ït wil een fiets met allure! PROFIL! echt... je proeft *fi Stichting RISC Ouderenwerk Venray en bezwaar tegen snookerhal in voormalige bibliotheek Algemene ledenvergadering Contact Oud Mariniers Cerise Mont Blanc van f 14,25 nu slechts 2,05 echce bakker Reünie oudleerlingen MBO AW 84 t/m 87 Kindervakantie werk Venray e.o. 'Rond Haerd en Hof Proef 'ns fruitig lentegebak 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN i ïHBO-vereniging Venray Omroep Venray VW-nieuws Zelfs 'ooievaar' niet veilig voor vandalen Fotowedstrijd en maas De Bleek 74-76 Venray Telefoon 04780-11390 Het bestuur van de onderafdeling Noord-Limburg van het Contact Oud Mariniers roept alle leden en ex-mariniers die nog niet meeper- sen in het COM-verband op, tot het bywonen van de algemene leden vergadering op zaterdag 21 maart 1992, in de lokatie van café 't An ker, Straelseweg te Venlo, aanvang 20.00 uur. De vergader-agenda en financieel verslag zal u ter vergadering wor den uitgereikt Aansluitend aan de ze vergadering weer de jaarlijkse kontaktavond met de muzikale me dewerking van het by ons bekende huisorkest terwijl later op de avond de baksmeester aan je bak ken zal blazen voor een hartig hapje. De meegekomen partners kun nen zich tydens de vergadering verpozen met het spelen van enkele gezellige oudhoUandse gezelschaps spellen in afwachting op het einde van de vergadering. Sobats, Torren (ex-mariniers) ook jullie zijn welkom. Wy in onze afde ling kennen geen Baroes en Pupus- sen, wij zyn allemaal gelyk en ouwe jongens onder elkaar, de een met en de ander zonder sterke ver halen. GezeUig onder elkaar praten over tempo doeloe, de Oost, de West Nieuw Guinea, Schotland, Noorwe gen, de varende plaatsingen of over zo maar ergens in Nederland. Daar om zet jullie kakkies op dek en kom samen met jullie partner naar deze oud-mariniers avond in 't Anker. Het bestuur wil ook graag met u kennis maken en u begroeten. Hier by ons in Noord-Limburg ga je niet me je klus op dek, dus daarom 'Spa- toes aan en met de eerste sloep naar de wal' om aan te leggen bij 't Anker, Straelseweg te Venlo. Tot ziens op zaterdag 21 maart 1992 want 'eens marinier altyd ma rinier'. Geen voorrang Het niet verlenen van voorrang was er de oorzaak van dat op de rondweg Brukske ter hoogte van de Wagnerstraat, een botsing tussen twee personenauto's plaatsvond. Een 53-jarige bestuurder uit Venray moest voor behandeling van lichte verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De brandweer kwam in aktie voor het schoonma ken van het wegdek. Een lekker luchtig kersen-schuimgebak Dit weekend voor de proefprijs Bovendien een 400 gram suikerbrood ouderwets gebakken Ook bij J. Verheyen op de winkelwagen KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04767 -1254 GROTESTRAAT 57 VENRAY 04780 12628 Speciaal voor u heeft uw Echte Bakker fris lentegebak in zijn assortiment. Gebakken met echt vakmanschap, en dat proef je. Ben je een oudleerling van de eerste lichting AW-ers in Venray, dan word je uitgenodigd voor de reünie. Op 15 mei '92 gaan om 20.00 uur de deuren van onze oude school aan de Leunseweg open. Wij hopen dan zoveel moge lijk leerlingen en leraren terug te zien. Kom je ook!!?? Geef je dan zo snel mogelijk op. Vóór 25 maart willen we alle aanmeldingen bin nen hebben. Dit kun je doen door een bedrag van ƒ20,- over te ma ken op gironr. 1806275 tn.v. J. Huybers o.v.v. je eigen (meisjes) naam. Van dit geld worden hapjes, organisatiekosten e.d. bekostigd. Drankjes zyn voor eigen reke ning. Heb je je opgegeven dan kryg je geen bevestiging meer. Je kunt er vanuit gaan dat alles gere geld is. Vergeet echter niet te komen. Heb je nog vragen of suggesties dan kun je bellen naar Janne, tel. 080-788672; Angely, tel. 08894- 23020 of Veronique, tel. 073- 120723. Wy hopen jullie allemaal te mogen ontmoeten op 15 mei. Tbt dan! Het jubileunyaar 1991 is voor ons nu voorgoed afgesloten. We zijn weer vol goede moed begonnen aan de voorbereidingen van het Kinder vakantiewerk 1992. De week van het kindervakantiewerk 1992 zal zyn van maandag 27 juli tot en met vrijdag 31 juli 1992. Zoals in de afgelopen jaren heb ben we dit jaar