Autogordels ook op de achterbank verplicht 20-21 ju Per I opril 1992 moet het ook op de achterbank klikken Verkoop loten Anjerloterij 1992 Bouwvergunning aangevraagd Wijziging netnummers Bekendmaking Schaakclub Venray Kollektanten Red Stars gezocht voor Sport Gehandicapten Trim club Geslaagd Erised Toernooi Avoih vierdaag op 18-1 I •i'l: PEEL EN MAAS Donderdag 26 maart NOTITIES EN MEDEDEUNGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Zoals bekend organiseert het An jerfonds Limburg jaarlijks een lote rij onder het motto 'Vóór en dóór de culturele verenigingen in Lim burg'. Vooral met de opbrengst van deze Anjerloterij is het mogelijk om ieder jaar weer vele verenigingen, stichtingen en instellingen te on dersteunen. Het Ai\jerfonds ver leent financiële bedragen voor bepaalde culturele projekten van regionaal of plaatselijk belang. Hieronder vallen exposities, festi vals, jubileumconcerten, muziek instrumenten, uniformen, audio visuele- en theaterapparatuur, folklore, bijzondere produkties van amateurgezelschappen, inrichting van culturele centra, byzondere pu- blikaties, natuurbehoud, restaura ties van kerken, orgels en gevelstenen. De financiële steun van het An jerfonds heeft geen permanent karakter. Exploitatiekosten, salaris kosten e.d. worden in principe van subsidie uitgesloten. Ondersteu ning wordt vooral gegeven aan pro jekten waarbij het partikulier initiatief een belangrijke rol speelt. Van belang is verder het gegeven dat het Anjerfonds Limburg een di- rekt verband legt tussen de mede werking aan de Anjerloterij en het toekennen van subsidie by een eventuele aanvraag voor daarvoor in aanmerking komende zaken. Om deze financiële hulp te kun nen blyven bieden, streeft het An jerfonds Limburg er naar jaarlijks 200.000 loten te verkopen. Voor Ven ray is het streefgetal 5.500 ver kochte loten. Vorig jaar werd dat aantal lang niet gehaald. Er werden in 1991 4.350 loten verkocht. Gelet hierop wordt er naar gestreefd, de verkoop van Anjerloten dit jaar wat dichter bij het streefgetal te bren gen. Zodoende worden culturele verenigingen, stichtingen en instel lingen opgeroepen om mee te wer ken aan de verkoop van loten. De loten kosten 1,50 per stuk. Vaii elk verkocht lot hoeft echter maar één gulden afgedragen te wor den, zodat ƒ0,50 rechtstreeks ten goede van de verenigings- of stich- tingskas komt. Op het verband met de subsidiemogelykheden is reeds gewezen. De Anjerlotery wordt dit jaar van 15 juni tAn 24 juli gehouden. Verenigingen, stichtingen of in stellingen, die interesse hebben om Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bou- waanvragen medewerking te verlenen. het bouwen van een woning aan de Meester Driessenstraat te Heide, t.n.v. JJ.M. Janssen, Heidse- weg 59; het bouwen van een dubbele woning aan de Hoofdstraat te Oirlo, t.n.v. ILL. Rutten, Past Ge- rardsstraat 15; het bouwen van 46 woningen aan bp Landweert II te Venray, t.n.v. Smits Bouwbedrijf Someren bv, Postbus 23 te Someren. De op de bouwaanv ragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 27 maart 1992 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Met ingang van 18 april a.s. zal door de PTT worden overgegaan tot de invoering van één netnummer (04780) voor de gehele gemeente Venray. Dit betekent, dat de net nummers en abonneenummers van de kerkdorpen Casten ray, Oirlo, Merselo, Vredepeel en Ysselsteyn als volgt wijzigen: Castenray en Oirlo: netnummer (thans 04787) wordt 04780; het hui dige abonneenummer wordt voor afgegaan door het cijfer 7 (zeven). Merselo en Vredepeel: netnum mer (thans 04786) wordt 04780; het huidige abonneenummer wordt voorafgegaan door de cijfers 46 (vier, zes). Ysselsteyn netnummer (thans 04785) wordt 04780; het huidige