i JEUGDZITTING HAZEKEUTEL Oeur mee met De Hazekeutel Kristo in Venray??? Jeugdzitting van De Hazekeutel n teken van Circus ZONDAG 26 JANUARI 1992 AANVANG 14.11 UUR SCHOUWBURG Kursus Banen- en Beroepen- oriëntatie voor vrouwen Prinsenbal en istumeringsvvedstrijd PEEL EN MAAS Orde van de Hazekeutel voor mevr. Olde Daalhuis PEEL EN MAAS Prinseproklemasie 1992 De Schanseknuppels Castenray Zittingsavonden in Merselo De Keavers Holthees-Smakt Omroep Venray zendt Prinsen proclamatie uit PEEL EN MAAS' Wederom Afslankkursus Voeding en Sport in Venray 3-Daagse antiekbeurs te Grubbenvorst Geschied- en Oud heidkundige Kring Venray eo Biljarten I.V.N. n- agiHEL EN MAAS Donderdag 16 januari - Pagina 7 p zondag 26 januari a.s. houdt jeugdvastelaovesvereniging De «keutel weer haar jaarlijkse gdzitting. Dan zal bekend wor- i wie de nieuwe jeugdprins van Hazekeutel zal worden. Het uit- nen van die nieuwe jeugdprins echter vooraf gegaan worden ir een wervelende middag waar ds thema het circus centraal zal eer bijzonder aan deze jeugdzit- j is dat steeds meer het accent •dt gelegd op het gegeven 'door jeugd, voor de jeugd'. Daarom zal groot aantal Venrayse vereni gen deelnemen aan deze mid- die om 14.11 uur begint in de iouwburg van Ven ray. foor die tijd kan men weer mee- :n aan de inmiddels traditionele jonnen wedstrijd. Wie weet komt w ballon ook in do voormalige jet Unie terecht. Van half twee ongeveer half drie kunnen kin- en hun ballon oplaten, n de schouwburg bestaat er de ïgenheid om geschminckt te rden. Diverse leden van Jong Ne- ■land zullen daar voor zorgen, brig jaar was de presentatie van twee Hazekeutelliedjes een groot Reden om ook dit jaar weer Bandeliertjes op te laten treden, cassette is overigens tijdens de gdzitting verkrijgbaar. aterdag 18 januari a.s. houdt car- alsvereniging De Huibuuke uit irloon haar Prinsenbal in Resi- itie De Cultuurbunker. Deze nd begint om 20.11 uur. Na het rstellen van de Raad van Elluf het nieuwe boerenbruidspaar de nieuwe Prins Carnaval op een iktakulaire wijze bekend ge- akt worden, fostumeringswedstryd fevens wordt deze avond weer kostumeringswedstrijd gehou- voor de kategorieën enkelin- i, paren en groepen, met als et de Huibuuk-trofee. Opgave 'oor bij de kassa. Desgewenst It u in de gelegenheid gesteld ilf aan jury en publiek te presen- i. De gehele avond wordt omlyst ir een prima orkest. In een circus hoort akrobatiek en gymnastiek. Twee verenigingen, St Christoffel en de Judovereniging Ven ray zullen daarvoor zorgen. De eerste vereniging heeft twee acts, een met hoepels en een met salto's, flik-flaks en andere kunstjes. De Ju dovereniging Ven ray staat tydens de carnavalsdagen bekend om hun act met De Stieve. Tijdens de jeugd zitting wordt deze act door jeugdle den van deze vereniging in een klein jasje gestoken. De garde van De Hazekeutel is ook dit jaar weer present met een circus-achtige dans. Naar wij heb ben vernomen zullen ook de jon gens van de raad van elf daar bij betrokken worden. In een circus hoort ook een goo chelaar. De Hazekeutel presenteert met trots een goochelaar die met twee acts tot mysterieuze onthullin gen zal komen. Meer kunnen en mogen we daarover niet vertellen. Behalve het uitkomen van de nieuwe jeugdprins, tussen 16.00 en 17.00 uur, zal in de loop van de mid dag ook het nieuwe jeugdboeren- bruidspaartje bekend worden gemaakt. Verder vindt ook de uit-, reiking van de Orde van de Haze keutel plaats, die dit jaar aan mevr. Olde Daalhuis zal worden over handigd. Om deze middag ook muzikaal te doen slagen zal de joekskapel Van Toete Noch Blaoze, die geheel uit da mes bestaat, enkele vrolijke noten spelen. De mensen van De Spring plank zijn ook nog aanwezig, om De Hazekeutel te ondersteunen by het vlekkeloos laten verlopen van deze, zoals het er nu naar uit ziet, zeer bijzondere middag. Dus, tot zondag 26 januari, vanaf 14.11 uur in de Schouwburg. 