding van de schouwburg??? Eerlijk gezegd: ons was het ook niet allemaal duidelijk, en daarom zijn we maar eens in de direktie- keet van Vissers Wegenbouw gaan buurten. Het moet gezegd worden, de heren hadden alle tyd om ons het naadje van de kous te vertellen. En aan de hand van een situatie tekening zullen we onze lezers pro beren duidelyk te maken wat er nu precies gaat gebeuren. De Kempweg en de Merseloseweg hebben intus sen hun nieuwe bestrating gekre gen, dus daar behoeven we nog weinig over te vertellen. Wat de bouwwerken betreft: de twee gemetselde rechthoeken vóór de schouwburg, markeren straks de nieuwe toegang tot ,d§ schouw burg. In die rechthoeken wórden bomen geplant. Momenteel is men vanaf deze rechthoeken tot aan de ingang van de schouwburg een hel ling aan het maken, tot op de hoog te van de huidige entree. De trappen komen daar te vervallen; die komen tussen de twee genoem de rechthoeken. Ook de vierkante gemetselde bak, ongeveer ter hoogte van 'de Speel- boom' heeft vraagtekens opgeroe pen. De oplossing is vry simpel: in die bak komt straks een flinke boom. Tussen genoemde bak en de schouwburg komen enkele gebo gen muurtjes, waarin fietsen klem men worden gebracht: fietsen stallingen dus. Hier komt ook een nieuwe moderne tefooncel. Eén van die fietsenmuurtjes 'blokkeert' de nooduitgang van de schouwburg, waardoor ook auto's (voor shows e.d.) niet meer in de schouwburg zouden kunnen komen; maar daar voor worden nog voorzieningen ge troffen. Er komt een halfronde weg te lo pen over de helling van de nieuwe schouwburgingang. Die is feitelijk alleen bedoeld om bezoekers van de schouwburg per auto tot vóór de in gang te brengen. Wanneer t.z.t de schouwburg wordt uitgebreid, komt er ook een luifel over die hel ling, zodat men droogvoets de schouwburg kan bereiken. Maar, deze halfronde weg mag ook gebruikt worden door het bevoorra- denden verkeer dat in de School straat moet zijn. In het verkeersvri je. Venray (dat straks verwezenlijkt moet worden) is ook de School straat, het Henseniusplein en het Schouwburgplein voor auto's verbo den. Aan de Westkant blijft voor au toverkeer open: de Merseloseweg en de Kempweg. Aan de Oostkant is het centrum alleen nog maar te be reiken via de Patersstraat en de Poststraat. In de Henseniusstraat en de Leeuwstraat zal óf geen óf slechts beperkt autoverkeer moge lijk zyn. Als alles klaar is, zullen we onge twijfeld met veel nieuwe verkeers maatregelen gekonfronteerd worden. De Schoolstraat, tussen Leeuw straat en Pan ken wordt aan de rechterkant versierd met ongeveer 18 betonnen 'poefs' van 45 cm hoog en 50 cm in het vierkant. Wellicht zijn ze bedoeld als ludieke zitplaats- jes, maar of de honden en hondjes er ook zo over zullen denken, be twijfelen we... Die invulling is nog niet definitief, zeiden ons de heren van Vissers Wegenbouw. De ge meente is namelijk nog op zoek naar een uniforme straatversiering. Maar er komen in ieder geval geen hardhouten paaltjes, waar niet iedereen gelukkig mee is. De nieuw aan te leggen pleinen worden rijkelijk voorzien van bo men en bloembakken. We telden in totaal ruim 50 bomen een 15-tal bloembakken. Niet alle bomen zul len nu al direkt geplant kunnen worden. Het zal nodig zijn om in het najaar nogmaals graafwerk daarvoor te verrichten. TIJDSCHEMA In de aankondiging van de werk zaamheden rond de Venrayse plei nen ging men uit van drie fases: de eerste het Schouwburgplein; de tweede het plein voor Leen Bakker/ Xenos en de derde fase het Hense niusplein. In de praktijk bleek dat echter een moeilijk haalbare zaak te zijn. Zowel voor de opslag van oude en nieuwe materialen, als voor het verplanten van bomen men zich genoodzaakt van alle plei nen in-eens gebruik te moeten maken. Maar, ook tussen de feitelijke bouwwerken in, moest men ook nog aan de PTT en de PLEM gele genheid geven kabels te leggen en nieuwe verbindingen te maken. Op het ogenblik zit men ook weer met een kleine hindernis, namelijk de grond voor Bloemenmagazijn September. Vroeger had G. Kupers daar een bezinepomp staan en ook de