Huldiging jubilarissen iziekvereniging Ons Genoegen 259,- langrijke voorstellingen in de schouwburg .te Veel te beleven op lente-manifestatie 'Ysselstevn leeft' De Kijker blijft aktief! Zomerpostzegels ook voor het carillon Pottenbakkerij Rooyart .sfeei ir pen dagen zomerkolberts Weer een Europese première in Venray Vlooienmarkt in Geysteren Fa. Gebr. Versleijen CONSTRUCTIE-PLAATWERKER Sporthal All of a Doodah doet mee aan popwedstrijd 'Rond Haerd en Hof Geslaagd Dansavond EN MAAS Donderdag 2 april - Pagina 3 vrijdagavond 27 maart Oirlo het jaarlijkse Linde- jrt plaats. De Oirlose koren en fikvereniging Ons Genoegen jen voor een fijne muzikale L Tijdens deze avond werden jeven jubilarissen van Ons Ge- bi gehuldigd door de heer Van \en uit Venray als afgevaardig- p de Limburgse Bond van Mu- zelschappen. ,rsten werden gehuldigd de ;C. Spierings, J. Verstappen en [illems vanwege hun 25-jarig ltschap. De heer Spierings is aren zaalhouder geweest van spetitielokaal van de fanfare "9® ij hy en zijn vrouw een war- WC Blangstelling hadden voor de erzi'iging. Sedert de sluiting van vei pal is h\j erelid van de ver- jentferstappen is 25 jaar lid van de pand en de meeste jaren daar- sp hy als tamboermai tre voor arps. Hy zorgt ervoor dat de jand zich goed presenteert op 9idi straat en bij concoursen. By con coursen werd hij vaak uitgeroepen als een van de betere tamboer- ma! tres. Th. Willems speelt 25 jaar op de trombone en hij was de eerste trombonist van Oirlo die overstapte naar een schuiftrombone. Ook is hij al vele jaren een zeer gewaar deerd bestuurslid van de ver eniging. Na de huldiging van de drie zilve ren jubilarissen werden vervolgens de heren P. Peeters en H. Rutten ge huldigd vanwege hun 40-jarig lid maatschap. H. Rutten bespeelt al jaren de tuba, maar ook heeft hy ongeveer 10 jaar de bas bespeeld. Vele jaren heeft hij ook in de Spur- rielander Kapel meegespeeld en in zyn jonge jaren is hij ook aktief ge weest bij de Limburgse Jagers. P. Peetere is zijn muzikale karriè- re gestart bij de fanfare in Leunen, waar hij byna 15 jaar lid is geweest. P. Peetere begon op de sopraansaxo foon en via de altsaxofoon ging hy 836, week kan het publiek genie- in een héél byzondere en kulaire musical. REVUE RE- is de titel van deze hit, die in Nederland enthousiaste weet te trekken. Een voorstel- e slechts te vergely ken is met dré van Duinrevue. Zaterdag- is uitverkocht. Maandag- zyn er nog een tiental n beschikbaar. ander groot sukses is HOOG Een prachtige komedie met Dresselhuys en John Kraay- Twee kanjers die het publiek greep zullen houden. Ook herniate suksesvolle vooretel- s overal in het land uitver- lt In Venray kunt u echter a.s. nog terecht En doe dat p. want toneel op dit niveau is »am geworden. Bovendien een plezier met twee theater gi- g komt de MENEER SHOW in Venray. Deze 'ling is uitverkocht lotte wijzen we op de byzon- ïusical die rechtstreeks uit irk naar Nederland komt [OMA, deze spetterende mu- >mt slechts in twee plaatsen Jk in Carré Amsterdam (van ^Jl2 april) en in De Beejekurf nn 14 en 16 april. Op 15 de voorstelling éénmaal P Koningin Elisabethzaal te —gierpen. Venray schaart zich wider de grote steden, met een musical van echt Broadway niveau. Songs als 'Oh what a beautiful mor ning', 'Kansas City here I come' en 'People will say we're in love' zyn evergreens die iedereen kent. Bro adway in Venray. Wat dat betekent weten al de mensen die Hair on langs in Venray zagen. Show op hoog niveau, dat in Europa slechts zelden te zien is. Nieuw programmaboekje: Medio mei komt de nieuwe prospectus van de Venrayse Streekschouwburg uit. Dat is vroeger dan normaal, maar dat hangt samen met Hemel vaart en Pinksteren. Daardoor zou den de beursdagen pas medio