JEUGDZITTING AZEKEUTEL liS5!S15ïl 50% KORTING ZONDAG 26 JANUARI 1992 AANVANG 14.11 UUR SCHOUWBURG Oriëntatieprogramma's/ Kursussen voor mensen zonder werk Jeugdzitting van De Hazekeutel in teken van Circus Veldeke besteedt aandacht aan Venrays Woordenboek Lopers uit regio a.s. zondag in 16e Venrayse Vlakwatercross opruiming morgana DE LAATSTE STREEP DOOR DE LAAGSTE PRITS DE WINTERKOLLEKTIE 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN Loopspektakel in Vlakwatergebied 20 - 50% Onze winterkollektie NU voor de UNG Kursus Voedsel en Derde Wereld PEEL EN MAAS Lezing over groepswonen 50+ J PEEL EN MAAS Donderdag 23 januari - Pagina 7 Op zondag 26 januari a.s. houdt de jeugdvastelaovesvereniging De Hazekeutel weer haar jaarlijkse jeugdzitting. Dan zal bekend wor den wie de nieuwe jeugdprins van De Hazekeutel zal worden. Het uit komen van die nieuwe jeugdprins zal echter vooraf gegaan worden door een wervelende middag waar in als thema het circus centraal zal staan. Zeer bijzonder aan deze jeugdzit- ting is dat steeds meer het accent wordt gelegd op het gegeven 'door de jeugd, voor de jeugd'. Daarom zal een groot aantal Venrayse vereni gingen deelnemen aan deze mid dag, die om 14.11 uur begint in de schouwburg van Venray. Voor die tijd kan men weer mee doen aan de inmiddels traditionele ballonnenwedstrijd. Wie weet komt jouw ballon ook in de voormalige Sovjet Unie terecht. Van half twee tot ongeveer half drie kunnen kin deren hun ballon oplaten. In de schouwburg bestaat er de gelegenheid om geschminckt te worden. Diverse leden van Jong Ne derland zullen daar voor zorgen. Vorig jaar was de presentatie van de twee Hazekeutelliec^es een groot sukses; Reden om ook dit jaar weer De Bandeliertjes op te laten treden. De cassette is overigens tydens de jeugdzitting verkrijgbaar. In een circus hoort akrobatiek en gymnastiek. Twee verenigingen, St. Christoffel en de Judovereniging Venray zullen daarvoor zorgen. De eerste vereniging heeft twee acts, een met hoepels en een met salto's, flik-flaks en andere kunstjes. De Ju dovereniging Venray staat tijdens de carnavalsdagen bekend om hun act met De Stieve. Tijdens de jeugd zitting wordt deze act door jeugdle den van deze vereniging in een klein jasje gestoken. De garde van De Hazekeutel is ook dit jaar weer present met een circus-achtige dans. Naar wij heb ben vernomen zullen ook de jon gens van de raad van elf daar by betrokken worden. In een circus hoort ook een goo chelaar. De Hazekeutel presenteert met trots een goochelaar die met twee acts tot mysterieuze onthullin gen zal komen. Meer kunnen en mogen we daarover niet vertellen. Behalve het uitkomen van de nieuwe jeugdprins, tussen 16.00 en 17.00 uur, zal in de loop van de mid dag ook het nieuwe jeugdboeren- bruidspaartje bekend worden gemaakt. Verder vindt ook de uit reiking van de Orde van de Haze keutel plaats, die dit jaar aan mevr. Olde Daalhuis zal worden over handigd. Om deze middag ook muzikaal te doen slagen zal de joekskapel Van Toete Noch Blaoze, die geheel uit da mes bestaat, enkele vrolijke noten spelen. De mensen van De Spring plank zijn ook nog aanwezig, om De Hazekeutel te ondersteunen bij het vlekkeloos laten verlopen van deze, zoals het er nu naar uit ziet, zeer byzondere middag. Dus, tot zondag 26 januari, vanaf 14.11 uur in de Schouwburg. 'Ik boek mijn vakantiereis bij Rottink omdat ze een reisburo zijn met een hart voor de klant en daarom voor mij nr. 1 in Nederland', was de winnen de slagzin n.a.v. een prijsvraag van Reisburo Rottink. De prijs, een 3-daagse busreis naar Eurodisney voor 2 personen, werd ge wonnen door mevr. A. van den Berg uit Holthees. Op donderdag 23 januari begint om 20.00 uur een avond in zaal In den Engel, die geheel in het teken zal staan van het Venrays Woor denboek. De samenstellers, Willy Schols en Frits Linssen zullen ingaan op de wijze waarop het Venrays Woorden boek is samengesteld en gedeelten hieruit behandelen. Hoewel de we tenschappelijke benadering in de inleiding voor wetenschapsbeoefe naars een schat aan informatie bevat over klankkarakter, de spraakkunst, taalopbouw en woor den van de Venrayse taal, is de wyze waarop het woordenboek is gefor meerd niet elitair-wetenschap pelijk. Inhoudelijk gezien konstateert