s PEEL EIM MAAS CDA Venray Nieuwgrieks voor toerisme I SJ Brandwondenmeest diploma's uitgereikt Wet Administratief Rechterlijke Handhaving Verkeersvoorschriften n Paspoorten PEEL EN MAAS Donderdag 9 januari - Pagina^ Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29, tel. 82385 *b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: 9.00 Lsm. voor de over ledenen (koll. A). 19.00 ZONDAGS DIENST; uit dankbaarheid; Toos v.d. Ven-Janssen (koll.); Jeanny Peters- Moons (koll.); jrd. Beatrix Minten- Philipsen; An Geurts-Versteegen (koll.); Lies Loone-Quicken (koll.); Truus Vermeulen-Franssen (koll.); Wim v.d. Ham (koll.); Johanna Goumans-Barents (koll.); Maria de Lauw-Linders (koll.); uit dankbaar heid b.g.v. 70e veij aardag. Zondag: Doop van de Heer. 8.00 Lsm. Pierre Pouwels (koll.). 9.30 Lat Hgm. Henk v.d. Voort (koll.); overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders (S); Hendrik Keysers (S); Henri Coenders (S); zuster Ludwina Peeters (koll.); Martha Gerrats- Stienen en zoon Hay (koll.). 11.00 H. Mis met volkszang; Cor Vink en beide echtgen. (S); Bert van Vegchel (koll.); Nelly Janssen-Muis; Martha en Mariet Goumans-Janssen. Maandag: 9.00 Lsm. overl. echtp. J. Tillemans-Duyf (S). Dinsdag: 9.00 Lsm. voor de over ledenen (koll. A). 19.00 Lsm. voor de wereldvrede. Woensdag: Z. Arnold Janssen. 9.00 Lsm. W. Broers, echtgen. en overl. kinderen. Donderdag: 9.00 Lsm. oude stichtingen. 19.00 Lsin. Bert van Vegchel (buurt). Vrijdag: H. Antonius abt 9.00 Lsm. voor roepingen tot het priesterschap, diakonaat en het re ligieuze leven. Akolieten: Zo: 9.30 Bart Derkx en Wilco Jansen. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Gertjan en Pieter Reyndere; lektor: T. Verbeek. Zo: 8.00 Maurice Brons; 9.30 Bjom Kleeven en Bart Thomassen; 11.00 Jeroen Leijssen en Hans We(jere; lektor; W. Bistervels. Vincent van Gogh Instituut Kapel Stationsweg Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang Voorganger: G. van Loenen. Lektor: P. Wittenbols. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: zr. Hélène. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag Iedereen is wel kom in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Donderdag: 14.30 Ai'scheidsvie- ring van ^le heer T. Arts (keuken). 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Antoinette Else vier en Eva Rojer. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Run. Van Els- Laurensse; Wim Jacobs (koll.); Leo van Helden en Bertha Laumen; Gé- rard Leendere (koll.); Johan Lichte- veld; overl. oudere Klaassen-Swinkels. Zondag: Peest van de Doop van de Heer. 9.00 Jgt. overl. oudere Philipsen-Goossens en Luijpere- Sandere. 11.15 Fam. Verbeek. 18.00 Tbon Millen; oudere Lenssen- Heijligere; jrg. Harrie Rongen. Maandag: 8.00 Overl. tam. Philip- sen. 19.00 Jrg Doortje Wiertz-v.d. Heuvel. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St Antonius. 19.00 Overl. fam. Janssen-Krijns. Woensdag: 8.00 Voor overleden fam. 19.00 Herman Jaegers. Donderdag: 8.00 Voor de overle denen. 19.00 Teng Stevens; Jacques Nysen. Vrijdag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Gezinsmis; Harrie Jans sen en overl. fam. Misdienaars en akolieten: Za-. 18.30 Martin Leendere. Zo: 9.00 Emiel Kustere: 11.15 Pascal Rustere; 18.00 Jaap Janssen. Ma en wo: Lie- ke. Di en vr: Patrick. Parochie Brukske Zondag: Peest van de Doop van de Heer. 10.00 Hoogmis. Jrg Jan Lindere. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gele genheid om te biechten. 19.00 Voor avondmis voor het feest van de Doop van de Heer. Voor overl. oudere Marcellis-van Tilburg (koll.); Ger Jongen (koll.); Jean Pijpers en Anna Maria Pijpers Tillemans. Zondag: Peest van de Doop van de Heer. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Voor Riek Barten-van Gerven (koll.). Maandag: H. Hilarius. 