ameie 50% CDJA-Venray op weg in Europa Hoofdprijs Sint- en Kerstaktie naar Landweert MODEHUIS EX Vliegveld De Peel doelwit vredesaktivisten maandag 6 januari gesloten Dinsdag 7-1 staan wij weer voor u klaar. Wij wensen u een gelukkig nieuwjaar! Scheidsrechters verzetten zich tegen geweld op velden PEEL EN MAAS Bloemenhuis Angèle wint »erste prijs bij etalagewedstrijd OPHEFFINGSUITVERKOOP in Ambtenaar bestrijdt onwil Poort van Kerstmis I Het Nederlandse voorzitterschap van de EG zit erop. De top in Maas tricht vormde een belangrijke stimulans voor de verdere ontwik keling van de Europese eenwor ding. Vaak lijkt deze eenwording vooral een zaak van hoge politici en ambtenaren. Hoezeer echter de re gelgeving vanuit Brussel en Straats burg ook vorm geeft aan het nieuwe Europa, van een echte integratie is pas sprake als ook de Europese vol keren zelf integreren. Kontakten tussen mensen en maatschappelij ke organisaties uit verschillende Europese landen zijn voor het nieu we Europa dan ook van wezenlijk belang. Het CDJA-Venray is hierbij aktief door de kontakten die het onder houdt met christen-demokratische jongerenorganisaties uit andere Europese landen. Met de CVP- Jongeren uit Herentals (België) en de Junge Union uit Marl (Duits land) heeft het CDJA-Venray reeds jaren bijzondere banden. Via de Junge Union Marl werd in 1990 kennis gemaakt met christen- demokratische jongeren uit het Oostduitse Bitterfeld. Kort na 'die Wende' in de DDR kwamen zij naar Venray en vertelden het indruk wekkende verhaal van hun eigen ervaringen rondom de val van de Berlijnse Muur. De kontakten van het CDJA- Venray met christen-demokra tische jongerenorganisaties uit Europa krijgen gestalte in onderlin ge bezoeken, waarbij Europa congressen een belangrijke plaats innemen. De Europa-congressen, die bezocht worden door een groei end aantal christen-demokratische jongerenorganisaties uit verschil lende Europese landen, worden on geveer ieder jaar georganiseerd. In het bijna 5-jarig bestaan van het CDJA-Venray bezochten Venrayse CDJA-ers vier Europa-congressen, waarvan er één, in april 1989, door henzelf werd georganiseerd. Voor de Europese jongeren bieden deze Europa-congressen een uitgelezen mogelijkheid kennis te nemen van eikaars opvattingen en zo mee te praten over het toekomstige Euro pa. Een Europa, waarvan zijzelf de inwoners zullen zijn. Naast diskus- sies met elkaar, kan er ook gedis- kussieerd worden met nationale en Europese politici die bij de besluit vorming in het leader van de een wording betrokken zijn. Europa is voordurend in bewe ging: binnen de EG, maar vooral ook daarbuiten. De historische ge beurtenissen in het oosten van Europa geven de Europese gedachte een geheel nieuwe dimensie. Oost- Europa speelt sinds kort een rol binnen het integratie-streven. De plaats van de Oosteuropese landen in het verenigde Europa stond daar om ook centraal op het laatste Europa-congres, dat begin decem ber 1991 in Bad Iburg (Duitsland) plaatsvond. Door deelname van een Tsjechoslowaakse, een Letse, alsme- Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert PEEL EN MAAS de een uit de voormalige DDR afkomstige delegatie, kon de inte gratie van Oost-Europa vanuit alle invalshoeken besproken worden. De aanwezigheid van een Kroati sche deelnemer gaf het CDJA- Venray de mogelijkheid te luisteren naar een aangrijpend verhaal over de verschrikkingen van de strijd in Joegoslavië. De noodzaak tot een vreedzame samenwerking in Euro pa werd hierdoor nog eens be nadrukt. De altijd weer nieuwe ontwikke lingen binnen Europa geven bij ieder Europa-congres aanleiding tot aktuele diskussies. De christen- demokratische jongeren zien zich hierbij geplaatst voor de uitdaging van het verenigde Europa en de problemen die daarmee verbonden zijn. Een verenigd Europa is im mers een Europa van verschillende volkeren, culturen en daaruit voortvloeiende politieke stelsels. Deze verschillen maken de integra tie er niet gemakkelijker op, wel des te interessanter. Onder het mot to 'Op weg in Europa' wil het CDJA- Venray een aktieve bijdrage leveren