Opstelling optocht 1992 Wat u verder moet weten Wiendbuuleplak voor Jan van Meijel De Keavers Smakt-Holthees De Keieschieters Geysteren Voorlopige opstelling van de Kinderoptocht 1992 De Huibuuke Overloon 3 Zagewetters ral Merselo De Wiendbuul Wan ss urn Maandag 2 maart: 20.45 uur: Carnavalsbal in zaal 't Anker. Dinsdag 3 maart: 10.00 uur: Kinderbal in 't Jeugdhuis. 19.00 uur: Jeugdbal in 't Jeugdhuis. Byeenkomen deelnemers Boeren bruiloft in café Den Tommes. 20.00 uur: Boerenbruiloft in zaal 't Anker. 01.00 uur: Afsluiten carnaval voor Vorst Herman. Donderdag 27 februari - Pagina 5 Vrydag 28 februari: 14.00 uur: Kindercarnaval in zaal Kleven. Zondag 1 maart: 9.30 uur: Carnavalsmis. 13.00 uur: Jeugdbal. 15.00 uur: Receptie Jeugdprins, nar en raad. Maandag 2 maart: 14.11 uur: Grote Optocht vanaf ker misterrein. 20.00 uur: Keiebal. Dinsdag 3 maart: 11.11 uur: Buurtkampioenschap- pen. 't Pleintje. 14.00 uur: Kinderbal. 17.00 uur: Boerenbruiloft 20.00 uur: Keiebal. Nr. Motto Politie 1 M.M.S.K St. Petrus Banden groep Venray 2 De Stieve groep Venray 3 Prinsenwagen Merselo wagen Merselo 4 Te bont gemaakt groep Merselo 5 'n Geschenk uut d'n hemel wagen Merselo 6 Enne luie zak eenling Venray 7 Mersele wurd wer iengepakt wagen Merselo 8 N.N. 9 Fanfare St. Oda Merselo groep Merselo 10 Derde helft van de veteranen wagen Merselo 11 Wej zien... van de kaart groep Oostrum 12 Jeugdprinsenwagen Merselo wagen Merselo 13 Wej staeke dur den draak mit groep Venray 14 Jeugdprinsenwagen Castenray wagen Castenray 15 Zonwering groep Venray 16 Harmonie Euterpe groep Venray 17 Bloes Brothers duo Venray 18 Op tied in 't koffer eenling Venray T. 19 Mannekoer Knolleboer wagen Leunen 20 Van ós liërt ie Venraods groep Leunen 21 Jeugdprinsenwagen Leunen wagen Leunen 22 Steingoed groep Leunen 23 Harmonie St. Catharina groep Leunen 24 Weej zien driej daag goed gemutst wagen Leunen 25 Twin Peaks duo Venray 26 Ut spokt verschrikkelijk dit jaor wagen Leunen 27 't Carillon van de Groëte Kerk groep Venray 28 Prinsenwagen Leunen wagen Leunen 29 N.N. 30 Kennissen groep. Venray 31 Weer Brand weer groep Venray 32 Jeugdprinsenwagen Heide wagen Heide 33 Ven rays Spreekwoord duo Venray 34 N.N. 35 CBR Circus groep Oostrum 36 Jeugdprinsenwagen Oostrum wagen Oostrum 37 De Karklingel spant zich ien vur de Piëlhaas groep Oostrum 38 't Zal ons 'n worst wezen groep Oostrum 39 Harmonie Sub Matris Tutel groep Oostrum 40 Wy snappen er niks van groep Oost rum 41 Prinsenwagen Oostrum wagen Oostrum 42 Europa '92 groep Oostrum 43 22 Jaar Hofkoor groep Venray 44 Bomen weg langs snelweg wagen Sam beek 45 Europa groep Oirlo 46 Fanfare Ons Genoegen groep Oirlo 47 Willem Tel groep Oirlo 48 Bekiek 't mar eenling Venray 49 Prinsenwagen Oirlo wagen Oirlo 50 N.N. 51 Wy hebben altied 'zon'dag groep Venray 52 Rats d'r naeve groep Venray 53 Arabieren groep Veulen 54 Prinsenwagen Veulen wagen Veulen 55 Praalwagen duo Veulen 56 Luuster efkes groep Veulen 57 De Venrodse Woordenbuuk groep Venray 58 N.N. 59 Jeugdprinsenwagen Ysselsteyn wagen Ysselsteyn 60 Fanfare Peelklank groep Ysselsteyn 61 Prinsenwagen Ysselsteyn wagen Ysselsteyn 62 63 Op en(ne EuroJTop ien Rooy N.N. groep Venray 64 Jeugdprinsenwagen Venray wagen Venray 65 Wej bekieke ut van de zonnige kant groep Venray 66 Blaos um op groep Venray 67 'Kwisniedatiedurgeeng' eenling Venray 68 De zunnekes groep Venray 69 Zonderling eenling Venray 70 De Plaerzek groep Venray 71 