men dat de taal van de gewone man of vrouw, van de gewo ne Venraynaar tot uitdrukking wordt gebracht. De samenstellers zullen hier uitvoerig op ingaan, waarbij er ruimschoots gelegen heid is voor het stellen van vragen. Na de pauze volgt er een kwis waarbij een aantal Venrayse woor den worden behandeld. Van deze woorden worden drie mogelijkhe den gegeven over de betekenis of het ontstaan van het betreffende woord. Het geheel zal luchtig en hu moristisch van aard zyn. Het ge bruik van het Venrays Woorden boek is toegestaan. Als men af mag gaan op de veelal geestige en vermakelijke omschrij vingen in het woordenboek, zal de ze kwis zeker in de smaak van het publiek vallen. Uiteraard zijn alle Veldeke-leden en belangstellenden van harte wel kom. De entree is zoals gebruikelijk bij Veldeke Venray, gratis. GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond Op zondag 26 januari organi seert Atletiekvereniging Venray- Regio voor de vyftiende keer de Vlakwatercross. Aan deze cross gaat de 3e Jo van Oers-herden- kingsloop voor scholieren vooraf. De cross gaat over een parcours in de 'groene long van Venray', een gebied met bos en stuifzand. Het parcours is altijd zeer in trek geweest by atleten uit Noord- Limburg en Oost-Brabant en de verwachting is dat velen van hen weer hun opwachting zullen ma ken aan de start. De Vlakwater cross is altyd goed geweest voor een sportieve stryd op het scherp van de snede. Ook dit jaar zullen leerlingen van de basisscholen in de gemeente Venray strijden om de Jo van Oers- Memoriaal. Atletiekvereniging Ven ray en de gemeente Venray houden met de stryd om dit kunstwerk van de Venrayse kunstenaar Piet Her mans samen de herinnering aan de overleden wethouder Jo van Oers levend. Scholen kunnen deelnemen in teamverband, maar zij kunnen leerlingen ook individueel in schrijven. De start van de Vlakwatercross is dit jaar voor het eerst op de Vlakwa- terweg in de buurt van de Kemp- weg. Deze verplaatsing is het gevolg van de sluiting van het oude zwem bad. Dat zal tot gevolg hebben dat langs en in de buurt van de Kemp- weg nogal wat auto's geparkeerd zullen staan. PROGRAMMA Het programma van de Vlakwa tercross is als volgt: 10.00 uur Jo van Oers-Herdenkingsloop voor scholieren; 10.45 uur Bowling Venray-volksloop voor trimmers en trimsters van 15 jaar en ouder over 3800m, 7600m of 9500m; vanaf 12.00 uur KNAU-wedstrijden, waar onder om 10.50 uur de vrouwen- cross (4500m); om 14.20 uur de korte cross over 1900m en om 14.40 uur de Pankenloop voor jongens-A (5700m), Mannen (11400) en Vetera nen (7600m). Er zijn in iedere kategorie prijzen (bekers, staanders of medailles) be schikbaar en onder de deelnemers aan de Bowling-volksloop worden bovendien pfyzen in natura ver loot Prijzen worden, indien haal baar, onmiddellijk na de wedstry- den uitgereikt. Uitreiking van de Jo van Oers-Memoriaal zal zijn na af loop van de Bowling-volksloop. De verwachting is dat Venrayse at leten weer hoge ogen zullen gooien in de verschillende kategorieën. Wie wil genieten van een sportieve strijd in een mooie omgeving kan aan de wedstrijd deelnemen maar ook eens komen kyken. De Vlakwa tercross is een wedstrijd die mee telt Het parcours is goed te bereiken en biedt toeschouwers de mogelijkheid het wedstrijdverloop op de voet te volgen. kortingen van profiteer nu van de vriendenprijzen bij Morgana natuurlijk! slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer, 08855 - 71488 Portemonnee 'gerold' Maandagmiddag werd van een 66-jarige Venrayse dame, toen zij op de bus stond te wachten by het busstation van de Zuidooster, haar portemonnee 'gerold'. In de porte monnee zaten een klein geldbedrag en een strippenkaart Van de diefstal werd aangifte gedaan. GROTESTRAAT 93 VENRAY. TEL. 04780-81214. De Stichting RISC, afdeling Werk- lozenwerk, start in februari met de volgende oriëntatieprogramma's: oriëntatieprogramma lassen/me- taalbewerken/GAWALO (gas, wa ter, loodgieten) oriëntatieprogramma bouwI hout oriëntatieprogramma infor matica. Doel van deze oriëntatieprogram ma's is deelnemers kennis te laten maken met technische vaardighe den/technische beroepen en toe te leiden tot vervolgopleidingen. De programma's zijn kort. In 10 tot 15 weken bent u minimaal 2 dagdelen