PEEL EN MAAS VEBPfr remeente Venray zal zich alleen inzetten voor sterke projekten V.s. zondag [ehandicapten ;wemtoernooi n De Sprank 100-Jarige in Beukenrode lil c Na 'n paar dagen lekker uitgerust te hebben, staan wij weer voor u klaar. Slagerij Drabbets en medewerkers Kijker kan kiezen PEEL EN MAAS In Memoriam Cees Hensing Paterslaan 7 Venray Bij Verf Wand moet dit weekend 'schoon schip' gemaakt worden met de bestaande behangkollektie. Daarom gaan vele soorten de deur uit tegen één malige opruimprijzen v.a. 95 ct. Met verder bodemprijzen van 2.95 tot 16.95 voor soms heel exclusieve dessins. v.a. N T gemeente Venray zal zich in nieuwe Regionale Ontwikke- iplan (ROP II), alleen nog inzet- voor die projekten, die plaats- jrschrijdend zijn en het belang de regio ondersteunen. Dat liet jemeester Waals afgelopen dins- weten tijdens de commissiever- lering van economische zaken, jemeester Waals noemde daar- de revitalisering van Smakter- 1de, luchthaven De Peel (ook voor jhtvracht), en de realisatie van Idelbaar technisch onderwijs projekten, die ook al in het hui- leROP voorkomen en aangemeld bij de provincie voor financiële m. Een nieuw projekt dat door [gemeente aangemeld zal worden realisering van een agrarisch ijventerrein in Ysselsteyn. Ver- zal op particulier initiatief, on- :und door de gemeente, de italisering van cultureel cen- un De Beejekurf en de realisatie i een mestverwerkingsfabriek or CAROM worden aangemeld. DE PEEL )ver vliegbasis De Peel liet de rgemeester weten dat de ge il :ente daar op twee fronten aktief Tterj behoeve van de militaire ïktie zal er veel aan de in- structuur in die regio moeten ge uren. Verder wordt de realiteit i een luchtvrachthaven bekeken, rgemeester Waals merkte daarbij dat de Provincie vooralsnog vast houdt aan Maastricht Airport als Cargohaven. 'Ons enthousiasme staat overi gens niet los van het feit dat we het milieu in acht zullen nemen' stelde burgemeester Waals verder. 'Voor vrachtluchtvaart zal een MER rap portage noodzakelijk zijn. Onder zoek van de Kamer van Koophandel heeft inmiddels uitgewezen dat voor zo'n 162 woningen geluidsiso- lerende maatregelen nodig zullen zijn'. MTO Middelbaar technisch onderwijs heeft nog steeds grote zorgen bij het college van b. en w. Steeds meer blijkt dat de Venrayse industrie middelbaar technisch onderwijs als een gemis ervaart. 'Er is in Ven ray groie behoefte naar, maar er zijn grote hobbels te nemen', aldus dhr. Waals. Venray is in Noord- Limburg overigens niet de enige ge meente die streeft naar een MTO vestiging. Ook Weert is in de race. 'Het wordt echter of Weert of Ven ray, in ieder geval niet beiden'. Bur gemeester Waals gaf aan dat de organisatie van het middelbaar be roepsonderwijs in Limburg nog al tijd op twee sporen loopt en dat toenadering tussen die twee organi saties nog niet in zicht is. De burge meester kon dan aan de commissie ook geen toezeggingen doen over een termijn waarop middelbaar technisch onderwijs in Venray ge realiseerd kan worden. MINDER BELANGRIJK. 'Alleen voor dingen die kunnen scoren, proberen we geld te krijgen' stelde burgemeester Waals verder. 'Dat betekent dat de golfbaan in Venray, die nu nog in het huidige ROP staat van de baan is. Overal in de regio willen ze golfbanen. Diver se gemeenten zijn daarvoor al in de race. Waarom zouden wij daar nu nog instappen. We kunnen onze tijd en het geld beter ergens anders instoppen'. Het dagrecreatieprojekt dat als trekker zou kunnen gaan funktio- neren. is nog niet van de baan. 'Hier moet wel een wens naar zijn en het projekt moet in de regio passen'. VLAKWATER Burgemeester Waals, en met hem de wethouders, hebben inmiddels twijfels aan de regionale recreatieve funktie van het Vlakwatergebied. 