A/X Koopsompolis nog tot eind van het jaar extra aantrekkelijk 750 Broedkasten extra voor het behoud van de Limburgse kerkuil Postduiven tentoon stelling Sieraden vallen zeer in de smaak Uitslag kleurplaat wedstrijd Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert Karei Knabbelaar per 1 januari dakloos Voortgang van Art-12-aanvraag Inzameling oude brillen voor de missie in Ghana Bebouwing van het Wilhelminaplein 225,- ADUGENA! /Rv PEEL EN MAAS Kursus bijenteelt Eindelijk... sfeervol en gezellig tafelen PEEL EN MAAS Donderdag 28 november - Pagina 7 Pas enkele jaren geleden is de familie Siebert in Vierlingsbeek gestart- met een tapijtgroothandel. De nu voltooide verbouwing geeft wel aan dat het bedrijf in die korte periode flink uit haar jasje is gegroeid. Aan de Spoorstraat 58 heeft men een nieuw bedrijfspand van maar liefst 1200 m2 neergezet Met name de export van vloerbedekkingen en sinds kort ook zelf gemaakte vloerkleden, vormt een belangrijke bedrijfsaktivüeit Maar ook veel partikutieren weten de weg naai- Tapijtgroothandel Siebert te vinden. Vooral de carpetten, met of zonder franje, vinden gretig aftrek. Om iedereen in de gelegenheid te stellen het nieuwe pand te komen bekij ken organiseert Tapijtgroothandel Siebert een open huis op zaterdag 30 november a.s. van 10.00 tot 16.00 uur. Onder het genot van een kopje koffie kunt u dan kennis maken met de grote kollektie vloerbedekking en de prachtige vloerkleden. De prijsuitreiking van de kleur plaatwedstrijd, die rond Dierendag werd gehouden by Dierengilde Van Grootel, werd vorige week woens dag gehouden. Uit handen van dhr. F. van Grootel mochten de volgende kinderen (v.l.n.r. op de foto) hun ge wonnen prijs ontvangen: Lotte Koopal (4 jaar) uit Ven ray; Marijn Willems (10 jaar) uit Venray-, Sidney v.d. Lee (9 jaar) uit Broek- huizenvorst en Nike Derks (9 jaar) uit Venray. PEEL EN MAAS Ut is vur de bakker. Afgeloepe zondag prissentierde ut Venrays Hofkoer ien en goed gevulde zaal Ien den Engel urre versgebakke CEDE. Dat de zingende kels zich dorbeej vokaal dun laote gelde was venzelfspraekend. Ut meug gezeed werre. Ut is en CEDE van for maat gewerre. 22 Jaor Hofkoer Venray klinkt now al as en klokske dur veul Venrodse huuskamers. Mier as en uur meziek vur maar f29,95. Zudde gen cedespeuler hebbe dan is d'r nog gen man onverhoord want ze hebbe de liedjes ok op cessette laote zette. Vur f24,95 kund- de die ien dezelfde winkels koepe as wor ge de cede kunt krige. Die winkels dat zien: Café-cafetaria Thielen, Kennedyplein; café Truus Hulsman, Henseniusplein; HiFi Stereocentrum, Marktstraat; Wiel Swaghoven,Oude Oostrumseweg-, Poels Rijwielen, Grotestraat; Jac Noyen Herenmode, Grotestraat en café 't Upke, Marktstraat Mensen die geld opzij willen leg gen voor later, kunnen tot het einde van dit jaar profiteren van extra voordeel van de zogeheten koop sompolis. Iedereen die deze oude dag-voorziening voor 1 januari aangaat, heeft nog recht op de oude, aantrekkelijke belasting aftrek. De regering heeft allerlei maatre gelen genomen om het belasting vrij reserveren van geld minder gemakkelijk te maken. Deze maat regelen zijn onderdeel van de zoge naamde Brede Herwaardering. Ook de koopsompolis is aangepakt. Kort gezegd komt het er op neer dat alle koopsompolissen, die voor 1 janua ri 1992 zijn gekocht, aftrekbaar zijn tot een maximum van ƒ17.459,-. Po lissen die vanaf begin volgend jaar worden aangeschaft, bieden een ba sisaftrek van 