aan de totstandkoming van de Europese eenwording, samen met christen-demokratische jongeren uit andere Europese landen. Want het nieuwe Europa is niet een zaak van hoge politici en ambtenaren al leen; het is een zaak van iedereen! Iedereen kan een bijdrage leveren aan de Europese eenwording. Het CDJA-Venray is al op weg. Man kwam met fiets ten val Vlak voor zijn woning in de Kastanjestraat kwam een inwoner met zijn fiets zo ongelukkig ten val dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Dat gebeurde op Eerste Kerstdag in de avonduren. I.V.M. gr. 6/7/8 ma. 6/1 17.00 uur j I.V.M. Ysselsteyn gr. 4/5/6 di. 7/1 16.00 uur I.V.M. Merselo 2e jaar di. 7/1 16.00 uur I.V.M. Ysselsteyn 2e jaar di 7/1 17.30 uur I.V.M. gr. 3 wo. 8/1 13.15 uur I.V.M. gr. 3/4 wo. 8/1 13.15 uur I.V.M. gr. 4/5 wo. 8/1 14.15 uur j I.V.M. Me/Wanss. gr. 3/4/5 wo. 8/1 13.30 uur I.V.M. gr. 6 wo. 8/1 17.00 uur I.V.M. gr. 7/8/brugklas wo. 8/1 18.00 uur Kleuters gr. 2 wo. 8/1 15.30 uur I.V.M. 2e jaar do 9/1 16.30 uur I.V.M. 2e jaar do 9/1 lè.30 uur I.V.M. volwassenen do. 9/1 19.40 uur I.V.M. 2e jaar vr. 10/1 16.30 uur I.V.M. 2e jaar vr. 10/1 16.30 uur I.V.M. volwassenen vr. 10/1 19.40 uur I.V.M. gr. 4/5 vr. 10/1 18.00 uur I.V.M. gr. 3/4 za. 11/1 11.30 uur I.V.M. 2e klas za. 11/1 10.00 uur De acht scheidsrechtersvereni- ïng in het distrikt Zuid II van de tNVB, waaronder ook de scheids- echtersvereniging Horst-Venray, lebben zich in een brief naar alle esturen van de voetbalverenigin- en in dat distrikt, alarmerend uit- elaten over molestaties van cheidsrechters. De scheidsrech- ers constateren een schrikbarende oename van het aantal molestaties an scheidsrechters. Het gaat hier Jj om elke vorm van gewelddadig landelen jegens, of intimidatie van en scheidsrechter voor, tydens of a een voetbalwedstrijd. In de brief stellen de scheidsrech- ers dat, ondanks strengere maatre- elen van de KNVB tegen personen ie zich aan molestatie schuldig laken, eerder een verslechtering an een verbetering te constateren de situatie. Iedere molestatie is teveel. „Het is nu 5 voor 12," a wordt in de brief gesteld. De COVS (de Centrale Organisatie m Voetbalscheidsrechters) afde- ng ZUID II zal by een eerstvolgen- e molestatie van een van hun cheidsrechters, waarbij adequate .tregelen uitblijven (schorsing royement van de betrokken spe- ler(s) door de vereniging), onmidde- lijk overgaan tot aktie. De verenigingen worden daarom ver zocht om trainers, spelers, aanvoer ders, bestuursleden i toeschouwers er op te attenderen, dat de scheidsrechter het nodige respekt verdient. Met andere woor den, werken aan een mentaliteits verandering. Preventief handelen uwerzyds voorkomt veel narigheid, aldus de scheidsrechters in hun brief aan alle voetbalverenigingen. De scheidsrechters wijzen er overigens wel op dat een groot ge deelte van de verenigingen zich veel inspanningen getroost om de veiligheid van de scheidsrechter te garanderen. Wij verwachten echter, dat alle voetbalclubs het belang van een goede bescherming van de scheidsrechter gaan inzien, zodat molestaties in de toekomst worden voorkomen. uw weekblad Mevr. Franssen-Gooren van de Boterbloem in Landweert is de ge lukkige winnares geworden van de Sint+ en Kerstaktie van het Win kelcentrum Venray. Notaris Kooien trok haar zegel kaartje uit een im mense berg ingezonden deelne merskaarten Mevr. Franssen en haar echtgenoot werden, samen met de andere (grote) prijswinnaars afgelopen zaterdag feestelijk ont vangen bij garage van Haren. Daar bracht MMSK St. Petrus Banden een serenade waarna het gezel schap onder politiebegeleiding door Venray naar De Sprank trok. Daar stond de hoofdprijs, een Ford Fiësta, aan de rand van het recrea- tiebad te pronken en werden de sleutels door notaris Kooien aan mevr. Franssen overhandigd. Daar na volgde nog een gezellig sa menzijn. OVERIGE WINNAARS Nog nooit zijn er bij een aktie van Het Winkelcentrum Venray zoveel prijzen uitgereikt als dit jaar. Ook bij de laatste trekking werden er weer toegangsbewijzen voor DeSprank getrokken. Twee zwembadarrangementen gingen naar de