Carnavalsvereniging De Keavers viert haar 3x11 jaar bestaan Ton (Alders) d'n twedde nieuwe prins bij De Piëlhaas Bronzen Piëlhaas voor Jo van den Biggelaar Orde van Verdienste 1992 voor echtpaar Arts-Gielen 't Dartele Veulen Circus Mök 1992 Hazinneaovend PEEL EN MAAS Onderscheiding van De Zagewetters De Karklingels Oostrum 'Nog Nie Misschien' in finale Limburgs Vastelaovesleedjes Konkoer De Schanse knuppels Castenray PEEL EN MAAS Donderdag 23 januari - Pagina 5 In de herfst van 1959 werd door een zestal mensen uit Holthees en Smakt een carnavalsvereniging opgericht. Deze zes personen vorm den ook het eerste bestuur, waar van Jo Rongen voorzitter werd. De naam De Keavers werd voorgesteld door Miel Kallen. De residentie was toen bij café Piet Smits, terwijl toen de eerste feesten gevierd werden in zaal Beatrix, nu zaal Trefpunt. Tijdens de eerste twee jaren van het bestaan hadden ze een beschei den programma. Zo was er in die ja ren geen prins en raad. Maar in 1961 werd wel de eerste Boeren bruiloft gehouden, met als boeren bruidspaar Piet Logtens en Nel van Dijck. Zij zouden na in de onecht te zijn verbonden, later ook in de echt verbonden worden. Nadat in deze twee jaren geld werd ingezameld, door middel van diverse akties, konden mantels en steken bekostigd worden, waardoor in 1962 gestart kon worden met als eerste prins Prins Harrie I (Wijen- berg), Vorst Jaap Bonants en nar Martien Smits. Daar er in die jaren weinig aanbod was van orkesten, werd door diverse mensen spon taan een hofkapel opgericht TERUGBLIK In 1963 waren het Prins Martien I (Smits), met zijn Vorst Harrie Wijenberg, die het carnaval in het Keaversriek aanvoerden. Het jaar daarop werd Martien Smits als vorst gekozen, maar in 1965 werd besloten om een vorst voor een lan gere periode aan te stellen. Dit werd Harrie Wijenberg. Intussen werd Jo Rongen opgevolgd door Miel Kallen als voorzitter. De eerste lustrumprins werd in 1966 Prins Peter I (Ermers). Het carnaval ging steeds beter draaien, hetgeen resulteerde in de eerste pronkzitting in 1969, die ieder jaar weer een grote doipshappening is door de overweldigende belangstel ling. Twee avonden uitverkocht. In 1970 bestond de carnavalsver eniging 11 jaar, met als prins Prins Ben I (Bonants). Een jaar later verscheen voor de eerste keer 't Eikeblèdje, dat dit jaar voor de 2xll-de keer uitkomt. Ook was er dat jaar een tweede lustrum prins, in de persoon van Prins An- toon I (van Dijck). Tben werd ook de Hofkapel heropgericht, die nu, al is het in een iets gewijzigde samen stelling, nog steeds de muzikale omlijsting van het eamavalsgebeu- ren in Holthees en Smakt verzorgt. In de loop der jaren hebben ze de door Peter Deenen verzonnen naam De Schévè Schuuvers ge kregen. De derde lustrumprins was Prins Nico I (van Tilburg), die in 1979 als voorzitter van De Keavers werd ge kozen. Hij volgde Miel Kallen op, die de voorzittershamer 16 jaar lang met groot enthousiasme gehan teerd heeft. Met de nieuwe voorzitter aan het roer, werden al plannen gemaakt om het 2x11 jubileumjaar te vieren, in een grote feesttent. De primeur daarbij was, dat CV De Keavers het eerste gemeentelijk camavalstref- fen heeft georganiseerd. Tijdens dit jaar was Prins Sjaak I (Koopmans) zowel jubileum- als lustrumprins. Ook werd de boerenbruiloft nieuw leven ingeblazen, met als boeren bruidspaar May Koenen en Gerrie Coppus. Dit gebeuren mag inmid dels ieder jaar weer tot een van de hoogtepunten van het carnaval ge rekend worden. Na 25 jaar vorst te zijn geweest, gaf Harrie Wijenberg te kennen, dat hij een punt zette achter zijn