Het Stabat Mater vaonr Pergolesi op Palmzondag in de Grote Kerk Landelijke Vastenaktie in Noord-Limburg Rouwvenvifi kingsgroep bij het Ook dit jaar weer ei Palmpasen-optocht t de Grote Kerk PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 2 aprih Grote Kerk Delten C.J.R. Buschman. Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag in de vierde week van de Veertigdagentyd: 9.00 Lsm. fam. Messemaeckers-Schreine- maekers. 19.00 ZONDAGSDIENST; Hein Aben; Marian Hagens- Maessen (koll.); Lies Loonen- Quicken (koll.); Jan v.d. Zanden (koll.); John Wilms; overl. ouders Stiphout-Claessen; ouders Peter mathijs Duijkers en Maria Nella Philipsen en zoon Pi eter; Antoon Huybers (buurt Bontekoestraat); Nellie van Mil-Giesberts (zwem- club); Herman Verhagen (koll.); Jan Verbruggen (koll.). Zondag: 5e Zondag van de Veer tigdagentijd. 8.00 Lsm. voor de pa rochie. 9.30 Lat Hgm. overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters, overl. kinderen en overl fam.; Jo Wennekers-Muijsers; Wilhelmus Hubertus Janssen; jrd. overl. echt paar Teng "van Meyel-Truijen (S); Ilenri Rongen (koll.). 11.00 H. Mis met volkszang; Helmes Janssen; Martha en mariet Goumans- Janssen; Jo Driessen (koll.); Riek Bissehops-Hoevenaars (buurt); Jan Bruijsten (koll.); Johan Janssen; overl. ouders Janssen-Vullings en zonen; Maria Linskens-Franssen; Piet Linders (koll.); Mien Hendricx- Hunnekens. Maandag in de vijfde week van de Veertigdagentijd: 9.00 Lsm. overl. fam. Thijssen-Hendrix; Leo Gooren. Dinsdag in de vyfde week van de Veertigdagentyd: 9.00 Lsm. fam. Wismans; Piet Creemers. 19.00 Lsm. overl. ouders Van Kessel- Versleyen en zoon Jan. Woensdag in de vyfde week van de Veertigdagentyd: 9.00 Lsm. Sjef Roex en overl. fam. Roex-v.d. Heijden. Donderdag in de vijfde week van de Veertigdagentijd: 9.00 Lsm. overl. echtpaar J. Tillemans-Duijff (S). 19.00 Lsm. jrd. Frans de Vocht (S); Henny Hanen. Vrijdag in de vijfde week van de Veertigdagentijd: 9.00 Lsm. Theo- dorus Cremers en Helena Poel (S). Denkt u ook in deze Veertigda gentijd aan uw vastenoffer? Achter in de kerk staat een offerblok en daarop liggen vstenaktiezakjes, waarin u uw vstenoffer kan doen. U kunt uit twee projekten kiezen, ze zijn aangegeven op het zalye. Op dinsdag t/m zaterdag is de kerk van 14.00-16.00 uur ter bezich tiging open. Akolieten: Zo: 9.30 Peter Harre- wyn ey, Ramoq Kljnckenberg. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 torn Fooien en Wilbert van Ilam; lektor: J. Truyen. Zo: 9.30 Hong Bui en Miriam Laurensse; 11.00 Jeroen Leysen en Hans Wei- jers; lektor: C. Hendriks. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang Lektrice: zr. Hélène. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Lektrice: H. Brouwer. Dinsdag: 16.45 Groepsmeditatie in het Stiltecentrum (pav. G.). Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. 19.30 Vastenwake (ProtGem./Heel de Kerk) in de kapel. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGS VIERING. Wim Beterams; Jan Wil- lems; overl. ouders Pouwels-Derks en zoon Pierre; overl. ouders Peeters-Heuvens; overl. ouders Derickx-Jacobs en Karei; Harry Clephas; jrg. overl. ouders Verbruggen-Jacobs. Zondag: 5e Zondag van de Veer tigdagentyd. 9.00 Jrg. overl. ouders Linders-v.d. Woldenberg; Wim Hagelaar (fam. Lenssen). 11.15 Truus Magotteaux-Klabbers; Johan na Huberta Lamers en fam.; Anna Hoeymakers-Claessen; Konrad Thyssen en overl. fam.; Margaretha Veldhuizen en overl. fam. 18.00 Voor de parochie. Maandag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Overl. fam. Philipsen; Bertus Heijl. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Overl. ouders Dielissen-v. Heugten; ouders Euwals, Jan en Harrie. Woensdag: 8.00 Apollonia Naus- Splinter. 19.00 Overl. ouders Manders-Hüpen; Constant en Cle mens Pijls. Donderdag: 8.00 T.e.v. H. Geest 19.00 Bèr Tbnen (gymclub). Vrydag: 8.00 Overledenen. 14.00 H. Mis tot int bruidspaar Lón van Aarssen en Mirjan Vollenberg. 19.00 Gezinsmis; overl. fam. V.d. Munckhof-Sangers; fem. Lucassen- Maassen. Denken wij in deze weken voor Pasen aan ons vastenoffer Wilt u de zakjes meebrengen naar de kerk. Uw vastenoffer kunt u ook overma ken naar bankrek. 23.18.67.840 tn.v. Kerkbestuur O.L. Vrouw van Zeven Smarten o.v.v. /astenaktie. Misdienaars en akolieten: Za-. 18.30 Martin Leenders. Zondag: 9.00: Emiel Kusters; 11.15 Pascal Kusters: 18.00 Jaap Janssen. Ma en wo: 19.00 Wendy. Di en vr: 19.00 Frank. Parochie Brukske Zondag: 5e Zondag van de Veer tigdagentijd. 10.00 Hoogmis. Voor overl. fam. Kerstjens-Hoex. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdagvie- ring. 10.45 Rozenkrans en biechtge legenheid. 11.15 Gezongen H. Mis. 13.30 Lof en zegen met het Allerhei ligst. Deze viering voor het verkry- gen van priesterroepingen is voor eenieder toegankelijk. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 5e zondag in de Veertigdagentijd. Kinderwoord dienst Zang door het Kinder- en Jeugdkoor. Voor overl. ouders Marcellis-van Tilburg (koll.)-, Pierre hendrix; Ger Jongen.(koll.); Aloys Thielen; Wim Hendriks en zoon Martien (koll.); Tru Relouw-Linders (koll.); overl. fam. Thyssen-Vane- Uberbach; overl. ouders fam. Pelzer- Jansen; Mia Swinkels-Crijnen. Zondag: 5e Zondag van de Veer tigdagentyd. 8.30 Harrie Janssen en overl. fam.; voor het geestelyk en tydelyk welzyn van de parochie; als eerherstel aan het H. Hart van Jezus. 10.00 Hoogmis, Nederlands. Voor by z. int (IQ; Nelly Scaf-van Ier- sel (koll.); Wim van Leuven (koll.); Jan Nellissen; jgt Tbon Linders. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Greet den Holder (koll.); Jac. Mommen en overl. fam. Dinsdag: 8.00 Martinus Pontman en Gysbertus van Blokland. 19.00 Overl. ouders Muysers-Vullings; Wilhelmus en Wilhelmina Tijmen sen; fam. Wilsen-Hermkens; overl. kinderen en oom Piet. Woensdag: 8.00 Voor lev. en overl. fam. Nota. 19.00 Mieke Gommans-van Oort (collega's); Wim van Leuven (koll.). Donderdag: 8.00 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 Biechtviering voor Pasen. Geen avondmis. Vrydag: 8.00 T.e.v. het H. Lyden van Jezus. 19.00 Voor de weldoeners van de parochie. Mededeling: In het kader van de voorbereiding op de Goede Week zal drs. Witkam op dinsdag 7 april om 19.45 uur in de kerk een dia-avond verzorgen over de Lykwade van Tu- ryn. Eenieder is welkom. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jrd. Bair van Dijk; Wim Pluk; Piet Fleurkens; overt, ou'ders Janssen-Feeters en Lies Janssen-Wolters; overl. fam. Van Dyk-Claessens; Nel v.d. Berg- Linskens (buurt); Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen; Antoon Janssen. 