BRILP0ST WINTER UITVERKOOP fl. 25,- CADEAU 11 e Hazmneaovond van 20.00 tot 0.30 uur i -R.. by aankoop van een montuur uit de wintercollectie PEEL EN MAAS Carnavalszondag kinderoptocht ■d 4 -j Nakse ïakramen- festival I in 't j Podium Hedsbuulen Heide Carnavalsconcert in Oostrum De Spurriemök De Schanseknuppels Carnavalsavond voor invaliden De Karklingels" Clowns- treffen 5 Jaar Vastelaovescafé, café De Bonte Koe Bonte Aovende 1992 PEEL EN MAAS Beste Knuppel voor Piet Maes Spurriemökke Boeren bruidspaar Carnavals- programma's in Peel en Maas Prinses Annie I van Beukenrode Huibuuk van ut Jaor 111-4. EN MAAS Donderdag 20 februari - Pagina 199 boete al goed gesmaerd Want d'r dizze kiër duchtig óp los It den aovond ummers wat te Vur den 11e kiër enne vaste- saovend vur alle hazinne uut wiej umgaeving I irum begint d'n aovend ok 'n iur vroeger n.l. um 20.00 uur. kónime alle blaoskapelle nóp 't Henseniusplein, um sa- 'n aovend jln te blaoze en te Zeker de liedjes "Hazinne- "Hazinneaovend". Ok alle ine werre dan ok dor ver- it« jrt mar hevig" wert 't bin- iute gebeure dan iengezet I Um uur vengt dan d'n aovend wie- mit iedere blaoskapel óp zien nè as hieröönder stöt •ld. iedere 9 hazinneeafe's Ugge irte. As ge mit de blaos- jeróönd trekt kunde zoëdoen- 9 stempels beejèn kriege óp irt Ok mótte de stempel- gebruuke um öw favoriete bla- ;1 te vermelde, dur 'n ike vur urr naam te zette 1 igt de slechtste, origineelste, klènste, aardigste ofbla- 1 zien. De blaoskapel die de stemme hit, kriegt d'n (nee- isworst" um, mit de vastelo- B.v. dn 't vaandel of de mit te drage3 kiër geközze is 't is de moeite wert, vraog 't die van "Noët van gehuërd" tebbe d'n urste "Hansworst" al (oed ien ur bezit ipelkaarte motte dezelfde id wer ienlevere beej iën van linnecafé's (mit 9 stempels en/of ów favoriete blaoskapel ield). fef Hoedemakers mikt ok wer «ral foto's die heej later laid ien ziene wikkel terdag's aoves zal ien de tent T de Hentobar um 21.44 dur b Tbn II en zien gevolg de be- making zien, welke 10 hazin- srnie diepvriespiëlhaas hebbe (dus alle 9 hazinnecafé's e bezócht Ok wert dan be- I gemakt welke blaoskapel d'n zal kriege inne laes dit hiël evangelie is aover, zoëdat ge wet wat allemaol te doen stöt EEN BRILJANT IDEE {Uitverkoop t/m 14 maart 1992) Venray, De Bleek 27, 04780-87021. MAAKT BRILMODt BEI'AALBAAR 'n abonnement waard We gaan nu de dagen echt aftel len, nog maar 1 week.... en dan den- derd het weer los, die knotsgekke kinderoptocht. Wat zegje nou, heb je je nog niet opgegeven? Vergeten? Nou, jullie krijgen nog een kans, want zeg nou zelf by Carnaval vieren hoort toch zeker ook het meedoen aan de optocht. En heus, je hoeft geen ingewik kelde dingen te maken, het mee doen, dat is het leukst Dat kan ook als clown, kabouter, fee, etc. En durf je nou niet alleen, trom mel dan wat vriendjes op of doe mee met de vereniging waar je by zit. Je kunt je nog opgeven op zondag 23 febr. in Dingus aan de Hoen derstraat 10, van 11.00 tot 13.00 uur. Doen hoor, want Carnaval Alaaf, kinderoptocht onwys gaaf! Gen Tied Göt Net Van Toete nog Blaoze Noeét Tuus Noët van Gehuërd Dikke Mik Efkes Waachte Zuutjes An Rats d'r Nève 't Huukske LeCoq Truus Bónte Koe Upke Koetshuus Hento Bar Old Timer 't Podium 't Podium 't Huukske LeCoq Truus Bónte Koe Upke Koetshuus Hento Bar Old Timer Old Timer 't Podium 't Huukske LeCoq Truus Bónte Koe Upke Koetshuus Hento Bar it iiJ_ Hento Bar Old Timer 't Podium '1 Huukske LeCoq Truus Bónte Koe Upke Koetshuus iarl{~ Koetshuus Hento Bar Old Timer 't Podium 't Huukske LeCoq Truus Bónte Koe Upke Upke Koetshuus Hento Bar Old Timer 't Podium 't Huukske LeCoq Truus Bónte Koe gint om 20.00 uur. pgdprins Eric (Wismans) en s Miijam (Snoeks) zullen sa- met Narretje Ruud (Keukens) lige veulentjes met de Car- I voorgaan. zondag 23 februari 1992 orga- itF1 Cafe 't Podium voor de eer voer in haar prille bestaan het 3°e Dakramen festival". b dit festival werkt een keur roet name de Venrayse Cama- "Uiesten mee; o.a. De Trenne- w, Stoekdraod en Jac Kuypers. 