abonneenummer wordt voorafge gaan door het cijfer 4 (vier) (dit in tegenstelling tot de foutieve ver melding in de nieuwe tele foongids). mee te werken aan de verkoop van Anjerloten kunnen kontakt opne men met de heer F. in 't Zandt op het raadhuis (tel. 04780-23361). Hij is de gemeentelijke kontaktpersoon voor het Anjerfonds Limburg. (GRONDWATERWET) Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken ter vol doening aan het bepaalde in artikel 19, eerste lid, van de Grondwater wet bekend, dat ter sekretarie van hun gemeente, vanaf 30 maart 1992, gedurende één maand voor een ieder ter inzage wordt gelegd een aanvraag van Ingenieursbu reau Van Kleef BV te Roermond na mens het Zuiveringschap Limburg, d.d. 19 febr. 1992 met bybehorende bescheiden, tot verlening van een vergunning als bedoeld in artikel 14, eerste lid, van de Grondwater wet, voor het onttrekken van water aan de bodem, met als doel de grondwaterstand tijdelyk te verla gen voor de aanleg van de aanpas sing voor het transportsysteem van het Zuiveringschap regio Venray. Gedurende de termijn van terin- zageligging kan een ieder schrifte lijke bezwaren indienen tegen het verlenen van de vergunning bij burgemeester en wethouders van de gemeente, binnen welke het on roerend goed waarop de bezwaren betrekking hebben, is gelegen. Op woensdag 13 mei 1992 te 10.30 uur zal ter sekretarie van de ge meente Venray een openbare zit ting worden geouden, tijdens welke - een ieder die gedurende de ter mijn van terinzageligging bezwa ren heeft ingediend tegen het verlenen van de vergunning, in persoon of bij gemachtigde, de in gediende bezwaren mobdeling kan toelichten; - degenen, die geen bezwaren heb ben ingediend, mondeling van hun gevoelens omtrent de aan vraag kunnen doen blyken. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.I1.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Open Rapidkampioenschap: Op dinsdag 17 maart is de tweede ronde gespeeld van het Open Rapid kampioenschap van Venray. Na de ze ronde is de stand: 1. P. van Genugten 6 2. K. Krook 5% 3. R. Lemmers 5 4. F. Sybers 5 5. R. Arts 4 Al sinds vele jaren wordt in de laatste week van april de nationale kollekte gehouden voor het Natio naal Fonds Sport Gehandicapten (NFSG). Dankzij dit fonds worden organisaties en verenigingen in de gelegenheid gesteld, zodanige voor zieningen te treffen dat gehandi capten geen of in elk geval weinig belemmeringen ondervinden bij het bedrijven van hun favoriete sport Ook in Venray zyn sportak- kommodaties geschikt gemaakt voor gehandicaptensport, mede dankzij een financiële ondersteu ning vanuit het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Tot voor enkele jaren terug werd de hiervoor aangegeven kollekte ook in Venray gehouden. Inmiddels is al enkele jaren niet meer gekol- lekteerd vanwege een nypend ge brek aan vrijwilligers. Via dit artikeltje willen wy graag in kon- takt komen met organisaties en/of personen die de draad weer op zou den kunnen pakken en de kollekte ook in Venray weer tot een sukses willen maken. Heeft u in de laatste week van april enkele "uurtjes beschikbaar en wilt u deze inzetten voor het mede mogelijk maken van sport voor ge handicapten, neemt u dan s.v.p. kontakt op met: Invaliden Sportclub Venray, M. Jenniskens, Luzerne 3, 5803 JZ Venray, tel. 88246 of met Gemeente Venray, Al'd. Welzijn (B. Suilen), Postbus 500, 5800 AM Venray, tel. 23294. Inbraken Via het bovenlicht van een bunga low aan de Hagelweg was toegang verkregen tot die woning. Ont vreemd werd een gouden armband waarvan de waarde onbekend is. Met grote moeite heeft men door forcering van de deur in een aan de Horsterweg te Castenray geparkeer de personenauto weten te komen. Het lukte echter niet de