'De Sprank is niet duur' Uit de raadsvergadering van Vierlingsbeek Minister geeft in Venray startsein aanleg van A73 Raad Meerlo-Wanssum keurde begroting 1992 goed OOK Manager Ploum over zwem- en rekreatiecentrum: W 'M 1 gratis vergroting 15/20 cm VOOR SINT NICOLAAS IS ER MAAR EEN LEVERANCIER EN DAT DEMONSTREERT HIJ HIER Ontdek waar Sint z'n lekkers haalt 7171®) echte bakker JTL Koopavonden in Venray PEEL EN MAAS Donderdag 28 november - Pagina 5 r 'r-:J r>+ 't étk y tjjk j Na de opening van De Sprank, 11 november jl. is er veel kritiek geuit richting dit zwem- en rekreatiecen trum. 'De Sprank is te duur', 'De ge meente had met het geld beter iets anders kunnen dpen' en andere kritische geluiden waren veel gehoord. Manager E. Ploum van De Sprank, wil deze geluiden echter te genspreken. 'De Sprank is niet duur', zegt hij. 'In De Sprank kan men rekreatief zwemmen van 's middags 14.00 tot s' avonds 22.00 uur voor slechts 5,75. Daarmee kunnen we met elk subtropisch zwembad in Nederland konkurre- ren. Elders betaalt men voor twee uur zwemmen het dubbele'. Volgens dhr. Ploum is 5,75 geen geld als men bekijkt wat men hier voor krijgt. 'Vakmensen, die al jaren in het zwembadgebeuren werkzaam zyn, kunnen dit bevesti gen. De Sprank wordt nu al het mooiste en gezelligste bad van Ne derland genoemd. Vooral de sfeer die De Sprank uitstraalt, wordt uniek genoemd'. 5000e BEZOEKER Dhr. Ploum moet toegeven dat de publiciteit rondom De Sprank, met name als het gaat om de ope ningstijden, niet optimaal is ge weest. 'Dit weekeinde mogen we de 5000e rekreatieve zwemmer de De Sprank begroeten. Als een en an der bij de Ven rays bevolking beter bekend was geweest, hadden dat er al meer kunnen zijn. Bij veel men sen is het fenomeen De Sprank nog onbekend. We hebben de afgelopen weken wel kunnen merken dat als mensen eenmaal geweest zijn, ze ook regelmatig terugkomen'. Om de openingstijden meer in de picture te brengen werd vorige week al uitgebreid in Peel en Maas geadverteerd. Dit weekeinde zal in Ven ray huis-aan-huis een folder verspreid worden, waarin die ope ningstijden nog eens duidelijk ver meld staan. 'Vooral omtrent de openingstijden is veel verwarring', aldus dhr. Ploum. 'De mensen we ten niet dat ze dagelijks van 14.00 tot 22.00 uur in De Sprank terecht kunnen en op zondag van 10.30 tot 16.00 uur'. Op de vraag waarom De Sprank één tarief hanteert en geen kinder tarief heeft, laat dhr. Ploum weten dat zo'n verschillend tarief een ach terhaalde opvatting is. 'Als een kind komt zwemmen kost dat het zwem bad net zo veel als dat een volwas sene komt zwemmen. Daarom is gekozen voor een uniform tarief. AKTIVÏTEITEN Volgens dhr. Ploum ontwikkeld de zondag zich steeds meer tot fa miliedag in De Sprank. 'Het zijn dan vooral ouders met kinderen die er een dagje uit van maken'. Overigens zal De Sprank binnen kort op de vrijdagmorgen het re- kreatiebad speciaal voor ouders met kinderen openstellen. Dat is een van de aktiviteiten die De Sprank op stapel heeft staan. Intussen is men al gestart met het Meer bewegen voor ouderen. Op woensdagochtend kunnen 50+-ers terecht in De Sprank om een half uur zwemles te krijgen, gevolgd door een half uur vry zwemmen in het wedstryd- of in het rekreatie- bad. Voor zes gulden kan men dan zwemmen en krygt men een kopje koffie toe. De groep die om 9.00 uur start met zwemles zit al vol. Er is in tussen al veel animo voor een groep die om 9.30 uur start met zwemles. Ook op woensdagmorgen, is het dameszwemmen. Dames de graag eventjes willen gaan zwemmen kunnen tussen 9.00 en 12.00 uur terecht in De Sprank. Voor ƒ4,- kan men dan wat baantjes trekken in het wedstrijdbad, terwyl men voor ƒ5,75 van beide baden gebruik kan maken. OPENING De Sprank is geopend maar op 14 december zal de officiële opening plaatsvinden. Dhr. Ploum doet hier heel geheimzinnig over. 