Mode-Braderie Peru: tussen zwaard en muur Pottenbakkerij Rooyart A&S Intersport en tennishal De Schaapskooi sponsoren Regiotennistraining Venray een exclusieve collectie schoenen voor dames en heren 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN Amnesty International Wijnverkoop voor Chileens kindertehuis Dansen Zondagochtend concert in Venray D°ErAG28 N0VEMBER 9 N0vEMBER VAN OORSCHOT MODE •n Persoonlijke Zaak Grotestraat 73, Venray Oh, kom er eens kijken in... Wereldwinkel Venray Toneelvereniging De Vlasbloem Postduiven- tentoonstelling te Wanssum Receptie drumband Leunen Omroep Venray VV V-nieuws PEEL EN MAAS Peter en Ad Haans op Branbantse Kerst-cd Donderdag 28 november - Pagina 3 Afgelopen vrijdag opende wethouder Hoppenreijs-de Loo het nie uwe gezmsvervangende tehuis De"-Noorderhof De Noorderhof is een uitbreiding van De Laterije aan de Heuvelstraat en staat even eens onder bestuur van de stichting Pensiontehuizen Venray. De nieuwbouw omvat drie woonkamers, een centrale keuken en achttien zitslaapkamers voor evenveel bewoners. De Noorderhof biedt, samen met De Laterije plaats aan 54 bewoners en geeft werk aan 29 personeelsleden. Op 21 nov. jl. startte Amnesty In ternational een internationale ak- tie gericht tegen de schendingen van mensenrechten in Peru. De laatste jaren is Peru dikwijls in de publiciteit geweest vanwege de handel in cocaïne, de cholera- epidemie, maar ook vanwege de ve le schendingen van mensenrech ten. Deze schendingen worden aan de ene leant begaan door de veilig heidstroepen van de regering en aan de andere kant door gewapen de oppositiegroeperingen, zoals het Lichtend Pad (Sendero Luminoso) en de Revolutionaire Beweging Tu pac Amaru. Burgers zitten klem tussen deze twee partijen en wor den dikwijls gedwongen om partij te kiezen, hetgeen weer een wraa- kaktie van de andere kant kan oproepen. Amnesty International veroordeelt deze schendingen van mensenrechten van alle partijen. De in 1990 gekozen president Fu- jimore heeft herhaaldelijk verze kerd de mensenrechten te zullen respekteren. Er zijn echter nog on voldoende maatregelen getroffen om de situatie te verbeteren en sindsdien zijn honderden mensen Verdwenen' of vermoord. Er wordt zelden een gerechtelijk onderzoek ingesteld naar schen dingen van mensenrechten begaan door veiligheidstroepen en er is nog niet één dader veroordeeld. Daardoor kunnen veiligheidstroe pen denken- dat ze ongestraft derge lijke daden kunnen begaan. Onlangs verklaarde de president dat alle mensenrechten groeperin gen 'de wettige tak van subversie' en 'boodschappers van het schrik bewind' zijn. Een dergelijke uit spraak lean volgens Amnesty International leiden tot nog meer bedreigingen en aanvallen op men sen rechtenaktivisten van de kant van het leger. Peru is een land vol problemen en het zal erg moeilijk zijn om hier in verbetering te brengen. Maar het is zeker de moeite waard om het nu te proberen nu de president alle moeite doet om het image van zijn land weer wat op te vijzelen. U kunt helpen door brieven, waarin u uw bezorgdheid uit over de mensenrechtensituatie in Peru, te sturen naar de autoriteiten en naar militaire commandanten in Peru. U kunt brieven sturen naar mensenrechtenorganisaties in Pe ru en naar de openbare aanklagers, die toezicht moeten houden op de naleving van de rechten van de mens, om hen te steunen bij hun werk. U kunt dit doen op persoon lijke titel; Voor voorbeeldbrieven, meer in formatie over deze aktie of over Am nesty International in het algemeen kunt u kontakt opnemen met C. Hoedemaekers, tel. 04780- 84479. Keramiek in steengoed- en porce- leinkiei, gedraaid op de schijf en met de hand gevormd. Kies uw Sinterklaaskado uit ons ruime assorti ment in eigen atelier gemaakte keramiek. Gebruikskeramiek