PEEL EN MAAS Gouden bruidspaar in Castenray 60 Jaar huishoudonderwijs in Venray btGrkO D.V. reinigingsdoeken, heeft dringend Wij bieden: Lezing over parapsychologie Werken aan je genezing Limburgse Bond van Tamboerkorpsen PEEL EN MAAS Een bloeiende onderneming .===- gespecialiseerd In de produktle p - en verkoop van papier en behoefte aan uitbreiding van personeel. Ons bedrijf is gevestigd in Vierlingsbeek. Wij maken diverse soorten papier en reinigingsdoeken. Wegens uitbreiding van ons bedrijf zijn wij momenteel op zoek naar: ENTHOUSIASTE PRODUKTIE MEDEWERK(ST)ERS Afwisselend werk Prima werkomstandigheden Werk in dagdienst *Een goede werksfeer 'Een vaste aanstelling Wij beschikken over een gemotiveerd team van medewerkers. Zowel vrouwen als mannen worden uitgenodigd te solliciteren. Heb je belangstelling voor ons bedrijf en wil je aan de slag? Bel en vraag naar Dhr. Moonen, telefoon: 04781-2142. Je kunt ons tot 16.30 uur bereiken. Je kunt ook schrijven naar: STERKO BV, Postbus 19, 5820 AA Vierlingsbeek. DONDERDAG 23 JANUARI 1992 Nr. 4 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG Op zondag 26 januari gedenkt (scholengemeenschap Marianum aan de Mgr. Nolensstraat 9 te Ven ray het feit dat 60 jaar geleden het huishoudonderwijs van start ging. Dit is een van de vier jubilea die de ze scholengemeenschap dit jaar te vieren heeft, naast het 70 jaar agra risch onderwijs, het 40-jarig be staan van het hoofdgebouw aan de Mgr. Nolensstiaat en het 20-jarig bestaan van de school als scholen- Het onderwijs aan boeren en tuinders komt vooral sinds de jaren negentig van de vorige eeuw goed op gang. Naarmate de boeren, tuin ders en jonge agrariërs de beteke nis van goed landbouwonderwijs beter beseffen, ligt het voor de hand, dat de aandacht steeds meer uitgaat naar de agrarische vrouwen en meisjes. Zij hebben immers een belangryk aandeel in het werk op de boerderij. Dat er iets gedaan moet worden aan specifiek onder- wys voor de vrouwelijke platte landsbevolking is rond 1910 nauwelijks meer onderwerp van diskussie. Over de inrichting hier van bestaat nog geen duidelijkheid. Op 27 mei 1920 wordt, notabene in Venray, de eerste maal in Lim burg de eerste zogenaamde land- bouwhuishoudkursus gegeven. Het is een 2-jarige kursus, waarin elk lesjaar het onderwijsaanbod bestaat uit 60 uur land- en tuinbou- wonderwys, 60 uur huishoud- en kookonderwijs, 40 uur handwer ken en 20 uur godsdienst- en maat schappijleer. De kursus begint met 19 leerlingen onder leiding van mej. W. Sangers (later mevr. W. v.d. Munckhof-Sangers) in een van de lokalen van de oude bewaarschool van de zusters Ursulinen aan de Maasheseweg. Jaar op jaar start een huishoud- kursus. Het verlangen groeit om te jkomen tot een vaste kursus. Men |wil vast aangenomen leerkrachten die de lessen zullen verzorgen in een daartoe ingericht gebouw. In Venray blijken de zusters Ur sulinen bereid grond beschikbaar te stellen op de hoek van het kerk- pad. De Katholieke Jonge Meisjes Vereniging (KJV), die gelden bijeen heeft gebracht voor een vereni gingslokaal, wil ook participeren. Zo verschijnt in 1931 dan de Land- bouwhuishoudschool St. Bonifaci- us in Venray, wdhr de huishoud school twee grote leslokalen krijgt op de onderverdieping, terwijl de bovenverdieping gereserveerd blijft voor de KJV. Voor dit gebouwtje aan de Eind- straat moet per jaar ƒ1.387,49 aan huur worden betaald. Op dinsdag 26 januari 1932 vindt de plechtige inzegening van de landbouwhuishoudschool plaats door pastoor Thielen. De plechtig heid wordt bijgewoond door de Commissaris van de Koningin in Limburg, lid van Gedeputeerde Sta ten Poels, de voorzitter van de Com missie voor Landbouwonderwijs Ament, secretaris Tops, ac\junkt in- spektrice mej. Smit, de Commissie vail Toezicht op het Landbouwon derwijs, de voorzitter van de LLTB Verheggen, burgemeester en wet houders, de