juni kunnen plaatsvinden. Om echter uit de vakantieperiode te blijven heeft men gekozen voor half mei. De beursdagen zijn dan op 23 en 24 mei. De programmaboekjes worden niet meer huis aan huis bezorgd. Iedereen die belangstelling heeft gehad voor het schouwburgpro- gramma krijgt dat nu per post toe gestuurd. Huis-aan-huis-bezorging heeft geen effekt meer, omdat degenen die de schouwburg toch niet bezoe ken, deze boekjes snel weggooien. Daarvoor zyn ze te kostbaar en bo vendien wil men ook iets doen aan de brievenbusvervuiling. Gerichte mailing is daarop het antwoord. De boekjes zuUen in ruime mate verkrijgbaar zijn bij de schouw burg de bibliotheken, Rabobanken en VW-kantoren. Keramiek in steengoed- en porceleinklei, gedraaid op de schijf en met de hand gevormd. unl i lerdag 4 en ndag 5 april naf 13.00 uur tea) ltP°s'tie nieuwe kollektie pottenbakkerij Rooyart childerijen en keramische plasticken van arlyn de Groot emonstratie keramische technieken muziek van Combo Perplex. '9Qn wij u van harte welkom heten! ur.„ De Hulst 12. Venray/Oostrum _jnenbakkerij Rooyart Tei.: 04730-89245 naar de tenorsaxofoon. Hij is ook lid geweest van de Spurrielander Kapel en vele jaren was hij aktief bij de leerlingenopleiding van de Tenslotte werden op deze avond gehuldigd de heren J. Houwen en A. Nelissen, beiden vanweg hun 60-jarig lidmaatschap. Beiden zijn erelid van Ons Genoegen en niet meer aktief als muzikant vanwege hun hogere leeftyd en wat gezond heidsproblemen. J. Houwen heeft byna 40 jaar lang de dikke trom geslagen bij de fanfare en A. Nelissen heeft bijna 60 jaar lang de bas gespeeld. Beiden hebben dus jarenlang het tempo aangegeven aan de vereniging. Nu hebben zy dat overgedragen aan an deren en de muziekvereniging hoopt dat de opvolgers dat net zo lang vol zullen houden. in 8 verschillende kleuren bij CAESAR MANNENMODE Grotestraat 43 Venray telefoon 04780-10943 Deze week start de remake van de suksesvolle komedie uit 1950. Het was in die tyd een gegantisch suk ses. Nu is er dus een nieuwe versie maar met hetzelfde suksesvoUe ver haal. Meisje trouwt met een man die door de vader niet geaccepteerd wordt. Zo komt pa met alle gebak ken peren te zitten. Het is ook een scherpzinnige kijk op de Ameri kaanse samenleving en er is uiter aard ook weer het geestige script In Amerika waar de film enkele weken geleden gestart is, is de film een hit van de eerste orde. Het pu bliek wil lachen en dat is wat men van een komedie mag verwachten. Geprolongeerd worden Cape Fear de nummer 1 hit in Europa; Shatte red, een andere boeiende thriller en Frankie en Johnny, een leven sechte komedie. Op zondag 12 april a.s. organi seert het Kon. Sint Willibrordusgil- de uit Geysteren zijn jaarlijkse vlooienmarkt. Die vindt uiteraard weer plaats in het gildehuis, zaal Kleeven aan de Nieuwlandsestraat. De zaal gaat open om 13.00 uur en de markt duurt tot ongeveer 16.00 uur. De mooiere spullen worden bij opbod verkocht. De keizer van het gilde zal daarbij op zijn bekende humoristische manier optreden als veilingmeester. Voor een aantal spullen geldt bovendien een by voorbaat vastgestelde prijs. De gildebroedere hebben op nieuw veel nog goed bruikbare en ook veel nog er mooie spullen by el kaar weten te krijgen voor deze markt. Er is voor elk wat wils en voor degenen die niets naar hun ga ding vinden is er uiteraard toch de gezelligheid en speciale sfeer van de Geysterse vlooienmarkt. Metaalbewerkingsbedrijf Ons bedrijf is een kleine, bloeiende onderneming in afwisselend constructie- en plaatwerk. Wij maken vooral enkelstukswerk en kleine series. Bewerkingen zijn o.a. meten, aftekenen, zagen, knippen, walsep, lassen en zetten. Gewerkt wordt met moderne machines en een computergestuurde kantbank. Wij