BRILPOS WINTER UITVERKOOI f fl. 25/ CADEAU m PEEL EN MAAS Kindervakantie werk Venray e.o. Kursus Samen stoppen met roken Introduktie- kursus voor jongeren Slapen ei slaapproblei PEEL EN Ui PEEL EN MAAS Donderdag 27 februari Grote Kerk Deken CJ.R. Busehman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.gg. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: Maria op zaterdag. 9.00 Lsm. Harry Messemaeckers. 19.00 ZONDAGSDIENST; Lies Loonen-Quicken; Johnanna Goumans-Barents (koll.); overl. ouders Beterams-Heesen en zoon Wim; ouders Hein Aben-Janssen (koll.); Maria Goertz-Peeters (koll.); Piet Coenen (koll.); John Wilms (koll.); Bert v.d. Broek (koll.); Jan Verbruggen (koll.); overl. ouders Emiel Beerkens, Gertruda Pelzer en dochter Riek; Piet Lindere (koll.). Zondag: 8e Zondag door het Jaar. 8.00 Lsm. voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze paro chie. 9.30 Lat. Hgm. J. Wennekers- Muijzers; overl. ouders Kersten-van Ticheloven; overl. ouders Gerard us Thyssen-Maters, overl. kinderen en overl. fam. (S); Wilhelmus Hubertus Janssen. 11.00 H. Mis met volks zang Onder deze H. Mis wordt er aandacht besteed aan het carnaval. Voor Helmes Janssen; ouders Thcken-Maes (S); Marian Hagens- Maessen (koll.); Jo Driessen (koll.); Riek Bisschops-Hoevenaers (koll.); Jan Bruysten (koll.); ouders Hen drik Keijsers-Derckx (koll.); Henrie Rongen (koll.). Maandag: 9.00 Lsm. Maria Bistervels-van Meyel en Jacq. Bistervels (S). Dinsdag: 9.00 Lsm. ouders Schols-Leers en overl. fam. 19.00 Lsm. Geen H. Mis v.w. carnaval. Woensdag: Aswoensdag. Begin van de veertigdagentijd oftewel van de veertigdagen vastentijd. Vandaag vasten en onthoudings dag. 9.00 Lsm. toto zekere intentie. 19.00 Gez. H. Mis; Jacobus Schaef- fers, echtgen. en zoon Piet; ouders Janssen-Wijnhoven en zoon An- toon-, Henrie Rongen (koll.); Jan Verbruggen (koll.); Piet Linders (koll.); Bert v.d. Broek (koll.). Na de H. Missen zal het askruisje uitge deeld worden. Donderdag na Aswoensdag: H. Caslmir. 9.00 Lsm. W. Broers, echt- gen. en overl. kinderen. 19.00 Lsm. Bert v. Vegchel (buurt). Na de H. Mis uitstelling van het Allerheiligste tot 20.00 uur (H. Uur). Vrijdag na Aswoensdag: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Lsm. te.v. het H. Hart van Jezus. 9.30 wordt de H. Communie naar de zie ken gebracht Vanwege de verbouwing is de kerk niet open ter bezichtiging. Akolieten: Zo: 9.30 Piet Vosbeek en Hans van Pelt Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Tom Fooien en Wil bert van Ham; lektor: L. Truijen. Zo: 8.00 Maurice Brons; 9.30 Jeroen Le(jsen en Hans We(jers; 11.00 Frank Kap- pel en Ties Koopmans; beurt lektor vervalt Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 1830 Liturgieviering met volkszang Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: J. Heutinck. Zondag: 930 Liturgieviering met koor. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: H. Brouwer. Maandag: Geen viering Dinsdag: Geen viering Woensdag: Aswoensdag 1830 Liturgieviering met koor. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Mathilde Was- scher en te.v. H. Geest 17.00 Gele genheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Johan Lichte- vel (koll.); René Timmermans en overl echtgen. (koll.); jrg Ciska Jon ker; Teng Verschuuren. Zondag: 9.00 Voor de parochie. 