GEVRAAGD: rvergadering van de ledingsbond FNV afd. fenray-Vierlingsbeek )mputerWork nieuwe sponsor Red Stars Venrayse ouderen hebben behoefte aan een 'belbus' Venray BP-tankstation behoort tot de besten van ons land VAKBEKWAAME DIE GEHEEL ZELFSTANDIG WERKZAMHEDEN KUNNEN VERRICHTEN. Metaalweek bij Venrays Arbeidsbureau Jumpers '76 Junioren 1 naar beslissende fase Open dagen bij Big Beautiful Zondagochtend concert Euterpe Veldeke Venray Gevonden 16e Editie van de Werkpocket van Randstad I MAAS Donderdag 12 maart - Pagina 15 Jden het feit te vieren dat ing in ledental de 500 leden seerd. In november '91 zyn de 500 leden heengescho- [et 500e lid is William v.d. uit Ysselsteyn die in het da- fa leven werkzaam is op een tEN Bebedryfin Rijkevoort. De re- LAG00r dhr. V.d. Heuvel om lid te RIN n was om op de hoogte te zijn le rechten en plichten als emer. Ook is het goed dat je i vakorganisatie kunt terug- als er vragen zijn. Het 500e 3 helaas niet aanwezig. jubilaris die 40 jaar is is de 0§pries Willems uit Oostrum. In is dhr. Willems lid geworden. Jeinde jaren '50 tot begin '69 hij diverse bestuursfunkties ed. Hij was voorzitter en se- Ms van de toenmalige landar- fcbond St. Deusdedit, een van prlopers van de huidige Voe dingsbond FNV. Ondanks het feit dat dhr. Willems van werk veran derde dat niets meer met de Voe dingsbond FNV te maken had bleef hij lid. Dhr. Willems is een trouw bezoeker van de jaarvergadering. Vanuit regionaal kantoor Eindho ven is dhr. Verkooyen naar Venray afgereisd om de vergadering by te wonen. Op de laatst gehouden jaarverga dering in maart '91 sprak de voor zitter, R Herens, de hoop uit dat we in 1991 nog het 500e lid mogen be groeten (op dat moment telde de af deling 452 leden). Aktieve propa ganda en wervingsbeleid heeft inderdaad geresulteerd in ruim 500 leden op 31 december 1991 (506 leden). Naast ledenwerving streeft het bestuur ook ledenbehoud na o.a. door aktieve kwestie- c.q. klachten behandeling., het geven van (intro- duktie)kursussen, bed rij fsb(j een komsten met groepen leden, spe ciale jongerendagen om jongere leden kennis te laten maken met de vakbond en spreekuuravonden. Op 13 september a.s. zal in Horst een grote propagandadag worden ge houden waaraan alle afdelingen in Noord-Limburg hun medewerking verlenen, ook het bedrijfsleven zal zijn medewerking geven. Het bestuur van de afdeling tim mert flink aan de weg, maar daar voor is ook de hulp van leden nodig, want als de leden niet achter het bestuur staan, dan kan een bestuur alleen ook niets. Het bestuur vertrouwt erop dat het de hulp van leden kan inroepen als dat nodig is. Vele handen maken licht werk, een oud motto dat ook nu nog altijd geldt. cf oi iputerWork Venray bv spon- le vier hoogstspelende teams ifelten nisvereniging Red Stars snray. Dames en heren 1 en ns en meisjes 1 dragen de rest it seizoen shirts, broeken, trai- pakken en een sporttas met lam van het bedrijf erop. Bo- len draagt ComputerWork bij hoge kosten van vervoer voor idelyk spelende teams. In ruil oor zullen de vier teams de Bbekendheid van het Venray- 'j omatiseringsbedryf regionaal idelijk zoveel mogelijk vergro- ie overeenkomst is afgesloten Jén jaar. El Stars bestaat sinds 1965 en is 20 leden één van de grootste nnisverenigingen in Neder- 0p dit moment is Red Stars de t geklasseerde Noordlimburg- feltennisclub. De vereniging in haar historie met name le jeugd een goede reputatie' 'Uwd. Behalve prestatief is itars ook op een breed terrein ikreatief tafeltennis bezig. Zo le dub een bedrijfskompetitie paid de invalidensportclub ge- W Ivan de eigen akkommodatie Ie vereniging, die vyf jaar gele de rand van de Venrayse ke werd gebouwd. UNICUM ^ijks zijn zo'n 6 tot 7 teams ed Stars in heel Nederland on- om hun partijtjes te spelen. s 1 speelt in de le divisie, na (divisie het hoogst bereikbare - 8 land. Het, team, bestaande Sea ilia van Rijswijk, Wilmie