Bekers, schaaltjes, kandelaars, waxinelichtjes, olielamp jes, geurolieverdampers, roomstelletjes, theepotten, thee lichtjes enz. enz. Sierkeramiek of keramiese unica Vazen, schalen, potten, wandborden en plastieken. Onze keramiek is gemaakt van hoogwaardige porselein en steengoedklei, daardoor hard en gegarandeerd vloeistofdicht. Bovenal is ons produkt uniek met een eigen vormgeving en karakter. y. U vindt ons op industrieterrein De Hulst, zijstraat Henry Dunantstraat, van het centrum Venray langs het Brukske naar het N.S. station. De Hulst 12, Venray/Oostrum, Tel.: 04780-89245 Geopend van dinsdag t.m. zaterdag van 10.00-12.00 en van 13.00-18.00 uur en op koopavond, vrijdagavond. In de gemeente Vierlingsbeek zal door de Stichting Ontwikkelingssa menwerking in de komende maan den wijn worden verkocht ten bate van een weeshuis te Chilian. Dit projekt is door de Stiching op voordracht van de werkgroep Maas hees gekozen voor de periode 1990-1992 ter ondersteuning van het werk van zuster Luciënne Hardy. Er worden twee wynen aangebo den. Een rode wyn: Grand Vin de Rapière (type Beaujolais Rhöne). Na aankomst uit Frankrijk rijpt de ze wijn minimaal 6 maanden in ei ken vaten in de mergelkelders te Maastricht Hierdoor krijgt de wijn meer diepte en karakter, terwyl de houdbaarheid verhoogd wordt tot minstens 5 jaar. Een witte wyn: Sa- gantenais, blanc (demi-sec) is een gemakkelijke, drinkbare, lichtzoete tafelwijn met een soepele nasmaak. Zuster Luciënne Hardy heeft de Belgische nationaliteit en is lid van de congregatie van de zusters van de H. Harten. Zy is werkzaam in een weeshuis te Chilian, 400 km ten zuiden van de hoofdstad Santia go. Het grootste gedeelte van de stad Chilian met zo'n 126.000 inwoners ongeveer 3/4 bestaat uit krot tenwijken en de bevolking is zeer arm en kinderrijk. De staat Chili draagt formeel de zorg voor naar schatting 50.000 kinderen, welke ofwel wees zijn of te vondeling zijn gelegd. Voorzover er plaats is in haar tehuis, kiest de zuster voor de meest 'zware' geval len. D.w.z. dat er voor 'haar' kinde ren ook geen familieleden kunnen worden aangewezen om voor hen te zorgen. In tegenstelling tot de kin deren in de staatsweeshuizen ont vangen de kinderen bij zr. Luciënne onderwijs. Mocht zij tot 1990 alleen zorgen voor kinderen tot 7 jaar, is haar door de staat nu de mogelijkheid gegeven om voor de kinderen te zorgen tot 21 jaar of korter indien de kinderen in staat zijn voor zich zelf te zorgen. Hierdoor werd een tweede tehuis noodzakelijk. Met gelden van de stichting is men reeds aan de verbouwing kun nen beginnen. In Huize Esperanza zullen de eerste kinderen binnen kort een onderdak kunnen vinden. In 1992 hoopt de zuster het projekt volledig klaar te hebben, zodat ze haar werk voor de kinderen kan voortzetten. Het batig saldo van de wijnverkoop is voor dit doel. De verkoopprijs van beide wijneji bedraagt ƒ10,- per fles of ƒ110,- per doos van 12 flessen. De aktie loopt yan half november tot lplf januari Ï992. U kunt uw bestelling doen by de plaatselijke werkgroepen of per telefoon 04788-1841, toestel 39 (dhr. W. Derks). Fanatiek en gezond bezig zijn met je lichaam? Je creativiteit uitbeel den op muziek? Diverse dansvor men onder de knie krijgen, in teamverband bezig zijn? Dit alles kan bij Dans en Twirl studio 'First Choice'. Vanaf 3 decem ber zal er gestart worden met een showdansgroep! Onder leiding van zowel gastdocenten als eigen in- struktie zal er gewerkt worden aan konditie, creativiteit, muzikale in terpretatie en uiteraard dans. Deze dansgroep zal gericht zijn op onder andere het houden van demonstra ties, in zowel binnen- als buiten land. Het programma zal een variatie van diverse dansvormen, in teamverband inhouden. Gezond en aktief bezig zijn met je lichaam. Dit