per week aktief aan de slag. Daarnaast worden de volgende kursussen georganiseerd: lassen houtbewerken motorvoertuigentechniek machineschrijven/tekstverwer- ken basisinformatica/oriëntatie toe- passingsprogramma's/D-base Zowel de kursus machineschrijven als de kursus tekstverwerken bieden de mogelijkheid tot het be halen van een diploma op verschil lende nivo's. In de kursus basisinformatica maakt u kennis met de computer en al zijn moge lijkheden, terwijl in de kursus oriëntatie toepassingsprogramma's onder meer aandacht wordt besteed aan tekstverwerken, data base, spreadsheetprogrammatuur. De oriëntatieprogramma's en de kursussen vinden voornamelijk plaats in de leer-Averkplaatsen van de stichting in Venray of Horst In deze leer-Averkplaatsen wor den ook andere aktiviteiten georga niseerd, zoals kleding maken, machinaal breien en edelsmeden. Informatie/aanmelding Voor nadere informatie, alsmede aanmelding kunt u terecht op de leer-Averkplaats Venray: (adres: Prins Bemhardstraat 12, tel. 04780-87212) Voor toezending van de kursusfol- der en eventuele andere informatie kunt u térecht bij de Stichting RISC, tel. 04780-86245 (by voorkeur tussen 09.00-11.00 uur). Geluidsoverlast De Sprank Bewoners van de Hubenhof en de Kempweg klaagden zaterdagavond bij de politie over geluidsoverlast vanuit zwembad De Sprank. Het door de politie ingestelde onder zoek wees uit dat de klacht terecht was. De politie verzocht de muziek zachter te zetten en aan dat verzoek werd voldaan. Rond middernacht kwamen weer dezelfde klachten bij de politie binnen en weer verzocht de politie de muziek zachter te zet ten, waaraan werd voldaan. De poli tie zal met de gemeente kontakt opnemen om herhaling te voor komen. Auto in brand Zondagmiddag wilde een inwo ner in de Fkgotstraat zyn auto star ten. Na een harde knal ontstond brand in het motorcompartiment De brandweer bluste de brand, die overigens al een behoorlijke schade had aangericht. De brand veroor zaakte een enorme rookontwik keling. Derde verdachte aangehouden In de loop van donderdag werd in Venray een 25-jarige man van Tsje chische nationaliteit die elders in Nederland verblijft in afwachting van zijn asielaanvraag, aangehou den. Hy wist dinsdagavond te ont komen, toen de politie op de Laagriebroekseweg een auto aan hield, waarvan de inzittenden be trokken waren geweest by een insluiping in een woning aan de Leunseweg. De politie kon de auto aanhouden dankzij medewerking van een buurtbewoner. Omdat in de auto goederen werden aangetroffen die van diefstal afkomstig waren, werd het drietal ingesloten. Voor hun asielaanvrage zal nu een ver korte aanvrage worden ingediend. Het drietal zal worden voorgeleid aan de officier van justitie in Roermond. Klachten buurtbewoners bleken terecht Zaterdag werden door de politie op de Kulutweg snelheidskontroles gehouden. In totaal werden 169 auto's gekontroleerd. waarvan er 34 de maximum toegestane snelheid overschreden. De hoogst gemeten snelheden lagen tussen de 72 en 79 km per uur. De betrokken overtreders kun nen de acceptgirokaart, die afhan kelijk van het aantal 'te hoge' kilometers tussen 50,- en ƒ200,- zal bedragen, tegemoet zien. Deze snelheidskontrole werd, op uitnodiging van de politie, bijge woond door twee jongens uit de wijk, die zich in een brief aan de burgemeester hadden beklaagd óver het rijden met grote snelhe den in hun wijk. Het resultaat van deze korte kontrole bevestigde de klacht, met het onvermijdelijke ge volg, dat de aandacht van de politie zich vaker op deze weg en in deze wyk zal richten. Gestolen auto in Geldrop teruggevonden Maandagavond 20 januari werd een op de parkeerplaats bij het zwembad De Sprank geparkeerde personenauto van een inwoner ont vreemd. De auto werd in de loop van dinsdag in de gemeente Gel- drop zwaarbeschadigd teruggevon den. Ook waren op de auto diverse schuttingwoorden aangebracht Op zijn verjaardag Net op zyn 21e verjaardag ontdek te een bewoner van het Look dat in zijn auto was ingebroken. Toegang was verkregen door het inslaan van het tochtraampje. Ontvreemd wer den de cd-speler met 12 cd's en de aanwezige radio. Dezelfde nacht werd door het lossnijden van de voorruit toegang verkregen tot de auto van een fami lielid die aan de Kruidvlier