aktiviteiten. In al die jaren heeft hij alle prinsen begeleid en de carnaval in het Keaverriek gestimuleerd. In 1985 werd Vorst Peter Deenen de vierde vorst van 't Keaversriek. In 1976 werd de inmiddels al weer zesde lustrumprins van De Keavers voorgesteld. Prins Theo II (Wijnen). Om het carnaval nog aan trekkelijker te maken werd een liedjesavond ingesteld met mede werking van joekskapellen van di verse carnavalsverenigingen uit de buurt. Op deze avond wordt door een officiële jury, de carnavals- schlager van het jaar gekozen. Vorig jaar was men toe aan de zesde lustrumprins. Prins Rob I (Coppus), die nadat hij afscheid ge nomen had van een 'kei moj cama- valsjoar', opgevolgd werd door Prins Math II (Direks), die nu De Keavers door het 3x11 jubileumjaar zal loodsen onder het motto 'Nie hijse of schuuve, mdr hosse en pruuve'. Ook het boerenbruidspaar is in middels bekend. In het 3x11 jubi leumjaar werden Sjaar van de Winkel en Christien van Tilburg- Dircks door Prins Math II en Vorst Peter letterlijk uit de zaal geplukt Om dit jubileum op een passende wijze te vieren is er een groots feest programma opgezet, dat gehouden wordt in de feesttent op sportpark De Halt te Holthees. PROGRAMMA Vrijdag 31 jan.: Grootse Pronk zitting, aanvang 19.30 uur met o.a. Sjang en Kueb; Kees Verhults; de Sjawi's; Marai Deenen; Neutjes Rang, e.v.a. Dit alles muzikaal om lijst door de Schévè Schuuvers. Zaterdag 1 febr.: Bobo's Kinder show, aanvang 14.00 uur, entree gratis. Tevens is er een ballonnen wedstrijd voor de kinderen, 's Avonds De Havenzangers, aan vang 21.00 uur. Zondag 2 febr.: Receptie CV De Keavers. aanvang 18.00 uur. Vanaf 19.45 uur is er een Carnavalstreffen met de Keieschieters; de Huibuuke; de Plekkers; de Bliekers; de Snèw- bulte. Met optredens van El Capo- na's en de bandparodist Mami Deenen. De kaartverkoop voor de Pronk zitting en De Havenzangers is bij Jan Hoezen, Rodermansstraat 5a, Holthees, tel. 04782-703. Zaterdag 11 januari, jl, is de 38e prins van 't Dartele Veulen onder grote belangstelling in 'n schip en vermomd als kapitein zaal 't Veulen binnengevaren. Hy zal de Veulenaren met de vastelaovend in 1992 voorgaan als Prins Bert den Urste onder 't motto 'Mit de vastelaovend gón wej as en ne trein'. Binnenkort zal Circus Mök zyn tent weer opslaan in de Venrayse Beejekurf. Vrijdagavond 7 februari zal het circusdoek voor het eerst opengaan en zuUen Prins Tan II en zijn adjudanten Fun en Peter in de piste van Circus Mök een keur van artiesten gaan ontvangen. Bijgestaan door Vorst Hub, de Raad van Elf, de garde van de Iiaze- keutel én de Hofkapel zal een avondvullend programma gepre senteerd worden waarin dans, zang, wazel en cabaret elkaar afwisselen. Op vrijdag 7 en 14 februari, zater dag 8 en 15 februari én woensdag 12 februari zal het doek opengaan voor een groep die Circus Mök spektakulair zal openen, voor na tuurlijk de lieftallige Kindergarde, een veelbelovend nieuw danstalent uit Ysselsteyn, First Choice, Dizzy en Music die op het gebied van dans, in allerlei stijlen, hun beste vastelaovesbeentjes voorzetten. Ridder Henri, Page Zötje en 'n va kantieganger hebben de wazel hoog in hun vaandel staan, terwijl het niet meer weg te denken Hofkoor al voor de 22e keer van zich laat ho ren! Een kombinatie van muziek, zang en wazel wordt tenslotte in de piste gepresenteerd door de Tren- nesetters, de Sjawi's en het duo Oet- Tbt slot de joekskapellen die de avonden muzikaal zullen omlijsten tijdens de pauzes en na afloop. Artiesen die allen op de bühne staan om het hooggeëerde publiek een plezierige, ongedwongen, gezel lige