zijn gevestigd in Oostrum en werken met drie mensen in onze constructie-werkplaats. Door het vele werk zoeken wij een: Wij denken aan iemand met: Wij bieden: opleidingsnivo LTS/MTS goed technisch inzicht en handigheid ervaring met constructie-Zplaatwerk of: belangstelling om het vak te leren vast werk in dagdienst met een goed salaris afwisselend werk prima werkomstandigheden een fijne werksfeer in een klein team Heb je echt belangstelling? Wil je snel vakman worden in een klein bedrijf of ben je dit al? Zend dan je sollicitatiebrief naar J. Lenssen, Adviesburo Invent, Postbus 86, 5830 AB Boxmeer, die de sollicitaties verder zal behandelen. Meer informatie kun je bij hem krijgen onder nr: 08855-76264, s'avonds 04780-82494. Tydens de manifestatie 'Yssel- steyn leeft', die het komende week end wordt gehouden in het ruiter sportcentrum aan de Buntweg in Ysselsteyn, is een heleboel te bele ven. Men kan een kijkje nemen in de stands die zowel door bedrijven als door verenigingen uit Ys selsteyn en omgeving zyn inge richt. Daarnaast kan men genieten van diverse optredens, o.a. van jon gerenkoor Ery'oy Together, blaaska pel De Smelebloazere en joeks kapel Schabbeijoeks. De afsluiter van 'Ysselsteyn leeft' is de uit de eigen Peelgrond getrok ken formatie 'Wortelstemp'. Deze mannen zetten enige jaren geleden voor het eerst voorzichtig hun voe ten op diverse podia in het kamer van hun Love, Peace and Destruc tion-tour en zyn daar tegenwoordig niet meer af te slaan. Geïnspireerd door Jimi Hendrix, Jezus, de Sme lebloazere (ja die van zaterdag) en gebrek aan geld spelen zy de blues op hun eigen bizarre manier. Dit ge- kombineerd met hun meer dan ak- tieve podum-resentatie maakt Wortelstemp een waardige afsluiter van 'Ysselsteyn leeft'. Ook aan de kinderen is gedacht Er is een springkussen, een kinder theater, clown- schminken. Boven dien kunnen ze een ritje maken op een pony. Voor de iets grotere kin deren zijn er ATV 4-wielige crossmotors. Zelfs bestaat de mogelijkheid om Ysselsteyn e.o. vanuit de lucht te be kijken per helikopter. Kaartjes hiervoor kosten 35 gulden per per soon. Koopt men echter een occasi on bij Garage Gommans de Wit dan krijgt men deze vlucht gratis aan geboden. Op zondagmiddag zal burge meester Waals de beurs bezoeken. Hij zal de erebokalen voor de mooiste stands uitreiken. Omroep Venray zal op de beurs aanwezig zijn om vandaar uit een rechtstreekse uitzending te ver zorgen. 3 De lentebeure is open op zaterdag 4 april van 17.00 tot 22.00 uur en op zondag 5 april van 11.00 tot 22.00 uur. Op vrydag 20 maart jl. werd in De Kijker aan de Laagheidseweg de tentoonstelling van Harry Wolf- kamp op een byzondere wyze ge opend. Na een toespraak van dhr. C. Colsen kon men luisteren naar een optreden van Jan Wolfkamp (slag werker), die een bewerkte composi tie speelde van zijn eerste CD 'Pads Alloud'. De aanwezigen genoten zichbaar en brachten middels een langdurig applaus hun waardering tot uiting. De kunst van Harry Wolfkamp ontwikkelde zich in korte tijd van harmonieus, zuiver en doordacht, naar dynamisch, direkt en avon tuurlijk. Zyn behoefte aan span ning en avontuur heeft een ideale artistieke tegenhanger gevonden. Hoewel het werk van Wolfkamp niet voor iedereen even toeganke lijk zal zijn, zal een regelmatig galerie-bezoeker ontdekken dat naast harmonie, schoonheid, sere ne rust en evenwicht, ook snelheid, dynamiek en direktheid in het werk tot uiting komt De schilderij en van Harry Wolfkamp zijn nog tot en met 26 april a.s. in De Kyker te bezichtigen. CABARET Na twee literaire avonden, een muziekmiddag en een filmavond komt De Kyker op vrydag 10 april a.s. weer met een geheel nieuwe verrassing en wel: cabaret Bert Kuijpers en Tbn Gondrie zifilen dan