'Dit gebied heeft een goede lokale funktie. Om dit regionaal in te zet ten, daar twijfel ik aan'. Volgens de burgemeester heeft het raadsbe sluit om de stuifduinen op de huidi ge plek te handhaven tot gevolg dat de mogelijkheden van het gebied beperkt worden. Een regionale funktie is volgens de burgemeester financieel niet haalbaar. 'Als lokale recreatieve funktie is Vlakwater wel een prioriteit'. lij gelegenheid van de feestelijke ening van De Sprank organiseert Invaliden Sportclub Venray in nenwerking met de zwemvereni- ïg Spio een zwemtoernooi voor landicapten. Maar liefst elf enigingen uit geheel Nederland len aan deze wedstrijden deelne- !n. In totaal zullen 85 zwemmers zwemsters van start gaan. loewel dit zwemfestijn officieel 1 toernooi heet te zijn, is het dstrijdelement van onderge- ikt belang. Er wordt geen ierscheid gemaakt tussen de schillende handicaps. Iedere lnemer krijgt na afloop van het mooi een certificaat met daarop of haar prestaties. Voor de inva- sporter ee/i mooie graadmeter r diens eigen prestaties, te programma-onderdelen die af perkt worden zijn schoolslag, lag en vrije slag op de afstan- 25, 50 en 100 meter. Aan het d van het toernooi volgt nog een 4 keer 25 meter ploegen estafette. De Sprank is bijzonder geschikt voor dit soort wedstrijden. Het ge bouw is geheel aangepast aan de in valide zwemmer. Er zijn geen drempels en geen opstaande ran den rond het bad, die het te water gaan van de gehandicapten moeilij ker maken. Het toernooi op zondag 12 janua ri start om 11.30 uur en duurt tot 14.30 uur. Iedereen die geïnteres seerd is kan een kijkje komen nemen. Zwemmen is overigens niet de enige sport die de Invaliden Sport vereniging Venray (elke zaterdag morgen van 9.30 tot 10.30 uur in De Sprank) organiseert Ook kan men bij deze vereniging wekelijks tafel tennissen, op dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur in het tafeltenniscen- trum van Red Stars. Verder is er el- ke woensdag van 20.00 tot 22.00 uur sjoelen in het sportcafé De Wet- Nadat Eurosport in juni 1991 het kontralct voor doorgifte van hun programma op het Venrayse kabel net had opgezegd, heeft Kabeltelevi sie Venray de zender Sportnet doorgegeven op het vrijgekomen kanaal. Inmiddels heeft Eurosport de uitzendingen weer hervat. In de afgelopen 6 maanden heeft een aantal abonnees hun voorkeur ten aanzien van de zender Eurosport ten faveure van Sportnet kenbaar gemaakt. Ook bleek een aantal abonnees juist ingenomen met de komst van Sportnet. Om de meningen van onze abon nees goed te kunnen peilen zullen wij hiernaar een onderzoek doen, dat als volgt zal worden uitgevoerd. Per 13 januari 1992 zal Sportnet worden vervangen door Eurosport, voor een proefperiode tot 31 maart 1992. In maart zal een telefonische enquete onder de abonnees worden uitgevoerd om de voorkeur vast te stellen. Uiterlijk 31 maart zal een beslissing worden genomen om trent de definitieve zenderkeuze. 'n abonnement waard teling. Indien U meer informatie wilt hebben over de Invaliden Sportvereniging Venray dan kunt U die krijgen bij John Jenniskens, Luzerne 3 te Venray, tel. 11642. OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST DONDERDAG 9 JANUARI 1992 Nr. 2 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG Op 2 januari is de heer Cees Hen sing op 85-jarige leeftijd overleden. De in Leiden geboren heer Hensing was ruim 25 jaar geleden mede oprichter van .de afd. Venray van de PvdA. Als sergeant majoor van de Gravendienst kwam hij in verband met de herbegraving van Duitse gesneuvelden op het Duitse solda- tenkerkhof in Ysselsteyn, naar