5.000,- per persoon. In het gunstigste geval kan die af trek (voor echtparen en duurzaam samenwonenden) verhoogd worden tot maximaal ƒ10.000,-. Voor sommige mensen wordt een uitzondering gemaakt. Zo kan de belastingaftrek oplopen tot ƒ70.000,- voor iemand die in het verleden van baan is veranderd, en daardoor een zogenaamde pensi oenbreuk heeft opgelopen. Aanschaf koopsompolis: eenmalige storting Een koopsompolis is doorgaans gekoppeld aan een lijfrente clausule. Dit houdt in dat iemand die zo'n regeling aangaat één keer geld stort (de koopsom) om vervol gens na een afgesproken periode, een reeks van uitkeringen te ont vangen die voortduurt zolang zo iemand nog leeft. Talrijke variaties zijn daarbij mogelijk. Maar één ding hebben alle koopsompolissen gemeen: het eenmalig storten van een bedrag waarmee aan alle ver plichtingen is voldaan. Zo'n bedrag is natuurlijk ook ge woon op een spaarrekening te zet ten; dat levert rente op. Maar over deze rente moet wel belasting wor den betaald (afgezien van de vast gestelde rentevrijstelling). Rijk Veel mensen denken rijk te moe ten zyn voor het nemen van een koopsompolis. Dat is niet zo. Al vanaf drieduizend gulden is er bij voorbeeld de Rabo Lijfrente Koop sompolis. Cyfers tonen aan dat koopsompo lissen in trek zijn. In 1990 is voor maar liefst 1,7 miljard gulden aan koopsompolissen verkocht in ons land. De meest populaire blijkt de genoemde Rabo Lyfrente Koopsom polis. In totaal verkocht de Rabo bank vorig jaar 45.600 polissen en daarmee is de bank marktleider op dit gebied. Het ziet er naar uit dat de interes se voor koopsompoüssen zal blijven groeien, ondanks de verminderde fiscale voordelen vanaf 1 januari 1992. De vergrijzing brengt met zich mee dat steeds meer mensen er zelf voor zorgen dat ze 'een ap peltje voor de dorst' hebben als ze ophouden met werken. (adv.) De kantonrechter heeft beslist dat de jeugdgroep Karei Knabbelaar uit Brukske per 1 januari 1992 het gebouw van CJV De Echo aan de Oostsingel moet verlaten. Omdat te gen de uitspraak van de kanton rechter geen hoger beroep mogelyk is, moet naar een ander onderdak worden uitgezien. Hierover zijn mo menteel gespekken gaande. Het blijkt echter moeilyk te zyn een oplossing te vinden omdat een aan geboden ruimte van 60 m2 veel te klein is. Karei Knabbelaar heeft minstens 140 m2 nodig omdat de woensdagmiddaggroep 40 tot 65 en de maandagavondgroep 15 tot 45 deelnemers telt. Zoals bekend zat de jeugdgroep Karei Knabbelaar ondergehuurd in het gebouw De Echo van de Christe lijke Jongerenvereniging aan de Oostsingel. Deze vereniging was niet in staat het van de gemeente gehuurde gebouw aan te houden, en zegde op 15 februari 1991 de huur op. De gemeente is van me ning, dat Karei Knabbelaar geen recht heeft op een eigen gebouw en verwees deze vereniging naar het wykgebouw De Kiosk in het Bruks ke. Volgens de heer Van Leeuwen van Karei Knabbelaar is deze ruim te niet geschikt. Op 13 november heeft de kantonrechter zijn uit spraak gedaan, met gevolg, dat Ka- rel Knabbelaar per 1 januari a.s. dakloos is. In verband met de sombere fi nanciële situatie van de gemeente Venray, hoopt de gemeente voor 1991 meer geld van het ryk te krij gen dan de 8,9 miljoen, die voor 1990 is toegezegd. Burgemeester Waals vertelde de gemeenteraad dinsdagavond, dat binnenlandse zaken donderdag tot een afronding is gekomen en dat gekozen is voor een verkorte proce dure. Met de inspekteur, die belast is met het onderzoek in