11.15 Truus Magotteaux-Klabbers overl. ouderd Dentjens-Budé; Kon- rad Thijssen en overl fam. Geen avondmis. Maandag: 8.00 T.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. 19.00 Overl. fam. Philipsen. Dinsdag: 8.00 Te.v. St Antonius. 19.00 Jrg Piet van Rooy. Woensdag: Aswoensdag. Vasten en Onthoudingsdag. 8.00 Overt, medebroeder. 19.00 Overledenen (offerbus). Na de H. Missen wordt het askruisje uitgedeeld. Donderdag: 8.00 Fhm. Springintveld-Geurts en Konings. 19.00 Overl. echtpaar Vercoulen- Keijsers. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.00 Truus Naus-Verheijen; overl. fam. Slits. 19.00 Gezinsmis voor de gezinnen van de parochie. Misdienaars en akolieten: Za: 1830 Leo Pouwels. Zo: 9.00 Martin Leenders; 11.15 Emiel Kuste rs. i Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor To van Rijn en overl. fam. Woensdag: Aswoensdag. Vasten- en Onthoudingsdag. 19.00 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. Gelegenheid om het askruisje te ontvangen. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. 'n abonnement waard Vredeskerk Zaterdag: 8.00 Ter ere van het On bevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 8e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst Zang door het jongerenkoor Chris- ko. Voor Martha en Marlet Goumans-Janssen; Tru Relouw- Linders (koll.); overl. ouders Van Bergen-Janssen en fam.; Wim van Gend en overl. Cam. Van Gend-van Mil. Zondag: 8e Zondag door het Jaar. 8.30 Voor Harrie Janssen en overl. fam.; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Nederlands. Voor byz. int. (K); Riek Barten-van Ger- ven (koll.); Wim van Ham; Piet Kersten. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Greet den Holder. Dinsdag: 8.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Overt. Cam. en kennissen. Woensdag: Aswoensdag. Vasten- en Onthoudingsdag. 8.00 Om ver giffenis van zonden te verkrijgen. 19.00 Overl. ouders Wynhoven- Philipsen; Wim Hendriks en zoon Martien (koll.); Wim van Leuven (koll.). Tijdens de H. Missen zal de as gezegend worden en het askruis je worden opgelegd. Donderdag: 8.00 T.e.v. Moeder Maria, voor een blijvende geestelij ke liefde tussen man en vrouw, va ders en moeders. 19.00 H. Uur. Uitstelling van het Allerheiligste. Voor Jac. Backus. Vrijdag: Eerste vrijdag. 8.00 Al berta Boumans-van Os; te.v. het H. Lijden van Jezus. 18.30 Kruiswegoe fening 19.00 Harrie Swinkels en overl. fam.; overl. ouders Thielen- Hendriks en overl. fam. N.B.: Hartelijk dank aan allen die hebben bijgedragen aan de sukses- volle inzameling voor Hongarije en Roemenië. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Madou-v.d. Wlsen; mevr. Keysers- Derks (van 'n goede bekende); overl. ouders Volleberg-Litjens; Sef v.d. Brandt en Louisa Weijs; Nel v.d. Berg-Linskens (namens fiun.); Toon Thielen; Gerrit Hermsen (namens de buurt); Giel Vennekens en echt gen. en wederzijdse fam.. Zondag: 830 Arnold Jans; Jan Comelissen; An toon Janssen. 10.00 Voor de levende en overleden leden van de carnavalsvereniging (Oere Toe). Maandag: 9.00 Toon Thielen. Dinsdag: 9.00 Tbt zekere intentie. Woensdag: Aswoensdag. Begin van de Veertigdagentijd. 9.00 Pier re Vandevenne. 