Zonnige clowns groep Venray 72 Prinsenwagen Venray groep Venray Bistig veul vollek INRIJ ROUTES: Nr. 1 t/m 19: via Westsingel, Kempweg naar Langeweg; 20 t/m 42: via Paters- laan of Langstraat naar Langeweg; 43 t/m 58: via Overloonseweg St. Jozef- weg of Westsingel/Hoenderstraat naar Langeweg; 59 t/m 72: via Westsingel, Kempweg naar Helfrichstraat OPSTELTUDEN: Nr. 1 t/m 19 van 13.30 tot 13.45 uur; 20 t/m 42 van 13.45 tot 14.00 uur; 43 t/m 58 van 14.00 tot 14.15 uur; 59 t/m 72 van 14.15 tot 1430 uur. INVALIDEN: Voor invaliden die de optocht willen bekyken zyn parkeerplaatsen gere serveerd vóór Hotel Juliana (Julianasingel) op vertoon van een doorlaatbe- wys. Doorlaatbew\jzen zyn af te halen by: Th. Maters, Sanshofstraat 40; A. Hijl, Stationsweg 9; J. Tiggeloven, Blauwververstraat 30, W. Leinders, Han- delstraat 19. ROUTE OPTOCHT: Merseloseweg, Bergweg Hoenderstraat, Marktstraat, Grote Markt, Hof straat, Julianasingel, Poststraat, Patersstraat. Paters laan. Langstraat, Gou den Leeuwterrein, alwaar ontbinding van de optocht. PRIJSUITREIKING: In de feesttent op het Gouden Leeuwterrein. Uitreiking herinnerings medailles voor deelnemers aan de optocht eveneens in de feesttent op het Gouden Leeuwterrein tegen inlevering van het nummerbord en de in- schrijvingskaart. OPROEP AAN HET PUBLIEK: HOUD DE STRAAT VRU. OUDERS LET OP UW KINDEREN. HOUD ZE AAN DE KANT. Motto 1 Politie 2 M.M.S.K. St. Petrus Banden 3 Van alles en nog wat 4 Suske en Wiske 5 De zönnekes van de Pieëtrus Bande 9 Ozze Pups ziede now as Rups 10 Jip en Janneke 11 Goede meiden, slechte meiden 14 Joekskapel Rats d'r Nève 15 De Bevers 16 Super Mario 17 Vincent van Goch Instituut 20 Vogelverschrikker 21 Majoretten en Twirlgroep First Choise 25 Geld 26 Joekskapel Göt Net 27 de Turtles 31 Venrods Woordeboek 32 Joekskapel Eikes Waachte 33 Klaas Vaak en de Luiwammessen 36 Kevers en Clowns 37 De snoepjes 40 Oranje op weg naar Zweden 41 't Zooiye 42 Ik wil de puntjes op de 1 zetten maar ik kan de I r 47 De ozon-vrien<yes 48 Joekskapel Moj Zat 49 Majoretten van het Brukske 50 Jeugdprinsenwagen De Hazekeutel Natuurlijk kunnen kinderen die zich nog niet hebben opgegeven dit zon dag 1 maart alsnog doen. Opgeven kan tot een half uur voor begin van de optocht, van 12.00 tot 14.00 uur in de Petrus Bandenschool. Hier kunnen ook de startnummers worden afgehaald. kleine groep duo grote groep middengroep duo kleine groep middengroep eenling kleine groep eenling grote groep grote groep duo grote groep middengroep kleine groep duo kleine groep middengroep I niet vinden eenling kleine groep grote groep Alles is te doen in de grote z de Wiendbuuletempel. Daniël I Ifidag 3 maart: uur: Begin optocht. Daarna ptreiking in de Smelehof waar ,rjzellig carnaval blyven vieren in uur: of zeven ('s middags). uur: Jeugdbal in de Koel wat Joor de Prins en gevolg en de «prins bezocht wordt. *l>nds Carnavalsbal in zaal Roe- aft, Herberg de Peel en Pilot. Prins Math II Zaterdag 29 februari: 19.00 uur: Plechtige avondmis. 20.11 uur: Grote receptie van Prins en Vorst. 21.30 uur: Gezellig samenzyn. Zondag 1 maart: 13.00 uur: Verzamelen voor de op tocht bij 'De Blauwe Druuf. 16.00 uur: Kinderbal in het Pel grimshuis. 20.11 uur: Groot Keaversbal in het Kaeverspalies. Maandag 2 maart: 13.00-18.00 uur: Ons Hots-Knots Kriemelbal. Dinsdag 3 maart: 13.00 uur: Verzamelen in het Kea- verspaleis voor de Boerenbruiloft 14.11 uur: Huwelijksvoltrekking Boerenbruiloft; waarna receptie en Boerekool mit worst. 