PEEL EN MAAS ezwaar van PvdA-fraktie egen randvoorwaarden St. Jozefklooster ^anon 1 Karei Oudenhoven mocht H.M. Koningin Beatrix rondleiden in 'Ons Dorp' nnnmnnnnnnno o Gemeente benadert bedrijven voor financiële bijdrage voor video-promotiefilm R leur copieën Ondergrondse parkeergarage en woningen op Wilhelminaplein 'ené Dericks nationaal kampioen in de hoofdklasse driebanden klein 500.000,- RISC organiseert Graffity-wedstrijd PEEL EN MAAS Hoogtepunt in emigrantenleven van oud-Venraynaar Klepel uit klok Werkzaamheden aan kabelnet Leren rokken 99,- Damesblouses v.a. 119,- Damestopje 89,- Ini v.d. Leur FOTO-SERVICE, Zijl ens de deze week gehouden Isievergaderingen, waarin ^voorwaarden van het St. Jo- oster besproken werden, duidelijk dat politiek Venray eld reageerde op het raads el van b. en w. De CDA-com- ileden, en ook die van de e V.d. Vorle, konden zich heie achter het voorstel scharen. Kleden juist niet. De overige en konden slechts op punten tonen met het voorstel. RUIMTELIJKE ens het behandelen in de lissie voor ruimtelijke orde van de stedebouwkundige Eerwaarden voor het herge- van het Sint Jozefklooster, heerR. Zwiebel weten, dat de •fraktie vraagtekens zet bij de aak om de bestemming 'Bij- re openbare gebouwen' te wij- omdat de noodzaak daarvan is aangetoond. Hy stelde, dat nmingsverandering zou kun- eiden tot een hogere vraag- waardoor de gemeente na bp van tijd, wanneer zij weer geld heeft, minder mogelijk- fo heeft haar toekomstplannen [het huisvesten viui culturele Tjngen te realiseren, jbns wethouder B. Kersten •vdA) zou bij de huidige be- iing geen projektontwikke- iteresse hebben voor gebouw lUllR FOTOSERVICE DE BLEEK 39 iCHTER DE SCHOUWBURG (VERGROTING IN 5 MIN. en grond met de kans, dat het klooster leeg zou blijven staan en de leans van verpaupering levens groot aanwezig is. De heer J. Verbeek wilde weten of de randvoorwaarden waren op gesteld voor of na het bekend wor den, dat de gebroeders Van Haren het voormalige klooster hebben aangekocht voor commerciële doel einden. De wethouder deelde mede, dat de plannen van de kopers en de randvoorwaarden los van elkaar zijn opgesteld. Wanneer de plan nen niet voldoen aan de randvoor waarden, kunnen de partijen rond de tafel gaan zitten om tot een oplossing te komen. De bedoeling is, dat het schoolgebouw verdwijnt, tenzij hiervoor initiatieven komen. In dat geval kan het bestem mingsplan b.v. ten behoeve van wo ningbouw worden gewijzigd. Aan de buitenkant van het voor malige klooster mag niets worden veranderd. Ook het aanbrengen van b.v. lichtreklame wordt niet toe gestaan. KRITIEK Tijdens de gekombineerde com missievergadering voor culturele zaken en onderwijs, jeugd, sport en recreatie, was dhr. A. Jansen (PvdA) niets te zuinig met kritiek richting college. 'Wij hebben U de vorige keer teruggestuurd met de hoop dat we de suggesties die we hadden aangedragen weerlegd zouden zien in het stuk. Onze tegenwerpingen worden echter te weinig weer sproken'. Dhr. Jansen was van mening dat de commissie nog niet alle informa tie voorgeschoteld kreeg en vond het raadsvoorstel een te zwakke fi nanciële basis hebben om er advies over te geven. In feite kwam de PvdA-er terug met dezelfde kritiek die hij in de februari-vergadering had geuit. EXTRA OPBRENGSTEN Dhr. Jansen had voor zichzelf al een alternatief financieel plaatje uitgedokterd. Daarin zou de kans dat sociaal-culturele instellingen zich in het St. Jozefklooster kun nen vestigen