Raadsvergadering gemeente Vierlingsbeek Beter een goede buur dan een verre vriend PEEL EN MAAS Open dagen bij bungalowparken Inspraakavond voor ondernemers over toekomstplan Venray Advocaat en Praktijk [Grote Kerk J.R. Buschman, Eindstraat 275; kapl. H. de Wit O.F.M.,. aat 29, tel. 82385 b.g.g. Kapl. L. Houben, Dr. jat 4, tel. 11664. M onder de oktaaf van 9,00 Lsm. overl. ouders [8-Borchs en fam.: jrd. fam. enmaekers-Jacobs; ouders jsJanssen en ouders ■Ails en overl. kinderen. )NGERENDIENST verzorgd Jongerenkoor uit Drieber- thema van deze jongeren- •IsHy in ons midden?' Wy jat velen deze H. Eucha- ringmee willen vieren. Wy vooral de Jongeren uit ders Hein Aben-Janssen; &n Soest-Backus en zoon tCreemers en overl. ouders; Baken-van Rhee; Nelly Mil- iesbers (LVB Venray); overl. nGoch-Stein; Henricus Her- Jan Verbruggen; Maria is-Franssen (koll.); Bert v.d. 4 (kolt); Herman Verhagen H SJef Goumans (kolt). m |ag; 2e Zondag van Pasen, voor de parochie. 9.30 Hgm. Mien Hendricx- kens (kolt); tot zekere inten- Ibos Zwetsloot-Buschman. Mis vertrekken we in pro- het St. Joriskwartier om hplechtige wijze het St. Joris- tijdens de H. Eucharistie lis, te plaatsen en de kapel in 1.11.00 H. Mis met volks in, Cox; ouders Hendrik •Derckx (kolt); overl. Dijck-Cox en overl. fam.; fem. Jacobs-Janssen; overl. Laurensse-Maasen, dochter zoon Jacques. 16.00 Con- ir zangvereniging Contiast. H. Petrus Canisius. i. W. Broers, echtgen. en inderen. J: H. Petrus Chanel. 9.00 lere Schols-Leers en overl. [00 Lsm. tot zekere intentie }rl. fam. De Wit-Nellen; Jo- isen en zoon Harrie. lag: H. Calharina van [,00 Lsm. oude stichtingen. lag: H. Plus V, paus. 9.00 jef Roex en overl. fam. Roex- len. 19.00 Lsm. tot zekere waarna uitstelling tot J: Eerste vrijdag van de Vhndaag begin van de mei- Itoegewjjd aan allerheiligste laiia. De hele maand zal om jr de Rozenkrans gebeden tot intentie van onze eigen (e en voor roepingen tot het hap, diakonaat en het re- leven. W(j hopen dat velen is de Rozenkrans deze maand H bidden of bezoek deze 11 eens extra de Maiïakapel in- rote Markt 8.40 Rozen krans- waarna eucharistieviering iet et H. Hart; Benaard Meesters oïf. insdag t/m zaterdag is de Jii Sn 14.00 tot 16.00 uur ter be- raf [tag open. iten: volgens lyst. I Jienaara en lektoren: Za: long Bui en Miriam Laurens- or: T. Verbeek. Zo: 930 Gert- Pleter ReUndcra; 11.00 Tbni en Wilbert van Ham; lektor: ntvan Gogh Instituut Servatiuskapel *lag: 18.30 Liturgieviering wft pang. i öi lag: 9.30 Liturgieviering met i h «ktrice: zr. Jacinta. Voor Jan iltlfnan en overl. fam. $u$ian-v. Els. tel®dag: 16.45 Liturgieviering UI aP€l ,onj dag: 13.30 Schrift-instuif. iuil, preken de lezingen van de n B de zondag. Iedereen is wel- c|l; i het Stiltecentrum (Pav. G.). g j roepsmeditatie in het Stilte- ijCh; «<tag: 16.45 Liturgievieiing apel. J Paterskerk als Nl: 8.00 Fam. Peters-Arts. lei "egenheid om te biechten. M ZONDAGSVIERING. René cm r®ans en overl. echtgen.; uil Kemmeren-, An toon Boveé Ihin.; Truus Hage-Dieten Harrie Volleberg. Beloken Pasen. 9.00 Jrg en Nel Luypers-Philipsen. en Helena van Hel- ■ees Hensing (koll.); Bert {makers (koU.). 