'Wat er dan gaat gebeuren wil ik nog even als een verrassing houden. Het wordt wel mooi'. Overigens zal De Sprank op 6 de cember, Sinterklaasdag dus, van 10.30 tot 22.00 uur geopend zijn. 'Dan is 5,75 toch echt niet duui; of wel?' Donderdagavond hield de raad van de gemeente Vierlingsbeek haar maandelijkse raadsvergade ring, waar de volgende besluiten werden genomen. Tégen het beschikbaarstellen van een krediet van ƒ11.113,- voor de aanschaf van cv-optimaliserings- apparatuur voor de basisschool in Maashees, had de raad geen bezwa ren, nadat de PK en de CDA-fraktie helderheid in dat voorstel hadden verkregen. Voordat de raad haar medewer king' gaf aan het voorstel om in samenwerking met de gemeente Boxmeer de stichting Beheer Land schapselementen Maaskant op te richten, bracht zowel de fraktie Maaskant als het CDA eerst de dank uit dat die samenwerking tot stand was gekomen. Nu kan er onder houd aan de Maasheggen, en vooral achterstalling onderhoud, worden Er zijn reeds voorlichtingsavon den voor belanghebbenden gehou den. Zestig grondbezitters hebben zich reeds aangemeld om op de gestelde voorwaarden akkoord te gaan. Wat het de gemeente zal gaan kosten kon nog niet worden mede gedeeld. De raad had geen moeite met het aangaan van een huurovereen komst t.b.v. het voormalige ruilver kavelingsgebouw aan de Oploseweg aan de KPJ van Overloon als hoofd huurder, die met de postduivenve reniging een onderverhuur zal aangaan. Het huidige lokaal van de postduivenvereniging zal worden gesloopt. De CDA-fraktie was tevre den met de 'snelle afhandeling, al leen hoopte die fraktie dat spoedig ook een oplossing kan worden ge vonden, zodat op dat terrein ook vrachtauto's kunnen parkeren, waardoor de nu aan het 14 Oktober- plein geparkeerde vrachtauto's, die daar voor overlast zorgen, kunnen worden verplaatst. De raad had geen moeite om met het voorstel van het jaarprogramma Basisedukatie 1992 akkoord te gaan. De raad stelde hier voor een bedrag voor 1992 vast van maxi- jnaal ƒ66.881,-. Wel, zo spraken zich de woordvoerders van de frakties uit, zullen de komende ontwikke lingen rond de volwasseneneduka- tie op de voet worden gevolgd. De meeste aandacht kreeg het voorstel om de verlenging van de huurovereenkomst met de staat de Nederlanden, inzake de opvang van de asielzoekers eri de verlenging van de overeenkomst met de heer en mevrouw Bussers inzake de huisvesting van 19 asielzoekers in hun pension te Maashees. De frakties spraken hun bezorgd heid uit over de begeleiding en de aandacht waarop de vrijwilligers recht hebben. Met uizondering van de fraktie van de PK hadden de woordvoerders vertrouwen in de toekomst, maar waren zij ook van oordeel dat de vrijwilligers meer steun van professionele krachten nodig hebben. De PK-fraktie zag het liefst dat de asielzoekers beter en goedkoper in woningen zouden worden gehuis vest Ze hadden daarbij een reken som gemaakt. Nu kost de huisves ting rond de ƒ100.000,- per jaar. Als die 19 asielzoekers in 5 woningen zouden worden gehuisvest zou dat een bedrag vergen van ƒ60.000,-. De gedachte van de PK-fraktie dat dan de asielzoekers meer privacy zouden krijgen, als in het pensioen, werd door wethouder Ronnes be streden. Het CDA stelde duidelijk dat alleen gedacht wordt aan mini male opvang totdat het vast staat dat de asielzoekers zich definitief kunnen vestigen. Stempelplicht zal ook nodig blijven. Met de aantekening dat de PK- fraktie had tegengestemd, ging de raad akkoord met het voorstel. Tijdens