'n abonnement waard Bromfietsen ontvreemd Twee 17-jarige bewoners deden aangifte van diefstal van hun brom fiets. De ene bromfiets is ont vreemd vanuit de fietsenstalling van een bedryf aan de Witte Ven- nenweg in Oostrum en de andere stond gestald by de Kiosk in het Brukske. Jeugdvastelaovesvereniging De Hazekeutel zal op zondag 26 janua ri, tydens de jeugdzitting in de schouwburg, de Orde van de Haze keutel uitreiken aan mevr. Olde Daalhuis. De Orde van de Hazekeutel is een onderscheiding die wordt uitge reikt aan personen of instanties die zich jarenlang op de een of andere manier hebben ingezet voor de Ven rayse jeugd. Mevr. Olde Daalhuis heeft zich op een heel bijzondere wijze ingezet voor de Venrayse jeugd, met name voor de jeugd van basisschool Den Bongerd. Al meer dan dertien jaar verzorgt zij op de Leunseweg de oversteek van de kinderen naar en van hun school. Daarmee zorgde zij ervoor dat de„ kinderen veilig op school en ook weer veilig thuis kwamen. Mevr. Olde Daalhuis woont in de Kruisstraat. Zy ging brigadieren toen haar kinderen nog op Den Bongerd zaten. Deze zitten inmid dels al lang op een middelbare school. Dat was voor mevr. Olde Daalhuis echter geen reden om te stoppen met brigadieren, integen deel. By haar 'twaalf-en-een-half jarig jubileum', afgelopen zomer, verzekerde zij nog eens dat ze door zou gaan. Een reden te meer voor De Hazekeutel om haar eens op een bijzondere wijze in het zonnetje te zetten. elke week nieuws Zoals elk jaar wordt in de maand januari weer de nieuwe prins van de Piëlhaas bekend gemaakt. Dit jaar wordt het helemaal speciaal want dan is er ook in het programma van de Prinsenproclamatie tijd ingeruimd voor de Oscaruitreiking van Piëlhaas. Deze Oscar wordt uitgereikt aan de beste prins die sinds 1939 over het Piëlhazenry k heeft geregeerd. Door een deskundige jury zyn een vijftal prinsen genomineerd voor deze unieke prys. De genomineerden en enkele speciale gasten voor deze Oscaruitrei king worden samen met hun eega's op een speciale manier naar de Beeje- kurf gebracht Rond 19.30 uur wordt het publiek, gasten en genomineerden in een gala achtige sfeer deftig ontvangen in dezelfde styl als men op televisie ziet by de echte Oscaruitreiking. Met tv-camera's, persfotografen en alles wat er verder by komt kijken. De schouwburg is voor deze ene keer speciaal ver sierd voor deze Oscaruitreiking. Diegenen die een kaartje hebben weten te bemachtigen voor de Prinsen proclamatie krijgen een voorprogramma voorgeschoteld dat om 19.30 uur begint. Zij worden dan ook om 19.30 uur verwacht bij de schouwburg. Dit mag u beslist niet missen. Ook voor diegenen die geen kaartje hebben is het de moeite waard om om 1930 uur bij de schouwburg te zijn want de ontvangst van de genomi neerden en de gasten voor de Oscaruitreiking vindt buiten voor de schouwburg plaats. Zy kunnen deze happening dus gratis en voor niets bijwonen. De produktie voor deze Oscaruitreiking