Ji Kristo in Venray??? Uit het geruchtencircuit van het voormalige PCV Burgemeester Waals bezoekt ledenvergadering Horeca Gemeente Venray Fiscaal in zicht De Gouden Knol voor rieka van Vegchel-Hoeymakers ld Prinse Plak 1992 voor Ad Hijl aartverkoop Overloon PEEL EN MAAS Prinseproklemasie 1992 'Nog nie misschien' op concours WAO VAN SOEST Showdansgroep First Choice 'T VEINTROJS LAEVE GETAEKEINTD ^0 MT Zfy Hoe luister ik naar muziek? PEEL EN MAAS Elke dag bolletjesdag echte bakker PEEL EN MAAS Kinderopvang fiscaal aantrekkelijk lina^L EN MAAS Donderdag 9 januari Pagina 7 Stationsweg 86 5807 flG Oostrum-Venray tel. 04780-85956/8036/ Antiek Tegelkachels geloogd grenen meubelen Messing verlichting Kado artikelen Open: dinsdag t/m donderdag 13.30-17.30 uur vrijdag 13.30-21.00 uur zaterdag 9.00-16.00 uur »r haar grote sociale inzet hin de gemeenschap van Leunen, Drieka van Vegchel-Hoey- [ers a.s. zondag de Gouden Dit is de hoogste onderschei die carnavalsvereniging 't illeke te vergeven heeft, het overlijden van haar moe- kwam Drieka in 1922 als 4- bij haar kinderloze oom en e aan d'n Brienshoek, die ook Poelsen Boer genoemd werden, laar schooltijd moest ze mee- len op de boerderij. Ze was 16 toen ze lid werd van de Boerin- bond, de huidige LVB. Drieka is sl 58 jaar lid daarvan. Logisch zij deze vereniging een warm toedraagt. LVB heeft ongetwijfeld veel Ier beleefd aan haar 9-jarig treffelijk voorzitsterschap. In periode was zij ook een van de atiefneemsters die op verzoek pastoor Jonkers een dames- oprichtten. Nu een voortreffe- koor dat niet meer weg te ken is uit onze gemeenschap, haar 74 jaar zingt Drieka nog ds aktief mee! it deze aktieve verenigings- uw samen met haar man Teng boerenbedrijf runde èn daar- Aid Prinse Kompenej Rooy ft besloten de Aid Prinse Plak toe te kennen aan Ad Hyl. e heer A.J. Hyl, oud-direkteur de Technische School, heeft r de mening van de leden van WK zo veel verdiensten voor de rayse gemeenschap, dat de plak n duidelijk toekomt. Gedurende jaren heeft Ad Hyl een belang- e bijdrage geleverd aan de Ven- a dse Vasteloavend. Zo was hij £nlang voorzitter van de optocht- -^nmissie en "vice-voorzitter van Piëlhaas. Voorts heeft Ad Hijl de teloavesvereniging vertegen- Drdigd in de SLV (de Samenwer- ïde Limburgse Camavalsvereni- gen) en was hij de kontaktman t de kerkdoipen. Thans is dhr. 11 nog aktief als Senator van De lhaas. Is direkteur van de LTS vervulde Hijl nog diverse andere maat- tappelijke funkties. >e Aid Prinse Plak zal worden gereikt op 1 februari a.s. tydens ondertrouwbal van de boere- illuft in de Beejekörf van Venray. Voensdag 15 januari a.s. houdt ■navalsvereniging De Huibuuke voorverkoop van passepartout- irten, die recht geven op toegang tr het Prinsebal van 18 januari en één van de Bonte Avonden 8, 9 en 12 februari a.s. De ver- op begint om 20.00 uur in de Cul- u bunker. Personen vanaf 18 jaar nnen dan maximaal 4 kaarten persoon kopen. naast 14 kinderen opvoedde, is voor de huidige begrippen onbegrij- pelyk. Het bestuur van carnavalsvereni ging 't Knölleke heeft daarom besloten deze vitale vrouw te eren met de hoogste onderscheiding die zij kent. De plechtige uitreiking zal plaats vinden op zondag 12 januari ty dens de lie^jesmiddag in gemeen schapshuis De Brink, aanvang 14.00 uur. 't Knölleke hoopt dat zeer velen aanwezig zullen zyn om aan deze onderscheiding nog meer waarde toe te kennen. We hopen dat Drieka, samen met haar man Teng, temidden van haar grote familie nog lang van deze on derscheiding mag genieten. PROGRAMMA Om 14.00 uur, zingen en jureren van de ingezonden carnavalschla gers 1992. Volgorde na loting. Daar na volgt de uitreiking van de Gouden Knol aan Drieka van Veghel-Hoeymakers door de voor zitter van carnavalsvereniging 't Knölleke, Lambert Classens en is er gelegenheid tot feliciteren. Dan is het voor de 2e keer zingen en jureren van de ingezonden lied