Castenray trots op hoek van de op kapelletje Oosterbosweg ipening van het autosport-seizoen op circuit De Peel Woonzorgprojekt St. Joriskwartier officieel geopend Mm aaasHifi 'T VEIMROJS LAEVE GETAEKEND OOK Telefoonproblemen in Ysselsteyn Thema-avond over WAO Nationaal Fonds PEEL EN MAAS Kinderbescherming Kinderboerderij weer geopend De auto in de Schoolstraat Ik bel oow efkes um te zegge dot mien :i lief oen kepot «3^* pïifl srooraH 30BBBBE 3000000 30S000Ë aacaaaBB voor uw A KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 MAAS Donderdag 26 maart - Pagina 7 De FNV afd. Venray organiseert een thema-avond met als onder werp: 'In de WAO'. Alle facetten en moeilykheden die ondervonden worden in de WAO zyn bespreekbaar en kunnen door u naar voren gebracht worden. Als gastspreker is de heer Noord- hoek van de Medische Dienst uit Venlo, tevens arbeidsdeskundige, uitgenodigd. Na een pauze kunnen er vragen gesteld worden en is er een diskussie. Datum: donderdagavond 26 maart, aanvang 19.30 uur in 't Klei ne Verschil, Henseniusstraat 14 te Venray. Agenda: 1. Opening; 2. Gastspre ker dhr. Noordhoek; 3. Pauze; 4. Vraagstelling en diskussie; 5. Sluiting. Uw aanwezigheid op deze hope lijk interessante avond wordt zeer op prys gesteld. gende regen, werd het een korte plechtigheid, waarvoor overigens veel belangstelling bestond. De fan fare Dorpsklank zorgde voor een passende muzikale omlijsting. In het kort vertelde de heer Basti- aans, dat het verplaatsen van de ka pel, die tot voor kort verscholen lag achter de boerdery 'de Wienen- plats' van de fam. Janssen aan de Lollebeekweg, aktueel werd toen de Rabobank b.g.v. de heropening geld beschikbaar stelde. Maar omdat de begroting hoger uitviel, werden diverse sponsors aangezocht en dank zij hen en de Werkgroep Kruisen en Kapellen kon in februari de kapel worden overgebracht naar de hoek Lolle beekweg en de Oosterbosweg. De fa milie L.J. van Casteren zal het monumentje onderhouden. De heer Koos Swinkels, voorziter van de Werkgroep Kruisen en Ka pellen meende zeer terecht, dat het heiligenhuisje op zijn nieuwe plek prachtig tot zijn recht komt. Hy be nadrukte, dat alleen de herwaarde- on(j dag 29 maart a.s. zullen voor jSS6frete maal van dit seizoen de boliden hun spektakulaire jden verrijden op het circuit te Venray. Tevens zal er deze openingsrace van het nieuw 1de Algemeen Nederlands ick Kampioenschap gere- irden. [enoemd kampioenschap ir de eerste keer georgani- loor eendrachtige samenwer- isen de Belangenvereniging lerlandse Superstockrijders ran ei besturen van de autospeed- tsenlreuits in Baarlo, Gendt, Le en Venray. De ryders en de jsatoren hopen hiermee een te maken aan de vele jden in de populaire ick-klasse met het predi- ipioenschap'. Het ken- van deze nieuwe opzet vormt '225?ëeven dat ieder circuit vier 'rijden in het kader van dit ioenschap organiseert, waar- dratgr na zestien races één Alge- Nederlands Superstock ioen bekend zal worden. Deze zowel bij de toeschouwers j de rijders voor nog meer »t hjering en sportief genot ui'L i.oo „t: ta's met de streekfavorieten Henk Hanssen uit Horst en Harry Maes- sen uit Ysselsteyn en de als bots auto's over de baan schuivende Saloon-Stockcars. Tevens komen de altijd weer verbazenden Achteruit- ryders aan de start. De races beginnen om 13.00 uur op circuit De Peel, dat gelegen is aan de N277 (Midden Peelweg) tus sen Ysselsteyn en Rips in de ge meente Venray, ter hoogte van vliegbasis De Peel. 'n abonnement waard Het maar liefst 16 ton we gende spelement werd vori ge week donderdag als laatste obstakel van het Schouwburgplein afge voerd. Het kolossale beton blok staat nu op het geyneentelager. Wethouder Driessen verwacht binnen een maand met een voorstel voor een nieuwe lokatie te komen, waar dit 'kunst werk voor de kinderen' een goede funktie zal gaan ver vullen. Ruim 30 jaar is het Nationaal Fonds Kinderbescherming aktief om daar waar mogelijk hulp te bie den aan tienduizenden kansarme kinderen in Nederland. De voorzie ningen voor kinderen van rijkswe ge uit zijn gelukkig verbeterd. Helaas is dat nog niet voldoende. Van zei fsp reken d blijft het NFK zich aktief inzetten voor deze kan sarme kinderen, die