Zuidooster maakte er in latere ja ren gebruik van. De benzinetank zit nu nog in de grond. Gebleken is, dat lekkages zijn opgetreden en dat de grond daardoor vervuild is. Dus nu moet niet alleen de tank verwij derd worden, maar ook een aantal kubieke meters grond. Hoeveel grond er vervuild is, zullen proefbo ringen moeten uitwijzen. Het trottoir, aan de oostkant van het Schouwburgplein, tussen het Chinees Restaurant en Pan ken Snacks laat men tot het allerlaatste moment liggen, ten gerieve van de voetgangers. Maar begin komende week zal ook dit trottoir moeten bloembakken bomen - ,.n 'sneuvelen' en zal men beginnen met de definitieve bestrating van het plein en zyn omgeving. Alles by elkaar zo'n 4.000 m2. Volgens de planning moet men daarmee einde mei gereed zijn. Eerst dan zal men kunnen beginnen aan de rekon- struktie van het Henseniusplein, waarvoor een week of zes is uitge trokken... Ongetwijfeld zullen wy onze le zers daarover nog tijdig nader in lichten. i voor uw i KETTING- I i FORMULIEREN I drukkerij van den munckhof bv j grotestraat 68 venray I A tel. 04780-82727 I In eerdere publikaties is uitvoerig aandacht besteed aan de herinrich ting van de pleinen. Toegezegd wrerd dat voor nadere informatie of opmerkingen nog een telefoon nummer zou worden gepubliceerd. Aansluitend aan die publikaties kan thans worden medegedeeld dat dit telefoonnummer operationeel is. Het nummer is 89959 en het is gevestigd in de direktiekeet in de Leeuwstraat. Opzichter van het werk is de heer J. de Greef van Inge nieursbureau Oranjewoud. De heer De Greef is via genoemd nummer of op het werk zelf voor nadere infor matie of opmerkingen m.b.t de werkzaamheden en de bijbehoren de maatregelen bereikbaar. Poging diefstal auto Door forcering van het portierslot was toegang verkregen tot een op het Mgr. Goumansplein geparkeer de personenauto van een inwoner van Wanssum. Ook was getracht het stuurslot te forceren, kennelijk om de auto te ontvreemden. Dat was niet gelukt. Er werden wel twee doosjes drop meegenomen. Verder is er sprake van een behoorlijke schade. 'n abonnement waard heid veel vaker vooraf om advies gevraagd. Hieruit blijk overduidelijk dat het veiligheidsbewustzijn bij de Rank Xerox medewerkers sterk is toege nomen dankzij de inzet van alle medewerkers waardoor steeds veili ger gewerkt kan worden. Voor dit lopende jaar zijn de eisen vanzelfsprekend opnieuw bijge steld. Dat betekent dat de aandacht van Rank Xerox medewerkers er op gericht moet bfijven om ook op vei ligheidsgebied te streven naar kwa liteitsverbetering. voor uw m i KETTING- A w i FORMULIEREN 9 drukkerij van den i munckhof bv 1 grotestraat 68 venray 1 tel. 04780-82727 Ruit vernield Er werd aangifte gedaan van moedwillige vernieling van een ruit van het uitzendbureau Start. Nieuwe hypermoderne digitale telefooncentrale in gebruik 'h EN MAAS ^ENMI Donderdag 23 april - Pagina 5 Op zondag 12 april jl. werd de do- kumentaire Turven voor een kerk' gewaardeerd met de derde prys tij dens het tweede Brabants video festival te Eindhoven. Turven voor een kerk' is gepro duceerd door Mart Savelsberg uit Venray i.s.m. Frans Boudoin en Frans Haegens. Deze dokumentaire geeft de peri kelen weer rond de vernieuwing van de dorpskerk te Ysselsteyn. In de twintiger jaren is deze kerk ge bouwd. De tand des t(jds heeft hem herhaaldelijk in verval doen gera ken. Om de kerk steeds meer te kunnen herstellen heeft de oudere generatie van Ysselsteyn zwaar in de buidel moeten tasten. Nu werd voorgesteld de kerk te slopen en te vervangen door een nieuwe. Niet iedereen was het hier mee eens. De moeilijkheid by het maken van deze film was dan ook dat al leen de voorstanders bereid waren voor de camera te verschenen. De tegenstanders hebben hun stand punt niet voor de camera toe gelicht. Voor inlichtingen over deze video film kan kontakt opgenomen wor den met EMHAES videoprodukties, tel. 04780-84017. W inkeldiefstal Een 40-jarige inwoonster werd by een supermarkt in het Brukske be trapt toen ze een stuk verpakte kaas ter waarde van ƒ6,63 onder haar jas