PEEL EN MAAS Bijzondere expositie in voormalig St. Anna-klooster uchthaven van groot belang voor regionale economie 'iet Schaeffers neemt Safseheid van de KTS morgana Burgemeester Waals over rapport K.V.K. KITZBÜHL OF OVERLOON? e Trillingen Geen tent op Grote Markt De Sprank verlaagt tarieven voor jongeren Bloedafname Rode Kruis ervaar de weldaad van uitstekende slaapkamers Wij bieden: afwisselend werk urgemeester Waals is in een per- jiyke eerste reaktie zeer posi- over het rapport 'Air Express ter Netherlands - Haalbaar- jsonderzoek naar een 'Hub' express-vervoer op Lucht- >n De Peel' dat vorige week don- jag door de Kamer van Koop del werd gepresenteerd. 'Het jort toont de mogelijkheden zo'n express-haven aan maar is de markt die hierop zal moe- reageren. Realisatie van een ex- jsluchthaven op De Peel is voor verkgelegenheid en de regiona- •onomie van groot belang. Hier- zal met name aan de sport- en distributiefunktie Noord-Limburg de ontbreken- ioot luchttransport worden toe- >egd.' INVESTEREN de komst van de Hawks en riots op De Peel is het voor de •nte Venray duidelijk dat er, name in de infrastruktuur lom de basis geïnvesteerd moet [en. Een investering die door leente, provincie en Ryk gedaan loeten worden. 'Die investering n door het medegebruik van De èl als expressluchthaven alleen jar rendabeler worden', aldus x. Waals. Hij vindt het een goede dat er door de gemeente in legenheid geïnvesteerd It De gemeente zal daar uitein- 0 lijk zelf ook de vruchten van ikken. MILIEU __7orgpunt is wel het milieu', ver- ^gt dhr. Waals. 'Het gebied is wei- raar niet druk bewoond maar jh zal zo'n luchthaven aan alle jlieu-eisen moeten voldoen. De ■Imeente zal een initiatief tot een JBJhtvrachthaven alleen ondersteu- als er een MER-rapport ligt met positieve uitslag'. Een MER- irt (Milieu Effekt Rapportage) in rapport dat de gevolgen van i milieu aangeeft van een bepaald initiatief op een bepaalde lokatie. By de realisering van een mestver werkingsfabriek in Ysselsteyn wordt ook zo'n MER-rapport gemaakt DISCUSSIE Het haalbaarheidsonderzoek is vorige week ook by de regering in Den Haag gedeponeerd. 'Het is im mers een nationale zaak' liet dhr. Raaymakers, voorzitter van de Ka mer van Koophandel, vorige week weten. 'En hoe eerder Nederland positief reageert des te groter is de kans dat een integrator (express vrachtvervoerder) voor Nederland kiest'. Dhr. Raaymakers liet tevens weten dat het wel belangrijk was dat ook de regio achter een initia tief voor een expressluchthaven staat Naar zyn zeggen staat ook de Provincie niet negatief tegen De Peel als expressluchthaven. Burgemeester Waals liet desge vraagd weten dat hy het rapport in ieder geval in de commissie econo- mische zaken wil bespreken en mo gelijk ook in de raad. 'Je moet echter de invloed van de gemeente niet overschatten. Er zal veel over leg moeten plaatsvinden. Een ge sprek met Gedeputeerde Staten hierover is niet uitgesloten om een duidelyk signaal richting Den Haag te geven èn richting markt want daar wordt bepaald of men naar De Peel wil komen'. OVERIGE REAKTIES De Provincie Limburg wil voorlo pig nog geen standpunt innemen. Het rapport wordt interessant ge noemd maar er staan nog veel vraagtekens by. Als die z(jn wegge nomen kan pas worden gepraat over een financiële bydrage van de Provincie. De Provincie Brabant noemt de plannen strydig met het provinci aal beleid om commerciële lucht vaart te concentreren op Eindhoven Airport. Milieugroeperingen z(jn