dit Peeldorp. Hier was hij enige tijd trainer van de voetbalclub en gaf hij sportles aan de 'jonge boeren'. Ook organiseerde hij mede allerlei aktiviteiten voor de kerk. Op de mi litaire begraafplaats werkte hij nauw samen met kapitein Louis Timmermans, wiens politieke in zichten hij deelde. Beiden waren betrokken bij de oprichting van de afdeling Venray van de PvdA in 1966. Van 1967 tot 1972 was de heer Hensing voorzitter van de afdeling. Toen de heer Timmermans in no vember 1973 in verband met een conflict uit de gemeenteraad stapte, werd hij opgevolgd door de heer Hensing. Hoewel zijn raadslidmaat schap slechts tien maanden duur de, heeft hij toch geschiedenis geschreven omdat hij in feite het eerste raadslid was, dat echt opposi tie in de raad voerde. Bij de verkie zingen van 1974 werd hij niet herkozen. De heer Hans Wiegant nam zijn zetel over. Korte tijd heeft de heer Hensing in Smakt gewoond, waar hij bestuurslid was van de Limbra- drumband. Daarna verhuisde hij naar Venray, waar hy een paar jaar beheerder was van de camping Vlakwater. Ook is hij veel jaren ak tief geweest bij het Rode Kruis. Ve len zullen hem ook nog wel kennen als portier van de schouwburg. De overledene was een markante persoonlijkheid, een idealist en een realist. Sociaal bewogen als hij was streed hij voor een rechtvaardiger samenleving. Hij was drager van de zilveren eremedaille met de zwaar den verbonden aan de Orde van Nassau. Diefstal uit personenauto Een inwoner van Blerick deed aangifte van inbraak in zijn aan de Handelstraat geparkeerde perso nenauto. Ontvreemd was de radio- cassettespeler. Brandend kussen van balkon gegooid In de nacht van dinsdag op woensdag werd een brandend kus sen van een bankstel vanaf de ba lustrade van de 4e etage naar beneden gegooid en kwam bran dend op een lager gelegen etage te recht De bewoners van die etage, gelegen aan de Haammakerstraat wisten het vuur te blussen. De brandweer behoefde niet in alttie te komen. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Volgende week dinsdag is in het centrum voor somatisch en psycho geriatrische patiënten, Beukenro de, een heel bijzondere dag. Het komt immers niet iedere dag voor dat een van de bewoners zijn of haar 100ste veijaardag viert. Op 14 januari 1892 werd in Well, Piet van Bommel geboren. Hij zal op 14 ja nuari a.s. dan ook zijn 100ste ver jaardag vieren. Sinds 22 februari 1979 verblijft de heer Van Bommel in Beukenro de, toen De Kruuze geheten. Zijn vrouw moest daar worden opgeno men en hij kon onmogelijk alleen in zijn woning te Well achterblij ven. Nadat zijn vrouw was overle den heeft hij op verschillende afdelingen gewoond. Vanaf 20 ja nuari 1982 zit hij op de nu geheten afdeling 'de Wierde 1'. Hij heeft het daar goed naar zijn zin en brengt zijn dagen o.a. door met het roken van zijn onafscheidelijke sigaar. De 100-jarige wordt in Beukenro de uitstekend verzorgd door het verplegend personeel. Ze kunnen het daar allemaal goed met Piet van Bommel vinden. De 100-jarige weet ons met pretlichtjes in zijn ogen te vertellen dat hij o zo graag nog door de zusters wordt 'geknoeveld'. Piet van Bommel is maar wat trots dat hy deze dag mag beleven en hij ziet uit naar de 14e januari, om zijn verjaardag met familie (ne ven, nichten) èn met de bewoners van Beukenrode te vieren. Die dag zal er om 10.30 uur een plechtige H. Mis worden opgedragen in de kapel van Beukenrode. De intentie is niet alleen voor de 100-jarige maar ook voor zijn onlangs overleden neef, dhr. G. Hendriks. Om 12.00 uur zal er een diner worden geserveerd voor Piet van Bommel, zijn familie en de mede- woners van de Wierde I. Van 14.00 tot 16.00 