PEEL EN MAAS Invalide stuit op onwil van gemeente SUS Kunstzwemsters van SPIO gaven SPRANKelende show I Venrayse meidenavond ^Raadsleden tikken college op de vingers bij benoeming lid welstandscommissie VUURWERK! Voordeel van naamswijzing PCV Oud-Venrayenaar benoemd tot gemeentesecretaris OOK Wethouder zegt overleg toe College kwam toezegging (nog) niet na Nieuwjaarsaanbieding PIERRE PIJPERS Moge het nieuwe jaar u allen Vreugde en Voorspoed geven Samenwerking Venray Bèr Lejeune vertrekt bij Venray Kindergeluk in beeld: M. I. Hummel- Figuren PEEL EN MAAS Wereldwinkel Venray N KWESTIE VAN EEN BETERE SMAAK. -jLaqcriLj JiattOon romen5 luUkÜl 1 LEO HENDRIKS Bertie en bait, zo heten de zoon en dochter des huizes in het stuk HELP! dat vrijdag 13 december werd gespeeld in het wijkcentrum van Landweert. Het Meespeeltheater was hier uit genodigd op een meidenavond van het Meidenwerk Venray. Bert en Bart staan voor de taak, nadat moe der in een rusthuis is opgenomen en oma door haar rug is gegaan, om onderling het huishouden te rege len. Aanvankelijk komt alles neer op dë schouders van Bertie, maal ais ook zij wordt uitgeschakeld staat Bart er alleen voor. En dan...wordt het verhaal stop gezet. Het publiek wordt uitgenodigd de rol van Bertie of Bart over te nemen en te laten zien hoe zij het zouden aanpakken. De drempelvrees bleek wel erg hoog te zijn, maar uiteinde lijk bleken er toch 3 Venrayse meis jes het lef te hebben om Bart, pa en oma eens flink tegen de schenen te schoppen en ook broerlief aan het werk te zetten. MEESPEELTHEATER Het Meespeeltheater speelt deze produktie onder het motto "Als meisjes economisch zelfstandig moeten worden en zich goed moe ten voorbereiden op een (perma- nente)arbeidsplaats, dan mag je jongens wel stimuleren zich voor te bereiden op een taak in de huishou ding Dit thema werd overigens schitterend neergezet en heel her kenbaar en uitnodigend gespeeld. De aanwezige meisjes waren dan wel wat schuchter om voor het voet licht te komen, maar zaten wel alle maal op het puntje van hun stoel en onderling druk commentaar te leveren. Het wijzigen van de naam PCV in "Vincent van Gogh Instituut" blijkt in de praktijk toch een groot voor deel te hebben. Iemand, die al ja renlang vaste bewoner is van "St. Servatius" vertelde, dat hij nu niet meer na een poosje "vrije tijd" niet meer behoeft te zeggen, dat hij te rug gaat naar de Psychiatrische In richting. "In het vervolg zeg ik, dat ik terugga naar de kunstacademie in Venray..." De oud-Venrayenaar Marcel Wil- lemsen, momenteel nog Chef Grondzaken in de Brabantse ge meente Heesch, is benoemd tot ge meentesecretaris in de gemeente Ubbergen (bij Nymegen). ORGANISATIE e organisatie van deze avond was in handen van het Platform Mei denwerk Venray, bestaande uit 6 vrijwilligers van de Venrayse mei dengroepen en een beroepskracht vrouwen-en meidenwerk van het RISC. Het platform organiseerde 2 jaar geleden al een grote meiden dag over economische zelfstandig heid en wilde daar nu in kleinere kring op voortborduren. WEDSTRIJD Voor deze gelegenheid was ook nog een wedstrijd uitgeschreven onder de Venrayse meidengroepen met de opdracht: ontwerp een vig net/logo voor het Platform Meiden werk Venray. Drie ontwerpen werden ingediend. De eerste prijs werd gewonnen door de meiden groep uit Landweert, die op kosten van het RISC een dag naar Amster dam mogen om daar een eigen vi deoclip op te nemen. KEI LEUK! De reactie van de meiden op deze avond was: "Kei leuk, het was alleen dood-eng om mee te spelen". Meerdere reacties lieten dan ook weten dat het beslist de moeite waard is een theateractiviteit te or ganiseren, omdat het een uitste kende vorm is om onderwerpen op een leuke manier naar voren te brengen. voor uw KETTING- i m FORMULIEREN i w drukkerij 0 van den munckhof bv j grotestraat 68 venray A tel. 04780-82727 j Weer snelheidskontrole op st.Jozeflaan Ook donderdagmorgen hield de politie weer snelheidskontrole tij dens het woon-werkverkeer op de st.Jozeflaan. Van de 104 gecontro leerde voertuigen bleker er 30 de 50 km. grens