19.00 Voor de overl. van hen die offerden met Aller zielen. Donderdag: 9.00 Antoon Janssen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Uit dankbaarheid aan O.L. Vrouw van Oostrum voor haar wonderbare bescherming Misdienaars: Za: 19.00 Yvonne Thielen, Saskia en Bianca Janssen, Callista Smedts. Zo: 830 Irene Camps, Monique Janssen, Lonneke van Asseldonk, Ursula Comelissen; 10.00 Kim Hermans, Daphne Reijntjes, Karlijn Jacobs, Nicole van Osch. Aswoensdag: Onder de H. Mis sen van 9.00 en 19.00 uur wijding van de as. Na beide H. Missen zal het askruisje worden opgelegd. Ver plichte Vasten- en Onthoudingsdag Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis; the ma Carnaval. Medewerking Kelder band, Dames- en Herenkoor. Jrd. Maria Smits-Jeurissen; st Pieter- Jan Driessen en Johanna Duijkes; Wim Vogelzangs (fam. Vogelzangs- Engels); overl. ouders Dircks- Houwen; voor levende en overleden leden van carnavalsvereniging De Spürriemökken. Ttevens uit dank baarheid b.gv. 40-jarig huw.feest echtpaar Voesten-Versteegen. Zondag: 11.00 Hoogmis. Heren- koor. Pater Jan v.d. Sterren; Tang Bots en Johanna ten Haaf; Johanna Gerritsen-Roelofs; uit dank baarheid. Woensdag: Aswoensdag. 19.00 Wijding van As en eucharistievie ring Uitreiking van het askruisje. Voor Carolien Philipsen; st Willem Hesen en Anna Janssen; st Christi- aan Friesen en Catharina Thijssen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis te.v. H. Hart en voor priester roepingen. Parochie Leunen 8e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Avondmis, mede verzorgd door de leden van de car navalsvereniging het Dameskoor en de Blaaskapel. Lsm. lev. en overl. leden carnavalsvereniging Zondag: 10.00 Hgm. Piet Ke(jsers en Marie Keijsers-Hendrix. 11.15 voor het welzijn van onze parochie. Maandag: 19.00 Geen avondmis. Dinsdag: 19.00 Geen avondmis. Woensdag: Aswoensdag. Vas ten en Onthoudingsdag. 19.00 Lsm. Leo Loonen en echtgen.; gest jrd. Wim Litjens en Maria Smits. Onder de mis wordt het askruisje op gelegd. Donderdag: 19.00 Lsm. Tteng en Anna Verheyen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 ziekencommu nie aan huis. 19.00 Lsm. te.v. H. Hart (vw. offerblok); Hub Gommans; gest. jrd. Willem Ke ijzers en echtgen. Misdienaars: Za: 19.00 Roel Lit jens en Rudi Linders. Zo: 10.00 Erik Likens, Tom Bos en Mark de Klein; 11.15 Janny van Osch en Jenny Jenniskens. Wo t/m vr: 19.00 Tom Bos en Mark de Klein. Lektoren: Za: 19.00 Geen. Zo: 11.15 Harrie Bovée. Gedoopt: Den nis van Rhee, Ron- develd 7. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Marie Janssen; Trina Janssen; overl. ouders Wismans-Nooyen; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt; Hay We(js (namens de carnavalsvereniging en Aid Prin sen. Deze dienst zal in het teken staan van het begin van de carnaval. Woensdag: Aswoensdag. 19.00 H. Mis. Misdienaars: Za: Suzanne en Ma rian. Wo: Anke en Sanne. Rektoraat Heide Zondag: 8e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor fam. Coppus-de Groot Akolieten: Jhon en Martin Verkoeyen. Woensdag: Aswoensdag. Begin van de Veertigdagentijd. 19.00 Avondmis. Wijding van de as, daar na uitdeling van het askruisje. Voor overl. ouders Willems-Janssen en kinderen. Misd.: Ingrid v. Rens en Job Comelissen. Rektoraat Veulen 8e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Pe- tran Muyzers; gest jgt voor kinde ren Willems; Jacobus Ewals en Maria Ewals Holtackers; overl. fam. Ihkken-Nabuurs. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Grad Reintjes (buurt). Maandag: 9.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor de pa rochie. Woensdag: Aswoensdag.19.00 H. Mis voor lev. en overl. leden carna valsvereniging Uitdeling van het askruisje. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 830 H. Mis te.v. H. Hart ti.v. offeraars. 14.30 PI. H. Mis tgv. 40-jarig huw. Th. Wismans en M. Geurts. Akolieten: Za: Marcel Vermulst en Paul Litjens. Misdienaars: Zo: Yvonne Emonts en Roy Smets. Parochie Ysselsteyn 8e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); voor de lev. en overl. leden van de carnavalsvereniging Zondag: 9.30 Geestelijk welzijn van onze parochie. 11.15 Overl. pa rochianen. Maandag: Geen dienst Woensdag: Aswoensdag. (Vastendag) 19.00 Eucharistievie ring waaronder wijding van de as en uitreiken van het askruisje. Van daag begint de Veertigdagentijd, de voorbereidingstijd op het hoogfeest van Pasen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 19.00 T.e.v. het H. Hart van Jezus. Misdienaars: Zo: 930 K. Jaspers en B. Poels; 11.15 B. en S. Slangen. Wo: 19.00 Mdrl. Potten en R. Jennis- ken. Vr: Sj. Ewals en R. Key ze r. Spreuk van de week: 'Doe nooit iets waarvan gy wenst, dat het onbe kend blyft' (Chinees spreekwoord). Doopschema: (maart) Op de zon dagen 8 en 22 maart kan in onze kerk het Sacrament van het Doop sel worden toegediend. Maak tydig een afspraak! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Gezinsmis carna val. Leny Michels-Beerens. Misd.: Kim Thielens en Anke B roe ren. Zondag: 10.00 Jgt Gerardus Pub ben. Misd.: Ingrid Wismans en Lin da Poels. Dinsdag: 830 Jgt Piet Arts en Maria v. Cuyck; Herman Thissen. Woensdag: Aswoensdag. Dag van Vasten en Onthouding. 18.40 Rozenhoede. 19.00 Jgt. Maria L'Ortye-Lipperts. Misd.: Yvonne Tyssen. Donderdag: 830 Jgt Henricus v. Meyel en Petron. v. Rijswyck. Vrydag: Eerste vrijdag van de maand. 830 Te.v. H. Hart; lev. en overl. fam. Jan ssen-Pubben. Kerk poetsen: Mevr. Loonen en mevr. Van Dyck. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Maria op zaterdag. 1930 T.i.v. carnavalsclub voor de ge meenschap. Zondag: 8e Zondag door het jaar. 10.00 Overl. ouders Botden- Geurts en zoon Tbnnie. Maandag: Zal. Agnes van Praag. 830 Byz. int (MJ). Dinsdag: H. Frederick, abt 830 T.e.v. H. Joseph. Woensdag: Aswoensdag. Begin van de Veertigdagentijd. Vandaag Vasten- en Onthoudingsdag. 19.30 Stationsweg 86 5807 AG Oostrum-Venray tel. O478O-85956/8036/ Antiek Tegelkachels §eloogd grenen meubelen THessing verlichting Kado artikelen Open: dinsdag t/m donderdag 13.30-17.30 uur vrijdag 13.30-21.00 uur zaterdag 9.00-16.00 uur H. Mis met zegening en oplegging van askruisje. Voor goede vastentyd voor de gemeenschap. Donderdag: H. Casimir. 8.30 Voor roepingen tot priester én reli gieus leven. Vr(jdag: Eerste vrydag van de maand. Schoolmis. 830 T.e.v. H. Hart Misdienaars: Za: Patricia en Ma rieke. Zo: Claudia en Janine. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis in het teken van carnaval, opgeluisterd door onze fanfare. Int. voor de lev. en overl. leden van carnavalsvereni ging De Keavers en voor de stichtin gen van januari en februari. Zondag.' Ie Zondag van de St Jozefmaand. 