1 festival is een combinatie van Rrnavalszitting en een bal, lek- peezingen, maar ook aandacht Jde buut. haam "Naksw Dakramenfesti- jk bedacht door Els Gerrarts; f6 öakraam werd vroeger vaak Mikt als spottend scheldwoord, «g echter zo mooi in het ge- !en is zo typisch Venrays dat er pn weid deze naam aan dit *d te verbinden, officiële programma duurt ca. fur. Wilt u niets missen, kom |m 16.30 uur naar 't Podiupi. •rdt op tijd begonnen. De en- 0 gratis, ies en veel leut. Voor het eerst in de geschiedenis van Heide is er een Jeugdprinses gekozen. Dit is geworden Prinses Inge I (Poels) van de Heidseweg. Ze wordt bygestaan door vorstin Maarlje. Na het uitkomen werd een receptie aangeboden die druk werd bezocht Zaterdag 22 februari om 20.00 uur in de Gelderkoel wordt de receptie gehouden van Prins Ben I. Op maandag 24 februari wordt door harmonie Sub Matris Tuteia weer het jaarlykse carnavalscon cert georganiseerd. Medewerkers aan dit concert zijn het orkest van de harmonie, het tamboerkorps, zangkompeneej Oeretoe, Joekska- pel Ut Göt Math Laurensse en Bert Linskens en de solisten van de Oostrumse liedsjesmiddag 1991 Nöl Linders, Maijo Nielen, Miriam Aarts en Theo Theeuwen. Tijdens dit concert zal door de or ganisatoren van het Oostrumse Vol leybalfestival de harmonie een instrument aangeboden worden, betaald uit de opbrengst van het toernooi in 1991. Het concert wordt gehouden in het Oostrumse gemeenschapshuis, de toegang is gratis en het begint om 19.45 uur. In Oirlo regeert dit jaar Prins Pie- ter d'n Twedde Janssen over de Spurriemökken. Bij de kleine mökskes staat jeugdprins Joep d'n Urste in het middelpunt. Beide prinsen kwamen op 26 januari on der grote belangstelling tevoor- schyn. Ut bestuur van de Vastelaovesve- rieniging "De Spurriemök" biedt ur neej Prinse; z.h.D. Prins Pieter d'n twedde "Pieter Janssen" en Jeugdprins Joep d'n urste "Joep Manders" un resepsie an. Dees re- sepsie wurd gehalde op zondag 23 febrewarie ien de Linde van 14.11 tot 15.11 uur. Ouw anwezigheid zul le weej op pries stelle. Ut bestuur. Jeugdprinses Debbie (Peeters) zal tjjdens de drie doUe dagen samen met jeugdprins Marcel de jeugd van de Schanseknuppels voorgaan in Casten ray. Programma vrydag 21 februari: Altwieverbal aanvang 20.11 uur in De Wis. vonge weeK organiseerde de Lim burgse Katholieke Invalidenbond afd.Horet en Venray in de bondszaal in Amerika een zeer geslaagde car navalsavond voor gehandicapten. De verzorging was in handen van de Americaanse „Turftreiere" en de muzikale omlijsting werd door de Erika-kapel verzorgd. Een hoogte punt van de avond was ongetwyfeld de play-backshow, uitgevoerd door de leden van de K.V.O. afd. America. Het werd een avond vol dans en muziek waarvan men tot in de klei ne uurtjes ten volle heeft genoten. Prinsenreceptie: op zondag 23 febr. wordt door de carnavalsvereni ging aan prins Pieter I een receptie aangeboden in café-zaal van Dijk te Oostrum. Aanvang 14.11 uur. Aldewievenbal 1992: zaterdag 15 febr. j J. is op het aldewievenbal het het boerenbruidspaar bekend gemaakt. De organiserende korfbal vereniging had hiervoor een klein speelveld opgezet in het gemeen schapshuis. De binnenkomst van de hoofdpersonen van deze avond werd begeleid door een achttal korf- balcheerleadere. Er werd vervolgens een promotie wedstrijd gespeeld waarin duidelyk naar voren kwam hoe snel deze