2 x 11 Jaar De Klutetrappers Hofkoër Venray presenteert cd Koffie-uurtjes bij Gezond heidscentrum Landweert Geld lenen? Snel en goedkoop bij de Rabobank Vlooienmarkt en veiling in Veulen Liedjesmiddag Ex-Starfighters starten nieuwe band Catalogus Beeldige Kleding Rotaract Venray Dansavond De volhoudende biertappers uit Venray Rabobank 9 Meer bank voor je geil PEEL EN MAAS Donderdag 21 november - Pagina 7 A.s. zondag 24 november houdt CV Üt Dartele Veule de jaarlijkse vlooienmarkt en veiling. Er worden de meest uiteenlopende goederen door de veilingmeester by opbod verkocht Kleinere spullen worden onderhands verkocht! In de gezellige zaal kunt u onder het genot van een drankje een bod doen. Als speciale attraktie zal elke volwassen bezoeker een gratis lot worden aangeboden om mee te din gen naar een hoeveelheid le vensmiddelen ter waarde van ƒ100,-. De trekking zal tydens de markt plaatsvinden. Aanvang vlooienmarkt: 13.00 uur; aanvang veiling: 13.30 uur. Plaats: Zaal Keukens aan de Veulen- seweg te Veulen. Vernieling aan fiets Een inwoner van Maasbree deed aangifte van vernieling aan zijn in de stalling van de NS in Oostrum gestalde fiets. Zondag 17 november jl. organi seerden De Karklingels voor de vierde maal de liedjesmiddag. Een middag waarop de carnavalsschla ger 1991-1992 gekozen zou gaan worden. Om half drie begon de Ei kenhofkapel de aanwezigen alvast op te warmen voor wat nog komen ging. Om drie uur werd de middag geopend door Prins Peter I die nog even het applaus testte. Daarna kwam spreekstalmeester Bér boven, die dit jaar alleen de pre sentatie voor rekening moest ne men wegens ziekte van Jeu, z'n trouwe compagnon. Geheel in stijl van de showbizz wist Bér de ar tiesten aan te kondigen. Maijo Nielen opende met de Klin- gelsamba de middag. Theo Theeu- wen zong As 't aswoensdag is, Nöl Linders bracht het lied Zet de bluumkes mar es buute, en de deel name van Miriam Aarts kwam naar voren in de liedjes Mien durpke en 't Huu^je. Een vakjury en publieksjury be paalde uiteindelyk na de tweede ronde dat Nöl Linders zich winnaar mocht noemen van de nieuwe camavalsschlager 1991-1992. Noe menswaardig is nog de Eikenhofka pel, die de hele middag voortref felijk muzikaal omlystte. Zoals eerder vermeld in deze krant, organiseert het Gezond heidscentrum Landweert samen met enkele ouders uit de wyk, koffie-uurtjes voor ouders van kin deren in de leeftijd van 0 tot 4 jaar. Het is uitsluitend bedoeld voor mensen afkomstig uit de wyk Landweert Deze koffie-uurtjes vinden iedere tweede en vierde dinsdag van de maand plaats in het Gezondheids centrum Landweert van 14 tot 15 uur. Op 24 september jl. is dit projekt van start gegaan en nu er een aantal van deze inloopmiddagen geweest zijn heeft het Gezondheids centrum een kleine balans opge maakt over het verloop ervan tot nu toe. Deze middagen worden voor het merendeel bezocht door moeders, vaders zijn natuurlijk ook welkom. Men bespreekt hier onder het ge- Vorig jaar oktober namen de Ven- rayse Starfighters afscheid van het pubhek. Het doek viel voor Ben, Mientje, Bart, Paul, Mark en Robin. Maar helemaal stoppen, dat kon voor Bart, Ben en Mientje eigenlyk toch niet. Als je vanaf je 12 jaar mu ziek maakt dan stop je eigenlijk pas als het echt niet meer gaat. Dus, Bart, Ben en Mientje wilden doorgaan en zo waren er snel twee nieuwe muzikanten gevonden. Deze beide makkers maakten ook al 20 jaar muziek en hadden dezelf de ideeën: "Voor de lol muziek ma ken, en alleen die muziek die wy mooi vinden' 'Dat die muziek ook by het pu bliek goed aanslaat is dan ook fan tastisch', aldus Ben. 