geestelijken van Venray, de direkteur Landbouwwin- terschool Bemelmans, lerares mej. Aerts, de leraren Wynhoven (tuin- bouwonderwijs) en Peters (landbou wonderwijs). Onder leiding van direktrice W. Sangers start men met 87 leerlin gen aan twee dagkursussen voor boerendochters en één voor burger meisjes. Daarnaast geeft men nog enkele avondkursussen. Het schoolgeld kan men beperken tot ƒ15,- per jaar, waarvoor de leerlin gen dan zo'n kleine 400 lesuren krijgen. Voor de veertig maaltijden, die de leerlingen in zo'n kursusjaar leren bereiden, moeten ze zelf aard appelen en groenten meebrengen. Voor de andere ingrediënten beta len ze in drie termijnen een bedrag van ƒ7,50. De toeloop naar de school in Venray is in elk geval groot. Bij de Vereniging voor Voortgezet On derwijs in Roermond komt zelfs een klacht binnen van de direktri ce van de Landbouwhuishoud school te St. Anthonis. Venray schiet onder de duiven van St. An thonis. De meisjes van Overloon trekken naar Venray en laten St. Anthonis links liggen. In 1934 verzorgen meisjes van de Landbouwhuishoudschool te Ven ray een koffietafel voor meer dan 500 leden van de Venrayse afdeling der Aartsbroederschap van de Hei lige Fhmilie. De meisjes smeren 's morgens meer dan 2500 broodjes met beleg en zetten grote hoeveel heden koffie. In 1940 trekken donkere wolken over Nederland; de oorlogsjaren breken aan. Het dagonderwijs lean in 1941 nog worden afgewerkt. In januari 1942 echter loopt de school uit pro test tegen de Duitse bezetter leeg. Dankzij het optreden van het on derwijzend personeel kan ondanks de verschillende pogingen van NSB-ers om alles weg te halen, de gehele inventaris van de school in Venray blijven. Hierdoor blijft Ven ray als praktisch enige huishoud school van Nederland in het bezit van zyn inventaris. Helaas brengt de bevrijding ook hier een gehele "bevrijding', zodat, nu de oorlog voorbij is> de school helemaal niets meer heeft. De zusters Ursulinen die door het bombardement het klooster Jerusa lem verloren hebben, vragen het gebouw, waarin de huishoudschool bevestigd is. terug. Juffrouw Sangers geeft aanvanke lijk zelfs les aan een kleine groep meisjes in haar eigen huis. Het be hoort tot de onmogelijkheden in het grondig verwoeste Venray een enigszins geschikt gebouw te vinden. Uiteindelijk kan de school pas in juli 1946 onder de meest primitieve omstandigheden in drie verschil lende noodlokalen beginnen. In het St. Jozefklooster dient de inrichting van één kamer als theo rielokaal en één lokaal tot keuken als noodoplossing. Tevens vinden er lessen plaats in het Bondsge- bouw te Leunen en in de Land bouwschool aan de Stationsweg. Later improviseert men in café Kuypers, Henseniusplein 9, een naailokaal en een kantoortje. In 1948 wil men in eerste instan tie in Villa Josephine in Oostrum trekken. De huurprijs bly kt echter te hoog. De huisvestingsmoeilijkhe den zullen nog jaren duren. Op 1 september 1948 volgt mej. J. Peeters mej. W. Sangers op als di rektrice die op haar beurt weer op 1 september 1950 voor mej. M. Driessen plaats maakt. In september 1951 start het zoge naamde primaire onderwijs voor leerplichtige leerlingen van 12-14 jaar. In 1951 krijgt het bevoegd gezag eindelijk toestemming voor de bouw van een nieuwe school. De ar- chitekten Wielders en Groenedaal verzorgen het ontwerp. Aanne mersbedrijf Verhoeven bouwt het geheel. In het zwaar getroffen Ven ray is in de jaren 1945 tot 1950 geen pension te vinden voor de leerkrachten van de school. Daar om krijgt de nieuwe school een in ternaat voor de dames docenten. In 1951 trekken de gebruikers, tenminste gedeeltelijk, in het nieu we schoolgebouw. Op donderdag 18 september 1952 brengt H.M. Koningin Juliana een bezoek aan de school. Op 18 december 1952 vindt de feestelijke opening plaats van de nieuwe landbouwhuishoudschool. Deken Berden wydt na een plechti