in-van Rijswijk, Edit Boone- jen Erica van Hooff, verwach- t seizoen daar ook te blijven. eefel, Paul Comelissen en Ro- van heren 1 hopen °d seizoen ook weer naar de »ie te promoveren. Ook de juniorenteams spelen lande- "unpetitie, allebei op het al- stc niveau. Zowel het als het meisjesteam is de itie gestart met drie ruime mingen en bij Red Stars al stiekem gehoopt op een 'kampioenschap. Dat zou na- oen unicum betekenen in de le van het Nederlandse tafel- PASSEN «e week werden by Compu- Jj"k de shirts aan de spelers en Ters overhandigd. Bij die gele- d vertélden Ben Hendriks d Stars en ComputerWork- eur Tfed Peters dat beide par tyen al geruime tyd kontakt heb ben. 'ComputerWork en Red Stars passen prima bij elkaar. Allebei ko men we uit Noord-Limburg, maar zijn we in heel Nederland aktief. En omdat tafeltennis niet direkt een volkssport is, kun je als club de sponsor wat exclusiviteit bieden', al dus dhr. Hendriks. ComputerWork bv is een Ven rays bedryf dat sinds enkele jaren aktief is in de automatiseringsbranche. Het bedryf is gespecialiseerd in ontwerp, verkoop, installatie en ap plicatie van CAD-systemen en is verder aktief op het terrein van au tomatiseringsopleidingen. Compu terWork ontwikkelde zich in enkele jaren van een detailhandelszaak tot een specialistisch bedrijf met in haar klantenkring gerenommeerde ondernemingen. Bij Computer Work, dat in Venray beschikt over twee lokaties, werken ongeveer der tien mensen. Links-, voorzitter Henk Bisschops van Tafeltennisvereniging Red Stars-, rechts-. Karei van Hal, tnede- direkteur van ComputerWork. Weer vals geld Bij het tellen van het geld in een warenhuis aan de Grotestraat werd een vals bankbiljet van 25 gulden aangetroffen. Der werd van die 'vondst' aangifte gedaan. De politie waarschuw nog eens goed om op de bankbiljetten van 25 gulden te let ten. De mogelijkheid is niet uit gesloten dat er nog meer briefjes worden aangeboden. De valse bank biljetten zyn goed te herkennen. Bij twyfel kan kontakt met de bank of de politie opgenomen worden. Inbraak in service-auto In Castenray werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebro ken in een service-auto van een be drijf. Door het uitsnyden van de achterruit was toegang verkregen. Ontvreemd werden een slyptol en enkele boorhamers in koffer. Stropen van fazanten Zondagmorgen omstreeks 11 uur werden twee inwoners van Deume op heterdaad betrapt in het jacht veld by Ysselsteyn toen ze bezig wa ren fazanten met een vangkooi te vangen. De mannen, 50 en 18 jaar oud, werden aangehouden en na verhoor en proces-verbaal huis waarts gezonden. De vangkooi werd in beslag genomen. De oudste is een goede "bekende' van de politie. GERARD REIJNDERS Schilderwerken B.V Plataanstraat 12 5802 EJ Venray tel. 04780-82635 De uit Helmond afkomstige stu dent P. Klumpers heeft een onder zoek ingesteld naar de vervoers mogelijkheden van ouderen, gehandicapten en minder validen en daarvoor belanghebbenden in de wyken Smakterheide, Noord- West in Venray en in de dorpen Oir- lo en Veulen ondervraagd. Hij richt te zich op deze doelgroepen, omdat in deze wijken en dorpen geen hal teplaatsen zijn voor het openbaar vervoer. De onderzoeker, die in Til burg aan de Hogeschool voor Toe risme en Vervoer studeert, is tot de konklusie gekomen dat 55-plus- sers, gehandicapten en minder vali den het meest gebaat zouden zyn by een zg "belbus' BELBUS Een belbus, die plaats biedt aan acht personen, kan ieder ogenblik van de dag via een centraal num mer worden opgeroepen. De gebrui kers worden dan thuis opgehaald en weer teruggebracht. De te rijden route is dan uiteraard afhankelijk van het aantal aanvragen. Een bel bus zou goedkoper zyn dan een taxi. ENQUETE Uit het onderzoek is gebleken, dat veel geënquetteerden (van de 930 verstuurde formulieren wer den er 387 teruggestuurd) behoefte heeft aan alternatief vervoer. De on derzoeker