18.00 Leven- li overl. fam. IJ Idag: 8,00 Constance Snij- Jacoba Palm. 19.00 Hendri- lakens-Achten; Bér Tbncn ««man en personeel), nü dag: Derde dinsdag van de M «noveen. R00 T.e.v. St. An- ii voor bijzondere intentie, lot avondmis met voorbeden ids gen en aanbevolen intenties; lud jAntontus uit dankbaarheid; tab "baarheid; Gérard Bete rams en fam. medebroe- n 00 Overl. fam. Philipsen. jlePdag; 8.00 Overledenen 9-00 T,e,v' St Antonius. re) *8 8.00 Sjang Ewals j &00 Gezinsmis; Jac van Lambert Kerkhoff. ?n ekend laatste mogelykheid ef asienzakje mee te brengen. «Uiten we de Ykstenaktie 5ft Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Leo Pouwels. Zo: 9.00 Jaap Janssen; 11.15 Martin Leenders; 18.00 Johan Pouwels. Ma en woi 19.00 Saskia. Di en vr: 19.00 Roel. Parochie Brukske Zondag: Beloken Pasen. 10.00 Hoogmis. Voor Tb van Ryn en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Tbediening van het H. Vormsel aan de eerste groep vor melingen. Voor afspraken kunt U beUen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. het Onbe vlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 2e zondag van Pasen. Kinderwoorddienst. Voor overl. ouders Marcellis-van Til burg; Ger Jongen (koll.); Mariet Thielen-Linders; Martha en Mariet Goumans-Janssen; Tru Relouw- Linders (koll.); Anneke de Mulder; overl. broers (E); Wim Peeters; Ma rie Pelzer en overl. ouders Pelzer- Heesen en kinderen. Zondag: 2e Zondag van Pasen; Beloken Pasen. 8.30 Voor het geestelyk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Grego riaans. Overl. ouders Reijnders-van Kuyk; Wim Hendriks en zoon Mar- tien (koll.); Pieter exx Mieke Gom mans-van Oort (koll.). Maandag: H. Petrus Canisius. 8.00 Voor de zieken van de paro chie. 19.00 Voor het behoud van het geloof in Nederland. Dinsdag: H. Petrus Chanel. 8.00 Tbt bij'z. intentie. 19.00 Voor de ver kondiging van het Evangelie onder de volkeren. Woensdag: H. Calharina van 8iena. 8.00 Ibt bijz. intentie. 19.00 Voor de overledenen. Donderdag: H. Pius V. 8.00 Voor priester- en diakenroepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 H. Uur. UitsteUing van het Al lerheiligste. Voor Jac. Backus; Piet Vermeltfoort en overl fam.; overl. fam. Muijsers-v.d. Sterren. Vrydag: Eerste Vrijdag. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Harts. 18.30 Kruiswegoefening. 19.00 Overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam. Mededeling: De Vastenaktie heeft ruim ƒ9.000,- opgebracht. Voor uw buitengewone gulheid zeg gen wij u namens mevr. Laldin van 'Fatima-House' in Pakistan en haar 570 zwerf- en weeskinderen bijzon der hartelijk dank. In de recente aardbeving heeft de kerk van onze vroegere kapelaan, pastoor A. Pierik te Maasniel, zware schade opgelopen. U zult zich nog zijn warme inzet van byna 3 jaar hier in de parochie herinneren. Daarom is in overleg met het Kerk bestuur besloten het volgend week end, 25 en 26 april, een deurkol- lekte te houden, als bydrage aan het herstel van kerk. Daar de schade zeker ƒ1.500.000,- bedraagt, begrijpt u wel dat dubbelt jes en kwartjes hier niet baten. Het Kerkbestuur zal er een flink bedrag aan bijdragen en zorgen dat het eindbedrag te bestemde plaatse komt. U kunt uw bydrage aftrek baar maken voor de belastingen door een eurocheque of een over schrijvingsformulier in een enve loppe te doen en op de schaal of in de Gezinsbydrage-bak deponeren. Schrijft u op de envelop 'Maasniel'. Het bankrekeningnummer van het Kerkbestuur hier is 15.39.08.173, en het postgironummer 10.30.120. By voorbaat hartelijk dank. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Manders-Emons; overl. ouders Camps-Jeuken en Peter Camps; Giel Vennekens en echtgen. en weder zijdse fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen en Antoon Janssen. 