15,- korting PEEL EN MAAS KTV houdt enquête onder abonnees FEESTWEEK guitse leerlingen op bezoek bij het InterVen College in Venray Samenwerking rijkspolitie en Venrayse gemeentepolitie een feit SLECHTS DRIE DAGEN! Wat gaat 1 jaar snel 1 april t/m 11 april 1992 tijdens deze week op ontwikkelen afdrukken van uw kleurenfilm U FOTO'S Jewegen was ik en leerzaam PEEL EN MAAS mabclK In Memoriam Zuster Nolasca Wij pakken uit... u pakt in!!!! Leren dames en heren jassen en jacks nu v.a. De Kabeltelevisie Ven ray b.v. houdt op 2 tm. 4 april een telefoni sche enquête onder 300 abonees. Belangrijkste onderwerp van deze enquête is de publieke keuze tussen twee sportzenders: Eurosport en Sportnet Kabeltelevisie Ven ray had in het verleden een kontrakt met Eu rosport voor het doorgeven van de programma's van deze zender. De ruimte op het Venrayse kabelnet liet slechts de doorgifte van 1 sport zender toe. Tben Eurosport vorig jaar. van rechtswege met uitzendin gen moest stoppen werd dit kon trakt opgezegd. Het onstane gat op de kabel werd toen door KTV ge vuld met de doorgifte van Sportnet. Hiermee was een kontrakt tot 31 december 1991 aangegaan. Sneller dan verwacht was Eu rosport weer terug met het uitzen den van programma's en veel abonee's klopten toen by de KTV aan om Eurosport weer door te ge ven. Door kontraktuele verplichtin gen was dit echter onmogelijk. KEUZE De Kabeltelevisie Ven ray staat nu echter voor een keuze: Sportnet of Eurosport. Daarom werd vanaf ja nuari Eurosport weer doorgegeven met de mededeling dat de kyker mee kon beslissen welke zender in de toekomst op het Venrayse kabel net doorgegeven zal worden. Om een definitieve en objektieve keuze te maken heeft KTV het bureau Tuigram uit Utrecht de opdracht gegeven een onderzoek uit te voe- Doorrijden Een inwoonster ontdekte by terugkeer bij haar op het Mgr. Gou mansplein geparkeerde personen auto dat die beschadigd was. Ook hier viel uit de sporen op te maken dat de beschadigingen door een an der motorvoertuig moeten zyn ver oorzaakt Graag eventuele getuigen. De schade werd donderdagavond om 18.20 uur ontdekt. Reebok gedood In de nacht van vrijdag op zater dag werd een overstekende reebok op de Deumeseweg ter hoogte van de Ossendijk, aangereden en enke le malen door auto's overreden. ren naar de voorkeur van de abon- nee's. Dat onderzoek zal door drs. W. van Leerdam op 2. 3 en 4 april worden uitgevoerd. Uit het abonne mentenbestand van de KTV zullen 300 abonnee's willekeurig worden geselekteerd en vervolgens telefo nisch worden benaderd. Wel zal er een evenredige verdeling zijn tus sen abonnee's uit Venray-kom en de kerkdorpen. Behalve dat naar de voorkeur voor de sportzenders wordt ge vraagd zal ook de interesse naar an dere alternatieve zenders worden gepeild. Ook zullen er vragen wor den gesteld m.b.t. de bekendheid van KTV onder de abonnee's, de er varingen t.a.v. de service die KTV biedt alsmede de technische kwali teit van het televisiebeeld. De KTV hecht veel waarde aan de ze gegevens en achten dit onder zoek zeer belangrijk. Personen die gebeld worden, worden dan ook vriendelijk verzocht alle medewer king te verlenen. De resultaten van het onderzoek zullen eind april bekend zijn, waar na een definitieve keuze tussen Sportnet en Eurosport wordt gemaakt Schoolstraat 5, V 04780-12567 Tegen inlevering van deze bon. i jnsdag 25 maart is een 45 leerlingen en twee do- van de Berufliche Schule il-Padagogiek uit de Duitse irs op bezoek geweest by de .are beroepsopleiding voor jii Werk te Venray. De oplei- jor Agogisch Werk is een af- binnen het InteiVen College. Jlach Werk is een driejarige Jbare beroepsopleiding waar jigen worden opgeleid tot FO eleider in instellingen voor Brojr andere kinderopvang, ver- iit cJelyk gehandicaptenzorg en irea jongeren met een sociaal- en* onele problematiek. In het kur. leerjaar wordt de theoreti- apfc basis gelegd met betrekking >tes uitoefening