8.00 Cor v.d. Kolk (koll.). 19.00 Voor de zie ken van de parochie. Dinsdag: 8.00 Voor priester- en diakenroepingen. 19.00 Wim Hen driks (buurt); jrg Tbos Lamere- Jacobs en fam. Woensdag: Z. Arnold Janssen. 8.00 Overl. mevr. Van Ass-Delhoven. 19.00 Helm v.d. Ven, zoon Harrie en schoonzoon Martien. Donderdag: 8.00 Voor de zieken. 19.00 Voor de weldoeners van de pa rochie. Vrijdag: H. Antonius abt 8.00 Overl. oudere Van Rooy-Hendriks en zonen. 19.00 Pieter Gommans. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Nel v.d. Berk- Linskens (buurt); Lies Janssen- Wóltere (buurt); jrd. Mia Hermans- Voermans; Giel Vennekens en echt gen. en wederzijdse fam.. Zondag: 8.30 Arnold Jans; An- toon Janssen. 10.00 Jrd. Lei Jans sen, Ger Janssen; Giel Vennekens en echtgen. en wederzijdse fam.; Jeu Arts (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Voor 'n goede uitkomst. Woensdag: 9.00 Pierre Vandeven- ne en overl. fam. Donderdag: 9.00 Tot zekere in tentie. Vrijdag: 9.00 Hanneke van A reen-van Soest. Misdienaars: Za: 19.00 Sander en Erik Schuurmans, Tom en Joep Vaessen. Zo: 8.30 Irene Camps, Mo nique Janssen, Callista Smedts, Kim Hermans; 10.00 Karlijn Ja cobs, Ursula Comelissen, Yvonne Thielen, Nicole van Osch. Attentie: De ouderavond voor de Eerste H. Communie is gepland op dinsdag 4 februari om 20.00 uur in de school. Kerstgeschenk voor zuster Truus Lemmens. Hebt u nog ge dacht aan uw bijdrage voor het Kerstgeschenk voor Truus Lem mens. Mocht u het vergeten zijn, u kunt u bijdrage t/m zondag 12 jan. nog storten in de offerblok achter in de kerk. Maandag 13 jan. wordt het bedrag overgemaakt aan zuster Truus Lemmens, u weet het komt tot de laatste cent in handen van zuster Lemmens, en dus in heel goede handen. Vergeet haar niet! Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). St. Martinus Philipsen en Leonie Verdellen; overl. oudere Dircks-Houwen; overl. fam. Heetkamp-Hekking. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren koor); overl. oudere Custere- Keureten; st. Arnold de Ponti, Petro- nella Duijf, Louisa Hovens en kin deren; overl. oudere Lindere-Ver- steegen; lev. en overl. leden fam. Michels-van Rhee. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen; overl. oudere Van Ry swy ck-Martens. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor de lev. en overl. leden St. Antoniusgilde. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. An Willemsen-Philipsen; jrd. Jan Swinkels; Hay Reyndere;- Henrica Reijndere-Weijs; Henriëtte Baltissen-Claessens. Woensdag: 9.00 Overl. fam. Janssen-Emonts (MCJ). Misdienaars: Za: Marianne en Fred. Parochie Leunen Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dank baarheid en voor Harrie Comelis sen en Maria Cornelissen-Vloet en Wim Litjens; Grada Heldens- Direks; overl. fam. Claessens- Gussen. Zondag: 10.00 Hgm. Harrie Ver- steegen; Harrie Mandere en overl. fam.; jrd. Sjang Loenen-Lemmen; gest. jrd. Antoon Peetere en Johan na Raymakere. 11.15 Harry Heesen; Mien Litjens-Lemmen en overl. fam. Maandag: 19.00 Mnd. overl. oudere Martens-Smedts en Henri Martens. Dinsdag: 19.00 Hgm. b.g.v. 25-j. huw. Wiel Philipsen en Antoinette de Bruyni; overl. oudere De Bruijni- van Rooy; Sjeng Philipsen en overl. broer en zhs Theo en Henny. Woensdag: Zalige Arnold Jans sen, priester. 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens; Anna en Gerrit Bouten en overl. fam. Donderdag: 19.00 Gest. jrd. An toon Michels en Johanna v.d. Voort. Vrijdag: H. Antonius, abt 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (offerblok). Misdienaars: Za: 19.00 Jeroen Ha- mann en Gys Kersten. Zo: 10.00 Paul, Frank en Mark de Klein; 11.15 Jenny Jenniskens en Cécile van Pol. Ma t/m vr: 19.00 Tbm Bos en Mark de Klein. Lektoren: Za: 19.00 Goen Rein- yes. Zo: Lies van Bavel. Rektoraat Heide Zondag: Feest van de Doop van de Heer. 10.00 Hoogmis jgt Nellie Claessens-Derikx; Hubertus Jans sen en Huberta Janssen-Gellings; Johanna Maas (koll.). Akolieten: Jhon en Martin Verkoeyen. Woensdag: Gedachtenis van de Z. Arnold Janssen, priester. 