Commissies buigen zich over uidvoorwaarden herbestemming St. Jozefklooster Hotel Asteria hoopt in oktober haar deuren te openen Vincent van Gogh Instituut wil van het sluipverkeer af 1 April atletiekdag voor basisscholen 1 Open Maashese ehaakkampioenschappen een exclusieve collectie schoenen voor dames en heren jekombineerde Kringwedstrijd voor paarden en pony's te Castenray Fototentoonstelling in de schouwburg Nieuwe dirigent bij dameskoor Venrode iruitlopend op de politieke dis- ie over de herbestemming van St. Jozefklooster werd deze bekend dat dit klooster, door -rkoop aan de gebroeders Van aa. i, in ieder geval van de slo- .ojfiamer is gered. Een zorg min- lus voor de Venrayse politieke jen die ondanks de slechte fi- iële situatie van de gemeente iy, zich tegen sloop van dit Ven ray historische gebouw len verzet. indag zal in de commissie telyke ordening, en a.s. dins- n een gekombineerde cominis- irgadering van culturele zaken ■tondertvys, jeugd, sport en re- e, gediskussieerd worden over en wat niet mag in het St. klooster. Het college van b. en •eft daarvoor een aantal rand waarden op papier gezet en vra- voor dit voorstel de goedkeu van de commissie, en later maand, van de raad. FUNKTIES randvoorwaarden die het col- ïeeft opgesteld hebben betrek- op hinder, denkbare funkties, jermogelijkheden en uitbrei dingsmogelijkheden. De randvoor waarden zijn geformuleerd in relatie met de plannen voor het he le gebied tussen de Heuvelstraat, Noordsingel en St. Jozefweg; met de aanwezige funkties in en om het ge bied (Vincentiushuis, Jerusalem, LTS, De Laterije en de woningen) en met de huidige ruimtelijke situatie en ligging. Als denkbare funkties voor het gebouw geven b. en w. sociaal-cul turele voorzieningen aan met min of meer een centrumfunktie. Daar- bij wordt gedacht aan (para-)medi- sche voorzieningen, kerkelijke voorzieningen, onderwijsvoorzie ningen of rekreatieve voorzienin gen voor ouderen. Verder rekenen b. en w. een kantorenfunktie met beperkte parkeerbehoefte; woon- funktie, m.n. voor ouderenhuis vesting of kamerverhuur en een horecafunktie in restaurantsfeer (dus geen café of disco) tot moge lijkheden. PARKEREN Om het groene karakter van het gebied te beschermen dienen er slechts beperkte parkeervoorzie ningen te zijn. Daarbij wordt een grens bepaald op maximaal 55 par keerplaatsen, ondanks dat er spra ke zal zijn van parkeren op eigen terrein. Over het parkeren zal de ge meente nog met de kopers in over leg treden. UITBREIDING Mocht de koper in de toekomst aan uitbreiding denken, dan geldt als randvoorwaarde ten aanzien van die uitbreidingsmogelijkheden dat het karakteristiek van het ge bouw door de gebruiker gerespek- teerd dient te worden. Zo is uitbreiding alleen maar mogelijk aan de noordzijde van het gebouw in verband met de karakteristieke gevels aan de oost- en westkant van het gebouw. SCHOOLGEBOUW Met betrekking tot het schoolge bouw is tot op heden uitgegaan van sloop ten behoeve van de ontwikke ling van het hele gebied. B. en w. achten bestemmingswijziging ten behoeve van commercieel gebruik uitgesloten. Zoals U elders in dit blad kunt lezen rust op dit gedeelte een woonbestemming en zal dit ook door de gebr. Van Haren ge respecteerd worden. Auto over de kop In de nacht van vrijdag op zater dag kwam er bij de politie een mel ding binnen dat op de Albionstraat in Leunen een personenauto over de kop was gegaan en in een tuin tot stilstand was gekomen. De poli tie trof inderdaad een auto aan die op de kop in een tuin lag, maar geen spoor van de bestuurder of een inzittende. Een getuige had wel gezien dat na het ongeval twee per sonen in een andere auto waren gestapt en weggereden waren rich ting Horst De kentekenplaten wa ren reeds verwijderd maar men was vergeten deel III van de voor ruit te halen. Nu zou de politie ge makkelijk achter de eigenaar van de auto kunnen komen. Maar het schijnt toch nog een moeilijke zaak te worden, want de eigenaar - vol gens de kentekenregistratie - ver klaarde de auto