830 H. Mis te Holt- hees voor Peter v.d. Ven en Nol de Hoog en tz.i. 9.00 H. Mis te.v. de H. Jozef voor de pelgrims. 1030 PI. Hoogmis, koor Karmelkoor Nyme- gen. Voor René Buyzen; B. Geurts, Wilhelmina Janssen. 15.00 Gebeds dienst te.v. de H. Jozef. Woensdag: Aswoensdag.9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef. 19.00 H. Mis voor overl. ouders Janssen- Versteegen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 1 maart zal in het IM- BO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aanvangstyd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehou den. Er is ook een Jongerendienst om 10.00 uur. Na afloop is er koffie drinken. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema 'Bent u voor overle ving gekentekent?' in de Konink- rykszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Het jubileunyaar 1991 is voor ons nu voorgoed afgesloten. We zyn weer vol goede moed begonnen aan de voorbereidingen van het Kinder vakantiewerk 1992. De week van het kindervakantiewerk 1992 zal zyn van maandag 27 juli tot en met vrydag 31 juli 1992. Zoals in de afgelopen jaren heb ben we dit jaar ook weer een thema, namely k: EUROPA 1992. In deze week zullen we weer een uitstapje houden, er is een sport dag we spelen in zand en bos en waarschynlyk komt er nog een soort circus aan te pas. Het knutse len en creatief zijn wordt door ons natuuriyk ook niet vergeten. Zeg alvast tegen je ouders dat ze met hun vakantieplanning reke ning houden met jouw deelname aan het Kindervakantiewerk. Mis schien wil een van je ouders en/of broers of zusters, etc. wel meedoen als leiding Geef hun de data dat de week gehouden wordt ook vast door. Zyn er nog belangstellenden, die willen helpen in de organisatie, dan kunnen ze kontakt opnemen met Wim Lenssen, Gerbrandy- straat 22, Venray, tel. 88606. Tbt de laatste week in juli! De Volksuniversiteit Venray e.o. •organiseert i.s.m. de GGD Noorde- lyk Limburg een kursus Samen stoppen met roken. ledereen weet tegenwoordig wel dat roken slecht is voor de gezond heid. Als u rookt heeft u een grotere kans op hart- en vaatziekten, long kanker, bronchitus, verkoudheid en een hoge bloedruk. Het kan zyn dat u rookt en zich prima voelt. Niet alle mensen die roken worden ook daadwerkelyk ziek. De typische rokersziekten openbaren zich echter pas najaren roken. Hierdoor is de kans groot dat roken uw gezondheid nu on- dermynt. Naast de schadelyke gevolgen voor de gezondheid kunnen er nog een aantal redenen zyn om niet meer te roken. U wilt b.v. de men sen in uw omgeving niet meer hin deren. U wilt graag zwanger worden, of bent u verwachting Of u wilt geen last meer hebben van slechte adem, bruine vingers en stinkende kleren door het roken. Een ding is zeker: stoppen met ro ken is het overwegen waard. Voor de meeste 'stoppers' blykt in een keer stoppen het meest sukses- vol te zyn. De meeste mensen heb ben hierby hulp van anderen nodig omdat stoppen met roken ook niet makkelijk is. Als u wilt stoppen met roken en als u daarby steun wilt, dan kan dat. De Volksuniversiteit Venray e.a organiseert i.s.m. de GGD een kur sus Stoppen met .roken te Meerlo. De kursus is opgezet omdat blykt dat stoppen met roken in een groep minder moeilyk is. De gedeelde