avond te biden. De commissie Circus Mök is er van overtuigd dat het zeer afwisse lende programma 1992 het publiek een stukje professionalisme voor schotelt dat voldoet aan de vaste- laovesverwachtingen van alle Piël- hazen en Piëlhazinnen. Overtuig uzelf; er zijn nog kaarten verkrijg baar tijdens de vrije verkoop. De vrije verkoop voor deze vijf avonden vindt plaats op: vrydag 24 januari a.s. van 19.00-21.30 uur in de foyer van de schouw burg. Vanaf 18.00 uur zullen volg nummers uitgedeeld worden. Gezien het nog aantal beschikba re kaarten voor alle avonden wor den er maximaal 10 kaarten per persoon verkocht- Entree ƒ16,-. BLIEF WAKKER, PIÉLHAASü! Op vriendelek verzuuk van 'n paar hazinne wiër ien 1982 vur 't urst ien Rooy ennen 'Hazinneao vend' georganisiërd. 't Was 'n groët sukses, mit gevolg dat 't dit jaor vur d'n 11e kiër gehalde zal gaon werre, öp donderdag 27 febbrewarie. 8 Kasteleins en 8 blaoskapelle zun dit jaor ur mitwerking gaeve an dit buute/binne-gebeure. Um alles goed te laote verloëpe zal binnekort de gebruukeleke be- spraeking gehalde werre, zoëdat ok dizzen 11e kiër sukses verzekerd is! Om precies kwart voor twaalf, af gelopen zaterdag, kwam aan het slot van een geslaagde Prinsenpro- klamasie. Ton Alders als nieuwe prins van vastelaovesvereniging De j Piëlhaas op het toneel tevoorschijn. Dat gebeurde na een goed opgezette spelshow, geleid door Vorst Hub, waarbij Ton, samen met zijn adju danten Peter van der Markt en Fun Sybers 'als sterksten uit de bus wa ren gekomen'. Een interessant de tail daarbij is dat Ton, en ook Fun, als debuterende Raad van Elf-leden, de hele avond al op het toneel had- den gezeten... PROKLAMASIE De Prinsenproklamasie begon of- ficieel om 20.11 uur maar Van Huu- j re Zegge, die elk jaar de proklama- sie op bijzondere wijze opluistert, had nog een Oscaruitreiking voor de beste Piëlhaasprins opgezet De genomineerde prinsen en ook alle andere proklamasiegangers, wer den daarom op bijzondere wijze ontvangen bij de voordeur van De Beejekurf. Een act die binnen in de foyer op grootbeeldscherm te vol gens was, net als de rest van het programma. Net voor de pauze vond de daadwerkelijke uitreiking plaats. Omdat een overijverige poetsvrouw de haze-oscar van de ta fel veegde werd maar besloten dat alle genomineerden het haasje wa ren geworden. Dansacts waren er van het ballet van Nica van der Windt, in Weense stijl met erg mooi gemaakte kostuums, en van Dansschool Jans sen, die een temperamentvolle Zuidamerikaanse dans ten tonele bracht. Van de Venrayse verenigingen die de Prinsenproklamasie jaarlijks opluisteren had Euterpe een leuke j act met kinderliedjes. De zaal moest raden welk liedje uitgebeeld was en dat werd dan ook al vaak in gezet voordat Euterpe de eerste no- j ten had gespeeld. Het Venrays Mannenkoor was ook weer present met enkele vlotte stemmingsliede ren. Nieuw was de zangroep Confet- tie die de Beatles weer liet herleven. Voor een vrolijke noot zorgde het Horster duo Um en Um die met hun liecfjes veel bijval oogstten. Datzelfde kan ook gezegd worden van het duo Cato en Hendrien dat samen met het duo Jan (Driessen) en Jos (Waals) nog eens wat memo rabele punten van Venray vertoon de, voordat ze eventueel zouden verdwijnen... OUDE PRINS Maar waar het deze avond eigen lijk om draaide was het afscheid ne men van Prins Piet IV, die samen met adjudanten Grad en Ben als schilders nog eens naar het voorbi je jaar keek, en het uitkomen van de nieuwe prins. Tijdens die laatste act wist Vorst Hub werkelijk ieder een op het puntje van de stoel te krijgen, zo hoog werd de spanning