optreden en een avondvuUend pro gramma brengen. Bert Kuijpers en Tbn Gondrie (piano) - beiden uit het onderwijs afkomstig - vormen al bijna 20 jaar een duo. Zy treden re gelmatig op voor besloten clubs, (onderwijs)congressen, enz. Zo wa ren zy o.a. ook verantwoordelijk voor de samensteUing en presenta tie van het grote jubileumprogram ma t.g.v. het 10-jarig bestaan van Omroep Brabant, voor welke om roep zy ook twee keer meewerkten aan ouc(jaars-programma's. Ook by de KRO en de VARA waren zy enke le malen te horen. Enkele jaren geleden brachten zy in de Helmondse schouwburg 't Speelhuis, voor het eerst een avond vullend theaterprogramma onder de titel 'Zonder geluk vaart nie mand, wel?' Hoewel slechts één avond geprogrammeerd was, bleek het programma een zodanig sukses dat nog zeven uitverkochte voor stellingen volgden. Later volgden nog diverse radio-optredens - o.a. een aantal malen in het bijna legen darische programma van Karei Pri or 'Kom 'ns langs in Des Indes' - en zelfs waren zij te zien in Den Haag Vandaag. Ook waren zij - samen met o.a. Louis van Dijk - te gast op het grote jubileumcongres van het CDA in het Congresgebouw in Den Haag. Momenteel is het duo bezig met de voorbereidingen van een nieuwe theaterprogramma dat in het na jaar van 1992 in première zal gaan. Het programma bestaat uit confe rences en liedjes - geen deuntjes, geen chansons. Het is vooral be doeld om mensen een fijne avond te bezorgen. Een boodschap bren gen zij niet. Iedereen kan tegen woordig zelf naar de supermarkt Heeft u interesse om deze avond bij te wonen, dan kunt u bellen: 04780-89071. De entree bedraagt ƒ7,50 inclusief een kopje koffie, aanvang 20.30 uur. Stoel op de weg Tb laat bemerkte een auto bestuurder op de Peelweg, tussen Ysselsteyn en Vredepeel, dat er een voorwerp op de weg lag. Hij kon het voorwerp niet meer ontwijken en zijn auto reed daar bovenop. Het bleek een stoel van een bankstel met ribfluwelen stof te zijn. De auto liep grote avery op. De politie ver moedt dat de stoel by een verhui zing van een auto is gevallen. Jammer voor de bestuurder van de beschadigde auto dat de eigenaar van de stoel nog niet bekend is voor regeling van de schade. 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond De Wetteling Donderdag: Manual Rooyse VK Vrydag: Rank Xerox Jumpers ZW Venray Hanen Zaterdag: Rooyse VK Zondag: Knabbelaar Jumpers Manual Sportief Jagroep Willems De Bruin Maandag: Gemeente Rooyse VK Huukske 1-Wittenh. Veronica 1-Baarlo 1 Veronica 2-Trepke 1 Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub De Schuivers Wyk Zuid l-Rooy'84 17.30-21.00 20.00-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-21.30 21.30-22.30 11.30-12.30 12.30-14.00 14.00-18.00 18.00-19.00 19.00-20.00 20.00-21.00 21.00-22.00 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 22.30-23.30 De Roermonds/Venrays'e band All of a Doodah zal Limburg vertegen woordigen by een grootse amateur popwedstryd in Amsterdam. Een van de vier voorrondes van deze wedstryd vindt op zaterdag 4 april plaats in OJC De Smoes in de Amsterdamse wyk Sloten. Deze avond zal AU of a Doodah, samen met Hamlett (Amsterdam) en Easy Life (Zeist) stryden om het meest overdonderende publieksenthou- siasme. De hoofdprys van deze wedstryd is een optreden met live-opnames in De Melkweg Amsterdams groot ste poppaleis. De overige drie voor rondes vinden plaats in PH31, Het Souterain en in Sleep Inn. Omdat er een publieksjury is, is een grote schare fans die All of a Doodah met hun enthousiasme kunnen steu nen, van harte welkom. OJC De Smoes ligt in de makke- lyk bereikbare wyk Sloten op de Nieuwe Akkerweg 14 te Amster dam. Het festival start om 21.00 Tot 14 juni a.s. staat het Venrayse museum in het teken van het 