l*N49 Oe iu@n oüruimin Gemeente presenteert plan voor controle hondenbelasting Venrayse viering in teken (van Europese eenwording 'anon kleur copieën 20% tot 50% CultuRooy zoekt 'Reizigers voor Reizigers' - i m. DRUKKERU VAN DEN munckhof BV VENRAY WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Zj De Internationale Vrouwendag op 8 maart a.s. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP SPIJKER BROEKEN EMOFRA Bibliotheek start inzamelingsaktie voor Nicaragua Elma van Haren in "De Kijker" LECH OF OVERLOON? L ^NDERDAG 5 MAART 1992 Nr. 10 nuHucnucwUEHl ItNUtJAARGANG OViNET it^DRANKENGROEP Veil ray i'iiseniusstraat 1 04780-81801 ntJAV u'Bsli PEEL EN MAAS Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f14,00 uurLstraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 - Abonnementsprijs buiten de regio f19,00 uitsluitend bij vooruitbetaling modehuis Venray De gemeente Ven ray gaat de con trole op de hondenbelasting ver scherpen. Dat werd al gezegd toen eind vorig jaar het tarief van de hondenbelasting werd verhoogd. Nu ligt er een plan voor om die con trole ook daadwerkelijk tot uitvoe ring te brengen. BATEN/LASTEN In de gemeentebegroting voor 1992 zijn de opbrengsten, van de hondenbelasting geraamd op f227.000,-. Globaal gaat het daarbij om 3120 eerste honden, 200 vol gende honden en 10 kennels. Deze aantallen zijn via een bepaalde in dexering tot stand gekomen. De werkelijke aantallen honden die op dit moment bij de gemeente be kend zijn, zijn 2.683 eerste honden. 8 jaar zijn twee van de vier oude communie ten weer terug in de St Petrus Banden kerk. ien zaterdag werden de banken, na restau- teruggebracht naar waar ze vandaankwa- l Driejaar geleden is Harry Gerrats, met hulp Jkijn inmiddels overleden zoon, met het herstel 4 deze zwaar onderkomen gietijzeren banken, tinnen. Deze waren door gebruik als tuinaf- piding, ernstig in verval geraakt Jd de restauratie door Harry Gerrats werd Ben Ilermsen bereid gevonden om de beschilderingen opnieuw aan te brengen. Een werkje waarmee hij zich de afgelopen wintermaanden heeft zoetge- houden. Het resultaat van deze werkzaamheden is er overigens een die gezien mag worden. Het ligt in de bedoeling, dat te zijner tijd met medewerking van de Werkgroep Kruisen en Ka pellen, een voorlichtingsavond over deze commu niebanken gegeven zal worden. i de gemeente Venray bestaat al 3» geruime tijd de traditie om op Bart de Internationale Vrouwen- fte vieren. Over de hele wereld pen op deze dag onderwerpen j de orde gesteld die speciaal r vrouwen belangrijk zijn. pds de erkennig van de Vere- Naties in 1978 als een officië- testdag, wordt 8 maart in Irland door veel vrouwengroe- i gezamenlijk gevierd. Dit ge- H in de gemeente Vemay ook werkgroep, bestaande uit af- i prdigden van verschillende ■i UUR FOTOSERVICE DE BLEEK 39 CHTER DE SCHOUWBURG (VERGROTING IN 5 MIN. vrouwenorganisaties heeft deze dag voorbereid met als thema 'De Euro pese eenwording en de gevolgen er van voor vrouwen. Het programma ziet er als volgt uit. Om 14.00 uur zal wethouder Hoppenreijs-de Loo de Vrouwendag openen. Daarna spreekt mevr. Ria Oomen-Ruyten, Europarlementa riër, over het thema van deze dag, gevolgd door een optreden van het theater "Kereweer". Na de pauze kan men meedoen aan een levensgroot ganzebord met vragen over Europa en de Europese eenwording. Bovendien wordt er in formatie verstrekt en is er een vide ofilm over het thema "Europa" te zien. De Internationale Vrouwendag speelt zich dit jaar af in het ge meenschapshuis te Oostrurp aan de Watermolenstraat 1. De aktiviteiten beginnen om 14.00 uur en duren tot ca. 17.00 uur. Er is gezorgd voor Grotestraat 76 Venray kinderopvang dus kinderen zijn ook welkom. Natuurlek is de toe gang tot deze Vrouwendag gratis. Alle vrouwen zijn hierbij van har te uitgenodigd om deze middag op zondag 8 maart mee te maken. Voor eventuele verdere informatie kunt U kontakt opnemen met mevr. J. Hovestad, tel. 83074. Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. J0NNYQ EDWIN LEE CLARISSE GARCIA enz. enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04788-1434 Dinsdags gesloten Inbraak in kantoor Door vernieling van een glas en lood raam werd in de nacht van donderdag op vrijdag toegang ver kregen tot een kantoor aan de Sta tionsweg. Alle laden en kasten bleken doorzocht te zyn. Kennelijk is naar geld gezocht en dat was niet aanwezig. Ook hier bleef de schade beperkt tot de braakschade. 181 volgende honden en 9 kennels. Een tekort dus van ruim 450 hon den. Als de gemeente niets doet zit het met een tekort van f30.000,-. Al leen intensieve controle kan aanto nen of er in Venray daadwerkelijk 450 'zwarte' honden rondlopen. CONTROLE In het voorstel geeft de gemeente twee controlemogelykheden aan. De eerste mogelijkheid is een eigen hondencontroleur in tijdelijke dienst nemen wat een feite een voortzetting betekent van de tot nu toe gevolgde werkwijze. Onlangs heeft zich echter een bu reau gepresenteerd dat zich gespe cialiseerd heeft in de controle van honden. Dit bureau heeft in enkele gemeenten al goede resultaten be haald. Dit bureau heeft de gemeen te Venray een offerte voorgelegd waarbij in het eerste jaar alle wo ningen in Venray gecontroleerd zullen worden en dat elk volgend jaar ongeveer 30% van de wonin gen gecontroleerd zal worden. De Bibliotheek Venray start 2 maart met een inzamelingsaktie voor de openbare bibliotheek van Léon in Nicaragua. Deze aktie wordt samen met vele andere bibliothe ken in het land gevoerd onder het motto "Boekensteun Nicaragua". Deze aktie wordt georganiseerd naar aanleiding van het honderdja rig bestaan van de Nederlandse openbare bibliotheek in 1992. De openbare bibliotheken willen ter gelegenheid van hun 100-jarig bestaan iets doen voor een biblio theek in een ontwikkelingsland. Uit solidariteit, want nergens ter wereld zijn er zulke uitstekende bi bliotheekvoorzieningen als in Ne derland. Er is gekozen voor de bibliotheek van Lón, een zusterstad van Utrecht. In Utrecht werd nl. in 1892 de eerste openbare biblio theek geopend. Léon is een stad met 150.000 in woners. Dankzy goed onderwijs kan 80% van de bevolking lezen maar er is slechts één bibliotheek met 4500 boeken. Het enthousiaste personeel kan met f120.000,- een goede bibliotheek opbouwen. Het ICCO, de Internationale Organisatie voor Ontwikkelingssamenwerking, stelt flOO.OOO,- ter beschikking voor de bibliotheek. Er ontbreekt dus nog f20.000,-. De openbare biblio theken gaan dat bedrag, en mis schien nog meer, samen met de lezers bij elkaar brengen. Van 2 maart t.m. 31 maart kunt U uw bijdrage in een collectebus in de openbare bibliotheek van Venray kwijt Ook kunt U uw bijdrage stor ten op gironummer 288887 ta.v. Boekensteun Nicaragua, Den Haag. Voor meer informatie. Openbare Bibliotheek Venray. Merseloseweg 59, bij mevr. Bakker, tel. 81970. In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 De kosten die hiermee gepaard gaan liggen voor 1992 op f34.365,- en voor elk volgend jaar op f10547,-. Als dekking wil de gemeente f7000,- ten laste van de gemeentebe groting 1991 brengen (dit geld was nog niet gebruikt), f7.200,- ten laste van de gemeentebegroting 1992 en f20.165,- ten laste van de post on voorzien. In de latere gemeentebe grotingen zal dan voor de post hondencontrole f10.547,- worden opgenomen. Door deze werkwijze zal de op brengst van de hondenbelasting het in de gemeentebegroting ge raamde bedrag ook daadwerkelijk bereiken. De commissie voor