Mallorca-reis door burgemeester Waals uitgereikt De Sprank op eigen benen Boschveldcollege neemt afscheid van Jacques Dierx ag-Aktiviteiten-Centrum eeg feestelijke opening Kerstaanbieding PIERRE PIJPERS Niet te kort PEEL EN MAAS EL EN MAAS Donderdag 19 december - Pagina 5 CHRISTIAN BAUERè Abrikozenvlaai 10.50 Kersttaart slagroom 10-12 pers. 14.95 Bienenstich 12 pers. 11.95 5 bakkerswafels 3.30 10 worstebroodjes 13.00 Tulbandcake 4.95 Kruidenboter 2.95 Roomijs vanaf 2.25 Bavaroispudding 2.25 Gemaakt van roomboter, ge vuld met 100% amandelspijs. Weihnachtstoll groot 9.95 Weihnachtstol! klein 6.75 Weihnachtstoll noot 12.50 Kerstkrans 13.60 Kerststaaf 7.50 Nu ook weer oliebollen, ap-. pelbeignets, ananasbeigets, berkkerbollen en wafels Volop parkeergelegenheid achter de zaak bij de Grote Kerk! Brood- en banketbakkerij Grote Markt 19 - Tel. 81284 Ned. Kampioen, meer dan 150 maal bekroond. Op vrijdag 20 december neemt de school afscheid van Jacques Dierx. Tijdens een interne receptie zullen de verdiensten van deze voor do centen en leerlingen bekende per soon, die met zorg en discipline zijn verschillende taken uitvoerde, worden belicht. Velen zullen in de ze in Kerstsfeer gehouden matinee afscheid nemen van Jacques Dierx, die na een dienstverband van ruim 31 jaar zijn loopbaan als schoollei dingsassistent beëindigt Op 1 maart 1960 tot dan toe werkzaam bij de Kon. Marechaus see werd Jacques Dierx, geboren te Maasniel, als een van de eerste lekenbeambten benoemd aan het toenmalige Gymnasium Immacula- tae Conceptionis. De school had iemand nodig voor de leerlingenadministratie en de bewaking van het gebouw. Vele oud leerlingen zullen zich dhr. Dierx uit die eerste tyd herinneren als dege ne, die in het oude gebouw aan de Leunseweg de klassen naliep om de absenten op te nemen. Tevens be-" hoorde o.a. ook tot zyn taak om o.l.v. pater Canisius de proefwerken toen nog 'composities' geheten te 'stencillen'. In het nieuwe Boschveldcollege werd hij de leider van de 'Centrale Administratie', het knooppunt van waaruit de communicatie tussen de 'school' enerzijds en leerling, do centen en ouders anderzijds plaats vindt. Temidden van alle drukte van de Centrale Administratie maakte dhr. Dierx zijn funktie waar, hierbij geassisteerd door en kele medewerksters. Met het ver dwenen van de 'perfect' verschoof nog een aantal taken naar de schoolassistent, in welke funktie hij inmiddels was benoemd. De re gistratie van de 'telaatkomers', de surveillance in de middagpauze en het openen en sluiten van deuren werden in zijn pakket opgenomen. Zyn gemoedsrust en improvisa tievermogen zorgden ervoor, dat oneffenheden in de organisatie snel en zonder paniek werden glad gestreken. Als het ware vanachter de coulissen hield hij vele zaken in de gaten. Het was voor velen een vraagbaak en daardoor een van de meest bekende personen binnen de school. Nieuwe leerlingen ken den zijn naam vaak eerder dan van hun conrector. Ook hij zelf kende veel leerlingen en hun bijzonderhe den. IIy kon zich vastbijten in een onderzoek en blyven zoeken, totdat hij een oplossing gevonden had. Ook kende en kent hij nog altijd veel oud-leerlingen by naam en toe naam. Het is dan ook niet verwon derlijk dat Jacques Dierx op een reünie zonder badge met naam door iedereen onmiddellyk her kend wordt. In deze 31 jaar waren voor Jac ques Dierx altijd de uitgangspun ten: loyaal zijn tegenover de school, hart hebben voor de taak en geën gageerd meedenken over het ver loop van aktiviteiten. Door zyn taakinvulling in al die jaren is een groot deel van de 'orga nisatie' mede aan hem te danken. Hij heeft 'veel pionierswerk ver richt', zoals hij het zelf graag om schrijft. Na de interne reorganisatie