heeft de Piëlhaas in handen ge geven van 'Van Huure Zegge'. Al sinds elf november 1991 duikt in deze krant regelmatig de naam van de internationaal bekende ver pakkingskunstenaar Kristo op. Na zijn paraplu-projekt in Japan en Ca- lifomië zou hij bezig zijn met een éénmalige aktie in Venray. Op 18 ja nuari tydens de Prinseproklemasie moet de zoveelste stunt van 'Kristo' zyn beslag krijgen. Er staat het een en ander ingepakt met natuurlijk de brandende vraag wie er als laat ste uitgepakt zal worden. Wie wordt de nieuwe prins van Rooy? "t Tipke van de sluier'. Een toe passelijke naam voor een avondvul lend programma met tal van ver rassingen en nieuw talent. Deze avond (reeds uitverkocht) belooft een bonte avond te worden met een mengeling van dans, muziek, hu mor en spanning. Venrays best bewaarde geheim gaat haar ontkno ping tegemoet. Nog steeds wordt het doek niet opgehaald. De inhoud van het programma blyft voorals nog even onder doek. Heeft u geen plaatsje in de mede door de firma San tec ream (bloe men en planten) versierde grote zaal kunnen bemachtigen? Geen nood. Zy die nieuwsgierig zijn ge worden en mee willen maken hoe deze avond er dan wel uit gaat zien, hebben de mogelykheid om via een videoscherm in de foyer van de schouwburg het programma te vol gen (entree foyer ƒ5,-). U kunt dan tevens een gokje wagen door mee te doen aan het prins raden met daar bij de kans op het winnen van een dames- of herenrijwiel. Deze prijs is beschikbaar gesteld door de firma Jacobs zn. Om de gezelligheid op deze avond nog een extra impuls te geven spe len er maar liefst twee orkesten in de foyer. Onze alom bekende Rooyse Hofkapel met daarnaast de Base ment Band. Prinseproklemasie 1992. Dat be looft wat. n verband met de jeugdzitting De Hazekeutel heeft deze vaste- vesvereniging een kleurwed- (jd uitgeschreven. Onderstaande I ening, die men ook al overal op ïool en in het centrum van Ven- 1 ziet hangen, kan door alle Ven rayse Hazekeuteltjes worden ingekleurd. De Hazekeutel heeft in de diverse leeftydskategorieën een mooie prijs beschikbaar gesteld. De prijsuitreiking zal op zondag 26 januari, tijdens de jeugdzitting plaatsvindeii. Alle ingezonden teke ningen zullen daar dan ook komen te hangen. De tekeningen moeten wel voor donderdag 23 januari in geleverd zijn. Dat kan op de vol gende adressen: Oostsingel 26D, Merseloseweg 66 of Isabellahof 48. Veel plezier met deze tekening. heerser van De Schanseknuppels I Op zaterdag 11 januari op het Prinsenbal eerst afscheid genomen van Prins Jac III. Na zijn laatste offi ciële handelingen, zyn laatste polo naise en zijn laatste daverende speech werd hij ontmanteld. Zyn vriendenclub heeft zich op een keu rige manier over Jac en zijn vrouw Riet ontfermd. Zij werden voorzich tig in het dons gelegd. Ze kregen bieden een verenpak aangemeten en als kippen werden ze afgevoerd, zodat ze nog lang en gelukkig kun nen scharrelen. Daarna werd het tijd voor de nieuwe heerser, die door middel van een puzzel met de sterren van de Europese vlag bekend gemaakt werd. De Schanseknuppels konden hier voor het eerst kennismaken met UCE: Urst Casels Echt geld, waar Prins Caro dan ook rijkelyk mee strooide. Prins Caro heeft de Europese eenwording aangegrepen om dit jaar ook grensverleggend be zig te zyn in positieve zin m.b.t. vastenavond. De nog jeugdige prins, 25 jaar, wil graag met iedereen vastenavond vieren maar zeker met zyn