ook weer een thema, namelyk: EUROPA 1992. In deze week zullen we weer een uitstapje houden, er is een sport dag, we spelen in zand en bos en waarschijnlijk komt er nog een soort circus aan te pas. Het knutse len en creatief zijn wordt door ons natuurlijk ook niet vergeten. Zeg alvast tegen je ouders dat ze met him vakantieplanning reke ning houden met jouw deelname aan het Kindervakantiewerk. Mis schien wil een van je ouders en/of broers of zusters, etc. wel meedoen als leiding. Geef hun de data dat de week gehouden wordt ook vast door. Zyn er nog belangstellenden, die willen helpen in de organisatie, dan kunnen ze kontakt opnemen nmet, Wim Lensse.rx, i Gerbrandy- str&at 22, Venray, teï. 88606. Tbt de laatste week in juli! Hulp bij invullen belastingformulieren Op dinsdag 17, woensdag 18, dins dag 24 en woensdag 25 maart wordt de ouderen, wonende in de ge meente Venray de gelegenheid ge boden om by de invulling van het Haerd en Hof zyn begrippen, waarvan ieder van ons zijn eigen voorstelling heeft, afhankelijk van onze herinnering, afhankelijk van waar, wanneer en hoe wij onze jeugd hebben doorgebracht 't Freulekeshuus geeft u een beeld hoe de mensen in deze streek in de eerste helft van deze eeuw hebben geleefd, een beeld, dat in schrik kontrast staat met het ge automatiseerde huishouden en boerenbedrijf van onze tyd; een we reld van herinnering voor de oude re mensen, maar ook een wereld, waarvan de jeugd op de hoogte moet zijn; de jeugd, die zich nauwe lijks een voorstelling kan maken hoe de boeren en boerinnen heb ben moeten ploeteren in hun meestal kleine bedrijfjes op de ar me zandgrond. 'Rond Haerd en Hof is te bezichti gen in 't Freulekeshuus tot en met 14 juni 1992 op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen op afspraak (tel. 04780- 83880). aangiftebiyet voor de inkomstenbe lasting over het jaar 1991, hulp te ontvangen. Een ambtenaar van de Belastingdienst Venlo is aanwezig in het Aktiviteitencentrum voor ouderen om u daarbij van dienst te zyn. Men kan ook een beroep doen op deze dienstverlening als men jonger is dan 65 jaar. Om hiervoor in aanmerking te komen dient u zich aan te melden by het Aktiviteitencentrum voor ouderen, Kennedyplein 1 te Venray, tel. 04780-86706 ('s morgens tussen 9.00 en 10.00 uur). Tevens dient u reeds in het bezit te zijn van uw aangiftebiljet, daar diverse be lastingplichtigen geen aangifte biyet meer behoeven. Opgave voor 24 en 25 maart zyn uiterlyk tot dinsdag 18 maart. By de aanmelding verneemt u gely ktij- dig op welke dag en tijdstip u gehol pen kunt worden. Voor de bewoners van het SL Jo- riskwartier is de datum gepland op dinsdag 24 maart Gaarne opgeven voor 18 maart U dient voor de invulling van het aangiftebiyet mee te brengen: - overzichten van loon/pensioen/ uitkeringen/huursubsidie; - bescheiden omtrent huurop brengsten/negatieve opbrengst onroerend goed; - bescheiden omtrent rentes van persoonlyke leningen; - bescheiden omtrent lopende bank-/girorekeningen/spaarbank- boelye; - bewysstukken inzake ziekte- en/of studiekosten; - bewysstukken van giften, bv. aan kerken. KEUZE EN EEN GOED ADVIES 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond pk: it li litk '15( idat de omwonenden een N- d geleden niet tijdig waren ge- fhuwd, dat tijdens de com- S< ^vergadering ruimtelijke Lii ing en volkshuisvesting de eflijke vestiging van een snoo- n fötruni aan de Julianasingel ^••Worden behandeld, was dit 5 -"aapunt afgelopen maandag op- op de agenda geplaatst Het M was magertjes: twee om- •0-8 ren en een exploitant van idere snookerhal in Venray de publieke tribune. :r o ^nrayse politici dachten er 6ns niet anders over dan een d geleden. 'In de vorige verga- hebben wy al een positief gegeven' aldus dhr. Reintjes :1s, it CDA. 