te hebben overschre den. Hoogste snelheid was nu 86 km. per uur. Vernieling Een 19-jarige inwoner uit Horst werd aangehouden omdat hij ver nielingen had gepleegd in een wo ning aan de Klaproos, tevens worden bij de Horstenaar 3 vlinder- messen in beslaggenomen. Na ver hoor en opmaking van proces verbaal werd hij huiswaarts ge zonden. OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST VRIJDAG 27 DECEMBER 1991 Nr. 52 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De gemeente Venray gaat er prat op veel voor haar gehandicapte in woners te doen. Er zijn een tal van parkeerplaatsen voor invaliden. Tën behoeve van rolstoelge- bruik(st)ers zijn overal verlaagde stoepbanden aangebracht en op tal van plaatsen kunnen blinden aan geribbelde witte stenen voelen, waar zij kunnen oversteken. Bij di verse openbare gebouwen zijn spe ciale voorzieningen aangebracht ten behoeve van mensen, die slecht ter been zijn of van een rolstoel ge bruik moeten maken. "Prima gere geld in Venray", zou men kunnen zeggen. Maar.... wanneer een bijzon der en uniek geval zich voordoet, geeft de gemeente niet thuis en loopt men vast tegen een ambtelij ke muur. BIJZONDER GEVAL Aan de Kruisdistel nr. 17 woont de fam. van Houten. Mevr. van Hou ten is ernstig gehandicapt. Behalve dat haar benen verlamd zijn, heeft zij geen slagaders in haar onderbe nen. Tengevolge daarvan is zij aan haar rolstoel gekluisterd. Boven dien mogen haar benen niet afkoe len, omdat het bloed nauwelijks in haar onderbenen kan stromen. Omdat autorijden haar liefhebbe rij is, heeft zij een aangepaste auto, waarmee zij zich, zonder afhanke lijk te zijn van anderen, kan ver plaatsen. PARKEERPLAATS De familie van Houten wende zich tot de gemeente om vlak bij huis een invaliden-parkeerplaats te krijgen. Het leek logisch, dat voor de woning een dergelijke parkeer plaats met een verlaagde stoeprand zou worden aangelegd, opdat mevr. van Houten zo vanuit haar huis in de auto kon stappen en bij terug komst voor de deur kon overstap pen in haar rolstoel. "Kan niet", zei de met de aanleg van dergelijke par keerplaatsen belaste ambtenaar ten gemeentehuize. "U mag alleen voor uw huis met een auto stoppen om te. laden en te lossen". Deze opmer king schoot (uiteraard) de familie in het verdeerde keelgat "Ik ben toch geen zak, die voor mijn deur in-en uitgeladen moet worden", was de reactie van mevr. van Houten. Als een mogelijke oplossing vroeg de familie van Houten dan een parkeerplaats op de stoep. "Kan niet", kreeg zij van dezelfde ambte naar te horen. "Op die plaats liggen onder de grond verzorgende leidin gen, daar moeten we te allen tijden bij kunnen komen". Maar de ambte naar wilde toch wel zijn goede wil tonen en liet om de hoek van de wo ning een invaliden-parkeerplaats voor haar aanleggen. "Dat is alle maal heel mooi als het goed weer is, maar bij slecht weer en kou moet ik me wel ongeveer 30 meter verplaat sen, om bij en van de parkeerplaats te komen. En op dat stukje kunnen mijn benen erg afkoelen, met alle gevolgen van dien". IN DE VOORTUIN Dus zocht de familie van Houten naar een dicht bij huis gelegen al ternatief: de voortuin. Van de wo ningbouwvereniging kreeg men toestemming om voor dit speciale geval een gedeelte van het schei dingsmuurtje in de voortuin af te breken om parkeren van de auto vlak voor de woning mogelijk te maken. De heer van Houten was be reid op eigen kosten het muurtje te slopen en in de tuin zwaardere te gels te leggen. De gemeente zou dan voor een verlaagde stoeprand moe ten zorgen. "Kan niet", zei voor de derde keer de ambtenaar. "Als wij jullie daarvoor toestemming geven, kan iedereen wel in zijn voortuin de auto neerzetten..." NAAR DE WETHOUDER Moedeloos geworden door zoveel ambtelijke onwil, stapte de heer van Houten naar het gemeentehuis om medewerking te vragen van één van de wethouders. "Kan niet", zei de secretaresse, die de afspraken van de wethouders regelt. "U zult zich moeten wenden tot de ambte naar, die belast is met de aanleg van invaliden-parkeerplaatsen". Met an dere woorden: opnieuw naar