20.11 uur: Boerenbal. Jeugdprinses Chantal De jeugd van De Keavers heeft ook dit jaar weer een eigen prinses. Prinses Chantal Wijnen heerst over de jonge Keavers en Keaverinnen, die zoals de ouderen, het 33-jarig jubileum van de carnavalsvereni ging vieren. De Keavers die een groots feest weekend achter de rug hebben gaan zich nu opmaken om van de carnaval 1992 een groot en gezellig dorpsfeest te maken. A.s. zaterdag 29 febr. beginnen we om 19.00 uur met een H. Mis m.m.v. de fanfare. Daarna receptie van Prins Math dun Twedde, waarbij iedereen van harte is uitgenodigd. Tydens deze avond zal de Carna valsschlager 1992 die op het joeks- kapellenfestival van zaterdag 22 febr. gekozen is, ten gehore worden gebracht. Het winnend duo OS is OS bracht hun schlager, met als ti tel Trim-Parade, op zo'n fraaie wijze dat de jury helemaal overstag ging en ze de wisselbeker van Prins Math in ontvangst kon nemen. Dus De Keavers zijn er klaar voor om samen met Prins Math dun Twedde, bruidspaar Stien en Grad, Jeugdprinses Chantal en het duo OS is OS carnaval 1992 in te gaan. Zaterdag 29 februari: 19.00 uur: H. Mis. 20.11 uur: Receptie Prins in resi dentie Cultuurbunker. Zondag 1 maart: 14.11 uur: Optocht, vertrek Mu seumplein. 15.11 uur: Prijsuitreiking optocht en Kinderhosbal. Maandag 2 maart: 11.11 uur: Klonebal. 15.00 uur: Jeugdpronkzitting. 20.11 uur: Flower-power-party. Dinsdag 3 maart: 14.11 uur: Boerenbruiloft. 24.00 uur Afsluiting carnaval. Woensdag 4 maart: 20.11 uur: HerringscheUe café School. Vrydag 28 februari: 1330 uur: Carnaval met de kinde ren van De Peddepoel in de Wiend buuletempel. Zaterdag 29 februari: 15.30 uur: Verkleed voetbal. 1930-21.00 uur: Receptie Jeugd prins en Jeugdprinses. 21.00-23.30 uur: Disco met DSN. Zondag 1 maart: 9.30 uur: Hoogmis. 11.11 uur: Sleuteloverdracht in Meerlo. 16.00 uur: Receptie Prins en de Wiendbuuleplakdrager. 18.30-21.00 uur: Disco voor de jeugd. 21.00-23.30 uur: Disco voor de 'gro te' kinderen. Maandag 2 maart: 11.00 uur: Bezoek van de Prins aan het ziekenhuis in Venray. 13.30 uur: Verzamelen voor de optocht. 14.00 uur: Grote Optocht 1530-18.00 uur: Hosse met de schoolkinderen en prijsuitreiking van de optocht voor de jeugd. 19.00-21.00 uur: Disco voor de jeugd. 21.00-01.00 uur: Disco voor de 'gro te'jeugd en prijsuitreiking optocht. Dinsdag 3 maart: 10.30 uur: Kinderprogramma. 15.00 uur: Optocht Boerenbruiloft. 1530 uur: Verloving Jeugd Boeren bruidspaar. 17.30 uur: Boeremoes met worst eten bij Wim Pöels. 17.30-20.00 uur: Disco voor de jeugd. 20.00 uur: Huwelyksvoltrekking, daarna receptie en aansluitend Boerenbal. Afgelopen zondag werd tijdens het zondagochtendcoyicert dat dit jaar in het kader van 2X11 jaor Hofkoër stond, de Bronzen Piël- haas uitgereikt aan Dhr. Jo van den Biggelaar. Het was voor de 22e keer in de geschiedenis van De Piëlhaas dat deze hoogste onder scheiding van de Venrayse vastelaovendvereniging werd uit gereikt. Dhr. V.d. Biggelaar kreeg de Bronzen Piëlhaas voor zijn vele ver diensten voor de gehandicapten in Venray. Dhr. V.d. Biggelaar is sinds 1976 woonachtig in Venray. Al in 1961 werd hij, als be roepsmilitair, gewond bij de berging van een vliegtuig. Sinds die tijd is hij licht gehandicapt Zodoende ervoer hij hoe moeilijk het dagelijkse leven voor de gehandicapten is en besloot zich daarvoor in te zetten. Hij is niet voor niets