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Misd.: In- grid v. Rens en Job Comelissen. uw weekblad Rektoraat Veulen Peest van de Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 Hgm. als mnd. Hendrika v.d. Goor-Baltussen; gest. jgt. Ant. Drabbels en Dina Klaassen. Zondag: 11.00 Hoogmis voor An na Timmermans-Roosen; jgt. Piet Janssen. Maandag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.30 H. Mis uit dank baarheid. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Ruud Bexkens en René Reintjes. Misdienaars: Zo: Annelie Rein tjes en Tom Derks. Parochie Ysselsteyn Feest van de Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Jan en opa Janssen. Zondag: 9.30 H. Philipsen; echt gen. Jansen-Droesen en Thei Jan sen; Alb. Fleurkens en echtgen. overl. fam. Jaspere-Lenssen. 11.15 Echtgen. Dijkhuizen-Camps; Tr. Mulders; overl. oudere en fam. Maandag: 19.00 Jrd. Petrus Mul ders en echtgen. Woensdag: 19.00 Gr. Spreeuwen- berg; overl. fam. Janssen-Bermans. Vrijdag: 14.00 T.i.v. bruidspaar Vullings-Custere. 19.00 Geen dienst. Misdienaars: Za: 19.00 E. Jennis kens en Maij. Potten. Zo: 9.30 Sj. Ewals en R. Keijzer; 11.15 B. en S. Slangen. Ma: K. Jaspers en B. Poels. Wo (19.00) en vr (14.00): M. Arts en I. Potten. Spreuk van de week: 'Wie met u roddelt, zal over u roddelen!' Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen: Stan van Asten, Put- tenweg 45; Jeroen Baltissen, Van Montfortstraat 11 en Niels Spee, Zeilbergseweg 7. Doopschema: (januari) Op de zondagen 19 en 26 kan het H. Doop sel worden toegediend, (februari) Op de zondagen 16 en 23 (in de noodkerk). Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt Frans Muy- sere en Maria Litjens. Misd.: Yvonne Tijssen en Monique Goumans. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Bas Wilms en Roel Wismans. Dinsdag: 8.30 Herman Thissen (koll.). Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Jgt. G. v.d. Hoogenhof en Alei- da v. Rijswyek. Misd.: Willem Loonen. Donderdag: 8.30 Jgt. Antonius Wismans en Maria Michels. Vrijdag: 8.30 Voor de parochie. Kerk poetsen: Mevr. Arts- Lenssen en mevr. Stiphout-v. Osch. Op 18 jan. begint de Week van Ge bed voor de eenheid der Christenen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Ram. Van Hoof- Fleuren; Harrie Arts. Zondag: Feest van de Doop van de Heer. 10.00 Maria Petere- Hakvoort; fam. Huys-v. Enckevort. Maandag: H. Hilarius, bisschop en kerkleraar. 8.30 Bijz. int. (MJ). Dinsdag: Z. Petrus Donders. 8.30 Kerk in Suriname. Woensdag: Z. Arnold Janssen. 8.30 Voor de zieken. Donderdag: H. Berardus, marte laar. 8.30 Voor vrede. Vrijdag: H. Antonius, abt 8.30 Voor de parochie. Misdienaars: Za: Nicole en An toon. Zo: Patricia en Claudia. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Gedachte naar aanleiding van het feest: Doop van Christus. Wij zyn gedoopt opgenomen in de ge meenschap van de volgelingen van Christus. Wat zegt het ons nog? Zoudt ge u nu nog laten dopen, als ge de keuze had? Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Piet Schaefere; vader en moeder Hassink en M. Winans; Gerrit Koopmans, Wiel Koopmans, Leo Koopmans, Gerrit Coppis. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid en v.b.i. 10.00 Hoogmis voor vader en moeder Van Dyck; Ser, Anny en Sjaak Jeuken; oudere Does-Sikking; ouders van Hooft-Mattousch en te.v. St. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef uit dankbaarheid en voor alle gevraagde intenties. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 12 jan. zal in het 1MBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst waar in tevens de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Onder Christus lei derschap de nieuwe ordening in' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. POLITIEKE THUISBLIJVERS Elk woordenboek geeft aan dat politiek in eerste instantie betrek king heeft op het geheel van begin selen volgens welke een staat, een provincie of een gemeente gere geerd wordt. 'Politiek' roept ver schillende gedachten bij iemand op. Enkele voorbeelden: 1. Het was politiek niet verstandig van Wim Kieft om de Italiaanse scheidsrechter in het Italiaans van dictatorialisme te be schuldigen. 2. De staatsman was afwezig, omdat hij griep had. Iedereen vraagt zich af of dat een politieke griep was. 3. De Nederlandse politiek wordt beheerst door Christen-Demo craten. 4. Of het ministerie van landbouw blijft bestaan, is een zaak voor de politiek. Men kan niet om de politiek heen. Over de manier waarop de regering in Den Haag de provinciale over heid in Maastricht of het gemeente bestuur van Venray werkt, kan men positief of negatief denken. Een me ning daar tussen in is ook moge lijk, zolang men maar interesse toont... Volwassen Nederlanders zouden zich politiek moeten oriënteren. Iedereen heeft een democratisch recht om aan verkiezingen deel te nemen. Van dat recht kan men al leen een goed gebruik maken, als men zich een zo breed mogelijke kennis over politiek eigen maakt. Het is bedroevend, dat iemand bij het betreden van het stemlokaal te gen een verslaggever zegt: 'Ik heb er nog niet over nagedacht welk hokje ik rood zal maken'. Tbch kan deze persoon, omdat hij of zij gaat stemmen, gerekend wor den tot de Nederlanders, die poli tiek positief zijn. Jammer genoeg is er een groeiend percentage Neder landers, dat zijn stemrecht niet ge bruikt. 'Ik heb het recht van dat recht geen gebruik te maken', zegt een niet-stemmer inpliciet. Zo ge formuleerd zal iedereen de zwakte en de tegenspraak van het stand punt van de thuisblijver inzien. Men kan zich bij een politieke party aansluiten. Op vergaderingen moeten leden steeds opnieuw er voor zorgen, dat het voornaamste aktiepunt is: het kreëren en stimu leren van politieke interesse bij niet-leden. De democratie is erbij gebaat. Griekenland en Cyprus zijn heer lijke landen voor de toerist. Het kli maat van beide landen is bijzonder aangenaam, er zijn veel beziens waardigheden en er zijn vele moge lijkheden om watereport te beoe fenen. Het eten is lekker enz. De gastvrijheid van de Grieken en de Cyprioten veraangenaamt op haar eigen manier het verblijf in deze fantastische landen. Aangezien een elementaire ken nis van het Nieuwgrieks u in staat zal stellen heerlijke vakanties in Griekenland en Cyprus door te brengen, start de Volksuniversiteit Venray e.o. op 24 januari (19.00- 20.30 uur) de kureus Nieuwgrieks voor toerisme. De kureus bestaat uit veertien les sen van anderhalf uur. Op het einde van de kureus zal u de weg gewezen worden hoe u zich via zelfstudie verder kunt bekwamen in deze mooie en interessante taal. Voor informatie bel 04780-80185 Volksuniversiteit Venray. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 12 jan. is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Wat is geloven?". Plaats-. Kapel be jaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kin- demevendienst. U bent van harte welkom. Onze lieve Moeke is niet meer. Na een leven dat gesierd werd door ware eenvoud, een diep geloof in de Schepper en grote liefde voor haar man en elf kinderen, kwam, na by na 99 jaar, tydens haar middagslaap, een einde aan het welbestede leven van PETRONELLA HUBERTA KEMMELINGS geboren 4 april 1893 echtgenote van Theodorus Peters t 23 juni 1959 oud-lid van Gedeputeerde Staten van Limburg. Het was een voorrecht Moeke zolang in ons midden te hebben. Roermond Venray Roermond Horst