verkoopster part-time verkoopster cr"? Monumentencommissie heeft werkzaamheden hervat fW-ANWB winkel wordt horgen officieel geopend anoti leur copieën R 20% tot 50% A.s. zaterdag Wordt Vervolgd Clubdag in Venrayse schouwburg J afd. dameskonfektie ir A.s. zaterdag open huis in vernieuwd kantoor SPIJKER BROEKEN EMOFRA In Memoriam Thei Min ini v.d. Leur FOTO-SERVICE St Jozefklooster op gemeentelijke monumentenlijst? Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP VEPROII WINGS Hengelen zonder vergunning Aandacht voor peuterspeelzalen jnperdag 12 MAART 1992 Nr. 11 nunucnucnucn I iLNUt JAAHUANG OViNET i y .orankengroep Venray ■nseniusstraat 1 04780-81801 PEEL EN MAAS WUNÖDRANKENGROEP Venrav Henseniusstraat 1 04780-81801 WE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY VOOR VENRAY EN OMGEVING AdVertent'epr''S: 33 A P®r mm Abonnementspriis per half iaar '14,00 - Abonnementsprijs buiten de regio 19,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Wij vragen lie met enthousiasme ons jrkoopteam wil komen versterken, et verkoopervaring. „.eeftijd 25 tot 40 jaar. -jaarne schriftelijke sollicitatie oorzien van recente pasfoto aan: modehuis berden Venray De monumentencommissie heeft haar werkzaamheden hervat. De le den van deze commissie legden in december hun werk neer nadat de gemeente de notitie monumenten- beheer had gepresenteerd. Daarin werd gesteld dat de monumenten commissie na deze raadsperiode opgeheven moest werden en dat al le bouwvergunningen van monu menten via welstand beoordeeld zouden moeten worden. De monu mentencommissie was daar een an dere mening toegedaan en vond het een slechte zaak dat de monumen tencommissie by de samehstelling van deze notitie en voor de presen tatie daarvan niet gehoord was geweest De gemeente werd toen door de commissie culturele zaken terugge floten waarna onder leiding van wethouder Driessen een tweetal gesprekken heeft plaatsgevonden tussen de monumentencommissie en de gemeente. TAKENSPUTSING Deze gesprekken hebben tot een akkoord geleid waarin zich beide partijen konden vinden. De taken van de monumentencommissie worden vanaf nu in twee zaken op gesplitst. De monumentencommissie zal zich blijven bezig houden met het monumentenbeheer en de bouw vergunningen. In het verleden 4rgen. vrijdag 13 maart is het r. Dan krijgt het nieuwe samen- fingsverband tussen de VW en de ANWB gestalte met de g ran de verbouwde VW- winkel in de voormalige La- ie School aan de Grote Markt. j openingsplechtigheid, die gebrek aan ruimte alleen voor Ml igden is, zal om 16.45 uur jjjj syinden in het vernieuwde por. Daarvoor is er een officieel __elte waarbij dhr. Schillings, itter van de VW Venray, bur- ■uur fotoservice DE BLEEK 39 WER DE SCHOUWBURG I0TING IN 5 MIN. gemeester Waals en dhr. Nouwen, direkteur van de ANWB, een toespraak zullen houden. Iedereen die daarin geïnteres seerd is kan op zaterdag 14 maart tussen 13.00 en 16.00 uur een kyk- je komen nemen in het vernieuwde kantoor, tydens een Open Huis. UITBREIDING DIENSTEN Door deze samenwerking kan de VW Venray haar diensten verder uitbreiden. Voortaan kan men niet meer alleen terecht voor de beken de VW-zaken, zoals de VW- geschenkbon, het Theater bespreekbureau etc. maar ook over een aantal ANWB-diensten. Gedu rende zes dagen per week is de VW nu bereikbaar voor inlichtingen over doorgaande routes haar het buitenland, het afsluiten van reis verzekeringen en het kopen van de bekende ANWB-kaarten. -gidsen, - boeken en -artikelen. Kortom, een belangrijke service-uitbreiding voor de Venrayse bevolking en de bezoekende toerist/rekreant. NIEUW PROJEKT Tijdens de opening van het VW- ANWB kantoor zal een nieuw toe ristisch projekt geïntroduceerd worden. De VW wil middels uni forme informatie/evenementenbor den langs de invalswegen van Venray de bevolking én de toe- rist/rekreant attenderen op plaatse lijke bezienswaardigheden, evenementen en aktiviteiten. De ge meente heeft zich inmiddels achter dit plan geschaard en de VW de nadere uitwerking in handen gege ven. Iter