10.00 Overl. ouders Jeuken-Jeuken en kinderen; overl. ouders Loonen- van Rens en deken Loonen (Gem.koor met volkszang). Maandag: 9.00 Piet Direks. Dinsdag: 9.00 Voor de fam. T. Woensdag: 9.00 Haxrie Claessens. Donderdag: 9.00 Jan Comelissen (namens vrienden). Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Uit dank aan O.L. Vrouw van Oostrum voor haar won derbare bescherming. Misdienaars: Za: 19.00 Paul de Beer, Ralph Kessels, Ivo Ghielen, Martijn Kempen. Zo: 8.30 Maurice van Mill, Emil Moure, Mark van Dyk, Bart Rouwette; 10.00 Saskia en Bianca Janssen, Lizette Janssen, Gwenda Nielen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Wim Vogelzangs; overl. ouders Dircks-Houwen; overl. ouders Wolters-Janssen; overl. oudere Zanders-Keijsere; overl. oudere Peetere-Hermans en hun kinderen Martien en Gon; Lambert Joosten en Gertruda Hoeymakere; overl. fam. Nelissen-Verheyen; Piet Classens en overl fam. Zondag: 2e Zondag van Pasen; Beloken Pasen. 11.00 Hoogmis. SL Gerard Petei's en Petronella Arts; Jan van Asten; Theodora Schepere-Woker. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen. Vrydag: 14.00 PI. Huw.mis bruidspaar Janssen-Heldens. Parochie Leunen 2e Zondag van Pasen. Zaterdag: 15.00 Hgm. b.g.v. 40-j. kloosteijubileum zr. Gervasia Reintjes. 19.00 Lsm. Mathys Litjens en echtgen.; Wim Jenneskens; Per en Marie Lucassen; weekd. Drika Heidens-Smits (3); jrd. Sjeng Holtac- kers; gest. jrd. Grad Bomm. Zondag: 10.00 Hgm. uit dank baarheid en voor overl. fam. Litjens-Lucassen; Tbon Hellegers; Jozef Croymans, echtgen. en Martin Croymans; Harrie Vereteegen; gest jrd. Helm Claessens. 11.15 Lsm. voor het welzyn van onze parochie. 14.30 Doopviering Lars en Leonie Heuvel mans. Maandag: H. Petrus Canisius, priester en kerkleraar. 19.00 Lsm. pastoor Jacques Haenen en overl. fam.; gest jrd. Peter Johannes en Rens en Gertruda van Rens-Utjens. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: H. Calharina van Siena, maagd en kerklerares. 13.30 Hgm. b.g.v. 25-j huw. Joos Hee- sen en Netti Heesen-van Kempen. 19.00 Gest jrd. Johanna Litjena Donderdag: 19.00 Lsm. Teng en Anna Verheyen. Vrydag: Eerste vrydag van de maand. Vanaf 8.45 uur ziekencom munie aan huia 14.00 Hgm. b.g.v. 50-j. huw. Wim van Meyel en Gratia van Meyel-Achten. 19.00 Lsm. te.v. H. Hart (vw offerblok); Mathieu Ver vuurt; Piet Timmermans en overl. kinderen. Misdienaars: Za: 19.00 Wendy Thoone en Maaike Leyssen. Zo: 10.00 Erik Likens Tbm Bos en Ru- di Lindere; 11.15 Jenny Jenniskens en Marian Mandera Ma-wo t/m vr: 19.00 Jenny Jenniskens en Marian Mandera Lektoren: Za: 19.00 Gonny Weija Zo: Lies van Bavel. Huweiyksafk.: Tjeerd Jennis kens uit onze parochie en Debby Goemans uit Venray (2e roep); Henk Stiphout uit Ysselsteyn en Marja Verheyen uit onze parochie (2e roep). Rektoraat Heide Zondag: 2e Zondag van Pasen; Beloken Pasen. 10.00 Hoogmis uit dankbaarheid. Akoiiet: Ron Swinkels. Woensdag: Gedachtenis van de H. Calharina van Siena, maagd en kerklerares. 8.00 H. Mis uit dank- baarheid en als eerherstel van de H. Harten van Jezus en Maria. Misd.: Richard Drabbels en Geert-Jan Derikx. Rektoraat Veulen 2e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackera; Albert Louvet Zondag: 11.00 Hoogmis voor overl. fam. Geelen-Boonen; Grad Classens. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis te.v. 8t An- tonius t.i.v. offeraars (3e van de 9 dinsdagen).. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: Eerste vrydag van de maand. 8.00 H. Mis te.v. H. Hart t.i.v. de offeraars. Akolieten: Za: Ruud Bexkens en René Reintjes. Misdienaars: Zo: Annelie Reint jes en Tbm Derks. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); mndd. Jan Janssen; Fr. v.d. Pas (fam. V.d. Pas); jrd. ouders Nyssen- Billekens; jrd. Bert Janssen; Jan Hendrix; Hendricus Stiphout en echtgen.; A. Janssen- Spreeuwenberg; uit dankbaarheid (M). Zondag: 9.30 W. Hendriks (fem. Hendriks); overi. fam. Fetere- Michels. 11.15 Mndd. W. Claessens; A. Broeders (de buurt); L. Lemmens-Poels en echtgen. Maandag: 19.00 Jrd. H. van Lip- zig: overl. fam. Hendriks-Fleurkens. Woensdag: 19.00 W. Hendriks (fam. Bus); Fien Fleurkens-Keysere; echtgenoten Gooren-Keysera; Grad Fleurkens; uit dankbaarheid (J). Vrydag: 19.00 A. Broeders; fam. Vin Dyck-Driessen; te.v. H. Hart Misdienaars: Za: 19.00 D. v.d. Burgt en B. Slangen. Zo: 9.30 R. en T. Berkere; 11.15 Marl. Potten en R. Jenniskens. Ma: R. Keyzer en S. Ewals. Wo en vr: T. van Asten en K. Jaspers. Spreuk van de week: "Wie geiyk heeft tegen allen in, heeft ongeiykl' Vastenaktie '92: Zondag is de laatste inleveringsdatum van uw zakjefs). Doen voor de pater in Ka meroen! Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen: Femke Claessen, Ys selsteyn seweg 70. Doopschema: (mei) Op de zonda gen 3 en 24 kan in onze kerk het Sacrament van het Doopsel worden toegediend. Maak tydig een af spraak! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Overi. fam. Arts- Gielen; jgt Maria Arts-Emonts; jgt Henricus van Hoof en Maria Ewals. Misd..- Yvonne Tyssen en Monique Goumans. Zondag: 10.00 Fhm. Michels-van Rijswyck. Misd.: Ingrid Wismans en Linda Poels. Dinsdag: 8.30 Lev. en overi. fam. Poels-Janssen. Woensdag: 18.40 Rozenhoede. 19.00 Tang van Hoof (koll.). Misd.: Bas Wilms en Willem Loonen. Donderdag: 8.30 Jac. Poels; Mar- tinus Arts; Martinus Poels; jgt Jo hanna Wismans; overi. fam. Thissen. Vrydag: Eerste vi-ydag van de maand. 8.30 T.e.v. H. Hart Kerk poetsen: Mevr. Van Hoof en mevr. Willems. Opbrengst Vastenaktie ƒ4.59337. Heel hartelyk dank. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: Beloken Pasen. 10.00 Fhm. v. Vegchel-Vereyken; fam. Ser Willems-Maassen en Wim. Maandag: H. Petrus Canisius, priester en kerkleraar. 8.30 Byz. int. (MJ). Dinsdag: H. Petrus Chanel, priester en martelaar. 830 Slagen voor examens. Woensdag: H. Cath. v. Siena. 8.30 Voor vrede. Donderdag: H. Pius V, paus. Ko ninginnedag. &30 Vbor de zieken. Vrijdag: H. Jozef de arbeider. 830 Geen H. Mia 14.00 Huw. Verbeek-Lemmena Misdienaars: Za: Claudia en Ma- riska. Zo: Janine en Nicole. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermena Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor fam. Cuppen-van Veghel; vader en moeder Mulder; Remy Claasen (buurt) en voor alle zieken. Zondag: 830 H. Mis voor Piet Er- mers en uit dankbaarheid. 10.00 Hoogmis voor Nöll de Hoog (vrien den); Amoldus Reynders; Ria vd. Oord-Berge; Josephina en Henricus Janssen; Sjaak Janssen, Jo Thys- sen en Hei-man Janasen. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid en voor P. Janssen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 26 april zal in het In- teiVen College, Leunseweg 2a te Venray, da H.J.C. van Es voorgaan in de dienst Aanvangstijd is 09.30 uur. Tydens de dienst is er kinder opvang en wordt er kinderneven- dienst gehouden. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 26 april is er een eu charistieviering van de oecumeni sche basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Maria Magdalena". Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schutters veld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kindemevendienst. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpe<ye 2a Horst Pastorie: Clapvaeren 4, Horst, tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 26 april om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger-, ds. L. Schaafsma, Doomspyk. Bijbel/kontaktavond: De eerst volgende bybel/kontaktavond is op donderdag 9 mei. Gevonden Bij de politie heeft zich een eeriy- ke vinder gemeld die een zilveren speld met kroontje gevonden heeft. Het speldje stelt een speelkaart voor. De verliezer kan zich meiden by de politie. In de vorige week donderdag ge houden raadsvergadering was het agendapunt om ten behoeve van de bouw van een horeca-akkommoda- tie op het terrein van de botanische tuin D'n Hof een krediet te voteren van ƒ100.000,-, de hoofdschotel. De woordvoerster van de Maas- kantfraktie was met de woordvoer der van de Overloonse fraktie helemaal niet overtuigd van de aan bevelingen van het college in het voorstel. Zy hadden een beter on derzoek verwacht het voorstel was slecht gedokumenteerd en men sprak er zelfs van dat ze voor de gek werden gehouden. TSr is geen spra ke van een eenvoudige horecavoor- ziening en het voorstel zoals het college aan de raad voorlegt is bui ten alle proporties. Waar biyft de geloofwaardigheid en de zekerheid dat er straks niet nog een keer geld by zal moeten'. Het CDA wilde niet meer in her haling vallen want in een eerdere raadsvergadering was hier al uit voerig over gesproken. Deze fraktie wil aan een overlevingskans van de Botanische Tuin hun medëwerking geven. Zoals verwacht was de PK-fraktie ook voor het voorstel. Die fraktie vond het voorstel een goed stuk en men moet nu eenmaal politieke moéd hebben om aan dergelijke besluiten de medewerking te ge ven. De alternatieven zyn goed uit gespit en er blijft alleen maar de mogelykheid over om deze finan ciële medewerking te verlenen' Na schorsing verklaarde de voor zitter dat de meerderheid van de raad de wens te kennen had gege ven om medewerking te verlenen aan een goede horecavoorziening. Oefening brandweerofficieren Dinsdag was het voormalige klooster en hoofdgebouw van SL Anna op het Vincent van Gogh In stituut (Noordsingel) oefenobjekt van de Stichting Brandweeroplei ding Nederland. Zesendertig toe komstige brandweer-officieren werden in het kader van hun offi ciersopleiding getest op de prakty k. Aan deze oefening werkten de le den van de vry willige brandweer van Venray en de brandweerkorp sen van GrubbenvoreL het MOB- complex in Ysselsteyn en de be- dryfsbrandweer van Rank Xerox mee. Tweemaal kwamen de officieren in spé, in aktie en 36 maal werd hun kennis getest De realiteit werd dikwyis goed benaderd zodat het leek dat het echt was, dankzy de le den van de LOTUS. Ook een 'journa list' en een "burgemeester' en de politie gaven de oefening meer rea liteitswaarde. De jury van deze oefeningen was uiterst tevreden over de inzet van de 36 kandidaten, die afkomstig warten uit het gehele land. Wil bestuurder zich melden? Dinsdagmiddag omstreeks 17.15 uur vond op de \fenloseweg een zeer merkwaardig ongeval plaats. Een met aardappelen geladen vracht auto kwam een personenauto, bestuurd door een 54-jarige inwo ner, tegemoet By het passeren rol de enkele aardappelen van de vrachtauto en een daarvan kwam precies op de voorruit van de perso nenauto terecht De ruit werd ge heel vernield. De bestuurder kon met veel stuurmanskunst zyri auto in het rechte spoor houden maar was wel behoorlijk geschrokken. De bestuurder van de vrachtauto heeft