opgevoerd. Uit maar liefst 21 kandi daten moest het nieuwe trio ko men. En toen iedereen dacht dat het trio daadwerkelijk op het toneel stond kwamen alle andere trio's weer, met de bekende zakken over het hoofd, terug op het toneel. Uit eindelijk bleek na het lezen van de bul, dat Ton, Peter en Fun het nieu we trio voor 1992 was geworden. NIEUWE PRINS Tan Alders is 31 jaar, geboren in Haarlem maar sinds 1961 woonach tig in Venray. Hij is als Haarlemmer nog opgegroeid in een Venray waar bijna iedereen Venrays praatte. Zijn Venrays is dan ook onberispelijk te noemen. In het dagelijkse leven is Ton, getrouwd met Marion Hoex, di- rekteur van het zonweringsbedrijf VERA op industrieterrein De Hulst. Daar heeft hij de leiding over 13 man personeel. Ton en Marion wo nen sinds enkele jaren in Oostrum (wat uniek is voor een Venrayse prins) waar ze het 'bieeestig druk' hebben met de verbouw van hun boerderij aan de Geysterseweg. 'Myn hobby op dit moment is dan ook stenen afbikken', laat Ton we ten. Ze hebben hun boerderijtje nl. helemaal steen voor steen afgebro ken om weer opnieuw op te trek ken. Ton is liefhebber van voet ballen maar sinds een enkelbreuk heeft hij het aktieve voetbal vaarwel gezegd. Wel sponsort hij nog SV Venray 7 (waar adjudant Fun in voetbalt). Naast de verbouwing van hun huis gaan Ton en Marion nog graag wandelen met hun hond in de nabijgelegen Geysterse bossen. Ton is tenslotte nog aktief binnen het bestuur van de LOZO afd. Ven ray, waar hij de ambachten en in dustrie vertegenwoordigt. Het feit dat Ton in Oostrum woont, heeft bij de carnavalsvier ders wel enige verbazing veroor zaakt maar ook goedkeuring. Wie' Ton kent weet dat hij samen met zijn vriendenclub de Venrayse car naval tot een echt volksfeest ver heft. Al meer dan elf jaar trekt deze vriendenclub, elk jaar anders ge kleed, met carnaval door straten en cafe's, waar ze zich in positieve zin uitleven. Sinds dit seizoen is hij lid van de Raad van Elf van de Piëlhaas, wat zijn betrokkenheid met de Ven rayse carnaval nog eens onder streept. Peter van der Markt, 29 jaar, woont in Leunen. In het dagelijkse leven probeert hij bedrijven te inte resseren voor opleidingen bij het Limburgs Centrum voor Bedrijfs opleidingen. In het verleden was hij opleidingsfunktionaris bij Inal- fa Peter is getrouwd met Petra Thuijls en is in Leunen zeer aktief. Zo is hij lid van de joekskapel Noeëit Tuus en bestuurslid van SV Leunen. Hij heeft Ton leren kennen op de MTS en later kwamen ze el kaar weer tegen toen bleek dat hun huidige echtgenotes vriendinnen van elkaar waren. Fun Sijbers is samen met Ton dit jaar bij de Raad van Elf gekomen. Fun is in het dagelijkse leven afde lingshoofd bij het Vincent van Gogh Instituut en heeft als grootste hobby voetballen. Fun is 31 jaar en getrouwd met Mariëtte Peeters. Goed bekeken is Fun eigenlijk een vreemde eend in de bijt want hij is de enige van dit trio die in Venray woont... Dat Tbn, Peter en Fun er zin in hebben, steekt de kersverse prins niet onder stoelen of banken. 'Tot nu toe kan ik alleen maar zeggen 'machtig moj'. Het zal wel een gi gantisch drukke tijd voor ons wor den maar ik denk ook een onvergetelijke' laat Ton ons weten. Onder het motto 'Met de zon ien owwe bol, makte biestig veul lol' zal hij zich in ieder geval inspannen om van vastelaovend 1992 een geslaagde vastelaovend te maken. 