van het beroep, aeictehéle tweede leerjaar staat in ken van leren in de praktyk ds stages. In het derde leer- enslotte vindt profilering en nering plaats. de leerlingen de opleiding lach Werk hebben afgesloten jen zij als gediplomeerd be- jbeoefenaar te werk gesteld en in een zeer breed werkveld de welzyns- en gezond- irg. Daarnaast hebben zij de Ikheid om een studie te vol- diverse Hogescholen, irufliche Schule fur Sozial- |iek leidt leerlingen op voor ïider binnen kinderopvang- n kleuterscholen (Kinder- Dit is ook een driejarige g, waarvan tevens 1 leer let stages wordt ingevuld. ".^Morgens werden de Duitse ontvangen in de aula van de Leunseweg in Venray van afgelopen weken zyn alle deel- ènde instellingen aan het plat- p 'ouderaktiviteiten Venray' Taan de slag geweest met het ip 'houding en beweging', de kindercentra hebben irs en kinderen gedanst, ge en gesprongen. In hun fan- »ben ze allerlei avonturen en hebben de ly(jes flink la- in. Voor hun ouders, die [weten waar hun kinderen de in tjjd mee bezig zyn ge- zyn der de volgende ouder- jn: jkpril: peuterspeelzaal Mieren- Veltum; 16 april: peuterspeel- n Paddestoel, Venray-centrum; 6 Jleuterspeelzaal Blokkendoos, Veert. De avonden beginnen 1.00 uur. Voor informatie kimt tuurlijk ook altyd by de fn ers terecht len r ike?8 u waarschynlyk wel heeft t had de bibliotheek een etala- nz er dit onderwerp ingericht. rc e door de bibliotheek, speel- Dj en en Groene Kruis vervaar- folders zyn nog een beperkt U exemplaren verkrygbaar by Instellingen. 'E deelnemende instellingen aan itform 'ouderaktiviteiten Ven- Stichting Peuterspeelzalen i de y, de peuterspeelzalen Merse- Leunen, de Stichting Kinder- g Duimelot de speelotheken f, Merselo en Heide, het Groe- ii8 en de Openbare Biblio- worden begeleid door de LIOSE. projekt 'Bewegen is leuk en lam' werd door alle deelne- f\ Vals een sukses ervaren. De on- samenwerking zal zeker li voortgezet In de toekomst zeker nog van het platform rbent nooit te oud om te le- is een bekend gezegde. Dat I zeker voor de 90-jarige Jos and. Afgelopen maandag hij zijn negentigste ver- g. Als oudste leerling van -Vrije Academie werd hij in de maarulagmid- van schilderen en te- zijn docenten en in het zonnetje gebeurt immers niet dat een 'student' 90 wordt handen van docente Jetty mocht hij een fotoboek waarin hijzelf als in beeld werd gebracht van de jongste leer de Vrije Academie, An- wobs uit Geysteren, >s Wijnand een schitte- art met een schilders- in ontvangst Anneke Jacobs is 10 samen heeft dit tweetal mooie leeftijd van 100 Wijnand was zichtbaar 'f de indruk van deze ver- rófl. Hij had wel laten weten hij 90 werd maar de reak- [Ow zijn docenten en mede ogen waren vooraf erg geweest. Dat hij toch in het jetje was gezet kwam voor I als een komplete verras- 'Oat is het geluk van oud kn. Het hoeft allemaal niet r zo voor de toekomst Ik (wit gelukkig', aldus de toto G4 HïdwrtjCH het InteiVen College. Hier kregen zy een uitleg over het Nederlandse Onderwijsstelsel. Dit werd vergele ken met het Duitse Stelsel, wat ove rigens niet gemakkelyk was. Alle waardering voor de docente Duits, Els Janssen. Vervolgens vertelde Tjeu van de Laar het een en ander over het InterVen College in het al gemeen en specifiek over de afde ling Agogisch Werk. Tydens de lunch voegden de der dejaars leerlingen van de Agogische Werkafdeling zich by de Duitse gasten. Voor het middagprogramma wer den de Duitse leerlingen in twee groepen verdeeld: een groep kreeg samen met de Nederlandse leerlin gen een les Drama voorgeschoteld door de dramadocente Louk Gerlag. De Duitse docenten vonden dit een prima idee, want dit vak kende men in Duitsland niet, terwyi ook zy vonden dat het een belangryk onderdeel van het toekomstige be roep zou moeten zijn. De andere groep ging onder lei ding van Marcel Spoler naar het kinderdagverblijf Duimelot. Een kompliment voor de (flexibele) op- van gmogelykheden