enkele dagen eerder te hebben verkocht. Er kon nog niet worden vastgesteld wie de auto heeft bestuurd. Daarom vraagt de politie of getuigen zich met haar in verbinding willen stellen. Op zaterdag 11 april om 15.30 uur verricht wethouder J. Driessen de openingshandeling voor de Exposi tie van de Amateur Fotografen Ver eniging Venray in schouwburg De Beejekurf. Hieraan voorafgaande kan de tentoon stelling vanaf 15.00 uur bezichtigd worden. De expositie wordt gehouden naar aanleiding van het 30-jarig be staan van de fotoclub. Tot en met vrijdag 24 april (17 april gesloten) wordt een doorsnede getoond van het recente werk van de leden. Dit werk is niet onder één noemer te vangenl Men vindt er portretten, landschappen, gebou wen, stillevens en abstracten tus sen. De expositie is bedoeld voor iedereen die in fotografie, in de ruimste zin van het woord, is geïn teresseerd. De Beejekurf is geopend op zon dag 12 en zaterdag 18 t/m maandag 20 april van 14.00-17.00 uur; van maandag 13 t/m donderdag 16 en van dinsdag 21 t/m vrijdag 24 april van 10.00-17.00 uur. Aan de expositie is ook een foto wedstrijd verbonden. De uitreiking van de prijzen (niet alleen 100, 75 en 50 gulden maar nog veel meer) die door bijna de hele Venrayse fo- tohandel en een lijstenzaak ter be schikking zijn gesteld, zal bij de opening op 11 april plaatsvinden. Alle ingezonden foto's worden geëx poseerd. foto t. Bom Bewoners van Venray en omstreken, wordt wakker... er hangt U iets boven het hoofd NACHTVLUCHTEN!!! De bewoners van Zuid-Limburg voeren reeds jaren aktie tegen de nachtvluchten van het vliegveld Beek. Met sukses, want daardoor hebben ze het aantal nachtvluchten tot 4 per nacht weten te beperken. Maar het zijn er 4 te veel, want 4 keer per nacht wakker worden is erg vervelend. De gemeente Rotterdam heeft besloten het aantal nachtvluchten te beperken tot 1600 per jaar. Dat zijn er dus ook 4 per nacht Er zijn geweldig veel bezwaren tegen die 1600 nachtvluchten per jaar. De burgermeester van Venray wil nachtvluchten naar de vliegbasis De Peel bevorderen en onderneemt daartoe akties, onder andere, by de Rijksoverheid. Het gaat hier niet om 4 maar om minimaal 40 (veer tig) vluchten per nacht. Dat houdt in, dat de gehele nacht door gevlo gen gaat worden. Op een studiemiddag te Sittard dd. 7-2-92 met als titel 'Voorkomen is beter dan genezen', georganiseerd door artsen, psychologen, gezond heidsdiensten en Riagg Zuid- Limburg maakten diverse sprekers duidelyk hoe nadelig lawaai, en in het bijzonder nachtelijk, lawaai voor onze gezondheid is. Prof. Al te- na zei: 'door vliegtuiglawaai lopen we risiko's wat betreft onze gezond heid; ook als we niet wakker wor den reageert ons lichaam onbewust op geluidshinder'. Hierdoor worden we niet 'uitgerust' wakker, kunnen we niet optimaal funktioneren, krijgen we last van spieraandoenin- gen en raken we 'gestresst'. Wordt dus nu wakker en laat u niet in slaap sussen met de gedach te: het zal wel niet zo'n vaart lopen. Voor u er erg in hebt, is het be kokstoofd en kunnen wij voortaan de nachten wakend doorbrengen. Ik denk, dat onze kinderen en kleinkinderen het ons niet in dank zullen afnemen, als wij deze belang rijke kwestie op zijn beloop laten. 'Pielhaas blief wakker'. J.S. Een verües voor Venray Middels dit schrijven wil ik het verlies voor Venray, ten gevolge van het overlijden van dhr. Tliej Min, nog eens onderstrepen. Hoewel Thej Min op Tfexel is geboren, is hy een Venrayer in hart en nieren. Aan de familie Min heb ik overi gens bijzondere herinneringen vanuit mijn jeugd. In de keuken van de familie Min waren wij altijd van harte welkom en dikwijls kro pen we, van daar uit, door de pin- draad van het St. Odapark. Tijdens myn laatste bezoek aan Venray ben ik nog bij Thej Min op bezoek geweest. Zijn boek 'Rond den machtigen toren' is nooit ver weg te vinden in mijn huis in Enge land. Een herinneringsplaquette op zijn huis met het opschrift 'Thej Min, de Vondel van Venray', zou zeer zeker op zijn plaats zijn. M. Grijspeerdt-Messemaeckers