'Wy blijven daarbij, •e Hen we dat tydens de behan- Van het parkeren in het Ven centrum, dit gebied extra „-„^ht krygt Het parkeren moet nel 'et paar deze buurt verplaat- fethouder Kersten kon het CDA toezeggen dat dit tz.L aan dacht zal krijgen. Mevr. Roling (Samenwerking) herinnerde de wethouder er nog eens aan dat hij kontakt zou laten opnemen met de exploitant om het aantal kansspelapparaten terug te dringen. Zij zag het liefst dat daar geen kansspelautomaten maar be hendigheidsautomaten geplaatst zouden worden. De wethouder liet weten dat daarover nog geen kon takt was geweest maar dat dit als nog zou gebeuren. De fraktie V.d. Vorle bleef tenslot te by haar oude standpunt dat de leefbaarheid in dit gebied door de vestiging van een snookercentrum, teveel werd aangetast en stemde te gen het voorstel om medewerking te verlenen aan de vestiging van zo n centrum. PEEL EN MAAS uw weekblad Wat je ook wilt met je fiets !ris ie dan de ALTRA-6ASC06NE. een leliik schitterend model uit de Me ALTRA '92 collectie. Wishaar met vijf of zes sneltingen. aluminium imelremmen en nog S kwaliteitsextra's. allure gesproken... Fietsen. Kleding. Accessokes. Eerste groep geslaagde ,w EHBO-ers van het intent van Gogh instituut londerdag 27 februari jl. wer- (jdens een feestelijke bijeen- de eerste EHBO-diploma's eikt aan de eerste groep gden van het niet-verplegend 861 ieel van het Vincent van instituut. diploma's werden uitgereikt j^dhr. E. Becking, hoofd facilitai- re dienst in aanwezigheid van dhr. E. Kleinbussingk (hoofd interne za ken) en dhr. F. Remeeus (hoofd re ceptie en veiligheid van het instituut) Namens de EHBO vereni ging Venray was voorzitter Kessels aanwezig. De geslaagden zyn M. Basten, P. Basten, G. Caldwell, G. Coenen, P. Cortenbach, R. Gottenbos, W. van Kol, E. Martens, S. Martens, E. Lu- cassen, G. Smits, J. Versleyen, R. Welbers en J. Willems. l9xiopen dinsdag vond de trekking plaats van de loterij, die ver- Ti en was aan de verkoop van de jubüeum-cd van het Hojkoër. iePemeester Waals werd bereid gevonden om deze trekking te ver- 19 L Naast de hoofdprijs, een CD-speler beschikbaar gesteld d HiFi Stereocenter, werden ook nog twee troostprijzen ge- In, te weten een toegangsbewijs voor Circus Mök 1993 en een j'sbewijs voor het Hofbal van volgend jaar. 'D-speler gaat naar de gelukkige bezitter van lotnummer s eigenaar van lotnummer 130 is volgend jaar al verzekerd n zitplaats bij Circus Mök, terwijl hij of zij die lotnummer >ji, de carnaval op zaterdag tijdens het Hofbal iets goedkoper innen. leuk gegeven bij deze trekking was dat het Hofkoër voor het n loterij deed, dat burgemeester Waals voor het eerst een van een loterij in Venray verrichtte terwijl het ook de eer- was dat een trekking van een loterij op de Lokale Omroep \y .werd uitgezonden. Donderdag 12 maart - Pagina 3 Programma van Omroep Venray, via de ether op de FM 90.2 en via de kabel op de FM 102 Mhz met op: Donderdag 12 maart: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Aktualitei- ten en achtergrondinformatie uit de gemeente Venray. 20.00 uur: Erie's Schlagerfestival. Nederlands- en Duitstalige muziek. 21.00 uur: Houwe zo! Een muzikale dagsluiting door Hanna van Beek. Vrijdag 13 maart: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00-22.00 uur: Frank van der Mo len. Het muzikale begin van een ho pelijk mooi weekend. Zaterdag 14 maart: 12.00-13.00 uur-. De Evenementena genda voor het weekend door Har ry Hendrix. 18.00 uur: 't Doen met Jeroen. Je roen van Loon doet het op zyn eigen manier voor u. 19.00 uur: Sport tussen 7 en 8. Huub Geurts praat u by op sportief gebied. Zondag 15 maart: 11.00 uur: Hayke de la Whisky. Bel voor een verzoekplaatj de groeten of felicitaties tijdens de uitzending 12362. 13.00 uur: De Droom van Boom. Gi- do Boom doet u ook vanmiddag weer versteld staan van hoe het werkelyk is. 14.00 uur: Ruben in de middag. Een zondagmiddagprogramma op eenzame hoogte waarvoor u eigen lijk thuis hoort te blijven. Presenta tie Ruben de Jong. 16.00-18.00 uur: Sport en muziek (of andersom). Frans Jansen de man van de sportuitslagen uit de ge meente Venray en de mooiste mu ziek van de wereld. Maandag 16 maart: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: JoJo's Timemachine. Nieuwtjes van Toen uit Venray, toen het nog geen stads-allures had. 21.00 uur: Lenies Potpourri. Het muziekmagazine van Lenie Gosling. Dinsdag 17 maart: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: Peelgrass, het country- programma van Rein Wortelboer. 