plaatst de uitslag tegen het gegeven, dat Venray in 1989 rond 5.000 inwoners boven 55 jaar telde, welk aantal na de eeuwwisse ling tot 11.000 zal zyn uitgegroeid. De kans op lichte lichamelijke ge breken bij deze groep zal toenemen, omdat de leeftijdsgrens steeds ho ger zal worden. LUN- EN BUURTBUSSEN Doch niet alleen een belbus zal uitkomst moeten brengen. De on derzoeker vindt, dat er met de Zuid ooster zal moeten worden gepraat over de aanpassing van de dienstre geling en de halteplaatsen van de lyn- en buurtbussen. Hem is nl. ook gebleken, dat voor vele ouderen het lopen naar een bushalte be zwaarlijk is. Vandaar zyn konklu sie, dat het instellen van een belbus in Venray in een grote behoefte zal voorzien. Het BP-tankstation aan de Leun- seweg is werd tijdens een dealer bijeenkomst in de Meerpaal in Dronten uitgeroepen tot een van de 20 beste BP-tankstations van Neder land. De trotse beheerder Siem Schoot mocht hiervoor met trots een trofee in ontvangst nemen. Bij de dealerbyeenkomst waren onge veer 800 dealers uit het gehele land aanwezig. Iedereen was wel gespan nen of hy of zy tot de beste 20 dea lers zou gaan behoren. De bijeenkomst stond nu in het teken van het Koning Klant pro gramma wat nu een jaar heeft ge draaid by alle BP-stations. In dit programma is een centrale plaats voor de klant toebedeeld. De dealer zal door zijn inspanningen de klant zich koning moeten laten voelen. De dealers worden daarvoor mid dels kursussen zoals klantvriende lijk denken en dit handelen, op het grote belang gewezen. Een belangrijk onderdeel van het Koning Klant programma is de Mysterie Motorist. Deze anonieme bezoeker heeft het afgelopen jaar de BP-tankstations op vier cruciale punten beoordeeld: voorterrein, uiterlijk, service en toiletten. Min punten en pluspunten werden ge noteerd. Daaraan werden de scores van een zone-manager toegevoegd die ook enkele malen de tankstati ons bezocht Zo kwamen op deze wijze 20 prijswinnaars naar voren. Het puntenverschil tussen die 20 was eigenlijk nihil. Er werd dan ook geen le prijswinnaar bekend gemaakt Het personeel van die 20 tanksta tions is uitgenodigd om op kosten van de BP een reisje naar Brussel te maken. Dat reisje zal binnènkort plaatsvinden. Op de foto een trotse Siem Schoot met zyn twee medewerksters Anne- mie en Marian, die er mede voor ge zorgd hebben dat deze prijs kon worden behaald. Geen vrije doorgang Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur wilde een 47-jarige bewoner van Oostrum op de Stationsweg zijn personenauto op de weg keren. Hy lette echter onvoldoende op het ver keer. Een 31-jarige bestuurder van een motor uit Boxmeer werd geen vrye doorgang verleend en by de ontstane botsing kwam de motorrij der ten val. Hy moest met diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Na behandeling kon hy echter naar Boxmeer wor den overgebracht. Op zes plaatsen in Limburg, te we ten Maastricht, Venlo, Heerlen, Sit- tard. Roermond en Venray worden in deze weken zogenaamde 'Metaal- weken' bij arbeidsbureaus ge organiseerd. Deze weken maken onderdeel uit van een grote wer vingscampagne in de regio Lim burg, die gestart is in het kader van een omvangryk regionaal scho- lingsprojekt. Doel van het projekt is 150 werkzoekenden op te leiden voor het vervullen van vakatures bij Limburgse metaalbewerkingsbe- dryven, die hiertoe baangaranties hebben afgegeven. In de metaalbe werkingsbranche is al geruime tijd sprake van een nijpend tekort aan vakgeschoold personeel. Deze week, van 9 ton 13 maart, zal de me taalweek worden gehouden in het arbeidsbureau van Venray, waar geïnteresseerden terecht kunnen in een speciaal voor hen ingerichte stand. Op 25 november jl. gaf de staats- sekretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid mevr. E. ter Veld in Heerlen het startsein voor dit groots opgezette scholingsprojekt. Het projekt is een initiatief van het