Schoolstraat 34, Venray 'Er circuleren binnen de Facilitai re Dienst plannen om de verkeers problematiek van de lokaties Stationsweg en Noordsingel flink aan te pakken'. Dat staat de lezen in 'Impressie', het maandblad van het Vincent van Gogh Instituut Er moeten maatregelen worden geno men omdat op de terreinen van het instituut ontzettend veel last wordt ondervonden van sluipverkeer. Met name fletsere maken veel gebruik van de wegen van de lokatie Sta tionsweg om de verkeerslichten op de Oostsingel en het kruispunt Sta tionsweg te omzeilen. Maar ook automobilisten maken van deze sluiproute gebruik. SCHEEFGROEI De heer Freek Remeeus, hoofd af deling Veiligheid en Receptie, heeft de moeilijke en ondankbare taak aan deze en ook andere scheefgroei op beide lokaties een einde te ma ken. Behalve het gebruik van de sluiproutes door mensen, die niets op de terreinen van het Vincent van Gogh Instituut te maken heb ben, zyn er parkeerproblemen en wordt er dikwijls te hard gereden. Volgens de heer Remeeus blijkt het voor de medewerkers heel moeilyk hun auto's te parkeren op de par keerterreinen. Het komt voor, dat binnen een straal van ongeveer 100 meter op een parkeerterrein voor by na 100 auto's slechts 5 auto's ge parkeerd staan, terwyl de ingangen van de gebouwen in de buurt nau welijks te bereiken zyn. Het zich niet houden aan de voorgeschreven matige snelheid is eveneens een probleem en levert echt gevaarlijke situaties op. Er zyn zelfs patiënten, die bepaalde paden en wegen mij den, omdat ze bang zijn dat hen daar iets overkomt. WOONERVEN Er bestaan plannen om van de lo katie Stationsweg 46 een woonerf te maken. Borden bij de toegangen zullen dat aangeven. Er mag dan al leen stapvoets worden gereden ter wijl voetgangers de hele breedte van de weg mogen gebruiken. Door het gebruik van verschillende ma terialen en kleuren wordt het weg dek 'gebroken' en er komen knik ken in de wegen, terwyl op andere dan aangegeven plaatsen een par keerverbod komt. Er zal gewerkt worden met een rondweg met één richtingsverkeer en op een groot centraal deel van het terrein mogen alleen voetgangers komen. De loka tie gaat daarmee behoren tot de openbare weg, waar de politie toe zicht zal houden op de naleving van de verkeersregels. OOK OP LOKATIE NOORDSINGEL Er zullen ook ingrijpende maat regelen genomen moeten worden op de lokatie Noordsingel. De be doeling is, dat ook hier een woonerf wordt gerealiseerd. Met name is de snelheid waarmee op de doorgaan de weg wordt gereden een groot probleem, omdat daar veel te hard wordt gereden. Daar zal een rond weg met éénrichtingsverkeer wor den gerealiseerd. In de wegen zullen wat obstakels worden aange bracht Gedacht wordt aan bloem bakken waar men omheen zal moeten laveren. Er komen geen verkeersdrempels 'want het is niet de bedoeling, dat de maaltijden alle maal als hutspot aankomen', zegt de heer Remeeus. De plannen worden binnenkort besproken en verwacht wordt, dat snel tot uitvoering kan worden overgegaan. NIEUWE STRAATNAMEN Intussen is een besluit genomen over de naamgeving van wegen op de lokaties Noordsingel en Stations weg. Aanvankelijk werd gedacht aan de mogelijkheid om werken van Van Gogh als uitgangspunt te nemen, maar dat werd 'te veel van het goede'. Vandaar dat de projekt- groep heeft gezocht naar oude veld namen. Voor de lokatie Noordsingel is gekozen voor: 't Kempke, Den- derekamp, Den Krekel. Op de Wrang en Waranda. Voor de lokatie Stationsweg ging de keuze uit naar: Kerkdijklaan, De Heere Vaare, De Lange Voor, De Brink. De Korte Dijk, Veldlaan en Stationsweg. indag 5 april a.s. organiseert lijke Ryvereniging en Pony- De Eendracht een Kringwed- voor zowel paarden als 's. De Eendracht was van me- om een gekombineerde Kring- trijd te organiseren in uid met het in 1992 25-jarig an van de Ponyclub en het lg bestaan van de Ruiterclub. dergelyke wedstrijd kan ech- illeen georganiseerd worden een groot oppervlak aan ter- n, een enorme steun van de le- van De Eendracht, alsmede