10.00 Jrd. Nol Verstegen; jrd. Leo Op 't Veld; overl. leden LLTB kring Ven- ray; uit dank aan O.L. Vrouw van Oostrum voor haar wonderbare be scherming; overl. ouders Haegens- van Lin; Jan Kessels en overl. fam.; Tbon Thielen (buurt); Lei en Ger Janssen; Sef v.d. Brandt en Louisa Weys; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Overl. fam. B roekman s-Bovee. Woensdag: 9.00 Harrie Claessens. Donderdag: 9.00 Jan Comelissen (namens 'n goede bekende). Vrijdag: 9.00 Wim Kessels. Misdienaars: Za: 19.00 Monique Janssen, Callista Smedts, Nicole van Osch, Irene Camps. Zo: 8.30 Sander en Erik Schuurmans, Tbm en Joep Vaessen; 10.00 Lizette Jans sen, Gwenda Nielen, Bianca Camps, Kim Hermans. Boeteviering: Omdat op Palm zondag (de zondag voor Pasen) het lange Lijdensverhaal wordt voorge lezen, houden we reeds dit week end (4 en 5 april) de Boeteviering in alle H. Missen, als voorbereiding op het grootste feest van de Kerk: het Hoogfeest van Pasen. Het is voor iedereen een zinvolle zaak om vóór Pasen een dienst van boete en ver geving mee te maken. Ook als we menen dat we geen biecht nodig hebben, toch zullen we allen God en de medemens wel eens teleur gesteld hebben, en dat kunnen we weer goed maken in een boete viering. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis'(Ge mengd Kerkkoor Boekend). Overl. ouders Dircks-Houwen; overl. van de fam. Maas; overl. fiam. Heetkamp- Hekking; overl. ouders Wolters- Janssen (veijaardag); Frank Voer- mans; overl. fam. Peters- Kemmelings. Zondag: 5e Zondag van de Yfesten. 11.00 Hoogmis. (Heren koor); Overl. ouders Custers- Keursten; pater V.d. Sterren, Lam bert v.d. Sterren; st Maria van der Aa; Bert v.d. Ven; overl. ouders Te Plate-Maassen; uit dankbaarheid; Petronella Verstappen-Stevens (kaartclub). Woensdag: 9.00 H. Mis voor Caro- lien Philipsen; fam. Loonen-Feyen; Henricus Tielen en Maria Geurts. Vrydag: 14.00 PI. Huw. mis bruidspaar Voermans-Steeghs. 18.00 Gez. H. Mis uit dankbaarheid b.gv. 80e veijaardag (Dames- en Herenkoor). Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Trina Janssen (buurt); Marie Janssen; Henriette Baltissen-Claessens; Huub van Rhee; Jan van Houdt (buurt); Hay Weijs en Sir Kunen (Handboog schutterij de Batavieren) (Her enkoor). Woensdag: 19.00 Marie Janssen; uit dankbaarheid.. Misdienaars: Sanne en Marian. 'Vastenaktie, u doet toch ook mee' (offerbus achter in de kerk). Parochie Leunen 5e Zondag van de Veertigdagen tijd. Eerste zondag van de maand: bijzondere kollekte voor onze eigen parochie. Zaterdag: 19.00 Lsm. Gezinsmis. Vastenaktie: 'Met andere ogen'. Voor overl. fam. Pijpers-Philipsen-van Meyel; Henricus Bomm, echtgen. en overl. kinderen en Johanna Be- clet; Jan Ewals en overl. fam.; Piet Timmermans, Mathieu Vervuurt en overl. kinderen; weekd. Louis Weijs (4); jrd. Grad Koonings en Leida Koonings-Hermans. Zondag: 10.00 Hgm. als gest jrd. Jozef Asselberghs en echtgen. 11.15 Gerard Thyssen. 14.30 Doopviering Sjoerd Bouwmans. Maandag: 19.00 Lsm. past. Jac ques Haenen en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Lsm. Hub Gommans. Woensdag: 19.00 Maandd. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens. Donderdag: 14.00 Huw.mis Erik v.d. Schans en Trudy van Dijck. 19.00 Lsm. Frans van Bavel en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Lsm. Tfeng en An na Verheijen. Misdienaars: Za: 19.00 Tbm Bos en Mark de Klein. Zo: 10.00 Erik Litjens, Paul en Frank de Klein; 11.15 Heidi Voesten en Inge van Til burg. Ma t/m vr: 19.00 Jeroen Ha- mann en G(js Kersten. Lektoren: Zo: Lies van Bavel. Huwelyksafk.: Erik v.d. Schans uit Reek en Trudy van Dyck uit on ze parochie (3e roep). Rektoraat Heide Zaterdag in de vierde week van de Veertigdagentyd: 19.00 Gezins viering; fam. Coppus-de Groot; overl. fam. Huisman-Winnen-, rec tor Cox; te.v. O.L. Vrouw voor een zieke. Zondag: 10.00 Geen Hoogmis. Woensdag in de vyfde week van de Veertigdagentyd: 8.00 H. Mis uit dankbaarheid. Misd.: Maartje Peeters en Marieke Derks. Rektoraat Veulen 5e Zondag door het jaar. Zaterdag: 1L00 PI. Hgm. tg.v. 60-jarig huwelijk echtpaar Hagens- Reintjes. 