financiën zal zich op woensdag 11 maart a.s. over dit onderwerp buigen. kado-artikelen tafellinnen woon-ideeën winkel quiltstoffen grand-foulards-bassetti dekbedovertrekken-gordijnstoffen Sheridan the home collection porcelein-kristal-bestek Villeroy Boch creative-tableware van Wedgewood Wilkens BSF in zilver en edelstaal zijdebloemen JIM-JON meubels grenen-lloyd-loom hebbedingen Tineke Meurs Vènray Schoutenstraatje 6 04780-88566 iets leuks voor 'n ander.... wat fijns voor jezelf r S} WH It De Stichting CultuRooy is voorne mens om op Eerste Paasdag, zondag 19 april a.s., een manifestatie te houden onder het motto 'Reizigers voor Reizigers'. Opzet van deze mid dag is om mensen, die een bijzon dere reis, of bijzondere reizen hebben gemaakt, van hun ervarin gen te laten vertellen. Het verhaal kan met dia's, foto's of een videoge luidsband ondersteund worden. 'Het gaat dus niet om reizen met een vouwwagen naar Duitsland of twee weken zonnen in Spanje' laat Leo Creemers van CultuRooy weten. Duur gebak voor kran tenjongen Het posten door bedrijfsleiding en personeel van een supermarkt aan de Bongerdstraat naar de oor zaak hoe er de laatste tijd gebak kon verdwijnen, had dinsdagmor gen succes. Een 15-jarige kranten bezorger werd op heterdaad betrapt toen hij een aantal stukken gebak in de krantentas stopte. Hij werd aangehouden en aan de politie overgegeven. Het was voor die jon gen, zo bekende hy tydens het ver hoor, de vyfde keer dat hij op zo'n goedkope manier aan gebak was ge komen. In totaal bedroeg de schade 50,- Bestuurder reed door Op de kruising Oostsingel- Stationsweg botste een personen auto tegen een aanhangwagen die achter een personenauto was ge koppeld. De schade bleef beperkt maar de bestuurder van de auto die de aanrijding veroorzaakte, reed zonder dat zyn identiteit kon wor den vastgesteld door. Bij de botsing viel de lading van de aanhanger die terecht kwam op een tegemoetko mende auto, welke daardoor schade opliep. De politie achterhaalde de veroor zaker echter óp de inrit van zijn wo ning. Nadat de bestuurder eerst nog verklaarde dat zijn vrouw had gere den, bekende hij later toch dat hy had gereden. Hy had enkele glaas jes bier gedronken en was daarom doorgereden. De bestuurder kreeg nu niet alleen proces verbaal van wege het doorrijden maar ook inza ke het rijden onder invloed. Op zaterdag 7 maart a.s. is er in De Kijker aan de Laagheidseweg 16 te Venray weer een schrijversavond georganiseerd. Hiervoor is uitgeno digd Elma van Haren. Elma van Ha ren werd geboren in Roosendaal en verhuisde in 1966 naar Boxmeer waar zij het Gymnasium Alpha doorliep. Van 1972 tot 1977volgde zy de kunstacademie in Den Bosch. Haar debuut, "De reis naar het wel kom geheten", werd in 1988 op Poe try International bekroond met de CJ. Buddingh-prijs. In 1989 ver scheen de bundel "De Wankel" en onlangs kwam haar nieuwste bun del "Schuinvallend oog" uit Na het succes van de eerste lite raire avond in oktober jl, toen de Vlaamse schryver Jos Vandeloo te gast was in De Kyker, verwacht men ook voor deze avond veel be langstelling. Tussen de gesprekken door en het voorlezen uit eigen werk, kunt U luisteren naar life- muziek. Wie deze avond wil bijwonen kan telefonisch kontakt opnemen met Y. Wismans. tel. 89071. De kosten bedragen f10,- (incl. kopje koffie). Aanvang 20.30 uur. Met deze manifestatie wil Cultu Rooy laten zien dat er ook andere vakanties mogelijk zijn. 'De reis verslagen van personen die een bij zondere reis achter de rug hebben, vormen het belangrijkste onder deel van die middag' vervolgt Leo Creemers. 