verband met het aanvragen van de Artikel s-status, is een voorlopig akkoord bereikt over verdere financiële hulp. De commissie algemene zaken zal op 2 december nader worden inge licht over de stand van zaken, waarna de raad in een besloten in formatieve vergadering op 9 decem ber de gemeentelijke financiële toestand zal bekyken. Ryk, provin cie en gemeente komen op 16 de cember byeen om de financiële stun van het rijk aan de gemeente Venray definitief vast te stellen. Tot en met 20 december kan men bij Rob van Dyk Optiek (Grotestraat 1) oude, niet meer gebruikte brillen inleveren. Deze gaan dan naar de Limburgse missionaris pater Jo seph Cramers, die in de Ghanese plaats Keta een brillencentrum hèeft opgericht Acht jaar geleden nam pater Cra mers SMA het initiatief om zelf bril len te gaan aanmeten. Daarvóór hielp hij regelmatig Ghanezen met oude brillen uit Nederland. De mis sionaris, die onlangs bij Rob van Dijk in Venray was. vertelde, dat hij in de afgelopen acht jaar ruim 150.000 mensen aan een bril heeft kunnen helpen. Op 21 december vertrekt pater Cramers weer naar Ghana met, zoals hij van harte hoopt veel oude Venrayse brillen. Tbr ondersteuning van de brillen- aktie voor Ghana geeft Rob van Dijk ƒ25,- tot ƒ100,- terug voor een oude bril, wanneer men een nieuwe koopt. Maar ook, als men geen nieu we bril nodig heeft kan men oude, ongebruikte brillen bij hem voor het goede doel inleveren. De gemeenteraad heeft dinsdag avond zyn bezorgdheid uitgespro ken over de kwaliteit van de voorgenomen bebouwing van het Wilhelminaplein. De raad werd ge vraagd een voorbereidingsbesluit partiële herziening bestem mingsplan 'Wilhelminaplein' te ne men in verband met een door Leo van Schayik-Osnabrugge b.v. te Beers ingediend bouwplan voor een winkel met daarboven drie par keerdekken. Voor de heer R. Zwiebel lag het 'punt van schoonheid' zeer gevoelig en ook andere frakties waren bang, dat het bouwwerk wel eens ernstig afbreuk aan de omgeving zou kun nen doen. Wethouder B. Kersten hield de raad voor, dat alle aandacht aan de kwaliteit van de bouw zal worden besteed. Met de architekt en de op drachtgever is hierover al uitvoerig gesproken. Andere projekten zul len nog worden bezocht om tot goe: de oplossingen te komen. Overigens had de wethouder alle vertrouwen in de architekt. Hij be loofde de raad op de hoogte te hou den van de gang van zaken. IN HET MIDDELPUNT VAN HET TIJDSBEELD DUGENA klassieke vorm- horloges. Heren horloge, edelstalen kast en band, mineraal glas, tot 30 meter water dicht. Tevens leverbaar in bico- lour en goldplating. Vanaf Alleen verkrijgbaar bij uw Dugena vakzaak Weestergoudsmid Juwelier Hanie Prencken Giotestraat 13 5801 BD Venray lel. 04780^0239 Voor het behoud van de zeldzame kerkuil in Limburg is het noodza kelijk dat in de komende vijfjaar ongeveer 750 broedkasten voor kerkuilen geplaatst worden. Dat is de kern van het kerkuilenplan van de stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen (IKL). De kerkuil is voor zyn voortbe staan afhankelyk van geschikte leefgebieden met voedsel (muizen) en voldoende nestgelegenheid. Door de instandhouding van kleine landschapselementen als houtwal len, bosjes, graslan^jes en hoogstamboomgaarden levert de stichting IKL een bydrage aan het behoud van de leefgebieden yoor kerkuilen. Daarnaast plaatsen talloze vry wil- ligers al jarenlang nestkasten voor het behoud van deze zeldzame vo gel. Met resultaat, zo blykt uit recente