Bijzondere bijstand èn de kosten, direkt of indirekt verband houdende met ziekte, ouderdom of andere omstandigheden Hinderwet Bekendmaking Oefening op vliegbases Volkel en De Peel Dikke leilinde in Ysselsteyn Bouwvergunning aangevraagd Tijdelijke afsluiting wegen Bouwvergunning aangevraagd 'Praktische informatie over sociale zekerheid' JUM Merselo 'T VENROJS LAEVE GETAEKENI VENRAY 2015: 40.000 inwoners Claw Boys Claw naar Oirlo Seniorservice Venray Centrale van Ouderen verenigingen Toneeluitvoering van Comedia in schouwburg FNV Info-teanfe VoedingsboC IPEEL EN MAAS Donderdag 12 maart NOTITIES EN MEOEDEUNGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Als u uitgaven moet maken waarvoor u het geld eigenlijk niet kunt missen, kan de afd. sociale zaken u misschien helpen. Er is namelijk een mogelijkheid om vergoeding te vragen voor bijzondere kosten. Hieronder leest u er meer over. Voor wie? 'Iedereen' kan bijzondere bijstand aanvragen. Geen onder scheid wordt gemaakt naar het soort inkomen. Dat kan zyn een bijstandsuitkering, een andere so ciale uitkering, pensioen of in komsten uit arbeid. Ook geldt deze regeling voor mensen met een ho ger inkomen dan een sociaal minimum. Wat zijn bijzondere kosten van het bestaan? Meestal gaat het daarbij om nood zakelijke extra uitgaven die u niet uit uw inkomen kunt betalen en waarvoor geen andere vergoeding bestaat. Het zijn kosten die u om medische redenen of andere bijzon dere omstandigheden moet maken. Het zijn dus andere kosten dan de gewone kosten van het bestaan zo als de kosten van voeding, huis vesting, kleding, huisraad. Voorbeelden van bijzondere kosten zijn: - de eigen bijdrage van kraam-, gezins-, bejaarden- en alphahulp; - de eigen bijdrage van medisch vervoer; - de kosten van een bril (vergoeding montuur maximaal ƒ137,50); - de eigen bijdragen van medische verstrekkingen op grond van de ziekenfondswet en aanvullings fonds b.v. een kunstgebit, tand heelkundige hulp, steunzolen, elastieke kousen, hoorapparaat en rolstoel; - de méérkosten van orthopedisch schoeisel; - dieetkosten voor zover dat dieet duurder is dan gewone voeding; - extra vervoerskosten, omdat u door invaliditeit of een handicap geen gebruik kunt maken van het openbaar vervoer; - de reiskosten i.v.m. bezoek aan fa milieleden in het ziekenhuis, ver pleegtehuis of inrichting; - de extra kosten voor kleding of verwarming tengevolge van ziekte Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Ven ray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne. dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: M. van Asten, Rouwkuilenweg 30, 5813 BH Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een var- kensfokkery en -mestery gelegen aan de Rouwkuilenweg 30 te Ys selsteyn; Maatschap Janssen-Litjens, Heidseweg 66, 5812 AB Heide voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshouderij gelegen aan de Heidseweg 66 te Heide; R Reintjes, Leunseweg 24, 5809 AA Leunen voor het oprich ten en in werking hebben van een machinale timmerwerkplaats gele gen aan de Leunseweg 22 te Leunen. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 12 april 1992. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wij zijn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (bij de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstryken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarbij bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zij daartoe re delijkerwijs niet in staat zijn ge weest, kunnen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken of handicap; - de kontributie voor een kruisver eniging b.v. het Groene Kruis; - de premie van de vrywillige aan vullende ziekenfondsverzekering - de méérkosten van een huis apotheek; - de door de rechter vastgestelde