versterker eruit te verwy deren. De eigenaar zit nu met een behoorlijke braak- schade. Twee inbraken vonden weer plaats in geparkeerde personen auto's op de parkeerplaats by het ziekenhuis. Uit de auto van een 22-jarige inwoner werd de radio ontvreemd. Uit de auto van een 59-jarige inwoner werd een je meegenomen. Heren diclitby Het Red Stars herenteam kan zich opmaken voor het kampioen schap. Na de forse zege .zaterdag op Odion lykt er geen vuiltje aan de lucht. De eerste wedstrijd thuis te gen Odion ging nog wat stroef. Na een achterstand werd uiteindelijk een 7-3 zege behaald. Maar in deze wedstrijd was niet veel meer van het verzet van de Gaanderse club te merken. Bart Lefel, Paul Comelis- sen en Ronald Bogaard lieten met ruime cyfers de tegenstanders ach ter zich. Slechts de matig spelende Bogaard liet zich eenmaal verras sen. Daar het gelegenheidsduo Cor- nelissen/Bogaard het dubbel won werd de uitslag op 1-9 bepaald. Door deze zege en de nederlaag van de nr. 2, de Blauewe Wereld, be loopt de voorsprong inmiddels 21 punten. Theoretisch is het mogelijk dat zaterdag in een thuiswedstrijd de kampioensvlag gehesen wordt. Red Stars zal dan met maximaal verschil moeten winnen van de Blauewe Wereld. Dames Het blyft ongemeen spannend in de eerste divisie groep 1. Red Stars behaalde een kostbaar gelijkspel te gen Ravensbos. Daar de ondelinge verschillen in deze poule gering zijn moet iedere wedstryd hard voor de punten geknokt worden. Dat dit tot spannende konfrontaties leidt is voor het publiek mee genomen. Erith Boonekamp en Wilmie van Rijswyk wonnen de eerste wedstry- den. Erica van Hooft' moest haar te genstandster voor laten gaan. Na een 3-3 tussenstand leek het fout te gaan toen Edith een goede partij op het nippertje verloor. Wilmie bracht de stand gelijk (4-4), maar Erica had een slechte dag en ver loor ook haar laatste partij (4-5). Verrassend echter wist Edith Boo nekamp tegen een materiaalspeel ster het hoofd koel te houden en het gelijkspel binnen te slepen. Na het gelykspel staat het dames team op een vierde plaats. Zaterdag speelt het tegen Rhenus. A-ranglijsttournooi Zondag werd in Baarlo het natio nale A-ranglïjsttoumooi gespeeld. Aan dit tournooi wordt deelgeno men door de beste jeugdspelers van Nederland. Red Stars kende enkele sukses- volle deelnemers. Bij de welpen werd Sabine Lamine tweede. Simo- ne Tbmlow behaalde in de Aspiran ten klasse een vijde plaats. Daantje Poels versloeg in de juniorenklasse halve finale haar angstgener Ma- roesja Bonze. In de finale kwam ze net tekort tegen Diane Bakker. By de meisjes internationaal bereikte Angele Wientjes.de halve finale, Al met al een zeer verdienstelijk resul taat in dit sterke veld. Uitslagen: Heren: Odion-Red Stars 1 1-9 Red Stars 2-Veldhoven 2 5-5 Red Stars 3-Helden 6-4 Red Stars 4-TTC2 6-4 Red Stars 5-DVO 2 8-2 Red Stars 6-DVO 4 10-0 Red Stars 7-TTC 4 6-4 Red Stars 8-TTC 5 7-3 Helden 2-Red Stars 9 5-5 Armada 4-Red Stars 10 4-6 Looping-Red Stars 11 10-0 Blue Star-Red Stars 12 3-7 Dames: Ravensbos-Red Stars 1 5-5 Jongens: Red Stars 1-Cevelum 7-3 Middelburg-Red Stars 2 5-5 De Kroon-Red Stars 3 7-3 Red Stars 4-Blue Star 2 4-6 Helden-Red Stars 5 5-5 Red Stars 6-Blue Star 4 8-2 Maasbree-Red Stars 7 8-2 Red Stars 8-Seta 3 5-5 Helden 3-Red Stars 9 6-4 Meisjes: Red Stars 1-Hercules 8-2 Een en twintig-Red Stars 2 9-1 Red Stars 4-Koningslust 5 4-6 Onze aktiviteiten: Lo persgroep: Zaterdagmorgen: duurloop van 10 km (kortere afstanden voor be ginners 3 en 5 km) op het Rank Xerox-circuit We vertrekken om 7.15 uur vanaf hoofdingang Rank Xerox. Maandag- en donderdagavond: vertrek om 18.30 uur vanaf St. An- thoniusveldweg 1. Doel: konditie- looptraining over 10 km op harde ondergrond voor langere