000 2 x 11 JAAR HOFKOER: VAN MIEN MERIE TOT 'N FLÖTJE VAN ENNE CAENT JUBILEUM-CD HOFKOER NU AL EEN SUCCES HOFKOER ROOY fj 2x11 JAOR 4 —M— Zondagochtendconcert in teken van jubileum Hofkoër PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS el creaties Wiemelding Pa9f. EN MAAS dat een commissie binnen het Hof- koër de teksten beoordeelt. OPTREDENS Het succes van het Hofkoër in de beginjaren leidde ertoe dat er vele optredens volgden binnen de ge meente Venray maar ook ver daar buiten. Zittingen in de Venrayse kerkdorpen werden opgeluisterd evenals in Bergen en zelfs in Arn hem en Heerlen. Vooral dat laatste optredens, waarvan tv-opnames wa ren gemaakt, zit bij menig Hofkoër- lid nog goed in het geheugen. Het is ooit wel eens voorgekomen dat het Hofkoër vier optredens had op een avond: twee in Venray en twee in Oostrum. Dat was toen hol len, hollen en nog eens hollen en omkleden in de busTussen dat hoUen door vond men nog tijd om het repertoire by Truus in het café te zingen en kwam men wiebelend op het toneel. In de begin tachtiger jaren waren ook de optredens in Circus Mök aan vernieuwing toe. Met name Frits Basten heeft toen mede het gezicht van die optredens bepaalt. Onverge telijk is diens optreden met Jan Gerrats als het duo Stedler en Wal dorf (van de Muppets) in het bal konnetje in de zaal van de Schouwburg. Ook diens creaties als Hensenius, Bagwan en St Jozef staat menigeen nog goed voor ogen. ZONDAGOCHTENDCONCERT In de periode dat Circus Mök nog maar twee voorstellingen telde (wie herinnert zich dat nog) was men binnen het Hofkoër van mening dat de nummers die men ten geho re bracht, ook voor een breder pu bliek te beluisteren moest zijn. Samen met de Hofkapel werd b(j dhr. Cattoir aangeklopt en zo ge beurde het dat zondags voor carna val in 1975 voor het eerst het camavalszondagochtendconcert werd gehouden. Hoewel dit niet de bedoeling was, was de belangstel ling hiervoor zo groot dat het de week daarna, op carnavalszondag, herhaald werd. A.s. zondag ver wacht men ook een volle zaal als voor de achtiende jaar het zonda gochtendconcert wordt gehouden. uw weekblad Hofkoër Rooy viert op zondag 23 februari haar 22-jarig Dit gebeurt met een uitgebreid ochtendconcert vanaf uur in de foyer van de Schouwburg. Hofkoër Rooy is geboren in 1970. In het carnavalsseizoen stonden ze voor de eerste maal in het Circus Mök gebeu- vele jaren verzorgt het Hofkoër Rooy twee zeer druk be- dagochtendconcerten. Dit gebeurt in samenwerking met Hofkapel. gelegenheid van dit carnavaleske jubileum heeft het Hofkoër ook weer in samenwerking met de Rooyse Hofkapel een CD onder de titel Hofkoër Rooy 2X11 jaar. Deze CD is in na- 2 Ip's op 24 november 1991 ten doop gehouden in zaal Engel. ns het uitgebreide zondagochtendconcert op 23 februari a.s. CD zeker de nodige aandacht krijgen. Na dit concert zal er een receptie worden gehouden waar uhj als leden van Rooy graag velen van U willen ontmoeten om daarna het genot van een drankje nog eens de geschiedenis van het Rooy te bespreken en te belachen. komt U allen in grote getalen naar dit jubileumcon- van onze zijde zullen er alles aan proberen om deze dag onvergetelijke dag te maken. ik de leden van het Hofkoër Rooy van harte feliciteren behaalde jubileum. In ieder geval is in de vorm van 2 Ip's cd zeker gesteld dat ons nageslacht kan genieten van onze nu. aan leden, oud-leden, Venray's Mannenkoor, spon- ieder die zich op welke wijze dan ook heeft ingezet om dit een gebrip te laten zijn in het Venrayse Camavals- artikelen waarin de optredens be schreven werden. We noemen nog eens een aantal creaties: Nachthem den; bierschort; kozak; bollen kie len; boer; zwarte pieten; clowns en de laatste jaren mexikaan; tiroler; fransman en dit jaar weer als clowns en in de bierschorten. eerste jaar tot een pynlijke situatie waarbij een 5-tal leden moest wor den aangeschreven met de medede ling dat binnen het Hofkoër op hun muzikale kwaliteiten geen beroep meer werd gedaan. Het muzikale succes was er echter niet minder om en ook nu nog fungeert deze keuzecommissie. Van het Hofkoër van het eerste uur zyn er nog maar twee leden die ook nu nog deel uitmaken van het Hofkoër. Dat zyn Tjeu Arts en Wim Smits. Beiden hebben echter niet alle 22 optredens in Circus Mök meegemaakt. Tjeu Arts heeft een jaar moeten missen. Wim Smits meerdere jaren, in de periode dat hij het Vorstenschap bekleedde bin nen De Piëlhaas. Toen dat echter door Piet Hermans werd overgeno men was Wim er als de kippen bij om zich weer volledig voor het Hof koër in te zetten. 