tellingen. In 1988 re gistreerde men 22 kerkuilparen in Limburg, terwyl in 1990 al 51 broedparen geteld werden. Uit een gêbiedsdekkende inventa risatie blykt echter dat in bepaalde regio's nog onvoldoende broedgele- genheid is voor kerkuilen. Met na me in Noord-Limburg (noordelijk Op woensdag 13 november heeft Verlinden Juwelier Venray tijdens het Diamond Dinner '91 bij zijn gasten de sieraden van de Italiaan se ontwerper Giuliano Corolli en de horloges van Pierre Balmain geïn troduceerd. Heel veel bewondering oogstten enkele zeer exclusieve horloges van Audemars Piquet, spe ciaal voor Verlinden Juwelier uit Zwitserland overgevlogen. Ze waren de grote verrassing voor de liefheb bers van sieraden en horloges die Vertinden Juwelier te gast had. Na de expositie 'Tussen Juwelier en Galerie' waarmee Verlinden Juwe lier de verrassende sieraden van de ateliers Azra, Moreno en Ed Spoor in de regio introduceerde, was dit de tweede belangrijke presentatie in 1991. Verlinden Juwelier heeft inmiddels plannen om in 1992 weer enkele keren aandacht te vra gen voor ontwerpers die erin sla gen het publiek op een nieuwe manier naar sieraden te laten kijken. Tydens een voortreffelijk diner in de fraaie zaal van restaurant De Vier Jaargetyden in Overloon pre senteerden mannequins, gekleed door Konings Bruidsmode Deume, stylvol en in een ontspannen en feestelijke sfeer de nieuwe sieraden en horloges by de gasten aan tafel. Die kregen volop de gelegenheid de sieraden en horloges te bewonde ren zelf te dragen en hadden veel plezier in deze persoonlijke en di- rekte presentatie van de schitteren de ontwerpen. Verlinden Juwelier Venray heeft de oogstrelende siera den van Corolli en de uitdagend vormgegeven horloges van Balmain sinds kort in zyn kollektie. In Noord-Limburg en Oost-Brabant heeft hy de exclusieve vertegen woordiging van deze topmerken. Aan het einde van de avond kre gen 2 gasten een horloge van Pierre Balmain, beschikbaar gesteld door Verlinden Juwelier en de impor teur van Pierre Balmain in Neder land. Ze hadden net iets meer geluk dan hun disgenoten die in een pak- Peelgebied: Sevenum, Horst, Ven ray; Oostelijke Maasoever Arcen tot Mook) en Zuid-Limburg (NW-Mer- gelland: Maastricht, Meerssen, Val kenburg, Schimmert, Beek). Hier zijn nog diverse potentiële leefge bieden voor kerkuilen. Het pro bleem doet zich hier echter voor, dat er niet of nauwelijks geschikte broedplekken zyn voor kerkuilen. Voor deze en andere 'lege' gebie den stelt de IKL kosteloos kerkui- lenkasten beschikbaar aan vrijwil ligers. Verder is de stichting IKL in deze regio's op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Plaatselijk bekende vrijwilligers zijn, zo leert de erva ring, namelijk uitstekend in staat om geschikte broedplaatsen voor kerkuilen op te zoeken en afspra ken te maken met eigenaren van boerderijen, schuren, kerken en kastelen. De vrijwilligers verzame len tevens informatie over de broedgevallen in hun gebied. De kerkuilaktie van de stichting IKL is mede mogelijk door een sub sidie van 25.000 gulden van de pro vincie Limburg. Voor meer informatie: stichting IKL, tel. 04750-31200. je met een kleine attentie het brief je met 'van harte gefeliciteerd' niet hadden aangetroffen. De heer en mevrouw Verlinden kunnen terugkijken op een zeer geslaagde avond. Een presentatie van sieraden in de intieme sfeer van een uitstekend restaurant blijkt een groot sukses te kunnen zijn. De voorbereiding was uitste kend en ook