leeftijd genoten. Vandaar zijn uitspraak die we nog wel vaker zullen horen: Mien schonste wens, blief mit vaste- noven binnen os grens. Zondagmiddag 19 januari om 15.11 uur is er Jeugdprinsenbal in de Schanseschop De Wis. Op 24 en 25 januari ziülen by car navalsclub De Zagewetters uit Mer- selo de jaarlijkse zittingsavonden gehouden worden. Op deze avon den treden de volgende artiesten op: Tieske en Tbntje, Buutreedner Keyzers, Les Droles (een nieuw Mer- selo's trio), Buutreedner Theo van Els, De Hofdames en De Bretelboys. De muzikale omlysting wordt ver zorgd door Die Fidelen Rosenthaler. Beide avonden beginnen om 11 mi nuten voor 8 in zaal 't Anker. Prins Math Dun Tweede regeert de jubilerende Keavers Nadat tydens het drukbezochte Prinsenbal van afgelopen zaterdag in de Blauwe Druuf, Rob Coppus op genomen werd in de APK kwam even later de nieuwe Prins Carnaval 1992 te voorschijn. Hij werd door goochelaar Rob Poels uit een grote hoed getoverd. Het is niemand an ders dan Prins Math dun tweede, in het dagelyks leven Math Direks. Onder zijn aanvoering kan het car- navalsgewel in Holthees-Smakt in volle hevigheid losbarsten. Om te beginnen staat zaterdag 18 januari het Aldewieverbal op het programma, waar het nieuwe boe renbruidspaar van de Keavers voor 1992 bekend gemaakt zal worden. Iedereen wil toch weten wie er in het jubileumjaar van de Keavers het boerenbruidspaar wordt. Het be looft weer een grote camavalshap- pening te worden. Alle Keavers en iedereen die de jubilerende Keavers (3x11) een warm hart toedragen worden van harte uitgenodigd. Omroep Venray zal a.s. zondag, 19 januari, van lO.OO tot 11.00 uur een samenvatting van de Prinsenpro clamatie van de Venrayse Piëlhaas uitzenden, die op zaterdagavond zal plaatsvinden in de Beejekurf van Venray. Deze uitzending zal overi gens diezelfde dag tussen 18.00 en 19.00 uur nog eens worden her haald. Omroep Venray is te beluisteren op de FM 90.2 Mhz en 102 Mhz via de kabel. 'n abonnement waard Kursus voor vrouwen die (weer) Steeds meer vrouwen geven te kennen (opnieuw) op zoek te zyn naar een betaalde baan. De Stich ting Volwassenen Educatie Noorde lijk Limburg en de Stichting Vrouw en Werkwinkel Noord- en Midden Limburg willen vrouwen helpen om weer buitenshuis aan de slag te gaan. Daarom organiseren zy in Venray wederom een kursus banen- en beroepenoriëntatie. De kursus is voor vrouwen, die ondersteuning willen in het zoeken naar betaald werk, opleidingsmoge lijkheden, het wegwys worden op de arbeidsmarkt of het kreëren van eigen werk. De kursus zal enerzijds per soonsgericht zyn: wat kan ik, wat De feestdagen zijn weer achter de rug. Helaas moeten velen van ons konstateren dat er weer enkele pondjes bij zyn gekomen. We ma ken in het nieuwe jaar dan ook goe de voornemens om die extra kilo's zo snel mogelijk kwijt te raken. Om af te slanken bestaat geen ma gische methode. Uit onderzoek blijkt dan ook dat het meeste effekt bereikt wordt door het wijzigen van de leefgewoonten: gezonder en be wuster eten en meer bewegen! De sleutel tot sukses is dus een goede en gezond samengestelde voeding in kombinatie met meer beweging. Om u een handje op weg te hel pen start in de week van 20 januari wederom de Afslankkursus Voe ding en Sport in Venray. Het doel van deze kursus is het bereiken en behouden van een gezond gewicht. De kursus bestaat uit 10 gekombi- neerde bijeenkomsten waarin een diëtist voedings- en