Mode-Braderie PEEL EN MAAS Commissie economische zaken Commissie culturele zaken Commissie maatschappelij ke zaken Commissie algemene zaken Verkiezingen beginnerscursussen voor volwassenen en kinderen PEEL EN MAAS M 3DAGEN VAN OORSCHOT MODE 'n Persoonlijke Zaak Grotestraat 73, Venray Geschenkbon voor woordenboek ft PEEL EN MAAS Donderdag 28 november - Pagina 28 Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: H. Andreas, apostel. 9.00 Lsm. past Amouri Essers, ouders, broers en zusters (S); voor de overledenen. 17.00 H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 80e verjaardag mevr. Janssen-van Lee, Westsingel 104. 19.00 ZONDAGSDIENST; uit dankbaarheid; Riek Beelen- Beerkens; Louis Verstraelen (buurt); Sjef Truyen (koll.); Bert van Vegchel (broers en zusters Cleven); Jo Heesbeen; Grad Maessen (koll.). Zondag: Eerste Zondag van de Advent 8.00 Lsm. Pierre Pouwels (koll.); voor de parochie. 9.30 Lat Hgm. Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay (koll.); zesw.d. Mariet Claessens-v.d. Ven (buurt Mgr. No- lensstr.); Wilhelmus Hubertus Jans sen; overl. ouders Kersten-Ticheloven; Martien Jans sen (koll.); heeroom Jan en Marinus Haegens; Jo Wennekers-Muizers; jrd. Piet Kersten en Maria Kersten van Bracht (S); Henk v.d. Voort (koll.). li.00 H. Mis met volkszang; uit dankbaarheid (B); overl. ouders J. Buschman-Freriks, dochter Toos en overl. fam.; Huib Freriks; Mariet en Martha Goumans-Janssen; Cor Vonk en beide echtgen. (S); Sjeng Verkoeijen (koll.); ouders Rijnders- Artz; Marianne Hagens-Maessen (koll.); Wim van Ham (koll.); Theo dora Peters-Wijnhoven (koll.); Jacob de Bruyn (koll.); Fun Smits (koll.); Piet v.d. Borst (koll.); Jan v.d. Zan den (koll.). Maandag: H. Eligius. 9.00 Lsm. oude stichtingen. Dinsdag: H. Franciscus Xaveri- us, priester. 9.00 Lsm. Mariet Claessens-v.d. Ven (koll.). 19.00 Lsm. Netty de Bruijn-v.d. Voort; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay (buurt); le jrd. Leonardus v.d. Hurk; Ben van Daal. Woensdag: H. Barbara. 9.00 Lsm. overl. ouders (B); voor de over ledenen (koll.A.). Donderdag: 9.00 Lsm. voor de lev. en overl. leden St. Nicolaasgilde t.e.v. St. Nicolaas en voor Cor Pijls. 19.00 Lsm. overl. ouders Van Osch- Hebben; Bert van Vegchel (buurt); Wim Kaptein. Na de H. Mis uitstel ling van het Allerheiligste en aan bidding tot 20.00 uur als voorbereiding op de eerste vrydag. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand. 9.00 Lsm. Hendricus Drab- bels, echtgen. en kinderen (S); Nelly Janssen-Muis; le jrd. Huub Stoef. 9.30 wordt de H. Communie naar de zieken gebracht. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Bart Derkx en Wilco Jansen. Misdienaars: zie lyst. Lektoren: Za: 19.00 T. Verbeek. Zo: 11.00 W. Bistervels. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektor: P. Wittenbols. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: J. Korff. Lektrice: H. Brouwer. Int.: Huub v.d. Beke- rom, fam. V.d. Bekerom-Straatman; Mathieu van Houdt. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondagen. Iedereen is welkom in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stiltecentrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Mathilde Was- scher en te.v. H. Geest 17.00 Gele genheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Harrie Dechnar-Vermeulen en overl. fam.; Lei van Mil (koll.); Jan Willems (koll.); jrg. Toon Sanders en overl. Jam. Zondag: Eerste Zondag van de ^Advent 9.00 Overl. fam. Spee-Arts. 111.15 Konrad Thijssen en overl. yam.