'n abonnement waard Op 9 februari 1992 zal in café Den Tommes te Mereelo voor de 4e keer de Orde van Verdienste uitgereikt worden. Deze orde is ingesteld door carnavalsclub De Zagewetters en wordt uitgereikt aan personen die zich op velerlei gebied ingezet heb ben voor Mereelo. De carnavalsclub heeft besloten dit jaar deze hoogste onderschei ding tot te kennen aan het echtpaar Nelly en Teng Arts-Gielen in Meree lo, beter bekend als Teng en Nelly van de Zaal. Beiden hebben 23 jaar lang als café/zaalhoudere in Het Anker gestaan. Vanaf het begin stond voor hen vast dat het een echt trefpunt moest worden, 'n dorpshuis voor de gehele gemeenschap, waarin zich ieder 'thuis' zou voelen. De 'zaal' werd een thuishaven voor vele ver enigingen die het als hun clubhuis gingen beschouwen. Mede dankzij de spontaniteit van Nelly en Teng was het bij hen altijd goed toeven. Zowel de fanfare, - de handboog schutterij, de carnavalsclub en de voetbalclub wisten al die jaren de weg daar naar toe te vinden. Naast hun werk 'achter' en 'voor' de tap vonden ze ook nog tijd om in de Mereelose gemeenschap nog ver enigingswerk op diverse terreinen te verrichten. Nelly van de Zaal is 16 jaar bestuurslid en jarenlang sekreta- resse geweest van de LVB. Meer dan 20 jaar zit ze al in de Dorpsraad, die vroeger de Commissie van Samen werking heette. Als koliektante gaat zij voor velerlei doeleinden langs de deur. Sinds 1982 is zij in Mereelo de kontaktpereoon van de Zonne bloem. Ook is zij bestuurslid van het jongerenkoor Happy Sound. Net als Teng neemt ze ieder jaar ak tief deel aan de Mereelose Muziek feesten. Zeker vernoemd dient te worden de geweldige kookkunst van Nelly, wat al op vele feesten tot uiting is gekomen. Teng van de Zaal, die naast zijn werk in de 'zaal' nog 'n aanne mingsbedrijf runde tot 1972, is al meer dan 50 jaar lid van Handboog schutterij St. Hubertus en al ruim 55 jaar lid van de Kerkelijke Fanfa re St. Oda. Teng was mede-oprichter van de eerste Mereelose voetbalclub Mereelona. Tben de huidige voetbal club werd-opgericht zat hij jaren lang in het bestuur. Hij was een verwoed toneelspeler en regisseur, wat leidde tot oprichting van to neelclub KDO (Kunst Door Oefe ning). Hy is mede-oprichter van carnavalsclub De Zagewetters en zat één jaar in de Raad van Elf. Zowel Nelly als Teng zijn al lid vanaf 1957 en Teng is één van de samenstellers van de jaarlijltse camavalskrant De Zagewet(t)er'. Al meer dan 12% jaar is hij te vinden achter het stuur van de buurtbus Mereelo-Vredepeel. De Bond van Ouderen heeft een biljart club waar Teng al 10 jaar lid van is. Zoals Teng het zelf uitdrukte is hy 'hulpkoster' in de kerk. Ruit ingegooid Van een flatwoning aan de Bach- straat bleek een ruit te zijn inge gooid, waarschijnlijk als poging tot inbraak. De bewoners waren thuis en gingen op het glasgerinkel af en daardoor zyn mogelijk de daders gevlucht. Als lid van de wijkraad Brukske ijverde Jo enkele jaren voor meer verkeersveiligheid in de wijk. Kortom, Jo van den Biggelaar is een man die, ondanks de eigen handicap 'met overgave en veel p re- zier', zoals hij zelf zegt, geijverd heeft voor gehandicapten en zieken. Vastelaovesvereniging De Piël haas is trots, de Bronzen Piëlhaas aan deze man te mogen uitreiken. De plechtigheid zal plaatsvinden ty- dens het Zondagochtendconcert van het Hofkoër op 23 februari, aanvang 11.33 uur. Prinsenbal Op zaterdag 25 januari wordt in het gemeenschapshuis te Oostrum het Prinsenbal georganiseerd. Om 21.49 uur wordt afscheid genomen van Prins Peter I en deze zal dan op genomen worden in de AAO (Aos- trumse Aid Prinse). 