familie Bovee uit Meerlo en de familie Emons van de Randen rade te Oost rum. Twee squasharrangementen wa ren er voor H. Jenneskens van de Laagriebroekseweg te Leunen en voor Bart Waals, Boterbloem 4. Ook werden er tien twaalf- badenkaaiten getrokken. Deze gaan naar P. Verstegen, Haalakker 45, Oirlo, M. v. Tilburg, Gildestraat 1, Holthees; J. Swaghoven, Oude Oostrumseweg 1; T. Arts, Stations weg 108 Oostrum; ïhrn. Emonts, Scheiweg 3, Leunen; T. v. Oosten- brugge, Kapelstraat 5, Wanssum; W. Peters, Bemardstraat 10, Meerlo; Potjes, Christoffelkruid 56; M. Scholtens, Irenestraat 4 en Martina Bovee, Maijolein 30. Behalve twaalf-badenkaarten wer den er ook zes-badenkaarten verge ven en wel aan A. v.d. Ven, Maijolein 49; W. Willems, Lange- weg 74; J. Hendriks, Haarlemmer meerlaan 7b Overloon; M. Lenssen, Hatendonkstraat 9 Oostrum; J. Ven- nekens, Oostrumseweg 8 Geijste- ren; A. Jenniskens, Engesteeg 1 Leunen; J. van Mans, Kenne- dystraat 5; J. Swaghoven, Hoge Beek 26; J. Manders, Stationsweg 187 Oostrum en A. Visser, Cunera- hof 7. Tenslotte zijn er nog losse baden- kaarten gewonnen door H. Rutten, Kogeldistel 7; T. v.d. Laar, Pr. Mar grietstraat 3; M. Peters, De Gouden Leeuw 114; T. v.d. Laar, Pr. Mar grietstraat 9; T. Claassens, Andan testraat 19; T. Seuren, Lottum; J. Denissen, Vierlingsbeek; M. Pee- ters, Westsingel 15; Kuijpers, Kemp- weg 38 en K. Moorrees, Scheperstraat 19. Het Winkelcentrum Venray noemt de aktie zeer geslaagd, zeker gezien de grote berg kaarten die door de mensen is ingeleverd. Iede reen die prijs heeft wordt gelukge wenst. Niet-prijswinnaars worden een andere keer meer succes toe gewenst. na 6»£EL EN MAAS - Tijdens de koopzondag, 22 de- ?mber jongstleden, werd weer de aditionele etalagewedstrijd onder e Venrayse winkeliers gehouden, en deskundige jury kweet zich eer van de zeer moeilijke taak om e mooiste etalage uit te kiezen. De iry was overigens van oordeel dat e kwaliteit van de etalages dit jaar ger lag dan de voorgaande jaren, jch kwam men tot de conclusie at Bloemenhuis Angele aan het ensehiusplein de beste etalage ad. De jury baseerde haar oordeel uitstraling en consequente door- ering van materiaal. De tweede rijs ging naar van Oorschot mode i de Grotestraat terwijl Meijling ptiek in de Passage de derde prijs reeg. Verder was er een eervolle irmeiding voor de bloemenzaak eptember aan het Hensenius- lein. ook in bloemen BLOEMENHUIS Henseniusplein 4 Venray Tel. 04780-82273 In de week van 6-1-'92 starten de I.V.M.-cursussen 1992. Deze cursussen zijn voor beginners. De informatie-lessen worden in het lesgebouw (ingang Julianasingel) gegeven, tenzij anders vermeld. Inlichtingen telefoon: 04780-85320. Cursus voor informatie-les Donderdag 2 januari - Pagina 7 i MINIMAAL /O KORTING OP ALLE ARTIKELEN COLLECTIE 1991 Vleesstraat 14 Grotestraat 53 Verdo Venray In de nacht van zaterdag op zon dag kwam er bij de politie een mel ding binnen dat in de Vredepeel, nabij de daar gevestigde garage, een bestelbus zich verdacht ophield. Gedacht werd dat deze bus gebruikt zou kunnen worden bij een inbraak. De politie nam geen risiko en ging met het haar beschikbare per soneel, waarbij een alkoholkontrole werd afgelast naar Vredepeel. Weliswaar werd de bestelbus ge observeerd maar het duurde lang voordat men een tweetal personen die bij dat busje behoorden, kon aanhouden. Het betrof een 42-jarige man uit Wageningen en een 21- jarige vrouw uit Arnhem. Het bleek dat zij betrokken waren bij een ak tie van vredesaktivisten op drie Dhr. G. Rutten, verkeersdeskun- dige by de gemeente Venray bestrijdt de door ambtelijke onwil, die wij vorige week in een artikel over een invalidenparkeerplaats, beschreven. „Er is in het verleden door my veel tijd, energie en zorg aan deze zaak besteed," laat dhr. Rutten weten. Hij noemde de for mulering onwil enigszins pijnlijk. Dhr. Rutten ontkent niet dat hij op een gegeven moment de term laden en lossen heeft gebruikt maar hij heeft zich daar toen direkt voor geexcuseerd. „Wij hebben in het verleden een andere oplossing aangedragen. Dat was een invalidenparkeervak