jes, gevolgd door de bekendmaking van de 3 beste liedjes en het zingen van het winnende liedje. Tenslotte volgt het uitkomen van het Boeren bruidspaar 1992. De organisatie BB heeft dit jaar buurtvereniging d'n Tbmp bereid gevonden het uitkomen te ver zorgen. De muziek wordt verzorgd door Joekskapel Noeet Tuus. De begelei ding van de lieges is in handen van Annemiek Pouwels, piano en Piet Jenniskens, drum. uw weekblad TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 A Al sinds elf november 1991 duikt in deze krant regelmatig de naam van de internationaal bekende ver pakkingskunstenaar Kristo op. Na zijn paraplu-projekt in Japan en Ca- lifornië zou hy bezig zyn met een éénmalige aktie in Venray. Op 18 ja nuari tydens de Prinseproklemasie moet de zoveelste stunt van 'Kristo' zijn beslag krijgen. Er staat het een en ander ingepakt met natuurlyk de brandende vraag wie er als laat ste uitgepakt zal worden. Wie wordt de nieuwe prins van Rooy? "t Tipke van de sluier'. Een toe passelijke naam voor een avondvul lend programma met tal van ver rassingen en nieuw talent. Deze avond (reeds uitverkocht) belooft een bonte avond te worden met een mengeling van dans, muziek, hu mor en spanning. Venrays best bewaarde geheim gaat haar ontkno ping tegemoet Nog steeds wordt het doek niet opgehaald. De inhoud van het programma blijft voorals nog even onder doek. Heeft u geen plaatsje in de mede door de firma Santecream (bloe men en planten) versierde grote zaal kunnen bemachtigen? Geen nood. Zij die nieuwsgierig zijn ge worden en mee willen maken hoe deze avond er dan wel uit gaat zien, hebben de mogelijkheid om via een videoscherm in de foyer van de A.s. vrijdag gaat het Limburgs Vastelaovesleecyeskonkoer weer van start. Bij Omroep Limburg zul len dan elke vrijdag, vanaf 18.30 uur acht Limburgse Vastelaoves- liet^jes ten gehore worden gebracht die meedingen naar de titel Lim burgs Vastelaovesleedje 1992. In to taal zullen dertien liedjes voor de finale in aanmerking komen. Na el ke uitzending kan men een bon in sturen die o.a. in het Dagblad voor Noord-Limburg staat. De drie liedjes die per uitzending door het publiek het meest zyn verkozen, gaan door naar de finale op 7 februari a.s. In de eerste uitzending, morgen 10 januari a.s., zal ook de Venrayse camavalsschlager 'Nog nie mis schien' van Dave en Milton Cavis meedingen. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Fhnatiek en gezond bezig zijn met je lichaam? Je creativiteit uitbeel den op muziek? Diverse dansvor men onder de knie krijgen, in teamverband bezig zyn? Dit alles kan by Dans en Twirl studio First Choice. In december 1991 is men gestart met een dansgroep. Dit is een grote enthousiaste groep mei den geworden die fanatiek bezig zyn. Onder leiding van zowel gastdo centen als eigen instruktie wordt er gewerkt aan konditie, creativiteit, muzikale interpretatie en uiteraard dans. Deze dansgroep is gericht op onder andere het houden van de monstraties, in zowel binnen- als buitenland. Ook jij kunt nu lid worden bij de ze showdansgroep!!! Doe het nu. en bel voor informatie: 04780-80611 (na zes uur) of kom kijken op de trainingsavond (dinsdag) vanaf 19.00 uur bij sportschool Peter Stip hout op het Gouden Leeuwterrein. T0FÉAU6 F 2 5- Heden optreden van De Inkasso's I! 1992: de cliënt betaalt door de bank genomen het gelag! schouwburg het programma te vol gen (entree foyer ƒ5,-). U kunt dan tevens een gokje wagen door mee te doen aan het prins raden met daar bij de kans op het winnen van een dames- of he ren rij wiel. Deze prys is beschikbaar gesteld door de firma Jacobs zn. Om de gezelligheid op deze avond nog een extra impuls te geven spe len er maar liefst twee orkesten in de foyer. Onze alom bekende Rooyse Hofkapel met daarnaast de Base ment Band. Prinseproklemasie 1992. Dat be looft wat. Die vraag zou je kunnen beant woorden met: 'het is maar wat je van