van Duimelot, want in vergelyking met de ontwik kelingen op het gebied van kinder opvang in Duitsland staken wy positief af. Na de pauze werden de groepen gewisseld en aan het eind van de middag vond een rondleiding plaats door het schoolgebouw. De Duitse gasten waren vooral te spre ken over de sfeer in het gebouw en de kontakten tussen leerlingen en docenten. Dit laatste biykt in de Duitse scholen1 veel formeler te verlopen. De dag werd afgesloten met een diner verzorgd door leerlingen van de opleiding consumptieve Ttech- nieken. De Duitse gasten waren onder de indruk van de kwaliteit van het on derwijsaanbod binnen het InterVen College, met name de aandacht die besteed wordt aan de profilering van de beroepsbeoefenaar, maar za gen een en ander nog niet direkt inpasbaar in het Duitse systeem (de docenten zouden wel willen ove rigens). De eerste aanzet tot internationa lisering is een feit, het tegenbezoek is aangezegd en adressen tussen de leerlingen uitgewisseld. In de toe komst zal het InterVen College zich richten op een strukturele uitwis seling, mede gericht op een verbre ding van de werkmogelykheden van de leerlingen van de opleiding Agogisch Werk in het buitenland. Onder invloed Bij een routinekontrole aan de Paters laan moest een 46-jarige Ven rayse autobestuurder blazen in het bekende pypje. De uitslag recht vaardigde een blaastest aan het ademanalyseapparaat. Hoe de bestuurder ook moeite deed, het blazen had niet het beoogde effekt Daarom moest er een bloedproef worden afgenomen. Indien die uit slag bekend is zal beslist worden of proces-verbaal inzake ryden onder invloed zal worden opgemaakt Nu kon hy met een ry verbod van 1 uur huiswaarts keren. uw weekblad i»®1 mode Schoolstraat 24 Venray Tel. 04780-83500 DONDERDAG 2 APRIL 1992 Nr. 14 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG OPENINGSTIJDEN: WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST In de leeftyd van byna 89 jaar is in het klooster Tterhaghe in Eindho ven vry onverwacht de onverbreek baar met St Anna verbonden gebleven zuster M. Nolasca overle den. Haar wens ging in vervulling dat haar een lydensweg gespaard zou blyven. Nog maar net gewend in het nieuwe klooster van de Zusters van Liefde van Jezus en Ma ria, maar zeker nog met haar ge dachten by het haar zo geliefde Venray, nam de Heer haar plotse ling tot zich. Zuster Nolasca (Agatha Maria van Goch) werd op 21 mei 1903 in Box meer geboren en daar doorliep zy ook het onderwys. Op 25 maart 1933 legde zy haar geloften af in de congregatie van de Zusters van Liefde van Jezus en Ma ria in Gent. nadat zy als ver pleegster enkele jaren werkzaam was geweest op het toen geheten Krankzinnigengesticht St Anna te Venray. Haar Oversten plaatsten haar, toen ze haar Geloften had af gelegd, terug naar St Anna en daar kwam zy op de administratie te recht (toen een afdeling met één personeelslid nl. zuster Nolasca). Ze werd de rechterhand als sekretares- se van haar Overste maar ook de diverse geneesheer-direkteuren maakten dankbaar gebruik van de deskundigheid van deze zuster, die daarby ook voor anderen steeds klaar stond. Zy was de spreekbuis van St. Anna, zeker in de tyd toen de zusters nog de leiding hadden. Zij maakte als sekretaresse ook de oorlog, de bezetting en de bevry- ding mee, toen St Anna byna met de grond werd gelyk gemaakt Maar in die dagen bewees zij dat ze orga nisatietalent bezat. Dat kwam tot uiting by de evacuatie naar Eindho ven waar de patiënten en het perso neel werden ondergebracht in de Karei I fabrieken waar zuster Nolas ca in het verleden zelf gewerkt had. Zuster Nolasca was ook de centra le figuur by de wederopbouw van St. Anna. Wy, die jarenlang ge bruik hebben gemaakt van de in formatie by de herbouw van St Anna en ook in de latere jaren by alle veranderingen, blijven zuster Nolasca dankbaar voor de mede werking die voor onze berichtge ving van onschatbare waarde bleek te