afstand, route singels Venray, ook rondom Venray. Trimmers: Zondagmorgen op het Lorbaan- circuit een gevarieerd trimpro- gramma. We verzamelen en vangen aan om 9.00 uur bij parkeerplaats wandelroute. Loopafstand 5 km. Wandelen ook mogelyk. Inlichtingen verstrekt gaarne: R Loomans, Ouverturestraat 14, Ven ray, tel. 85384. Afgelopen zondag organiseerde de budo-vereniging Erised Venray voor de eerste keer een groot judo toernooi. Het aantal judoka's dat zich ingeschreven had voor dit toernooi overtrof de stoutste ver- Dit jaar wordt de ji Avondvierdaagse gehoud donderdag 18 juni tot en i dag 21 juni. De afstand 3-5-10-15 km. Het inschrij draagt ƒ6,- p.p. voor 4 dag Wé wandelen in de ave Op zondag 21 juni wordt ei dags gewandeld. Dan is er 20 km- en 30 km route, schrijfgeld voor één dagl ƒ3,50. Wilt u nu al meer infi Dan kunt u terecht by Thyssen, Hoge Beek 25, fel of mevr. Gonnie v. Ham, I tel. 83765. wachtingen van de organii Maar liefst 350 judoka's van enigingen hebben aan de-. den deelgenomen. De judoka's van Erised hé hun eigen toernooi ook h goed gepresteerd door 18 p: de wacht te slepen. Bij de jongens hebben de judoka's een prijs gewa In de gewichtsklasse ta j Jeffry Broeren le, Ralph del prijs. Tbt 25 kg: Roy Sinkels Winnen 3e en Joris Sprui^( prijs. In de groep tot 28 ta }E Redney Janssen een 2e prij: kg haalde Tristan kunen Nico Cox de 4e prijs. Dongk] gels was met een 2e plaaa f groep tot 32 kg een van naars. Pascal Hendrix wenj a in de groep tot 34 kg en ine e tot 37 kg was Patric Hendri voor een 4e plaats. Bij def 43 kg werd Maied El-Guadi n le prijs in de klasse tót 4! j voor Roel Linssen en StöniL haalde de 2e prys in de 61 kg. F Ook de meisjes waren s»u met in de groep tot 22 hor prys voor Monique Beuisjaf Sanne de Hoon de 3e plée - Sanders haalde de 2e prit klasse tot 31 kg. De 2e pGfd groep tot 35 kg was vale Jans. se Erised kan dus in twee 56 terugkijken op een goedt Enerzijds het aantal prp^2 derzijds de organisatie vai# nooi zelf. Veel van de vereiF hebben al laten weten volfei graag terug te willen kome al Alle personenauto's waarvoor na I januari 1990 een kenteken is afgegeven moeten voorzien zijn van autogordels op de achter bank. Uit diverse onderzoeken is gebleken dat momenteel slechts 5 van de inzittenden daadwerkelijk deze autogordels draagt. Per I april 1992 moet hier verandering in komen. Vanaf deze datum is het namelijk voor 'achterbank passagiers' wettelijk ver plicht deze autogordels altijd om te doen. Hoewel niet verplicht, verdient het aanbeveling dat mensen die een auto hebben zonder autogordels achterin, deze vakkundig laten installeren. Nieuwe autogordel campagne: In de gordels of in de kreukels? Om de nieuwe wetgeving ex tra onder de aandacht te bren gen wordt er in de maanden maart en april een landelijke autogordelcampagne gevoerd. De rode draad in de autogor delcampagne is het thema: In de gordels of in de kreukels? Via deze indringende vraag wor den automobilisten en passa giers door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, WN en regionale partners voor een keuze gesteld die eigenlijk geen keuze is. Immers, niemand wil toch in de kreukels! De praktijk wijst echter anders uit, want er zijn nog genoeg mensen die geen autogordel dragen als aan het verkeer wordt deelgeno men. Draagpercentages Recent uitgevoerde onderzoe ken hebben aangetoond dat 77% van de automobilisten buiten de kom de gordel draagt terwijl 63% dit binnen de kom doet. De praktijk heeft inmid dels veelvuldig uitgewezen dat de gordel de bestuurder en inzittenden bij een ongeval uit stekend beschermt. Veel mens en danken hun leven aan de gordel en rijden daarom geen rit meer zonder. Nog lang niet iedereen is echter van dit feit doordrongen. Campagne