ondersteuning van dit pro jekt vraagt de VW aan eenieder. die de VW met deze opening wat wil schenken, dit onder couvert te doen om bovenstaand informatie- projekt financieel te ondersteunen. In verband met de voorbereidin gen van de officiële opening is de VW Venray op vrydag 13 maart a.s. vanaf 12.30 uur voor het publiek gesloten. In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. JONNY Q LEE GARCIA EDWIN CLARISSE enz. enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04788-1434 Dinsdags gesloten werd bij bouwvergunningen een apart advies gegeven door de monu mentencommissie en door de welstandscommissie. Vanaf nu zal de monumentencommissie bou- waanvragen bespreken om vervol gens twee leden met mandaat af te vaardigen in de welstandscommis sie zodat er één advies over een bouwaanvraag van een monument gegeven wordt Die bouwaanvraag zal overigens door de afdeling VROM bouwbeheer worden behan deld. Dat is ook de afdeling waar de burger mee te maken krijgt VOORSTELLEN Verder zal de monumentencom missie doorgaan met de inventari satie van monumenten in Venray en voorstellen blyven doen om mo numenten op de gemeentelyke mo numentenlijst te laten plaatsen. Daarbij kan zy een volledig beroep doen op de afdeling bouwbeheer van de gemeente en met de archi- tekt monumentenbeheer in de Welstandscommissie, dhr. Manning. Verder is inmiddels ook aan de wens van de monumentencommis sie voldaan om een architekt in de commissie te laten plaatsvinden. Mevr. Cals, voorzitter van de monu mentencommissie en wethouder Driessen hebben dhr. C. Colsen, ar- r#]VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Op maandag 9 maart 1992 is heel zacht en vredig Thei Min ingesla pen; hij werd 86 jaar. Thei Min werd geboren op 15 oktober 1905 op het eiland Ttexel en verhuisde in 1912 naar Venray. In Venray be zocht hij de lagere school en daarna driejaar het gymnasium der Paters Franciscanen. In 1921 ging hij naar de kweekschool in Roermond, waar hij in 1925 zyn akte behaalde als onderwyzer. Tydens de studie voor de hoofdakte gaf hy les aan de lagere scholen van Ysselsteyn en Maashees. Na het behalen van de hoofdakte in 1927 vertrok hy naar Indonesië, waar hij tot het eind van 1950 werkte als schoolhoofd en le raar aan diverse scholen. Tijdens de Japanse oorlog diende hy als mi litair en werd gedurende 3% jaar als krijgsgevangene in diverse kam pen opgesloten. Na zijn terugkeer in Nederland vestigde hy zich weer in zijn geliefd Venray en gaf daar nog 20 jaar tekenonderricht aan het gymna sium (later Boschveldcollege). Na zijn pensionering beoefende hij vele hobbies: tekenen, schilderen, beeldhouwen, schryven en dich ten. Thei Min, die mede-oprichter is van Veldeke Venray en vele jaren bestuurslid van deze vereniging is geweest, heeft in de loop der jaren vele verhalen en gedichten geschre ven, veelal in de Venrayse taal. In 1977 verscheen van zyn hand het boek 'Rond d'n machtige tore' waar in hy diverse oude Venrayse dorps- figuren heeft beschreven en vyf jaar later 'Rooi mien dorp ien de pieël'. Voor de veelheid en de veel zijdigheid van Thei Min's publika- ties ontving hy van Veldeke Venray 'd'n Aid Venrodsen Ieërepries'. Daarnaast hield Thei Min zich be zig met tekenen, schilderen en beeldhouwen waarbij hy zich b'ij de keuze van zijn onderwerpen, voor namelijk het inspireren door zijn direkte omgeving: Venray en zijn arehitektuur. Ook zijn grote liefde voor de natuur komt in zyn talryke werken naar voren. Zijn werk is historisch van groot belang. Veel heeft hij vastgelegd van zowel het platteland als ook van het centrum van Venray, dat sedertdien grondig veranderd is. Ter gelegenheid van zyn 85e ver jaardag werd in 1990 nog in het Geschied- en Oudheidkundig Mu seum "Venray een hommage—aan Thei Min gebracht in een ten toonstelling waarin een groot deel van zijn werken te bewonderen was. Zyn grote liefde voor Venray en de Venrayse taal zyn in woord en beeld gebracht en zullen ons tot in lengte van jaren aan Thei Min her inneren. Moge hy in vrede rusten. chitekt te