van de administratieve diensten in dhr. Dierx sinds enkele jaren assistent van de schoolleiding. De laatste ja ren heeft hij gebruik makend van de DOP-regeling voor halve dagen kunnen werken, waardoor een geleidelijke overgang naar zyn pensionering mogelyk was. Tbch zal hy ongetwijfeld op afstand de nieuwe ontwikkelingen in 'zyn' school blyven volgen. De schoolgemeenschap wenst hem en zijn vrouw een fijne en ge zonde toekomst. Mishandeling In de nacht van vorige week don derdag op vrijdag is in haar woning in het Brukske een 30-jarige vrouw dusdanig mishandeld dat ze zich met opgelopen kneuzingen en ver wondingen in haar gezicht, in het ziekenhuis móest laten behan delen. De dader is een 32-jarige vriend van een vriendin, die op dat mo ment in die woning verbleef. Tben de politie arriveerde was de dader verdwenen. Deze kwam zich zaterdagmorgen vrijwillig melden op het politiebureau, waar hij werd aangehouden. Hy werd in verzekerde bewaring gesteld. Tydens het verhoor op het politiebureau ontdekte de politie dat de 32-jarige inwoner ook ver wondingen had opgelopen tijdens de mishandeling. De politie achtte het onverantwoord dat deze niet zouden worden behandeld. Nadat een huisarts de verwondingen had onderzocht vond deze het raadzaam hem naar het ziekenhuis over te brengen waar zelfs operatief moest worden ingegrepen. Na behandeling kon hij naar het politiebureau worden overgebracht waar hij in de loop van zondag in vrijheid werd gesteld. 's Avonds hebben nog velen de ge legenheid waargenomen om eens een kijkje in De Sprank te komen nemen terwijl zondags velen profi teerden van het gereduceerde ta rief, dat die dag werd gehanteerd in verband met de opening. Met het nieuwe zwem- en re- kreatiecentrum kwamen met een nieuwe geruchten in de wereld. Het wedstrijdbad, dat een lengte zou moeten hebben van 25 meter, zou te kort zijn. Er werd zelfs gesproken over maar liefst 40 cm te kort. De gemeente wilde het zekere voor het onzekere nemen. Een zwembad opleveren dat te kort is, dat kon niet Daarom werd een gespecialiseerd bureau in geschakeld dat de lengte van het zwembad, elektronisch, op- meette. Dat gebeurde in alle zes zwembaden, van het bad. Om aan internationale zwembad- normen te voldoen mag er een tolerantie in zitten en plus of min twee milimeter. Tino Zandbergen, van de ge meente, kon afgelopen zater dag, tijdens de opening van De Sprank, alle geruchten ontze nuwen. 'De metingen wezen uit dat het Venrayse bad binnen die tolerantie bleef. Het zwem bad is gemiddeld 1,3 mm lan ger'. Dit ontlokte later bij een van de aanwezigen de uit spraak: 'Je kunt toch wel zien dat dit iets te lang is...' Graffiti Met graffiti waren racistische leu zen op enkele brievenbussen van de flat aan de Mozartstraat aange bracht 'n abonnement waard ning van het rekreatiebad van De Sprank. ƒ3.026,30. Precies genoeg om een speciaal voor zwembaden ontwik kelde roestvrijstalen rolstoel voor invaliden aan te schaffen. Dat was een van de wensen die De Sprank nog op het verlanglijstje had staan. Na het startschot demonstreerde zwemvereniging Spio alle facetten van de zwemsport, van schoonspringen tot kunstzwem- men, van waterpolo tot wedstrijd- zwemmen. De opening van het rekreatiebad werd verzorgd door de groep Pim pernel, in samenwerking met de zwemvereniging Spio. Dat gebeurde met een toneelstuk, waarin een gouden bal centraal stond. Die gou den bal moest eerst uit het water ge haald worden om het water van De Sprank te laten Sprankelen. Tij dens dat toneelstuk werden alle mogelijkheden van het rekreatie bad aan de aanwezigen gede monstreerd, waarbij het golfslagbad burgemeester Waals nog bijna natte voeten opleverde. Uiteindelijk konden twee jeugdige