kosten van bewindvoering; - de reis- en advokaatskosten in alimentatie-procedures; - de buitengewone reiskosten in verband met bezoek aan gedeti neerd gezinslid; - de extra kosten voor bejaarden, of gehandicapten nodig om langer zelfstandig te kunnen bleven wo nen, bijvorrbeeld; de méérkosten van maaltijden voorziening thuis; een alarminstallatie; dagverzorging in bejaarden centrum; extra vervoerskosten in ver band met deelname maatschap pelijk verkeer. Deze opsomming is niet volledig. Heeft u een bepaalde uitgaaf, waar van u niet weet of deze, gelet op uw persoonlijke situatie, gerekend kan worden tot de byzondere kosten, vraag dan hierover nadere informatie. Ook kimt u om duide lijkheid te verkrijgen, een verzoek om bystand indienen. Wanneer kom ik in aanmerking voor bijstand? Allereerst moet u nagaan of er an dere vergoedingsmogelijkheden be staan voor uw bijzondere kosten. Dat kan zijn het ziekenfonds, een bedrijfsvereniging of anderen. Bijzondere bystand kunt u pas krijgen als de bijzondere kosten méér bedragen dan ƒ183,- per 12 maanden. Deze periode van 12 maanden (draagkrachtjaar) vangt aan op de eerste van de maand waarin de aanvrage wordt inge diend. Hierna begint een nieuwe periode van 12 maanden. Degenen met een netto-inkomen gelijk aan de by standsuitkering (so- Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend hun besluit van 10 maart 1992, waarbij in verband met de aanleg van kunstwerken in het kader van de realisatie van het gedeelte Venlo- Venray van de Rijksweg 73 geduren de de hierna genoemde perioden, of zoveel korter of langer als in ver band met de werkzaamheden mo gelijke dan wel noodzakelyk is: I. door het plaatsen van borden C 1 van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens 1990 gesloten te verklaren voor alle verkeer behalve voetgangers: a. de Rosakker voor wat betreft het gedeelte gelegen tussen de splitsing Sinnesstraat/ Wusterweg en de splitsing met Bremmenkamp geduren de de periode 1 april 1992 tot 1 februari 1993; b. de Hoogriebroekseweg voor wat betreft het gedeelte gele gen tussen de splitsing met de Sin nesstraat/Koepas en de splitsing met de Blakterweg gedurende de periode 1 april tot 1 augustus 1992. II. voor zover de werkzaamheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in ge vaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I ge noemde verkeersmaatregel ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedryf uitoefenen aan de onder I vermelde wegen en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motor voertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoer tuig besturen in opdracht of met toestemming van de on der a. vermelde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aan nemelijk gemaakt kam wor den dat zij gedurende de tyd dat de onder I genoemde ver keersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde wegen voor het la den of lossen van goederen of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze aktivi- teiten niet of bezwaarlyk op andere wyze kunnen ver richten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit bekend gemaakt is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Konin gin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, aekretaris ciaal minimum), hoeven niet ver der mee te betalen. Wanneer uw netto-inkomsten ho ger zyn dan de bijstandsuitkering, moet u zelf meebetalen. Het ver schil tussen uw inkomen en de voor u geldende bijstandsuitkering wordt over 12 maanden berekend en hiervan wordt maximaal 35% genomen. Die 35% is uw eigen draagkracht per jaar. Voorbeeld U beschikt over een inkomen dat ƒ100,- méér bedraagt dan de bij standsuitkering. Uw eigen draag kracht is dan per 12 maanden: 35% van ƒ100,- x 12 ƒ420,-; minimum eigen bydrage is ƒ183,-; in totaal ƒ603,-. U heeft aan bijzondere kosten ƒ1.000.