de ambtenaar, die driemaal "Kan niet", had gezegd en daarmee drie maal blijk had gegeven geen begrip te kunnen opbrengen voor één bij zonder en uniek geval. REACTIE VAN DE WETHOUDER Om in deze kwestie "hoor en we derhoor" toe te passen, hebben wij wethouder J.Truijen om zijn com mentaar gevraagd. De wethouder vond de lezing van de familie van Houten enigszins eenzijdig. Hij was wel degelijk met het geval bekend en voor de realisa tie van de huidige invalidenpar keerplaats is de familie bij hem op spreekuur geweest. „Dat leidde tot deze parkeerplaats, weliswaar niet zoals de familie dat wenste, maar op dat moment tot beider tevreden heid". Volgens wethouder Truijen wilde de gemeente geen invaliden parkeerplaats voor het huis om pre cedenten te scheppen. „Tben was er nog geen sprake van wat er hu speelt". Ook de huidige problematiek is bij de wethouder bekend, evenals de opmerking van de betrokken wethouder. „Ik ben bereid om met de familie van Houten en de wo ningbouwvereniging te overleggen, wat hier mogelijk is. Als hier spra ke is van een by zonder geval, wol len wij wel meewerken aan een parkeerplaats m de voortuin", laat wethouder Truijen weten. Goebel Nieuwjaarstaart 10-12 pers. 14.95 Bienenstich 10 pers. 11.95 Abrikozenvlaai groot 10.50 Nieuwjaarsstoll groot 9.95 Nieuwjaarsstoll klein 6.75 10 worstebroodjes 15.00 Bavaroispudding 1 pers. 2.00 6 pers. 8.95 Bakkers Roomijs 1 pers. 2.25 6 pers. 8,95 De oliebollen zijn heel goed op oven van Oliebollen per stuk 0.60 10 oliebollen 5.00 Krentenoliebollen per stuk 0.75 8 krentenoliebollen 5.50 Appelbeignets per stuk 1.50 Ananasbeignets per stuk 1.50 Nieuwjaarswafels 5 voor 3.30 Nonnevotten per stuk 1.00 Berlinerbollen per stuk 1.50 te warmen in de voorverwarmde het fornuis. Gelukkig Nieuwjaar en een Prettige Jaarwisseling Volop parkeergelegenheid achter de zaak bij de Grote Kerk! Brood- en banketbakkerij Grote Markt 19 - Tel. 81284 Ned. Kampioen, meer dan 150 maal bekroond. De monumentencommissie opheffen? Wordt dit dan het toekomstbeeld? iAmaivreKinG VEIVtoV In goed overleg tussen het bestuur van de Sportvereniging Venray en trainer Bèr Lejeune is besloten om het éénjarige contract niet te verlengen. Brand in fietsenstalling Vermoedelijk was door kortslui ting brand ontstaan in de fiet senstalling bij een bedrijf aan de Noorderhof. Dankzij snelle ondek- king bleef de schade beperkt De brandweer behoefde alleen wat na te blussen en te controleren. Goederen inbraak terug In de buurt van de Hoogriebroek- seweg werden een aantal goederen teruggevonden, welke, zo bleek uit het onderzoek, afkomstig waren van een inbraak in het restaurant van het psychiatrisch centrum lo- katie St. Anna. - een fascinerend geschenkidee. De Venrayse gemeenteraad liet ich vorige week dinsdag kritisch it, by de benoeming van een ieuw lid voor de welstandscom- lissie. De raadsleden hadden geen roblemen met de benoeming van hr. Manning uit Budel, als opvol- er van dhr. J. van Oort in de relstandscommissie. Wel vond nen het vreemd dat aan de toezeg- Lng, dat een nieuw te benoemen id van de welstandscommissie ook ian de monumenteneommissie zou porden toegevoegd, geen gevolg as gegeven. „In het verleden hierover afspra ken gemaakt", liet mevr. Poels- 'eters namens het CDA. „Wij willen lat deze persoon zich ook met het perk van de monumentencommis- lie bezighoudt". Ook dhr. L. Janssen (WD) wees het ollege erop dat in maar liefst zes ommissievergaderingen de eer- ergenoemde toezegging is gedaan. ,Is het wel onderzocht of hij dat dl?" )hr. A. Jansen (PvdA) liet zich migszins cynisch uit: „Na het over- londerdende succes van de nota nonumentenzorg is er nu nog geen luidelijkheid voor de toekomst. Het ijkt ons verstandig dat voor een ieel tegemoetgekomen wordt aan ie wensen. Detacheer deze archi- lekt (beperkt) by de monumenten- jommissie. VERLEDEN Wethouder Driessen van Culture le Zaken wees de raad erop dat hy met een verleden zat waarin een aantal zaken niet gladjes zijn verlo pen. „Ik houd van stroomlijnen en afstemmen. Daarom moeten we nu eerst een paar stappen