sport gespeeld kan worden. Het ge heel werd van commentaar voor zien door ceremoniemeester Math Arts. Na deze partij besteeg het gezel schap het podium waar de onthul ling van het bruidspaar en familie bekend zou worden. Vader en moe der van de bruidegom werd Math en Tbos Laurensse, vader en moe der van de bruid Joos en Dien Truy- en, verder waren er de getuigen Marielle Deenen-Verheyen en Bep Hoeymakere-Cuppen. Het bruidspaar van dit jaar zijn Leo en Bets Wilms. Na dit officiële gedeelte volgde de uitreiking van de hoogste onderscheiding van de Karklingels "de orde van verdienste". Deze werd dit jaar toegekend aan Thei Verhey- en. Vorst Bert memoreerde deze avond al dat Thei een persoon was die liever op de achtergrond bleef, maar dat het geen kwaad kon als hy ook eens in het zonnetje gezet werd voor al zyn verdiensten voor de ge meenschap. Natuurlijk was er een bloemetje voor de vrouw van Thei. Met Vastenavond zal in Venray de zondag in het teken staan van de Clowns. 's Morgens vanaf 11.30 uur tot 13.15 uur zal in schouwburg "De Beejekurfvoor groot en klein gele genheid worden gegeven zich als clown te laten schminken. Vanaf 13.45 uur worden alle clown op de Grote Markt verwacht met de joekskapellen om samen te hossen en de vastenavond officieel met prins Tbn II te openen. Na het voorby trekken van de kinderoptocht kunnen clowns en joekskapellen zich achter de prin sewagen van jeugdprins Jan IV aan sluiten. Vanaf ongeveer 15.30 uur worden alle clowns en joekskapelen ver wacht in "De Beejekurf' en/of in de grote tent "Hof van Rooy" waar een bont programma gepresenteerd zal worden door joekskapellen, liedjes zangers en andere artiesten. Om ongeveer 16.30 uur zullen in de grote tent "Hof van Rooy" de pryzen worden uitgereikt aan de mooiste groep clowns, het mooiste duo clowns, het mooiste clownsge zin en de mooiste kleine clown. Vastenavondvereniging "De Piël- haas" hoopt er op deze manier een gezellige clownsdag van te maken. Zondag 1 maart viert café De Bon te Koe haar eerste lustrum in haar bestaan: 5 jaar het Vasteloavescafé. Vijftien jaar geleden werd op ini tiatief van kastelein Wilbert Jeuken en met de bezielende overtuiging van Wim Smits en Frans Verhof- stadt een oud gebruik in ere her steld: zondag's na de kinderoptocht iedereen zyn of haar eigen lied. vers, of wat dan ook voor te laten dragen. Dat er behoefte aan was bleek al snel. Het Vasteloavescafé is in de af gelopen 5 jaar uitgegroeid tot een algemeen bekend begrip. Voor de vyfde keer staan ze voor u klaar, de presentator en zijn muzi kanten. Werd 't de afgelopen vier jaar door Wim Smits gepresen teerd, dit jaar laat Wim dit wegens drukke andere carnavaleske bezig heden over aan de bekende Venray se muzikant Johan v. Krey. Johan wordt ter zyde gestaan door Edwin Kaïnama op toetsen, Norbert Leure op contra-bas en Pierre Pypers op slagwerk. By déze roepen we iedereen op die zondag 1 maart, na de kinderop tocht, zijn/haar camavalsbydrage wil leveren. Meld je in café De Bon te Koe of bel tel. 10137 en we kun nen je in het programma indelen. Op 8, 9 en 12 februari jl. werden in een prachtig gedecoreerde Cul tuurbunker weer de jaarlykse Bon te Aovenden door Carnavalsvereniging "De Huibuu- ke" gehouden. De Bonte Aovend- commissie had ons één wervelende show van Lonse buuts, acts en sket ches beloofd en die belofte hebben zy volledig waargemaakt. Een zeer goed gevuld programma dat de avond naar een zeer hoog niveau bracht Verheugend was het feit dat er dit jaar maar liefst 4 nieuwe buutreed- nere debuteerden. Clemens Weij- mans en Henny van de Boogaard als vissers, Jeu Veretraaten als boekhouder, en Ellis Henckens sa men met haar broer Dave als vuilni