uur zal er in de bezoek- en ontspanningszaal, ge legenheid worden gegeven om de 100-jarige Piet van Bommel te feli citeren. Daarmee komt ook tot uit drukking hoe vitaal deze 100-jarige nog is, dat hij zo'n druk programma nog kan afwerken. LEVENSLOOP Wij schreven reeds dat Piet van Bommel in Well geboren is. Om pre cies te zijn' aan de Grotestraat, waar zijn vader een in Well toen zeer be kende bakkerij dreef. Zoals het toen was, werden de bakkerswaren tesa- men met kruidenierswaren nog bij de mensen thuis gebracht Vader Joep van Bommel zag er al jaren naar uit dat zijn zoons zo groot wa ren zodat ze mee konden helpen in de bakkerij. Maar dat was voor Piet geen werken, daar in dat bakkers-*' vak. Voor hem kwam kwam het goed uit dat zijn broer Theo dat wel wilde. Die ging zijn vader helpen in de bakkerij. Voor Piet bleef er niets anders over, toen hij de leeftijd daarvoor bereikt had, om met de kramers kar (nu te vergelijken met de SRV- FEEST BIJ PIERRE PIJPERS Met enige tiots en met voldoening heeft ons bedrijf, mede dankzij de inzet van onze personeelsleden, de ..Bartelsman-trofee" m de wacht gesleept Profiteer daarom 14 dagen lang van deze speciale aanbiedingen. 5 Bartelsmanbroodjes bereid met roomboter 2,25 5 Belgische roomboterpistolets 1,95 5 Roombroodjes 4,75 Candijbrood 400 gram 2,95 Doumataartje 10 pers. 14,95 Weekendtaartje 10,95 „WINNAAR BARTELSMAN-TROFEE 1991 Wordt uitgereikt op dinsdag 14 januari om 12 uur. Kom naar de winkel en beleef het mee. Bakkerij Pierre Pijpers Grote Markt 19 5801 BL Venray 81284 wagen) de boer op te gaan en klan ten te zoeken en te houden in Well, Wellerlooi en Ayen. Ondanks alles waren dat toch zware dagen, om in weer en wind de boer op te gaan, dikwijls onder moeilijke weersom standigheden. Denk maar eens aan de winter. Al was men nog zo ge hard, het werkte toch door in het ij zeren gestel van Piet. Voor hem was het een geluk dat de dochter van Theo, Marie, met de kramerskar van ome Piet mee wilde gaan. De bedoeling was dat zij die van hem over ging nemen. Dat gebeurde in 1947, toen paard en wagen werden verruild voor een Morris bestelauto, mede omdat Marie haar rijbewijs had gehaald. Piet van Bommel ging dus vroegtijdig, na ruim 40 jaar werken, met pensioen. Jarenlang heeft Marie dat werk nog gedaan, totdat ze trouwde. De zaak van bakker Theo van Bommel is niet meer, maar op een dag, zoals de 100ste verjaardag van Piet van Bommel, wordt daar nog eens even by stilgestaan. Helmonder in elkaar geslagen In de nacht van vorige week woensdag op donderdag werd er bij een cafetaria in Ysselsteyn, een 25-jarige inwoner van Helmond in elkaar geslagen waarbij hij verwon dingen aan zijn hoofd en gezicht opliep terwijl hem ook een tand uit de mond werd geslagen. De mishandeling werd gepleegd door een viertal mannen waarvan de indentiteit niet kon worden ach terhaald. Het enige wat bekend is is dat de leeftijden tussen de 20 en 25 jaar liggen. Omdat de Helmonder zich onder medische behandeling moest stel len zou de politie graag in kontakt komen met getuigen. Blubber en gier geloosd Dinsdagmiddag werd ontdekt dat op een drietal plaatsen het afvoer kanaal, gelegen tussen het Roozen- daal en de Loonsedyk, ernstig was vervuild door opzettelijke gier- en blubberlozingen. Het afvoerkanaal was over een lengte van enkele honderden me ters ernstig vervuild. De politie zal trachten de vervuiler op te sporen en proces-verbaal op te maken. Mo- gelylc zijn er getuigen. Die worden dringend verzocht kontakt op te ne men met de politie. ALLEEN DIT WEEKEND BEHANG Maar let op: aléén a.s. vrijdag en zaterdag en OP OP.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 9