er varingen, de steun van elkaar en de adviezen en tips binnen de kursus, geven u net dat extra's. In de kursus bekykt u uw eigen rookgedrag en kimt u hindernissen die u tegenkomt by het stoppen met roken, beter de baas. U krijgt elke byeenkomst nieuwe informa tie en leert manieren die u helpt het NIET-ROKEN te vergemakke- lyken. Een kursus bestaat uit 9 by een- komsten van 20.00-22.00 uur op di verse avonden, die zyn vastgesteld op basis van 'de moeilyke momen ten' tydens het leren stoppen met roken. De kursus start op maandag 23 maart te Meerlo en is bedoeld voor mensen die echt willen stoppen met roken en daar graag hulp by willen. Voor informatie bel Volksuniver siteit Venray e.o., tel. 04780-80185. Bejaarde gewond Woensdagavond omstreeks 19.00 uur wilde een 86-jarige inwoner van Ysselsteyn de Jan Poelsweg oversteken. By het oversteken lette hy onvoldoende op het verkeer. Een auto met aanhangwagen, bestuurd door een 61-jarige inwo ner van Vaessen, kon de voetganger niet meer ontwyken. De bejaarde moest met diverse verwondingen, waaronder een hersenschudding en een gebroken been, naar het zie kenhuis worden vervoerd. Inbraak in schaftkeet Door forcering was toegang ver kregen tot een aan de St Josefweg gelegen schaftkeet van een Venrays bouwbedryf. Wat er precies ont vreemd is kon ons. hangende het onderzoek, nog niet worden mede gedeeld. Even kennismaken met de voedingsbond op donderdag 2 en vrydag 3 april 1992 in Venray Voor wie Je bent bakker, slager of je zit da- gelyks tussen de chocolaatjes, koekjes of kroketten. Het kan ook zyn datje lekker in de buitenlucht werkt byvoorbeeld als hovenier of by een agrarisch bedryf. Misschien haal jy je hart wel op in de kassen by de champignons of in de zuivel industrie. Of zit het op dit moment even tegen en heb je op dit moment geen betaalde baan. Als je niet ouder bent dan 26 jaar nodigt het distrikt Noord-Limburg van de Voe dingsbond FNV je uit voor een in- troduktiekursus speciaal voor jongeren. Wat leer je In de kursus leer je hoe de kollek- tieve arbeidsovereenkomst (cao) in elkaar zit en hoe zo'n cao gemaakt wordt. En het gaat over de Voedings bond FNV, wat is dat eigenlyk voor een club? Wat doet hy precies? Hoe kun je meepraten in de bond? Wat is eigenlyk een kaderlid? Ook hoef je niet zo bang te zyn voor ontslag als je de regels kent. Speciale zaken die speley in jouw bedrijfstak ko men aan de orde. Zoals de arbeids omstandigheden en opleidingen. Jongeren De kursus is voor jongeren. Tot 26 jaar val je by de bond onder de groep 'jongeren'. Een aantal zaken is anders dan bij 'ouderen'. Vaak zit je nog in een leerlingstelsel. Er zyn speciale regelingen in de cao voor jongeren. Zoals byvoorbeeld jeugd lonen. En er wordt tydens de kur sus natuuriyk niet altyd serieus gepraat We maken er ook twee ge zellige dagen van. Waar en wanneer De kursus wordt gehouden op donderdag 2 en vrydag 3 april 1992 in Venray. De bond zorgt voor het eten en drinken. In hotel Wieënhof in Venray blyf je overnachten. Als je wilt mag je een kollega meene men. Dat moet je dan wel op het aanmeldingsformulier vermelden. Geen kosten De kursus kost niks. Reis- en ver- blyfkosten betaalt de Voedingsbond FNV. Hy vraagt ook vrijaf by je werkgever als je aangeeft dat dat nodig is (aanmeldingsformulier). Je