A.s. zondag: Joekskapellenfestival Uitreiking Aid Prinse Plak 1992 Uitreiking Reuzenkluut 1992 tfclovingsbal in schouwburg Jan Swinkels nieuwe jeugdprins na geslaagde jeugdzitting OOK 2 Circus Mök 1992 De Zagewetters Merselo De Karklingels Oostrum De Schanseknuppels Castenray PEEL EN MAAS 't Knölleke Leunen De Klutetrappers Vredepeel voor uw KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Pag, EEL EN MAAS Komende zondag, 2 februari, or ganiseert Venray's Koninklijke Har monie Euterpe voor de dertiende maal het jaarlykse joekskapellen festival. Het vindt plaats in de Ven- rayse schouwburg en begint om 14.11 uur. Het joekskapellenfestival neemt »n niet meer weg te denken plaats n binnen de lange reeks van evene menten rond de viering van het yen ray se carnaval. Het is een deel jeworden van de plaatselyke vaste- aovestraditie, en de publieke be- mgstelling voor dit evenement leemt elk jaar toe. Ook van de kant van de joekskapellen in onze ge meente wordt groot animo getoond; dit jaar nemen alle kapellen deel, met uitzondering van de Yssel- gteynse kapel Schabbeijoeks, die ^leze dag verhinderd is in verband met een plaatselyk muziekevene ment. Het totaal aantal deelnemen- e gezelschappen komt hiermee op I Het is verheugend, dat er dit jaar jok weer een dames-joekskapel aan (het festival deelneemt: het is de for- atie Van Tbete noch Blaoze. Naar j begrepen hebben, hebben de dames gevraagd om aan het begin van de middag te mogen spelen, omdat er dan nog niet zo veel publiek in de zaal is... De planken koorts zal hier wel een rol mee spelen! Misschien een reden te meer voor het publiek, om al vroeg in groten getale op te komen, om Van Tbete noch Blaoze een warm hart onder de riem te steken! Een bijzondere vermelding ver dient ook de kapel De Plaarzèk, die nu voor de dertiende keer deelne men, en dus nog nimmer een joekskapellenfestival hebben over- 'De organisatie van het festival is elk jaar weer een hele toer', zegt Joep Vossen van Euterpe, die na mens de harmonie de kontakten met de joekskapeUen onderhoudt 'Maar het is toch elk jaar weer fyn te mogen konstateren, hoe enthou siast en bereidwillig de muzikanten zyn, om mee te doen en hun steen tje bij te dragen aan het festin'. Ook aan belangstelling van kapel len buiten de gemeente Ven ray is er geen gebrek. Joep Vossen: 'Het is overweldigend! Op zich is het na- tuurlyk jammer, maar we moeten ons beperken tot de Venrayse ka pellen, want anders konden we een dag- èn avondvullend programma volmaken!' Kaartjes voor het festival zyn ver- krygbaar aan de kassa van de schouwburg, voor aanvang van de voorstelling. De entree (inclusief 1 konsumptie) bedraagt ƒ7,50. PROGRAMMA .11 Toetzengers Van Toete noch Blaoze Dikke Mik Tourniquet Heisa Zuutjes an Noeët Tuus De Plaarzèk Efkes Waachte Moj Zat Ut Göt Brandholt Göt Net Blaos Um Op Lang Zök Rats d'r Nève Luuster Efkes De Platvuut Finale Aanvang 14. 14.11-14.30 14.30-14,45 14.45-15.00 15.00-15.15 15.15-15.30 15.30-15.45 15.45-16.00 16.00-16.15 16.15-16.30 16.30-16.45 16.45-17.00 17.00-17.15 17.15-17.30 17.30-17.45 17.45-18.00 18.00-18.15 18.15-18.30 18.30-18.45 18.45- I Vastelaovesvereniging De Piël haas in Venray organiseert dit jaar de Boerenbruiloft zelf. De vereni ging streeft er naar alle festiviteiten voor het pubhek toegankelijk te maken. Het verlovings- of ondertrouwbal was tot nu toe veelal een besloten feest voor de organiserende vereni- ig. De Piëlhaas wil heel Venray rekken by deze avond, waarop :kend wordt gemaakt wie als iruid en bruidegom op vastelaoves- dinsdag in de onecht worden ver- ■nden. De hele familie is al ;kend op beide hoofdpersonen na. Zaterdagavond wordt dus heel Ven ray verwacht in de foyer van de schouwburg. Leden hebben op ver toon van hun lidmaatschapskaart gratis toegang, niet-leden betalen f3,50 entree. Tydens deze avond zal de Aid Prinse Kompeneej Ad H(]l in