de rondvraag werd mede gedeeld dat een dezer dagen de aan besteding van de sporthal in Overloon zal plaatsvinden en dat de raad in de decembervergadering een voorstel van het college kan verwachten. Te diep in het bekende glaasje Drankgebruik van een 49-jarige fietser was de oorzaak van een botsing tussen de fietser en een personenauto, bestuurd door een inwoner van Venray. Het bleef bij materiële schade maar de politie konstateerde een zeer hoog alkohol- promillage by de fietser dat een rij verbod van 10 uur rechtvaardigde. Ook werd proces-verbaal opge maakt. Het ongeluk vond dinsdag avond omstreeks 19.00 uur plaats. Inbraken Zondagavond werd door forcering toegang verkregen tot een woning aan de Ursulastraat. Ontvreemd werden een geldkist met inhoud, een cd-speler, koptelefoon, video banden. Dit alles ter waarde van ƒaooo,-. Door forcering aan de achterzijde werd toegang verkregen tot het be drijf Aircompac aan De Hulst in Oostrum. De aanwezige brandkast werd meegenomen. Hoe groot de waarde van de inhoud is, kon ons nog niet worden medegedeeld. Eveneens werd met geweld toe gang verkregen tot een aan het Defensiekanaal geplaatste schaft- keet van het Waterschap Noord- Limburg. De aanwezige gereed schappen werden ontvreemd. Op meer dan ergerlijke wijze waren met een bijl de banken vernield. Ook waren de ramen vernield. tegen inlevering van uw kleurenfimpje Schoolstraat 5 Venray Vergroting 20/28 cm nu slechts f4.50 Minister H. May-Weggen van ver keer en waterstaat geeft dinsdag middag 3 december in Venray het startsein voor de aanleg van de snelweg A73 tussen Boxmeer en Venray. Bij Boxmeer zijn de werkzaamhe den overigens al begonnen met de verdubbeling van de vier kilometer lange weg tussen de kruising A73- A77 en de weg Boxmeer-Sint Antho- nis. Voor het Brabantse gedeelte hebben de aanbestedingen al plaatsgevonden, in de eerste maan den van 1992 zullen de werken in Venray, Horst en Grubbenvorst wor den aanbesteed. In Venray zal de minister met een symbolische handeling het start sein geven voor de aanleg van de weg die eind 1995 gereed moet zijn. Vooraf komen de genodigden sa men in het gemeentehuis te Ven ray, waar de minister, burgemeester Waals, gedeputeerde J. Pleumee- kers van Limburg en B. Bruil van de aannemerskombinatie het woord voeren. De goedkeuring van de begroting 1992 van de gemeente Meerlo- Wanssum was eigenlijk maar een hamerstuk. Er werden geen veran deringen meer aangebracht. Voor dat het echter zo ver was, de planning werd ver overschreden, hadden de diverse fraktieleiders veel woorden nodig. De raad kreeg maandagavond in tweede termijn de gelegenheid te reageren op de antwoorden van het college op de algemene beschouwingen. Veel van de eerder geuitte wensen werden nu in tweede instantie op nieuw naar voren gebracht. Wij zul len trachten in kort bestek de voornaamste punten te vermelden. Onder de sociale veranderingen wil het college aangeven dat er ook in Meerlo-Wanssum andere levens beschouwingen aanwezig zijn, dat er zich vreemdelingen en mensen met een ander cultuur hebben ge vestigd. Ook deze groepen moeten aandacht krijgen. Fel reageerde voorzitter Hahn op een suggestie van de PK dat het col lege individuele burgers in de kou zou laten staan. By de PK zou een schrijnend geval bekend zijn, waar bij een inwoner in het gelijk was gesteld door de Raad van State en dat de gemeente door die uitspraak schadéplichting zou zijn. De voorzitter nam het de PK kwa lijk dat ze in een openbare vergade ring dergelijke uitspraken deed, waarvan het college niets bekend was. Liever had de voorzitter gezien dat de PK met dergelijke veron derstellingen eerst naar het college kwam om