veel groter zijn dan dat het college de commissie voor hield. De gemeente zou o.a. met de verkoop van de gebouwen waarin nu de muziekschool en de vrije aca demie gevestigd zijn, inkomsten verwerven die aan de exploitatie van het St. Jozefklooster ten goede zouden komen. Dhr. Wydeven, di- rekteur van de gemeentelijke afde- et afgelopen weekend is René iclcs, lid van biljartvereniging t kampioen van Nederland ge- den in de hoogste klasse drie den klein. René begon dit feooi als laagst geplaatste speler in de als eerst geplaatste M. ;k met een overwinning in 45 Jen en 0.888 gem. In de tweede Ie won René in slechts 27 beur- l. Jetten en voerde hy het sement aan. Vier spelex-s had- na de tweede ronde 4 match- ten en de overige spelers waren [puntloos. fde derde ronde won René met gem. van M. v.d. Heuvel en de >6 koplopers liepen tegen een 'laag op waardoor René twee jppunten 'los' kwam. In de Be ronde was er winst met |0 gem. tegen J. Hultermans en ihl. hij de hoogste serie op 9. i de vyfde ronde leverde een ftpartij op tegen A. v.d. Stoep De zesde ronde kon de beslissing brengen. Bij winst op W. Santinge kon René met twee matchpunten voorsprong en een veel hoger alge meen gemiddelde de titel niet meer ontgaan. René speelde echter zijn slechtste wedstrijd in dit tournooi en verloor met 5 caramboles ver schil en 0.833 gem. deze partij waardoor hij in de zevende ronde minimaal gelijk moest spelen tegen M. Wiersema die eveneens 10 matchpunten had maar 0.266 gem. lager stond. Met een van twee kanten zeer goed gespeelde finalepartij liet Re né echter duidelijk merken dat hij. tijdens dit toernooi, de beste drie- bander was en de partij in slechts 29 beurten met 1.379 gem. won. Met de beste partij, 27 beurten en 1.481 gem., de hoogste serie van dit toernooi nl. 9, 12 matchpunten en een algemeen gemiddelde van 1.100 werd René nationaal kampioen. ling welzijn, liet dhr. Jansen echter weten dat hij die opbrengsten niet te hoog moest inschatten. Ook zou het St. Jozefklooster deels commer cieel verhuurd kunnen worden, wat ook weer extra inkomsten zou opleveren. Al met al was dhr. Jansen van me ning dat hier een kans gemist werd die niet gemist hoeft te worden. Voor de muziekschool en vrije aca demie blijft het volgens hem nu maar doormodderen. Als enige po sitieve lichtpunt zag hij het gegeven dat het pand, door partikulier ini tiatief, van de sloop wordt gered. Hij kon dan ook niet instemmen met het raadsvoorstel. Wethouder Driessen legde daarop nog eens uit dat het financieel alle maal niet mogelijk is. 'Het doet pijn dat het om financiële redenen niet kan. Men moet niet van het college verwachten dat het haar ogen sluit en zaken aangaat die financieel niet verantwoord zyn. Aankoop is een onverwantwoorde zaak. De gemeen te zit dan met een te hoge struktu- rele last'. Over het gegeven dat de gemeente hier een kans mist, liet de wethou der weten dat er inderdaad kansen waren, dat die afgewogen zyn en dat het financieel verstandig was om die kansen voorbij te laten Koop vóór 14 april uw staatslot trekking 16 april DEZE MAAND extra prijs van Sigarenhuis Chr. Jansen Grote Markt 22 Het RISC, (Regionaal instituut voor welzijnswerk) heeft ter gele genheid van de opendag van de leer-Averkplaats aan de Pr. Bem- hardstraat, op 16 mei a.s., een graffity-wedstrijd uitgeschreven. Hieraan kan iedereen deelnemen en voor de leukste tekening is er een zeer byzondere prijs beschik baar. De winnende tekening zal nl., in