19.00 Hgm. Petronella Verhoeven-Leyssen-Ewals; voor priesterroepingen. Zondag: 11.00 Hoogmis uit dank baarheid; overl. fam. Van Ool- Fleurkens; overl. fam. Van Staveren-van Son; uit dank baarheid. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Dina Drabbels-Klaassen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Ruud Bexkens en René Reintjes. Misdienaars: Zo: Annelie Rein- yes en Tom Derks. Parochie Ysselsteyn 5e Zondag in de Veertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 Fr. v.d. Pas (buurt); jrd. S. van Vegchel. Zondag: 9.30 ('Asperges me j; jrd. Albert Peeters en echtgen.; welzyn van de parochie. 11.15 Mndd. Wim Hendriks. Maandag: 19.00 Wim Hendriks (KBO); Mathieu Arts. Woensdag: 19.00 Overl. fam. Philipsen-Cremers. Vrijdag: 14.00 t.i.v. het zilveren bruidspaar Van Ass-Duykers. 19.00 Geen dienst Misdienaars: Za: 19.00 R. en E. Jenniskens. Zo: 9.30 N. Jaspers en B. Pouwels; 11.15 M. Arts en R. Keij- zer. Ma: T. van Asten en K. Jaspers. Wo en vr: I. Potten en I. Slangen. Spreuk van de week: 'Ongelyk erkennen is: tonen datje verstandi ger bent geworden!' Mededelingen: Uw geldelijk offer voor de vastenaktie kunt u depone ren in de bus achterin de kerk. De Paaswake begint dit jaar om 20.30 uur! Om 19.00 dus géén dienst! Parochie Merselo Zaterdag: 18.00 Voor lev. en overl. leden der natuurvrienden; jgt Leonardus Verhaag en Linderdi- na Heynen; in dankbaarheid, 80e veijaardag; Ronnie Poels. Misd.: Kim Thielens en Anke Broeren. Zondag: 10.00 Johanna P. Hendrix-Pluk (koll.); jgt Bertha Michels-v. Rijswijck; voor byz. int. Misd.: Yvonne Tyssen. Dinsdag: 8.30 Jgt. Michel Jans sen (Weverslo); Fen Rongen; Her man Thissen. Woensdag: 18.40 Rozenhoecye. 19.00 Jgt Mathys Arts en Cath. v. Osch. Hannes Arts. Misd.: Ingrid Wismans en Linda Poels. Donderdag: 8.30 Lev. en overl. fam. Janssen-Poels. Vrijdag: 8.30 Jgt. Piet Pubben en Maria Loenen. Kerk poetsen: Mevr. Custers en mevr. Gielen-Verstappen. Vastenaktie: Envelop al inge leverd? Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Isidorus, bisschop. 19.00 Overl. leden LLTB; Jan Peeters. Zondag: 5e Zondag van de Vasten. 10.00 Jgt Gerard Weerts; overl. ouders Botden-Geurts en zoon Tonnie. Maandag: H. Vincentius Ferrer. 8.30 Uit dankbaarheid fam. V.d. Heuvel-Peters. Dinsdag: H. Johannes Baptista de la Salie, priester. 8.30 Biiz. int. (MJ). Woensdag: 8.30 Fhm. Bloemen- Brienen. Donderdag: 8.30 Voor de zieken. Vrijdag: 8.30 Voor eerste commu nicanten en hun ouders. Misdienaars: Za: Olga en Nicole. Zo: Rob en Angela. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Gedachte: 'Het 'niet veroordelen' is een eigenschap van Christus, maar er is wel een voorwaarde bij: Probeer het n(et. meer te doen,,' Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Mia BoutemGysberts; fam. Bonnes; zusters Clara, Yvonne ren Trees; overl. broer van de rector Martien Verbeten. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Peter v.d. Ven; al onze overlede nen; uit dankbaarheid en tz.i. 10.00 Hoogmis opgeluisterd door ons Dames- en. Herenkoor Smakt Holthees. Int: ouders Martens- Michiels; Thei Arts; Herman Jans sen; fam. Seykens-Cuppen; Martien Hermans en René Buyzen. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef uit dankbaarheid; voor alle overl. fam.leden; fam. Loonen; Wil lem Kerkhof en tz.i. fam. Guyks. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 5 april zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aan vangstijd is 09.30 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. Om 09.30 uur is er Jongerenkerk. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'De rol van religie in de wereldaangelegenheden' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Weer ongeluk op Puttenweg Maandagmorgen om even voor negen uur wilde een 21-jarige bestuurder van een trekkerkombi- natie voor mestvervoer een be drijfsterrein opdraaien langs de Puttenweg maar moest even wach ten omdat er op dat terrein reeds twee vrachtwagens stonden. Hy schakelde daarom de knipperlich ten in. Ondanks die knipperlichten zag een 60-jarige bestuurder van een personenauto uit America, die kombi natie te laat. Zyn auto botste tegen de kombinatie en de auto was ryp voor de sloop. De bestuurder moest zwaar gewond naar het zie kenhuis worden vervoerd. Het ver keer werd door de politie omgeleid. Inbraken in personenauto's Zondagavond werd een op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde personenauto van een inwoner van Blerick met geweld opengebroken. Uit de auto werd de radio ont vreemd. Tbtale schade ongeveer 500,-. In de Hatendonkstraat in Oostrum was door forcering van het portier toegang verkregen tot de personenauto van een inwoner van Oostrum. Kennelyk is de dader gestoord want er werd niets vermist De hongerdoek van de Argentijn se kunstenaar Adolfo Esquivel is opgebouwd rond veertien thema's. Een van deze thema's is milieu en natuurbehoud. Tropisch hardhout is in trek! Elk jaar verdwijnt er zo'n 11 tot 15 mil joen hectare tropisch woud, een op pervlakte zo groot als Oostenrijk. En dat hoofdzakelijk voor onze meubelfrabrikage. En daarna? De achtergelaten bodem wordt snel be zet door de hamburgindustrie: de veeteelt put het land zo snel uit dat er slechts gras op groeit wanneer het land uiteindelijk verlaten ach terblijft. En de gevolgen van het verdwy- nen van het tropisch woud zijn zeer nadelig. De bomen, de zuurstofpro ducenten by uitstek verdwijnen, veel plant- en diersoorten sterven uit de grondstoffen voor de medi cijnindustrie zyn niet meer voorra dig en, het ergste van alles, het woon- en leefmilieu van de oor spronkelijk inheemse bevolking gaat verloren. Zij plukken namelijk geen enkele vrucht van de grootse exploitatie van het woud. En vooral om deze laatste reden is de stryd voor het behoud van het tropisch regenwoud een stryd van arm te gen ryk. De Terena-indianen in Brazilië beschouwen de roep om behoud van het milieu als een uitdaging. Zij, zien hierin een mogelijkheid de autonomie van de Indiaanse pro- duktiewijze te versterken. Zij stre ven naar een evenwicht tussen landbouw, bosbouw en veeteelt. Er ontstaan zo ecologische bedrijfjes waardoor het natuurlijke milieu op langere termijn wordt beschermd. De vraag naar ecologische produk- ten neemt zowel in Brazilië als in Europa sterk toe. Maar ook op andere gebieden be dreigt de aantasting van het milieu het voortbestaan van de inheemse bevolking. We denken hierbij aan de kleine vissers in de staat Maran- hao. De visstand wordt hier be dreigd door het leegvissen van visvijvers door industriële vis- vangs, de vervuiling door groot scheepse veeteelt en de afval van de staalindustrie. De kleine vissers gaan zich organiseren om zich hier tegen te verweren. De Landelijke vastenaktie in Noord-Limburg wil de Indianen en andere bevolkingsgroepen steunen bij hun inzet voor een beter milieu. In 1991 brachten we met zijn allen ruim 3,5 ton by elkaar voor de on derdrukten in de ontwikkelings landen. Mogen de mensen die uw steun vragen ook dit jaar op uw me dewerking rekenen? U kunt uw bij drage storten op gironr. 