voorzitter van de werkgroep Ge handicapten Belangen Venray en beleidsmedewerker van de pro vinciale commissie Toegankelijkheid en van de federatie van gehandicapten organisaties Limburg. Ook bij de wonvngbouwvere- niging is Jo v.d. Biggelaar aktief als lid van de commissie aanpas singen voor gehandicapten en de commissie nieuwbouw. Andere aktiviteiten van dhr. V.d. Biggelaar door de jaren heen zijn o.a. het lidmaatschap van de wijkraad, voorzitter van de Lim burgse Katholieke Invalidenbond afd. Venray, lid van de ziekenom roep en van de LOV. Aktiviteiten die hij met overgave en plezier heeft gedaan. Aktiviteiten die hem deze onderscheiding dik en dub bel hebben doen verdienen. Vol trots mocht hij dan ook uit handen van Vorst Hub de Bronzen Piëlhaas in ontvangst nemen. De Piëlhaas had afgelopen zondag nog een verrassing in petto. Na het zondagochtendconcert, rond de klok van vieren, maakte de voorzitter van De Piëlhaas, Leo Janssen, bekend dat het Piëlhaas- bestuur had, gesloten om dit jaar een extra onderscheiding uit te reiken in de vorm van de Wakkere Piëlhaas. Eind vorig jaar mocht Frits Linssen die al in ontvangst nemeyi maar het Piëlhaasbestuur vond het 2X11 jubileum van het Hofkoër zo bijzonder dat aan deze zanggroep een extra Wakkere Piëlhaas werd uitgereikt nog steeds mee. Al meer dan 25 jaar is hij bestuurslid van de Rabo bank Wanssum-Blitterswijck-Geys- teren. Ook heeft hij al diverse jaren zitting in een landelijke adviescom missie van het verzekeringscon cern Interpolis. Van de Onderlinge Paardevereniging Swolgen e.o. is Jan van Meijel al meer dan 10 jaar bestuurslid en paardeschatter en van de plaatselijke ruiterelub SL Jo ris ook al een 7-tal jaren bestuurslid. In zyn weinige vrije tijd is hij altijd bezig met zijn eigen paarden; zijn echte grote hobby. Sa men met zijn vrouw wordt hier al les voor gelaten en gedaan. Zijn werk als zaakvoerder oefent hij nog steeds uit, zy het als deel tijdbaan. Door de overname van de plaatselijke Boerenbond door Land bouwbelang, werkt Jan van Meyel ook op het bedrijfskantoor van deze Wanssumse vestiging Het zwaartepunt van de toeken ning van deze onderscheiding ligt in het feit dat Jan van Meijel al by- na 15 jaar lang dag in dag uit bezig is met de Wanssumse kerkgemeen schap. Hij werd kerkmeester, kol- lektant en beheert de gehele gang van zaken op het kerkhof. Iben Pastoor Sangers plotseling overleed werd het voor Jan van Meyel nog drukker. Geruime tijd bleef Wans- suni zonder pastoor en het kerk bestuur kwam handen te kort Het kosterschap bracht voor Jan van Meijel nog meer werk en zorg en zelfs als een kapelaan zich vergist had in de miskalender was Jan van Meijel niet te beroerd vanaf de preekstoel, de gelovigen toe te spre ken. Door de komst van pastoor Te Plate (samen met de parochie Oirlo) en de hulp van nog andere parochi anen, in nu alles onder kontrole. Jan van Meijel heeft deze onder scheiding zondermeer verdiend. Hij is iemand die zich samen met anderen blijft inzetten voor het dorpsleven en dat de gemeen schapsmotor blyft lopen. De Wiendbuuleplak is een tast baar bewijs van waardering vanuit dezelfde gemeenschap waarvoor Jan van Meijel geheel belangeloos heeft gewerkt. Tydens de receptie op eamavalszondag 1 maart a.s. kunnen de Wanssununers, geno-j digden en belangstellenden Jan van Meijel hun gelukwensen aan bieden. Prins Robbert I 28 februari: uur: Schoolbal in 't Jeugdbal in 't Jeugdhuis. reMjerdag 29 februari: Carnavalsmis. Receptie Prins in zaal 't aansluitend carnavalsbal. 