de muziek verwacht'. Luisteren naar muziek is op zo veel verschillende manieren moge lijk, dat de kursisten zelf ook zullen moeten bepalen hoe ze het graag willen hebben. Een ding is zeker: er is een 'technische' basis notfig om jezelf geschikt te maken voor het luisteren naar muziek. En met die basis zou je moeten beginnen: soor ten van orkesten en instrumenten, genres binnen de muziek, het ont dekken van typische kenmerken en niet te vergeten de geschiedenis van de muziek; ontstaan en ontwik keling en het hoe en wat van de componisten, zullen dan ook in de ze kursus aan de orde komen. Hoe luister ik naar muziek? Maak jezelf via deze kursus bekwaam om te luisteren naar veel goede en mooie muziek. Deze kursus start woensdagavond 15 januari in Venray en wordt uitge voerd door pater Falco Franken. De kursus omvat 10 lessen. fVoor informatie bel 04780-80185 Volksuniversiteit Venray. 'n abonnement waard PCV - Nieuws, het maandblad van het Psychiatrisch Centrum Venray. is in december voor het laatst ver schenen onder deze naam. Met het veranderen van "PCV" in "Vincent van Gogh Instituut voor geestelijke gezondheid" met ingang van 6 janu ari zal uiteraard ook het maandblad een nieuwe naam krygen. Het laatste (decembernummer heeft overigens "geschiedenis" gemaakt door op een originele manier nieuwtjes naar buiten te brengen. Ingehaakt wordt op het geruchten circuit binnen het PCV, waarbij ver antwoordelijken aan het woord worden gelaten om het gerucht öf toe te geven öf te ontzenuwen. NIEUWE CENTRALE KEUKEN Ike Busser, Hoofd Sector Voeding en Horeca is de eerste, die toegeeft, dat een projectgroep is gestart met de voorbereiding van de bouw van een nieuwe centrale keuken. Niet di rect wordt toegegeven, dat deze voor ziening op het terrein achter de woningen aan de Kerkdijklaan (zo als het gerucht wil) wordt gebouwd. "Het wordt waarschijnlijk wel een terrein aan de rand van een van de lokaties.Dat is handig in verband met de levering van goederen en met de distributie van maaltijden. Het is overigens niet eens zeker of die keuken op het terrein van het PCV zal komen" zegt Ike Busser. De heer Léon Dorren, directeur Beheerszaken, zegt, dat tot nu toe geen voorkeur voor een bepaalde lo- katie is uitgesproken, omdat de keu ze wordt meegenomen in een onderzoek naar de hele her - huisvestingssproblematiek waar het PCV mee te maken heeft en dat door het Bureau Twijnstra en Gudde wordt uitgevoerd. ZONNEHUIS NAAR ST.ANNA? De heer Dorren ontkent niet, dat in besprekingen ooit iemand de mo gelijkheid heeft gelanceerd om de bewoners van het Zonnehuis aan de Vlierstraat onder te brengen in het door de Zusters van Liefde verlaten klooster op de lokatie St. Anna. "Als patiënten uit het Zonnehuis weg moeten, dan zal dat alleen zyn, na dat er een gedegen argumentatie op tafel is gelegd", zegt de heer Dorren. Dè nieuwe bestemming van het klooster wordt ook in het onderzoek door Twijnstra en Gudde meegeno men, omdat dit onderzoek alles te maken heeft met de toekomstige structuur van het PCV. FACILITAIRE DIENST Volgens "het gerucht" zal in de loop van 1992 de hele Facilitaire Dienst verhuizen van de bovenver dieping van het hoofdgebouw - loka tie St.Servatius - naar het klooster van de zusters op St.Anna. Maar volgens Eric Becking, hoofd van deze dienst, moet ook deze wens, die de vader van de gedachten is, wachten op de rapportage van Twijnstra en Gudde, die in januari wordt verwacht. Overigens wil het gerucht ook, dat Paschalis naar dat klooster gaat De heer Dorren zegt, dat veel per- Op maandag 13 januari a.s. zal burgemeester Waals de ledenverga dering van de Venrayse horeca ver eniging, Hóreca Gemeente Venray (HGV) bezoeken. Hij gaat hiermee in op het verzoek van het bestuur Wit of bruin, uw Echte Bakker bakt ze iedere dag vers. Geen dag zonder een lekker vers bolletje. Donderdag 9 januari: 5 harde kaiserbroodjes f 1,50 vrijdag 