ge Hoogmis de school in. Na de kruisbeeld- en lokaalzegening is het mr. ir. Goote, Inspecteur- Generaal van het Nijverheidsonder wijs, die namens de minister de school officieel opent. maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST ster, gezinsverzorgster en kraam verzorgster. In 1968 wordt het huishoud- en nijverheidsonderwijs driejarig. In 1969 voltooit de aannemer de bouw van de gymnastiekzaal. Vanaf het schooljaar 1970/1971 moet in het derde leerjaar gediffe rentieerd worden. De leerlingen kunnen kiezen uit: T-richting: theo retische richting, bedoeld voor degenen die een middelbare be roepsopleiding willen volgen, H- richting: meer gericht op prakti sche, huishoudelijke vakken, N- richting: naaldvakken, L-richting: vooropleiding tot kantooras sistente. Dhr. J. Heesbeen volgt in juni 1972 mej. M. Driessen op als direk teur van Marianum. Vanaf 1 augustus 1972 ontstaat de scholengemeenschap, een kombi- natie van Marianum met zijn lager huishoud- en nijverheids onder wijs en middelbaar huishoud- en nijverheids onderwijsafdelingen (oriëntatie verzorgende beroepen, kinder- en jeugdverzorging, vor mingsklas) en de Land- en Tuin bouwschool Venray. Een specifieke moeilijkheid is, dat de land- en tuinbouwschool onder het Ministe rie van Landbouw en Visserij res sorteert. Een oplossing hiervoor is gevonden door de hele scholenge meenschap onder te brengen by het Ministerie van Onderwys en Wetenschappen. De kosten van het agrarisch gedeelte neemt het Mini sterie van Landbouw en Vissery voor zijn rekening en de inspek- teur van het landbouwonderwijs zal toezicht bleven houden op deze afdeling. Met het Koninklijk Besluit van 1973 wordt het hele lager beroeps onderwijs vieijarig, zodat er na twee jaar van voornamelijk alge meen onderwys, eenzelfde periode besteed kan worden aan beroepso riëntatie. Het LEAO (lager ekonomisch en administratief onderwys) doet zijn intrede in sg. Marianum, die tevens vier noodlokalen erbij krygt. Sinds 1975 maakt het IHNO (indi vidueel huishoud- en nijverheid sonderwijs) deel uit van de scholengemeenschap. In 1976 huurt de sg. Marianum 17 lokalen, aula, sportvelden en by- ruimtes van het voormalige Bosch- veldcollege aan de Leunseweg. De school mag beginnen met een INAS-afdeling en de opleiding O VB verdwynt Op 1 augustus 1980 scheidt zich het MHNO af van de scholenge meenschap. Het gaat zelfstandig verder als IMBO (Instituut voor Middelbaar Beroepsonderwijs), nu IntervenCollege. Door de ontkoppe ling LBO/MBO wordt de huur van de lokalen aan de Leunseweg terug gebracht tot 6 lokalen t.b.v. sg. Mari anum. Op bovengenoemde datum treedt de heer J. van Casteren aan als direkteur van sg. Marianum, die dhr. J. Heesbeen wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftyd, opvolgt. Op 2, 3, 4, juni 1982 viert de sg. Marianum het 50-jarig bestaan van het huishoudelijk onderwys. Tot augustus 1983 huurt sg. Mari anum de lokalen in het gebouw aan de Leunseweg. Per 1 augustus van dat jaar beschikt het IMBO graag zelf over deze ruimtes. Tan behoeve van sg. Marianum worden enkele lokalen in ITH-bouw (integrale ty- delijke huisvesting) op het school terrein geplaatst In 1988 volgt de renovatie van de kleed- en doucheruimtes by de gymnastiekzaal. Eindelijk is de ak- kommodatie geschikt voor meisjes èn jongens. In 1989 volgt de herinrichting van de keukens tot grootkeuken. Na de verbouwing bestaat de nieuwe inrichting uit apparatuur welke ook aanwezig is in een moderne in stellingskeuken. Naast het keuken gedeelte komt er tevens een restaurant dat plaats biedt aan 24 personen. Zo arriveren we in het jubileum jaar 1992 waarin scholengemeen schap Marianum dus niet alleen het 60-jarig huishoudonderwijs in Venray viert maar ook nog het 70-jarig agrarisch onderwys (okto ber), het 40-jarig bestaan van het schoolgebouw (december) en het 20-jarig bestaan als scholenge