zwemmertjes de gouden bal aan burgemeester Waals aanbieden waarmee de opening een feit was. Alsof het haar dagelijkse werk schroefde wethouder mevr. H. oppenreijs-de Loo dinsdagmiddag et naamplaatje op de muur van Dag-Aktiviteiten-Centrum, dat RIAGG Noord-Limburg in het d Paterslaan 12 heeft gevestigd, t pand is een ontmoetingsplaats ^r mensen, die na een psychiatri- he verpleging, met elkaar willen roberen er weer iets van te maken, jj worden daarbij, zo zij dat willen, holpen door de vaste medewer- ~r Chris Baltussen. Hij wordt daar- y by gestaan door Lisette Heiligers, !e hier een werk-ervaringsprojekt eelt gevonden en de stagiaire Bir- Itta Lord. Vier dagen in de week kunnen ier bezoekers de naam van de genen, die van de diensten van het DAC gebruikmaken terecht. Vol gens Chris Baltussen lopen men sen na een psychiatrische verple ging het risiko in een gat te vallen. In het Dag-Aktiviteiten-Centrum kunnen zij niet alleen met elkaar praten, maar ook samen wat aan tijdsbesteding doen. Er zijn moge lijkheden om te knutselen en te hobbyen. maar ook lean men edu- katief bezig zyn met het volgen van kursussen, budgettering en alge mene vorming. Zelfs kan men er een dag per week koken voor de an dere bezoekers. Onderlinge steun en samenwerking zijn- de spil van de aktiviteiten. De vaste mede- werk(st)ers begeleiden en onder steunen de bezoekers bij de uitvoe ring van hun ideeën en wensen. Het DAC is beslist geen behande lingscentrum maar een ontmoe tingsplaats, waarvan men geheel vrijblijvend gebruik kan maken. LACUNE GEDICHT Wethouder Hoppenreijs herin nerde er aan, dat de gemeente al in 1985 al iets wilde doen voor de na zorg voor ex-patiënten van het PCV, waarvan velen na hun ontslag graag in Venray willen blijven'wonen. De financiën lieten het evenwel niet toe, dat iets kon worden gedaan aan Met de officiële opening van De Sprank, afgelopen zaterdagmiddag, staat de Sportfondsen Venray bv de finitief op eigen benen. De binding tussen de exploitant en de gemeen te is alleen nog maar van zakelijke aard. De gemeente verhuurt het ge bouw aan de bv die haar best zal doen om het zwem- en rekreatie- centrum zo rendabel mogelijk te exploiteren. Tijdens de openingsbijeenkomst legde dhr. Zandbergen van de ge meente nog eens uit hoe dit bad ge realiseerd kon worden. 'Jarenlang is er gesproken over renovatie van het oude bad. Financiële middelen waren echter niet toereikend. Ach teraf gezien een welkome vertra ging. Bij een eerder besluit hadden we niet zo'n akkommodatie gehad'. Wethouder Driessen wees later nog eens op de keus die de Venray se gemeenteraad had gemaakt. 'Ex ploitatie van het oude zwembad zoud e gemeente jaarlij lts ƒ750.000,- Aan het bad wat daar lag was niets meer te verspijkeren. Nü draagt de gemeente bij tot maximaal ƒ750.000,- in het exploitatietekort van De Sprank'. De wethouder noemde het een verantwoorde keus. 'Als Venray een regiofunktie wil uitdragen dan ho ren daar ook volwaardige rekreatie- aktiviteiten bij. Dit is er een van'. Burgemeester Waals zag het zater dag tijdens de opening zelfs nog iets optimistischer. Hij zag deze aanwinst met sprankelende hoop tegemoet. 'En asl er winst wordt ge maakt pikt de gemeente daar ook nog een graantje van mee'. De burgemeester zegde toe dat de gemeente in 1992 met aanvullende voorstellen komt om de rekreatieve funktie van het Vlakwatergebied te versterken. Burgemeester Waals wees ook nog op het ekonomisch belang van De Sprank. 