het tonnetje zetten. Aan H(jl is dit jaar de Aid Prinse Plak uitgereikt, van wege zyn verdiensten voor de Ka li tholieke Technische School, de j: jemeenschap die hy in tal van funkties diende en voor De Piël haas, waarvan hy vele jaren vice- voorzitter was. Het boerenbruidspaar hoopt op camavalsdinsdag door honderden, nee, liefst duizend Piëlhazen en Piëlhazinnen begeleid te worden naar het oude gemeentehuis aan de Markt voor de huwelijksvoltrek king en naar de receptie in de schouwburg. Ook kan iedereen deelnemen aan de boerenmoes maaltijd, die dit jaar in de grote tent wordt opgediend. Deelnemers die alleen overdag meedoen en na de optocht gesterat willen worden met koffie en brood betalen hier voor ƒ4,50. De kaarten voor de hele dag (inclusief dus de boerenmoes maaltijd) kosten ƒ12,50. Tydens het verlovingsbal zyn kaarten voor de boerenbruiloft te koop. Deze zullen daarna ook in enkele winkels te koop worden aangeboden. Een dag-plaquette voor de Boere- bruiloft geeft tevens recht op entree in de grote tent op dins dagavond! De Aid Prinse Kompenej. die in 1964 werd opgericht, heeft van neet af aan in haar statuten vastge- egd. dat zy zo mogelyk jaarlyks Een onderscheiding zou uitreiken i;:(aan een persoon, een groep of een rereniging die byzondere ver- ij liensten heeft voor Venray of de re- lo. De Aid Prinse Plak is de eerste sn oudste camavalsonderseheiding n die geest, die het Piëlhazenryk ••j kent Binnenkort zal Circus Mök zyn ;nt weer opslaan in de Venrayse eejekurf. Vrijdagavond 7 februari Bal het circusdoek voor het eerst ■i opengaan en zullen Prins Ton II en zijn adjudanten Fun en Peter in de •x piste van Circus Mök een keur van utiesten gaan ontvangen. By gestaan door Vorst Hub, de Raad van Elf. de garde van de Haze- keutel én de Hofkapel zal een ij: jvondvullend programma gepre- Jenteerd worden waarin dans, zang Sjwazel en cabaret elkaar afwisselen. Op vrydag 7 en 14 februari, zater- ig 8 en 15 februari én woensdag $12 februari zal het doek opengaan voor een groep die Circus Mök spektakulair zal openen, voor na- tuurlijk de lieftallige Kindergarde. een veelbelovend nieuw danstalent uit Ysselsteyn, First Choice, Dizzy en Music die op het gebied van dans, in allerlei stylen, hun beste ij vastelaovesbeentjes voorzetten. Ridder Henri, Page Zötje en 'n va- jg kantiegangér hebben de wazel hoog in hun vaandel staan, terwyi het niet meer "weg te denken Hofkoor.al ir de 22e keer van zich laat ho rn! Een kombinatie van muziek, en wazel wordt tenslotte in de •1ste gepresenteerd door de Tren- lesetters, de Sjawi's en het duo Oet- yloape. Tbt slot de joekskapellen die de tvonden muzikaal zuüen omlysten jdens de pauzes en na afloop. Artiesen die aUen op de bühne :j:j:j staan om het hooggeëerde publiek ij:jij een plezierige, ongedwongen, gezel- 'ge avond te biden. De commissie Circus Mök is er- jijijijivan overtuigd dat het zeer afwisse- :j:j:j! lende programma 1992 het publiek ijijij een stulye professionalisme voor- jijijij schotelt dat voldoet aan de vaste- laovesverwachtingen van alle Piël- •jiihazen en Piëlhazinnen. Er zyn nog enkele kaarten ver krijgbaar voor vrydag 7 februari en woensdag 12 februari, by Poels Ry wielhandel. Entree ƒ16,-. De plak werd in de loop der jaren o.a. uitgereikt aan Vorst Karei Wy- nen, schryver Toon Kortooms, par lementariër Hany Notenboom, redakteur Wim v.d. Munckhof, wet houder Henriëtte Pöels-Pétera, de- puté Frans v.d. Voort, e.a. Dit jaar valt de eer te beurt aan Ad Hyl, oud-direkteur van de Techni sche School in Venray. De heer Hyl zyn verdiensten liggen op de eerste plaats in de onderwyswereld. Hy had zitting in diverse door het mi nisterie van onderwys ingestelde commissies, zowel op regionaal als op provinciaal en landelyk niveau. De heer Hyl is momenteel nog ak- tief als voorzitter van de commissie edukatie en vorming van de Centra le van