Limburgs Centrum voor Bedrijfso pleidingen LCB en Arbeidsvoorzie ning Limburg in samenwerking met het Opleidings- en Ontwikke lingsfonds voor het Metaalbewer- kingsbedrijf (OOM). De Bijdrage regeling Bedryfstaksgewyze Scholing (BBS), een subsidie van overheidswege, wordt gebruikt om dit projekt mede te financieren. Wanneer de 150 werkzoekenden zijn geschoold, zyn er in heel Ne derland meer dan 500 werkzoeken den aan een vaste baan bij metaalbewerkingsbedryven ge holpen. Plastic tas tussen spaken Hoe vaak is er niet voor gewaar schuwd geen plastic tassen aan het stuur van een fiets te hangen omdat die tussen de spaken terecht kun nen komen. Een 11-jarig meisje er voer de nare gevolgen, toen zij over de Julianasingel met een plastic tas aan het stuur fietste. Die tas kwam tussen de spaken van de fiets te recht waardoor het meisje kwam te vallen en wel zo ongelukkig dat zij voor behandeling voor een opgelo pen hoofdwond per ambulance naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Pony's aan de wandel In de nacht van dinsdag op woensdag moest de politie op de Horsterweg naby het Schoor weer optreden by het vangen van op de weg lopende Shetland pony's. De politie plaatste die pony's in een weide. Woensdagmorgen belde een inwoonster van het Schoor op dat in het weide een drietal pony's liep die niet van haar waren. Maar ze wist wel te vertellen van wie ze wa ren. De eigenaar werd gewaar schuwd. Hij kwam zyn pony's halen om ze in zyn eigen weide in Castenray te plaatsen. Hoe de po ny's uit de weide zijn gekomen kon niet worden vastgesteld. Poging diefstal Er waren grove vernielingen aan gericht bij een poging om de auto radio te ontvreemden uit een bedrijfsauto die op- het Kennedy- plein stond geparkeerd. De auto is van een Duitse firma en de bestuur der woont in de omgeving. De bestuurder deed daarvan aangifte. Kennelijk is de dader gestoord Aanstaande zondag speelt het jongens junioren 1 team van Jum pers '76 om 14.15 uur in Someren tegen Peelland Beheer Cracks. Er zijn nog 3 kampioenskandida ten: JRC, Peelland Beheer Cracks en Jumpers '76. PeeUand Beheer Cracks zal de wedstryd tegen Jum pers '76 moeten winnen om in de race te blijven. Door het verlies van Peelland Beheer Cracks tegen JRC in het afgelopen weekend staan de junioren van Jumpers '76 alleen aan kop, maar ze zullen toch de laatste 5 wedstrijden winnend moe ten afsluiten om zeker te zyn van de titel. De eerste wedstrijd tegen Peel land Beheer Cracks is na verlen ging gewonnen door de Jumpers '76. Gezien de laatste kans van Peel land Beheer Cracks om voor pro motie in aanmerking te komen én de eerste wedstrijd van beide teams belooft het een mooie wedstrijd te worden. Daar komt nog bij dat het team van Jumpérs '76 (na een eerste on nodige nederlaag tegen JRC 2 we ken geleden) erop gebrand is om een goede party neer te zetten. Als presentatie van de nieuwe vooijaarskollektie organiseert Big Beautiful, de modezaak voor da mes met grote maten, twee open da gen. Op vrijdag 13 maart kunt U van 10.00 tot 21.00 uur en op zater dag 14 maart kunt U van 10.00 tot 17.00 uur bij Big Beautiful te recht, waar onder het genot van een kopje koffie, drankjes en hapjes de nieuwe vooijaarskollektie gesho- wed wordt. Tydens die open dagen kan men meteen profiteren van de speciale aanbiedingen van Big Beautiful terwijl er voor iedere klant een attentie klaar ligt. Big Beautiful is sinds dit najaar gevestigd aan de Schoolstraat 22 te Venray. De kollektie bestaat uit mo dieuze kleding met een jonge uit straling voor dames met grote maten. Er worden enkele gereno- meerde merken gevoerd waarvan Gina di Monti het belangrijkste is. Er wordt veelal gebruik gemaakt van elastische stoffen en elastiek in de tailleband zodat de kleding com fortabel zit. Big Beautiful voert kleding in de maten 48 tot 58, in een betaalba re prijsklasse. Loop vrijdag of zater dag gerust eens even