10 januari: proef de nieuwe tarwe rozijnenbol nu 5 voor f2,20 zaterdag 11 januari 5 gesorteerde zachte broodjes f2,— maandag 13 januari 5 rozijnenbollen f 2,20 dinsdag 14 januari 4 roombroodjes f 4,25 woensdag 15 januari 4 nonnevotten f5,— 7T7T®J l@ van de HGV om nader kennis te maken. HGV is een in september vorig jaar opgerichte belangenverenin- ging voor horecaondernemers uit Venray en uit de kerkdorpen. De vereniging telt inmiddels ruim veertig leden. HGV heeft als doelstelling de on derlinge kontakten te verbeteren en om extern de belangen te behar tigen van de branche. Tevens wil zij kontakten gaan onderhouden met andere ondernemersverenigingen, lokale overheid en overige samen werkingsverbanden in het kader van Venray promotion. Het bestuur wordt gevormd door enkele horeca ondernemers uit Venray en kerk dorpen en staat onder leiding van een onafhankelijke voorzitter, dhr. E. Peters. Er is door de vorming van twee commissies een scheiding ge maakt tussen drank- en maaltijd- verstrekkende bedryven. Jaarlijks worden minimaal drie ledenvergaderingen gehouden, waarbij aansluitend aan de vergade ring een gastspreker wordt uitgeno digd. Tijdens de laatste vergadering was dit de heer Gommans van de gemeente Venray, die een toelich- ting heeft gegeven op de nieuwe drank- en horecawet, alsmede op het beleid inzake ongewenste me dedingen (paracommercie). De komende vergadering zal met bur gemeester Waals over een aantal ak- tuele onderwerpen op informele wijze van gedachten worden ge wisseld. De vergadering voor leden en kandidaatleden wordt gehouden in de zaal van café de Volle Maan op maandag 13 januari a.s., aanvang 20.00 uur. Kandidaatleden kunnen zich aanmelden bij het sekretari- aat, tel. 91191, of schriftelijk, Post bus 395, 5800 AJ Venray. sonen en afdelingen hun oog op dit klooster hebben laten vallen, maar toch zal men de rapportage moeten afwachten. BURGEMEESTER Guus Spelbos, beleidsmedewerker van de gemeente Venray en belast met voorlichting ontzenuwt een ge rucht, dat door "een stucadoor uit Oploo" in de wereld zou zyn ge bracht. Volgens die stucadoor kon de nieuwe naam van het PCV nog niet bekend worden gemaakt omdat de burgemeester van Venray tegen de nieuwe naam "Vincent van Gogh Instituut" was "De burgemeester wist niet, dat PCV met een nieuwe naam bezig is en dus al helemaal niet welke dat zou moeten zyn" al dus Guus Spelbos. FLAUWE KUL! "Flauwe kul, nonsens" noemt de heer Dorren het gerucht, dat het he le gedoe rond een nieuwe naam voor het PCV "theater" zou zijn. Er werd n.l.beweerd, dat twee di recteuren een boek over Vincent van Gogh hebben geschreven en dat vorig jaar als kerstattentie naar ex terne relaties zouden hebben gestuurd. Daarmee zou de kiem voor een nieuwe naam al gelegd zyn. "Waar halen de mensen die flau we kul vandaan" is de reactie van de heer Dorren. DE NIEUWE NAAM Hoe de nieuwe naam "Vincent van Gogh Instituut" is ontstaan, is te le zen in een by de presentatie van de naam, enkele weken geleden, uitge geven PCV - krant. Tijdens een van de vele vergade ringen over een nieuwe naam, op perde directeur drs. M.J.van Weers, dat men misschien in de richting van bekende personen zou kunnen zoeken. "Straks heten we nog "Vin cent van Gogh - instituut" liet John Gieles zich lichtelyk cynisch ontval len. "Ach nee..." reageerden de aan wezigen. Maar stiekem dachten ze: "Eureka" Het kwartje was gevallen. Volgens de heer J.L.Klompenhou- wer was dit "het ei van Columbus" en samen maakten zij een voorstel, dat uiteindelijk voor de uitgeloofde beloning in aanmerking kwam. Op 6 januari werd tijdens een feestelijk nieuwjaarstreffen in de schouwburg van St Anna officiéél de oude naam PCV afgelegd en de naam Vincent van Gogh Instituut aange nomen. De nieuwe naam is inmid dels op half ronde zuiltjes by de diverse lokaties geplaatst. Overigens ging het gerucht dat dit artikel in het PCV-nieuws over geruchten, niet serieus genomen moest worden. Dit gerucht werd echter door dhr. Peterink van het Vincent van Gogh Instituut ontze nuwd. Naar zyn zeggen waren de geruchten inderdaad geruchten en zyn de antwoorden daadwerkelijk door genoemde personen gegeven. 