Zondagochtendconcert Lustrumconcert Kamerkoor Contrast Schouwburgnieuws "eldkruis aan Beek in Merselo veer in oude luister hersteld HL!» LENTE NIEUWS Zes zitbanken geplaatst in toekomstig(?) stadspark morgana ommelmarkt in Venray Jaarlijkse looienmarkt te Oirlo Aanpassing openingstijden De Sprank PEEL EN MAAS Officiële opening kunstgalerie Toro Scouting zoekt leiding 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN Nationale kollekte epilepsie bestrijding Geslaagd Sporthal Korte kursussen Stichting Focus I EN MAAS üonaeraag 23 april - Pagina 3 'de middag van Goede Vrijdag de heren Teng Michels en Clephas, leden van de Werk- jp Kruisen en Kapellen het ijze- veldkruis aan Beek in Merselo •in oude luister hersteld. Onge- een jaar geleden werd het oor- door vandalen totaal vernield, enige yzeren veldkruis binnen |meente Ven ray werd nu voor- n een nieuw beeld van if. oeger jaren stond dit kruis aan oude kerkpad, een zandweg, die de St Odakapel aan de Hoen- traat naar de kerk van Merselo le. Het kruis, voorzien van een, verhouding tot het kruis groot waar porceleinen corpus, stond pronkelijk enkele tientallen ;rs verder op het hoge bouw- Tijdens de oorlogsdagen in iber 1944 werd het door granaa- onherstelbaar bescha- het herstel van het kruis d het naar zijn huidige plek aan verplaatst en voorzien van gfW kleiner beeld van kunststof, dat door vandalen werd ver- cL\kn het corpus bleef alleen beg< handover..; oor de gemeente werden naast kruis twee lindebomen en wat iende planten neergezet terwijl toegangspaadje werd aan- I. voorzitter van de Werkgroep ^aisen en Kapellen, de heer Koos y nkels, was deze middag - tegen J gewoonte in - niet bij het her- van het kruis aanwezig. Tussen K) en 15.30 uur was hij gast by I KRO-radioprogramma "Dertig p 26 april a.s. organiseert Buurt- eniging St. Jozef een rommel- rkt in wykgebouw Den Hoender i de Ursulastraat te Venray. Op de rkt zyn allerhande spullen te >p. De entree is gratis. De rom- Imarkt duurt van 10.00 tot 16.00 3raag tot ziens! Komende zondagmiddag 26 april, ganiseert muziekvereniging Ons loegen uit Oirlo weer haar jaar- s vlooien- en antiekmarkt. Elk ff komen er vele mensen naar de- vlooienmarkt, waar van alles te ®p is. Vooral dankzij de medewer- ig van vele Oirlose mensen heeft vereniging weer allerlei spullen ihnen verzamelen. Spullen die or velen nog van hoge waarde nnen zyn. Allerlei klein meubi- r, oud speelgoed, huishoudelijke paraten en snuisterijen zijn er te op. e vlooienmarkt zal plaatsvinden en rondom het gemeenschaps- J? De Linde aan de Hoofdstraat in De verkoop van de spullen fft om 13.00 uur. voor die tijd zul- 1spullen niet te bezichtigen IJ' Le meer waardevolle zaken pen vanaf 14.00 uur geveild wor- 11 De veilingmeesters Hay Ver yen en Joep Verstappen zullen nsselend de hamer in de handen Men om de verkoop te leiden, te opbrengst van deze middag is sfemd voor de muziekvereniging, hoopt met de opbrengst tezijner- n enkele nieuwe muziekinstru- !nfen te kunnen kopen om het °eiend aantal leden allemaal van n goed instrument te kunnen orzien. ajdens deze middag, die voor .ereen vrij toegankelijk is, zal er een kleine loterij worden ge- ^en- met als hoofdprijs een half Om ^li- Zilverlingen", dat werd uitgezonden vanuit de Antoniuskerk in Korten- hoef (bij Hilversum). Tijdens een liturgisc.h-radiofonische viering vertelde hij over de geschiedenis van de Limburgse veldkapellen en - kruisen en over de gevoelswaarde, welke die "monumentjes van devo tie vertegenwoordigen. Luisteraars konden telefonisch in de kerk o.m. meepraten over het thema van de uitzending en de cul tuurhistorische waarde van de ty pisch Limburgse cultuur-histori sche wegkruisen en veldkapellen. Tydens het zomerseizoen, tussen 2 mei en 6 september a.s. zal Zwem-, Squash- en Recreatiecentrum De Sprank haar openingstijden in het weekeinde aanpassen. Op zaterdag' en zondag zijn de zwembaden niet meer tot 16.00 maar tot 19.00 uur geopend. Bij goed weer zal de ope ningstijd incidenteel tot 20.00 of 21.00 uur verlengd worden. De ope ningstijden op de overige dagen blijft onveranderd. Hiervoor verwij zen wij U naar de advertentie elders in dit blad. elke