1 maart: Carnavalsoptocht, uur: Kinderbal in zaal 't Jeugdbal in 't Jeugdhuis, de avond volop carnaval in Tbmmes en zaal 't Anker. 29 februari: Prins zal met zyn ge- zyn bij het installe- in Venray. H. Mis in de noodkerk Piëlreuzen en Piëlreu- Begin van de Vasten ao- de Koel met disco. 1 maart: uur: De Prins brengt aan de langdurige zie- verpleeghuizen. Kinderbal voor de jeugd van 0-12 jaar. De Prins en bezoek aan 't zieken- Jeugdprins brengt een be- De Hazekeutel. Jeugdbal in de Koel voor ken boven 12 jaar. s' Avonds is i bal in zaal Roelanzia, Her- ^jfle Peel en Pilot Uidag 2 maart: W We doen mee aan de op- Venray. Na de optocht gaat en zijn gevolg gezeUig car- in Herberg de Peel waar avond gesloten zal worden. Jeugdbal in de Koel wat Prins en de Jeugdprins worden. Ook carnaval in en Pilot Prins Theo II regeert in Wans- sum. Tydens het onlangs gehouden Wiendbuulegala is Theo Cuppen, in het dagelijks leven Rank Xerox medewerker, uitgeroepen tot de nieuwe heerser van 't Wiendbuule- ryk. Als zijn acyudanten zullen Herman v.d. Ven en Harry Cuppen (broer van de prins) optreden. Op eamavalszondag krygen zij een re ceptie aangeboden in gemeen schapshuis De Zandhoek, aanvang 16.00 uur. Carnavalsvereniging De Wiend buul uit Wanssum heeft voor 1992 de hoogste onderscheiding, de Wiendbuuleplak toegekend aan Jan van Meijel. Meer dan 30 jaar heeft hij zich ingezet voor de Wans sumse gemeenschap. Jan van Meij el kwam in 1961 in Wanssum wonen. Voor die tijd was deze gebo ren Merselose Zagewetter ook enke le jaren aktief geweest in het Merselose verenigingsleven t.w. 13 jaar lid van de plaatselijke fanfare waarvan zelfs 6 jaar als sekretaris en ruim 8 jaar sekretaris van de Jonge Boeren. Toen hij naar Wan ssum kwam in 1958 als zaakvoer der van de Boerenbond hield hy in het begin de boot nog even af als hij gevraagd werd voor een of andere verenigingsfunktie. Hij wilde zich eerst eens even oriënteren in deze nieuwe leefgemeenschap. Met zijn vrouw Truus, ook een geboren en getogen Merselose Zagewetster, ging hij in 1961 trouwen en zich de finitief in Wanssum vestigen. Jan van Meyel had zich wel me teen aangemeld bij fanfare Concor dia en tot op de dag van vandaag, al 47 jaar lang, blaast hij zijn partij Boerenbruiloft Petra van Gubbels Grad ziene Martien en Jo van Theelen Sjang uut de Melderse en Sraar van Len- sen Willem ziene Toon en Wijers Door zijn by de Wiendbuule uitge kozen als het nieuwe boerenbruids paar. De totale organisatie is in handen van de hofkapel De Meulebèkermu- zikanten, die meteen al haar leden heeft opgeroepen tot deelname om van deze bruiloft een onvergetelyk festyn te maken. Op camavalsdinsdag, 3 maart, wordt het nieuwe bruidspaar in de onecht verbonden. Na de onder trouw en het gebruikelyke boere-. moes eten zal in gemeenschaps huis De Zandhoek de uiteindelijke huwelijksvoltrekking plaatsvinden met aansluitend de receptie en het boerenbal. Jeugdcarnaval De heersers over de jonge Wiend buule en Wiendbuulinne zyn dit jaar Jeugdprins Ralph (Aarts) en Jeugdprinses Claudia (Hendrickx). Op zaterdag 29 febr. a.s. houden zij met hun gevolg receptie in gemeen schapshuis De Zandhoek, aanvang 19.30 uur. voor kleine en grote drukwerken van den munckhof b.v. grotestraat 68 venray - natuurlijk mag u bellen: 82727

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5