'Wy maken geen moderne muziek maar ook niet heel oude (er tussen in). Onze leeftijden zijn tussen 28 en 46 jaar, dus ook er tussen in'. Bart vertaalde dit en zo ontstond de nieuwe naam 'In Between'. Het eerste publieke optreden van de nieuwe Venrayse band 'In Be tween' zal nu ook weer beginnen in De Volle Maan te Venray, waar ze vo rig jaar ook ophielden, en wel 23 november a.s. om 20.30 uur. In Between bestaat uit: zang: Ben en Mientje Hermsen; solo-gitaar en zang: Nico Alofs; ritme-gitaar: Paul van Waayenburg; bas-gitaar en zang: Bart Oomens en drums: Mark van Keulen. Na ongeveer 1 jaar y verig oefenen is er ook in de band een fantasti sche sfeer ontstaan, zo zeggen Nico en Mark. 'Wij hopen er klaar voor te zijn en hopen op veel gezellige muzikale jaren met In Between'. Ook Lambert en Annie van De Volle Maan zyn hiervan overtuigd. not van een kopje koffie of thee. al lerlei probleempjes en andere zaken over kinderen in deze leef tijdsgroep. Praktische tips worden over en weer gegeven en als men er echt niet uit komt zyn er dokumentatie- mappen ter beschikking waar men van alles in kan vinden over o.a. op voeding, ontwikkeling, voeding, etc. Men kan uit deze mappen altijd stukjes laten kopiëren als men dit wil. Verder is er altijd één van de wijk verpleegkundigen op de achter grond aanwezig waar men met vragen terecht kan als men er on derling en met behulp van de doku- mentatiemappen niet uitkomt Voor de kinderen is er tijdens de ze middagen allerlei speelgoed aan wezig waar zy zich mee kunnen vermaken, en een bekertje drinken staat ook voor ze klaar. Ouders dit tot nu toe deze midda gen hebben bezocht, ervaren het als een gezehig uurtje waar ze aan de ene kant kontakten kunnen leggen met andere mensen uit de wijk. en aan de andere kant allerlei pro bleempjes kunnen uitwisselen en tips kunnen opdoen voor allerlei zaken betreffende hun kind. Als u in de wijk Landweert woont wordt u uitgenodigd om eens een kykje te komen nemen op één van deze middagen. Wel willen wij nog even mededelen dat vanwe ge de drukte rond de feestdagen, de inloopmiddag van 24 december niet doorgaat. De Stichting Venrayse Kunst kring heeft nog enkele catalogi over van de grote expositie Beeldige Kle ding '91 in het St. Odapark. De cata logus omvat een prachtig uitge voerde omslag met daarin echte foto's van de geëxposeerde kunst werken met ruime omschrijving. Het geheel ziet er verzorgd uit en is echt een 'collectors item' geworden. De prijs van de catalogus bedraagt 45,- voor het gehele werk, werke- lyk een fraktie van de kostprijs. Enkele exemplaren zijn voor ge noemde prys te verkrygen bij boekhandel Van den Munckhof in de Grotestraat te Venray. Rotaract Venray is een service- dub die zich inzet voor mensen die hulp nodig hebben. Eén van de pro- jekten van de Rotaract in deze tijd is de Sinterklaasaktie. Voor 25,- zorgt de Rotaract ervoor dat Sint en Piet bij u op bezoek komen. De op brengst van de aktie is bestemd voor de speelkamer van het St. Eli sabeth ziekenhuis Venray. U kunt bellen voor een afspraak: tel. 04780-11405 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Dit carnavalsseizoen viert het Venrayse Hofkoër het feit dat deze zanggroep 22 jaar geleden werd op gericht en debuteerde in Circus Mök. Bij dit jubileum hebben de zangers besloten om eens terug te kyken op die 22 jaar en zoveel mo gelijk hoogtepunten op een cd te zetten. Daarmee zijn ze de laatste maanden druk bezig geweest Zo werden in september de opnames gemaakt in studio Jan Theelen te Munstergeleen, alwaar ook de twee lp's werden opgenomen die het Hof koër in het verleden heeft uitge bracht. Het resultaat zal a.s. zondag, 24 november, te zien en te horen zijn. In zaal In den Engel zal vanaf 12 uur de cd aan het publiek worden gepresenteerd. Het Hofkoër zal dan een aantal nummers ten gehore brengen, begeleid door de Hofka pel. Die hofkapel is overigens ook op de cd te horen met vijf instu- mentale nummers, die by het car naval vierend publiek zeker bekend in de oren zullen klinken. De presentatie begint om 12.00 uur. Tussen de nummers door zal Zoe, weej zien bijna verrig. Nog ejkes de aove ien, zodat we ze zon dag as zuute brodjes kunne gaon verkoepe. Vol trots kieke dees klotr jes hoe