-; voor bijstand komt u in aanmerking voor 397,- Ook wordt gekeken naar uw ver mogen. U hoeft echter niet eerst al uw spaargeld op te maken, een be scheiden vermogen mag u altijd houden. Voor mensen die vermo gen hebben in een eigen huis lig gen de bedragen hoger. Meer informatie? Heeft u na het lezen van deze in formatie nog vragen, neem dan kontakt op met de afd. sociale za ken, tel. (04780) doorkiesnrs. 23330, 23332 of 23334. Hoe dien ik een aanvrage om bijstand in? Bent u van mening dat u moge lijk recht hebt op bijzondere bystand, dien dan gerust een aan vrage in. Dat kan tydens de ope ningsuren van afd. sociale zaken, elke werkdag van 9 tot 12 uur. Neem zo mogelijk de bewijsstuk ken mee van de byzondere kosten, uw inkomen en vermogen. Ook kunt u een verzoek per brief indienen. Het adres is: Gemeente bestuur van Venray, afd. sociale za ken, Postbus 500, 5800 AM Venray. Van maandag 16 t/m donderdag 19 maart 1992 wordt op de vliegba- ses Volkel en De Peel een basisoefe ning gehouden. Deze oefening past in het jaarlijks oefenprogramma van beide bases. Doel is het op el kaar afstemmen, onder moeilyke omstandigheden, van procedures en werkwyzen van het vliegend- en grondpersoneel. Er wordt gevlogen tussen 08.00 en 17.00 uur. Op dinsdagavond is het gebruikelijke avondvliegen van af vliegbasis Volkel gepland tot on geveer 21.00 uur. Gedurende de oefendagen kun nen de vliegbases uit ongebruikelij ke richtingen worden aangevlogen. In het kader van deze basisoefe ning opereert het 306 fotoverken- nings squadron vanaf 9 maart 1992 vanaf vliegbasis De Peel. Aan de Puttenweg in Ysselsteyn staat een mooie volwassen leilinde. Dergelyke monumentale bomen dienen voor Venray behouden te blyven. I.v.m. de te verwachten schade aan het aanliggende huis moet deze hier echter weg. Ttegelykertijd met de overige boomverplant-werkzaamheden wordt voor deze boom een nieuwe lokatie binnen de gemeente gezocht (art. 18a WRO) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelijke ordening vrystelling te verlenen aan het ter plaatse gelden de bestemmingsplan ten -behoeve van de volgende bouwaanvragen: het plaatsen van een tuinhuis je aan de Bingelkruid 9 te Venray, t.n.v. A.J.E.J. Straatman. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 13 maart 1992 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray drs. J.F.H.A.B. Waals In verband met de aanleg van kunstwerken in het kadervan de realisatie van het gedeelte Venlo- Venray van de Rijksweg 73 is het noodzakelyk dat tijdelijk de Rosak- ker en Hoogriebroekseweg worden afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers. De afsluiting vindt plaats per 1 april a.s. en duurt 4 maanden voor de Hoogriebroekseweg en 10 maan den voor de Rosakker. Afsluiting is nodig in verband met de bouw van twee viadukten, nodig voor de kruising van ge noemde wegen met de toekomstige rijksweg. Voor zover als gevolg van de af sluiting of als gevolg van de werk zaamheden schade mocht worden veroorzaakt, kunnen diegenen, die menen dat onevenredig schade wordt toegebracht zich wenden tot de gemeente. Binnen het kader van de met het rijk gesloten bestuursre- geling zullen vervolgens via de ge meente deze vermeende schades worden gemeld by Rijkswaterstaat (art 19 WRO/50, lid 8 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelyke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet, mede werking te verlenen aan de navol gende bouwaanvragen: het bouwen van een machine- loods slopen van een loods aan de Van Broekhuizenstraat 40 te Oostrum, tn.v. H.J.M. Verheijen-, het verbouwen uitbreiden pand aan de Leunseweg 20a te Leu nen, tn.v. H.P.J. Voermans, Urba- nusweg 16; het bouwen van 7 bungalows aan de Oostsingel te Venray, tn.v. Fh. M. Thijssen, Postbus 9 te Rij kevoort. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 13 maart 1992 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals De negende geheel herziene edi tie van 'Praktische informatie over sociale zekerheid' is onlangs ver schenen. Dit boek maakt de lezer in helde re bewoordingen duidelijk hoe in Nederland de sociale zekerheid ge regeld is. Welke regelingen zyn er, waar kun je terecht wie kan je advi seren, al deze zaken worden stap voor stap uiteengezet In deze nieu we druk zyn de wyzigingen in de wetten en de regelingen per 1 ja nuari 1992 verwerkt. 'Praktische informatie over socia le zekerheid' is een gezamenlijke uitgave van uitgevery KI uwer en het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering. De eindredaktie is in handen van de VSV-medewerkster mevrouw mr. E. Thlstra-Schulp. Het boek is verkrijgbaar by de boekhandel of te bestellen bij het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering, Rhijnspoorplein 1, 1091 GC Amsterdam. De prijs is ƒ37,- (in- cl. btw, excl. verzendkosten). Snelheidskontrole tijdens het brigadieren Omdat er klachten waren geko men dat verkeersdeelnemers zich niet altyd op de Albionstraat in Leunen aan de maximumsnelheid houden, tijdens de periode dat de verkeersbrigadiers de scholieren een veilige oversteek geven, heeft de politie dinsdagmorgen tussen 08.00 en 08.45 uur een snelheids kontrole gehouden. Er werden 149 voertuigen gekon- troleerd. Daarvan reden er 34 te snel. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 77 km per uur. Die overtre ders kunnen binnenkort de accept girokaart tegemoet zien. Vrydag 13 maart: Vanavond zal er voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar een videofilm gedraaid worden. We zyn open van 19.00-22.00 uur. Zaterdag 14 maart: We zijn vanaf 20.00 uur open voor 15 jaar en ouder. Zondag 15 maart: We zijn open vanaf 15.00 uur voor de jeugd van 15 jaar en ouder. Er zyn nog kaarten te koop voor Claw Boys Claw in Oirlo. De kaarten kosten ƒ10,- in de voorverkoop. Aan de kassa op 21 maart kosten ze ƒ12,50. Zaterdag 21 maart treedt de for matie Claw Boys Claw op in jonge rencentrum Watjang te Oirlo. Het concert wordt georganiseerd door de stichting Rock Revue, een sa menwerkingsverband van vier so- zen uit de gemeente Venray. De voorverkoop is inmiddels gestart Achter de naam Rock Revue gaan de jongerensozen JUM uit Merselo, Iduna uit Oostrum, Jera uit Ysselsteyn en Watjang uit Oirlo schuil. Door middel van samen werking proberen zy wat grotere, meer bekende en dus duurdere bands naar de regio te halen. Na een suksesvolle presentatie in de cember van het vorig jaar is het concert van Claw Boys Claw de tweede aktiviteit. De Amsterdamse garageband Claw Boys Claw bestaat sinds '83 en na het toetreden van zanger Pe ter te Bos krygt het groepsgeluid gestalte onder invloed van rock roll, psychedelica en acid-punk. In '86 kwam de band definitief in de belangstelling, dankzy een zeer suksesvol optreden op Pinkpop en een langdurig kontrakt bij Polydor. Door buitenlandse optredens (o.a. op het Deense Roskilde- festival) en het winnen van de BV Pop-prys '87, wordt Claw Boys Claw een vette trekpleister op de clubpodia, waar men bovendien een reputatie te genieten krygt als de meest opwindende band van Nederland. In het voorprogramma staat de energieke rock «Sc rollband Karloff. Kaartjes voor het concert zyn verkrijgbaar bij de bovengenoem de sozen, by de platenzaken Music World in Venray en Sounds in Venlo en by 't Wilhelmientje in Horst. In de voorverkoop kost een kaartje ƒ10,-, aan de avondkasse ƒ12,50. De zaal gaat om 20.30 uur open. Gildeprojekt De onderhandelingen met de ge meente over een huisvesting voor Seniorservice geven zicht op een. mogelyk spoedige