'boe renleven rond 1900'. In de Peel en Maas van 19 maart jl. hebt u hier over uitgebreid kunnen lezen in een artikel door de heer W.J.M. Wil- lemsen. Zien hoe het vroeger was, kunt u in 't Freulekeshuus, waar de tentoonstelling 'Rond Haerd en Hof nog te bezichtigen is. Dat de belangsteUing voor ons re cente verleden nog leeft, blykt uit het grote aantal bezoekers. Veel ouderen weten nog hoe het aan het begin van deze eeuw was uit eigen ervaring, maar voor de jeugd is het een totaal andere wereld. Voor de medewerkers van het museum was dit een reden om een specifiek pro gramma voor scholen te ontwer pen. Voor schoolkinderen is er een diavoorstelling en rondleiding, on dersteund door opdrachten. Op 7 en 11 april a.s. komt de expositie 'Rond Haerd en Hof op de tv in het Vara-programma Museumschatten 1992. Het museum is open op woens dag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur; groepen op afspraak (tel. 04780-83880). Eindstraat 8, 5801 CR Venray. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Sch raven en J. Wittgen: T. LANK VEI J) Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YS S ELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSEN PRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak DIERENKLINIEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. EERTEN, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 Alexander Janssen uit Oirlo stu deerde af aan de Landbouwuniver siteit te Wageningen in de richting zootechniek. Fhnclub De Zwerver organiseert op 3 april een gezellige dansavond in zaal In den Engel. De muziek wordt verzorgd door het orkest De Sunstreams, aanvang 20.30 uur. De avond is voor iedereen toegan- kelyk. Het Fonds Zomerpostzegels is een landelijke, partikuliere stichting met 300 plaatselyke afdelingen. Net zoals dat gebeurt met de Kinderze gels in november vindt deze aktie ieder jaar plaats, maar dan in de lente. De Zomerpostzegels hebben een toeslag die 50% van de normale frankeerwaarde (60, 70 en 80 cent) bedraagt. De opbrengst uit die toeslag wordt in zyn totaliteit aan landelyke, regionale en plaatselijke goede doelen besteed. Dit zyn pro- jekten op het gebied van cultuur en maatschappelijk welzyn. De nieuwe serie Zomerpostzegels en neven-artikelen (waaronder prentbriefkaarten, wenskaarten e.d.) worden vanaf 7 april weer ver kocht Elke plaatselijke afdeling maag een derde van de opbrengst uit de neven-artikelen (waarvan de prys nauwelijks hoger ligt dan wat men er normaal elders voor moet neertellen), besteden aan een zelf te bepalen goed doel. De afdeling heeft dit jaar gekozen voor een bydrage ter voltooiing van het carillon in de toren van de Grote Kerk. Koop dus vooral de prentbriefkaarten, wenskaarten e.d. Tussen haakjes-, flinke bydragen uit recente, eerde re jaren zyn reeds gegaan naar o.a. Jong Nederland Venray en de sjoel club voor bejaarden in Venray. Waar te koop? De stand van de afdeling, bemand door vrijwilligers, staat van 7 t/m 13 april in het postkantoor te Venray tydens kantooruren. Denkt u in de komende jaren voor een bydrage in aanmerking te komen (de vereniging moet dan doorgaans niet gesubsidieerd wor den) dan kunt u kontakt opnemen met: mevr. J. Meesters, De Alden Weg 6. Venray, tel. 04780-81704. Wateroverlast in flat Een bewoonster van een flat van Hubenhof riep de hulp in van de politie omdat in haar flat water lek te wat afkomstig was van de boven haar gelegen flat. Die bewoonster was niet aanwezig maar kon wor den opgespoord. Zy was naar haar werk gegaan. In haar afwezigheid was de koppeling van het kraantje van de wc gesprongen wat de oor zaak was van de wateroverlast Ook een gedeelte van haar flat had flin ke waterschade.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3