hebt recht op doorbetaling van je normale loon. Aanmelden en informatie Meedoen aan de kursus? Stuur het aanmeldingsformulier voor 12 maart 1992 op. Als je je opgeeft kryg je tydig het programma en an dere inlichtingen toegestuurd. Bel len mag ook (040-527545). Wil je eers meer informatie, bel dan met Jac v.d. Horst (040-527545) of met Paula Schunselaar (030-738333). Inbraak in personenauto Zaterdagmiddag werd tussen 16.15 en 16.30 uur, op de parkeer plaats by de algemene begraaf plaats, een personenauto van een inwoonster uit het Duitse Geldem opengebroken. Ontvreemd werd de autoradio. Deze foto is gemaakt opj 1954 tydens de boerenbij Venray. Het had die win) gesneeuwd, wat nog te z? de resten sneeuw die op dj band liggen. Het was ook het jaar dj open treintje reed door de Piëlhazen en Piëlha: café naar café te vervoei mensen van deze bruiloft) afloop van de receptie bruidspaar met het trein café's die buiten het cent zoals: Drikus Willems Creemers (Leunseweg), (Halfweg Oostrum), Swii weg Overloon) en Buitei heseweg), waar ook i speeltuin geschomm< Iedereen had een 1 stronk in de hand en 'Wej ète boeremoes'. Op deze foto staan driet die enkele vrineden uil hadden, om vastenavond! te komen vieren, en zo tei seren zy zich goed. Hui zyn v.l.n.r.: Martien Jeuk Wim van de Mortel (St. h Jac. Willems (Overloon), 1 Harry Schmink (Amersfo tha Pansier (Heumen) Smits. Laatstgenoemde, toen 20 moedde toen nog niet dat later zijn sporen zou verd zelfs als boerenbruidegoi raysche Vastenavond-ges t in zou gaan, niet alleen ai gom, maar ook als Prins vijf jaar Vorst en tekstdii tientallen vastenavondlie op lp en cd zyn uitgebi zyn stuk voor stuk 'Evergr worden o.a. Mien Marie, Df is mien sterrebeeld, Ienc op den telder en Lek met Als iemand zoveel jara zet voor vastenavond, kun, 'dat zit mej ien 't Bloed'. lf met enkele aktiviteiten y Tbch denk ik, dat ieder ja* vastenavond wordt, zijn t} gint te kriebelen en zal h(j| terugdenken aan deze mat zyn leven. Thema-by eenkomst r het Groene I Opeens gaat de kamerd en daar staat uw kind, inpj blote voetjes: 'Mam, ik k pen'. Of je wordt midde nacht wakker omdat erjj geroep, gehuil uit de 1 klinkt Op zich is een keertje d nen slapen natuuriyk niet erg. Het wordt alleen e?| vermoeiende zaak als je durend je bed uit moet en] dit nacht na nacht herin is vervelend als het iedere 1 hoorlyk wat tyd kost 1 kind in slaap valt Daarom organiseert hel£ Kruis een thema-by'eenkc ouders van kinderen jaar. Tydens deze byei krygen ouders de gelej gezamenlyk te praten, en ideeën uit te wisselen matie te verwerven over af als: de hoeveelheid sla peuter/kleuter nodig hee"1 worden kinderen 's nach waarom is het naar bed tueel belangryk. De byeenkomst staat ding van een opvoedin ster en een wykverplee De kosten voor deze dragen 2,50 p.p. en er opvang aanwezig. Er personen per ochtend Informatie kunt u verkry wijkverpleegkundige in plaats. Aanmelden mo dagen voor aanvang van Informatie een aanmelden klantenservice, tel. 077-87 Deze by een komsten plaats in de Groene wen. Bergweg 4. Venray. morgen 10 maart van 11.00 uur. 'n abonnement1 bij aankoop van een montuur uit de wintercollectie {Uitverkoop t/m 14 maart 1992) Venray, De Bleek 27, 04780-87021. BtTAAÜj MAAKT BRILM0DE

Peel en Maas | 1992 | | pagina 16