22.33 uur zal Prinszich presen teren als de 31e prins van De Kar klingels. Ook dit jaar wordt het uitkomen weer een spektakelstuk. Dat de Venrayse vastelaovesschla- ger 'Nog Nie Misschien' goed aan slaat, is wel gebleken uit het enthousiasme van de Venrayse bevolking by het inzenden van stembriefjes voor het Limburgs Vastelaovesleedjes Konkoer. Doordat onder meer vanuit Ven ray, Oirlo en Leunen, massaal de krantenbon, met ƒ1,- extra aan postzegels voor een goed doel, werd ingezonden, is het Venrayse liedje 'Nog Nie Misschien', doorgedrongen tot de finale van het Limburgs Vastelaovesleedjes Konkoer en daardoor in ieder geval al bestem peld tot een van de 13 beste liedjes van de vele honderden die ieder jaar in de provincie Limburg het lé-' venslicht zien. Deze finale zal plaatsvinden op vrydag 7 februari a.s. in Linne en door Omroep Limburg rechtstreeks uitgezonden worden. Ook tijdens de Venrayse Prinsen- proklamatie op zaterdag jl. werd dit liedje, evenals de andere drie vaste- laovesliedjes gepresenteerd en door de aanwezigen al even enthousiast ontvangen. Van de Venrayse vastelaovescas- sette waarop: 1. Nog Nie Misschien; 2. Ik hald ow efkes vast; 3. Hup daor göt ie; 4. Moj nie, te beluisteren zijn, is nog een beperkt aantal, op diver se adressen te koop. Vastelaovesvereniging De Piël haas heeft voor 1992 De Bronzen Piëlhaas toegekend aan Jo van den Biggelaar. Meer dan 15 jaar heeft de heer Van den Biggelaar zich voor de gehandicapte mens ingezet Van den Biggelaar kwam in 1976 in Venray wonen. Voor die tijd was hij als militair verbonden aan de bergingsdienst later de fotodienst van vliegbasis Gilze-Rijen. In 1961 kreeg hij .bij de berging van een vliegtuig zelf een ongeluk en raakte licht gehandicapt. Jo ervoer toen hoe moeilijk het dagelijks leven vaak is voor gehan dicapten. Ontoegankelijke gebou wen, straten vol met allerlei attributen, trottoirs die door rolstoelgebruikers niet te nemen zyn. Jo van den Biggelaar besloot zich daar verder voor in te zetten. Vanaf de oprichting is de heer Vkn den Biggelaar lid van de ziekenom roep VOS en nu ook van de LOV- stichting. Hij is voorzitter van de werkgroep Gehandicapten Belan gen Venray, beleidsmedewerker provinciale commissie Tbeganke- lijkheid en van de federatie van ge- j handicapten organisaties Limburg. Bij de woningbouwvereniging is Jo lid van de commissie aanpassingen voor gehandicapten en de commis sie nieuwbouw. Een aantal jaren was Van den Biggelaar voorzitter van de Limburgse Katholieke Inva- Bert Smets, 37 jaar jong, geboren in *t Veulen, getogen in 't Knölle- kesveld en al weer jaren terugge keerd in de Perdstal, is volop aktief in het dorpsgebeuren. By zijn hob by's motorrijden en muziek is Bert Noeëit Tuus. Prins Bert d'n Urste houdt met zijn Prinses Ellie en de prinsenkin deren Sandra, Roy en Loesje recep tie a.s. zaterdag 25 januari in de Perdstal, aanvang 20.00 uur. Siervelgen ontvreemd Vanaf een op de inrit van een wo ning geparkeerde personenauto aan de Langstraat, werden vier sier velgen ontvreemd. lidenbond afd. Venray, van de Inva liden Sportclub Venray en hoofd bestuurelid van de stichting Integratie Limburg en van de Lim burgse Katholieke Invaliden Bond. Met de trefwoorden 'Bereikbaar heid, Toegankelijkheid, Bruikbaar heid' heeft Jo van den Biggelaar tal van voorzieningen losgepraat: van hellingbanen tot plateauliften, van aangepaste toiletten tot een multi- funktionele bus voor het Rode Kruis. Zondagmiddag op een zeer druk bezocht Jeugdprinsenbal, kwam na een mooie act op de bühne uitein delijk Jeugdprins Marcel (Dings) te voorschijn. Hij zal de Castenrayse jeugd voorgaan tijdens de komende carnaval. Programma: zaterdag 25 jan.: Re ceptie Prins Caro I, aanvang 20.11 uur in de Schanseschop De Wis.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5