kan bij showdansgroep First Choice op de dinsdagavond bij sportschool Peter Stiphout op het Gouden Leeuwterrein. Meiden, vanaf 12 jaar, die fana tiek, aktief, sportief bezig willen zijn, nodigen wij uit om eens een kijkje te nemen op de trainings avond. Als kennismaking met een frisse enthousiaste groep kan nu de eerste twee lessen gratis getraind worden. Geïnteresseerden zijn welkom op onze trainingen op dinsdagavond vanaf 19.00 uur in sportschool Pe ter Stiphout. Voor informatie bel len: 04780-80611 (na 16.00 uur). (advertentie) A.s. zondag 1 december is er in de schouwburg een zondagochtend concert. Hieraan wordt deelgeno men door Fanfare O.L.V. Gilde, Vocal group Ambiance en Oere Toe. Op het programma staat o.a.: Fanfare O.L.V. Gilde: Handelian Song; Phantasie über ein Vesper lied; Musique a la Carte. Vocal group Ambiance: Love is All; Because I love you; After the Goldrush; Release me; A man and a woman; Love lift us op where we be long; River deep, mountain high; California dreamin. Oostrumse Zang Kompeneej Oere Toe: Andante; Rennsteig-Lied; Aria en priesterkoor-, Aus der Traube in die Tonne; Old black Joe; Jager- chor; Grüs mir die Reben Vater Rhein; Wenn Zigeuner Hochzeit machen. Het concert begint om 11.30 uur en de toegang is gratis. De wintercollectie op onze dames-afdeling is binnen. Daarom verkopen we restanten van de najaarscollectie voor prijzen waar u van staat te kijken. U kunt er niet snel genoeg bij zijn, want zoveel kwaliteit voor zulke prijzen is uniek en op=op. _2^RDAG30NOVEMBER Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Kopen doen we allemaal, maar weten we wel van wie we kopen? Een Sinterklaascadeau van de We reldwinkel is niet zomaar een ca deau. Als u een sieraad of houten speelgoed koopt dan geeft u toe komst aan mensen in de derde wereld. De verkoop van deze produkten maakt het hen mogelyk zelfstandig een eigen bestaan op te bouwen, beter voedsel te kopen, medische behandeling te bekostigen en kin deren onderwijs te geven. Dit is mo gelyk, omdat er een eerlyke prijs wordt betaald voor de produkten die zij maken. Meer informatie over de achter gronden van de produkten wordt gegeven in de Handelswijzer. Dit is een gratis informatieblad waarin wordt aangegeven hoe pro dukten van de Wereldwinkel tot stand komen en welke verbeterin gen er zyn aangebracht in de le-. venssituatie van de kleine producenten. De Wereldwinkel verkoopt een steeds ruimer assortiment van 'zui vere produkten': van dagelijkse gebruiksartikelen, textiel en litera tuur tot diverse cadeau-artikelen. Dat dit ook in Venray steeds meer aanslaat bleek op de koffiedag van 16 november jl. Toen kwamen tien tallen mensen zuivere koffie proe ven, de winkel bekyken en hun inkopen doen. Dus kom gerust langs in de Hen- seniusstraat 3A. Ook met de koop avonden rondom Sinterklaas is de winkel van 14.00 tot 20.00 uur open. *Alle geluk van de wereld' Zo beschreef efen woordvoerder van de politie de situatie van een verkeersongeval vrydagmorgen rond half twaalf. Een Venrayse me vrouw liep met de fiets aan de hand vanaf de parkeerplaats van een su permarkt aan de Bongerdstraat naar de weg. Een 54-jarige bestuur der van een vrachtauto uit Weert zette zijn vrachtauto stapvoets ach teruit en wilde rechtsaf slaan. Hij verklaarde aan de politie de vrouw niet te hebben opgemerkt. Door omstanders was hij opmerkzaam gemaakt om te stoppen. De vrouw was met haar fiets on der de vrachtauto terecht gekomen, maar gelukkig niet onder de wie len. De vrouw werd licht gewond onder de vrachtauto vandaal ge haald en naar het ziekenhuis over gebracht. 