absoluut tegen plannen voor een ex pressluchthaven op De Peel. Men spreekt van een onaanvaardbare belasting voor de natuur in dat Burgemeester Smeets van Deur- ne heeft een heel andere kyk op het rapport dan zyn Venrayse colle ga. Dhr. Smeets, die ervaring heeft met de perikelen rond vliegveld Beek, reageerde voorzichtig nega tief. Hij noemt de vliegbasis een opeenstapeling van hinder en her rie. Wat dat betreft vond hy het rap port verre van volledig i Zondagmiddag! Buffet van 12.00-15.00 uur fl 25,- p.p. (Kind. tot 10 jr. fl. 12,50) Donderdagavond!-Verrassingsmenu van 4 gangen fl 39,50 p.p. ialdi's a la carte! Dagelijks (uitgez. 's maandags) tussen 12.00-14.00 uur èn v.a. 17.00 uur. Decor- en stijlvolle bedrijfs- en familiefeesten. :rakT~ DE VIERJAARGETIJDEN I lOjt Ul Uit J*«' Venrayseweg 5 - Overloon - Tel. 04788-1733 aunl d erl )p 28 februari zal het de laatste be£r zyn dat de heer Piet Schaeffers {docent Nederlands, 'zyn school', - in Venray zal betreden. Op 28e februari zal hy daar bin- ippen om tijdens een interne ïg en de daarop aansluitende sptie, in de aula van de school, :ieel afscheid te nemen, ir gebruik te maken van de regeling sluit de heer Schaef- een lange onderwyskarriére af op 1 januari 1955 begon aan de gere School te Sambeek. Drie r later in augustus 1958 volgde benoeming aan de Petrus Ban- i School in Venray. In 1960 nam 3,1 er nog een baan by toen hy voor kele uren in de week (woensdag- ddag), werd benoemd aan de ,t ihnische School in Venray. De sen aan deze opleiding bevielen m schynbaar zo goed dat hy in 32 de volledige overstap waagde i het basis-onderwijs naar het jhnisch-onderwys. .J)e vele veranderingen die in het derwys plaatsvonden heeft de er Schaeffers aktief meegemaakt i alle vormen van technisch- lerwys in Venray heeft hij zijn dewerking verleend. Tbt de I eidingen behoorden o.a. de A- en J pleiding Leerlingstelsel, de LBO- f talenklassen, de UTS-kursussen or een betere aansluiting op de de P- en T-stroom, de OBAO- liding (voor leerlingen die de le- inopleiding gaan volgen) en de opleidingen op A-, B-, C- en jveau. Zijn liefde voor zijn vak, Nederlandse taal, is alom be id. Datjiij daarby de punljes op i zette wordt door vele collega's jaronder oud-leerlingen) en leer- gen en oud-leerlingen onder- eept latuurlyk was niet alles Neder- ds wat de klok sloeg; als geboren iraynaar is het Ven ray's geen emde taal voor hem. In het Ven- se verenigingsleven is de heer _Jaeffers geen onbekende. Veel I en energie stak hy o.a. in de ak- Hteiten van het kindervakantie- |g[k waarin hy de funktie van 'rzitter en sekretaris bekleedde, ïgi stond hy in 1959 by de start nsi de jeugdcarnavalsoptocht zat <afjn het Oranjecomité en was de 30pnisator van de tentoonstelling das'331" herdenking bevry ding Ven- -dpokbij de carnavalsvereniging I JPiëlhaas is hij geen onbekende, oprichter en voorzitter van oudervereniging Coninxhof, (Qffzitter van het oudercomité Ma- en sekretaris van het bouwcomi- I té Vredeskerk. Grote bekendheid geniet de heer Schaeffers om zijn culinaire kwaliteiten, zo heeft hy met een aantal collega's de Culinai re Club Venray op stapel gezet Aan veel van zyn buitenschoolse aktiviteiten kan hy binnenkort wat meer aandacht en tyd besteden maar niet voordat hij eerst op 28 fe bruari in het zonnetje is gezet voor de 32 jaar die hy werkzaam is ge weest aan het technisch onderwijs in Venray. Het bestuur van de school biedt de heer Schaeffers op vrydag 28 februari van 1730-19.00 uur een receptie