samenwerking met een graffity- docent, tydens deze open dag ver groot uitgetekend worden op een houten bord van ongeveer 3 bij 3 meter. Die tekening krijgt dan een plaatsje in de lean tine van de leer- /werkplaats aan de Pr. Bem- hardstraat 12a. Hoe kun je deelnemen. Téken een leuke graffity naar eigen ont werp op papier. De grootte maakt niet uit. Lever deze tekening in voor 30 april bij de Stichting RISC, ge bouw De Clockert, Bergweg 4, ka mer 73 of stuur de tekening naar Stichting RISC, t.a.v. Bert Verstap pen, Bergweg 4, 5801 EG Venray. Vergeet vooral niet je naam en adres op de tekening te vermelden. uw weekblad OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST DONDERDAG 9 APRIL 1992 Nr. 15 HONDERDENDEHTIENUfc JAAHüANU WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 'Ik heb de klok wel zien luiden maar niet horen luiden' zou een toepasselijke variant zyn op een be kend spreekwoord. Ongeveer drie weken geleden kwamen kinderen dit bij de deken vertellen. Bij kon- trole in de kerktoren bleek dat de klepel van de grootste klok, door slijtage, losgeschoten was uit de klok. Gelukkig bleef de schade in de toren beperkt maar als de slag van de klok wat groter was geweest, dan was het niet ondenkbaar dat die klepel, die zo'n 150 kg weegt, door een van. de galmgaten naar buiten zou zyn geslingerd. De scha de zou dan niet te overzien zijn geweest. Op de foto de inmiddels gerepa reerde klepel die klaar staat om weer in de klok gehangen te worden. In verband met de uitbreiding van de wijk Landweert moet het ka beltelevisienet uitgebreid worden met een zogenaamd wijkcentrum. Dit is een centrale versterkereen heid van waaruit de diverse groeps- versterkers in de woonwyken van signaal worden voorzien. Deze groepsversterkers verdelen vervol gens het signaal naar de eind versterkers waarop de woningen een individuele aansluiting hebben. Het nieuwe wykcentrum zal ge plaatst worden in Lelie en van daar uit Landweert 3 van signaal gaan voorzien. Tijdens de werkzaamheden op 14 april a.s. zal tussen 08.00 en 17.00 uur geen ontvangst van radio- en televisiesignalen mogelyk zijn ge durende deze tijd of gedeelten daar van in Landweert, Stationsweg e.o., Oostrum, Oirlo en Castenray. Wij vragen de abonnees om be grip voor dit noodzakelijke ongemak. Vitrine opengebroken en vernield In de nacht van zondag op maan dag werden de vitrines bij een bouwbedrijf aan de Stationsweg in Oostrum opengebroken en de aan wezige foto's van bouwwerken ver nield. Verder werden halogeen lampen ontvreemd en de planten bak vernield. De totale schade be draagt ƒ4.500,-. n van 498,- deze week 398,- van 550,- deze week 450,- van 598,- deze week 498,- van 398,- deze week 349,- van 495,- deze week 399,- van 550,- deze week 450,- Herenmotorjack Herenjack Herenjack Damesmotorjack Damesdriekwartjas Damesdriekwartjas De keuze in leer is niet zo moeilijk Een onbetwist hoogtepunt in het leven van de oud-Ven ray naar Karei Oudenhoven was het moment dat hij H.M. Koningin Beatrix in 'Ons Dorp', een gemeenschap waar uit sluitend Nederlandse bejaarden wo nen. Zij genieten daar van hun welverdiende rust na een wel besteed emigrantenleven. De nu 68-jarige Karei Oudenho ven is een zoon van de welbekende Venrayse aannemer. Hij emigreerde in 1951 naar Nieuw-Zeeland nadat hij in Nederland de studie als drs. in de ekonomie had afgerond. In Nederland zag hij geen toekomst en net als vele andere Nederlanders emigreerde hij. Nadat hij in Nieuw- Zeeland