'Als dë bestuurder door de omstanders niet opmerkzaam was gemaakt, waren de verwondin gen veel ernstiger geweest', aldus de politie. A.s. zondag 1 december zal to neelvereniging De Vlasbloem uit Oostrum een uitvoering verzorgen in de schouwburg van Venray. On der leiding van M. van Bommel uit Asten, zullen zij de klucht 'Het minnespel der Maagden' voor het voetlicht brengen. Deze klucht is geschreven door D.J. Eggengoor en heeft 4 bedrijven. Door de leden is deze klucht in het Oostrums dialekt omgezet. Drie vrijgezelle zussen wonen met hun knecht op een afgelegen boerderij De Drie Kieften. Na een auto-ongeluk in de buurt komt een antiekhandelaar uit Amsterdam op de boerderij terecht en vindt daar een zeer oud en waardevol schilde- ry. Wat dit allemaal voor verwikke lingen met zich meebrengt, kunt u zien in dit zeer komische to neelspel. Aanvang is de schouwburg is om 20.15 uur. Op zaterdag 30 november a.s. or ganiseert PDV De Maasvogels uit Wanssum een grote internationale tentoonstelling in De Broekberg te Wanssum. Het betreft een zichtten- toonstelling voor drietallen. Elke deelnemer heeft prijs. Inzetten duiven van 14.00-15.00 uur. De tentoonstelling is open van af 20.00 uur. Op deze avond worden een tiental bonnen verkocht van bekende lief hebbers van CC Peel en Maas en omstreken. A.s. zaterdag 30 nov. zal de drum band van harmonie St. Catharina uit Leunen, Veulen en Heide een re ceptie worden aangeboden in het gemeenschapshuis De Brink te Leunen. Deze receptie duurt van 20.00 tot 21.30 uur. Zoals wij reeds eerder hebben be richt haalde de drumband uit Leu nen onder leiding van instrukteur Jan Voesten 330% punt voor hun optreden in de tweede divisie tij dens het drumbandconcours te Goirle. Van de jury kregen zij een eerste prijs met promotie naar de eerste divisie en tevens lof der jury. In tennishal De Schaapskooi is dit jaar voor het eerst de Regiotrai ning Venray van start gegaan. We kelijks trainen zo'n 130 kinderen onder leiding van Bas Mulder en Maarten Custers om het tennisspel te leren of te verbeteren. Waarom is er dit seizoen voor de ze nieuwe opzet gekozen? In het re cente verleden heeft alleen TC Venray gebruik gemaakt van de mo gelyk heden die tennishal De Schaapskooi biedt met jeugd- t raining. Dit seizoen zyn er ook aanmel dingen binnen gekomen van ande re verenigingen met junioren uit o.a. Wanssum, Meerlo en Geysteren. De kinderen van deze verenigingen zijn gemixed met de jeugd van TCV waardoor junioren van verschillen de verenigingen met elkaar trainen. Gedurende de periode oktober '91 t/m maart '92 oefenen zy één uur per week onder leiding van ge diplomeerde tennisleraren en zijn zodoende gedurende de gehele win ter bezig met het beoefenen van hun favoriete sport. Het program ma bestaat uit twintig lessen en biedt o.a. voor kinderen die nog nooit getennist hebben een mooie gelegenheid de grondbeginselen van het spel te leren. Zo'n 30 'nieu we' tennissers maken van deze ge legenheid gebruik waardoor ze bij de start van het nieuwe zomersei zoen al enige ervaring hebben. Om het rendement van de trai ningen te vergroten wordt gebruik gemaakt van een ballenkanon en audio-visuele hulpmiddelen. Een belangrijk onderdeel van het pro gramma is de "balvaardigheid'. Kin deren in de leeftijd van 7-9 jaar wordt op een speelse manier de om gang met racket en bal aangeleerd, met behulp van mini-netjes, aange paste ballen, richtpunten, etc. Tij dens de laatste training kunnen de junioren het diploma Balvaardig heid van de KNLTB halen. Naast het verzorgen van trainin gen organiseert Regiotraining Ven ray ook diverse andere aktiviteiten. Zondag 1 december zal van 14.00- 18.00 uur een team van Regiotrai ning Venray strijd leveren met 16 junioren van tennisvereniging Ul- lestraten uit Zuid-Limburg. Tydens de Kerstvakantie wordt er een open jeugdtoemooi georgani seerd voor jongens-dubbel en meisjes-dubbel in verschillende leeftijdskategorieën. Vrijdag 27 en zaterdag 28 decem ber staan in het teken van poules- wedstyden, de finales vinden op zondag 29 december plaats. Na de jaarwisseling staan er nog enkele andere aktiviteiten op het programma waarover wij u t.z.t. zul len berichten. Als extra ontvangt elke deelne mer een t-shirt, mogelijk gemaakt door sponsoring van A&S Inter sport en tennishal De Schaapskooi. voor inlichtingen over Regiotrai ning Venray kunt u terecht by Bas Mulder, tel. 04703-2754. Programma van Omroep Venray, via de ether op de FM 90.2 en via de kabel op de FM 102 Mhz met op: Donderdag 28 nov.