week nieuws Op zondag 26 april zal wethouder Driessen van culturele zaken de of ficiële opening verrichten van Kunstgalerie Toro aan de Langeweg 30. Aan de opening zal een exposi tie gekoppeld worden van werken van de eigenaar en kunstenaar Tbm Rooijendyk. Tom Rooijendyk is geboren te Eindhoven en sinds 1972 aktief als kunstenaar. In augustus vorig jaar verhuisde hij van Milsbeek naar Venray waar hij het pand aan de Langweg betrok. Daar kon hij naast een atelier ook een galerie openen, die sinds 7 februari van dit jaar geo pend is. "Dat verruimt mijn moge lijkheden als kunstenaar" laat Tbm Rooijendyk weten. "Het brengt ook de kunst dichter bij de mensen". Tom Rooijendijk vervaardigt sculpturen en gouaches. Zijn sculp turen zijn van gepolychromeerd terra-cotta, surrealistisch van aard met veel fantasie. Zijn gouaches (schilderyen op basis van water verf, vermengd met vloeibare gom) geven een surrealistische kijk op de zaak, zijn erg kleurrijk met fris se kleuren en gaat in de richting van de pop-art. Tbm Rooijendyk gaat binnenkort meer aktiviteiten ontwikkelen om de kunst dichter by de mensen te krygen. Zo is hij voornemens om een kunstuitleen op te starten. "Hiervoor ben ik voorbereidingen aan het treffen. Wanneer daar mee gestart kan worden is nog niet dui delijk. Het betreft in ieder geval uit leen of verhuur van eigen èn andermans werk. Kunstgalerie Toro is van donder dag t.m. zondag geopend van 14.00 tot 18.00 uur. Vrijdags is de galerie tot 21.00 uur open. Scoutingvereniging De Peelspeur- ders, dé aktieve en dynamische jeugdvereniging van Venray e.o. is op zoek naar evenzo aktieve men sen die hart hebben voor de jeugd van vandaag de dag en hen willen leiden of begeleiden by het scou- tingspel. Speciaal voor de meisjes- groepen de Gidsen (10-14 jaar) en de Sherpa's (14-17 jaar) zijn wij drin gend op zoek naar leiding. Wie wil zijn vrije tijd op een nut tige en aangename wijze gaan uit breiden door zich by ons aan te sluiten. Bel eens vrijblijvend met Marceile Janssen, tel. 04780-85301. Scouting da's pas leven. Portemonnee ontvreemd Terwijl een 18-jarige inwoner aan het sporten was in zwembad De Sprank, werd uit het kledinghokje zyn portemonnee ontvreemd. In de portemonnee zat geen geld, wel zijn bakpas en OV Jaarkaart. Van deze diefstal deed de jongeman aangifte. Zondag 26 april a.s. om 11.30 uur zullen Venrays Gemengde Zangve reniging Ars Musica o.l.v. Rob Ber- ben, Gemengde Zangvereniging Crescendo o.l.v. Theo Jacobs en Fan fare Eendracht uit Meerlo o.l.v. Guus Dohmen een concert ver zorgen. Een klein gedeelte voor de pauze zal worden verzorgd door Crescen do op de piano begeleid door H. Staal. Dan zal Ars Musica optreden op de piano begeleid door Henriette Spanjers. Het gedeelte na de pauze zal worden verzorgd door een optre den fan Fanfare Eendracht uit Meerlo. Het wordt een zeer gevarieerd programma, wat zeer de moeite waard is om te beluisteren. De en tree is gratis. Het volledige programma: Crescendo: Dromende mensen; De drie klokken; Es strahlt die Welt. Ars Musica: O du eselhafter Martin; Rosmarin; Wiegenlied; Die Harmonie in der Ehe; Die Bered- samkeit; Birke am grünen Berges- hang; Es zog manch Lied; Goldene Fluren; Het kwezelken; Drie redelo ze gezangen. Fanfare Eendracht: Army of the nile; Requiem Chorus; Les misera- bles; Andente in C major; Glenn meets Wolfgang; Marche Turque. Het Venrayse Kamerkoor Con trast bestaat dit jaar vy f jaar. Om dit te vieren geeft het koor zondag 26 april een concert De achttien zan gers en zangeressen staan al twee jaar onder leiding van Ad Voesten. Op het programma staan onder an dere werken van William Byrd, mis voor vyf stemmen; Gregorio Alle- gri: Miserere mei, Deus. Aan dit concert werken verder mee: Kirsti Janssen, sopraan en Jean-Pierre Sleyers, orgel. Het concert is in de Grote Kerk te Venray. Aanvang 16.00 uur. Toegang gratis. GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES .SFEER Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond Wat zij uitstraalt maakt haar sterk. Het is een combinatie. De kleding en haar stemming. Bij deze blouse was het meteen raak. Soepel valt het om haar heen. Lang en comfortabel. Gecombineerd met het ideale rokje. De kleuren: zwart-wit en een tikje terra. Sf VAN OORSCHOT MOPE Grotestraat 73. Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. vrydag 24 april Vincent Bijlo De knal van half zeven M(jn tweede programma is de aan elkaar geknoopte lakens, het in een cake verstopte ijzerzaagje, de vluch tauto met handlangers en de omge kochte cipier tegelyk. In 'De knal van half zeven' baan ik my een weg door het doolhof, dat de wereld heet Gezien door de ogen van de universele blinde is de wer- led vol van objekten, die pas be staan op het moment dat hy ze aanraakt. Zo heeft er vjyf jaar een stoel in mijn kamer gestaan, waar van ik het bestaan niet in het minst vermoedde, pas toen ik er tegenop liep en mijn enkelbanden scheur de, wist ik dat hy er was. Zo is het ook met mensen. Als ze praten of stinken zijn ze pas aanwe zig. Het publiek in de zaal bestaat zodra het lacht, klapt of op luid ruchtige wijze zijn misnoegen laat blyken. Theaterdirekteuren neem ik pas waar, op het moment dat ze my boe ken by myn impresariaat, waaivan het bestaan my tot voor kort overi gens volslagen onbekend was. zaterdag 25 april Montezuma's Revenge Montezuma's Revenge is een aca- pella popgroep, de vijf zangers ge bruiken geen muziekinstrumenten maar vormen een vocale band. Van begin af aan wilde de groep dat hun voorstellingen meer dan al léén concerten waren. Met een to neelregisseur, choreograaf en licht£ en dekorontwerpers maak ten zij in 1987 Wolume I', een ge- Kamerkoor Contrast is een rela tief jong en misschien nog wat on bekend koor uit Venray. Vijf jaar geleden werd het opgericht met als doel door middel van intensieve stemtraining en zelfwerkzaamheid van de leden de zangkunst te bevor deren. Na het vertrek i.v.m. verdere studie van de eerste dirigent Hans Noyens, nam Ad Voesten in 1990 de leiding over. Het koor is ondanks beperkte fi nanciële middelen van zins regel matig concerten te geven in de regio met een zeer gevarieerd re pertoire. Het Nationaal Epilepsie Fbnds - De Macht van het Kleine - houdt in de periode van 29 juni tot en met 4 juli een openbare kollekte voor de landelijke epilepsiebestrijding. De opbrengst van de kollekte is bestemd voor zowel direkte hulp aan mensen met epilepsie als ver betering van de behandelmoge- lijkheden. Circa 90.000 mensen in ons land hebben epilepsie. Vroeger werd dit wel 'vallende ziekte' genoemd, maar er zyn ook vormen van epi lepsie waarbij de patiënt niet valt. Alle vormen hebben gemeen dat er plotseling en onverwacht een kort durende storing optreedt in de wer king van de hersenen. Ruim de helft van de mensen met epilepsie kan door regelmatig medicijnge bruik geheel of grotendeels vrij van deze aanvallen worden. Epilepsie is echter nog niet te ge nezen. Men weet onvoldoende over wat zich in de hersenen afspeelt en waarom de ene mens wel aanvallen krijgt en de ander niet. Voor een af doende behandeling is nog veel on derzoek nodig. Financiële steun is daarby onmisbaar. Het Nationaal Epilepsie Fbnds zoekt voor diverse wijken in Ven ray, Leunen, Castenray en Meerlo- Wanssum naar kontaktpersonen en vrijwilligers die zich een paar uur per jaar voor de epilepsie bestrijding willen inzetten. Nadere informatie kunt u verkrijgen by onze distriktleider: H.G.B. Brauer, Peter Zuidstraat 10, 5825 EA Over- loon, tel. 04781-41476 (ook 's avonds). heel eigen stijl acapella theatershow: Muziek om naar te kijken. De show trok volle zalen en werd bekroond met verschillende pry- zen waaronder de eerste prijs van het Nationale Close Harmony Con cours en de Pall Mall Export Prijs '88. Repertoire van deze show ver scheen - met aangepaste arrange menten - op CD /II). De toon die Montezuma's Revenge in Volume I had gezet werd in hun tweede thea terprogramma voortgezet en uitge breid. Eveneens onder regie van Paul Vermeulen Windsant werden oude en bekende nummers nieuw leven ingeblazen en schreven de zangers een deel van hun repertoi re zelf. Van de show werd een live CD uitgebracht en Montezuma's Re venge ging na Nederland op toer- nee naar Duitsland en de Verenigde Staten. In 1989 won Montezuma's Revenge op het Knokke Starfestival in