hun eindprodukt, enne hiele mojje cd, de aove ien got 'Dor kan ie nog 'n bietje dorbakke, zodat de toene dan vers klinke. As ge unit wiette hoe ut dan klinkt, dan motte zondag um 12 uur nor zaal Ien den Engel gaon um te kieke en te luustere. Dees klotjes van ut Hofkoër garandiere oUie top camavalsamusement, worbej de Hof kapel natuurlik nie ontbrekL 'zeer officieel' de eerste cd worden overhandigd aan een nog onbeken de bekendheid. Na het officiële ge deelte volgt er nog een gezellige middag in zaal In den Engel, met medewerking van de Hofkapel. Met deze presentatie wordt ook de verkoopcampagne van de cd ge start. De cd, die slechts ƒ29,95 kost (niet veel voor 26 nummers ofteweg 67 minuten carnavalsmuziek) zal te koop zijn op de volgende adressen: Café-cafetaria Thielen, Kennedy- plein; Café Truus Hulsman; HiFi Stereocentrum, Marktstraat; Wiel Swaghoven, Oude Oostrumseweg; Poels Rywielen, Grotestraat; Jac Noyen Herenmode, Grotestraat en Café 't Upke, Markstraat. Aan de verkoop zal ook een lotery gekoppeld worden. Iedereen die een cd koopt maakt kans op een cd- speler, beschikbaar gesteld door Hi- F1 Stereocentrum. De trekking van deze loterij zal na de verkoopcam pagne plaatsvinden en de uitslag daarvan zal op 7 maart gepubli ceerd worden in Peel en Maas. Voor mensen die geen cd-speler hebben is er, in een beperkte opla ge, ook een muziekcassette ver krijgbaar voor ƒ24,95. De jubileumcommissie van het Hofkoër is overigens zeer tevreden over de bijdrage van de sponsoren, die de realisatie van de cd mogelijk heeft gemaakt. Zij spraken daarom zeer veel dank uit richting Inalfa BV, Clephas BV, Café-cafetaria Thie len, Van Ham Reizen en drukkery, boek- en kantoorboekhandel Van den Munckhof. De elfde van de elfde is weer ge weest en het carnavalsseizoen is weer losgebarsten. Voor de Klute trappers uit de Vredepeel een bij zonder seizoen want in december is het precies 2 keer 11 jaar geleden dat deze vastelaovesvereniging werd opgericht. In 1969 waren het de heren H. Marcellis, Th. Zegers, M. van Rasteren en W. Botden die besloten om een carnavalsvereni ging in het leven te roepen. Er wer den bal-avonden georganiseerd in samenwerking met de toenmalige kontaktcommissie (thans Dorps raad) en de Stichting Gemeen schapshuis. Een bijzondere band hebben De Klutetrappers in die 2 x 11 jaar op gebouwd met De Zagewetters uit het naburige Merselo. In het eerste jaar stelde deze vereniging oude capes en mutsen ter beschikking om in Vredepeel het camavalsge- beuren van de grond te krygen. De ze band leidde ertoe dat er jaarlyks een bezoek gebracht wordt aan het Prinsenbal en aan de receptie van de Merselose prins. Dat de Merselo- se Zagewetters daarom ook een te genbezoek brengen moge duidelyk zyn. De Klutetrappers is momenteel Op zaterdag 23 november a.s. or ganiseert Fanclub De Zwerver, 'n grote gezellige dansavond in zaal In den Engel, Poststraat te Venray, aanvang 20.00 uur. Tydens deze avond brengen de Vrijbuiters mu ziek die u veel gehoord heeft. Dus wilt u een gezellig avondje uit, en wilt u weer eens ouderwets dansen, dan nodigen wy u uit op deze avond, de 23e november. Deze avond is voor iedereen toegan kelijk. de kleinste carnavalsvereniging die aangesloten is by de Venrayse Vorstenraad. De vereniging telt 'slechts' 30 leden. Daarvan zyn er 6, die 2 x 11 jaar lid zyn. De vereni ging kan het financieel allemaal maar net behappen en de bodem van de 'schatkist' is, met de aan schaf van nieuwe capes en mutsen voor Prins en Raad van Elf, aardig in zicht gekomen. Maar by een 2 x 11 viering behoort men eigenlyk in het nieuw gestoken te worden. nKlutetrappers hebben voor de vit ng van 2 x 11 jaar twee feest- avo 'en gepland. Op vrydag 29 novt ber wordt er een avond ge houden voor alle* inwoners en ver enigingen van de Vredepeel. Deze avond zal worden opgeluisterd door de joekskapel Luuster Efkes uit Veulen. Op zaterdag 7 december is er een receptie