vestiging op het adres Marktstraat 8. Daar zal Seni orservice als alles mee zit binnen kort haar meldpunt openen. Het meldpunt zal dienen als informa tiecentrum over de vereniging, kon- taktadres voor aanbieders en dienstenvragers. Men kan daar terecht voor informatie over bemid deling in een bepaalde diensten- vraag in het algemeen of voor byzondere vragen. De bemiddeling en dienstverle ning in de vorm van tips, adviezen en ondersteuning om iemand op weg te helpen by zyn eigen hobby of een zelf uit te voeren klusje is kosteloos. Op het meldpunt kan el ke 50-plusser (zowel vrouwem als mannen) die met de eigen (vak)ken- nis en ervaring andere mensen, jong en oud, belangeloos van dienst wil zyn zich melden. Voor de bezetting van het meld punt zoekt Seniorservice enkele da mes en heren die graag met mensen omgaan, de binnenkomen de telefoontjes beantwoorden en met een eigen verantwoordelyk- heid de kontakten leggen met een aanbieder, om de vragen naar be middeling ook verder te be handelen. Geïnteresseerden kunnen zich rechtstreeks melden by mevr. L. Steylen, die ook het werk binnen het meldpunt zal gaan begeleiden. Zij is te bereiken onder tel. 81221. Voor algemene informatie over Seniorservice kunt U bellen naar nummer 112139 of 82839. Leren jas ontvreemd Een inwoonster van Merselo deed aangifte van diefstal van haar leren jas uit de garderobe van het ge meenschapshuis in Ysselsteyn. De vergadering van de Centrale op 18 februari jl. handelde voor een goed deel over het informatieblad voor ouderen 'De Schakel'. Er zijn plannen ingediend door de commissie P.R. over de opzet en vormgeving van De Schakel. Aan die veranderingen hangt natuurlijk ook een prijskaartje. De Centrale nam het besluit om van de kosten een deel zelf te gaan dragen als de plannen doorgaan. Een en ander is daarin afhankelijk van de voor naamste subsidieverlener, de ge meente Venray. Het college van b. en w. heeftondertussen een ver zoek gekregen om de subsidie voor De Schakel te verhogen. De Centrale nam ook het besluit om de commissie P.R. nadrukkelijk te belasten met de verantwoorde- lykheid voor de organisatie, de vormgeving en de redaktie van De Schakel. De voorbereidingen om te komen tot een andere opzet vragen nog enige tijd. Via de publici teitsmedia zullen de belanghebben den bijtijds en volledig worden geïnformeerd. De commissies De commissie educatie heeft een bepaald aaiibod van lezingen en kursussen. Alle KBO-afdelingen hebben een brief ontvangen over de mogelijkheden en de vraag om by- tyds te reageren als men iets zou willen organiseren voor de eigen af deling. Uit de afdelingen Leunen heeft in een gerichte le- denwerfaktie onlangs 37 nieuwe le den geworven. KBO Ven ray-Kom gaat na de car naval weer door met de maandelyk- se kenmiddag. De eerstvolgende kienmiddag is op dinsdag 17 maart a.s. in zaal In den Engel. Aanvang 14.00 uur. Op donderdag 26 maart en don derdag 2 april weer een gelegen heid tot ontmoeting en gezellig samenzyn tydens een gezamenlij ke maaltijd in de IMBO. Aanmelden voor de maaltijden op maandag 23 maart tussen 11. en 12.00 uur in zaal In Den Engel. Deelnemers aan deze maaltijden die een dieet vol gen worden verzocht dat by de aan melding ook aan te geven. Kosten voor de maaltijden 10^= per maal- tyd, per persoon. Na een aantal suksesvolle uit voeringen sluit toneelvereniging Comedia uit Leunen haar seizoen af met een optreden in de Beeje- kurf te Venray met het blijspel 'In de holte van je arm' van de beken de Nederlandse schrijver Dimitri Frenkel Frank. Dit blyspel handelt over twee echtparen van middelbare leef tijd, waarvan de mannen uitgeke ken zyn op hun huwelyk en hier uit wiUen stappen. De vrouwelijke wederhelften zyn het hier echter niet helemaal (of helemaal niet) mee eens. Dit brengt