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Aktuali- teiten. 20.00 uur: Eric's Schlagerfestival. 21.00 uur: Midweek-music. Vrijdag 29 nov.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00-22.00 uur: Frank v.d. Molen. Saterdag 30 nov.: 12.00-13.00 uur: Evenementenka lender. 18.00 uur: JoJo's Timemachine. Queenspecial n.a.v. het overlijden van Freddie Mercury 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Zondag 1 dec.: 10.00-12.00 uur: Hayke de la Whis ky. Tel. 12362. 12.00: 't Doen met Jeroen. 14.00 uur: Venrayse Top 10 met Gi- do Boom. 15.00-18.00 uur: Ruben de Jong: Mu ziek en sport. Maandag 2 dec.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: Music mer Eric Ton nissen. 21.00 uur: Uit onze Discotheek. Dinsdag 3 dec.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: Peelgrass: Countrypro- gramma van Rein Wortelboer. 21.00 uur: Met Band, Plaat, Cassette en CD. Woensdag 4 dec.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: Houwe Zo! van- Hannah van Beek. 21.00 uur: Gevarieerde Muziek. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. December: 1: Skid Row, Arnhem 1: BZN, Amsterdam 3 Om 8: Holliday on Ice, Am sterdam 4 t/m l-3'92: Rembrandt, Am sterdam 7: Freddy Fender, Nijmegen 13: BZN, Arnhem 14: Sikulu, The Warrior, Am sterdam 15: The Young Christmas, Am sterdam 16: Eduardo Falu, Amsterdam 17: Adonis (Men of Hollywood), Nijmegen 17 t/m 4 jan.: Hoog Tyd, Am sterdam 18: Fish, Geleen 20 t/m 26: Russisch Staatscircus, Apeldoorn 20 t/m 28: Wereldkerstcircus, Am sterdam 22: Ivan Rebroff, Den Bosch 25 t/m 29: Circus Moskou, Arnhem 29: Silvester Nieuwjaarsconcert, Amsterdam Januari 1 t/m 5: Circus van Moskou, Heerlen 4 en 7: Ned. Opera Les Brigands, Den Haag 6: Sylvester Nieuwjaarsconcert, Antwerpen 9 t/m 2 febr.: Revue Revue 9-10-24-25: Residentie Orkest, Den Haag 11: Royal Philharmonic Orchestra. Den Haag 17: Cloüseau. Den Bosch 31: Funny Girl, Drachten 'n abonnement waard ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: E. de MUINCK KEIZER Paters straat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6. America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluily'e) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol- gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIEREN ARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ x J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R. GOEDEGEBUURE Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazereiï MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 Onlangs is in Den Bosch een Kerst-cd geproduceerd van eigen- tydse kerstliederen geschreven in Brabantse dialekten, representatief voor de hele provincie. De Venraynaar Peter Haans verte genwoordigt met zijn zang en teksten het dialekt uit zijn geboor testreek rondom Geldrop. Ad Haans componeerde en speelt de muziek op piano en accordeon. Ander collega-Brabanders, die op deze cd hun liederen zingen zijn o.a. Peter Aarts. Thieu Sijbers, de groep Pro en Contra, Ger Coppens, Cor Swanenberg. De cd's, waarvan de eerste is aan geboden aan oad-minister Braks, zijn te verkrijgen via de platen- en cd-handel. Schoolstraat 34, Venray

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3