sophaalster, kunnen allen terugzien op een zeer geslaagd debuut. Tussen de buuts door, werd uitste kend amusement gebracht door de "Huibuuke-snuute-stuutere", de "Krooiyuwelen" met hun consela- tiebureau voor zuigelingen, de "Al- de Prinse" met het wassenbeeldenmuseum voor Aide Prinse, en de Raad van Elluf met Prins Adrie I als "Huivogels", die op werkelyk verbluffende wijze een enorme stap in de toekomst zetten door ons een gedeelte van de Bonte Aovend van het jaar 2092 te tonen. Door middel van speciale belich ting, dans, muziek en dia's werd tussendoor ook nog het Lonse le ven van 1992 onder de loep geno men. Een fantastisch optreden en van het zeer enthousiaste publiek kregen ze dan ook loon naar wer ken. Het gehele programma werd omlyst door de muzikale inbreng van de "Freunde Echo", die ook met hun shownummer de handen van het publiek op elkaar kregen. Al met al kunnen wij terugzien op een zeer geslaagde avond en mogen we allen met "dukstuute" op al onze Lonse artiesten. Prins Adrie I (van de Pas) van de Huibuuke. Het boerebruidspaar 1992: Els Manders en Gerrit Vloet uw weekblad De orde van verdienste van de Schanseknuppel uit Casten ray "De Beste Knuppel" zal dit jaar aan Piet Maes worden uitgereikt Dat Piet Maes de orde van ver dienste zeker toe komt blykt wel uit de staat van dienstnl. Van 1971 tot 1981 was hy pen ningmeester van stichting gemeen schapshuis. Hy was mede initiatiefnemer om het totaal ver vallen en reeds afgekeurde patro naat weer voor de gemeenschap bruikbaar te maken. Eerst moest het gebouw gehuurt worden van de kerk, er moest subsidie by de ge meente aangevraagd worden en met de hulp van veel dorpsgenoten kwam er toch weer een gemeen schapshuis waar men weer iemand durfde te ontvangen. Inmiddels is het gemeenschapshuis weer totaal verbouwd, de castenrayse gemeen schap is er trots op. Vanaf 1975 is hij secretaris van het kerkbestuur. Tben Piet Maes in 1975 by het kerkbestuur kwam was er ook veel achterstallig onder houd, dit is in verschillende fasen uitgevoerd. Piet heeft hiervoor de juiste weg gevonden om op de juiste plaats de subsidie's aan te vragen en binnen te halen. Op dit moment nu er geen pastoor in de parochie woont komt er veel meer op de se cretaris af want de Pastoor is de voorzitter van het kerkbestuur. Op dit moment is dat Pater de Wit uit Venray, dus Piet is op dit moment de kontaktpereoon tussen parochi anen en de Pastoor. Een taak waar h(j dagelyks mee bezig is. Vanaf 1964 is hij penningmeester van sportvereniging Casten ray. Dus ook hier vanaf de oprichting van de voetbalclub al 28 jaar is Piet actief in deze functie. Als penning meester zit hy in het dagelyks bestuur, dus geloof maar ook dage lyks wordt hy geconfronteerd met het wel en wee van een vereniging met 220 leden, want ook korfbal valt onder sportvereniging Castenray. Vanaf 1968 is hy bestuurslid van sportstichting Oirlo-Castenray. De sportstichting is gekomen toen Oir lo en Castenray samen een sport ac comodate kregen. De gemeente is eigenaar van de velden, dus met de gemeente heeft dit bestuur regel matig kontakt Verder zorgt het bestuur voor het beheer van de kantine, het onderhoud van de ge bouwen, de kleedlokalen en de groenstroken. Dus hier is Piet ook al 24 jaar aktief. Van 1974 tot 1989 grensrechter by het eerste elftal. Met uitzonde ring van 1983 en 1984 in die jaren was Leo Cox dat. Piet is ook nog 7 jaar leider geweest bij de A-jeugd. Als men die jaren allemaal by el kaar telt komt men aan 101 jaar. Met deze staat van dienst is het zeer terecht dat de gezamelyke besturen van 6 Castenrayse verenigingen de heer Piet Maes kandidaat hebben gesteld als nieuwe drager van deze orde van verdienste. Deze zal uitgereikt