-, Truus Magotteaux-Klabbers; jrg. Richard Jenniskens; Els jJendriks-Jenniskens; overl. fam. EWaayenburg-JanssenLeo ex en Louise Wekx-Weinrich. 10 Jan Arts. Maandag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Toon Jeuken; Jan Cuppen. Woensdag: 8.00 Uit dankbaar heid (B). 19.00 Overl. fam. Phi- lipsen. Donderdag: 8.00 Voor overlede nen. 19.00 Overl. echtp. Vercoulen- Keijsers; lev. en overl. fam. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand, toegewyd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 Voor de parochie. 19.00 Gezinsmis; overl. ouders Wismans-Savelkoul Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Martin Leenders. Zo: 9.00 Emiel Kusters; 11.15 Pascal Kusters; 18.00 Jaap Janssen. Ma en wo: 19.00 Lieke. Di en vr: 19.00 Patrick. 'n abonnement waard Parochie Brukske Zondag: Eerste Zondag van de Advent 10.00 Hoogmis. Voor Fran- cisca Verhelst-van Mil. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de Eerste Zondag van de Advent Kinderwoorddienst. Zang door jongerenkoor Chrisko. Voor Bèr Beerkens; overl. ouders Emans-Vullings; Nellie en overl. fam.; Door Kleuskens-Kusters; overl. ouders Marcellis-van Tilburg (koll.); Ger Jongen (koll.). Zondag: Eerste Zondag van de Advent 8.30 Voor het geestelijk en tijdelyk welzijn van de parochie; Harry Janssen en overl. fam. 10.00 Hoogmis, Nederlands. Voor Nelly Scaf-van Iersel (koll.); voor bijzonde re intentie (IQ; Riek Barten-van Ger- ven (koll.). Maandag: 8.00 Cor v.d. Kolk (koll.). 19.00 Greet den Holder (koll.). Dinsdag: H. Franciscus Xaveri- us. 8.00 Voor de zieken van de paro chie. 19.00 Voor de verkondiging van het Evangelie. Woensdag: H. Johannes van Da mascus. 8.00 Voor priesterroepin gen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 Overl. ouders Wijnhoven-Philipsen; overl. fam. Loonen-Lensen-Coopmans. Donderdag: 8.00 Cor v.d. Kolk (koll.). 19.00 H. Uur. Uitstelling van het Allerheiligste. Voor Jac. Backus; Ibon van Dijck en overl fam. Van Dijck-Driessen; Anna Lensen- Reintjes. Vrijdag: H. Nicolaas; Eerste Vrij dag. 8.00 Sjef Giesberts. 18.30 Kruisweg-oefening. 19.00 Overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam. Mededeling: I.y.m. het vertrek van kapelaan B. Clemens per 1 dec. vervalt de H. Mis van 11.30 uur op. zon- en feestdagen m.i.v. die datum. Door de week blijven de H. Missen om 8.00 uur en 19.00 uur voorlopig gehandhaafd; alleen als er op de zelfde dag een uitvaartdienst is, zal de H. Mis van 8.00 uur vervallen. Parochie Oostrum Zaterdag: 14.00 Voor bruidspaar Janssen-Deriet. 19.00 GEZINSMIS, thema: Op weg naar Kerstmis. Overl. ouders Volleberg-Litjens (fam. Volleberg); Sef v.d. Brandt en Louisa Weijs; overl. ouders Kusters- Weerts; Antoinet van Mil-Kruysen; Gerrit Hermsen (buurt); Giel Ven- nekens en echtgen. en wederzijdse fam.; Wim Heidens; overl. ouders Camps-Jeuken en Peter Camps; overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus (Kinderkoor). Zondag: 8.30 Arnold Jans; Ger Janssen. 10.00 Jean Potten en overl. fam.; Anna PoelsUanssen; Antoon Janssen (buurt); gest. jrd. Leonard Maas en Maria Martens; gest. jrd. Wilhelmina Jeuken en ouders, deken Loonen; Giel Venne- kens en echtgen. en wederzijdse fa milie (koor Harmony). Maandag: 9.00 Ibt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Gest. jrd. Antoon en Wilhelmina van Dijk. Woensdag: 9.00 Ans v.d. Sanden- Basten. Donderdag: 9.00 Piet Direks. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Tat bijzonder intentie. Misdienaars: Za: 14.00 Karlijn Ja cobs en Callista Smedts; 19.00 Mo nique Janssen, Ursula Comelissen, Daphne Reijntjes, Lizette Janssen. Zo: 8.30 Yvonne van Arsen, Bianca Camps, Nicole van Osch, Irene Camps; 10.00 Yvonne Thielen, Gwenda Nieten, Saskia Litjens, Ve- nonique Philipsen. Maandelijkse kollekte: In dit weekend in alle H. Missen de maan delijkse kollekte voor onze eigen kerk. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Lia en Christien); Overl. ouders Zanders-Keijsers; Wim Vogelzangs (fam. J.); overl. ouders Direcks- Houwen; overl. ouders Wolters- Janssen (fam. Wolters Blitters- wijck); overl. ouders Gommans-van Rhee; led Vervuurt; Harrie Vriens. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren koor); Lei Direks; Bert v.d. Ven; pa ter V.d. Sterren; Qertruda Baltissen-Ingepass (Missienaai- krans); lev. en overl. leden fam. Kusters-Vogelzangs. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen; t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand (S); Peter van Kem pen,- Anna Weijers; P. v.d. Rieth en Petronella Litjens. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis te.v. H. Hart en voor priester roepingen; Wim Vogelszangs. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Huub van Rhee; Bernard en Martinus Friesen; Wim Geerets; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt; fam. Steeghs-Litjens-Henckes. Woensdag: 19.00 Overl. fam. Gooren-Dinghs. Misdienaars: Za: Marian en Suzanne. Parochie Leunen Eerste Zondag van de Advent Begin van het nieuwe kerkelijke jaar. Eerste zondag van de maand: bijzondere kollekt voor onze pa rochie. Zaterdag: 19.00 Lsm. Frans Stro- lenberg; weekd. Liza Breugelmans- Radt (5); jrd. Henri Martens en overl. ouders Martens-Smedte; gest. jrd. Gertruda van Opbergen. Zondag: 10.00 Hgm. oud-deken Antoon Loonen; Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix. 11.15 Lsm. voor het welzijn van onze parochie. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl. fam. Dinsdag: H. Franciscus Xaveri- us, priester. 19.00 Lsm. overl. fam. V.d. Munckhof-Goumans en zoon Jan. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Van Rens-Loonen. Donderdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Croymans-Peeters. Vrijdag: H. Nicolaas, bisschop en kerkleraar. Eerste vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 ziekencom munie aan huis. 14.00 Kerkelijke inzegening huw. Arie v.d. Wal en Grada Visser. 19.00 Lsm. te.v. het H. Hart. Akolieten: Za: 19.00 Maaike Leijs- sen en Wendy Thoone. Zo: 10.00 Tam Bos, Mark de Klein en Erik Lit jens; 11.15 Roel Litjens en Rudi Lin- ders. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Sonja Broers en Janny van Osch. Lektoren: Za: 19.00 Mia Theunis. Zo: Jan Reintjes. Huwelijksafk.: Theo Linskens uit America en Truus Houben uit onze parochie (2e roep). Rektoraat Heide Zondag: Eerste Zondag van de Advent 10.00 Hoogmis voor Petro- nella Janssen-Franssen; overl. ouders Peeters-Janssen. Akoliet: ;Ron Swinkels. Woensdag: Gedachtenis van de H. Johannes van Damascus, priester en kerkleraar. 8.00 H. Mis .overl. ouders Willems-Janssen en 'overl. kinderen. Misd.: Hans Muy- sers en Har Rutten. Rektoraat Veulen Eerste Zondag van de Advent Zaterdag: 19.00 Hgm. Jac Ewals en M. Ewals-Holtackers; Bèr en Wim v. Ooi en overl. fam.; overl. fam. (D). Zondag: 11.00 Hoogmis als. gest. jgt. Jan Nabuurs en echtgen.; voor de wereldvrede. Maandag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.30 H. Mis te.v. St. An tonius ti.v. offeraars. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.30 H. Mis te.v. H. Hart; t.i.v. de offeraars. Akolieten: Za: Bas Reintjes en iTwan Hagens. Misdienaars: Zo: Bas Snoeks en Gertjan Holtermans. Parochie Ysselsteyn Eerste Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); mndd. Sj. Classens; Piet Janssen en echtgen.; Ant. Verheyen; overl. fam. Janssep-Drabbels; overl. ouders Bastiaansen-Verhulst. Zondag: 9.30 ('Asperges me'); geestelijk welzijn van de parochie. 11.15 Overl. parochianen. Maandag: 19.00 Mndd. W. de Weet; Sj. Classens (buren); Gerardus Maessen en overl. fam. Woensdag: 17.00 B.g.v. 30-jarig be staan KBO. 19.00 Geen dienst. Vrijdag: 19.00 Fr. Thijssen-v.d. Poel; overl. ouders Philipsen- Creemers. Misdienaars: Za: 19.00 D. v.d. Burgt en B. Slangen. Zo: 9.30 N. Jaspers en Sj. Slangen; 11.15 Marl. Potten en R. Jenniskens. Ma: B. Poels en I. Slangen. Wo en vr: Sj. Ewals en K. Jaspers. Spreuk van de week: 'Beter iets aan het einde beoordelen dan aan het begin!' Doopschema: december: op de zondagen 15 en 29 dec.; januari: op (le zondagen 5 en 19 jan. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Misd.: Yvonne Tijssen en Monique Goumans. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Kim Thielens en Anke Broeren. Dinsdag: 8.30 Jgt. Martinus Poels en Petronella Wismans; Herman Thissen. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Johan van Keysteren; Fen Rongen (koll.). Misd.: Ingrid Wismans en Linda Poels. Donderdag: 8.30 Jgt Johannes Hub. Janssen, echtgen. en zoon Piet. Vrijdag: 8.30 Voor de parochie. Kerk poetsen: Mevr. Poels- Driessen en mevr. Verstegen- Wilms. Eerste zondag van de-maand: kol lekte voor de kerk. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Andreas, apostel. 19.00 Harrie Arts. Zondag: Begin van Kerkelyk jaar; begin van Advent, voorberei ding op Kerstmis. 10.00 Jgt. Weerts-Nelissen; ouders Botden- Geurts. Maandag: Zal. Johannes Ruus- broec. 8.30 Bijz. Int. (MJ). Dinsdag: H. Franciscus Xaveri- us, missionaris. 8.30 Voor een over ledene. Woensdag: H. Johannes van Da mascus, kerkleraar. 8.30 Firn. Pouwels-v.d. Steeg. Donderdag: H. Sabbas, abt 8.30 Bisschoppen Synode in Rome. Vrijdag: H. Nicolaas, bisschop; Eerste vrijdag van de maand. 8.30 T.e.v. H. Hart van Jezus. Misdienaars: Za-. Antoon en Clau dia. Zo: Patricia en Janine. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Wens en gebed: Broeders en Zusters, moge de Heer u overvloe dig doen toenemen in liefde voor el kaar en voor alle mensen zoals ook mijn liefde uitgaat naar u. (Paulus, 2e lezing). Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor overl. fam.leden en weldoeners; voor alle gevraagde intenties. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees voor Peter v.d. Ven; uit dankbaar heid en t.z.i. 10.00 Hoogmis voor René Buy zen, Herman Janssen, Truus Bonants en t.z.i. Woensdag: 9.30 II. Mis t.e.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid; Rosy Hettema-van Thiel en ouders Ilettema-Tervoren. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op de le zondag van Advent, 1 de cember, zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voor gaan in de dienst m.m.v. de Kanto- rij. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderop vang en wordt er kinderneven- dienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Jehovah's grootste schepper' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aan vang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Gouvernement gesloten i.v.m. Eurotop op 9 en 10 december In verband met de Eurotop in Maastricht op 9 en 10 december is het Gouvernement gesloten. In het gebouw vergaderen die dagen de re geringsleiders van de EG-lidstaten en hun delegaties. Het Provinciaal Bestuur en de Provinciale Diensten zijn die twee dagen telefonisch niet bereikbaar. Ook is het gebouw dan niet toegankelijk voor de bezoekers en het publiek. De commissie voor economische zaken, volgens schema gepland op 3 december a.s. zal geen doorgang vinden wegens het ontbreken van voldoende agendapunten. Op dinsdag 10 december a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie culturele zaken, aanvang 17.00 uur in ka mer 004 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, mededelingen en inge komen stukken. 