waarechyniyk niets gemerkt Mogelyk dat hy na het lezen van dit bericht zich met de politie in ver binding kan stellen voor het rege len van de schade. uw weekblad Het gebouw moet er komen en ook voor het college biyft er een stuk zorg over want de cyfera zyn globa le ramingen. Er kan eerst dan wor den gebouwd aan de demontabele horecavoorziening als het college alle informatie heeft Ook nu wilde de voorzitter duidelyk stellen dat de stichting het met dat bedrag zal moeten doen en op geen kwartje meer behoeft te rekenen. Voor de Maaskan toe fraktie en de fraktie Overloon waren de zorgen niet weggenomen. Beide frakties waren er van overtuigd dat de raad by aanvaarding een onverantwoord risiko nam. Het college deelde de zorg maar vond de uitgave verant woord. Het voorstel van het college werd aangenomen met 7 stemmen voor en 5 tegen. ANDERE AGENDAPUNTEN Iten behoeve van de realisering van een garage met berging aan de Vieriingsbeekseweg 51b ter vervan ging van een bestaande garage werd een voorbereidingsbesluit geno men. Ook werd een voorbereidings besluit genomen ten behoeve van bouwmogeiykheden voor een ge deelte van het bestemmingsplan de Vlassert Noord. De raad had een schorsing nodig voor dat medewerking werd ver leend aan de funktiewaardering en kengetalonderzoek. Daarvoor stel de de raad een bedrag van 37920,- beschikbaar en stemde de raad in uitvoering te geven aan een organi satieonderzoek. Op het oude Desselke en het nieu we St Jorispark is door het aanne mersbedrijf fa- Nelissen (dat ook de nieuwe witte woningen op het Des selke bouwde) een gedachtenis ka pelletje gebouwd waarin een St Jorisbeelcye geplaatst zal worden dat weer wordt aangeboden door het .\rchitektenbureau Magry en Lerou (dat de witte woningen ont wierp). Het kapelletje is versierd met twee glas-in-lood ramen voor stellende de Mexicaanse priester martelaar Miguel-Pro en de patroon der grote kerk St Petrus Banden. De inzegening van de nieuwe ka pel werd zondag 23 juli 1950 met enige plechtigheid door de H. eerw. heer deken W. Berden verricht Door burgemeester Janssen werd een dankwoord uitgesproken aan de aanbieders van het zinvolle ge schenk en bood het op zyn beurt weer aan aan het kerkbestuur. On danks het minder gunstige weer waren er behalve een flinke publie ke belangstelling ook aanwezig de Venrayse verkenners en welpen en werd dit gebeuren fotografisch vast gelegd door de distriktscommissa- ris der verkenners dhr. J. Colsen (zie foto). Door verwaarlozing en vernieling werd de kapel destyds gesloopt Aa zondag 26 april zal op ongeveer de zelfde plaats de nieuw St Joriska- pel door deken Buschman plechtig worden ingezegend. Zie elders in dit blad. J. v.d. Putten Creatief vakantieparken organi seert op 25 en 26 april open dagen in hun 20 vakantieparken in Ne derland. Vier van die Creatief va kantieparken liggen in deze regio, te weten "De Vers" en "De Heideree Duinen" in Overloon. "Het Roeken bosch" in Blitterewyck en "Het \fos- seven" in Stramproy. Op deze parken kunt U op die da gen een kyiye komen nemen vanaf 10.00 uur 's morgens. De koffie staat voor U klaar. Op 6 mei a.s. vindt om 20.00 uur in de burgerzaal van het raadhuis voor de ondernemers van Venray een inspraakavond plaats over het rapport 'De gemeente Venray in so ciaal en rmmteiyk-ekonomiSch perspektiëf (Buck-rapport). Het rapport geeft adviezen over de ma nier waarop Venray zich kan ont wikkeien tot een ekonomisch gezonde gemeente. Het gemeentebestuur nodigt de ondernemers uit hierover van ge dachte