'Bedryven komen zich niet alleen vestigen als er een leuk industrieterrein ligt. Ook wordt er gekeken naar wat een gemeente verder voor de mensen die er gaan werken, te bieden heeft'. De burge meester vervolgde dat een akkom modatie als De Sprank daar alleen maar positief kon bijdragen. OPENING Dhr. Kastermans, voorzitter van de Nederlandse Sportfederatie, mocht de officiële openingshande ling van het wedstrijdbad doen. Hoe andere dan bij elke zwem wedstrijd, gebeurde dat door het startschot te lossen. Voordat het zo ver was had hy nog een bijzonder cadeau voor De Sprank. De Zwalu wen, de organisatie die jaarlij les het bekende Polio-toernooi voor jeugd voetballers organiseert, had aan dhr. Kastermans een cheque mee gegeven voor een bedrag van Swolgen; R. Wetjens, Meerlo; M. Pennings, Vredepeel; G. Veretraa- ten, Overloon; Meusen, Leunen. Losse badenkaart: Philipsen, H. Barents, Kroh, A. de Bruyn, Bus, P. Beerkens, P. Fleuren, Bouwman, al len uit Venray; Van Houdt, Leunen; M. v. Dijk, A. Kok, beiden uit Oostrum; Timmer, Wanssum; J. Htugens, Meerlo; Litjes, Maashees; W. v. Osch, Mereelo. A.s. zaterdag vindt de vierde prijs uitreiking, om 14.00 uur in De Sprank plaats. De grootste prijs die dan de deur uit gaat is een lang weekend Parijs voor twee personen op basis van half pension. De laatste prijsuitreiking, waarbij ook de Ford Fiësta van eigenaar zal wisselen, is op 28 december a.s. in De Sprank. De uiterste inleverdatum is 24 december maar alle ingezonden kaarten dingen mee naar deze hoofdprijs. de ontwikkeling van beschermde woonvormen, werkobjekten en dag opvang. Zy was blij, dat dankzij de Ziekenfondsraad de RIAGG Noord- Limburg in staat werd gesteld dag bestedingscentra in Venlo en Ven ray van de grond te tillen. Het thans als DAC ingerichte pand vond zij ideaal, maar zij betreurde het, dat op de aanvankelijke vreugde een domper werd gezet, toen buurt bewoners bezwaar aantekenden. Er moest een hele procedure worden doorlopen voordat daadwerkelijk van start kon worden gegaan. Mevr. Hoppenreijs veronderstel de, dat de reaktie van de buurtbe woners vooral was ingegaan door de vrees voor het onbekende. Zy had er dan ook alle vertrouwen in, dat de aanvankelijke weerstand zal wegebben, wanneer men ervaart hoe het centrum in de praktijk fun geert. 'De vriendelijke uitstraling van het centrum kan in dit kader alleen maar vertrouwen inboeze men', aldus wethouder Hoppen reijs, die de hoop uitsprak dat ook binnen de grenzen van Venray be schermde woonvormen kunnen worden gerealiseerd, nu met de komst van het DAC van de RIAGG en lacune in de psychiatrische zorg is opgevuld. Sprank uitgereikt. Dit zyn de geluk kig prijswinnaars: Squash-arrangementen: A. de Bruyn, Venray; A. Weren, St Antho- nis, Janssen, Venray. Zwembad-arrangementen: M. Schaminee, Venray; Custers, Ven ray; G. Martens, Leunen. 12 Badenkaart: R. Koebeer, A. Da- chus, Gootzen, D. van Dordrecht J. Vereteegen, C. Kersten, M. Arts, M. Berhitu, allen uit Venray; H. Bore- kamp, L. Janssen, Ahsmann, allen uit Oirlo; Kessels, Meerlo; Geurts, Vierlingsbeek, L. Cox, Wanssum en K. Hermans, Broekhuizenvoret 6 Badenkaart: H. Thielen, A. Bouwmeester, W. Gielen, H. v.d. Vor- le, V.d. Hoek, allen uit Venray; T. Willemsen, Melderelo; L. v.d. Ven, Blitterewijck; Y. Schoenmakers, Mereelo; J. Craenmehr, M. Thissen, beiden uit Horst; H. Groetelaare, Het bestuur van Het Winkelcen trum Venray maakte afgelopen zaterdag in De Sprank van de aan wezigheid van burgemeester Waals gebruik, om de veertiendaagse reis naar Mallorca voor twee personen uit te reiken. Dhr. Waals, die aanwe zig was in verband met de opening van De Sprank, was gaarne bereid om die reis aan de gelukkige win naars, dhr. en mevr..Bosje uit de Vol lenbergstraat, te overhandigen. In totaal heeft de notaris afgelopen week 52 prijzen uit alle inzendin gen getrokken. Een deel daarvan werd afgelopen zaterdag in De

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5