zyn toekomstmogelijkhe den had verkend en een baantje bij een bank kon krijgen liet hij zijn Venrayse verloofde, Mien van de Beuken, overkomen. Zij traden in Auckland in het huwelijk en zullen volgend jaar hun 40-jarig huwe lijksfeest vieren. De Nederlanders daar vormen eert, hechte gemeenschap en toen ongeveer 20 jaar geleden de eerste emigranten hun pensioengerech tigde leeftyd bereikten, kwam de wens naar voren of het niet moge lijk zou zijn om in de buurt van Auckland een soort dorp te bou wen. Dat zou dan speciaal bestemd moeten zijn voor Nederlanders om daar met landgenoten van hun wel verdiend pensioen of oudedags voorziening te gaan genieten. Er was daar vanuit Helden een aannemer geëmigreerd en die maakte de plannen zodanig dat de Nederlandse kolonie daar wel iets in zag zitten. Omdat de oud-Venray naar Karei Oudenhoven deskundig was op financieel gebied werd hem gevraagd de financiële zaken te be hartigen als een soort manager. Daarbij kwam nog dat Karei Ouden hoven naast ekonomie ook nog bouwkunde had gestudeerd en was hij de aangewezen kracht die de Ne derlandse kolonie nodig had om het idee gestalte te geven. Het geld kwam by elkaar en in Henderson bij Auckland werden de plannen werkelijkheid. Er kon zelfs een kompleet dorp worden gesticht, want naast bejaardenwo ningen kwamen er ook gemeen schapsruimten waar de Neder landers elkaar bij tijd en wyle konden ontmoeten, maar waar vooral de Nederlandse cultuur hoog werd gehouden. Ook de Nederland se feestdagen worden daar geza menlijk doorgebracht. Aan de zijde van Karei Oudenho ven wandelt H.M. de Koningin door 'Ons Dorp' in Henderson Nieuw- Zeeland. Dat doip werd onlangs door H.M. Koningin Beatrix, bij haar bezoek aan Nieuw-Zeeland, met een bezoek vereerd. Het was Karei Oudenhoven die de Koningin mocht rondleiden in 'Ons Dorp', want de Koningin wil de wel degelijk geïnformeerd zijn over het wel en wee van de oudere Nederlanders, nadat zij zich jaren lang als emigrant hebben ingezet. In de ruim 40 jaar dat Karei Ou denhoven naar Nieuw Steeland woont is hij een vijftal keren hier met vakantie geweest. Ondermeer in 1970, toen zijn tweelingbroer Jan Oudenhoven, na zich als missiona ris-te hebben ingezet op Ambon, wegens ziekte naar Nederland moest terugkeren, en op 44-jarige leeftijd aan die ziekte is overleden. Karei Oudenhoven heeft nog steeds goede kontakten mét zijn in Venray wonende familie. Die fami lie was er terecht trots op toen zij de tv-beelden van het Nederlands jour naal zagen, met daar op Karet Ou denhoven, terwijl hij de Koningin rondleidde in 'Ons Dorp'. Een dezer dagen ontvangen de ondernemers in Venray centrum een schrijven van burgemeester Waals, dhr. Kroon (voorzitter VZO) en dhr. Van Dijck (voorzitter Win kelcentrum Venray), waarin mede deling wordt gemaakt van de produktie van een video-promotie film van Venray. Deze film zal ge bruikt worden by het aantrekken van nieuwe bedrijven en nieuwe in woners voor Venray. Vandaag, don derdag, wordt met de opnames in Venray gestart terwijl de eerste pre sentatie van de film op Koninginne dag in het gemeentehuis zal zijn. Zo zal de film op korte termijn ge bruikt gaan worden voor het aan trekken van de ca. 650 militaire gezinnen, die in het leader van de reaktivering van Vliegbasis De Peel binnen een straal van 25 km van deze basis moeten gaan wonen. STAD IN DE NATUUR Het thema van de film zal zijn 'Venray. Stad in de Natuur'. De film is ruwweg in vier delen op te