dieetadviezen geeft en de aerobiclessen ook onder deskundige leiding staan. De kosten bedragen ƒ125,-. De kursus wordt zowel overdag als 's avonds gegeven. Voor opgave en verder in formatie kunt u kontakt opnemen met: Maria v.d. Geer, diëtiste, tel. 04780-89646 of Lon Wetjens, aerobic-dancing, tel. 04780-12519. Vanaf a.s. vrydag 17 januari t/m zondag 19 januari wordt 't Haeren in de diverse zalen omgetoverd tot een groot antiekgebeuren. Er zal een ruim aanbod zyn in kasten, slaapkamers, eetkamers, rolbu- reaus, stoelen, spiegels, klokken, klokkenstellen, beelden, lampen, glaswerk, kristal, bisquitporselein en zeer veel kleingoed, enz. Tevens is er een mooie kollektie oude sieraden en schilderyen in fraaie baroklysten. Een ruime keu ze in meubelen en kleingoed, tegen betaalbare pryzen. De antiekbeurs is op vrydag 17 ja nuari geopend van 18.00-21.00 uur, op zaterdag 18 januari van 13.00- 17.00 uur en op zondag 19 januari van 11.00-17.00 uur. De entree be draagt ƒ3,-, kinderen thn 14 jaar gratis. Dronken bestuurder had pech Zondagmiddag was er een grote zoekaktie waaraan ook de Venrayse politie met haar beschikbaar perso neel deelnam. In Helenaveen vond een insluiping plaats in een afgele gen woning waarvan de insluipers, een tweetal personen, dachten dat de bewoners niet thuis waren. Ze werden echter verrast door de vrouw des huizes, waarna het twee tal op de vlucht sloeg. Wel kon het kenteken van de auto worden doorgegeven. Deze auto werd later in de richting van Oirlo opgemerkt waarna ook de Venrayse politie by de aktie werd betrokken. Tbch wist de bestuurder aan deze achtervolging te ontkomen. De auto werd later in het Brukske aange troffen. De zoekaktie in die woon- wyk leverde echter niets op. De auto werd door de rykspolitie van Horst veilig gesteld. Tydens die zoekaktie zag de be manning van een surveillancewa gen op de rondweg Brukske een personenauto ryden die, zo leek het, 'verse' schade had. Die bestuur der, zo bleek by de aanhouding, was een 34-jarige inwoner die verklaar de met zyn auto tegen een lantaarn paal te zijn gebotst. Volgens hem was de schade aan de lantaarnpaal gering. De politie konstateerde ook dat de bestuurder onder invloed van alkoliol verkeerde en wel dus danig dat een ryverbod van 10 uur gerechtvaardigd was. Nadat de proe ven waren afgelegd kon hy met de aanzegging dat proces-verbaal inza ke het rijden onder invloed zal wor den opgemaakt, huiswaarts keren. Lampen vernield in de passage In de nacht van donderdag op vrijdag werden enkele lantaarnpa len dusdanig vernield dat ook hier het herstel weer enkele honderden guldens zal gaan kosten. buitenshuis willen gaan werken wil ik, wat zyn myn sterke en zwak ke kanten, wat zyn myn mogelijk heden? Anderzyds naar buiten gericht: wat voor werk en oplei dingsmogelijkheden zijn er? Welke instanties kunnen my in myn si-I tuatie helpen? De kursus start in februari 19921 en bestaat uit 20 bijeenkomsten van 1 dagdeel per week. De bijeen komsten worden in Venray gehou den. De kosten zyn ƒ65.