Venray Venray Horst Venray Hil varenbeek Venray Mill Antoon Peters Ger Peters f Jopie Petere-Rutjes Harry Mooren Jan Peters Nan Peters-Pijpers Mia Hesen-Petere t Bert Hesen Rees van Opbergen-Petere Frans van Opbergen Henriëtte Poels-Petere Bèr Poels Con Peters Tbn Petere-Hesen Eed Peters Thea Petere-Spierings Thea Toonen-Petere Nico-Toonen t Harry Peters Jeanne Peters-Thomassen Tan Strous-Petere Herm Strous Haar 32 kleinkinderen en 10 achterkleinkinderen Venray, 7 januari 1992 Corr. adres: Passage 14, 5801 BR Venray Wij nemen afscheid van Moeke tijdens een plechtige H. Mis van Re- quim op zaterdag 11 januari om 10.30 uur in de kerk van de H. Ger- trudis te Oirlo, waarna wij haar te rusten leggen bij Pa op het kerkhof aldaar. Vrijdagavond 10 januari zal er om 19.00 uur in dezelfde kerk een avonddienst voor haar opgedragen worden. Voorafgaande aan beide diensten is achter in de kerk gelegenheid tot schriftelijk condoleren. Afscheid nemen van Moeke kan vrijdag van 18.15 tot 18.45 uur in het mortuarium van het St. Elisabeth-ziekenhuis te Venray. Op deze foto het woonhuis h weegbrug en niet zichtbaar 3 schuur en stalling van veehana laar Grad Camps te Oostrum. een opname van waarschijnlijk 3 beginjaren dertig. Het woonhuis café werd op j mei 1906 aanbesteed en de laags) inschrijver was aannemer Chn Wynhoven uit Venray voor de so^^ van: metselwerk (zonder mate rij len) 555,- en het timmerwerk (inl materialen) voor ƒ1.5 derwerk zal Grad 2 genomen hebben, geen gegevens van. In oktober 1910 liet Grad^ vój zyn café een weegbrug plaatsen. D ze brug werd op 28 oktober 1910 j gebruik genomen en al spoedj bleek dat deze weegbrug in een gn te behoefte voorzag. De bedieniij •van de brug was destijds nog hai matig en gebeurde binnen in 1 café. Momenteel wordt het huis en weegbrug behoren tot het vei den) bewoond door een kleim van Giad nl. Geert Camps. Oostrum beter bekend onder naam Geert van Campse Jep. De twee mensen op de foto zijij They Camps (zoon van Grad) en dienstbode Stiena Litjens Overloon. J. v.d. Putd Onlangs hebben leerlingen vJS l basisschool De Kemp te Venray hj projekt 'Vermijden en Bestrijdej van de Nederlandse Brandwonde! Stichting afgerond. Zij deden d|„„ door deel te nemen aan het examej^® dat een consulente van de Nedcj landse Brandwonden Stichtin kwam afnemen. 'Vermijden en Bestrijden', spj ciaal ontwikkeld voor leerlinge} van de groepen 7 en 8 van het basi EL onderwijs, wil kinderen zich b wust laten worden van het risilj brandwonden op te lopen. Daal naast wordt in het leerzame pakkl behandeld wat men moet doen ai er toch sprake is van een branj wondongeval. De leerlingen die het BRAN1 wondenMEESTER-diploma hebbeZa behaald zijn: Lonneke Arts, Ji Bouwmans, Monika van Braclj Katja Broers, Bart Coppus, Yvom^- Duyf, Ronny Ewals, Michiel Het driks, Marieke Jeuken, Anke ai Klerk, Ted Lenssen, Jaqueline viL. Maris, Ivon Martens, Kim Mater W Renate Olislagere, Ralph Pelz« Brechtje Symons, Twan Spee Hans Wethly. Pony's op de weg De politie moest enkele op de Ei caweg lopende pony's vangen 01 ze, in afwachting van de opsporir van de eigenaar, in een weide te zt ten waardoor deze geen gevs meer voor het verkeer konden opl veren. Er wordt gedacht dat jong lui deze pony's uit de go€ afgesloten weide hebben gedrevei NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Een hele mond vol deze aanhef, maar omdat onze lezers daar ook mogelijk mee te maken kunnen hebben, nu met ingang van 15 ja nuari 1992 de in de volksmond al bekende 'Wet Mulder' in werking zal gaan, leek het ons goed om ons licht op te steken by de politie. De heer Hans Janssen-Groesbeek, hoofd van de informatisering en automatisering was gaarne bereid om ons een en ander uit de doeken te doen over de veelheid van voor schriften waarmee verkeersdeelne mers te maken kunnen