wordt zowel landelijk als regionaal gevoerd Het dragen van de autogordel moet in de toekomst een vaste gewoonte worden. Vandaar dat in de maanden maart en april via met name attentiebor den, affiches en raambiljetten de weggebruiker wordt aange spoord de autogordel om te doen. De landelijke en regio nale campagnes ondersteunen elkaar hierbij. In de regio wordt de campagne vooral gedragen door plaatselijke WN-teams en het Regionaal Orgaan voor de Verkeersveiligheid. Zo zul len door speciale actieteams folders met informatie over de autogordel en kinderbeveili- gingsmiddelen aan de wegge bruikers worden uitgereikt. Speciale tv-spot In een tv-spot die regelmatig zal worden uitgezonden wordt o.a. een botsproef getoond waarbij een personenauto die bemand is met 4 dummy's (poppen), met 30 km tegen een muur rijdt. Ondanks de lage snelheid zijn de gevolgen desastreus. De poppen vliegen door de auto en zouden er, als het mensen waren geweest, slecht vanaf zijn gekomen. Misverstanden Menig ongeval had een relatief goede afloop vanwege het feit dat de inzittenden 'in de gor del' zaten. Mensen denken dat autogordels onnodig zijn bij korte ritten, terwijl binnen de bebouwde kom juist de mees te ongevallen plaatsvinden. Ook bestaat het misverstand dat men zich wel schrap kan zet ten. In de praktijk is dit echter onmogelijk, want de vnjkomen- de krachten zijn aanzienlijk sterker dan de spierkracht van het menselijk lichaam. Het argument dat het dragen van autogordels gevaarlijk is als men met de auto te water raakt is ook achterhaald, want diverse ervaringen hebben echter ge leerd dat mensen die geen gor del droegen, door de klap op het water buiten bewustzijn Kinderbeveiliging volgens de wet (vanaf 1 april 1992). Kinderen Kinderen jonger dan 3 jaar van 3 tot 12 jaar* Voorin: - zitje verplicht. - zitje verplicht Achterin: - zitje verplicht - zitje verplicht indien aanwezig. indien aanwezig, - indien geen zitje aanwezig, anders gordel verplicht geen gordeldraagplicht. indien aanwezig. kleiner dan 1.50 meter. raakten en daardoor de auto niet konden verlaten. Al deze vooroordelen kunnen dus naar het rijk der fabelen worden verwezen, want de autogordel heeft zich in de loop der jaren telkens weer gemanifesteerd als een uitstekend beveiligings middel. Kinderbeveiligingsmiddelen Met beveiliging kan niet vroeg genoeg begonnen worden. Daarom zijn er diverse kinder beveiligingsmiddelen verkrijg baar. Bij de aanschaf ervan moet op een aantal zaken worden gelet. Zo moet het beveiligings middel zijn voorzien van een oranje keurmerk. In een folder van Veilig Verkeer Nederland worden diverse kinderbeveili gingsmiddelen omschreven. Zo zijn ervoor baby's in de leeftijd van 0 tot 9 maanden praktische babyzitjes verkrijgbaar waarin het kind tegen de rijrichting in zit. Voor kinderen die tussen de 9 maanden en 3 jaar oud zijn is het kinderzitje het meest effectieve beveiligingsmiddel en voor kinderen die uit dit kinderzitje zijn gegroeid is het gordelkussen (ook wel boos- terseat of zittingverhoger genoemd) een prima oplos sing. Campagne krijgt vervolg De gordelcampagne die in maart en april in heel Neder land gevoerd wordt zal in ok tober'92 en de komende jaren zowel lokaal, regionaal als lan delijk worden vervolgd. Er is een meer-jarenstrategie ont wikkeld die ertoe moet leiden dat in 1996 vrijwel alle auto mobilisten (en passagiers) zowel voor- als achtérin de gordel daadwerkelijk draagt. Hoe de campagne er de komende jaren uit zal gaan zien is nog niet bekend. 'Dit hangt vooral af van de resul taten die het komende jaar geboekt worden', vertelt een medewerker van Veilig Ver keer Nederland. A y S. hi tel Mi Br Vit Mil 8. le P 5°i pi Of 'u

Peel en Maas | 1992 | | pagina 18