225.79.19 of banknr. 12.36.80.956 t.n.v. Werk groep Landelijke Vastenaktie Noord-Limburg, al^tie ,1992. Op 12 april. Palmzondag dus, zal om 15.00 uur in de Petrus Banden- kerk te Venray het Stabar Mater van Pergolesi worden uitgevoerd door Truus v.d. Kroonenberg-Crooy- mans, sopraan, Anita Bijvoet, mezzo-sopraan en het Noord Lim burgs Kamerorkest Vlora o.l.v. Wim Hekking. Het Stabat Mater is een gedicht van Jacopini de Ibdi, geschreven op het einde van de dertiende eeuw. Het werd ingepast in de Gregori aanse liturgie als sequens in de Mis van De Zeven Smarten van Maria op 15 september. Na de Gregoriaanse versie vorm de het mooie gedicht inspiratie bron voor vele componisten o.a. de Palestrina, Haydn en Rossini. Een van de mooiste composities op het Stabat Mater is die van Pergolesi. Giambaptista Pergolesi werd in 1710 geboren in Jesi bij Napels en hy overleed al in 1736. Ondanks de jonge leeftyd waarop hij stierf, werd hij zeer beroemd en is zyn in vloed in de geschiedenis van de muziek zeer groot geweest. Het Stabat Mater was het laatste werk dat Pergolesi componeerde. Hij schreef het voor twee vrou wenstemmen, orgel en strijkkwar tet. Het wordt meestal uitgevoerd met strijkorkest. In de uitvoering van Palmzondag wordt geen ge bruik gemaakt van het orgel, doch het strykorkest wordt versterkt met een fagot. Het Stabat Mater werd ook vorig jaar in de Grote Kerk uitgevoerd, doch velen die toen niet aanwezig konden zijn, hebben gevraagd het nog eens uit te voeren, terwijl ande ren die al van de uitvoering hebben genoten, verklaarden het graag nog eens te horen. Zij vonden de uitvoe ring in de Grote Kerk met zyn mooie akoestiek indrukwekkend. Naast het Stabat Mater zullen nog twee korte orkestwerken worden gespeeld, nl. het Grave uit het Di vertimento van Gaszmann en de ca non van Pachelbel. Florian Leopold Gaszmann werd in 1729 in Bohemen geboren en hy overleed in 1794 in Wenen. Reeds op 12-jarige leeftijd liep hij thuis weg, om in Italië zijn geluk te be proeven. Hij verbleef het grootste deel van zyn leven in Bologna en Venetië waar hy een beroemd com ponist werd van opera- en kerkmu ziek. In de laatste jaren van zijn leven was hij hofkapelmeester aan het hof van Wenen. Johann Pachelbel was een be roemd organist die in 1653 werd ge boren en in 1706 overleed. Hy componeerde veel muziek voor or gel wat hem beroemd maakte. De canon van Pachelbel, uitgevoerd door het strijkorkest is een werk dat men vaak hoort. Verwacht wordt dat de uitvoering van deze werken door musici uit de eigen regio velen op Palmzondag de weg naar de Petrus Bandenkerk zal doen vinden. Ook nu weer, en dat is verheu gend, werd de juwelier Verlinden van de Grote Markt bereid gevon den door zyn sponsoring deze uit voering mogelijk te maken. ve: moeM i, Grada.il "s, TruuJ Op deze puntgave oudefi 1930 zien we voor hun g houden boerderijtje, metfl voorgrond de toen niet m ken waterput, de fam. Mujl de Heide. V.l.n.r. zien we: Muysers-Martens, bertus Muysers, Martinus. Sibertus Muysers was vy landbouwer. Vanaf 1908 bi rr hij het boerderytje. Zyn gr jl by was het houden van fc weldra maakte hy van zip zijn beroep. Er werden door Sibertus zo'n 250 tot enkorven in de Grote Peeh en ook in Eist in de Betuwe zyn korven door bijenvofc woond. Behalve aan enkele lieren was de gr< grootste afnemer van de kwaliteit