krijgen na bepaalde overtredingen. Als men b.v. betrapt wordt by een snelheidsovertreding (minder dan 30 km) of bij overtreding van par- keervoorech riften of by een 60-tal andere verkeersovertredingen, dan werd in het verleden een bekeuring uitgereikt. Als dan een schikking werd aangeboden en deze niet op tijd werd voldaan, kreeg men een oproep van de Kantonrechter om daar te verschijnen. Dat werd toen een administratie ve schikking genoemd. Nu gaat dat sanctie heten. De doelstelling van de nieuwe wet moet de werklast bij de politie, het Openbaar Ministerie en bij de Rech terlijke Macht verlagen. Het innen van de boetes gaat nu effektiever ge beuren. De rompslomp die in het verleden met het innen gepaard ging kan nu achterwege blijven. INCASSO Maakt men de schikking over, dan is men van alles af. Betaalt men echter niet binnen de vastgestelde tijd dan komt het nu gevormde Justitioneel Incassobureau in ak- tie. Dat betekent bij de eerste aan maning al een verhoging van de boete met 25%. Betaalt men nog niet en men krijgt een tweede aan maning dan is de boete verhoogd tot 50%. Het kan dus behoorlijk oplopen want by een snelheidsovertreding kan de schikking b.v. 80 gulden zyn. Bij niet betalen, na 2 aanma ningen, is dit al opgelopen tot 120 gulden. Betaalt men dan nog niet dan kan de Officier van Justitie dwangmaatregelen opleggen door de boete, met verhoging, door de deurwaarder te laten incasseren. Deze deurwaarder kan zelfs beslag leggen op de inkomsten. Met nadruk wordt gesteld dat de door de deurwaarder te maken kosten, plus alle maatregelen, ge heel voor rekening komen van de overtreder. GEEN OPROEP Was het vroeger zo, dat als men het niet eens was met de aangebo den schikking men rustig op een oproep kon wachten om voor de Kantonrechter te verschijnen. Dat is nu andere geworden. Als men niet van plan is de opge legde schikking te betalen dan moet men zelf aktie ondernemen by de Kantonrechter. Daarom wordt dringend aangeraden om bij een schikking direkt te betalen öf direkt aktie te ondernemen. Een niet betaalde schikking voor een simpele verkeersovertreding kan veel geld en ergernis gaan kosten en zelfs veel moeite. Aan de heer Janssen-Groesbeek werd gevraagd of het Venrayse poli tiekorps er klaar voor is om de wet Mulder uit te voeren. Dat werd bevestigd. De administratieve af handeling zal nu ook wel gemakke lijker verlopen. BELASTIM Met de invoering van het bekej ring afhandelingssysteem word ook het kenteken van de auto, waai mee de overtreding is gedaan, auto matisch doorgegeven aan h}ffj Centraal Bureau Motorrijtuigen^ lasting. Als de wegenbelasting ni< is betaald gaat ook dit invord ringssysteem automatisch in we! king. Dat betekent dat ook 4 andere verplichtingen, zoals API keuringen en verzekeringen autj/?CJ matisch worden meegenomen, geu Door de invoering van deze autiMa matisering krijgt niet alleen de ge wone politieman maar ook <j^ politie-administratie meer tijd vij™ om aan andere belangrijke take hogere prioriteit te geven. De lie( Janssen-Groesbeek kan nu mj maar één advies geven: betaal bil nen de tyd want andere gaat dj overtreding veel meer geld kostec Op 1 januari 1992 zal de niem Paspoortwet in werking treden. I belangrijkste wijzigingen zijn: - kinderen kunnen worden bygl schreven in het paspoort van d oudere tot hun zestiende jaar; 1 - kinderen kunnen worden byj schreven in het paspoort van de oudere; - reizen op een verlopen paspoort 1 na 1 april 1992 niet méér gelyk. Vooral omdat u na 1 april 1! slechts kunt reizen met een gel< paspoort én omdat het zogenaam! (duurdere) zomertarief per 1 api ingaat, adviseren wij u een nieui paspoort aan te vragen in de maal den januari, februari, maart. Nadere informatie kunt u verkrj gen bij de afdeling burgerzaken, td 23236. T

Peel en Maas | 1992 | | pagina 16