2. Verslag vergadering 1 okt. 1991. 3. Spreekrecht publieke tribune. 4. Naamgeving kunstwerken (via- dukten) Rijksweg A73 binnen Venray. 5. Notitie monumentenbeheer in Venray. 6. Gewestzaken. 7. Rondvraag en sluiting. Op dinsdag 3 december a.s. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie maatschap pelijke zaken, aanvang 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Verslag vorige vergadering (5 nov. 1991). 3. Spreekrecht. 4. Gewestzaken. 5. Werkgroep Emancipatiebeleid Venray. 6. Sociale Vernieuwing. Rapporta ge; aanpak Sociale Vernieu wing/wijkbeheer Brukske. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Op maandag 2 december a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie algeme ne zaken, aanvang afwijkend van het gebruikelijke tijdstip om 19.00 urn- in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Verslag openbare vergadering van 4 en 11 nov. 1991. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Ontwerp-raadsvoorstel inzake fu sie zuidelijke bestuursaca- demies. 4. Advies hooreommissie n.a.v. in gekomen klacht. 5. Notitie betreffende afhandeling verzoeken tot adhesie. 6. Gewestaangelegenheden. 7. Planning begrotingsbehandeling 1992. 8. Rondvraag. Benoeming lid van de gemeenteraad De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Venray maakt ingevolge artikel W7 van de kieswet bekend, dat zijn besluit van 18 november 1991 waar bij Klinckenberg, Antoon Paul te Venray is benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad wegens het ontslag nemen als lid van de ge meenteraad door A.F. den Brok ter gemeentesekretarie voor een ieder ter inzage is gelegd. Venray, 18 november 1991 Drank in bestuurders In de nacht van vrijdag op zater dag werd een 45-jarige autobestuur der uit Venray in de Hoenderstraat aangehouden omdat het rijgedrag van die bestuurder aanleiding tot een kontrole rechtvaardigde. Het bleek dat de bestuurder teveel alko- hol had genuttigd en de bekende proeven moest ondergaan. Met een ryverbod kon hij zijn auto achterla ten en kon hij met een proces verbaal huiswaarts keren. Diezelfde nacht voerde op de Pa- terslaan een 21-jarige bestuurder van een bromfiets geen verlichting. Dat proces-verbaal werd nog duur der, want de politie ontdekte dat de bestuurder te diep in het bekende glaasje had gekeken. Nadat de be kende proeven waren ondergaan kreeg hij een rijverbod en een proces-verbaal en kon hij lopend naar huis. De schoenmakerij van Joos Hen- dricx aan de Maasheseweg nr. 4B anno 1940. Op de foto zien we v.l.n.r.: Joos Hendricx, Toon Koenen (Holthees), Jaap en Piërre Hendricx. Als schoenmaker en schoenhersteller vestigde Joos Hendricx zich in 1910 in de Bonte Koestraat. In 1913 werd het ruimere pand nr. 9 aan de Maas heseweg betrokken. Dit pand staal er momenteel nog, maar is onbe woonbaar. Joos Hendricx, onderne mend als hy was ging zich dra bezighouden met het vervaardigen van handwerkschoenen. Zes paar eigengemaakte vetleren schoenen sierden destyds zyn etalage. De aanzet was gemaakt, en aan klandi zie geen gebrek, maar als gevolg van het uitbreken van wereldoorl 1 in 1914 was