worden op car navalsmaandag 2 maart om 21.11 uur in gemeenschapshuis de Wis, door Prins Caro den Urate. Wy no digen iedereen uit, die Piet hiermee wil feliciteren en dat zullen er onge twyfeld veel zyn, want door die veelvoud van fimkties heeft hy een grote kennissenkring. Hay Achten en Annie Steeghs- Houwen vormen in Oirlo het Boe renbruidspaar dat Carnavalsdins dag in "De Linde" in de onecht zal worden verbonden. Zy (buurman en buurvrouw) treden daarmee in de voetsporen van hen echte echt genotes die eerder in 1987 als Boe renbruidspaar fungeerden. Traditiegetrouw zullen wij in de week voor carnaval, op donder dag 27 februari a.s., het komplete carnavalsprogramma van de Ven rayse vastelaovesverenigingen in ons blad opnemen, gelardeerd met een fotopresentatie van de prinsen en jeugdprinsen. Om deze pagina's zo goed moge lijk te verzorgen verzoeken wij al le verenigingen om het komplete programma, incl. aanvangstijden etc. voor 23 februari as. aan ons toe te zenden. Wy zullen dan ons best doen om uw programma zo overzichtelijk mogelijk aan onze lezers te presenteren. Alvast be dankt voor uw medewerking. Tydens de Prinsenproclematie- Bonte middag, zaterdag 15 februari jl, is de nieuwe Prinses van Beuken rode uitgeroepen in de persoon van Prinses Annie I(Mever. J. Lins kens). Aan deze middag werkten verschillende groepen mee, waar onder Joekskapel "Tuunke Liêger", de kindergarde van de Polkaas, senioren- en juniorengarde van de Pirotten, de Bandelieren, Cato en Hendrien o.b.v. Ad Haans, de Cali- moni's, de gezusters Neuzelaar, zangcompeiyeej "Oeretoe" en onze clowns die tussen alle optredens door te zien waren. Ook kwam Prins Tbn II van de Piel- haas met zyn aty'udanten en de Raad van Ellef deze middag extra opluisteren. Door hem werd een medaille uitgereikt aan Prinses An nie I en Vorst Thei (dhr. Th. Rutten). Vorst Thei, bij velen bekend als oprichter van het vastenaovendsge- beuren binnen Beukenrode, zowel voor personeel als bewoners, droeg zyn vorstendom na 2 x 11 jaar over. Zoals ook in de woorden van Prins Tbn II naar voren kwam, 2 x 11 jaar een uniek gebeuren. Woensdag 26 februari zal de vaste- naovend worden voortgezet met een Boerendag. Het boerenechtpaar zal om 10.30 uur bekend gemaakt worden, waarna het feest op gang gezet wordt, onder muzikale bege leiding van 2 accordionisten, F. Kuypers en J. van Meyel. Na de boeremoesmaaltijd met worst, die deze dag op het menu staan, zal de volksdansgroep "Hak- kespitse" met live muziek van o.a. Thei Buddiger het feest verder opluisteren. Heeje, dun negende fibberewarie, ut jaor des Hiere 1992, ut 38e Kar- nevalsjaor van de Huibuuke, ut re- gieringsjaor van Z.K.H. Prins Adrie 1 en H.K.H. Prinses Annemiek. is beslote te benoemen tot Huibuuk van ut jaor... Lou Hollanders Dees onderecheiing werd um toege kend en utgereikt waeges zien ver dienste op sosjaal, kulteriel en matschapelyk terrein vur de ge- maenschap Loën, te wiëte... 18 jaor lid van de teniëlvereni- ging as akteur, dekorbouwer, be- lichtingskel en andere zaken wor twië rechtse hand vur nuedig ware. 12 jaor lid van de E.H.B.O. 6 jaor lid van stichtingsbestuur Geminschapshuus. 15 jaor lid van ut Sinterklaas Komité. 12 jaor vaste medewerker van de Bonte Aovende. Verder al jaore belichtingsman van resepsies, play- backshows, boerebrullofte. Prinse bals en andere aktiviteite van de Huibuuke. 8 jaor as bedelaar initgedoan an de St Maarten viering. 15 jaor steun en toeverlaot van verenigingen die un tent ien Loën liete platse.. En verder vur al ut ander nie ge noemde waerk gedaon vur de ge- maenschap Loën... Gedaon, 9 fibberewarie 1992 Z.K.H. Prins Adrie I H.K.H. Prinses Annemiek

Peel en Maas | 1992 | | pagina 9