uitleg te vragen. Dan wa ren dergelijke vragen overbodig. Met voortvarendheid zal worden gewerkt aan het bestekklaar maken van de renovatie van het kerkplein in Wanssum. De industriehaven moet in orde worden gemaakt omdat anders de schippers uitwijken naar andere havens. Het uitbaggeren zal geld gaan kosten. In hoeverre het met slib vervuild is kan nog niet wor den gezegd omdat het onderzoek nog moet plaatsvinden. Omtrent de samenwerking tus sen de diverse scholen, zal binnen kort een bespreking met de direkties van de scholen en het col lege aan de orde komen. U weet waar Abraham de mosterd haalt. Dan weet u ook waar Sinterklaas al dat lekkers vandaan haalt. De echte Sinterklaas gaat natuurlijk naar de Echte Bakker. KERKSTRAAT'13 SEVENUM 04767-1254 GROTESTRAAT 57 VENRAY 04780-12628 Voor wat de ontwikkelingssamen werking aangaat wacht het college af wat de lokale groepen op hun ver langlijstje hebben staan om dan sa men een projekt op te starten. Daarvoor is het college bereid haar medewerking te verlenen zodat jaarlijks een bedrag van ƒ10.000,- beschikbaar komt. Het college was met alle betrokke nen (Horeca en kermisexploitan ten) rond de tafel gaan zitten omtrent veranderingen van de ker- misduur. Er was een akkoord tot stand gekomen om de kermis op za terdag te laten beginnen en dins dag te laten eindigen. Nu dacht de voorzitter dat zo maar even vast te stellen. Op de fraktie van de PK na, was iedere fraktie akkoord. Omdat er geen eenstemmigheid was, zal de raad de volgende maand daarover een beslissing nemen. Zo heeft de PK nog de gelegenheid om haar achterban te raadplegen. De gemeente is financieel gezond en heeft een goede reserve opge bouwd. Hét is echter niet zo dat nu ineens de belastingen kunnen wor den verlaagd. 'Er zijn nu eenmaal binnen de gemeente bepaalde be lastingen die kostendekkend moe ten zijn', zo kreeg de PK van het college te horen. 'In het verleden is bewust een zuinig beleid gevoerd en daarvan plukt de gemeente Meerlo-Wanssum nu nog de vruchten'. Wel is het college, voor wat betreft het minimabeleid, van plan in ja nuari met de raad een diskussie aan te gaan. Er is nu nog niets te zeggen hoe in de toekomst de bibliotheekvoor ziening er uit zal gaan zien. Het is mogelijk dat er geen openbare bi bliotheek komt omdat men beter naar de openbare bibliotheek in Venray kan gaan. Door verschillden frakties was ge vraagd of het niet mogelijk zou zijn een versnipperaar op de dorpen te plaatsen om het tuinafval te ver snipperen. De vragenstellers kre gen te horen dat bij wijze van proef op een zaterdagmorgen in twee dor pen een versnipperaar zal worden geplaatst. Dan zal worden bekeken of dit een definitieve aktiviteit zal gaan worden. Het kostenplaatje zal dan ook worden bekeken. De PK vroeg zich af of het niet tijd werd een milieuwerkgroep of een milieucommissie in te stellen. Nu is het zo dat alle milieuvoorstellen be handeld worden in de commissie algemene zaken. De raadsvoorzitter was daar, met het college, niet voor te vinden, omdat er nog voldoende ruimte is om dat te bespreken in de commissie algemene zaken. Als het nodig is kan er altijd een deskundi ge van buiten worden aangetrok ken voor advies. De PK-fraktie bleef bij haar standpunt en diende een motie in. Het CDA vond de instel ling niet nodig en schaarde zich achter het college, evenals de WD- fraktie. Dhr. Nabben zag nu de noodzaak van een aparte commis sie nog niet zitten. De PK kreeg alleen steun van wet houder L. Beterams, ook lid van de PK. Het college zegde toe dat in de toe komst ook het publiek dat de raads vergaderingen bywoont betere informatie zal krijgen. Daar werd door de diverse frak ties om