aan in de aula van de school aan de St Josefweg 2. Waarschijnlijk zullen vele beken den. het verenigingsleven en oud leerlingen van de gelegenheid ge bruik maken om met hun' aanwe zigheid hun waardering voor het werk van de heer Schaeffers te la ten blyken. Tan kei wagen moest in aktie komen Maandagmorgen moest de takel wagen van De Driesprong in aktie komen voor het verwyderen van een personenauto die geparkeerd stond op het Henseniusplein en hinder veroorzaakte voor de markt kramen. Het lukte de politie niet om op korte termijn de eigenaar op te spo ren. Die was kennelyk niet op de hoogte van het feit dat op maandag op het Henseniusplein niet gepar keerd mag worden i.v.m. de markt. De eigenaar kan de auto terugkrij gen wanneer de kosten - een bedrag van ƒ180,- - zijn betaald. 'Komen woningbouw en in dustrie nu niet heel dicht bij elkaar te liggen' vroeg dhr. L. Janssen van de WD zich afgelopen dinsdag af tydens de raadsvergadering. Hy wees daarbij op het gegeven dat de woningbouw in Landweert nu wel heel dicht by Smakterheide kwam te liggen en dat er kans kon zyn op trillingsoverlast van bijvoorbeeld de stampery van Inalfa. 'Wordt hiermee met het bouwen van de woningen rekening gehouden. Het moet niet zo zyn dat de industrie uiteindelyk de dupe gaat worden van die overlast. Die was er immers eerder. Moeten we potentiële bewo ners niet attenderen op mogelyke hinder?' Wethouder Hoppenreys liet dhr. Janssen weten dat door gemeente en Inalfa een trillingsonderzoek is gedaan. Welke trillingen er binnen het woongebied kunnen worden verwacht staat nu allemaal op pa pier. 'Er is dus rekening gehouden met die trillingen.' Volgens de wet houder geven de onderzoeksresul taten aan dat objektief gezien de woningen geen last zullen hebben van trillingshinder. De wethouder wees er wel op dat een subjektieve benadering van een bewoner tot an dere konklusies zou kunnen komen. Dhr. Janssen vroeg zich af of de gemeente dit ook zo aan toekomsti ge bewoners laat weten. 'Desge vraagd zullen we dat laten hoe de situatie daar is maar we gaan niet de boer op met: pas op, daar ligt In alfa', aldus de wethouder. De gemeente Venray heeft afgelo pen dinsdagavond geen toestem ming gegeven aan Brasserie De Zwaan om met carnaval op de Grote Markt een kleine tent te exploite ren. Burgemeester Waals liet desge vraagd weten dat het initiatief van De Zwaan op een tydstip kwam waarop door De Piëlhaas al een aan tal aktiviteiten op het plein zyn ge organiseerd. Zo loopt o.a. de route van de optocht over het plein en neemt de Boerebrulluft op dinsdag middag een groot deel van het plein in beslag. Hiervoor zyn door de ge meente al diverse vergunningen verleend. Voor burgemeester Waals is een tent op de Grote Markt best bespreekbaar en zal daarover na de carnaval gepraat kunnen worden. In het algemeen belang van carna val kon hij daar dit jaar echter geen toestemming voor geven. Leo Janssen, voorzitter van De Piëlhaas was bly met dit besluit Ook hy deelde mede dat er voor de toekomst best wel over een tent ge praat kan worden. Tijdschrift in brand gestoken Een bewoonster van de Marim bastraat kreeg de schrik van haar leven toen zy, nadat gebeld was, naar de voordeur ging. Er was een brandend tydschrift door de brie venbus naar binnen gegooid. Zy kon het vuur doven. De politie kon de "brandstichter' niet meer achter halen. Getuigen hebben wel gezien dat twee jongens wegliepen. Wegens de karnaval zijn wij gesloten van maandag 24 februari tot en met