binnen by Big Beautiful. Op zondag 15 maart a.s. verzorgt Venray's Koninklijke Harmonie Eu terpe een zondagochtendconcert in de Venrayse schouwburg. Het programma wordt ingevuld door de voltallige Euterpeformatie. te weten het Jeugdorkest de Drum band en het harmonie-orkest Er wordt een groot aantal werken uitgevoerd, van klassiek tot eigen tijds, zodat het concert vele muziek liefhebbers zal aanspreken. Bijzondere aandacht wordt ge vraagd voor het optreden van het Jeugdorkest en de Drumband, wel ke laatste enkele bijzondere percus sienummers zal uitvoeren. Het concert is uiteraard vry toe gankelijk en vangt aan om 11.30 uur. 'Het minnespel der maagden' Op dinsdag 17 maart zal toneel groep de Vlasbloem uit Oostrum een klucht opvoeren in het dialekt. De aanvang van deze Veldeke-avond is om 19.30 uur in zaal In den Engel aan de Poststraat te Venray en is toegankelijk voor alle leden en be langstellenden. 'Het minnespel der maagden' be looft een zeer komisch toneelspel te worden. Drie vrijgezelle zussen wo nen met hun knecht op een afgele gen boerderij 'De Drie Kieften'. Na een auto-ongeluk in de buurt komt een antiekhandelaar uit Amster dam op de boerdery terecht en vindt daar een zeer oud en waarde vol schilderij. Wat dit allemaal voor verwikkelingen met zich mee brengt, kunt u zien in dit zeer kol derieke toneelspel. Deze, uit vier bedrijven bestaande klucht door DJ. Eggengoor, wordt vrijwel ge heel opgevoerd in de Venrayse taal. Jaarvergadering Voorafgaand aan deze toneelop voering is de jaarvergadering Naast de verslagen van sekretaris, pen ningmeester. kaskontrolecommis- sie, werkgroep Kruisen en Kapellen en werkgroep Venrays Woorden boek, is er de bestuursverkiezing Het bestuur van Veldeke Venray hoopt deze avond veel leden en geïnteresseerden te mogen begroe ten. Ook deze avond is zoals gebrui kelijk bij Veldeke Venray, voor iedereen gratis toegankelijk. Gevonden voorwerpen van 25 febr. t/m 10 maart Golden Retriever; Duitse staande; diverse horloges, gevonden in De Sprank; zwarte handschoen; want met diverse kleuren; diverse sleu tels, gevonden in De Sprank; drie sleutels aan sleutelhanger; zwart/paarse tas; kinderpantoffel: sierdop; elektriciteitskabelhaspel. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888. tst 224. Zojuist is de 16e editie van de Werkpocket van Randstad Uit zendbureau verschenen, hèt vade mecum voor iedereen met tijde lijk of vast werk. In deze uitgave wordt op alles ingegaan wat met werk samenhangt, vanaf de be roepskeuze tot en met de VUT. Uitgebreide informatie wordt ver schaft o.a. over werken via een uit zendbureau, over solliciteren en de arbeidsovereenkomst, arbeids ongeschiktheid, en over ontslag By al deze onderwerpen worden nuttige tips gegeven. In dit handige en overzichtelij ke boefje zyn alle nieuwste eyfers en wettelijke regelingen verwerkt plus een nieuw hoofdstuk over werken en studeren in het bui tenland. Half mi(joen exemplaren Al meer dan een half miljoen exemplaren van de Werkpocket hebben in de afgelopen jaren hun weg gevonden naar werkzoeken den, werknemers, onderwijsin stellingen en overheidsinstanties. De Randstad Werkpocket is dan ook het meest aktuele en komple- te vademecum over de arbeids markt in Nederland. De onderwerpen die in de Werk pocket aan de orde komen zyn overzichtelijk gerangschikt en worden, waar nodig toegelicht met tabellen. Door het gehanteer de taalgebruik is het boefje zeer goed leesbaar en wordt bijvoor beeld de complexe materie van so ciale wetgeving zeer toegankelijk. De Werkpocket is te verkrijgen bij alle 260 vestigingen van Randstad Uitzendbureau. In Ven ray is dat aan de Poststraat 10. De prijs van de Werkpocket is ƒ10,-. Relaties van Randstad ontvangen het boekje gratis. Vernieling Er werd aangifte gedaan van moedwillige vernieling van een af rastering van een bedryf aan de Acaciastraat,

Peel en Maas | 1992 | | pagina 15