terugdoen. We gaan eerst met de monumen tencommissie praten om de zaken precies op een rij te krijgen". Volgens de wethoudre moet een relatie tussen welstandscommissie en monumentencommissie niet op voorhand worden uitgesloten. „We kunnen die werkzaamheden op dit moment moeilijk aan dhr. Man ning toerekenen", liet de wethou der weten. Dhr. Manning heeft overigens ruime ervaring op het ge bied van monumentenzaken. Dhr. Driessen werd nog eens gesteund door wethouder Kersten. „We hebben gezocht naar iemand met kennis over monumenten. Bij de sollicitatieprocedure is aan de voorzitster van de monumenten commissie gevraagd of zij deze kan didaat geschikt achtte. Daarop heeft deze positief gereageerd". De wet houder was van mening dat, gezien de betrokkenheid van dhr. Man ning met monumenten, er best wel met hem te praten zou zijn over een funktie binnen de monumenten- commissie. INSPANNING Mevr. Poels-Peters toonde zich te vreden met de reaktie van de wet houders. Zij wees er in ieder geval op dat het college hierover in over leg moet gaan. Dhr. L. Janssen zette nog wat vraagtekens. Hij kon zich alleen verenigen met deze benoeming in dien .het college alle mogelijke moeite doet om dhr. Manning in de monumentencommissie te krijgen. Hij kreeg daarbij de steun van dhr. A. Jansen. Hoewel wethouder Driessen niet kon toezeggen dat dhr. Manning daadwerkelijk in de monumenten commissie zou plaatsnemen, kreeg de raad wel de toestemming dat de betrokken wethouders zich hier voor wel zouden inspannen. Nog in het leader van de opening van het nieuwe Zwem-en Recreatie centrum "De Sprank" gaven de 34 meisjes van de afdeling Kunst- zwemmen van SPIO zaterdag twee maal een SPRANKelende show in bet wedstrijdbad. Het nieuwe bad is tenslotte ook het domein van de prestatieve afde lingen van SPIO: wedstrijdzwern- TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Timmer- en i-| onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 mVM Lb Q4784-2184 men, kunstzwemmen en waterpolo. En dat het nieuwe wedstrydbad met zijn beweegbare vloer, onder waterverlichting en geluidsinstallatie alle mogelijkhe den voor de kunstzwemmers.biedt, hebben d evele belangstellenden tot groot enthousiasme gebracht. Niet alleen het publiek klapte, maar ook de balonnen, die ter versiering waren opgehangen. Maar dat had meer te maken met de hoge tempe ratuur in de zwemhal... De trainsters Ine Clark, Monica Clephas en Lenie Franssen, de de kunstzwemsters hadden geïn strueerd, hadden eer van hun werk, want alle negen te zwemmen onderdelen weden perfect uitge voerd. Onder hen de veertienjarige Josien Gieles, die haar eigen "dan sen" maakt op haar eigen muziek keuze, en de twaalfjarige Ingrid Franssen. Beide meisjes hebben binnen het wedstrydgebeuren het vereiste aantal punten behaald en mogen op 8 en 9 februari a.s. deel nemen aan de Nationale Kunst- zwemkampioenschappen in Maastricht. Op 20 juni 1992 treedt SPIO op als organisator van de Lim burgse Kunstzwemkampioenschap- pen, die in "De Sprank" worden gehouden. 'n abonnement waard Inbraak in auto Met geweld was toegang verkre gen tot een personehauto die gepar keerd sond op het PCV nabij de Kerkdijk. Uit de auto werd de aan wezige radiocassettespeler ont vreemd. Na een roerig 1991 ziet de wereld winkel het nieuwe jaar vol vertrou wen tegemoet. Immers: steeds meer mensen vinden hun weg naar de Henseniusstraat en voelen zich betrokken bij de problematiek van de Derde wereld. 1992 zal in het te ken staan van Columbus die 500 jaar geleden Amerika "ontdekte". Wat dit voor het Noorden en het Zuiden is gaan betekenen zal uitge breid in het nieuws komen. 30 en 31 januari zal de wereldwinkel gesloten zijn. Daarvoor en daarna zijn de deuren als altijd geopend, dagelijks van 2-5 uur en zaterdags van 10-4 uur. Voor info. M.van Ze- ben, tel. 11689 en AWondergem, tel. 84545. Hum 71 Goebel 1991 Tn.J/Rvvwwtwl Donderdag 2 januari gesloten. Vrijdag en zaterdag open. Wij wensen u een gezond en voorspoedig 1992 /A VELTUMSE KLEFFEN 62 VENRAY TEL. 04780-11122

Peel en Maas | 1991 | | pagina 9