vrijdag 6 maart 1992 Vanaf zaterdag 7 maart bent u weer van harte welkom in ons restaurant. Wij wensen u 'n fijne karnaval toe! Gijs cn Hannie Janssen Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 Deserveren gewenst DONDERDAG 27 FEBRUARI 1992 Nr. 9 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG Zwem- en Recreatiecentrum De Sprank zal per 1 maart a.s. de tarie ven voor jongeren onder 18 jaar verlagen van 5,75 naar ƒ4,00. De direktie van De Sprank heeft hier toe besloten na een aantal gesprek ken met scholieren. Daaruit bleek dat deze vaak maar een paar uurtjes tijd hebben om te zwemmen en dat 5,75 daarvoor als 'veel geld' werd beschouwd. 'Om die jongeren nu de kans te geven om vaker te gaan zwemmen hebben we dit 'scholie rentarief ingevoerd. Iedereen on der 18 jaar kan nu van maandag tJm zaterdag voor ƒ4,00 komen zwemmen', laat dhr. Ploum van De Sprank weten. Behalve dat De Sprank dit scho lierentarief heeft ingevoerd, bestaat er met ingang van 1 maart ook het gezinstarief. Dat komt er op neer dat gezinnen die op zondag komen zwemmen, voor hun kinderen slechts ƒ4,00 entree hoeven te beta len. De ouder betaalt het normale bedrag van ƒ5,75. Voor de carnavalsdagen heeft De Sprank haar openingstyden overi gens aangepast Daarvoor verwyzen wy u gaaraa naar de advertentie el ders in dit blad. Wel willen wy u al vast attenderen op het zwemmen voor de prijs van 1 pilsje (ƒ2,00) op maandag- en dinsdagmorgen in het wedstrijdbassin om zo de kater weg te zwemmen. Op maandag- en dinsdagmiddag is er in het recreatiebad boerenkiel- zwemmen tussen 12.00 en 16.00 uur. Iedereen die verkleed komt hoeft dan maar ƒ3,- te betalen. Zaterdagavond is er Carnavals- disco van 19.30 tot 23.00 uur. Ruim 200 bloeddonors hebben gevolg gegeven aan de oproep van de Stichting Rode Kruis Bloedbank Noord-Limburg om bloed te geven ter bestrijding van het landelijk te kort aan bloedplas ma. Het was de eerste keer, dat in Venray op een massale wyze bloed werd af genomen. De afname werd verzorgd door het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfussiedienst; de organi satie berustte by de afdeling Venray van het Nederlandse Rode Kruis. Woensdag èn donderdag waren de Rode Kruis-kelders onder De Cloc- kert ingericht als een ziekenboeg met laboratorium. Hier zorgden vrywilligers van het Rode Kruis af deling Venray en Bergen en mede werkers van EHBO-vereniging Venray voor een goede organisatie, administratie, begeleiding van de donors en voor de gebruikelyk kop koffie of frisdrank na de 'prik'. Deze grote bloedinzamelingsak- ties worden door het gehele land georganiseerd om het tekort aan plasma op te vangen. Dit bloed- plasma wordt grotendeels gebruikt voor de produktie van de zg. Fhktor VIII, een stollingspreparaat, dat gebruikt wordt door hemofilie- patiënten. De afdeling Venray van het Neder landse Rode Kruis bedankt hierbij alle donoren voor de spontane aan melding voor deze extra bloed afname. Nieuwe bloeddonors kunnen zich melden by de Bloedbank Noord- Limburg te Venlo, tel. 077-553830. Bericht was niet juist In onze berichtgeving omtrent een botsing tussen een personen auto en een bromfiets op de vent- weg langs de Zuidsingel is (niet door onze schuld) een onjuiste weergave omtrent de oorzaak gegeven. Wy schreven dat de bestuurder van de personenauto geen vrye doorgang zou hebben verleend aan de bromfietsbestuurder. Dat is slechts ten dele waar. De bestuur der van de personenauto wilde vanaf de ventweg de Zuidsingel oprijden maar had de hem rechts inhalende bromfietser niet opge merkt Daardoor ontstond de bot sing. Als de bromfietser de richtingwijzers van de auto had op gemerkt en niet rechts voorby was gegaan, was er niets gebeurd. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Afgelopen dinsdag vond er een bijzonder 'trans port' plaats. Bij Beukenrode, het centrum voor somatisch en psychogeriatrische patiënten is na melijk begonnen met het opknappen van de bin nentuin, die tussen de diverse vleugels van het gebouw is gelegen. Door de Venrayse tuinarchitekt F. Ruyten is een ontwerp gemaakt waarbij echter geen plaats was voor de 3 meter hoge apeboom of tewel slangeden. Om deze echter heelhuids uit de binnenplaats te krijgen moest de boom met een hijskraan over het ongeveer 20 meter hoge gebouw van Beukenrode heengetild worden. De kraanwer ker kweet zich goed van zijn taak en de apeboom Het Vincent van Gogh Instituut exposeert werken van kunstenaars, lydend aan schizofrenie. De exposi tie, die ongeveer 70 werken omvat is ingericht in het voormalige klooster van de Zusters van Liefde aan de Noordsingel 39 in Venray en is toegankelyk voor het publiek. Het Vincent van Gogh Instituut wil met deze expositie een beeld ge ven van de creatieve mogelykheden van psychiatrische patiënten. Hun creatieve aktiviteiten blyken steeds weer onmisbare elementen in hun therapie en bovendien een fantasti sche en zeer kunstzinnige wereld bloot te leggen. De expositie 'een wereld van ver schil', met werk uit binnen- en bui- cloanUamarc slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer. 08855 - 71488 Vossejacht zorgt voor paniek Deelnemers aan een zg. vosse jacht, waarby gebruik wordt ge maakt van een 27 MC apparaat (een zg. "bakkie"), hebben donderdag avond een 13-jarige fietsende jon gen de stuipen op het lyf gejaagd. Ongeveer 10 deelnemers aan die vossejacht haalden op een zandweg naby de Loonsedyk de jongen in en waren in de veronderstelling dat die jongen 'de vos' was. Zij zetten de achtervolging in en wisten de jon gen klem te ryden om hem vervol gens onder veel geschreeuw te verhoren. Toen bleek dat de jongen him gezochte vos niet was reden ze weer weg De jongen reed naar de ouderlyke woning aan de Loonse dyk waar hy zyn verhaal aan zyn ouders vertelde. Die waarschuwden de politie en een patrouille van de politie spoorde een der deelnemers aan de jacht op, die via zyn "bakkie' de andere deelnemers waarschuw de dat het spel uit was. Jammerge- noeg werd niet achterhaald wie de vossejacht organiseerde. Dergeiyke jachten zyn nl. aan een vergunning gebonden, zeker wanneer die zich afspelen in de avonduren en in bos- ryke gebieden zoals de omgeving van de Ballonzuil. Wel kon worden achterhaald dat de deelnemers af komstig waren uit de gemeente Deume. tenland vanuit en over de psychiatrie, laat zien hoe betrekke- lyk de verschillen tussen psychia trische patiënten en anderen kunnen zyn. De beelden drukken vaak angst uit, maar het is de vraag of angst zo vreemd is aan onze maatschappy. Soms is het verba zingwekkender dat iemand de greep op zyn leven weet te behou den dan dat de angst het wint De psychiatrie wordt vaak in een geïso leerde positie geplaatst Misschien is het wel de angst van de maat schappy voor haar keerzyde, die zo duidelijk in de uitingen van de geesteszieken naar voren komt Dat geeft een extra dimensie aan deze expositie. De expositie 'een wereld van ver schil' is samengesteld door de Schi zofrenie Stichting Nederland (SSN). Erin