het om wat voor reden dan ook slecht getroffen hebben en in de regel niet meer thuis (kunnen) wonen. Zij zyn ondergebracht in internaten, (me dische) kindertehuizen, gezinshui zen, etc. Om al deze kinderen te kunnen geven waar zy recht op hebben is geld, véél geld nodig, mede omdat de subsidies van de overheid elk jaar krapper worden. Daarom zal het Nationaal Fonds Kinderbe scherming ook dit jaar weer by u aan de bel trekken. Tijdens onze landelijke kollekte- week, die gehouden wordt van 29 maart t/m 4 april 1992, zullen onge veer 30.000 kollektanten op pad gaan om zoveel mogelyk geld in te zamelen voor deze kansarme kin deren. Dus gééf, zodat tienduizen den kinderen ook dit jaar weer de hulp krygen waar elk kind recht op heeft. Gun deze kinderen een goede jeugd en een goede toekomst! Ge ven is toch immers kinderspel. Gi ronummer 404040 t.n.v. Nationaal Fonds Kinderbescherming De venter. Vanaf 1 april a.s. zal de kinder- boejdery Mariahoeve aan de Lor- baan te Veulen weer geopend zyn. Elke dag, behalve vrijdags, kan men daar dan terecht om te genieten van de rondlopende dieren. De ope ningstijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur. Voor telefonische informatie kunt U 04780-81824 beUen. Er blijkt veel misverstand te be staan over de toegankelijkheid van de Schoolstraat i.v.m. de werkzaam heden aan de pleinen. Menigeen denkt dat op de Schoolstraat voor b.v. bevoorrading niet met de auto mag worden gereden. Dat is onjuist. Men mag, als men in de School straat moet zijn, vanaf de Eind- straat richting schouwburg ryden. Deze weg is, zolang de werkzaamhe den duren, een tweerichtingsweg geworden. De heer Jan Bastiaans, voorzitter van de Castenrayse dorpsraad, noemde het een heuglyke dag voor zijn dorp, toen zaterdagavond de verplaatste veldkapel, toegewyd aan de hh. Lucia, Johannes (Evan gelist) en Jozef door, pastor H. de Wit werd ingezegend. Daama wer den de door de beeldhouwer Piet Clephas z.g. gemaakte kopieën van de drie heiligenbeelden tijdelijk in de kapel geplaatst Straks zullen zy veilig achter gepantserd glas een definitieve plaats krijgen. In ver band met de koude wind en de drei- Afgewerkte olie In de Ravelstraat werd in een ri oolputje afgewerkte olie ontdekt. By het door de politie ingestelde onderzoek bleek de vervuiler een bewoner van de Ravelstraat te zijn. De brandweer heeft de afgewerkte olie verwijderd en de afvoer schoon gespoten. Proces-verbaal zal wor den opgemaakt en de vervuiler krygt de rekening gepresteerd. ring van een mooi stukje religieus en cultureel erfgoed tot dit resul taat heeft kunnen leiden en hoopte, dat velen door het jaar heen een be zoek aan het kapelletje zouden brengen of vanaf de door de gemee- ente geplaatste picknickbank dit monumentje van devotie en de mooie omgeving te bekyken. Onder belangstelling van bijna al le bewoners van het onlangs ge reedgekomen woonzorgprojekt in het St. Joriskwartier, bewoners van bejaardenwoningen in de buurt en vele persoonlijkheden die zich nauw betrokken voelen met het wo nen, de begeleiding en de verzor ging van de ouder wordende mens, werd het eerste woonzorgprojekt in Venray afgelopen donderdag offi cieel geopend. Direkteur De Jong van de Wo ningbouwvereniging Noord-Lim burg onderstreepte nog eens in zyn begroetingstoespraak, dat na veel studie met maatschappelijke instel lingen en met het ouderenwerk, dit projekt tot stand is gekomen. Hy droeg het gebouw over aan de bewo ners en bood daarby alle bewoners een bloemetje aan. De St. Joriska- pel, die nu in de steigers staat, werd in handen van de Werkgroep Krui sen en Kapellen gegeven. WITTE PLEK Wethouder Hoppenreys-de Loo, sprak namens het gemeente bestuur en liet weten dat een witte plek is opgevuld op het terrein van ouderenhuisvesting. De ouderen huisvesting in het Schuttersveld is volgens haar beperkt en toen de witte woningen van het Desselke gesloopt werden is de kans aange grepen om zo dicht mogelijk bij dat centrum woningen te bouwen voor ouderen die daar behoefte aan heb ben. 