'Het hoeven niet persé positieve reisverslagen te zijn. Ook negatieve ervaringen kunnen als onderdeel van deze middag dienst doen. Het zyn immers de reisorga nisaties die de reizen alleen maar van de positieve kant laten zien'. Naast deze reisverslagen is er de ze middag nog ruimte voor twee an dere onderdelen. Zo zullen organisaties uitleg geven over hun reis-aktiviteiten. Een van deze orga- Jongeren demonstreerden tegen vervroegd sluitingsuur Een aantal jongeren van een jon- gerensoos in Venray hield in de nacht van zaterdag op zondag om 3.00 uur een demonstratieve tocht in het centrum en deelde pamflet ten uit, waarin zij hun misnoegen kenbaar maakten tegen het voorne men van de gemeente om het slui tingsuur te vervroegen. Een 50-tal jongeren hield bij het monument van Hensenius een ludieke aktie. Maar er kwam bij de politie mel ding binnen, dat tydens de tocht naar het monument door een twee taljongeren een verkeersbord werd meegesjouwd. Zy werden aange houden en toen de politie daarmee bezig was bemoeiden zich daar an deren mee zodat de politie assisten tie vroeg van de bemanning van een andere politieauto. Tydens de aanhouding werd een kei op de sur veillanceauto gegooid, waardoor in de motorkap enkele deuken ont stonden. De rykspolitie van de groep Horst kwam ter assistentie maar behoefde niet tot aktie over te gaan. De rust keerde weer maar de twee jongeren werden meegeno men en kregen process verbaal we gens baldadigheid. Er kon niet worden achterhaald wie de kei op de auto had gegooid. nisaties is Travel Active die hun vestiging in Venray heeft en uiteen lopende (werkvakanties en studie reizen organiseert naar de Verenigde Staten en Australië. Ook zal er een Groningse organisatie aanwezig zyn die Au Pair aktivitei ten organiseert. Het derde onderdeel van deze middag is een informatiemarkt van organisaties die niet aanwezig zyn. Hierby moet gedacht worden aan liftcentrales, organisaties die taal reizen organiseren, expedities naar Afrika of derde wereld reizen. CultuRooy roept iedereen, die een bijzondere reis achter de rug heeft, en daarvan verslag wil doen. op om aan deze manifestatie deel te ne men. Voor die middag stelt Cultu Rooy diverse faciliteiten ter beschikking op het gebied van audio-video, band- en dia- apparatuur of een overheadprojek- tor. De manifestatie zal zich in Din gus aan de Hoenderstraat afspelen. Daar kan men ook, by Annelies Smits, terecht voor informatie (tel. 83293). Aanmelden kan schriftelyk bij CultuRooy, Postbus 350, 5800 AJ Venray. Bewoners hadden nog geluk Tijdige ontdekking en door de gealarmeerde politie deskundig ge nomen maatregelen heeft mogelijk gezorgd dat een echtpaar het er nog redelijk vanaf heeft gebracht. Dins dagmorgen omstreeks 07.15 uur werd rookontwikkeling ontdekt in een woning aan de Hooipas. De be woner gooide de sleutel naar bene den toen de pol tie arriveerde en daardoor kon zy gemakkelijk in de woning komen waar een enorme rookontwikkeling was ontstaan. De 29-jarige bewoner met zijn echtge note werden aar het ziekenhuis ver voerd voor mogelyk rookvergiftiging maar na behande ling bleek dat mee te vallen en kon den zij naar huis worden vervoerd. De rookontwikkeling was door kortsluiting ontstaan in de automa tische tydschakeling van de byzet- kachel. Zondagmiddag! Buffet van 12.00-15.00 uur fl 25,- p.p. (Kind. tot 10 jr. fL 12,50) Donderdagavond! Verrassingsmenu van 4 gangen fl 39,50 p.p. Vivaldi's a la carte! Dagelijks (uitgez. 's maandags) tussen 12.00-14.00 uur èn v.a. 17.00 uur. Decor- en stijlvolle bedrijfs- en familiefeesten. DE VIEQ JAARGETIJDEN Venrayseweg 5 - Overloon - Tel. 04788-1733 Stationsweg 86 5807 HG Oostrum-Venray tel. 04780-85956/8036/ Jdntiek Tegelkachels geloogd grenen meubelen fïlessing verlichting Kado artikelen Open: dinsdag t/m donderdag 13l30-17.30 uur vrijdag 13.30-21.00 uur zaterdag 9.00-16.00 uur

Peel en Maas | 1992 | | pagina 1