opgenomen zijn werken van onder meer Carla Baruch, Christos Cibios. Carla van der Werf. Wies Noest Johan Pagels en Alfred Haf- kenscheid. Aanleiding was het feit dat 150 jaar geleden in Nederland de eerste Krankzinnigenwet tot stand kwam. In die Krankzinnigenwet werden rechten van en toezicht op hen die aan een geestesziekte lyden, gere geld. De expositie was eerder te zien in het Museum van Moderne Kunst in Utrecht en in het Centrum voor Beeldende Kunst in Assen. De Schizofrenie Stichting Neder land is in 1989 opgericht om het publiek te informeren over schizo frenie, de omvang van het pro bleem, de ernst van het lyden en de sociale gevolgen ervan voor de pa tiënten en familieleden. Zy wil druk uitoefenen op beleidsbepalen de instanties voor een verdere kwa liteitsverbetering van de zorg voor de patiënten en hun familieleden. Zy bevordert onderzoek naar de oorzaken en de verloopbepalende kon heelhuids worden verplaatst om vervolgens naar een nieuwe bestemming te loorden af gevoerd. De binnenplaats van Beukenrode zal nu een heel ander gezicht krijgen met een pergula, een vijver met fontein, een rotstwin en veel bloeiende bodembedekkers. Ook ligt er het plan om een voliè re te plaatsen met daarin een zendinstaüatie zo dat men binnen in de gangen van Beukenrode het gefluit van de vogeltjes kan horen. De werkzaam heden aan de nieu we binnentuin zullen ongeveer een maand duren. faktoren van schizofrenie en zal sti muleren dat in onderwys en oplei dingen meer aandacht wordt gegeven aan de vele aspekten van schizofrenie. De expositie is geopend in de wee kends van 28-29 februari-1 maart; 7-8 maart; 13-14-15 maart en 20-21-22 maart De openingstyden zyn op vrydag van 16.00-21.00 uur en op zaterdag en zondag van 10.00-17.00 uur. Bovendien is de ex positie te bezichtigen op 4. 5 en 6 maart (in de krokusvakantie). De openingstyden zyn dan van 10.00-17.00 uur (op 6 maart tot 21.00 uur). De toegang is gratis. De expositie is opgesteld in het voormalige klooster van de Zusters van Liefde, lokatie Noordsingel 39 van het Vincent van Gogh In stituut Teveel alkohol In de nacht van dinsdag op woensdag wat omstreeks 03.25 uur het rijgedrag van een 35-jarige bestuurder van een personenauto op de Me taal weg oorzaak dat de po litie een onderzoek instelde. Het bleek dat de bestuurder teveel alko hol had genuttigd. Hem werd een rijverbod opgelegd en de aanzeg ging dat proces-verbaal inzake het ryden onder invloed zal worden op gemaakt. Bestuurder onwel De politie werd gealarmeerd om dat in een personenauto nabij de Kiosk in het Brukske, een man on wel in een auto achter het stuur zou zitten. De politie trof de bestuurder, een 49-jarige inwoner, inderdaad onwel aan in de auto. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. EUROPE TOTAL FINISH BV Een bloeiend bedrijf, gespecialiseerd in de produktie en verkoop van diver se soorten siersteenstrippen, heeft behoefte aan uitbreiding van perso neel. Ons bedrijf is gevestigd in Maashees. Wij beschikken over een gemotiveerd team van medewerkers. Wegens groei van het orderpakket zoeken wij een: ENTHOUSIASTE PRODUKTIEMEDEWERKER goede werkomstandigheden werk in dagdienst een prima werksfeer Na gebleken geschiktheid volgt een vaste aanstelling. Heb je echt belangstelling en wil je aan de slag? Bel en vraag naar Paul Kahlert, telefoon: 04782-896. Je kunt ons tot 17.00 uur bereiken. Je kunt ook schrijven naar: ETF B.V., Mgr.Geurtsstraat 50a, 5823 AE Maashees

Peel en Maas | 1992 | | pagina 9