voor de carnavalsvereni gingen die aangesloten zyn by de Venrayse Vorstenraad. Die zullen de Venrayse benjamin op waardige wyze eer betonen. Aan deze avond wordt muzikale medewerking ver leend door het orkest Delight uit Deume. Bestuurder kreeg rijverbod van 12 uur Net toen een 32-jarige bestuurder uit Venray in zijn personenauto wil de stappen om weg te ryden, ont dekte de politie dat die bestuurder onder invloed van alkohol verkeer de. Hem werd een ry verbod van 12 uur opgelegd. Omdat hy daaraan voldeed, kreeg hy geen proces verbaal. Zou hij ook maar 1 meter hebben gereden dan was het voor de bestuurder een dure zaak gewor den. Wel werd uit voorzorg zyn ry- bewys ingevorderd. Dat kon hij de volgende morgen, na ontnuchterd te zyn, weer komen ophalen. Op de foto alle 22 prinsen die de afgelopen jaren over De Klutetrap pers hebben geregeerd. Fiets bij beek aangetroffen Naar aanleiding van een melding dat bij de beek aan het Laagrie- broek een fiets was aangetroffen, heeft de politie langs die beek en in die omgeving een onderzoek in gesteld, omdat de mogelijkheid niet werd uitgesloten dat er sprake zou kunnen zijn van verdrinking. Ook hier werd weer het grote be lang bewezen van een postcode in het frame van de fiets. Dan kan men by de eigenaar ook een onder zoek instellen naar de reden waar om die fiets langs die beek werd geplaatst. De postcode ontbrak ditmaal en nadat de politie ook de omgeving in het onderzoek betrokken had, werd de fiets veilig gesteld. Mogelyk is het dat een dader, nadat hy of zy de fiets gestolen had, die op die wijze heeft 'gedumpt'. De drie broers Kemmelings, Geert, John en Luc, blijven in de prijzen vallen bij de biertap- wedstrijden. Op woensdag 13 november werd de onderlinge wed strijd gehouden in het Land van Cuijk en wel zij Het Zwaantje in Mook. Geert behaalde daar de tweede prys, John de derde, en Luc, die voor de tweede keer meedeed, be haalde voor de tweede maal de eer volle trofee met een vierde prys. U wilt geld lenen voor een auto, voor meubels of een verbouwing. Bij de Rabobank weet u snel waar u aan toe bent. Hoeveel u kunt lenen en wat dat per maand kost. Meer weten? Kom even langs of gebruik de coupon. i I Ik wil meer weten over geld lenen bij de Rabobank. Neem contact met mij op. I Naam: Adres: j Postcode/plaats: I Telefoon: Afgeven bij of opsturen naar de Rabobank Zondag was hij het haasje, burgemeester Waals. Onder da be moedigende woorden van voorzitter Leo Janssen van De Piel- haas, mocht dhr. Waals de inhuldiging als Opperpiëlhaas ondergaan. Dat gebeurde echter pas nadat oud-burgemeester Defesche hartelijk werd bedankt voor zijn inzet als Opperpiëlhaas. Be dankt in woorden, maar ook bedankt in de vorm van een (door Piet Hermans) vervaardigde, ongeveer 40 errv hoge, Piëlhaas. 'Een monumentje voor een monument', zo omschreef Leo Jans sen het geschenk aan dhr. Defesche. Een geschenk waar de oud- Opperpiëlhaas zeer trots op was. Nadat burgemeester Waals de versierselen, behorende bij het Opperpiëlhaasschap had ontvangen (een medaille en een kieps) kreeg ook hij een geschenk van de Piëlhaas. Het leek om een soortgelijk cadeau te gaan maar toen dhr. Waals dit zelf onthul de verscheen er een miniatuur haasje, wat door Leo Janssen als een 'monument voor een monumentje' genoemd werd. Nadat dhr. Waals veel sukses in zijn Opperpiëlhaasschap was gewenst (volgens voorzitter Janssen een van de redenen waarom dhr. Waals naar Venray wilde komen), liet deze in zijn eigen moerstaal weten dat hij er het beste van probeerde te maken. 'Carnaval zit mij niet in het bloed, feestvieren wel. Carnaval is feestvieren dus ik denk dat we elkaar best wel zullen vinden'. Verder werden er op deze gezellige middag diverse verenigingsonderscheidingen uitgereikt, ontving Frits Linssen de Wakkere Piëlhaas en werd Joep Brueren benoemd tot ere-lid van De Piëlhaas.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7