woont De stereo-installatie werd ont vreemd. Venray, Grotestraat 62 Inbraken in woningen Op zeer grove en brute wyze is huisgehouden bij inbraken in twee woningen. Via de bijkeuken was toegang verkregen tot een aan de Eindstraat gelegen woning. In alle vertrekken, behalve op zolder, was kennelyk gezocht naar geld en sie raden. maar de wyze waarop alle la den en kasten waren doorzocht was meer dan ergerlijk. Door het ingooien van een uit de tuin afkomstige klinker van de ser redeur, werd toegang verkregen tot een woning aan de Kolkweg. Ook hier was de dader op zeer ruwe wy ze tewerk gegaan by het zoeken naar geld en sieraden. Ontvreemd werden enkele gouden sieraden en de kaartpot met een bedrag van ƒ180,-. Gestolen auto 'gestript' teruggevonden De voorzorgsmaatregelen, die de eigenaar van een personenauto aan de Kuiperstraat had getroffen voor diefstalbeveiliging, bleken niet per- fekt te werken. De auto werd voor de woning ontvreemd, hoewel een wielvergrendeling was aange bracht. Daarvan moet de dader op de hoogte zijn geweest, want de sleutel van die wielvergrendeling had hy in het dashboardkastje ge vonden- De auto werd zonder wielen aan de Ossendijk teruggevonden. Ook waren andere onderdelen van de auto 'gestript'. De autoradio, die de eigenaar had opgeborgen onder zijn zitplaats, was eveneens ver dwenen. Vandalisme Weer werd het schoolbestuur van de basisschool De Meent aan de Kapelstraat te Leunen, gekonfron- teerd met vandalisme. Er sneuvel den deze keer een viertal ruiten. Uit het onderzoek kwam niet duidelijk naar voren of de ruiten door kogel tjes uit een luchtdrukpistool dan- wel door het afschieten met een katapult waren vernield. Wat wel vast staat is dat het schoolbestuur uit eigen middelen voor vervanging moet zorgen. Inbraken in auto's Door het inslaan van een raampje werd toegang verkregen tot de per sonenauto van een inwoner, die ge parkeerd stond aan de Bolderik. Uit de auto werden de reservelampen en zes cassettebandjes ontvreemd terwijl vergeefs getracht was de ra- diocassettespeler te ontvreemden. Door forcering van het portierslot werd toegang verkregen tot een aan de Stationsweg geparkeerde perso nenauto van een inwoner. Ont vreemd werd de radiocassette- speler ter waarde van 525,-. De kursus Wereldvoedselvraag- stuk die in Venray op woensdag avonden vanaf 5 februari wordt gehouden biedt nog plaats voor be langstellenden. Met grote regelmaat konfronte- ren de krant radio en televisie ons met de ongelijke verdeling van voedsel. Meestal gaat dat gepaard met het vermelden van een giro- en banknummer. Dit soort berichten en nare beelden roepen bij velen vragen op waar nauwelijks of geen antwoord op komt Zoals: ik geef wel eens wat maar komt dat wel goed terecht? Zijn wij hier verant woordelijk voor? Biedt het geven van geld de echte oplossing? Het is een feit dat we hier in het westen zitten met grote landbouw overschotten. Bovendien hebben we meestal zonder daar bij stil te staan de Derde Wereld dagelijks op ons bord; een kop koffie, thee, een lekkere banaan of reep chocola vin den we heel gewoon. Dit zyn voed- selexporten van dóAv. In de kursusbijeenkomsten bespreken we de achtergronden van voedseltekorten, onze betrok kenheid daarbij en perspektieven voor veranderingen. Thema's die aan de orde komen: informatie voorziening en' media, 'overbevol king', moderne landbouwmetho den, milieubehoud, politiek en ontwikkelingssamenwerking. Daar bij wordt gebruik gemaakt van dia presentaties, video's, inleidingen, opdrachten en diskussies. Er zijn vyf bijeenkomsten. Voor opgaves en informatie: Volksuniversiteit Venray. tel. 04780- 80185 of IKVOS Venray. tel. 04780- 86058. uw weekblad Op 27 januari komt dhr. A. v. Cuyk van de LVGO (Landelijke Ver eniging Groepswonen Ouderen) een inleiding houden en een video film vertonen over het hoe en waar om van groepswonen 50+. Iedereen die belangstelling heeft of gewoon nieuwsgierig is, is van harte welkom. Deze bijeenkomst wordt gehou den op 27 januari a.s. om 20.00 uur in het RISC-gebouw, Kennedyplein 1 te Venray. Er wordt een bijdrage in de kosten van ƒ5,- gevraagd. In verband met de grootte van de lokatie graag een telefoontje vooraf naar 04780-10157.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7