de steun van diverse inwoners itenray, de begunstigers en ion'sors. jikzij het ter beschikking stel- an grond door diverse families t mogelijk deze wedstrijd bin- de eigen gemeenschap te ver- De Eendracht is deze Dies dan ook zeer erkentelijk, irreinen zijn gelegen aan de irbosweg te Castenray. De toe gang voor deze wedstrijd is gratis. Bij het individueel dressuur wor den ongeveer 300 pony-kombina- ties aan de start verwacht en bij het springen 135 pony-kombinaties. Wat betreft de paarden zullen onge veer 160 kombinaties uitkomen bij het individueel dressuur en 100 kombinaties bij het springen. Tb- taal dus plusminus 695 ingeschre ven kombinaties. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur: Aanvang individueel dressuur pony's en paarden. 11.00 uur: Aanvang springen; ter rein 1 pony's, terrein 2 paarden. 15.30 uur: Bekendmaking uitslag individueel dressuur en prijsuit reiking. Het bestuur van De Eendracht spreekt de hoop uit vele mensen, groot en klein, jong en oud, op deze entree-vrije wedstrijd te mogen be groeten. Hopelijk tot ziens! Gretig Paard', de jonge schaak- niging in de gemeente Vier- •Csbeek, gaat op zondag 5 april open schaaktoernooi houden V iromotie van de schaaksport. dereen, jong en oud, dames en •en, lean hieraan gratis meedoen, rtjn een drietal prijzen te win- j. waarbij aan de eerste prijs de nnn J 'Open Maashese schaakkampi- 11992' verbonden is. Be jongens en meisjes, dames neren, schaken geregeld thuis ïbben daar veel plezier aan. Zij jderstellen, dikwijls ten on- e. dat het niveau wat zij be- i hebben ver onder dat van tkclub-leden ligt, maar dit blijkt in de praktyk dikwijls erg mee te vallen. Dit open toernooi biedt iedereen de kans om eens, vryblyvend, nader kennis te ma ken met de schaakvereniging. Het toernooitje wordt gespeeld by 'Jager im Grunewald', Piet Bussers, Op den Bosch, tussen Maashees en Vierlingsbeek. Men kan zich nu al opgeven, maar dit kan ook tot 12.30 uur op de toemooidag. De wedstrij den worden op tyd gespeeld en de eerste partyen zullen om 13.00 uur beginnen. De deelname is gratis. Wilt u zich opgeven, of meer in formatie, bel dan gerust Piet Hen driks, 04781-2021, Onno van Meure, 04782-838 of Pieter de Vos, 04782- 654. den is vry en belangstellenden zyn van harte welkom. P 1 april is het baan-atletiek- rien 1992 gestart. Traditioneel hiseert Atletiekvereniging iy-Regio in het begin van dit seizoen de jaarlijkse Scholen- ekdag voor de basisscholen in rieente Venray en omliggende «nten. alve dat alle deelnemers en •emsters het officiële KNAU- "itletiekdiploma kunnen be- raarop alle behaalde resulta- I de wedstrijddag staan peld, is dit ook een mooie gele peld om kennis te maken met j ek. Atletiek is immers méér hardlopen. melding voor de schoolatle- Jdstrijden kan geschieden via jcnool: aan alle scholen zyn na- P aanmeldingsformulieren ge pen. Eventueel kun je je ook aanmelden op zaterdag 11 f tufsen 12.30 en 13.00 uur, in [Clubgebouw van AV Venray- P' op de atletiekbaan, gelegen jrjPortpark De Wie'en. De in- ■posten zyn dan wel ƒ1,- ho- •°uib/\iTrinschriJving op 1 we<lstrydeii beginnen om i»UUne" °P 11 De toegang tot de wedstry- Met ingang van 1 april jl. heeft het dameskoor Venrode een nieuwe dirigent. Dhr. Jean van den Tillaart, die onlangs nog zijn 40-jarig jubi leum als musicus vierde, heeft plaats gemaakt voor de 49-jarige Maurice Bessems uit Weert. Dhr. Bessems is 49 jaar en werkzaam als maatschappelijk werker in de ge meente Weert. Zijn belangstelling voor muziek is heel groot maar hy is pas op latere leeftijd muziek gaan studeren. Daardoor komt het dat hij pas afgestudeerd is van het con servatorium en dat het dameskoor Ven rode zijn eerste koor is, waar hij als dirigent zal gaan fungeren. Op tweede Paasdag, tijdens een mis in de kapel van het ziekenhuis, zal in beperkte kring, afscheid wor den genomen van dhr. V.d. Tillaart. Afgelopen vrijdag werd het offi ciële startsein gegeven voor de bouw van het hotel Asteria op de kruising Venloseweg-Maasheseweg. En, zoals dat een goed horeca bedrijf betaamt, gebeurde dat met een glas champagne. Dat daarby burgemeester Waals en wethouder Kersten warmpjes werden toege dekt verheugde eigenlijk alleen maar de feestvreugde. 