'n abonnement waard Het 2 keer 11 jarig jubileum van het Hofkoër krijgt a.s. zondag ty- dens het carnavaleske zondagoch tendconcert (daarom begint het om 12.00 uur 's middags) haar hoogte punt Een keur van artiesten, inclu sief het Hofkoër zelf zal dan acte de presence geven in de foyer van de Schouwburg. Meer daarover elders op deze pagina's. In dit artikel wil len we een greep doen uit die afge lopen tweeëntwintig jaar. Hoe het ging van Mien Marie en van 'n flötje van enne caent het laatste num mer op de CD. Voor het begin van het Hofkoër moeten we terug naar 1970. Tben werd het Venrays Mannenkoor ge vraagd om een bijdrage te leveren aan Circus Mök. Onder leiding van Victor Beerkens ging men snel aan de slag om wat bekende liedjes en melodietjes in te studeren. Ook ge bruikte men teksten en liedjes die op feestavonden werden gebruikt en zo gebeurde het dat op eind ja nuari 1971 het Raodse Hofkoër haar eerste optreden in Circus Mök ver zorgde. Een van de liedjes van toen is nu een klassieker tydens de car naval: Mien Marie, waarvan Wim Smits de teksten verzorgde. Tydens dat optreden stonden de leden van het Hofkoër in nach themden die men bij het St Vin- centiushuis op de kop had kunnen tikken. Als dank daarvoor wordt nu nog. jaarlyks na de optocht een 'snertconcert' by het St. Vincenti- ushuis ten gehore gebracht. De mannen zingen en krijgen daarna een bord snert. LEIDING Door de jaren heen veranderde nogal wat binnen het Hofkoër. Zo werd regelmatig van 'outfit' gewis seld maar óok van dirigent. In al die jaren heeft het Hofkoër onder leiding gestaan van Victor Beer kens, Frans Verhofstad, Otto Koo ien, Wiel Swaghoven, Stan Cruysberg en nu weer onder lei ding van Frans Verhofstad. LIEDJES De onderwerpen van de liedjes zijn in die jaren eigenlijk niet ver anderd. AHes wat men in het Ven rayse aangreep om te bezingen, werd bezongen. Wel is de wijze van zingen vooral de laatste 11 jaar ver beterd. Voor die tijd zong men al leen eenstemmig. Nu zijn bijna alle liedjes van het Hofkoër meerstemmig. Voor de liedjes die het Hofkoër ten tonele bracht, werd in het verle den eigenlijk maar aangeschreven. Teder deuj mar wat' was het motto. Veel nummers zijn van de hand van Theo Jacobs, Theo Van Dyek, Jeu Arts en vrouw, Wim Smits en Cor Keur. Dat leidde er wel eens toe dat het programma voor Circus Mök zo groot was dat het optreden in twee delen werd opgesplitst. Nu is het zo Het Hofkoër tijdens het 4 maal elfjarig bestaan van De Piëlhaas in de bekende clownspakken. Voorzitter Hofkoër Rooy, Th.GJ. Janssen inalfa l de afgelopen tweeëntwintig 'heeft het Hofkoër in veel crea- ppgetreden. Helaas zyn deze te- ra„B ooit eens op een "kvaismarkt verkocht Wat her- irt zyn foto's en krante- J ooo Hofkoër rooy 2x11 JAOR fet Hofkoër telt momenteel 24 le- Er zijn echter tyden geweest het Hofkoër uit nagenoeg het mannenkoor bestond. Dat doordat de mannenkoorle- toendertyd vry mochten deel- In september werd aagd wie mee wilde zingen in Hofkoër. Daarna werd eendr- 'g gerepeteerd en stond men Mök op de bühne. Rond 1980 er echter binnen het Mannen- F de vraag of men wel door wil- aan met het Hofkoër of niet. werd besloten om een rstemmige koers te gaan varen 1 echter ook een keuzecommis- welke bepaalde wie en wie niet mee mocht zingen Hofkoër. Dat leidde in het —M— v? hofkoer rooy v? 2x11 JAOR Donderdag 20 februari - Pagina 5 Het Hofkoër liet haar 11-jarig bestaan ook al niet onopgemerkt voorbijgaan. Dit carnavalsseizoen viert het Venrayse Hofkoër het feit dat deze zanggroep 22 jaar geleden werd op gericht en debuteerde in Circus Mök. Bij dit jubileum hebben de zangers besloten om eens terug te kyken op die 22 jaar en zoveel mo gelijk hoogtepunten op een CD te zetten. Ook tijdens Circus Mök kwam ging het Hofkoër met (ande re) nummers terug in de tijd. De CD van het Hofkoër kan nu al een suc ces worden genoemd. Van de dui zend exemplaren zijn er niet veel meer over terwijl de cassettes al lang uitverkocht zijn. De realisatie van de CD heeft on geveer een