op de weg, precies voor het huis. Daarmee zou de afstand tot de auto slechts ze ven meter bedragen. Dhr. van Hou ten ging daar echter niet mee accoord. Hy wilde de auto op het trottoir, zodat het hoogteverschil met de weg werd overwonnen. Dat konden we echter niet toestaan, vanwege de mogelijkheid tot breuk van de waterleiding, die onder het trottoir loopt en omdat we parke ren op het trottoir nu eenmaal niet kunnen toestaan," licht dhr. Rut ten, die vorige week vakantie had, toe. Het voorstel van dhr. van Houten, om de auto in de voortuin te laten parkeren, is door dhr. Rutten door verwezen naar de afdeling VROM, omdat hier sprake is van een bestemmingswijziging. „Die afde ling was daar echter geen voorstan der van," wat we aan dhr. van Houten hebben laten weten. Dhr. Rutten laat weten dat de ge meente, en ook hij, echt niet onwil lig is om mee te werken aan het toewijzen van invalidenparkeer plaatsen. Hy verwacht zelfs dat het aantal aanvragen de komende jaren sterk zal toenemen. „Daar moeten we veel tyd voor inruimen, om goe de oplossingen te vinden. Daarom zullen we in het vooijaar van 1992 richtlynen op gaan stellen met be trekking tot die toewijzingen. Er zullen in de praktijk dan best wel situaties voorkomen, waarbij een oplossing niet direkt voor de hand ligt. Het zal dan ook niet altijd naar ieders wens zijn maar we zullen ons wel zoveel mogelijk inspannen om tot een goede oplossing te ko men. Van onwil zal zeker geen spra ke zyn". defensieterreinen, waaronder vlieg basis De Peel. Om op de vliegbasis te komen hadden de aktivisten de omheining doorgeknipt Op de startbanen wa ren leuzen gekalkt 'Kees moet Vry', doelend op de vrijlating van de vre- desaktivist Kees Koning. Die zit voor eerder gepleegde akties zijn opgelegde gevangenisstraf uit Ook werden van verschillende voertui gen op de vliegbasis de banden lek gestoken. Het tweetal, dat door de Venrayse politie werd aangehouden, is later overgedragen aan de Koninklijke Mareschaussee, die belast is met het onderzoek. In de loop van zon dag werd nog een derde man aange houden die ook betrokken is geweest bij de aktie op vliegbasis De Peel. Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld. Bromfietsster lette niet op Een 17-jarige bromfietsbestuur ster uit Geysteren lette maandag middag onvoldoende op het verkeer op de Julianasingel. Daar door botste zy met haar bromfiets tegen een stilstaande personen auto. Bij de botsing werd de brom fietsbestuurster zodanig gewond dat ze voor behandeling naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Brand in woning In de nacht van zaterdag op zon dag werd omstreeks 01.50 uur brand gemeld in een woning aan de Klaproos. Bij de brandmelding werd het vermoeden uitgesproken dat er nog bewoners in de woning zouden vertoeven. Geheel volgens de voorschriften werd tegelijk ook de ambulance gealarmeerd. Bij aan komst van de brandweer bleek er sprake te zijn van een behoorlijke binnenbrand. Gelukkig bleek het vermoeden niet bewaarheid te wor den en verbleven de bewoners by familie in Venlo. De buurtbewoners, die de brand hadden ontdekt, wa ren reeds begonnen met blussen. Toen de brandweer arriveerde was gevaar voor uitbreiding niet meer aanwezig. De brand was ontstaan in de kast onder de trap in de huiska mer. Die trap was reeds behoorlijk door het vuur aangetast. Ook was de waterleiding gesprongen. Dat water had voor behoorlijke waterschade gezorgd. Verder was er sprake van behoorlijke rook- en roetschade. De hulpverlening Salvace kwam in aktie terwijl de bewoners elders werden ondergebracht De techni sche recherche ontdekte aan de achterzijde verse braaksporen waardoor men het niet uitgesloten acht dat de brand na een inbraak opzettelijk is gesticht De Poort van Europa had met de kerstdagen net zo goed de Poort van Kerstmis genoemd kunnen wor den. Een ingang, via welke men in een vredige „kerstwereld" terecht komt met rustig grazende schapen, en een uitgang, waardoor men weer terug komt in de realiteit, met alle aardse uitspattingen.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7