gevraagd. BOSHUIZEN Uit een artikel in de Peel en Maas konden de Venrayse burgers ken nisnemen, dat de gemeenteraad ak koord is gegaan met de nieuwe beheersverordening van camping 'De Boshuizen'. Ja, mede-burgers van Venray u leest het goed; cam ping noem ik die gemeentelijke be graafplaats. want campings liggen in doorsnede ook ver buiten de be woonde wereld en zyn ook verdeeld in vakken of veldjes. Het komt mij ook voor, dat de raad al in eerdere jaren bij het kiezen van de plaats voor hun be graafplaats die plaats ver buiten het centrum wenste, dan valt zo'n plaats ook minder of in het geheel niet op. Zoiets doet denken aan een vuilstortplaats, ver buiten de be bouwde kom, dat men het maar niet ziet. Naar aanleiding van een aktie be loofde de gemeenteraad enkele maanden geleden plechtig, dat zij begrip had voor de wensen van de nabestaanden ten aanzien van graf monumenten. Het blijkt nu, dat de gemeente raadsleden, met uitzondering van de heer V.d. Vorle, te dom zijn om te kunnen begrijpen, dat de nabe staanden hun dierbaren dat monu ment willen geven, hetwelk naar hün belevingssfeer bij de overlede ne past. Onze nieuwe burgemeester durft daarbij ook nog te zeggen 'er is hier sprake van een eigen manier van eerbetoon aan de overledene'. Hij weet het nu al, hoe de bele vingssfeer van de Venraynaar is ten aanzien van het eerbetoon aan een dierbare overledene. Het ware ver standiger, dat hij eerst eens meer luisterde naar de wensen van diep bedroefde achtergeblevenen. Luis ter naar de stem des Volks! Alleen Joost v.d. Vorle luistert naar de wensen van de Venrayse be volking en hij alleen bindt dan ook vaak de strijd aan met de rest van de raad. Jammer, dat velen deze man vergeten bij de gemeente raadsverkiezingen! Dirk Krouwel SPIO EN DE SPRANK Naar aanleiding van de openbare vergadering van Spio op 14 nov. jl. moet mij toch iets van het hart. Op deze vergadering, waarvan onderge tekende pas op 12- nov. een uitnodi ging kreeg met hierop een vermel ding dat alleen leden van 14 jaar en ouder mogen stemmen, werd gestemd over het afstoten van het elementair zwemmen door Spio (volgens het bestuur om een betere relatie op te bouwen met De Sprank) notabene de enige niet ver liesgevende post van Spio. Hgt bestuur was duidelijk voor afstoten van het elementair zwem men, ondanks vele tegenargumen ten van zowel leden als ouders van élémentair zwemmers. Maar het ergste van alles trof my de uitspraak van een bestuurslid die zei: 'Nu er stront aan de knik ker is krijgen de elementair ouders belangstelling voor de vereniging'. Dit werd door verschillende ouders, waaronder ondergetekende die toch wel belangstelling hadden ge toond, slecht ontvangen. Kans om hierop te reageren kreeg men niet. Zelfs meer dan honderd handteke ningen van zwem ouders werden genegeerd. Deze hadden toch geen stemrecht (lees: mogen alleen maar betalen). Ik, en ik denk met mij vele ouders zouden het betreuren als de ze poot onder de Spio-stoel uitge zaagd zou worden en onze kinderen naar De Sprank moeten om te leren zwemmen. Dit betekent dat het le ren zwemmen straks veel duurder wordt en Spio met subsidies op de been moet worden gehouden, maar dit schijnt niet belangrijk te zijn. Belangrijk is dat De Sprank die 300.000 bezoekers krijgt. Ook namens mijn zoon die niet stemgerechtigd is, W. Gerritsen Jofferspas 1 voor uw A KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 iïlourice Locroix OF SWITZERLAND Juwelier-Diamantair Grotestraat 50 - Venray GROTE KERK Sedert enige tijd gaan er in Ven ray geruchten over grootscheepse verbouwingen in de Grote Kerk, welke door deken Buschmann voorbereid zouden worden. Zo zou den er overal luchters