jaar voorbereiding ge kost. Voordat het Hofkoër in september de opnames kon maken in studio Jan Theelen te Munsterge- leen, alwaar ook de twee lp,s wer den opgenomen die het Hofkoër in het verleden heeft uitgebracht, moest er heel wat werk worden ver richt Dan praten we niet alleen over voorbereidingen wat de zang betreft. Ook organisatorisch was de jubileumcommissie van het Hof koër in de weer om de CD'met na me financieel rond te krygen. Het resultaat kon men zondag 24 november voor het eerst beluiste ren in Zaal in den Engel waarna het Hofkoër geen gelegenheid onbenut heeft gelaten om haar CD aan de man of vrouw te brengen. Ook a.s. zondag, tijdens het zon dagochtendconcert in de Schouw burg, zal men volop in de gelegenheid worden gesteld om de Hofkoër CD te bemachtigen. Op die CD zijn naast een groot aantal num mers van het Hofkoër ook vijf num mers van de Hofkapel te beluisteren. Nummers die de fer vente carnavalsvierders ongetwy- feld zeer bekend in de oren zullen klinken. De CD, die slechts f29,95 kost (niet veel voor 26 nummers oftewel 67 minuten carnavalsmuziek) is te koop zijn op de volgende adressen: cafe-cafetaria Thielen, Kennedy- plein; Cafe Truus Hulsman; HiFi Stereocentrum, Marktstraat; Wiel Swaghoven, Oude Oostrumseweg; Poels Rijwielen, Grotestraat; Jac Nooyen Herenmode, Grotestraat en Cafe 't Upke, Marktstraat. Aan de verkoop ook èen loterij ge koppeld. Iedereen die een CD koopt maakt kans op een CD-speler, be schikbaar gesteld door HiFi Stereo- centrum. De trekking van deze loterij zal na de verkoopcamjjagne plaatsvinden en de uitslag daarvan zal op 7 maart gepubliceerd worden in Peel en Maas. De jubileumcommissie van het Hofkoër is overigens zeer tevre den over de bijdrage van de spon soren, die de realisatie van deze CD mogelijk heeft gemaakt. Zij spreken daarom zeer veel dank uit richting Inalfa BV, Clephas BV, Cafe Cafetaria Thielen, Van Ham Reizen en drukkerij, boek- en kantoorboekhandel van den Munckhof. Een historische foto-. Het Hofkoër tijdens haar eerste optreden in Circus Mök, januari 1971. Deze week ruim aandacht voor het 2 keer 11-jarig jubileum van het Venrays Hofkoër. Een jubileum dat zyn hoogtepunt zal krijgen tydens het zondagochtendconcert op 23 fe bruari a.s. in de schouwburg van Venray. Dat concert zal dit jaar meer in de vorm van een zitting gegoten zyn dan dat het een concert is. Daar voor heeft de jubileumcommissie van het Hofkoër beslag weten te leg- Een van de nummers van het Hofkoër is het Wiemelding, met Circus Mök nog door gastzanger Pe ter Theeuwen, op schitterende wij ze bezongen. Aan het Wiemelding (discobal) zit een apart verhaal. De ze bal is nl. gemaakt door een oud- Venrayer, Jos Driessens. Jos woont al jaren in Eindhoven. Zijn hart ligt echter nog bij Venray want toen hij een aantal jaren .geleden gevraagd werd om dat Wiemelding te maken, was hij daartoe gaarne bereid. Ook voor de laatste Mök optredens van het Hofkoër is Jos Driessens ge vraagd om het Wiemelding op te knappen. Enkele bijzonderheden van deze bol: ze bestaat uit 12 vijf hoeken, 30 vierkanten en tweeën twintig driehoekjes. Het Wiemelding is beplakt met spie geltjes, maar liefst 792 in totaal.... gen op een keur van artiesten die zich niet alleen op het muzikale vlak maar ook op het humoristi sche vlak zullen laten gelden. Zo zuRen de Hofkapel, de Zwei Herzbu- ben, Cato en Hendrien (bekend van de Prinseproklamasie, Ger Frenc- ken (Limburgs kampioen buut 1992), Les Tbepets, de dansgarde van De Hazekeutel en natuurlek het Hofkoër acte de presence geven. Tijdens het programma, dat om 12.00 uur begint (een echt carnava lesk zondagochtendconcert dus...) zal verder de Bronzen Piëlhaas wor den uitgereikt aan Dhr. v.d. Bigge- laar en zal het boerebruidspaar van De Piëlhaas en dat van De Hazekeu tel worden gepresenteerd. Na afloop van het programma, rond 16.00 uur, zal de receptie van het Hofkoër volgen. De entree van het concert is gratis maar een programmaboekje (f2,50) is de moeite waard. Tydens het concert kunt U natuurlyk ook nog de jubileum cd winnen en dingt U mee naar een cd-speler be-; schikbaar gesteld door het HiFi Ste reocenter. De presentatie is in handen van Mieke Beerkens. OOO —M— v? hofkoer rooy v? 2x11 JAOR. t

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5