had en die zonder te beta len wilde meenemen. Ze werd aan de politie overgegeven die proces verbaal opmaakte. Elke ondernemer zal voor de bedrijfsopvolging zorg dienen te dragen. Het fenomeen bedrijfsop volging kent vele facetten. Nadat een bedrijfsopvolging is voltooid, breekt echter een fase aan die ook vele invalshoeken kent. Om u te informeren over de facet ten van bedrijfsopvolging maar ook over de fase na de bedrijfsopvolging organiseert de NMB Bank op 28 april 1992 een thema-avond. Van zo wel de bedrijfsopvolging als van de fase daarna, worden de fiscale, juri dische en financiële aspekten be handeld. De thema-avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in Confe rentiecentrum De Witte Hoeve, Gasstraat 5 te Venray. De fiscale aspekten worden door de heer mr. P.L. van de Sandt van Koenen en Co belastingadviseurs geschetst terwijl mr. H.J.M. E. Ma- thijsen van notariskantoor Lunter aan de juridische zaken aandacht geeft Uiteraard belichten wy de be- leggingsaspekten van de bedrijfsop volging. De heer AA. Ritzer, chef effekten van het NMB-kantoor te Venlo zal dit onderwerp inleiden. De avond staat onder voorzitter schap van de heer J.A.F.E.M. Key- zers, direkteur van de NMB Bank te Venray. Indien u interesse heeft om deze avond by te wonen, verzoeken wy u kontakt op te nemen met de heer J. Rutten van het NMB-kantoor te Venray, tel. 04780-86455. 'n abonnement waard Ie veiligheid op ieder ge- jrdt door Xerox en Rank Xe- in al haar bedrijven nfd. inspanningen in Venray tot resultaat gehad dat liefst op Veiligheidsgebied vori- dinsdag werden uitgereikt heer S.K. Singh, de nieuwe lirekteur voor de Europese „tiebedrijven. ütr: eerste ging de Plant Safety 1991 naar zowel Rank Xerox uring Operations als naar srox Supplies Materials Ope- aktiviteiten in Venray. Plant Safety Award wordt id aan Xerox- en RX-bedry- [e bij de jaarlijkse inspektie en f de gestelde norm z\jn geble- l(j een bereikt puntenaantal de 100 krygt een bedrijf ove- ook de benameing 'Green (Groene fabriek) want ons heeft natuurlijk ook alles tze veiligheid te maken èn aantal ongevallen tot een ab- minimum hebben weten te ken. andere prijs, de 'President '1991 ging naar Rank Xerox jjyj omdat het procentueel de grootste verbetering had bereikt in vermindering van het aantal onge vallen. Het verbeteringspercentage bedroeg zelfs 41%. INSPANNINGEN Rank Xerox Venray heeft veel in spanningen verricht om tot ge noemde resultaten te komen. Zo werd er nog meer instruktie en voorlichting aan de mensen gegeven. Verder hebben by de afdeling Ma chine Production meer dan 800 mensen een veiligheidstraining ge volgd. Die training bestond uit een theoretische uitleg over veiligheid in het bedryf en een op de werk plek toegespitste praktykinstruk- tie. Door op de werkplek gemaakte dia's werd medewerkers geleerd on veilige situaties sneller te her kennen. Bij Supplies Manufacturing is by de trainingen vooral gebruik ge maakt van videomateriaal. Veel trai ningen waren gericht op specifieke werkzaamheden van de afdelingen. Ook werden herhalingstrainingen gegeven om medewerkers blyvend op het belang van veiligheid te at tenderen. Vl.n.r.: A. Noordijk, RX Groepsmanager Milieu en Veilig heid; H. v. Laarhoven, Manager Mi lieu en Veiligheid RXVenray; F. Stollman, President direkteur RXVenray; H. Clevis, Manager Personeel- en Algemene Zaken RXVenray, S.K. Singh, RX Groeps- direkteur Europese produktiebe- drijven; Berger, Manager SMO Venray. ARBO JAARPLAN Veel intensiever dan voorheen is gewerkt aan de uitvoering van de, in het ARBO jaarplan, gezamenlyk afgesproken akthdteiten. Als gevolg hiervan zyn ook meer veiligheidsvergaderingen gehou den en is het aantal afdelingen waarmee veiligheidsoverleg wordt gevoerd, uitgebreid. Een groot aantal procedures op het gebied van M&iV zyn in overleg met de afdelingen vernieuwd en aangepast aan de laatste richtlijnen van de Overheid en van Xerox. VEILIGHEIDSBEWUSTZIJN Door eerder genoemde maatrege len is de afdeling Milieu en Veilig-

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5