-. Informatie en inschrijving: Stichting Volwassen Educatie Noor delijk Limburg, tel. 04709-83298 of 04709-86197. Aanmelding dient zo spoedig mogelyk, uiterlijk tot 1 fe bruari 1992! Belangstellenden worden uitge nodigd voor het bijwonen van onze eerste bijeenkomst in 1992, welke gehouden zal worden op maandag 20 januari a.s. in de foyer van het Cultureel Centrum de Beejekurf. Aanvang 20.00 uur. Het onderwerp van deze avond is: 'Getuigenis van een overlevende' en wordt gehouden door mevr. M. Ho nig uit Eindhoven. Over de inhoud van de voor dracht slechts een enkel woord: mevr. Honig is van Joodse afkomst en zij zal vertellen over haar eigen ervaringen van het nazi-regime: hoe zij in Duitsland was, toen Hitier aan de macht kwam, hoe zij met haar ouders in 1935 naar Neder land is gevlucht en hoe zij geduren de de oorlogsjaren voortdurend op de vlucht is geweest voor de Duitsers. Al jarenlang vertelt mevr. Honig over haar belevenissen op lagere en middelbare scholen als een eerbe toon aan al degenen, die het niet meer hebben kunnen verteUen. Zy doet dit op een zeer eigen, ontroe rende en gepassioneerde wijze. Vandaar dat dia's op deze avond zul len ontbreken. Zy zal u de oorlog 1940-1945 op een geheel eigen wijze laten zien. Vanzelfsprekend .zyn ook niet-leden van harte welkom op deze avond. Onvoldoende opgelet Maandagmorgen lette een 44- jarige bestuurder, van een perso nenauto, uit Gemert, op de Beek- weg ter hoogte van de Hiept, onvoldoende op het voor hem rij dend verkeer. Daardoor botste zyn auto tegen een, langzaam rydende, personenauto bestuurd door een 46-jarige inwoner van Venray. Beide auto's werden zwaar beschadigd terwijl een inzittende dusdanige verwondingen opliep dat hy naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Hij kon later naar huis wor den overgebracht Dat de auto van de Venrayer zo langzaam reed kwam doordat er voor hem een t rak tor reed. Die werd overigens niet bij het ongeval betrokken. A. Mol uit Amersfoort wint nationale bi^jartstryd in Overloon A. Mol van biljartclub Leusder Kwartier uit Amersfoort is er ty dens het nationale kampioenschap 5e klasse libre klein 1991792, geor ganiseerd door biljartclub Ons Ge noegen te Overloon, in geslaagd in een zeer spannende finale de eerste plaats voor zich op te eisen. Mol die als laatste met gemiddel de binnenkwam 1.17 (grens 0.50- 1.20) verloor zyn eerste twee partij en vrijdag, daarna won de goedspe- lende Mol zaterdag zijn partijen en zondag wist hy zich in de finale te spelen en ook deze in winst om te zetten. Daardoor kwam Mol op 12 m.punten, hoogste serie van 9 en algemeen gemiddelde van 1.778. Op de tweede plaats eindigde L. Schu iner uit Vriezenveen en derde was F. Middelkoop uit Spijkenisse. Ons Genoegen-voorzitter Pierre Hendriks reikte de pryzen uit en dankte de heer en mevr. Verheyen voor het beschikbaar stellen van het uitstekende materiaal. Tévens dankte de voorzitter de wedstryd- leiders J. Goemans, Pijnenburg en Verhoeven voor de uitstekende or ganisatie en gaf het woord aan de heer Van de Brande, bondsofficial, die overging tot het bekendmaken van de uitslag en het uitreiken van de kampioensmedailles en bekers. Hij feliciteerde voorzitter Hendriks met dit geslaagde nationaal kam pioenschap. Tbt slot speelde Freun- de Echo het Wilhelmus en mocht kampioen Mol nog vele gelukwen sen in ontvangst nemen. afd. Geysteren-Venray A.S. zondag, 19 januari is er een excursie in de Ooipolder bij Nyme- gen. De start is om 13.00 uur by de oortjeshekken aan de Erlecomse- dyk. Vanuit Venray vertrekken wij om 12.00 uur vanaf het Schouw burgplein. Leden en niet-leden zyn welkom. Wel adviseren w(j iedereen om zich warm te kleden en om laar zen mee te nemen. Het zou wel eens koud en nat kunnen worden.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7