'Als St. Joris de draak wist te overwinnen dan is', volgens de wet houder "by het St. Joriskwartiek ook mogelyk een overwinning be haald by de huisvesting voor ouderen'. Het Venrayse gemeentebestuur heeft hiervoor uit het fonds Stads en Dorpsvernieuwing, voor iedere wooneenheid een bedrag van ƒ2.000,- beschikbaar gesteld om dit projekt te realiseren. Het gemeentebestuur was ook de Provincie erkentelyk voor hun bij drage. De wethouder hoopte dat de bewoners zich er spoedig thuis zou den voelen, zeker in de ontmoetin gruimte, want juist die is voor het nodige sociale kontakt. SAMENWERKING Direkteur P. Smits van de welzyn- sinstelling RISC, die het beheer heeft over de ontmoetingsruimte van het St. Joriskwartier, verklaar de nadrukkelyk dat de samenwer king tussen de zorgverleners opti maal is en veel perspektief belooft voor de toekomst. Zowel met de zorgvragende ans de aanbieders is afgesproken in dagelijkse daden zorg te verleden. Als die samenwer king hier lukt en daar is alle reden voor, dan is volgens dhr. Smits toe passing elders niet uitgesloten. Wel is de inzet van vele vrijwilligers noodzakelijk om dergelijke projek- ten te realiseren. ZORG Gedeputeerde Bronckers wilde wel verklaren waarom het Provin ciebestuur zoveel geld wil investe ren in het ouderenbeleid. Het is een gegeven dat de provincie een kwart miljard gulden besteedt aan de zorg in bejaardenwoningen. Gezien de toename van het aantal ouderen (nu is één op de acht Limburgers ouder dan 65 jaar, over 14 jaar is dat één op vier), zullen daar, als er niets veranderd, vele honderden miljoen bij moeten. Deputé Bronckers verklaarde na drukkelijk dat het Provinciebe stuur graag ook financieel, projek- ten als dit in Venray, waar hij veel lof over uitsprak, wilde on dersteunen. WONINGBOUW 15 Jaar geleden bouwde men in heel Nederland huizen voor al leenstaanden en tweepersoons huishoudens. De Overheid maakte toen uit hoe men moest wonen. Eindelijk heeft dezelfde Overheid ingezien dat dit een grote flop is ge worden en daardoor is er in dat soort huizen ook een grote leeg stand. 'De overheid moet er voor zorgen dat niet dezelfde fouten worden gemaakt', waarschuwde direkteur De Jong van de Woning bouwvereniging. 'De Woningbouw vereniging zal nu bij alles rekening houden met de individuele wensen van de ouderen'. Uit de reakties van de bewoners is reeds gebleken dat dit projekt een schot in de roos is en reeds nu verklaren wy graag nog zo een projekt in Venray te wil len realiseren' aldus dhr. De Jong. Het Woonzorgprojekt omvat 29 wooneenheden. Ouderen en licht gehandicapten kunnen zelfstandig blyven wonen, terwijl ze zich om ringd weten door hulpverlenende instanties. Daartoe is een projekt- groep van vier personen gefor meerd die wekelijks spreekuur houdt. De aangestelde huismeester knapt kleine klusjes op en de wel- zynsstichting het RISC, dat het beheer heeft over de gemeen schapsruimte, organiseert daar ak- tiviteiten voor de bewoners. Samen met een van de be woonsters, mevr. L. Poels-de Kruyf, onthulde deputé Bronckers de naam van het woonzorgprojekt St. Joriskwartier. Later legden aanne mer Jan Verhoeven en Koos Swin kels (van de Werkgroep Kruisen en Kapellen) een gedenksteen in de nieuwe St. Joriskapel. rant staan. Een by komend voordeel voor het publiek is het feit dat alle deelnemers aan dit kampioen schap verplicht zijn om bij alle wedstrijden aan de start te komen. Hierdoor komen er steeds mini maal dertig auto's in de baan tegen elkaar uit. Tydens deze eerste race moet ver der blijken of de onderlinge ver schillen tussen de coureurs gewij zigd zyn geworden na het vele sleutelwerk in de winterdagen. Vooral Frank Lauf uit Siebengewald en zijn eeuwige rivaal Willy Peeters uit Nijmegen zullen zeer nieuwsgie rig zijn naar eikaars preparatie op het nieuwe seizoen. Voorts kunnen rijders als Luud Laurijssen uit Chaam en Cor Cuppen uit Escharen niet over het hoofd worden gezien tydens de strijd om het Algemeen Nederlands Kampioenschap in de Superstockklasse. Nieuw in deze groep zyn de drie gebroeders Kars- sen uit Heukelom, telgen van een bekende autospeedway-familie. Naast de Superstocks, rijden deze zondag ook de sensationele Hot rods waarbij close-racing en crash es heel normaal zijn, de felle kleine Stock rods, de ranke Formule 'Ibyo-

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7