België zowel de Persprys als de prijs van de internationale vakjury. Ondertussen trad de groep regel matig op voor radio en TV en deed mee aan het prestigieuze Voices Festival. Vanaf januari 1992 gaan de zan gei's met hun derde programma 'The third act' door het land. Het re pertoire voor deze show is voor een groot deel zelf geschreven. Onder regie van choreograaf/regisseur Bart Stuyff en muziek regisseur Alan Evans belooft het een krachti ge show te worden. Montezuma's Revenge bestaat uit (van hoog tot laag) Rob Veldhuysen, Maarten Mourik, Hans Cass, Bart Keuskamp en Paul Klootté. Op donderdag 16 april jl. mocht Peter Swinkels, uit handen van prof. dr. N. Sijben van de Katholieke Universiteit Brabant te Tilburg, zijn bul in ontvangst nemen voor zijn doctoraalstudie algemene econo mie aldaar. Hy studeerde af op het hoofdvak geld-bank en kre dietwezen. De Wetteling Donderdag: Sportinstuif 10.30-16.00 Manual 17.30-21.00 Rooyse VK 20.00-23.30 Vrydag: Paschal is 09.30-15.30 Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 FC Ilento-De Steeg 19.30-20.30 Venrode 1-Huukske 3 20.30-21.30 Huukske 2-Veronioa 2 21.30-22.30 Bonte Koe-Rooy'84 22.30-23.30 Zaterdag: SVCB 1-De Peel (d) 14.00-15.00 Café Noir-Venrode 1 (d) 15.00-16.00 Trepke 1-Wijk Zuid 16.00-17.00 Jumpers 18.00-21.00 Zondag: Jumbotoernooi 10.00-18.30 De Bruin 19.00-20.00 Sportief 20.00-21.00 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 Huukske 1-Spee 1 20.30-21.30 Veronica 1-Domo 1 (kampioenswedstrijd) 21.30-22.30 Veronica 2-Venrode 1 22.30-23.30 Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badmintonclub 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 De Schuivers 19.30-21.30 Wijk Zuid 1-Huukske 2 22.30-23.30 Binnenkort gaat Stichting Focus afd. Venlo/Venray van start met drie korte kursussen. Deze zyn: Aspek- ten van het Paranormale; Ontspan ning en concentratie thuis en op je werk; Werken aan je genezing. Verder gaat Stichting Focus nog een groep opzetten voor mensen met hyperventilatie en astma klachten. De duur van de genoem de kursussen is drie weken op woensdagavonden van 20.00 tot 22.15 uur. Dé hyperventilatie en astmaklachtengroep is op maanda gavonden. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven en informatie vragen bij Stichting Focus, Etudestraat 21, 5802 EP Venray. Telefonisch door de week na 17.00 uur en het gehe le weekend: 04780-80963 en 89979. De Stichting "Stadspark Venray" die zich inspant voor de tot stand- koming van een stadspark tussen de Grote Kerk en het gemeentehuis, heeft weer een kleine stap gezet in de richting van de realisatie van haar plannen. Nadat eind vorig jaar leden van de Stichting de omgeving van de St. Odaput - achter het Freu- lekeshuus hadden opgeknapt en de put van een nieuwe deksel hadden voorzien, werd nu een zestal ban ken geplaatst in het gebied waar men graag een stadspark heeft. Met toestemming van de gemeente zijn nog vöör Pasen door de leden van de Stichting vier banken geplaatst op het voormalige kerkhof rond de kerk en twee nabij de St. Odaput. De banken zyn afkomstig uit de tuin van het voormalige St. Jozef klooster. Gezeten op deze banken, kan men in alle rost de klanken van het nieuwe carillon beluisteren en wellicht ook my meren over de vraag of dit stiltegebied nu wel of niet door een noordtangent moet worden doorsneden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lankveld. II. Schreven en J. Wittgen: Dr. DINGEMAN8 Tijdens spreekuur Stationsweg 15, tel. 89217 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSEL8TEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN jr., tel. 87273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.GA.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak DIERENKLINIEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maiandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door R. van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04780412411 sprankelend /kleurrijk '/weergaloos variatie stijl topkwaliteit slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer, 08855 - 71488 's maandags gesloten vrijdag koopavond

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3