Ouderenverenigingen in Venray en de Maasdorpen. Zyn in zet voor volwassenedukatie blykt uit zijn voorzitterschap van de Volksuniversiteit Noord-Limburg en het bestuurslidmaatschap van de vrije academie. Ad Hyl is ook lid van het Dagelyks Bestuur van de VW-Venray en van het stichtings bestuur Stadspark Noord Thngent Zyn aktiviteiten voor de Venrayse vastelaovend vermeldden wy al eer der. Dit alles opgesomd is voor De ken Bruno Lucassen van de Aid Prinse Kompeneej meer dan vol doende om de in Cuyk geboren, maar zeer verdiensteiyke Piëlhaas, Ad Hyl, de Aid Prinse Plak om te hangen. De ceremonie protocollai re zal plaats hebben a.s. zaterdag 1 februari in de Beejekörf van Venray, om 21.15 uur, tydens het onder trouwbal van de Boerebrulleft, in aanwezigheid van tal van be langstellenden en genodigden. Op zaterdag 1 februari Prinsenbal bij De Zagewetters in Merselo. Aan vang 11 min. voor 9 in zaal 't Anker. Om 10 over half 10 aftreden van Prins Theo 2, Prinses Gerda en nar Eric! Daarna zal Prins Theo 2 in de APK opgenomen worden. Om kwart voor 11 is dan het grote moment aangebroken: bekendma king van prins carnaval 1992. Dit alles met medewerking van 't or kest Twilight Etalageruit vernield Puur vandalsme werd het ge noemd, het ingooien van een ruit van een aan de Grotestraat gelegen drukkery. De klusjesman zorgde ervoor dat het ontstane gat werd 'gedicht*. Onder grote belangstelling is za terdag 25 januari in Oostrum Pieter Verhagen als Prins Pieter I geïn stalleerd. De avond begon met het afscheid van residentie Van Dijk door Prins Peter I met zyn gevolg. Daarna to gen allen naar het gemeenschaps huis waar Prins Peter aftrad als prins en weer als Peter Gommans verder ging Hy werd opgenomen in de AAP (Aostrumse Aid Prinse) en in een envelop afgevoerd. Het publiek moest toen een half uurtje wachten totdat de nieuwe prins zich zou laten zien. Hiervoor was een grote gokkast op het podium geplaatst en verschillende keren werd door de Raad van Elf gepro beerd om de jackpot te halen. By de derde keer was het raak. Onder veel vuurwerk kwam Prins Pieter I te voorschijn. Aan de reakties van de zaal was te merken dat men het met deze keuze eens was. In zyn eerste speech riep Prins Pieter iedereen op om de carnavals avonden te bezoeken en vooral mee te doen aan de carnavalsoptocht op zondag toen kwam de grootste be proeving en wel de prinsendans met zijn vriendin Marian. Maar hier sloeg hy zich als een volleerd danser doorheen. Na een lange staande receptie kon de zaal feest vieren totdat Pieter I met zyn ge volg naar het Allemanscafé toog om deze te openen als nieuwe residen tie. Hier ging het feest door tot in de kleine uurtjes. Zaterdag 1 februari Jeugdprin senbal in zaal Van Dijck te Oostrum. Op deze avond zal Jeugd prins Txm I aftreden en de nieuwe jeugdprins, vorst en nar ziülen zich aan het publiek presenteren. Aan vang 19.00 uur. Boerenbruidspaar 1992: Trudy van Van Zinderen zien Cis en Wim van Van den Broeks Tilleke en Bert van Paulsen Ties zien Tb en van an de brugs Marie (Trudy en Bert Gee- rets). De verbinding in de onecht zal plaatsvinden op carnavalsdins dag in de schanseschop De Wis, aanvang 20.11 uur, aansluitend de receptie. Zondag 2 febr. kaartverkoop Ca- selse Bonte zittingsaovenden van 11.00 tot 13.00 uur in café Hesen. elke week nieuws Donderdag 30 januari - Pagina 11 Afgelopen zaterdag 25 januari werd in een bomvolle knoUentem- pel door Vorst Bert de nieuwe heer ser van het knollen ryk voorgesteld als Prins Hay d'n Vijfde met zyn leuze: 'Laot ze in D'n Haag mar mie- re, De KnoUeke's goan carnaval viere. Marco en zus Jolanda woont Erwin aan het rondeveld. Ily gaat, evenals Jeugdprins Bas, naar de KTS in Venray voor een vakopleiding. Hun grote hobby's zyn voetballen en carnaval vieren en zy zullen niets achterwege laten om de vastena vond 1992 in Leunen onvergetelyk te maken. Boerenbruidspaar: Peter en Louise Loenen-Driessen zijn in Leunen uitgeroepen tot Boeren bruidspaar 1992. Tydens de tradi tionele lieqjesmiddag op 12 januari jl. werden zij samen met de rest van het gezelschap voorgesteld aan de Leunse Knöllekes en Knöllinnekes. Het uitkomen werd dit jaar ver zorgd door buurtvereniging D'n Tamp, de buurt waar ook Peter en, Louise wonen. Op camavalsdinsdag zullen zy in de onecht worden ver bonden. Met ingang van 1 februari 1992 kan Pierre van de VUT gaan genie ten, welverdiend na 44 jaar aktief als schilder te hebben gewerkt en ontelbare huizen geschilderd en ruiten ingezet te hebben, vooral heel veel in Ysselsteyn. In 1961 trouwde "Pierre met Tiny Martens uit Deurae, in Ysselsteyn beter bekend als Tiny van Pierre en vestigde zich aan de Pater Tulp straat in Ysselsteyn. Twee zonen werden geboren die voorspoedig opgroeiden. Ook voor onze dorpsgemeen schap was Pierre zeer aktief. 41 Jaar is Pierre al lid van het ge mengd koor Vivace, waarvan hy ook nog een hele tyd voorzitter is geweest. Vele concerten, uitvoerin gen en opluisteringen werden mee verzorgd en iedere zondag de Gre goriaanse Hoogmis. Vanaf zijn 16e jaar wist de ge meenschap Pierre ieder jaar wel Daniël Wynands studeert nog en is als voetbaUer aktief by de jeugd van Ysselsteyn. Hy is de jeugdprins 1992 van de Piëlreuzen. Ergeriyke vernielingen aan bestelauto Een onder de flat van de Gouden Leeuw geparkeerde bestelauto van een inwoner was door vandalen Te- werkt'. Ruitenwisserbladen en spie gen waren er vanaf geslagen terwyl er verder diepe krassen in het plaatwerk waren aangebracht Auto terug voordat diefstal was bemerkt Donderdagmorgen werd op een bospad langs de Beekweg een per sonenauto aangetroffen, een Opel Manta, zonder wielen. De auto stond op de remt rommels. Verder waren uit de auto de geluidsboxen, de ontstekingskap en diverse ka bels gesloopt Aan de hand van het kenteken kon de politie vaststellen dat de auto op naam stond van een autohandelaar in Venray. De hande laar had van de diefstal nog niets gemerkt. By de mededeling dat de auto gedeeltelijk gesloopt was aan getroffen kon de poUtie nu tevens de aangifte van diefstal opnemen. Na een zeer goed bezochte jeugdzitting, georganiseerd door jeugdvastelaovendvereniging De Hazekeutel, nam het jeugdig cama- valspubliek van Venray afscheid van de oude Prins Rick I en maakte het op byzondere wijze kennis met de nieuwe prins. Jan (Swinkels) IV. Daarvoor had De Hazekeutel een bijzondere goochelact in huis ge haald, waarbij de oude prins werd weggetoverd in een kist en de nieu we jeugdprins uit die kist tevoor- schyn kwam. Jan Swinkels zal samen met zyn acy'udanten Pascal Loonen en Ramond Schwaghöfer de jeugd een prima vastelaovend gaan bezorgen, gesteund door Prins Ton II van De Piëlhaas. Behalve dat De Hazekeutel een nieuwe prins heeft, werd afgelopen zondag ook het nieuwe jeugdboe- renbruidspaartje bekendgemaakt. Dat zijn dit jaar Marieke Symons en Peter Lommen. gingen in het programma op te ne men onder het motto 'door de jeugd, voor de jeugd'. Dat resulteer de in een zeer geslaagd programma met o.a. de Judovereniging Venray, Gymnastiekvereniging St. Christof- fel, de Bandeliertjes terwyl ook de Garde en Raad van Elf van De Haze keutel zich niet onbetuigd het Kortom een prima middag waarby de jeugd zich optimaal heeft kun nen amuseren. De by na 40-jarige Hay Loenen woont met zijn vrouw Riny, zoon Daan en dochter Maud aan de Albi- onstraat Hy is werkzaam als bu schauffeur bij de Zuidooster. Hay is lid van het zittingscomité en sinds enkele jaren ceremoniemeester ty dens de zittingsavonden. Hy is ook al 26 jaar lid van SV Leunen, waar van 9 jaar als leider. Niet onvermeld mag blyven dat zyn vader Lei, mede-oprichter en eerste voorzitter was van onze carnavalsvereniging. Zaterdag 29 februari krygt ieder een de gelegenheid om de 36e prins van de Knöllekes