21.00 uur: Wonderland. Willem Jansen draait muziek in de oude traditie. Woensdag 18 maart: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: Wij doen 't graag. Een verzoekplatenprogramma, dat ook direkt te ontvangen is in het SL Elisabeth ziekenhuis. Bel voor de groeten, een felicitatie of een ver zoekplaat tydens de uitzending: 04780-27269. Hebt u klachten, suggesties, wilt u zelf op de lokale radio, schrijf dan een briefje naar Postbus 320, 58Ö0 AH Venray. Draagt u Omroep Ven ray ook nog eten warm hart toe en wenst u haar het beste voor de toe komst wordt dan donateur van Omroep Venray en maak tien gul den over op bankgiro 57.97.50.749 o.v.v. uw naam, adres en geboorteda tum. Dank u! Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kimt boeken. Maart: 16: Men of America, Arnhem 18 t/m 22: Private Lives, Am sterdam 19: Ftebulous Thunderbirds, Arnhem 23: Pelleas en Melisande, Den Haag 26: The Scene, Arnhem 27-28: Hessel in Thialf, Hee renveen April: 1: The London Chorale in Con cert, Amsterdam 6: Udo Jürgens, Amsterdam 7 t/m 12: Oklahoma, Amsterdam 9: Amy Grant Dordrecht 10: Salt 'n Peppa, Amsterdam 12: Aardschokdag, Arnhem 13 t/m 15: Die Csardafurstin, Sma- terdam 18: Lucifer's Universal House Tbur, Den Haag 18: Simply Red, Arnhem 19: Roch Voisine, Amsterdam 20: Adonis, Heerlen 23: Wild Child, Den Haag Mei: 2: Irish Music Festival 1992, Am sterdam 2: Moulin Blues Festival, Ospel 3: Rush, Rotterdam 22: Clouseau, Zundert 29-30: Phantom of the Opera, Den Wegens heropening is het VW-kantoor op vrijdagmiddag gesloten. Er had een gezinsuitbreiding plaatsgevonden by een gezin aan de Kruidenlaan en zoals wij dat meer zien, hadden deze trotse ouders een 'ooievaar' in hun tuin geplaatst met de me dedeling van die gezinsuitbrei ding. Uit voorzorg was de 'ooievaar' verankerd zodat deze niet zo maar zou kunnen wor den meegenomen. De feest vreugde werd na twee dagen echter getemperd want de 'ooie vaar' was door vandalen hele maal plat gestampt. Met veel moeite kon de 'ooie vaar' weer enigszins worden opgelapt ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN jr., tel. 82557 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 Dl EREN ARTS EN PRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak DIERENKLINIEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door R. van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04780-82411 Tbr gelegenheid van haar 30-jarig bestaan organiseert de fotoclub AFV Venray een foto-expositie in de schouwburg de Beejekurf van 11 t/m 26 april 1992. Aan dit jubileum is ook een fotowedstrijd verbonden, waarvan de wedstrijdvoorwaarden als volgt zyn. Onderwerp: vrij. Formaat: maxi maal 30x40 met of zonder passe partout (foto's niet ingelyst afleve ren). Max. aantal: 3 foto's per maker (zwart/wit of in kleur). Inleveren: voor 1 april a.s. by de volgende adressen: Kolkweg 14, 5802 BK \fe«- ray of Engelenstraat 31. 5801 RS Venray. De foto's dienen aan de achterzy- de voorzien te.zyn van naam en adres van de maker, tevens vermel ding van het aantal ingezonden foto's. Voor deze wedstryd zyn 3 geld prijzen van resp. ƒ100,-, ƒ75,- en 50,- ter beschikking voor de door de jury 3 best gekozen foto's. Be kendmaking van de prijswinnaars zal geschieden by de opening van de expositie op 11 april a.s. om 17.00 uur. Alle ingezonden foto's zullen wor den tentoongesteld op bovenge noemde expositie. Fbto's kunnen worden opgehaald op de laatste dag van de expositie op 26 april tussen 15.00 en 17.00 uur. Even tanken Een inwoner van Venray tankte bij een tankstation langs de auto weg in België. Hij legde zyn porte feuille en zyn fototoestel op de balie maar vergat die mee te nemen. En kele kilometers verder bemerkte hy zyn verlies en keerde terug. In het tankstation was niets meer te vinden en ook de pompbediende wist van niet Van dit verlies deed hy aangifte. Dinsdagmorgen bracht de post aan zyn huisadres in Venray een envelop met daarin zyn paspoort en rybewys. Dat had de PTT in Den Bosch in een brievenbus gevonden. Het fototoestel werd, evenals de por tefeuille met het daarin aanwezige geld echter niet terug gestuurd.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3