tijdens het diner ble ken de verkoopmedewerksters van Verlinden Juwelier in staat tot een zeer persoonlijke presentatie, met een uitstekend oog voor de smaak van de klant Veel medewerking was er ook van het atelier van Giuli ano Corolli en de importeur Pierre Balmain. Vertegenwoordigers van Giuliano en Balmin vertelden een en ander over ontwerp en produk- tie van de sieraden en horloges. Voor de muzikale omlijsting zorgde Rob van Goethem. De sieraden van Giuliano Corolli bleken zeer in de smaak te vallen, bij jong én bij oud. Ze zyn met de hand gemaakt in het atelier van de Italiaan die er met zijn mensen in slaagt de Italiaanse levenswijze en het Italiaanse gevoel voor lijnen en proporties op een persoonlijke ma nier in sieraden vorm te geven. In de horloges van Pierre Bal main treffen we een evenwichtige kombinatie van moderne en klas sieke vormen aan. Strak en sierlijk, kleurig en sober, staal en doublé gaan samen in uitgekiende balans. Er zijn horloges in de beide klassie ke formaten. Opvallend is dat ook de herenhorloges gemakkelijk door dames gedragen kunnen worden. De horloges zyn over het algemeen zeer plat waterdicht en met van zelfsprekende Zwitserse precisie ge maakt. De horloges van Audemars Piquet bleken stuk voor stuk zeer exclusief, rijkelijk bezet met dia mant en briljant en van 18-karaats goud. Aankoop van een dergelijk uurwerk vraagt van de koper veel geduld. Audemars Piquet heeft een levertijd die kan oplopen tot 2 jaar. De prijs kan oplopen tot ƒ300.000,-. PDV De Vredesduif te Venray or ganiseert op zaterdag 7 en zondag 8 december 1991 in het wijkcentrum De Kiosk in het Brukske te Venray een grandioze postduivententoon- stelling. Er zyn prachtige pryzen te ver dienen, zowel in de showklasse als in de vliegklasse, o.a. magnetron, dekbedden, vloerkleden, keuken machine, bestekcassette, waarde bonnen van ƒ200,-, ƒ100,-, enz., vluchtmanden, 'n half varken, ach terhammen, levensmiddelenpak ketten, duivensportartikelen, enz. (deze prijzen worden over de show en vliegklasse verdeeld). Ook voor bezoekers zyn er prach tige prijzen te winnen door deelna me aan het rad van avontuur. Kortom, er valt voor duizenden gul dens prijzen te verdienen. Showklasse: viertallen handkeu ring welke is opengesteld voor de landelijke kompetitie 'Keizer van de show'. Ook niet-leden van deze kompetitie kunnen voor deze klas se inschrijven. De inleg bedraagt ƒ15,- per viertal, prijsverhouding 1 op 3. Samenstelling viertal: 1 oude (ja rige) doffer, 1 oude (jarige) duivin, 1 jonge doffer en 1 jonge duivin. Vliegklasse: drietallen zichtkeu- ring (er zal op eenheid gekeurd wor den). Deze klasse is alleen opengesteld voor de leden van de CC Peel en Maas. De duiven dienen minimaal 100 prijs km. gevlogen te hebben in hun duivenleven. De in leg bedraagt ƒ10,- per drietal, prijs verhouding 1 op 4. Per klasse zijn er 10 hoofdprijzen te winnen, per deelnemer kan er maar een hoofdprijs gewonnen worden, maar ook de daarop vol gende prijzen zijn beslist de moeite waard. Inzetten: Showklasse: vrijdag avond 6 dec. van 19.00 tot 23.30 of zaterdagmorgen 7 dec. van 08.00 tot 09.30 uur. Vliegklasse: zaterdag morgen van 08.00 tot 10.30 uur. PROGRAMMA Zaterdag: De tentoonstelling is opengesteld vanaf 19.00 uur. De avond zal in het teken staan van de prijsuitreiking van de wedvlucht Groningen en worden aangekleed met live-muziek. Het Heidetrio, een rad van avontuur en nog vele ande re verrassingen. Ook zal een bonnenverkoop van prominente liefhebbers plaatsvin den, waaronder o.a. nationale over winnaars uit 1990 en 1991 zoals Jeuminck Sevenum, Cuppen- Siebers Venray, Hermans Helden en Beyers Deume. Zondag: De tentoonstelling is ge opend vanaf 11.30 uur. De middag zal muzikaal opgeluisterd worden met live-muziek. Middels het rad van avontuur maakt iedereen kans op een prachtige prys. Na de prys- uitreiking kunnen de duiven om 18.00 uur door de liefhebbers wor den opgehaald. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met dhr. H. Aben, Aronskelk 31, 5803 BL, tel. 04780-87251 of dhr. J. Houwen, tel. 04780-86266. 'n abonnement waard In samenwerking met de Biologi sche school en Imkervëreniging Venray organiseert de Imkervereni ging Horst e.o. in het vooijaar van 1992 een kursus byenhouden voor beginners. De kursus omvat 17 les sen van 2 uur, nl. 5 theorie- en 12 praktijklessen. Deze worden op za terdagmiddag of zondagmorgen gegeven. De theorie zal in de maanden fe bruari en maart gegeven worden op de biologische school. De praktijk zal over het verdere imkerseizoen van maart tot september gegeven worden op 't Zoemhukske te Horst. Thema's die tijdens de kursus aan bod zullen komen zyn o.a. ma ken van kunstzwermen, honing slingeren, inwinteren van de vol ken maar ook bestuiving van land bouwgewassen Naast deze belangrijke zaken be tekent imkeren gewoon, in een ont spannen sfeer lekker omgaan met de natuur in het algemeen. Mensen die geïnteresseerd zijn kunnen zich voor 1 december opge ven by Sjaak van Meijel, tel. 04780-89002 (na 18.00 uur). Heeft u dat ook, dat gevoel, dat u voor een speciale gelegenheid de gedekte tafel tot in de puntjes wilt verzorgen, als het ware een toon beeld van sfeer en gezelligheid, het middelpunt van een feestelijke dag? De basis hiervoor wordt gelegd door een mooie en duurzame kwali teit tafellinnen in de juiste kleur mét bijpassende servetten. Regel matig ontmoeten we mensen die op zoek zyn naar een écht mooi ontbyt- en of dinerlaken (voor die speciale dagen) en maar niet kun nen slagen! Tte weinig keus, geen goede kleuren, geen mooie kwali teit, niet de juiste maat, niet pas send by...! De Wolwinkel Het Zwarte Schaap in Venray heeft sinds kort de hand weten te leggen op een schitterende kollektie tafellinnen en damasten, uitsluitend vervaardigd uit de natuurprodukten vlas en katoen en voorzien van een speciale tafel- linnen-finish. Deze kwaliteitskol- lektie tafellinnen van Maria van Scharrenburg biedt Wolwinkel Het Zwarte Schaap de mogelijkheid u een keuze te laten maken uit 147 verschillende kwaliteiten en des sins van modem tot klassiek én... nog betaalbaar ook! Talloze kleur en dessinkombinaties voor onder kleden. dekkleden, ontbijtlakens, servetten, twin-sets, place-mats, bij passende kussentjes en vele andere leuke interieurideeën. Het unieke van deze kollektie is gebaseerd op het feit dat Wolwinkel Het Zwarte Schaap daarmee elke wens van u kan invullen: naar uw formaat ta fel, passend in uw interieur of by uw servies en bovendien, indien ge wenst, zelfs geconfectioneerd. Een idee om uw partner een ca deau aan te bieden voor de aan staande feestdagen. Wol winkel Het Zwarte Schaap in Venray gevestigd in Schoutenstraatje 4 en telefo nisch te bereiken op het nummer 04780-89173, nodigt iedereen vryblyvend uit deze prachtige kol lektie met haar duizenden moge lijkheden te komen bekyken. WINKELCENTRUM VENRAY NUMMER 1

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7