Venray, bereid gevonden om in de monumentencommissie plaats te vinden. Deze had eerst nog twijfels omdat hij als architekt bij de beoordeling van werk van colle ga's of zelfs eigen werk betrokken zou zijn. Door de nieuwe konstruk- tie is dat bezwaar weggenomen en nam dhr. Colsen gaarne zitting in de monumentencommissie. TOEKOMST Hoe de toekomst van de monu mentencommissie eruit zal gaan zien is nog niet duidelijk. De monu mentencommissie zal in ieder ge val tot het einde van deze raadsperiode aktief blyven. Nog voor het einde van die periode zal er een notitie verschijnen over de inhoud van het gemeentelyk mo numentenbeleid. Daarin zal ook de positie en status van de monumen tencommissie op langere termijn aan de orde komen. Wethouder Driessen zegde in ieder geval toe dat met de monumentencommissie over deze notitie tydig overleg ge pleegd zal worden. Hy wil koste wat kost de recente problemen in de toekomst voorkomen. 'Het had zo niet gehoeven. De afdeling VROM ging er vanuit dat het werk van de monumentencommissie, nadat alle monumenten geïnventariseerd' zyn (een werk dat al zeer ver gevorderd is), afgelopen zou zijn en heeft aan de hand van dat gegeven, zonder de monumentencommissie te raadple gen, de notitie monumentenbeheer gemaakt'. foto video Patersslraat 10 - Venray De monumentencommissie heeft deze week een voorstel ingediend om het St. Jozefklooster op de ge meentelijke monumentenlijst te la ten plaatsen. Dat liet mevr. Cals, voorzitter van de monumenten commissie, afgelopen dinsdag we ten. Het voorstel zal door burgemeester en wethouders beke ken worden, waarna het in de com missie voor culturele zaken aan de orde zal worden gesteld. Over de motivatie waarom het St Jozefklooster op de gemeentelijke monumentenlijst geplaatst moet worden, liet mevr. Cals zich niet uit Deze gegevens zyn, totdat burge meester en wethouders hier een besluit over hebben genomen, ver trouwelijk. De monumentencommissie heeft overigens bij b. en w. de vraag gede poneerd o'm in een eerder stadium met gegevens over aspirant- monumenten naar buiten te mo gen komen. Deze vraag zal in april- mei, als het thans bereikte compro misvoorstel door de commissie cul tuur en de gemeenteraad is geaccoordeerd. Grotestraat 76 Venray Invalidenwagen omver geduwd De eigenaar van een invalidenwa gen moest konstateren dat vanda len ook deze wagens niet onberoerd laten. De invalidenwagen was omge duwd waardoor het voertuig schade heeft opgelopen. OPRUIMING kado-artikelen tafellinnen woon-ideeën winkel quiltstoffen grand-foulards-bassetti dekbedovertrekken-gordijnstoffen sheridan the home collection porcelein-kristal-bestek Villeroy Boch creative-tableware van Wedgewood Wilkens BSF in zilver en edelstaal zijdebloemen JIM-JON meubels grenen-lloyd-loom hebbedingen Tineke Meurs Venray Schoutenstraatje 6 04780-88566 iets leuks voor 'n ander.... wat fiins voor jezelf r,p Wil It Zes jaar geleden bij de aanvang van het televisieseizoen 1985-1986, heeft de AVRO, in samenwerking met Peekel/Stips Produkties bv, de 'Wordt Vervolgd Club' opgericht Na zes seer suksesvolle seizoenen - veel lokaties die de Wordt Vervolgd Club bezocht waren ruim van tevo ren al uitverkocht - is nu een start gemaakt met het zevende seizoen van de Wordt Vervolgd Clubdagen. Op zaterdag 14 maart zal in Cultu reel Centrum De Beejekurf de tien de clubdag van dit seizoen gehou den worden. Vanaf 13.15 uur zal een zeer gevarieerd programma worden Er wordt begonnen met de Strip- markt waar de bezoekers van de dag o.a. informatie krijgen over en gratis lid kunnen worden van de Wordt Vervolgd Club. Verder kun nen de kinderen zich vermaken met computer- en tekenspelletjes, handen schudden met levensgrote stripfiguren, kyken naar een strip- Verzet bij aanhouding Vrijdagmiddag omstreeks half zes sommeerde de politie een 47-jarige bestuurder van een vrachtbusje dat hij zijn voertuig, die hij geparkeerd had op twee invalidenparkeerplaat sen in de Schoolstraat, daar moest verwijderen. De bestuurder ver keerde onder invloed van alkohol en wenste