meenschap (augustus). Tbr gelegen heid van deze jubilea zal er op woensdag 29 januari een receptie worden gehouden van 17.00 tot 19.00- uur in de scholengemeen schap, Mgr. Nolensstraat 9. Slecht wegdek Een bestuurder van een perso nenauto uit Maashees reed over de Spurkt, waar met borden is aange geven 'slecht wegdek'. By een uit- wykmanouvre raakte de auto in een gat, dat volgens metingen van de politie 15 cm diep en 40 cm in doorsnee was. De auto liep behoor lijke schade op. De bestuurder ver klaarde de gemeente aansprakelijk I te stellen voor de schade. Burgemeester mr. A. Janssen be dankt de sprekers en maakt een einde aan de feestelijke opening van het 'Marianum' te Venray. Een Marianum is een groot, soms twee zijdig Mariabeeld met nimbus (stra lenkroon, lichtkrans) dat meestal in het koor boven het gewelf hangt. De toeloop van primaire leerlin gen duurt voort met als gevolg een tekort aan lokalen en leerkrachten. Dames, die nog in opleiding zyn voor lerares worden thuis bezocht en gevraagd of ze niet op Marianum willen werken. In 1953 kan Maria num beginnen met een derdejaars primaire klas (naaiklas) en met klassen voor ateliergroepen (modi- netten). In september 1955 start de eerste assistentenklas. De meisjes kun nen deze gaan volgen na de primai re opleiding. In 1956 beginnen de leerkrach ten met de Mater Amabilisschool, een opleiding voor fabrieksmeisjes. Een Mater Amabilisschool heeft een eigen bestuur en een eigen pro gramma. Dit programma heeft een vrij en een verplicht gedeelte. Het laatste valt onder de verantwoorde lijkheid van Marianum. Op 2 juli 1957 wordt op intieme wijze het zilveren jubileum van de school gevierd, 's Morgens is er een plechtige H. Mis in de St. Petrus Bandenkerk, waarna bestuur, per soneel en leerlingen gezamenlijk aan een feest-koffietafel aanzitten. In september 1958 gaat de oplei ding kinderverzorgster van start In 1959 komt de goedkeuring om een vormingsklas in te richten. Door omstandigheden kan hiermee nog niet begonnen worden. In 1960 krygt de school de be schikking over twee extra theorie lokalen (voorheen het internaat van de leerkrachten). In 1962 plaatst het Bestuur van de Vereni ging voor Voortgezet Onderwijs (VvVOL) een houten barak met drie noodlokalen op het schoolterrein. Tévens keurt het ministerie de bouw van een gymnastiekzaal goed. In september start de eerste vor mingsklas. In september 1963 begint de WB-opleiding: Voorbereiding Ver zorgende Beroepen. De meisjes die deze 1-jarige vooropleiding doorlo pen, kunnen toegelaten worden tot de opleiding voor ziekenverzorg- OPENINGSTIJDEN: WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Het werk van reumatoloog dr. J.R. Tisscher (52) uit Son bestaat naast reguliere geneeswijzen uit alterna tieve therapieën. Een van deze al ternatieve therapieën is de energie- overdracht. Hoe konstateert hij of een patiënt hiervoor gevoelig is? Dit gaat als volgt. Wanneer een patiënt de uitgebrei de vragenlijsten van dr. Tisscher heeft ingevuld kan hy uit de ver kregen antwoorden een bepaald beeld vormen. Hieruit blijkt vaak de hoge gevoeligheidsgraad van het centraal zenuwstelsel (CZS). De pa tiënt is dan meestal zeer gevoelig voor bijvoorbeeld additieven in het voedsel. Maar ook voor milieustof- fen. Aan de hand van dit gegeven worden patiënten via homeopati- sche verdunningen geprovoceerd tot het ziektebeeld optreedt en daarna tegengedruppeld om het beeld weer op te heffen. Indien het bij het tegendruppelen om zeer ho ge verdunningen gaat mag aange nomen worden dat een patiënt over bijzondere gaven beschikt. Desge vraagd blijkt dit ook meestal zo te zyn. Over dit onderwerp en alles wat daarby thuishoort zal dr. Tisscher op 31 jan. a.s. een lezing houden voor de Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie in het ge meenschapshuis te Oostrum, Wa termolenstraat 1, aanvang 20.00 Binnenkort