'Volgens de planning van de aannemer zal de bouw rond oktober-november klaar zyn. Zelf hopen we dat we half okto ber al onze deuren kunnen ope nen', laat Hans van der Sterren, die samen met zijn vriendin Sandra van Loghem het hotel gaat exploite ren, desgevraagd weten. FAMILIE Hans van der Sterren komt uit een gezin dat haar sporen op hore- cagebied al ruimschoots heeft ver diend. Zijn oudere bouwden een dorpscafé in het Brabantse Nieuw- kuijlc uit tot een uitgaanscentrum met een grote regionale funktie. Dit zalencomplex beschikt thans over 2500 zitplaatsen. Zeven jaar geleden begon zyn broer Mari in Arcen. Hij nam daar het Hotel Rooland over dat op dat moment aan de grond zat. Het ge bouw werd platgegooid en opnieuw opgebouwd en met sukses. Recente lijk is dit hotel met 20 kamers uit gebreid. Sinds 1988 is Hans van der Ster ren, na zijn opleiding aan de Mid delbare Hotelschool in Tilburg, in het bedrijf van zijn broer werk zaam. 'Nooit met het idee om fir mant of vennoot te worden maar ook met de intentie om later voor mezelf te beginnen' aldus Hans van der Sterren. 'Ik heb daar keihard meegewerkt maar ben ook onder tussen naar nieuwe mogelijkheden gaan kijken. Zo kwam ik op de hoogte dat men voornemens was om een hotel in Venray te bouwen langs de A 73. In principe was dat ook wat ik voor ogen had. Een hotel met zalen en restaurant, gelegen langs een autosnelweg'. Het initiatief voor dat hotel lag toen in handen van Peelland Be heer. Die hadden een marktonder zoek laten doen en een hotel met 36 kamers moest in Venray een haal bare zaak zijn. 'Nu zyn we op het punt beland dat we die haalbaar heid ook waar moeten gaan maken' aldus Hans van der Sterren. REGIOFUNKTIE Oorspronkelijk was het de bedoe ling om al in oktober met de bouw te beginnen. Dat bleek door allerlei vertragingen niet mogelijk. Toch hoopt Hans van der Sterren dat hij en zyn vriendin in oktober van dit jaar van start kunnen gaan. Het Asteria hotel zal een belang rijke regiofunktie gaan vervullen. 'We richten ons door de week met name op het bedrijfsleven terwyl we voor de weekeinden (maar ook door de week) als restaurant een rol van betekenis willen gaan spelen. Verder zullen we over drie zalen be schikken die gekoppeld kunnen worden tot een grote zaal. Grote en kleine partyen, vergaderingen etc. kunnen dus by ons worden onder gebracht'. Natuurlijk zullen ook de passanten van de A-73 een deel van him cliëntele gaan vormen. Het hotel zal vier bouwlagen hoog worden. Voor de hotelgasten zijn er 39 kamers en 3 suites/appartemen ten (met eigen keuken en woonka mer) ter beschikking. In het restaurant komen 120 zitplaatsen. Het hotel zal een rustige uitstra ling krijgen, die geheel past in de omgeving. Voor het hotel komt een groot terras met uitzicht op een aan te leggen vijver. 'We zorgen er ook voor dat er zo min mogelijk bosge bied verdwijnt', aldus Hans van der Sterren die zich er terdege van be wust is dat hem en zyn vriendin, nog een zware klus wacht. Venraynaar in Deurne verongelukt In de vroege zondagmorgen is op de Helmondsingel in Deurne door tot nog toe onverklaarbare oorzaak de personenauto, bestuurd door de 21-jarige S. Jagroep van de weg ge raakt en tegen een boom gebotst. De bestuurder liep dusdanige ver wondingen op dat hy korte tijd later aan die verwondingen is overleden. Bromfietser gewond In de vroege zondagmorgen, om streeks 03.15 uur, verleende een 21-jarige bromfietsbestuurder op de kruising Langeweg-Kempweg geen voorrang aan een personenauto. Bij die botsing kwam de brom fietsbestuurder te vallen en liep verschillende verwondingen op, o.a. aan zijn schouder. Na behande ling in het ziekenhuis erd tegen de bromfietsbestuurder proces-ver- baal opgemaakt wegens gekonsta- teerd alkoholgebruik.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5