niet aan het verzoek ge volg te geven. By de aanhouding die volgde, verzette hij zich hevig. De man, een inwoner van Maashees, werd naar het politiebureau overge bracht en daar in de daarvoor bestemde ruimte voor kalmering en ontnuchtering ingesloten. De vrachtbus werd ingevolge de nieuwe bepalingen door de sleep dienst weggesleept. De man werd la ter in vrijheid gestéld en kreeg proces-verbaal aangezegd èn de me dedeling dat hij na betaling van de sleepkosten zijn auto weer kon meenemen. Het zal niet meevallen voor de politie om de hengelaar te achterhalen die het op een wel heel ongewone manier heeft klaargespeeld om uit een kle dingzaak in de Grotestraat, twee beha's en 2 slipjes door de brievenbus naar buiten te hengelen. Omdat het rek, waar deze duurdere lingerie hing, op flin ke afstand van de brievenbus stond, heeft de 'hengelaar' waarschijnlijk gebruik ge maakt van een uitschuifbare hengel. Ook zal de hengelaar veel geduld moeten hebben ge had eer het 'raak' was. Het is niet de eerste keer dat op deze wijze kleding uit tex tielzaken is 'gehengeld'. Nog niet zo lang geleden werden uit een andere kledingzaak enkele truien 'gehengeld'. In den lan de is dat meer bekend maar daar hebben de textielzaken maatregelen genomen door de brievenbussen aan te passen waardoor deze vorm van henge len onmogelijk is. teuenaar die zijn vak demonstreert, leuke stripartikelen kopen en ook de stichting Cartoon Aid is aanwe zig. Cartoon Aid heeft, dankzij de belangeloze medewerking van Ne derlandse striptekenaars, twee stripverzamelalbums op de markt kunnen brengen. De opbrengst van deze boeken is bestemd voor een goed doel. Kortom, de kinderen hebben geen minuut de tijd om zich te ver velen. Natuurlijk worden er op de clubdagen ook opnamen gemaakt voor het televisieprogramma Wordt Vervolgd. Het zaalprogramma is een aan eenschakeling van dolkomische acts van clowns, prachtige liedjes over stripfiguren, een zaalspel waarin kinderen hun meest favo riete stripfiguur kunnen imiteren, imitaties van 'de man met de dui zend geluiden' Jan Zydel en nog veel meer verrassende, leuke, en ge zellige aktiviteiten, die afgewisseld worden met tekenfilms. De middagvoorstelling begint om 13.15 uur met de stripmarkt, die om 14.15 uur gevolgd wordt door het zaalprogramma. De voorstelling wordt gepresenteerd door de nieu we presentatrice van het tv- programma Wordt Vervolgd, Judith de Bruijn, samen met Ilan Peekei. De entree bedraagt ƒ12,50 waar mee de kinderen automatisch lid kunnen worden van de Wordt Ver volgd Club. Kinderen die reeds lid zyn van de Wordt Vervolgd Club be talen slechts ƒ7,50. Kaarten zijn bij de schouwburg verkrijgbaar. De Stichting Peutespeelzalen vraagt in een brief aan b. en w. en alle leden van de commissie onder wijs, jeugd, sport en recreatie nog maals om steun voor het behoud van de peuterspeelzalen in Venray. Door een wijziging in de wet op het minimumloon zullen de kosten van de peuterspeelzalen dusdanig gaan stijgen dat een tekort zal ont staan. Financiële hulp is dan on ontbeerlijk anders zullen de peuterspeelzalen hun deuren moe ten sluiten. De Stichting Peu terspeelzalen heeft inmiddels zelf een eerste stap gezet door de ouder bijdrage flink te verhogen. In de brief wyst de voorzitter van de Stichting, mevr. K. Janssen, dat Venlo in eenzelfde parket zit maar dat deze gemeente inmiddels heeft toegezegd om de peuterspeelzalen tot 1 januari 1993 financieel bij te springen. 'Het is ronduit onvoor stelbaar dat Venray. een gemeente die zich aanprijst als hebbende zo veel faciliteiten en allures, het niet aan zou durven om een basisvoor ziening als de peuterspeelzalen voor de toekomst veilig te stellen. De slogan 'op naar de 40.000 inwo ners' gaat dan blijkbaar ten koste van de jongsten van onze samenle ving', aldus de voorzitter in de brief. Vanavond, donderdag om 18.00 uur, vergadert de commissie onder wijs, jeugd, sport en recreatie over de begroting voor 1992, waarin ook de peuterspeelzalen een plaatsje hopen te krygen...

Peel en Maas | 1992 | | pagina 1