'n abonnement waard Inbraak in woning In de nacht van zondag op maan dag was door vernieling van een ruit toegang verkregen tot een wo ning aan de Leeuwstraat. Ont vreemd werden een geldbedrag en papieren. Drank in bestuurder Op de Zuiderbergweg werd een 46-jarige bestuurder uit Venray aangehouden die, zo bleek uit de blaastest, teveel alkohol had genut tigd. Een rijverbod van 5 uur en proces-verbaal inzake het rijden on der invloed, was het gevolg. Diefstal uit elektrozaak Uit een elektrozaak aan de Marktstraat werd een radiocasset- tespeler ontvreemd. Hoe en wanneer de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. Een maandelijkse rabriek over fiscale aktualiteiten Indien beide echtelieden buiten i de deur gaan werken dient voor aanwezige jonge kinderen opvang gerealiseerd te worden. Het beleid van minister d'Ancona is gericht op uitbreiding van het aantal gesub sidieerde plaatsen voor kinder opvang. Daar komt nog bij dat plaatsing van kinderen fiscaal aan trekkelijk kan zijn. De fiscus let dus ook op de kleintjes. De werknemers kunnen hun in komen slechts verwerven indien zy deze kosten maken. Hierdoor zijn de kosten aftrekbaar. De fiscus han teert hiervoor tabel I. Het inkomen van beide echtelieden wordt bijeen geteld. By dat inkomen past een normbedrag. Geeft men meer dan dat normbedrag uit aan kinderop vang dan is dat meerdere aftrek baar. Een voorbeeld. Man en vrouw verdienen samen ƒ5.000,- per maand. Ze betalen voor kinderop vang ƒ2,80 per uur. Dat is ƒ1,10 bo ven het normbedrag, deze ƒ1,10 mogen als aftrekbare kosten op het inkomen in mindering gebracht worden. Voor het tweede en overige kinderen geldt een vast normbe drag van ƒ0.36. Indien een werknemer door de werkgever kinderopvang ter be schikking krijgt aangeboden is dat belast als 'loon in natura' en wel konform de bedragen uit tabel II. Een groot verschil is dat de werkge ver slechts hoeft te kijken naar het inkomen van zijn werknemer en uit privacy-overwegingen het inko men van de partner niet hoeft te be kijken. Een werknemer verdient 5.200,- bruto per maand. Voor elk uur opvang dient de werkgever bij de werknemer loonbelasting en premies in te houden over ƒ2,20. Draagt de werknemer zelf een bedrag b(j dan mag dat op het normbedrag in mindering worden Tabel I Inkomen echtelieden ƒ0 2.750 ƒ3.300 ƒ4.400 ƒ5.500 ƒ6.600 ƒ7.700 ƒ8.800 gebracht. Tbt slot een tip voor werkgevers. Veel kinderdagverblijven bieden te genwoordig zogenaamde kindplaat sen te koop aan. By aankoop ontvangt de werkgever subsidie van WVC via de gemeente. Een voor beeld. Een werkgever koopt voor ƒ9.000,- een kindplaats. Na subsidie is de bruto-last ƒ7.000,-. Na aftrek van vennootschapsbelasting res teert een netto-last van ƒ4.200,-. De werkgever kan een bijdrage van de werknemer verlangen waardoor de netto-last over beiden verdeeld wordt. Omdat dit de werknemer per saldo goedkoper kinderopvang oplevert in vergelijking met eigen kontrakten met een dagverblijf zijn veiden tevreden. De werkgever die goed personeel langdurig ouder schapsverlof op ziet nemen kan met relatief weinig kosten de werk nemer een werkbaar alternatief ge ven. Het toenemende aanbod van vakkundige en gesubsidieerde dag verblijven maakt dit een systeem met toekomst. Mr. T.C. van Zwieten, Rühl/Hae- jgens/van Aar. Accountants en Be lastingadviseurs. Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver, 08855-76464. I Normbedragen Loon werknemer ƒ0 ƒ2.500 ƒ3.000 ƒ4.000 ƒ5.000 ƒ6.000 ƒ7.000 ƒ8.000 1990 0,35 0,55 0,95 1,70 2,35 3,00 3,70 4,30 1991 0,35 0,45 0,85 1,55 2,20 2,85 3,50 4,10 r

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7