gehangen moeten worden (wie zal dat beta len?) en er zou een doorbraak ge maakt moeten worden naar de doopkapel. Dit laatste nu is zorgwekkend. Na dat er eerst een bunker (welke in middels bekend staat als 'de giraffënkooi' en een afschuwelijk gedrocht) in de kerk gebouwd moest worden, worden er nu blijk baar plannen ontwikkeld die een ingrijpende verandering in de ar- chitektuur ten gevolge zullen hebben. Naar mijn mening moet dit beslist voorkomen worden. Venrays grootste en belangrijkste monu ment mag niet verminkt worden door de grillen van één pastoor in de lange rij van herders die in de Peelkathedraal zijn voorgegaan. By dermate ingrijpende verbouwing moet de gehele Venrayse gemeen schap betrokken worden. Wy laten het aanzicht van onze Grote Kerk toch niet vernielen. G. v. Geloven, Venray CENTRUM Nu de regionale pers voor de zo veelste keer bol staat van plannen voor wat genoemd wordt de 'rekon- struktie' van het centrum van Ven ray, voel ik mij genoodzaakt te reageren op wat er zoal gezegd en gedaan wordt. Gedurende het achterliggende decennium is reeds veel gereorga niseerd in het centrum en nog véél meer gepraat en geschreven over wat er nog allemaal gereorgani seerd zou moeten worden. In deze periode is het Hensenjus- plein gerekonstrueerd en de Grote Markt twee keer: eerst werden er parkeerplaatsen aangelegd, later werd het aantal parkeerplaatsen weer verminderd. De Schoolstraat is als ik mij goed herinner wel drie keer op de schop geweest, waarbij ook nog een keer de rijrichting ver anderd is. Over het Schouwburgplein is reeds zoveel gepraat en geschreven dat geen zinnig mens het heeft kunnen bijhouden. En nu moet er dan wéér van alles veranderd worden. De parkeerplaatsen op de Grote Markt moeten nu helemaal verdwij nen (komen de bomen van vroeger dan weer terug? Men vergelijke de fotö in het Venrays Woordenboek op pag. 539!) en nagenoeg het gehe le centrum moet autovrij worden. Er moet betaald gaan worden voor het parkeren, hoewel de winkeliers vereniging mordicus tegen is en de gemeentepolitie ten gevolge van personeelsgebrek al jaren zelfs niet in staat is gebleken om te kontrole- ren op het korrekt gebruik van de parkeerschijf binnen de zogenaam de blauwe zone. Ook het door vrij wel niemand gewenst zg. 'noord tangent' schijnt er nu koste wat kost toch te moeten komen. Burgemeester Waals, pas een blauwe maandag in Venray, werpt zich op als de grote voorvechter van al deze reeds lang omstreden reoga- nisatieplannen. Omtrent de finan ciële konsekwenties van een en' ander wordt echter nauwelijks ge rept. Over de vraag of het überhaupt mogelijk is om in deze in financieel opzicht zo barre tijden, waarin de gemeentelijke heffingen met spron gen omhoog gaan, is kennelijk nog nauwelijks nagedacht. Mijns inziens is het de hoogste tijd dat de Venrayse burgers eens bij de diskussie betrokken worden. Waarom niet een referendum ge houden met betrekking tot het cen trumplan? Maar dan wel zodanig geformuleerd dat ook de financiële gevolgen voor de burgers van voor- of tegenstemmen voor iedereen duidelijk zijn. Ven ray n aars, laat uw stem horen! drs. C.J. Verhaeghen In verband met Sinterklaas heeft Het Winkelcentrum Venray weer enkele koopavonden gepland. Op maandag 2, dinsdag 3 en woensdag 4 december zullen de winkels in het centrum van Vënray tot 21.00 uur geopend zijn, om iedereen in de gelegenheid te stellen Sinter klaasinkopen te doen. Op die avon den zullen diverse Zwarte Pieten door het centrum "dwalen' terwyl het niet uitgesloten is dat ook de Goedheiligman zelf nog een bezoek je aan het Venrayse winkelcentrum zal brengen.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5