er weldra een nijpen tekort aan leer, zodat de fabri van nieuwe schoenen steeds moe lyker werd. Een alternatief we door de, ook vindingryke Joos He dricx gevonden. Hij konstruee de zogenaamde klompschoen werd patent op aangevraagd en kregen. De produktie van klompschoen werd op gang bracht, er werd geëxporteerd België en de afzet was zo groot er een bedrijfsruimte by moest ko men, wat men vond in een pand in de Hofstraat. In januari 1918 werd er weer door Joos Hendricx geadverteerd ma vetleren herenschoenen 'Limbur gia' oorlogsschoenen. In oktober 1935 werd er in de Grotestraat op nr. 25A een filiaal geopend. Op 18 februari 1939 werd de zaak van Maasheseweg 9 overgeplaatst naar Maasheseweg nr. 4B (nieuw pand). Op zaterdag 6 mei 1939 opende Jan Hendricx, zoon van Joos Hen dricx in een nieuwe pand in de Gro- testraat nr. 5 een schoenhandel annex pedicure. In dit pand be vindt zich momenteel de derde generatie Hendricx nl. Theo Hen dricx. Voor vetleren schoenen kan men bij Theo niet meer terecht. J. v.d. Putten Muziekschool Venray Grote Markt 1 5801 BL Venray (tel. 04780-85320) Geluidsoverlast Weer kwamen er bij de politie verschillende meldingen binnen van geluidsoverlast van overvlie gende straalvliegtuigen. Met name hebben de bewoners van de Hoge Beek de laatste tijd enorme overlast en wel zodanig dat het servies in de flats gaat 'rommelen'. 'In de 23 jaar', zo meldde een be jaarde bewoonster 'dat zij in de Ho ge Beek flat woont is het niet zo erg geweest'. Vooral by de bejaarden roepen de gierende overvliegende straalvliegtuigen herinneringen op aan de bange dagen van de oorlog en bevrijding. De politie kan in deze niets on dernemen en vraagt de klagers zich in verbinding te stellen met een speciale klachtenlijn van de lucht macht. Dat is het telefoonnummer 070-3492208. Mogelijk dat, als er veel klachten worden gemeld, er dan iets kan veranderen. 'n abonnement waard De wintercollectie op onze dames-afdeling is binnen. Daarom verkopen we restanten van de t najaarscollectie voor prijzen waar u van staat te kijken. U kunt er niet snel genoeg bij zijn, want zoveel kwaliteit voor zulke prijzen is uniek en op=op. D<udmTRDag 28 november G 29 november zaterdag 30 november Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Het Venrays Woordenboek dat op 11 oktober gepresenteerd werd en waarvan de eerste oplage binnen twee weken uitverkocht was, map zich verheugen in een geweldige belangstelling. Niet alleen uit het Venrayse, maar uit alle delen van het land en zelfs ver daarbuiten heeft Veldeke Venray vele positieve reakties ontvangen van de velen die het boek reeds'gekocht hebben. Ook de pers en radio hebben uit gebreid aandacht besteed aan het boekwerk, waarvoor de samenstel Iers en de mensen die nauw betrol ken zijn geweest bij het realiseren van het Venrays Woordenboek -op 12 november jl. de Aldvenrodsen Ieërepries ontvingen. Inmiddels is de tweede druk in volle gang en zal op 16 december a.s. verschijinen. Met het oog op de naderende feestdagen is een spe ciaal ontworpen geschenkbon op de markt gebracht voor dezelfde prys als het boek in de tweede druis zal gaan kosten nl. ƒ49,50. Deze ge schenkbon is thans verkrijgbaar bij de Venrayse boekhandelaren en de Veldeke-bestuursleden. Tegen in levering van deze bon is in diezelfde zaken na 16 december het Venray: Woordenboek te verkrijgen. Uiter aard is dan ook weer het Venray Woordenboek te koop voor 49,5ft TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen r- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184

Peel en Maas | 1991 | | pagina 26