uiteraard de nodige verwikkelingen met zich mee. Wat het stuk extra boeiend maakt is het feit dat de echtparen uit totaal verschillende milieu's komen. Otto en Astrid vertegen woordigen de 'Haagse kak' terwyl Fred en Pinda een prachtig voor beeld zyn van de lagere klasse. Ot to is een keurige ambtenaar die op Binnenlandse Zaken werkt. Fred 'doet' in tweedehands autoban den. Astrid is een koele, zich zéér voornaam voelende, vrouw; Pinda een goudeerlijke hartverwarmen de volksvrouw. Kortom, voldoende elementen om een prachtig blyspel te krygen. U bent van harte welkom op zondag 15 maart a.s. in de Beeje- kurf te Venray, aanvang 20.00 uur. etd ■eug« ,enni ■rü P. der mm Demonstratie tegen racisme jjgj*' en vreemdelingenhaat Er zyn aanslagen gepleegd,! geweld gebruikt tegen buitei ders omdat het buitenlanden Huizen van gebed zijn geschoi i_! Dit zyn aanslagen die de w van onze demokratie aantaste^ jj Wy hebben onze ogen en fepk open. We zien dat er in onze si£>1 leving problemen zijn. Probli671n van werkloosheid en isolei1 u" van woningnood en angst van die problemen worden opg door de ene groep tegen de ai - uit te spelen. Door de schuld 1 ander' te leggen. Wie zyn eigei heid lief heeft, respekteert dc heid van een ander. Voor een serieuze aanpakjbert scholing en banen, van staawsb nieuwing, van veiligheid en oei den keling hebben we ieders talei >2 C. inzet nodig. Van Nederlandei P'^r. nieuwe Nederlanders. Van joi en ouderen. Buitenlanders zj deel van onze samenleving u ze ekonomie, van onze toek f™" Racisme en vreemdeling Je staan die tokomst in de weg Kom daarom naar de monstratie op 21 maart i Amsterdam. Verzamelen 13.00 uur op de Dam. Om de kosten van d« monstratie te bestrijden zijnd03231 welkom op giro 133500 tn.v. té 21 maart Amsterdam. Het comité is opgericht dooifcjj'p tallen organisaties, waaronde.4— CNV. KMAN, Landelyke Isli 01 sche Raad, Inspraakorgaan Tui j) 0 Raad van Kerken, jongeren- e vensbeschouwelyke organisati P; Comité 21 maart Postbus 1001 AB Amsterdam. !ate svei Zoals aan het einde van 1991 medegedeeld hebben we in onjpg deling elke 2e en 4e maandag^ de maand spreekuur - kwes— handeling in wykgebouw De I Mj van 19.00-20.00 uur (of zovedflj ger als noodzakelijk is). Verschi de bestuursleden zitten via **r rouleersysteem, afgesproken i een bestuurslid die een kir m klacht overneemt deze beg totdat die door het regiokanto^ afgewerkt. Aanleiding tot het ifflps len van deze avonden is om loop ten huize van de bestuiefo, den te verminderen, bestuur heeft recht op privacy zo'n 500 leden in onze vaü komt er nogal het e.ea kwesties-klachten los. nze ION 3eb (£99: IC- Ons spreekuur wordt gelfltQ,. houden met het spreekuur ugrde Industriebond FNV, door hei fen van diverse voorzieningen ben we de ruimte mooi kus inrichten zodat uw privacy T< mogelyk wordt gewaarborgd! werken volgens afspraak maai vrye inloop is mogelyk, wel er rekening mee te houden spraken voorrang hebben. Bi wel alle ter zake doende geg^"" mee. Dit werkt bevorderend, r De koördinatie is in handeik— M. v. Eck-Deenen, tel. 0478KEVB alwaar ook de afspraken kusOpi worden gemaakt. Belt u b(jfUur keur tussen 18.00-19.00 uur. Voor het laten invullen w belastingformulier kunt u t ev{ voor een afspraak met het kt van de Bouw- en Houtbond IB tussen 09.00-12.00 uur maandag-, dinsdag-, woensdag nel vrydagmorgen, alleen in maai 'H iiui Overlast bezoekers lat uitgaanscentrum jJJJ Taxichauffeurs klaagden tm politie dat ze ernstige overlas (g den van bezoekers van een uü scentrum in Leunen. Tbfl ■J, zc DG werd wel ontdekt dat diverse Q[,_ ken uit enkele tuinen lang Steegse Peelweg waren getrol De vandalen konden nog niet den achterhaald. 1 politie arriveerde waren de schoppers' verdwenen, maa

Peel en Maas | 1992 | | pagina 20