honing. Met recht en trots werd| de grootste imker in de Venray. Samen met zyn a nus (zeg maar Tinus) werd] kersbedrijf verder uitgi 1959 overleed Sibertus en J bedrijf verder alleen Tinus. Vanaf dat moment| Spiekert in Heide. Het oude boerderytje we| 1980 afgebroken en herb wordt thans bewoond dooi Verkoeyen. Tinus heeft z(jnE aan de Spiekert in 1990 if voor een kleinere woning Groeneweg in Heide. J. v-dj TE De laatste tyd wordt oii9w vraagd of het RIM een roi kingsgroep heeft, In de Clockert is wel een! groep voor weduwen en ren, waar men elkaar elke ontmoet voor steun, g< aktiviteiten. Een rouwverwerkingsj doeld om onder begeleii ten en te luisteren tenei verlies beter te kunnen en dragen. We hebben besloten een ke groep voor Venray op tcj In eerste instantie voor die hieraan behoefte hebl De groep komt 8 keer g< 2 uur om de 14 dagen bij een ochtend of een midi Clockert. Eerst is er ruimte,en voor ervaringen en bell eenieder en later wordt ovi werpen die de groepsli gesproken. En er wordt bij datgene wat je bezighi We stellen ons voor in apr zonderlij ke oriënterende ken te houden en in mei groep te starten. Als u hiervoor bel hebt, neem dan kontakt mevr. A. Arntz of de heer naar, maatschappelijk wei het RIM, tel. 83100. |£j( Als blijkt dat er tevens behP aan een groep voor weduwn», ouders die verlies geleden w dan zullen we bekijken of hi ook groepen opgezet worden. Inbraak in depend Weer werd er een inbnl pleegd in de dependance^ MAVO aan de Kiosk. Nu i computer ontvreemd, het lokaal werd door for kregen. Omtrent de schade niets worden medegedeeld! Op zondag 12 april a.s., om 11 uur, willen wy in een feestelijke vie ring in de Grote Kerk weer het feest van Palmpasen vieren. Alle kinde ren zijn welkom in de Grote Kerk, liefst mét een Palmpasenstok. Een Palmpasenstok, wat is dat? Een paar latjes op elkaar getim merd, omwikkeld met zilver- of crè- pepapier, versierd met was slingers en groen, behangen met aangere gen pinda's of rozijnen, een appel of een sinaasappel, een paar ingepak te snoepjes, enz. en daarbovenop prijkt een trotse Palmpasenhaan van brood. Deze hanen zijn te koop bij de verschillende bakkers in Ven ray. Ieder kan dus naar eigen idee de Palmpasenstok zo feestelijk mo gelijk optuigen. Weet je niet hoe je zo'n stok maken moet, dan kun je voor hulp terecht bij Bloemisterij Semperflo- rens aan de Stationsweg 14. Me vrouw en meneer Jacobs helpen je er graag mee, zaterdag 11 april tus sen 11 uur 's morgens en 3 uur 's middags. Groen, lint en andere ma terialen worden verstrekt. Wij hopen dat er, net als voor- uw weekblad gaande jaren, weer heel vttil ren meedoen! Wij willen van deze geletf gebruik maken om in het bi* alle kinderen, die dit jaar Communie doen zich te lait(88l stellen tijdens de viering w"" pasen. Tbt 12 april. Werkgroep Gezin. Gestolen auto aangetij Dankzij de oplettendheids w bewoner van het Brukske «r politie er op attent gemaakt! de parkeerplaats bij de Kiof BMW personenauto gep^ stond waarvan een ruit wasit u gen. Omdat het een Duitse^ trof stelde de politie zich in£f[ met de Kripo in Kleef. Die 1^" dedelen dat er een aangifte nengekomen van diefstal i auto. Na technisch onderzod? auto aan de rechtmatige ef ter hand worden gesteld. I Portemonnee verlt» Een 19-jarige inwoner verl. het Brukske zijn portemoncjp 0< daarin een geldbedrag va» f ^onderden guldens èn #1 pasje. Hij deed daarvan aan4 portemonnee werd later tf| vonden met daarin wèl W* pasje maar zonder het geldi-^

Peel en Maas | 1992 | | pagina 20