gaat Stichting Focus van start met verschillende groep jes die aktief aan hun genezing/ gezondheid gaan werken d.m.v. mentale technieken, ontspanning, natuurgeneeswijzen en het para normale. De groepjes zijn bedoeld voor mensen met lichamelijke kwalen die niet of moeilijk te genezen zijn op de gewone manier en voor men sen met emotionele problemen zo als spanning, stress e.d. Voor waarde voor mensen met lichame lijke kwalen is dat ze onder behan deling van een dokter staan. Voor deze groepen dient men zich zo spoedig mogelijk in te schrijven. Voor informatie en inschrijving kan men terecht by: Stichting Fo cus, Etudestraat 21, 5802 EP Ven ray. tel. 04780-80963 en 89979. Op zondag 26 januari a.s. organi seert het distrikt Venray van de Limburgse Bond van Tamboerkorp sen haar jaarlijkse meeting. Deze vindt plaats in de sporthal De Wet- teling te Venray. Aan deze meeting nemen negen verenigingen uit het distrikt Venray deel, t.w.: Vrijheid en Broederschap Gennep, St. Pe trus Banden Venray. Concordia Wanssum, Amititia Swolgen, Drum band 't Zandakker Venray, Nooit Ge dacht Wellerlooi, De Kloppers Bergen, Maarten Schenk Afferden en Mardrukro Kronenberg. De opening zal om 11.45 uur ver richt worden door de voorzitter van het distrikt dhr. P. Martens uit Tien- ray. Daarna zullen er een 51-tal optredens plaatsvingen van drum- band- en majorettenkorpsen. De finale is gepland om 17.45 uur. Hier aan zullen alle deelnemende korp sen hun medewerking verlenen met een gezamenlijke mars o.l.v. Jeu Vekens uit Horst. De entree be-, draagt 2,50 voor volwassenen en ƒ!,- voor kinderen. 'n abonnement waard Op vrijdag 7 februari a.s. zal de Horsterweg in Castenray er beslist anders uitzien en zullen voorbij gangers gelconfronteerd worden met het feit dat Castenray een gou den bruidspaar in hun midden heeft. Om 13.30 uur zal pastor De Wit in de parochiekerk een plechti ge eucharistieviering opdragen ter ere van het gouden paar, PIET POELS (76) en GRIET VISSERS (72). Na de plechtigheid zal het verdere feest worden gevierd in zaal De Ruif in Oirlo, waar iedereen in de gele genheid wordt gesteld het gouden paar en hun aanhang geluk te wensen. Fanfare De Dorpsklank zal zeker niet ontbreken! De reden daarvoor zal in het navolgende verhaal dui delijk worden. Wij zochten dit nog zeer vitale gouden paar op in de woning waar in ze 50 jaar lief en leed hebben ge deeld. De ingebruikname daarvan was iets later dan verwacht. Daar was de oorlog oorzaak van omdat er moeilijk aan cement te komen was. Bij ons gebruikelijke gesprek werd ons gevraagd niet al te veel op hef te maken, maar dan zouden wij aan de inzet van dit paar voor de Castenrayse gemeenschap tekort doen, want Castenray is veel dank aan beiden verschuldigd. Maar laten wyzoals dat gebruike lijk is, de levensloop van beiden vol gen. Dan blijkt dat de gouden bruidegom, Piet Poels, geboren en getogen is in Wanssum waar hij de lagere school bezocht. Na het verla ten van die school ging hij bij de Wanssumse kleermaker Franssen het vak van kleermaker leren. Dat bleek een goede leermeester te zijn. De pastoor van. Castenray in die dertiger jaren, pastoor Verheggen, streefde er naar om zijn dorp van alle mogelijke vaklieden en beroe pen te voorzien waardoor het dorp onafhankelijk kon worden van de omliggende dorpen zoals Oirlo en Leunen. Het. was die pastoor die Piet Poels, toen hij klaar was met zijn opleiding, vroeg om zich als zelfstandige kleermaker in Casten ray te vestigen. Zelfs zorgde hy er voor dat Piet een kamer kreeg bij Kobus Geurts. Er kwam echter een kink in de kabel toen Piet in 1939 werd opgeroepen voor de mobilisa tie en by de fourier op de Grebben- berg werd tewerk gesteld. Daar maakte hij ook de inval mee. Over die dagen wil Piet niet veel kwijt. Wel dat, toen hij weer terugkeerde naar Castenray, de stoffen voor het maken van de kostuums al