te feliciteren en wel vanaf 20.11 uur bij café Mariens. De carnavalsvereniging De Piël- reus heeft al vanaf 1976 een specia le 'Orde van de Reuzenkluut'. Deze wordt eens per jaar uitgereikt aan een Ysselsteyner die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de hele dorpsgemeenschap. De Or de van de Reuzenkluut wordt dit jaar toegekend aan Pierre Janssen. Op zondag 2 februari tydens de liedjesmiddag wordt hem deze on derscheiding uitgereikt door Prins Robbert I. Vorst Lei zal Pierre toespreken namens de Piëlreuzen en de dorpsgemeenschap. Pierre is geboren in 1934 als zoon van Niesse Grad en Nel van Pouwels Tbon, op de Kempkensberg te Ys selsteyn. In een gezin van 9 kinde ren was het al vroeg aanpakken op de boerderij. Op 14-jarige leeftyd begon Pierre als schildersleerling by Frans Custers in de Paterslaan te Venray, daarna een achttal jaren bij Frits Janssen en tussentijds vervulde Pierre ook nog de militaire dienst plicht Daarop volgend werkte Pierre on geveer 15 jaar bij schildersbedryf Fleurkens in Ysselsteyn, daarna een 18-tal jaren by Gebr. Dirks in Deume. weer te vinden om te koliekteren voor een of ander goed doel. Bijzonder fijn vond Pierre het om aktief te hebben mogen meewerken aan de Revue en viering van 50 jaar Parochie Ysselsteyn. Hy is al 42 jaar lid van de Hout en Bouwbond FNV waarvan al 26 jaar de plaatselyk vertegenwoordi ger die zorgdraagt dat iedereen het vakantiegeld op tyd krijgt en de in- schryvingen voor de WW-uitke- ringen verzorgd. Daarby is Pierre ook nog de FNV-voorzitter afd. Ys selsteyn. In 1974 was Pierre Prins Carnaval van de Piëlreuzen. ook als de prin senwagen geschilderd moest wor den, deden de Piëlreuzen nooit vergeefs een beroep op Pierre. Al met al ruim 40 jaar zeer aktief in de Ysselsteynse gemeenschap met name in het jeugdwerk, een echte Reus die het zeer zeker ver diend om een keer extra in het zon netje te zetten en hem te eren met de hoogste onderscheiding De Reu zenkluut voor het vele belangeloze werk voor ons Peeldorp Ysselsteyn. Jeugdprins 1992: DANIËL I Zondagmiddag 26 januari werden in flitsende en decibellen metende discosferen de nieuwe heersers over de Leunse jeugd voorgesteld. Prins der Piëlreuzen ROBBERT I Erwin Berden werd als Jeugd- vorst Erwin bekend gemaakt Met vader Piet moeder Gerda, broer li Op het 10 januari gehouden Jeugdprinsenbal in gemeenschaps huis De Kleine Loef is uitgeroepen tot jeugdprins van de Kluutjes 1992 Prins Rudy I (Klaassen). In het da gelyks leven is Rudy leerling van de Biologische School. Op het 18 januari gehouden Prin senbal in gemeenschapshuis De Kleine Loef is uitgeroepen tot de 23e prins van de Klutetrappers 1992 Prins Alex I (van Bakel). In het dagelyks leven is de prins veehou der, met als hobby's: trakteren, ma chines en sleutelen. De prins en de jeugdprins hou den receptie op zondag 23 februari in gemeenschapshuis De Kleine Loef van 11.11 tot 14.11 uur. De jeugdzitting stond dit jaar ge heel in het teken van het circus en in het teken van de jeugd. De Haze keutel was er nl. in geslaagd om de jeugd van enkele Venrayse vereni- 1992 Robbert Stevens is als lasser ak tief in het lasbedryf dat hy samen met zyn vader runt. Met als hobby motorrijden zyn Robbert en zyn vrouw Petra veel onderweg en be zoeken zy veel autospeedway wedstryden. In zyn jeugtyaren was Robbert als hofnar zeer aktief en heeft daar de grondbeginselen van carnaval vieren geleerd. Zijn leus: 'Dür de weak is het la sapparaat mien rechterhand, mar mit de Caraavalsd&lg de Piëlreuzen en Piëlreuzinnekes uut üt Piëlreu- zenlandü!' Bas Litjens werd als Jeugdprins Bas d'n Urste bekend gemaakt. Bas woont met vader Leo, moeder Els en zus Sandy in de Vullingsstraat. Jeugdprins Bas nodigt alle jeugd van Leunen uit om er samen met hem en zyn gevolg een fyne vaste navond van te maken.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 11