zyn. Toen het besluit genomen werd dat de Zusters van St Anna Venray zouden gaan verlaten, sprak zy tot' ons haar gedachten uit. Wy horen het haar nog zeggen 'de grootste zonde die ze hebben gedaan is dat de zusters Venray moeten gaan ver laten'. Het heeft lang geduurd voor ze zich by dat besluit kon neerleg gen, want Venray verlaten, dat was voor haar moeilyk. Maar toen ze een kylye ging nemen in het nieu we bejaardenoord voor de zusters, het klooster Tbrhaghe in Eindho ven, verklaarde zy spontaan: 'Ik vind het verschrikkelijk Venray te moeten verlaten maar als ik zie hoe het er hier uit gaat zien, dan wil ik hier wel 100 jaar worden'. Het mocht niet zo zyn. Zuster No lasca heeft nu haar rust gevonden, na een zeer welbesteed leven. Meer dan 50 jaar heeft ze zich verdienste- lyk gemaakt voor de bewoners van St. Anna, maar ook voor de bevol king van Venray die nimmer ver geefs een beroep op haar kon doen. Waar ze kon helpen deed ze dat. Dinsdag jl. werd na een plechtige uitvaartdienst in de kapel van huize De Burgt te Eindhoven haar stoffe- lyk overschot te rusten gelegd. Met de ondertekening van een zg. convonant door de korpschef van de gemeentepolitie, G. Den Teuling en de distriktscommandant van de rykspolitie Jan Erckens, was het sa mengaan en de samenwerking tus sen de rijkspolitie van de groepen Horst Bergen en Gennep en de ge meentepolitie van Venray een feit Dat gebeurde in aanwezigheid van de burgemeesters van Venray, Ber gen, Gennep en Horst evenals een aantal politiebeambten. Voordat die handtekeningen wer den geplaatst gaf korpschef Den Teuling nog eens duidely k weer wat dit eigenlijk betekende. Den Teuling stelde in zyn uitleg duidelijk dat het toch een moment was om even by stil te staan. 'Al is er nu nog geen sprake van distrikt- politie, maar de vormgeving moet toch by de basis gebeuren. Nu de basis al een behoefte had om in het distrikt Venray te participeren is men nu al aan het werk gegaan. Al snel werd vastgesteld dat er vele overeenkomsten waren tussen de rykspolitie enerzyds en de ge meentepolitie anderzyds'. In december werd gestart met een initiatiefgroep. Al snel kwam men een uitwisseling van agenten overeen. Venray maakte twee perso nen vry om mee te draaien met de rijkspolitie terwyl twee agenten van Horst en Gennep naar Venray kwamen. De ongedwongen sfeer van de uitwisseling gaf al aan dat men hiermee moest doorgaan. Ook in het samenwerkingsver band zal de 24-uurs dienstverle ning gehandhaafd blijven. 'Als korpschef ben ik verheugd dat met de steun van de burgemeesters in het te vormen distrikt een begin kan worden gemaakt van wat straks gaat worden een boven lokale politie met de zekerheid dat de burgers 24 uur, iedere dag weer, een beroep kan doen op de politie'. Er zyn reeds.enkele momenten geweest van samenwerking. Al en kele malen heeft de Venrayse poli tie haar diensten aangeboden aan de rijkspolitie en heeft de rijkspoli tie dat omgekeerd gedaan. Uit de mond van een wachtmeester van de rijkspolitie vernamen wy, dat toen hij enkele diensten in Venray had meegedraaid, hy de dienstverle ning van de Venrayse politie veel verder vond gaan dan dat by de rykspolitie gebruikelyk was. Van een Venrayse politieman, die enke le diensten by de collega's van de rykspolitie had gedraaid, kregen wy te horen dat veel burgers wer den doorverwezen naar het groeps- bureau of naar het postbureau van de rykspolitie, voor zaken die in Venray gewoon door de surveillan cedienst worden gedaan. De toekomst zal echter leren in hoeverre het samengaan dfe vruch ten zal afwerpen die door de initia- tielhemers worden beoogd. Na de vakantieperiode zal de samenwer king nog verder worden uitgebreid. De surveillancediensten van de rijkspolitie en de gemeentepolitie gaan "broederlijksamenwerken. Men zal straks ook in Venray gekon- fronteerd worden met de wagens van de rijkspolitie.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 11