op pun ten waren. Het was voor hem moei- lyk om weer aan de slag te komen. Geleidelijk aan lukte dat. Hij had al enkele jaren verkering en ondanks de oorlog besloten ze toch om to trouwen èn, zoals wy reeds schre ven, werd de woning gebouwd. Kleermaker betekende hard wer ken en lange dagen want je was al een goede kleermaker als je per week èèn kostuum, jas, vest en broek klaar maakte en een tweede in de pas. Dat passen gebeurde dik wijls zondags voor de hoogmis. Wij vroegen nog eens wat toen de prij zen waren. Het leveren van stof, fournituren en het maken van een driedelig kostuum varieerde van 25 tot 40 gulden. Vooral als het tegen Pasen of Kerstmis liep was het werk bijna niet af te krijgen. De opkomst van de confectie bete kende de doodsteek voor de kleer makers. zeker in de dorpen. Daarbij kwam ook, dat maatwerk niet meer te betalen was. En zo kwam er een vroegtijdig einde aan het uitoefe nen van het kleermakersvak. Als we kyken wat Piet nog meer heeft gedaan dan alleen met naald en draad werken, dan blykt hy een verenigingsman 'pur sang' te zijn, zoals er weinig te vinden zullen zyn. Meer dan 53 jaar is hij aktief in de handboogsport, m.n. bij de Bata vieren in Castenray. Vele jaren was hij voorzitter van de Batavieren en 12 jaar voorzitter van de Veteranen- schuttere. In die club is hy nog steeds aktief, want het is voor Piet moeilyk zonder Den Doel. Als voorzitter van de Dorpsraad had hij ook veel aandeel in het dorpsradenoverleg. Veel energie heeft Piet gestoken in de oprichting van fanfare De Dorpsklank èn, wat niemand verwachtte, in de kortste keren was toen een bedrag van ƒ40.000,- bijeen gebracht door de dorpsgemeenschap. Werd Piet meerdere malen onder scheiden by de Nederlandse Hand boogsport, ook zyn eigen gemeen schap was hem niet vergeten. In 1985 werd aan hem, voor zijn inzet voor de Castenrayse gemeenschap, de onderscheiding van de Schanse knuppels 'De Beste Knuppel' uitge reikt. Daarop is Piet terecht nog zeer trots. De gouden bruid, Griet Vissers, is geboren op de Roffert in Castenray, waar ze ook de school bezocht. Na het doorlopen van die school bleef ze ihuis tot ze trouwde. Aan de trou werij hebben ze nog bijzondere her inneringen die vermeldenswaardig zyn. Op hun trouwdag was het nl. bar koud en lag er een hoop sneeuw. Voordat men ter kerke kon gaan moest eerst worden geveegd. Er was toen in Castenray een Duitse bezetting die in de buurt van de Roffert lagen. Die soldaten vormen toen met hun geweer wat op een erehaag kon lijken... Het kon eigenlijk niet uitblijven dat Griet als lid van de Boerinnen- bond gevraagd werd in het bestuur. Van die bond is ze ongeveer 10 jaar sekretaresse-penningmeesteresse geweest. Uit hun huwrelijk werden zes kin deren geboren die met de negen kleinkinderen het grote feest kun nen meemaken. Ook zullen alle broers en zusters van bruid en brui degom het feest meemaken, wat eigenlijk een unicum genoemd kan worden. W\j schreven reeds dat dit echt-1 paar nog zeer vitaal is. Dat blijkt wel uit de vele aktiviteiten die ze nog beoefenen zoals volksdansen, wan delen en fietsen en ieder jaar nemen beiden deel aan zowel de wandel- als de fietsvierdaagse. En natuurlijk spelen ze kaart. Onvermeld mag zeker niet blij ven dat beiden vele jaren aktief zijn geweest als krantebezorgere van zo: wel het Dagblad voor Noord-Lim burg als voor enkele weekbladen. Ondanks weer en wind kwam de krant altijd op tyd. Over Castenray wil Piet nog het volgende kwijt: "Van het mooie en schone van Castenray is veel verlo ren gegaan. Castenray had eerst alle mogelijke voorzieningen, er waren twee winkels en enkele café's. Nu kunnen de inwoners nog maar al leen terecht bij de SRV-wagen en in één café, maar öök nog in het prachtige gemeenschapshuis, wat een trefpunt is geworden van de Castenrayse gemeenschap'.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 11