split sen: een globaal beeld van Ven x-ay en de kerkdorpen met z,n natuur, gelegen tussen Randstad en Ruhr- gebied; het wonen in Venray; het werken in Veixray en de gemeente Venray, die bezig is te bouwen aan de toekomst èn de gemeente als dienstveiTener en vraagbaak. De videofilm wordt gemaakt door Matijs van Even, verbonden aan de NOB, die ondermeer ook de promo tie-video van Maastricht heeft ge maakt in het kader van de Eurotop. ƒ70.000,- De kosten voor deze film bedin gen ca. ƒ70.000,-. Een aantal grote bedrijven en instellingen hebben De gemeente Venray en van Schaijik-Osnabi-ugge zijn het in principe eens over de realisatie van een elektrozaak, een parkeergarage en appartementen op het Wilhelmi naplein. Afgelopen maandag liet wethouder Kersten nog aan de com missie voor ruimtelijke ordening weten dat een akkoord binnen twee weken te verwachten was. Wethou der Truyen bevestigde gisteren een krante-artikel dat men met Van Schaijik zo goed als rond is. 'Er zul len nog wel een aantal zaken uitge-' werkt moeten worden. Zo zal er een definitieve overeenkomst gemaakt moeten worden. Gemeente en on dernemer zullen er verder samen de schouders onder zetten om de plannen voor volgend jaar Pasen gerealiseerd te krygen'. 1,5 MILJOEN De gemeente verkoopt de gi-ond voor een bedrag van 1,5 miljoen gulden. Daarop zal niet zoals eerder gepland een 3 etages tellende par- keergax-age boven de winkelï-uimte gerealiseerd worden. Die plannen zijn door de Venrayse politiek en de welstandscommissie niet goedge keurd. Nu zal er onder de winkel ruimte een parkeergarage voor 62 auto's worden gerealiseerd. Boven op de winkel komen 14 apparte menten en een dakterras. Het geheel zal een veel fraaier geheel vormen dan de oude plannen. De gemeente heeft in het verle den altijd vastgehouden aan het gegeven dat de huidige 90 pai'keer- plaatsen op het plein niet verloren mogen gaan. Dat gebeurt nu toch gedeeltelijk. De gemeente zal daar om een half miljoen guldexx van de verkoopprijs reserveren voor het realisex-en van 100 parkeerplaatsen elders in het centrum. 'Dat is nog een levensgroot probleem', aldus wethouder Truyen. Op dit moment lean hij met geen mogelij klieid aan geven waar die parkeerplaatsen zouden moeten komen. zich reeds bereid verklaard deze produktie te sponsoren. Gezien het grote belang dat de winkeliers en de zelfstandige ondernemers by eexi groei van Veni'ay hebben, doen de briefschrijvex-s ook een beroep op die ondernemers om deze pro- duktie mede te sponsox*en. 'Het spreekt voor zich dat het van groot sociaal en economisch belang is. dat bijvoorbeeld de militaire gezin nen zich in Venray vestigen.' valt er in de brief te lézen. Daarom wordt aan de onderne mers een bijdrage gevraagd van ƒ75,- per ondernemer. Dat bedrag lean worden overgemaakt op ban- krekenixxgnummer 42.42.97.469 t.n.v. Stichting Winkelcentnxm Venray. Ondernemers die voor 30 april 1992 dit bedrag hebben over gemaakt krijgen bovendiexi een exemplaar van deze film, die overi gens niet in de handel verkxijgbaar zal zijn. toto I video Patersstraat 10 - Venray Bromfietsster aangereden Een bromfietsbestuurster uit Mei'selo werd op de Albionstraat door nog onbekende oorzaak in de flank aangereden door een bestel auto, bestuurd door een 32-jaxige inwoner van Boxmeer. De brom fietsbestuurster moest voor behan- deliixg van opgelopeix verwon- dixxgen naar het ziekenhuis worden vei-voerd.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 11