te wisselen. Eind april ontvangt iedere ondei^ nemer een folder over de belang rijkste adviezen van het Buck-rapport. Het is bekend dat de Nederlandse bevolking over steeds meer vrije tyd beschikt Part-time werken en maatregelen zoals de vut en adv zyn hier, tezamen met de toene mende vergrijzing, debet aan. Veel van deze vrije tyd wordt in de tuin besteed. De ooit als zuinig betitelde Nederlander biykt daarbij kosten noch moeite te besparen. Tuincentra floreren by de verkoop van tuin sets, tuinoraamenten, planten, bollen en boompjes. Mede gezien de toenemende geranium- diefstal, zou ik denken dat de tuin zich tot het nieuwe statussymbool van de Nederlandse samenleving heeft verheven. In een dichtbevolkt land als Ne derland vergt deze ontwikkeling steeds meer tolerantie van 'de buur'. Een burenruzie is een van de meest voorkomende ruzies, waarby de buren in het slechtste geval het recht in eigen hand nemen, met de nodige scheld- en vechtpartyen van dien. Dergeiy ke buren zouden er voort aan beter aan doen kennis te nemen van het Nederlandse bu renrecht. Het nieuwe burenrecht dat onze wet sinds 1 januari 1992 kent bevat een aantal gebods- en verbodsbepa lingen, waarvan ik er enkele noem. Buren mogen elkaar geen overlast bezorgen door het verspreiden van lawaai, trillingen, stank, rook en gassen. Denkt u maar aan een ra dio, de barbecue en schreeuwende kinderen in de tuin op een midzo- merse zondagmiddag. Daarnaast is er het verbod om beplanting bin nen een bepaalde afstand van de scheidsiyn van twee tuinen te plan ten, zonder toestemming van de an dere buur. Ook wordt door de wet bepaald dat buren van elkaar mo gen verlangen dat op de grenslyn tussen de twee tuinen een schut ting wordt geplaatst op kosten van beide buren en dat onder de grens lyn doorschietende wortels van bo men en planten weggehakt mogen worden. Etc., Etc. Tbrwyi het burenrecht er op is ge richt duidelykheid te scheppen in de verhoudingen tussen buren on derling, wyst de prakty k uit dat bu ren juist vaak misbruik van het burenrecht maken. Zy doen dat om de andere buur een hak te kunnen zetten. Een voorbeeld. Buur Aben ver denkt buur Brand ervan dat diens vervelende zoontje graffity op zyn garage heeft aangebracht Aben denkt: en nu heb ik genoeg van die jongen, ik zal Brand wel eens even laten boeten. Aben gaat naar de rechter en vraagt deze om Brand te veroordelen tot het omzagen van een aantal fraaie bomen in zyn tuin, omdat deze bomen ooit te dicht langs de grenslyn zoudfen zyn geplant Van deze bomen heeft Aben helemaal geen last Heeft Aben enige kans van slagen? In het nieuwe burenrecht is het misbruik maken van het buren recht uitdrukkeiyk verboden. Ook al staat er in de wet dat bomen en planten niet te dicht langs de grenslyn geplant mogen worden, dan betekent dat nog niet dat Aben zomaar geiyk krygt De rechter zal een belangenafweging moet ma ken. Wat is het belang van Aben by het laten kappen van de bomen? En weegt dit belang in voldoende mate op tegen het belang van Brand by het laten staan van de bomen? De wetteiyke plicht tot het maken van deze afweging van belangen zal buren ervan moeten weerhouden het burenrecht aan te wenden voor onderlinge vergeldingsmaatregelen of wraakakties. En laten we nou eer- ïyk zyn: is een goede buur niet nog altyd beter dan een verre vriend? Mw Mr M.M.Ph.Th. van Sprang, advocaat Deze rubriek wordt maandeiyks verzorgd door VAN DER PUTT AD VOCATEN, Patersstraat 16 te Venray.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 15